PDA

צפייה בגרסה מלאה : מציאת עבודה בתחום הנדסת חשמל

Ilan6432
27-03-18, 10:09
]אני סטודנט לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואני לקראת סיום הלימודים. מאוד נהנתי מהלימודים ואני מרגיש שהם באמת נתנו לי ערך מוסף ופרספקטיבה על התחום. לימודי הנדסה זה תחום לימוד מעניין ומגוון, השאלה עד כהמ בפועל העבודה כזו? אני מחפש במקביל כבר להתחיל לעבוד בתחום, יש לכם המלצות למקומות עבודה שמאפשרים לסטודנטים להשתלב עוד במהלך התואר?

zivo
27-03-18, 11:29
איפה אתה לומד?
איזו התמחות?

Ilan6432
27-03-18, 11:50
איפה אתה לומד?
איזו התמחות?

במכללת כנרת, התמחות בזרם חזק.

רפי לין
27-03-18, 12:38
בדוק בחברת החשמל:
https://careers.iec.co.il/
בהצלחה ובברכה - רפי לין

Pageup
27-03-18, 14:34
זרם חזק זה בעיקר חברת חשמל, זה גם דורש קורס בטכניון של חצי שנה אם אני זוכר נכון
(20 שנה לך תזכור מה חברים שלך עשו).
ממליץ בחום להתחיל לעבוד בתור סטודנט, גם אם זה דורש נסיעות. להתחיל לעבוד בתור
מהנדס בלי נסיון בכלל זה משהו שמקומות עבודה לא אוהבים. גם לשלם למהנדס וגם
ללמד אותו מאפס.

Ilan6432
04-04-18, 09:57
זרם חזק זה בעיקר חברת חשמל, זה גם דורש קורס בטכניון של חצי שנה אם אני זוכר נכון
(20 שנה לך תזכור מה חברים שלך עשו).
ממליץ בחום להתחיל לעבוד בתור סטודנט, גם אם זה דורש נסיעות. להתחיל לעבוד בתור
מהנדס בלי נסיון בכלל זה משהו שמקומות עבודה לא אוהבים. גם לשלם למהנדס וגם
ללמד אותו מאפס.
ממה שבדקתי רוב המשרות ההתחלתיות בשכר זעום וכל כך נמוך, בכל זאת למדתי והשקעתי זמן וכסף על הלימודים וזה מבאס לראות שככה מזלזלים בשוק העבודה.

Pageup
04-04-18, 10:23
ממה שבדקתי רוב המשרות ההתחלתיות בשכר זעום וכל כך נמוך, בכל זאת למדתי והשקעתי זמן וכסף על הלימודים וזה מבאס לראות שככה מזלזלים בשוק העבודה.

זה עניין של היצע וביקוש. הביקוש לא גבוה ולכן גם השכר.
מעבר לזה בחח"י יש יתרונות כמו קביעות (בשלב מסויים), תני
פרישה, פנסיות, חשמל חינם (יחד עם הקביעות אתה מקבל רטרו),
ועוד.
תביא בחשבון שחח"י זה גם בית ספר לעולם החיצון ואחרי כמה
שנים יש לך את היכולת (יחד עם הקשרים) להיות עצמאי בתחום
ואז זה כבר מספרים אחרים לגמרי.
שוב, לא כל אחד מתאים, לחלק מרוץ העכברים של ההייטק לא מתאים
ואת חלק הנושא מעניין.
אם מה שמעניין אותך זה כסף, כנראה וחח"י זה לא המקום, מה שכן,
אם העבודה לא תעניין אותך אתה תשחק מאוד מהר.

Asaf-a
04-04-18, 14:58
מה האיזור הגאוגרפי הרלוונטי?

זרם חזק מתאים גם לתחום התשתיות בתעשייה, בתעשיית המזון יש לא מעט מפעלים בצפון וחסרים מהנדסים בתחום התשתיות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ilan6432
09-04-18, 12:36
מה האיזור הגאוגרפי הרלוונטי?

זרם חזק מתאים גם לתחום התשתיות בתעשייה, בתעשיית המזון יש לא מעט מפעלים בצפון וחסרים מהנדסים בתחום התשתיות.

