PDA

צפייה בגרסה מלאה : DSG 2018. עדיין לפסול?

shmil
29-03-18, 13:27
וליתר דיוק - סקודה ספייסבק עם מנוע 1 ליטר בנזין. גיר - DSG.

בעבר דובר על ה-DSG הכושל.
זה עדיין המצב?

לקחת?
להתרחק?

מוטי ג.
29-03-18, 16:56
לי יש טיגואן 2018, גיר DSG 6 הילוכים עשה 15 אקמ, בינתיים מנגן יפה.
יש לנו גם ג'טה עם גיר 7 הילוכים, ללא בעיות

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

דרור ברלי
29-03-18, 17:02
האוטו חדש ובאחריות. אז מה מטריד אותך?
כל עוד יש אחריות, ה-DSG הוא אחלה.
ברגע שהאחריות נגמרת, אתה צריך להתחיל לדאוג. כי מעשה שטן, בדיוק אז גם מתחילות הבעיות.

תקפיד להיפטר מהאוטו עם תום האחריות והכל יהיה בסדר.

mugi8675
29-03-18, 17:20
אצלי DSG שבעה הילוכים, 288,000 ק"מ ללא תקלה, אבל לך תדע.

יצחק

פלג_
29-03-18, 19:02
חבר מאוד טוב עם ראפיד 17 סובל מאוד מבעיות בגיר.
קפיצות ההילוכים ומכות לא נעימות בתחילת נסיעה.

הוא התייעץ איתי מה לקחת בזמנו, גם אני אמרתי אם זה ליסינג ויש אחריות אני לא רואה בעיה עם הגיר.
בחודשיים הראשונים הוא היה מאוד מרוצה, עד שהתחילו הבעיות.
הוא כבר לא מעט זמן עובר בין מוסכים כדי לטפל בבעיה ומנפנפים אותו כל פעם מחדש, שזה הגיר וכך הוא עובד, שהכל תקין, שצריך להתרגל אליו.
האוטו לא עבר את המאה אלף.

בדיוק שבוע שעבר הוא נכנס למוסך שוב, רק שהפעם לקחו את האוטו לסיבוב ועשו איתו תאונה.

מנגד, יש לי חבר טוב נוסף עם ראפיד באותה שנה ועם ק"מ גבוהה יותר ומאוד מרוצה מהרכב

אני באופן אישי הייתי מעדיף לא להיכנס לזה בליסינג, על רכישה באופן פרטי בטח ובטח שלא, הוא מאוד מצטער שלא לקחת בזמנו קיה.

nirs
29-03-18, 21:42
עיניין של מזל.
אני נפלתי בזמנו עם אוקטביה, חבר עם מספר עוקב לא.
הבעיה היא ששכיחות הנפילות גדולה מרכבים אחרים (מישהו אמר טויוטה...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tzvika-Pick
31-03-18, 18:04
וליתר דיוק - סקודה ספייסבק עם מנוע 1 ליטר בנזין. גיר - DSG.

בעבר דובר על ה-DSG הכושל.
זה עדיין המצב?

לקחת?
להתרחק?
תשמע... תראה...

אנחנו מדברים על רכישה פרטית מכספך או על עסקת ליסינג?
אם מדובר בליסינג אז מה אכפת לך כושל לא כושל? במקרה הכי גרוע הולך לך הגיר, אתה זורק את הרכב לחברת הליסינג ומקבל רכב אחר לשבוע-שבועיים-שלוש. קצת גיוון, יכול להיות נחמד. במקרה כזה אבל אתה צריך לשאול את עצמך למה דווקא ראפיד? למרות השם הפסאודו-סקסי, הספייסבק היא עדיין ראפיק האצ'בק והיא לא פאר היצירה המוטורית. אני הייתי שם את השווי שימוש שלי על רכב אחר, אפילו פאביה אם המעסיק שלך ממש נעול על סקודה.

