PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצאתי גראנד 98, עדכון ועוד שאלות.

ניר ל
29-12-05, 16:23
מדובר ביד שנייה "מרופא" 95,000 ק"מ , מטופל רק במרכזי, אחרי טיפול 80K.
מדווח על צריכת דלק 1-5/1-6 , האם זה תקין או עלול להצביע על חיישן תקול ?
בדיקת קודי תקלה - עד כמה שזכור לי ע"י פתיחה וסגירת סוויץ' 3 פעמים ?
רוצה עליו 98K ד"א (מחירון משוקלל).

grand
29-12-05, 17:17
מע' המחשב במודל 98 למיטב זכרוני לא מדווחת תקלות אלא רק בחיבור סקנר.
תצרוכת הדלק שציינת סבירה לנסיעה מעורבת או עירונית ברובה.
בעיר צפה ל 1:4, מחוץ לעיר הרבה יותר חסכוני, בממוצע 1:6.

המחיר יקר, אך אם האוטו באמת נדיר ויפה שווה לנסות להתפשר.

barak4*4
29-12-05, 18:32
מדווח על צריכת דלק 1-5/1-6 ,
נקודה חיובית.
מצביע לכיוון אמינות של המוכר.
בד"כ כשאנשים מוכרים רכב כזה, הם אומרים : "עושה 1:8 בשקט"....

ניר ל
06-01-06, 20:37
ראיתי את הרכב, המצב הוא כזה:
מצב חיצוני ופנימי מתאים לשנתון ולמס' הק"מ, הכל עובד (גאג'טים,חישמול,מיזוג,חימום וכו')
המנוע נשמע טוב, תיקתוקים קלים מהחלק העליון (חסר משמעות לדעתי), לא מנפח ואין נזילות מתחת לרכב.
ראיתי הסטוריית טיפולים מודפסת מהיום הראשון של הרכב על הכביש - טיפולים שוטפים, החלפות של דיסקיות בלמים כל 30K, החלפת פילטר גיר כל 40K, החלפת מוטות היגוי, תפוחים בוקסות וכו' מדי פעם, טיפול גדול אחרון נעשה לא מזמן, ב 60K הוחלפה משאבת המים==== נראה אחלה.
הבעלים הראשון הייתה "ידוענית" צפונית, הבעלים הנוכחי אדם רציני מאד ומוכר, ישר כמו סרגל, הרכב לא עבד.

ליקויים שמצאתי - פנס חזית קדמי לא תקין (החלפה), נשמעת דפיקה מתחת לרכב כאשר מסובבים את כל ההגה לצד שמאל ברגע שמתחילים לנסוע (בוקסות ?).
הדבר הכי תמוה בעיניי הוא שכאשר מורידים קיק דאון - המנוע שואג מיד ועולה על טורים בקצב מסחרר, אלא שמחוג המהירות לא זז וההאצה מורגשת בהשהייה רק לאחר שההילוך עולה, ניסיתי את זה בעיקר סביב מהירות שיוט, ציפיתי להרבה יותר דרמה, זה נראה לי החלקה של ממיר המומנט במקרה הטוב. הבעיה היא שזה הרכב הראשון שאני מנסה בכביש ואין לי קנה מידה.
עם הMPV של אשתי בעל נתונים דומים התאוצה מורגשת מיידית בכל מהירות והמחוג מתחיל לטפס באופן מיידי. כאן חשובה לי דעתכם! איפה יכול להיגמר הסיפור הזה?