אני גר בטבריה. את האמת אני די מופתע מהשכר שמוצע במשק לבוגרים טריים בהתחום הנדסת החשמל. תמיד ישנה סברה בקרב אנשים שתחום הנדסת חשמל הוא תחום רווחי ושיש מחסור במהנדסי חשמל והמשכורות בו גבוהות, אבל בפועל עד כה ממה שראיתי בראיונות, מתייחסים בזלזול לבוגרים שאין להם עדיין ניסיון ומציעים להם שכר נמוך, כנראה שככה זה בארץ ברוב התחומים בהתחלה.
קיבלתי הצעות מגוכחות שקרובות לשכר מינימום בתור התחלה. אני אדם שיש לו מוסר עבודה ואני מוכן להשקיע ולהביא מעצמי, אבל בתור אחד שהשקיע ולמד מקצוע שתחום הלימודים בו לא קל, אני מצפה להרוויח קצת יותר ממוכר בחנות בגדים.

alto
09-04-18, 14:31
הנדסת חשבל זה שם כולל להרבה דברים.
יש ממתח גבוה שזה מה שאתה מדבר עליו, אלקטרוניקה ועד מהנדסי DSP ואלוגריטמקאים שזה תאורטי כמעט לחלוטין.
לא ידעתי שהמשכורות במתח גבוה נמוכות, מה שאני מכיר מהבית זה יותר הקצה השני שהזכרתי ושם אין מה להתלונן בכלל.

noogie
09-04-18, 15:04
ממה שאני יודע, רוב המוסדות המבוקשים לא מלמדים מתח גבוה היום, hit נראה לי בין הבודדים.

שכנה שלי עובדת בתחום (מתח גבוה/זרם חזק) אז אני אספר את מה שהיא סיפרה, השכר ההתחלתי נמוך, העבודות הראשונות הן די פיזיות (התקנות בשטח) רק אחרי כמה שנים התנאים משתפרים. צריך גם רישיון כדי לעבוד, כמובן שמדובר בדרגת הרישיון הכי גבוהה וצריך לעבור סטאז' בכמה דרגות ביניים.

מפתה? לא ממש.

אם זה מה שאתה באמת רוצה, לך על זה! (כי אף אחד אחר לא עושה את זה).

Asaf-a
09-04-18, 17:00
אני מתנצל מראש אם תפגע.
אבל השכר בשוק למהנדסים טריים תלוי גם במוסד, באותה התמחות, השוק תופס שונה בוגר טכניון לעומת בוגר מכללה.

כל זה רק צריך לחזק אותך לעבוד במקצוע בחברה מוכרת כאשר אתה סטודנט, ולתת לך יתרון יחסי על פני שאר המועמדים, מציע לך לתמחר גם את ערך החברה ולא רק את השכר שמציעה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

Pageup
09-04-18, 17:03
אני גר בטבריה. את האמת אני די מופתע מהשכר שמוצע במשק לבוגרים טריים בהתחום הנדסת החשמל. תמיד ישנה סברה בקרב אנשים שתחום הנדסת חשמל הוא תחום רווחי ושיש מחסור במהנדסי חשמל והמשכורות בו גבוהות, אבל בפועל עד כה ממה שראיתי בראיונות, מתייחסים בזלזול לבוגרים שאין להם עדיין ניסיון ומציעים להם שכר נמוך, כנראה שככה זה בארץ ברוב התחומים בהתחלה.
קיבלתי הצעות מגוכחות שקרובות לשכר מינימום בתור התחלה. אני אדם שיש לו מוסר עבודה ואני מוכן להשקיע ולהביא מעצמי, אבל בתור אחד שהשקיע ולמד מקצוע שתחום הלימודים בו לא קל, אני מצפה להרוויח קצת יותר ממוכר בחנות בגדים.

אילן,
כמו ש alto כתב, וגם אסף, התחום רחב מאוד, יש לא מעט סוגי הנדסה בחשמל. יש Chip Design יש וריפיקציה
יש אלגוריתמאים, המנוסים הם ארכיטקטים, חלק אפילו הולכים לעבוד בתור מהנדסי תוכנה.
ובתוכם יש גם זרם חזק, שם מאחר והשוק "נשלט"/מבוקר או נבנה על ידי חברת חשמל המשכורות
נמוכות. וכמובן אחד שלמד בסמי שמעון או בראודה לא יחשב כמו מהנדס מהטכניון, ת"א או בן גוריון.
עוד דבר, מקומות עבודה לא אוהבים מהנדסים בלי נסיון ולכן התשלום כזה, שאתה מסיים את התואר
אתה לא באמת יודע את העבודה (אני לפני 18 שנה הייתי צריך ללמוד Unix, שפת תכנות [ורילוג], מתודלוגיות
עבודה, ארכיטקטורה של צ'יפים לרשתות ועוד ועוד). שעשיתי את זה בתור סטודנט זה היה סביר כי השכר
נמוך יותר והדרישות נמוכות יותר. אם אין לך נסיון וההכשרה שלך תקח לפחות חצי שנה (לקבל תפוקה
ממהנדס מנוסה במקום עבודה חדש לוקח לפחות 3 חודשים) ובפרוייקטים הראשונים תעבוד יותר לאט,
תצטרך יותר פיקוח והכוונה ועוד, מובן שהשכר יהיה נמוך עוד יותר.