אם מדובר על רכישה פרטית אז למה דווקא סקודה? יש היום לטעמי דילים מעניינים לא פחות בשוק הרכב החדש כולל בקבוצת VAG אם אתה ממש נעול על DSG ו-TSI ושנתיים אחריות ומוסכי הרשת של צ'מפיון. תלך לאולם תצוגה של סיאט, אני די בטוח שעם קצת רצון תוכל לקבל סיאט לאון 1.0 ליטר אוטומטית בקצת יותר כסף - מכונית מודרנית יותר וטובה יותר. אם יש לך סבלנות לחכות למשלוח הבא שיגיע לקראת הקיץ אז אולי אפילו סיאט ארונה.
ויש לך בתקציב הזה גם רכבים כמו פיג'ו 2008 טורבו-בנזין אוטומט. נראה לי שבאופל תוכל לקבל את האסטרה במחיר דומה, עם מנוע 1.4 ליטר טורבו ויותר מרווח פנים (אבל גם צריכת דלק גבוהה יותר, אם זה משנה).
ואם הצעות בתחום ה-0 קילומטר מליסינג גם יכולות להתאים אז בכלל יש לך מלא מלא מלא אפשרויות טובות באזור ה-100 אלף שקל.

אז אחרי שנימקתי את דעתי אפשר לקצר את התשובה שלי למילה אחת:

לקחת?

לא

איל מ
31-03-18, 18:11
אחרי התשובה המנומקת. אין טעם להפנות אותו לרכבי vag אחרים כי שם אלו בדיוק אותן תקלות רק עם רכב בגימור שונה ולעתים תג מחיר אחר.

אני חייב לציין שאני נוהג על רכבי vag חדשים והם בהחלט מצוינים (רכבי חברה). גם אני שוקל לקנות אחד פרטי, מוטרד מהבעיות ומחכה שיצא כבר דגם אמין.
חייב לציין שבדגמי 2017 עוד לא נתקלתי בבעיות שהופיעו בזמנו בדגמים ישנים יותר (כשהיו בני אותו גיל), אבל כמו שכתבו בעלי הדעה, משנה מה קורה בתום האחריות, ורכבים 2017 עוד לא שם.

six 4 life
31-03-18, 20:05
חבר שהוציא לפני פחות משנה 3 סקודות חדשות - 2 פאביות ואוקטביה אחת סובל מבעיות גיר בשלושתן, מוח נשרף ועוד.
כל טיפול כזה שכמובן במסגרת אחריות גוזל ממנו לפחות חצי יום עבודה ובחברה עוד מתגאים בפניו ואומרים לו על מה אתה מתלונן זה לטובתך, עכשיו ערך הרכב עלה כי זה רכב שכבר טיפלו לו בגיר ולא כזה שהבעיה עדין לא צצה בו (מילה במילה ממנהל השירות).

shmil
31-03-18, 20:47
לא ליסינג. לא תפעולי ולא מימוני.
כסף פרטי לגמרי, בתחום שבין 60 ל-100.
אין שווי שימוש, אין השתתפות מעביד. היא עושה כ-33,000 ק"מ בשנה.
לא אוטו עבורי, אוטו עבור האישה, שהיא סוג של נהגת שודים.
היא לא מוכנה מכונית מיני. צריך סטיישן ואוטומטית (או ג'יפון, מבחינתה. לגי'פון אני מתנגד)
אני צריך שקט תעשייתי, ולא מתאים לי תיקונים, גם לא במסגרת האחריות.
רוצה דלק ולסוע.

האחרון שלה הוא פוקוסטיישן מילסינג, כבר 5 שנים.