ראיתי טופס בדיקה בקומפיוטסט ת"א - הבדיקה נעשתה לפני 40K, הדבר הכי בולט בבדיקה הוא הספק מקסימאלי של 170 כ"ס ומומנט מירבי של 24.5 , זה נמוך משמעותית מנתוני היצרן.
השאלה שלי היא האם קומפיוטסט ת"א יכול בכלל (לפני שנתיים) לבדוק רכב כזה על הדיינו, או שעשו כאן קומבינה על חשבון הדיפ' המרכזי ?!

grand
06-01-06, 22:09
ניר.
המחשב בקומפיטסט לא מסוגל לתת תמונה אמיתית של כ"ס ממערכת הנעה קוואדרה-טראק שמעבירה מומנטים לסרנים בצורה משתנה.,
את כח המנוע אתה צריך לבדוק ולהרגיש, במצב עמידה - לחיצה בריאה על הדוושה צריכה להזניק אותך כמעט כמו בהמראה של מטוס :lol: . אם הרכב כבד, או מתנהג כמו הדיסקו הז"ל אז שווה בדיקה.

לא מובן לי הקטע עם ההשעיה בקיק דאון. מדובר על קיק דאון דרך דוושת הגז? או דרך ידית ההילוכים? והאם יש הבדל ביניהם?
בכל מקרה הגיר זקוק להתיחסות יותר מהמנוע או משאר המיכלולים שבד"כ די אמינים.
אם שמן הגיר כהה, או ישן הוא עלול לגרום לתופעות שונות, כמו כן ישנה התייחסות חשובה לעניין כיוון הגיר בספרות הטכנית למוסכים שמטפלים ברכבים האלה, ( כיוונים של הבנדים הפנימיים בזמן החלפת פילטר השמן), יתכן שאותו כיוון נדרש, בכל אופן צריך לבדוק ע"י מי שמכיר.

ניר ל
07-01-06, 01:47
הקיק היה דרך הדוושה, הגיר הוריד הילוך מיידית והמנוע הגיב בהתאם - עליית סל"ד מהירה ושאגה של המנוע, המנוע בסדר גמור, אלא שלא הורגשה תאוצה (לא רק שלא נדבקתי לכסא, אפילו לא זזתי במושב) כדי לחזק את מה שהרגשתי הסתכלתי על הספידומטר וראיתי שגם הוא לא מטפס. במצב תקין, עפ"י תגובת המנוע הייתי אמור פשוט להידבק לכסא, בטח שלהרגיש את התאוצה, הפעם הראשונה והאחרונה שנהגתי בגראנד הייתה לפני יותר מחצי שנה, ככה שאין לי למה להשוות, אבל אני די בטוח שהגיר מחליק. אני אנסה לבדוק גראנד נוסף בימים הקרובים כדי לקבל פרופורציה.
אגב עוד חיזוק לתחושה שלי, הוא שהמנוע טיפס כ"כ מהר בסל"ד כאילו הוא בכלל לא מועמס - לא רחוק מטיפוס סל"ד בניוטרל...

asafk
07-01-06, 14:36
חפש בספרות ערכים למבחן חנק (Stall test). זה מבחן שעושים רק אם יודעים איך לא להרוס את האוטו- אז בקצרה:
מחממים את הגיר.
רגל שמאל על הברקס. לוחצת חזק.
גיר לD
רגל ימין על הגז. פול גז.
אם הסל"ד שמתקבל הו יותר ממה שאמור להיות סל"ד מירבי בעומס- הגיר מחליק.
אם הסל"ד שמתקבל יותר נמוך ממה שאמור להיות סל"ד מירבי בעומס- המנוע לא מפתח מספק כוח.

זהירות!! אסור לעשות את המבחן למשך יותר מ20-30 שניות. אסור לחזור על המבחן בטווח של כמה דקות מהמבחן הראשון- חייבים לתת לגיר להתקרר. (הדרך הכי טובה היא לעמוד בניוטרל ולתת קתץ גז במשך דקה- שתיים. ככה משאבת השמן מזרימה הרבה שמן דרך המצנן, וכיוון שהמנוע חם והמניפה עובדת- השמן מתקרר.)

שיטה שניה (אבל קשה יותר לקבל נתון מדוייק, למי שלא מורגל בביצוע המבחן) היא להאיץ מהמקום עם גז ברצפה. יש שבריר שניה שהטורים עולים למקסימום ואז האוטו מתחיל לזוז. הסל"ד הרגעי הזה, הוא הסל"ד המקסימלי בעומס, ומשווים אותו לנתון מהספר.

