PDA

צפייה בגרסה מלאה : גפס אמריקאי

ofer h
07-04-18, 18:42
שלום לכולם,
חדש כאן.. אני מחפש גפס אמריקאי
שמעתי בגלל שהיו מכספי סיוע לא ניתן לרכוש בארץ...
נכון? האם ניתן לכוש בארץ?
תודה
עופר

דרור ברלי
07-04-18, 20:04
ג'פ"סים יוצאי צה"ל לא נמכרו לשימוש אזרחי בצורה מסודרת.

זה ציוד שנרכש בכספי סיוע וככזה אסור לו להימכר לאזרחים.

בנוסף, באופן ספציפי מדובר בכלי שהוגדר ע"י משרד ההגנה האמריקני כ"לא בטוח לשימוש על כביש" ועל כן נאסר לשימוש אזרחי על ידי משרד התחבורה האמריקני (DOT). באותה מידה שהוא מגניב ורב-יכולות בשטח, כך הוא גם גרוע ומסוכן על הכביש - לא יציב, נוטה להיגוי יתר פראי ומועד להתהפכויות גם במהירויות נמוכות. הג'פ"ס הצה"לי שאנחנו מכירים הוא M151A2 - הדגם "המשופר" עם מתלה אחורי משודרג מסוג זרועות חצי נגררות שהחליף את מתלה הסווינג המקורי (שהיה הרבה יותר מסוכן...). גם הדגם המשודרג עדיין נחשב למאתגר לנהיגה על כביש וכל ההגבלות וה"השמצות" חלות גם עליו.

מסתובבים כמה בודדים עם ניירת חוקית - אלה אינם יוצאי צה"ל אלא כלים שבדרך לא דרך יש להם רשיונות חוקיים. (ראיתי אחד מדוגם שהגיע מארה"ב כרכב אספנות עובר את הליך קבלת לוחית צהובה בעמדה 1 בחולון). מין הסתם מי שהצליח לשים יד על ג'פ"ס חוקי למהדרין, לא ימהר להיפרד ממנו. ואם כן, המחירים בשמיים.

עוד כמה נוסעים עם ניירת מקומבנת - רשיונות של ג'יפי וויליס ישנים וכו' (ה-M151 יוצר במקור ע"י פורד ו/או AM ג'נרל ויותר מזה אין צורך להרחיב...) אם הולכים לבדוק כלי שמוצע למכירה "עם רשיונות", כן מומלץ לפקוח עיניים ולהיות ערניים.

וכמובן יש בידי אזרחים עוד מספר לא ידוע של ג'פ"סים ללא ניירת כלל. כל מיני כלים ש"הונצלו" ממטרות בשטחי אש וכו'. מדי כמה חודשים צץ כלי כזה או אחר למכירה.

המשוטט
07-04-18, 22:16
.

מסתובבים כמה בודדים עם ניירת חוקית - אלה אינם יוצאי צה"ל אלא כלים שבדרך לא דרך יש להם רשיונות חוקיים.
.

חלק מהם שלל מירדן

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
08-04-18, 00:07
הכי חוקיים בארץ הם של ציקי ממוסך UMI בחדרה. אחד ירדני שלל, השני שהגיע טרי טרי ייבוא אישי.
יש עוד אחד או שניים שלל. יש עוד כמה בודדים שאוזרחו כרכבי ביטחון של יישובי קו עימות ומאז החליפו ידיים.
היה מכרז אחד בודד שבו נמכרו כמות של בין 10 ל20 גפ״סים בטעות עם רשיונות, אני זוכר את המחיר - 1500 ש״ח ליחידה.
ככה שמפה לשם כנראה יש איזה 20 כלים עם רשיונות כחוק. כל השאר... כרגיל... קומבינה.
(לא שזה מפריע לי. כל ג׳יפ אספנות על הכביש זה טוב)

אסף.

- - - Updated - - -

ולגבי כלים בלי רשיונות - יש ולא מעט. אם זה לא מפריע לך רק צריך להיות ערני וזריז.

אסף.

GodsFather
08-04-18, 10:34
ביטוח? טסט? לחוקיים מביניהם
כלומר איך הם מופיעים בספרות של משרד הרישוי?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->