יאלה, למטווח shoot

יואב פולס
31-03-18, 21:06
אז לא.
אם גיר ידני הולך - קקטוס דיזל ידני.
אם גיר אוטומטי - קקטוס אוטומטי או 208 אוטומטית.
בשניהם יהיה לך עודף מ 100.0 ואחריות.

asypeer
31-03-18, 21:06
דלק ולנסוע אז רק יפנית, נהגת שודים הולך לא רע עם מאזדה..

shmil
31-03-18, 21:16
רק אבטומטי.
קונצרן PSA לדעתי גרוע בהרבה מVAG.
לקנות חדש מ-PSA? לא תודה.
אל תציעו לי רנו.... (למרות שאני לא פוסל דאציה)..

ariel-ro
31-03-18, 21:20
קונצרן PSA לחלוטין עדיף על VAG בעשור האחרון.
כן, היו ויש לנו במשפחה VAG חדשות, אבל בדגש על חדשות. לאף אחד אני ממליץ להשאיר אותם אחרי האחריות.
עם PSA המצב יותר טוב, במיוחד שהם מציעים 5 שנים מלאות על הרכבים שלהם.
קטטוס אוטומטית/C3 אוטומטית רכבים מעולים, ההמלצה שלי לכל מי שמחפש רכב עד 100,000 עם שקט ב5 שנים הקרובות.

פלג_
31-03-18, 21:52
שקט לחמש שנים הקרובות......

אני נוסע אם רכבים בני 10-15 אני לא מוטרד מהחמש שנים הקרובות והיה לי אחלה שקט באלו שעברו.

חפש דגם מוצלח שעונה על הדרישות לקדימה, ואם האישה רוצה ג'יפון אז ג'יפון.
אין מה להילחם בזה, זה אוטו שלה, אני את האוטו של אישתי רואה רק פעם בשנה, בטסט.
אגב, בנושא פונקציונלי הג'יפונים לא רעים בכלל.

שאני חיפשתי פורד s-max לאישתי הייתי נעול על הדגם עם הטורבו, יצא וראיתי רכב ללא טורבו במצב מושלם וקניתי.
היום שאני מסתכל על זה זה רק לטובה.

ברכישה פרטית בהייתי חושב גם על ירידת ערך

boaz avrahami
31-03-18, 23:10
שמיל,
הפלואנס דיזל מגיע עם רכבת של ניסן.
לדעתי אותו מנוע שבדאסטר וגיר רובוטי מצויין.
גם צריכת הדלק וגם המרחב הפנימי.
איכות חומרים סבירה ורמת גימור מטומטמת אבל כחבילה של פונקציונליות אל תפסול את הרכב בכלל...
אני עם השלישי שלי, ליסינג והאוטו בכלל לא רע. להיפך

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Tzvika-Pick
31-03-18, 23:59
לדעתי הפלואנס דיזל עושה שימוש במנוע וגיר של רנו ולא של ניסאן. הפלואנס שעושה שימוש במכלולים של ניסאן היא ה-2.0 ליטר בנזין.

ב-100 אלף ש״ח ואולי אפילו בפחות אתה מוצא סוזוקי קרוסאובר 1.4 טורבו. רכב חזק, קצת גיפון אבל גם לא גיפון, סוג של סטיישן, יפני ואמין. אבל מה, לא מגיע עם כל מערכות הבטיחות המתקדמות שיש ברכבים חדשים.
או אולי טויוטה אוריס היברידית, ב-100 אלף ואפילו בפחות אתה מוצא אחלה רכב כזה מיד שנייה. חסכוני מאוד שזה חשוב למי שנוסע 33 אלף קילומטר בשנה, זריז ואמין.

דרור ברלי
01-04-18, 00:31
אני שמח שאחרים אמרו מה שצריך ולא אני.
אם מדובר בכסף פרטי שלך - אל תתקרב לשום גיר כפול-מצמדים, אפילו לא עם מקל.
פשוט כי DSG ותואמיו זה חרא מזוקק. סיכויי הנפילה גדולים מדי. ואל תאמין לאף אחד שמבטיח לך שהיו עדכוני תוכנה שפתרו את הבעיות בלהבלהבלה, או ש-DSG6 טוב יותר מ-7. כולם אותו חרא. הבעיות לא נפתרו. כל הרעיון בבסיסו מורכב מדי, יקר מדי, לא אמין. גם כן מדי, למרבה הצער.
אני מאוד אוהב את מכוניות VAG כי האוטו שמסביב לגיר הוא בכמה רמות מעל לכל המתחרים. הפער ההנדסי והדינמי, במיוחד מול המכוניות מהמזרח הרחוק, הוא גדול מאוד ואי אפשר לא לחוש בו. אבל גם מבעיות הגיר אי אפשר להתעלם.

