PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה רכב עם גלגלים של אופניים

M-C
29-12-05, 19:37
אני רוצה ליבנות משהו כמו קרטינג אבל אין לי תגלגלים ואני בונה את זה זמני כדי ליבדוק כמה דברים השאלה שלי עם אני יבנה את זה מגלגלים של אופניים קטנים כמה זה יחזיק העם הגלגלים ישברו?

נמרוד
29-12-05, 23:25
תראו,

הפורום הזה הוא פורום "הבונים והנדסת ג'יפים". לא פורום אופניים , לא קורקינטים. בכל זאת, כל עוד השאלות הן שאלות טכניות ורציניות, אז סבבא, הנדסה זה הנדסה, מנוע זה מנוע, יאללה למה לא. אבל יש גבול, אני מצטער אבל לא הבנתי כלום מהשאלה שלך, תנסה להיות הרבה יותר ברור, או שתחסוך לנו את זה.

לא לקחת אישית,

נמרוד.

M-C
29-12-05, 23:36
כמו בתמונה שלך שיש תגלגלים האלה רק עם יותר קטנים אני שואל עם יש מישהו שיודע ואולי עשה כזה השאלה שלי עם זה היתפרק או שהגלגלים האלה מספיק חזקים לנסיעה בכביש\שטח חצץ ולא יתעקמו ישברו
ואני יודע שזה דבר דפוק אבל זה בישביל ליבדוק כמה דברים

ד ו ר ו ן
30-12-05, 10:12
בגיל טרום טיפשעשרה בנינו משהו שאפשר להגדיר אותו כטרקטורון בלי מנוע ע"ב שילדת אופניים.
דבל ג'אנט מאחור לכל צד,מקדימה גלגל בודד על נבה שבנינו לבד לכל גלגל עם מתלה נפרד זרוע Aכפולה.
24 הילוכים כולל רוורס שלא היה מחובר לפריילופ של הקסטה (למי שמבין..), בולם מונו של וספה מאחורה ו2 בולמי קויילאובר מקדימה לכל גלגל,כננת מכנית שמתחברת לגלג"ש הראשי ומופעלת ע"י פידול ועוד.

העסק היה כבד, אולי 70ק"ג ויצאה הנשמה מלפדל אותו יותר מ200מ' רצוף אז הורדנו יחסי העברה..

אז עכשיו הוא נסע אבל נורא לאט , יחסי ההעברה היו כ"כ איטיים שלא היתה בעיה לפדל גם כשלא היתה אחיזה לגלגלים על משטח קשה בשיפוע גדול מאד=שבר את המע' העברת כוח כל יומיים בערך וכשזה נסע אז זה שבר גלגלים על ימין ועל שמאל תרתי משמע, הגלגלים האחוריים (21") החזיקו מעמד רק כי היו דבל ג'אנט, מקדימה פעם בשבוע נשבר ציר הגלגל וכל החישורים היו משתחררים ע"ב יומי.

ולמה כל ההקדמה הזו?
כדי שיהיה לך פרופורציה לעמידות של גלגלי אופניים למכונה ניידת ששוקלת קרוב ל70ק"ג עם נהג\רוכב אחד או במילים אחרות תחפש פתרון אחר.

M-C
31-12-05, 13:30
תודה רבה זה בידיוק התשובה שחיפשתי כן לא חד משמעי ממישהו עם ניסיון

-->