אסף.

grand
07-01-06, 23:15
גיר מחליק בד"כ מורגש בהעברות הילוכים 1-2 ו2-3 ובסל"ד נמוך, לכן מוזר עניין הקיק דאון דווקא.
בכללי הגיר הזה תלוי בהרבה מזל, הגיר בדגמי V8 אמין יחסית לדגמי ה I6 , אך בעייתי יותר ברכבים ללא "ערכת גרירה". עד כמה שזה נשמע מצחיק, למי שיש ערכת גרירה אחורית יש לו רדיאטור חיצוני לקירור הגיר והגיר שלו שורד הרבה יותר זמן מאותם רכבים שאין להם.

מעבר לזה כאמור רצוי לבצע כל 30-40K כיוון ומתיחה של הבנדים של הגיר בזמן החלפת פילטר הגיר, וסיכוי גדול מאוד שזה יעלים כל החלקה שהיא.
כמו כן להוסיף את התוסף הכתום של JB לניקוי הטורק של הגיר ( אני מוסיף לאחר כל החלפת שמן גיר) לכלוך בטורק ישגע את תיפקודי הגיר.

עכשיו לעניינך.
סיכוי סביר מאוד שאתה פותר את הבעיה בעבודה עצמית ובכסף קטן.
אך תמיד יש סיכוי שבאמת זקוקים כאן לשיפוץ גיר, דבר יקר בין 5K-10K תלוי בבעיות שלו.
אם הרכב בונבון, יפה ושמור והכל פיקס חוץ מהבעיה הזו, קח את המקסימום וקזז את הסכום למוכר תוך הסבר ענייני + הצעות מחיר לבעיה שלו, אם הסכום יקוזז מכאן אתה יכול רק להרוויח.

ניר ל
07-01-06, 23:38
סיכוי סביר מאוד שאתה פותר את הבעיה בעבודה עצמית ובכסף קטן.
אך תמיד יש סיכוי שבאמת זקוקים כאן לשיפוץ גיר, דבר יקר בין 5K-10K תלוי בבעיות שלו.
אם הרכב בונבון, יפה ושמור והכל פיקס חוץ מהבעיה הזו, קח את המקסימום וקזז את הסכום למוכר תוך הסבר ענייני + הצעות מחיר לבעיה שלו, אם הסכום יקוזז מכאן אתה יכול רק להרוויח.

דעתי כדעתך, בסה"כ רוב הנתונים נראים טוב - תפר פרום בהגה (מפריע בידיים), קרעים במשענת דלת נהג, פנס ראשי דפוק, בוקסות גמורות כנראה בזרועות - 2000 ש"ח הכל יתוקן וישאר עודף. עניין הגיר מטריד אותי, אין סיבה שהוא ילך אבל מי יודע - את הגראנד שפסלתי לפני חצי שנה אני יודע מי קנה, הלך לו הגיר אחרי חודש...
המוכר משוכנע שיש לו זהב בידיים ורוצה 98K, נניח 96 אחרי שיידע שהמחירון ירד בינתיים ב 2K , אמרתי לו את דעתי, הוא בכל זאת משוכנע שהרכב מצדיק את המחיר שהוא דורש, אני אדבר איתו מחר, אגיד לו שבינתיים אני ממשיך הלאה ואתן לו אופציה לחזור אליי - שיוציא את הרכב לשוק, אני די בטוח שהוא יתיאש מהר מאד ובכל מקרה אני לא חושב שהרכב שווה סכום כזה במצבו.
אני אשתדל לבדוק עוד גראנדים כדי לקבל פרופורציה, אפילו כאלה שלא באים בחשבון מראש, יש גם פאג'רו בנזין על הכוונת (אם הוא לא נמכר כבר, אז הבעלים סבור שלרכב הזה אין שוק וישמח לקבל את מה שאציע לו).

-->