לגבי אוריס סטיישן היברידית.
חסכוני כן.
אמין כן.
אני רק לא יודע מאיפה סיפורי ה"זריז".
עזבו לרגע נתוני ביצועים על הנייר - כמקובל במותג שלו, זה אוטו שלא אוהב להזדרז ולא מרגיש טוב כשמזרזים אותו או לוחצים עליו.
הוא במיטבו בנהיגה רגועה וחסכונית.
אחלה של כלי תחבורה. אבל זה לא אוטו.

גיא
01-04-18, 00:36
אין לי נסיון. כי האוטו אצלנו רק שלושה ימים

אבל מכירים כאלו שכבר נוסעים תקופה.
הדאסטר הרובוטית ... לך תעשה נסיעת מבחן.

zivo
01-04-18, 01:01
לגבי אוריס סטיישן היברידית.
חסכוני כן.
אמין כן.
אני רק לא יודע מאיפה סיפורי ה"זריז".
עזבו לרגע נתוני ביצועים על הנייר - כמקובל במותג שלו, זה אוטו שלא אוהב להזדרז ולא מרגיש טוב כשמזרזים אותו או לוחצים עליו.
הוא במיטבו בנהיגה רגועה וחסכונית.
אחלה של כלי תחבורה. אבל זה לא אוטו.

לא להתקרב, אוטו מטעה, נראת חבילה טובה, אבל זה רכב בעייתי.
לא מסכים עם האמירה של אמין.
מולטימדיה, פח.... מסך לא מולטי טאץ' , לא תומך עברית, איכות צליל איום, חיפוש (בספר טלפונים) בעייתי.
מתלים - נוסע טוב על כביש חלק, כל בעיה הכי קטנה (בור או במפר), הבולם נסגר ודופק.
ביצועים (כמו שדרור כתב), רכב עצלן שצועק אם רק מנסים שיזוז.
מיכל דלק קטן (~35 ליטר), כך שגם שהוא היברידי, הטווח בין התידלוקים קצר.
ספסל אחורי, צפוף ובעייתי לשלושה.

מזל שאנחנו נפרדים בקרוב.

דרור ברלי
01-04-18, 01:16
לא להתקרב, אוטו מטעה, נראת חבילה טובה, אבל זה רכב בעייתי.
לא מסכים עם האמירה של אמין.
למה לא אמין? יש איזו בעיה כרונית? מבלה במוסכים? עלה אי פעם על גרר?
אני אולי לא מקבל את המשפט הדבילי "טויוטה לא מתקלקלת" כי היא מתקלקלת ועוד איך, אבל כן מקבל שטויוטה מתקלקלת פחות.

מולטימדיה, פח.... מסך לא מולטי טאץ' , לא תומך עברית, איכות צליל איום, חיפוש (בספר טלפונים) בעייתי.
מתלים - נוסע טוב על כביש חלק, כל בעיה הכי קטנה (בור או במפר), הבולם נסגר ודופק.
ביצועים (כמו שדרור כתב), רכב עצלן שצועק אם רק מנסים שיזוז.
ספסל אחורי, צפוף ובעייתי לשלושה.

זה לא חדש. תיארת בדיוק נמרץ את ה-DNA של טויוטה... תמצא את המגרעות הללו ברוב דגמי היצרן. מכוניות בינוניות מינוס-מינוס-מינוס. לא אוהבות לנסוע ובטח לא מהר.
יש להם ערך-מותג אחד שאי אפשר לקחת מהם - המכוניות שלהם מתקלקלות פחות מכל מכונית אחרת. וזהו.