Ilan6432
10-04-18, 10:08
אני מתנצל מראש אם תפגע.
אבל השכר בשוק למהנדסים טריים תלוי גם במוסד, באותה התמחות, השוק תופס שונה בוגר טכניון לעומת בוגר מכללה.

כל זה רק צריך לחזק אותך לעבוד במקצוע בחברה מוכרת כאשר אתה סטודנט, ולתת לך יתרון יחסי על פני שאר המועמדים, מציע לך לתמחר גם את ערך החברה ולא רק את השכר שמציעה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

ממש לא נפגע, מאחר ואני גר בצפון לא היו לי יותר מדי אופציות, אז למדתי בכנרת. זו תוכנית הלימודים שלהם http://www.kinneret.ac.il/Web/StudyTopics/KinneretBA/EngineeringSchool/ElectronicsBSc/About/Default.aspx אני יכול להגיד לך שבמהלך התואר התנסינו בפרוייקטים שונים במעבדות והרגשתי באמת שהתואר הוא פרקטי ולא סתם משהו שאזרוק למגירה בסיום הלימודים. עד כמה היא במה היא שונה למשל מתוכנית הלימודים בטכניון? זה שאוניברסיטה זו אוניברסיטה ומכללה זו מכללה זה ברור לי, אבל לא לכל אחד מתאפשר ללמוד באוניברסיטה והיום יש מכללות שרמת הלימוד בהן היא גבוהה.

shmil
10-04-18, 11:16
היום יש מכללות שרמת הלימוד בהן היא גבוהה.

כן, מכללת חניוני משפט.

מרשה לעצמי להתאים לך את רמת הציפיות כמי שסיים כמה תארים באוניברסיטאות מוכרות בארץ (וגם שלושה קורסים "אוניברסיטאיים" שלקחתי לפני המון שנים במכללת הבית שלך - כנרת, בשביל גמול השתלמות), וכמי שעסק שנים רבות בקבלת עובדים ובראיונות קידום.

יש הבדל בין בוגר אוניברסיטה לבוגר מכללה. כיוון שאתה רק בוגר מכללה, אין לך נקודת מבט להשוואה. לי יש. מבחינת המעסיק, בדרך כלל ההבדל גדול כל כך, שהוא יעדיף בכל דרך ואופן את בוגר האוניברסיטה.
הפערים מטשטשים לאחר כמה שנות נסיון בתחום, אבל תמיד ישאלו אותך איפה למדת, ועם השנים גם תרגיש את ההצטדקות, שתגיע לך באופן אוטומטי.

שכר מהנדסים שאינם בוגרי אוניברסיטאות, נקבע לפיכך על מנת לאפשר למעסיק לתהות על קנקנם, ולהכשיר אותם לתפקיד, מבלי להפסיד את המכנסיים.
בהמשך, אם תוכיח את עצמך - הוא כנראה יעלה.

הוספתי כאן משפט שאמר איזה רושם נוצר בעקבות דבריך בשרשור הזה, אבל החלטתי לוותר עליו. enough said.

נמרוד
11-04-18, 10:44
השאלה שמרחפת באויר בכל ראיון עבודה, או יותר נכון בראיונות העבודה שבכלל לא זומנת אליהם, היא:

למה בחרת ללמוד במכללת כנרת ולא בטכניון?

Asaf-a
11-04-18, 10:54
לאו רק טכניון אלא טכניון או אחת האוניברסיטאות המובילות כגון תל אביב, בן גוריון, ותשובה שהמכללה יותר קרובה לבית לא תעבור יפה, כדאי להתכונן לשאלה ולא לגמגם קרבה לבית.

-->