PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך מיג בגז ארגון

jacob72
28-03-18, 20:49
בריתוך מיג אפשר לעבוד עם פולסים וללא פולסים.
ללא הפולסים זה מצריך Co2 נקי.
בריתוך עם פולסים דורש תערובת של ארגון + Co2.
ככל שאני קורא יותר אני מבין הגז ארגון ממש לא בריא ,ואפילו ניתן לקבל ממנו כווית-עור אם חלק בגוף לא מוגן / מכוסה. והכוונה גם לאדם שעומד קרוב לרתך.

האם נושא כוויית עור נכון?

נמרוד
28-03-18, 21:00
ככל שאני קורא יותר אני מבין הגז ארגון ממש לא בריא ,ואפילו ניתן לקבל ממנו כווית-עור אם חלק בגוף לא מוגן / מכוסה. והכוונה גם לאדם שעומד קרוב לרתך.

האם נושא כוויית עור נכון?

אני חושב שאתה מתבלבל עם משהו אחר, ארגון הוא גז אינרטי, לא רעיל ולא מסוכן בשום מובן, לא לעור וגם לא בנשימה (כל עוד ריכוז החמצן באויר מספיק).

אלון_ק
28-03-18, 23:47
?
אשמח ללמוד מה הקשר בין פולסים, שלמיטב הבנתי קשורים לשליטה בחום (מאפשרים התקררות רגעית) ובין הרכב הגז המגן, שלהבנתי קשור להרכב חומרי הרתך.

jeka04
29-03-18, 00:46
לדעתי אתה מבלבל ריתוך טיג עם גז ארגון.
הרבה פעמים קוראים לריתוך טיג ריתוך ארגון בגלל השימוש בגז הארגון בתהליך הטיג.
והקרינה בריתוך זה באמת הכי גבוהה מריתוכים אחרים.
יכול להיות מכאן החשש לכוויות.
ואין קשר לפולסים וסוג הגז.
יש רתכות שיודעות לעבוד פולסים גם בco2

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

jacob72
29-03-18, 15:22
אני אסביר את עצמי
ברתכת מיג של מילר , אפשר לרתך במספר אופנים: עם או בלי פולסים .
עפי המלצת היצרן אם עובדים עם ברזל בפולסים יש לעבוד עם גז מעורב 80% ארגון + 20% Co2
אפשר כמובן לעבור עם Co2 100% ,אבל ההמלצה היא ללא פולסים , מצרף הטבלה .

למי ששאל מה הקשר : גז הארגון כנראה מפצה על עוצמת חום נדרשת ( אני לא ככ מבין בזה) ולכן הפולסים בעיקרון מקררים את "האמבטיית ריתוך" וכך יוצא תפר נקי יותר .

השאלה העיקרית שלי : האם חשיפת עור הגוף , לאור הריתוך במיג עם גז ארגון מעורב, אכן מסוכנת לעור שלנו ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180329/1422f81d8811393c68f6e187c6aefe0e.jpg

jeka04
29-03-18, 17:07
כל ריתוך מוציא קרינה! גם ריתוך אלקטרודה שבו הרבה מהקרינה נחסמת בעשן הנוצר בריתוך.
בכל מקרה מאוד לא מומלץ לחשוף חלקי עור לריתוך מכל סוג.
כל רתך שנשרף בידיים או בצוואר בגלל שריתך בחולצת v ללא שרוולים יעיד על כך.
ריתוך הוא תהליך לא בריא לגוף האדם נקודה.
שמירה על עור, עיניים ודרכי נשימה הכרחית במקצוע הזה.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

יניב_ב
31-03-18, 00:47
בריתוך MIG MAG הכוונה בפולסים זה מעבר לחילופין בין שתי סוגי קשת short ו spray transfer, גז CO2 לא מעביר חשמל כמו ארגון ולכן לא משמש לשיטה הנ"ל.
הגז עצמו לא מסוכן בשני המקרים, והקרינה מסוכנת במידה ואתה לא ממוגן בכל מקרה.

jacob72
31-03-18, 12:56
עכשיו הכל ברור. תודה.
בכל מקרה למרות שאני רק חובבן,לא חסכתי ואפילו השקעתי.

תודה וחג שמח

אסף ד.
25-02-19, 21:20
ידית ריתוך לאלומיניום לרתכת MPI 220P?

wonderd
26-02-19, 12:21
מניסיון אישי רע - אני מרתך עם מילר MPI220 ותערובת 80-20 co2/ארגון, בגלל הפולסים בעיקרון אבל גם בריתוך בלי הפולסים אני מרתך עם אותו גז, אין לי עוד בלון.
בהתחלה זילזלתי בקרינה של הריתוך וריתכתי בלי כפפות ובלי שרוולים ארוכים, מהר מאוד הבנתי את הטעות.
הריתוך במיג לא דומה בכלל לריתוך אלקטרודות רגיל וכדאי להגן על עצמך טוב, לא יודע אם יש הבדל בין גז נקי לתערובת אבל זה לא משנה כפי שכתבתי - חובה להגן על עצמך בכל מקרה.
גם אני חובבן כמוך דרך אגב וזה מהניסיון הקצר שלי עם הרתכת הזאת.

נמרוד
26-02-19, 15:59
בהתחלה זילזלתי בקרינה של הריתוך וריתכתי בלי כפפות ובלי שרוולים ארוכים, מהר מאוד הבנתי את הטעות.
הריתוך במיג לא דומה בכלל לריתוך אלקטרודות רגיל וכדאי להגן על עצמך טוב, לא יודע אם יש הבדל בין גז נקי לתערובת אבל זה לא משנה כפי שכתבתי - חובה להגן על עצמך בכל מקרה.

המיגון חשוב ביותר, בהחלט. אבל ההבדל בין מיג לאלקטרודה הוא לא הגז - הגז לא קשור בשום דרך לכוויות קרינה. ההבדל לדעתי פשוט - הספק העבודה במיג, במיוחד לחובבים הרבה יותר גבוה. כי זה כל כך יעיל וקל, אנחנו תופרים ותופרים סנטימטרים ומטרים של ריתוך בקצב גבוה הרבה יותר ממה שאנחנו כחובבים מסוגלים לבצע עם אלקטרודה.

אני עובד עם כפפות מכונאים דקות כמעט בכל מה שאני עושה, בטח בחורף, אבל אחרי שאני תופס את המבנה בפיקים אני מקפיד על כפפות ריתוך ארוכות עד המרפק וחולצת מדי ב' עם שרוולים ארוכים שאני מחזיק במחסן במיוחד בשביל זה.

-->