אלה אמצעי תחבורה. לא מכוניות.

מזל שאנחנו נפרדים בקרוב.

מברוק.

יואב פולס
01-04-18, 07:52
הדאסטר הרובוטית ... לך תעשה נסיעת מבחן.

תחסוך את הזמן.
לדאסטר הרובוטי הרבה יתרונות של מרווח בתא נוסעים וחסכון בדלק, אבל הוא רכב לא מעודן, רועש, מושבים לא נוחים בטח לא ל 33.0K קמ בשנה.
רמת בידוד הרעשים שונה ממה שיש בדגמים אחרים של הקונצרן עם אותו מנוע ואותו גיר.
כל מה שהדאסטר הידני הוא כן - האוטומטי הוא לא.
גם המתלה האחורי שונה מזה של הידני, דבר שפוגם באיכות המתלים המשובחת המוכרת מהדאסטר הידני.
בקיצור - לעניות דעתי - הוא לא באמת אופציה.

מצד שני, שתבוא האישה שעושה את הק"מ המכובד הזה, תעשה נסיעת מבחן על מגוון דגמים, לא אחד / שניים, ואז תראה למה היא מתחברת יותר. זה הרי בשבילה.

KOOKE
01-04-18, 08:13
רכב לאשה - אז לא יעזור כל התגובות המלומדות שלנו כאן. ההחלטה היא שלה. השיקולים של אשה לרוב שונים משלנו.

מניסיון עם אשתי. היא בחרה את הרכב קודם כל משיקול אסטתי, זריזות התגובות וכן היא מתעקשת על קטן וידני. הנבחרת הייתה סיטרואן c1 אדומה וידנית. מרוצה מאד וטפו טפו הרכב לא ראה מוסך. אצל אשתי שגם היא סוג של נהגת שודים חסכוני הוא לא- היא מושכת את ההילוכים כאילו היא במירוץ.

לפותח השירשור - מה שלדעתי הכי מתאים זו מאזדה 2 אדומה. מעריך שהאשה תתאהב.

shmil
01-04-18, 08:26
שלמה - פיסספת שתי נקודות - לא מיני, כן סטיישן.
אבל אתה צודק בעניין (אי) הרציונליות.

ואני שכחתי לציין שמגורים במושב גוררים נסיעה בחרא של כבישים והמון באמפים.
אה, וגם לא רוצה דיזל....

KOOKE
01-04-18, 08:44
אז כבר נתנו לך את הרכב האידאלי- קקטוס. לא יודע איך הגיר האטומטי שלה אבל זה רכב מדליק שהאשה בטוח תתאהב בו ותכלס צא מהדיעות הקדומות לגבי קונצרן psa כיום הרכבים שלהם בהחלט אמינים יחסית ועם אחריות מורחב אין לך מה לחשוש.

asafk
01-04-18, 08:47
תחסוך את הזמן.
לדאסטר הרובוטי הרבה יתרונות של מרווח בתא נוסעים וחסכון בדלק, אבל הוא רכב לא מעודן, רועש, מושבים לא נוחים בטח לא ל 33.0K קמ בשנה.
רמת בידוד הרעשים שונה ממה שיש בדגמים אחרים של הקונצרן עם אותו מנוע ואותו גיר.
כל מה שהדאסטר הידני הוא כן - האוטומטי הוא לא.
גם המתלה האחורי שונה מזה של הידני, דבר שפוגם באיכות המתלים המשובחת המוכרת מהדאסטר הידני.
בקיצור - לעניות דעתי - הוא לא באמת אופציה.

מצד שני, שתבוא האישה שעושה את הק"מ המכובד הזה, תעשה נסיעת מבחן על מגוון דגמים, לא אחד / שניים, ואז תראה למה היא מתחברת יותר. זה הרי בשבילה.

דאסטר בכלל יכול להיחשב סטיישן? תא מטען די קטן, לא?
בסוף, תא מטען של סטיישן אמיתי שמכיל עגלת תינוקות וזבאלה של מושבניקים וחלקים של ג׳יפים ואפשר גם להשכיב את המושב ולהעמיס רהיטים... יש רק בסטיישנים אמיתיים ומי שרגיל לזה לא יחזור אחורה בקלות.

אסף.

דרור ברלי
01-04-18, 09:52
סטיישן אמיתי, גדול, זה רק באוקטביה.
וזה מחזיר הכל לנקודת ההתחלה. עם DSG המקולל.

zivo
01-04-18, 09:56
דרור,
בשרשור עם הכותרת DSG, אי אפשר להתווכח עם הטיעון שישנם רכבים חדשים עם בעיות אמינות (דרך אגב, היו לנו בבית 4 אוקטביות חדשות, כולן ליסינג, לא הייתה בעיית גיר אחת!).
אבל, בימים שאפילו לקוחות פז'ו וסיטרואן מדברים על רכב ללא בעיות, אני חושב שעד 3 שנים ו 100K ק"מ , כל המכוניות "אמינות", ולכן חלק מהמידע \ רושם קצת מטעה.
כמה פעמים נאלצתי לעצור בצד הכביש ע"מ לכבות ולהדליק את הרכב כדי ל RESET את הדיבורית?
כמה פעמים תהליך ההדלקה \ הפעלה לא עבד (בכלל כל המנגנון של ללא מפתח ברכב הזה הוא בעייתי)?
אז נכון, לא הלך גיר ולא מנוע, אבל הרכב עוד לא שלוש שנים ולא הגיע ל 70K. ותקלות "קטנות" ומעצבנות יש.
אני מסכים אתך, כנראה שלאורך שנים, הטויוטות האלו יראו פחות גרר \ השבתות, אבל האיכות חיים בהן, על הפנים.
מצטער, רכב לפני האוריס היה קרוז סטשיין (ראה את ההערה של אסף על סטשיין), פי כמה יותר טוב (כרכב ליסינג חדש שלא אתה משלם את הדלק).

יואב פולס
01-04-18, 10:27
לא יודע איך הגיר האטומטי שלה
תיבת ההילוכים האוטומטית של הקקטוס היא יפנית, מתוצרת אייסין, 6 הילוכים - זו התיבה שבקקטוס, ב 308, ב C3, ב 208 ועכשיו גם בג'יפון גרנדלנד של אופל.
תיבה מצויינת, פלנטרית, יעילה מאוד ואחת הטובות בתחום השפוי של המחירים.
גם אמינה מאוד.

דרור ברלי
01-04-18, 11:25
דרור,
בשרשור עם הכותרת DSG, אי אפשר להתווכח עם הטיעון שישנם רכבים חדשים עם בעיות אמינות (דרך אגב, היו לנו בבית 4 אוקטביות חדשות, כולן ליסינג, לא הייתה בעיית גיר אחת!).
אבל, בימים שאפילו לקוחות פז'ו וסיטרואן מדברים על רכב ללא בעיות, אני חושב שעד 3 שנים ו 100K ק"מ , כל המכוניות "אמינות", ולכן חלק מהמידע \ רושם קצת מטעה.
כמה פעמים נאלצתי לעצור בצד הכביש ע"מ לכבות ולהדליק את הרכב כדי ל RESET את הדיבורית?
כמה פעמים תהליך ההדלקה \ הפעלה לא עבד (בכלל כל המנגנון של ללא מפתח ברכב הזה הוא בעייתי)?
אז נכון, לא הלך גיר ולא מנוע, אבל הרכב עוד לא שלוש שנים ולא הגיע ל 70K. ותקלות "קטנות" ומעצבנות יש.
אני מסכים אתך, כנראה שלאורך שנים, הטויוטות האלו יראו פחות גרר \ השבתות, אבל האיכות חיים בהן, על הפנים.
מצטער, רכב לפני האוריס היה קרוז סטשיין (ראה את ההערה של אסף על סטשיין), פי כמה יותר טוב (כרכב ליסינג חדש שלא אתה משלם את הדלק).

בגדול, אין בינינו חילוקי דעות לגבי האוטו (???...) הזה. שלמעט פוטנציאל החיסכון בדלק ובהוצאות תחזוקה שלו, הוא ממש לא מציאה גדולה.

אני מסכים לגמרי שמערכות המולטימדיה ברכבי טויוטה אינן ברמה הגבוהה ביותר שניתן למצוא. אני אישית חושב שמולטימדיה ברכב היא גאדג'ט מסוכן ומסיח דעת שיש לאסור על פי חוק עוד ברמת היצרן (עד שתהיה מכונית אוטונומית מלאה) ופחות מתייחס לזה - וזה בהחלט נון שלי - כי רוב הלקוחות היום מייחסים למולטימדיה חשיבות מאוד גבוהה... לדעתי זה עצוב אבל זה מה יש.

רוב הטויוטות, בוודאי עד לדור האחרון (פריוס החדשה, CHR, אוריס החדשה שעוד לא הגיעה וראב 4 החדש שזה עתה הוצג - בכולן היצרן מבטיח "דינמיות משופרת" כי הוא מודע לביקורת הלא מחמיאה) הן מכוניות ברמה שמתחת לממוצע בכל מה שקשור לדינמיות. זה לא רק "הנאה מנהיגה" אלא נוחות נסיעה, התנהגות כללית, רעש, היגוי וכו' ועד לתנוחת נהיגה. הכל מתחת לממוצע.
לא צריך להיות עיתונאי-רכב כדי להבחין ולהרגיש.

אבל כשאני מדבר על "אמינות" אני מדבר על תקלות משביתות. על אוטו שבוקר בהיר אחד לא מניע. או גיר מתוחכם ומתחכם שמשתגע. או צריכת שמן מוגברת או כל פאק אחר שמאלץ ביקור במוסך ולעתים גם הגעה אליו על גרר. זה בדרך כלל לא קורה בטויוטה. ואם קורה אז פחות. הרבה פחות. אני לא אומר שטויוטות לא מתקלקלות. אני כן אומר שהן מתקלקלות פחות. יש נתונים מסודרים שמוכיחים את זה ויש סקרי שביעות רצון שמחמיאים לאורך שנים ארוכות ברציפות.

הסגידה למותג הזה לא נולדה יש מאין. לאגדות ולסיפורי הניסים והנפלאות יש בסיס. לעתים אפילו מוצק.
ומכיוון שלא כל הלקוחות, למעשה רוב הלקוחות, לא מייחסים חשיבות לדינמיות של הרכב אלא רק לאמינות ולסחירות שלו - אי אפשר לבטל את דעתם. כשרכישת מכונית ואחזקתה עולים כל כך הרבה כסף, מוניטין האמינות מוביל לסחירות ולשמירת ערך מעל לממוצע וזה חשוב לישראלים. מאוד.

Asaf-a
01-04-18, 12:20
סטיישן משומש בנזין אמין סוס עבודה ומבחר גדול של רכבים משומשים? קיה סיד מועמדת טובה.
ונכון, היא רובוטית, אבל באמת לא מורגש בנהיגה ועד היום לא שמעתי שבעייתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
01-04-18, 12:41
תיבת ההילוכים האוטומטית של הקקטוס היא יפנית, מתוצרת אייסין, 6 הילוכים - זו התיבה שבקקטוס, ב 308, ב C3, ב 208 ועכשיו גם בג'יפון גרנדלנד של אופל.
תיבה מצויינת, פלנטרית, יעילה מאוד ואחת הטובות בתחום השפוי של המחירים.
גם אמינה מאוד.

מעניין שאתה מזכיר את זה. גם ב607 יש גיר של ISIN. המחיר שלו חדש הוא 24000 ש״ח. ויש הרבה בעלי 607 שמכירים את המחיר הזה, כי המוסכים לא נותנים אחריות על גיר משופץ. וזה החלק הבעייתי היחיד במכונית הנהדרת הזו.
גם הטוארג והטרנספורטר T5 נהנים מגיר AISIN. תשאל בעלי טוארג מה נקודת התורפה, תשאל בעלי טרנספורטר מה נקודת התורפה. רוצה לנחש? זה הגיר היפני.

אסף.

- - - Updated - - -

סטיישן משומש בנזין אמין סוס עבודה ומבחר גדול של רכבים משומשים? קיה סיד מועמדת טובה.
ונכון, היא רובוטית, אבל באמת לא מורגש בנהיגה ועד היום לא שמעתי שבעייתי.

הסיד 2015 שלי עם הגיר השלישי בתוך קצת יותר מ60000 קמ. זה לא אומר שהוא לא בסדר, רק שהנהג חרא.

אסף.

Asaf-a
01-04-18, 12:49
הפתעת אותי לגבי הסיד, שלי עם 104000 ק"מ, וסביבי סיד רבות עם ק"מ גבוה בהרבה והנסיון חיובי.

דרור ברלי
01-04-18, 13:16
כשאומרים לכם שגיר רובוטי כפול מצמדים זה חרא? אז תאמינו. זה חרא.

amirmoshe
01-04-18, 13:20
אצלי בסיד בתנאים הכי חרא בעולם, הלכו קלאצ'ים ב90000. בחברה אצלנו שמעתי על שני גירים שהוחלפו.
אם יש טיפה סבלנות, אז במחצית השניה של 2018 יוצאת סיד חדשה עם מנוע טורבו ותא מטען עוד יותר גדול. וכמובן עם שלל אביזרי בטיחות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

zivo
01-04-18, 14:16
מעניין שאתה מזכיר את זה. גם ב607 יש גיר של ISIN. המחיר שלו חדש הוא 24000 ש״ח. ויש הרבה בעלי 607 שמכירים את המחיר הזה, כי המוסכים לא נותנים אחריות על גיר משופץ. וזה החלק הבעייתי היחיד במכונית הנהדרת הזו.
גם הטוארג והטרנספורטר T5 נהנים מגיר AISIN. תשאל בעלי טוארג מה נקודת התורפה, תשאל בעלי טרנספורטר מה נקודת התורפה. רוצה לנחש? זה הגיר היפני.

אסף.

- - - Updated - - -

הסיד 2015 שלי עם הגיר השלישי בתוך קצת יותר מ60000 קמ. זה לא אומר שהוא לא בסדר, רק שהנהג חרא.

אסף.

אסף,
אני חושב שבעקיפין אתה נוגע בנקודה נורא חשובה, שאנחנו קצת מתעלמים ממנה בדיון הזה - אפילו אם זה אותו החלק בדיוק (לא רק אותו יצרן), יש גורמים אחרים בהתקנה.
ב 607 יש מנוע חזק בהרבה מרוב המנועים של המכוניות שהוזכרו עם שבחים לגיר הזה.
אנחנו מתעלמים מפרטים כמו כמו מנגנון קרור ותנאי סביבה (מותקן קרוב ל....). המלצה על שימוש בשמן אחר (כי ליצרן רכב יש שמנים שלו? ).
ובכלל, אין לנו מושג מה ההשפעה של יצרן רכב שמזמין גיר מיצרן אחר, על "הגימור" של הגיר. האם אין פריטים שונים מספקים שונים בתוך הגיר?

יואב פולס
01-04-18, 14:28
מעניין שאתה מזכיר את זה. גם ב607 יש גיר של ISIN.

אתה בטוח? אני כמעט משוכנע שיש שם גיר של ZF ולא של אייסין.

-->