PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ציר הגישה המומלץ לאום דארג'?

MR BIG
07-04-18, 20:51
אהלן ,

מתכנן טיול לאזור אום דרג' רבתי.

עם רכבי שטח "רכים" .

מחפש עבירות כמה שיותר קלה . בלי הרפתקאות. רוצים להנות מהנוף , לא מעבירות.

האם לצאת מאום דרג' דרך הכביש של כרמל-מעון-סוסיה- חורה זה בטוח ? זה מעשה אחראי? ( מספר רכבים, כולל נשים ותף)

אשמח לשמוע דעתכם.

amitaikl
07-04-18, 21:07
מאילו הרפתקאה את מנסה להמנע?
הרפתקאה בטחונית? אתה נוסע מחוץ לשטחי A, על פניו, לא אמורה להיות לך בעיה בטחונית. אבל, אתה עם רכב שטח? כל העניין הוא להגיע מהכיוון הפחות צפוי/מתוחם/נשלט/מתועל
הרפתקאת שטח? נראה לי ששווה לך להתחיל לחרוש את עמוד ענן ולתכנן ציר על סמך הנקודות שיש שם. תזכור לעבור מדי פעם לתצורת תצ"א ולראות אם אין שבילים בתצ"א שלא קיימים במפה.

MR BIG
07-04-18, 21:17
אמיתי ,
את זה כבר עשיתי . אני יודע איפה אני רוצה לבקר .
בכניסה אני מטייל על צירים מסומנים לנקודות עניין מעניינות. בחזור , כשנהיה עייפים , כל שאלתי היא האם נכון ובטוח לחזור דרך הכביש שתיארתי .
אודה להתייחסות לנקודה הזו.

מויש
07-04-18, 21:31
אין שום בעיה ביטחונית עם הציר שהצעת.
הכביש מכרמל מתאים גם לפרייבט.
לא מבין למה כוונתך ביציאה דרך חורה, כביש בית היערן? הוא דווקא פחות סימפתי מבחינה ביטחונית למרות שהוא בצד "הנכון" של הגדר. היציאה מסוסיא דרומה היא או לכיוון מיתר או לכיוון ערד דרך יתיר. שניהם רגועים מבחינה ביטחונית, הכביש דרך יתיר הוא יפה ומעניינן ואין לאורכו יישובים ערבים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מויש
07-04-18, 21:51
ד"א, אם אתם כבר שם, שווה לקפוץ לראות בריכה חדשה באזור.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180407/aee3ecdf7cf80ffa63bc35ee12a8b049.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180407/3beba47cffdd7313b24e52f12acbcca0.jpg

idanw
07-04-18, 22:00
אין שום בעיה ביטחונית בציר שהצעת - ולאחרונה, הקטע משני-ליבנה לחורה נסלל מחדש - אז גם אין בעיה בטיחותית. מדובר בכביש שחוצה את יער יתיר - יפיפה בעונה הזאת.

מויש
07-04-18, 22:58
לפני כ3 שנים עצרנו עם טנדר במקטע מבית היערן לחורה.
תוך 20 שניות היו מסביב לרכב עשרות ילדים ונערים, עלו על הארגז ורוקנו אותו כליל כולל זוג אופניים..
שמח לשמוע שהכביש נסלל מחדש והכל יותר רגוע שם.
מתנצל על הוצאת הלעז.

דרור ברלי
08-04-18, 13:52
האם לצאת מאום דרג' דרך הכביש של כרמל-מעון-סוסיה- חורה זה בטוח ? זה מעשה אחראי? ( מספר רכבים, כולל נשים ותף)

אשמח לשמוע דעתכם.

נסעתי בציר הנ"ל בראש שיירות כמה פעמים בשנה האחרונה. בד"כ כאשר כבר היה מאוחר ולא רצינו לנסוע בשטח בשעות החשיכה אז חתכנו החוצה משם לכיוון תל ערד.

הכביש חוצה את הכפר ח'שם אל-כרם שבתיו בנויים בדלילות לאורך כמה ק"מ על הציר והמקום שקט ורגוע בדרך כלל.
מדובר בשטח B. אם דגלי פלסטין פה ושם וקצת שלטים של הרש"פ ושל האיחוד האירופי לא מפריעים לך בעין, על פניו אין שום בעיה בטחונית.

באיזור ח'שם אל-כרם יש את הבריכות המפורסמות וביום חם זה תענוג גדול לעצור כדי לשכשך/לשחות/להתרענן קצת.
אין מה לחשוש - מתיישבים יהודים מהאיזור מגיעים לבריכות האלה באופן קבוע

MR BIG
08-04-18, 20:01
אחלה .
תודה .

מה בנוגע לחניון לילה הר חולד? אין בעיה ללון שם 2-3 משפחות, נכון?
מכירים נקודות יותר מעניינות להרים אוהל?

דרור ברלי
08-04-18, 21:38
טכנית אין שום בעיה כמובן.
אבל אני שוטטתי באיזור הזה כמה וכמה פעמים בחודש-חודשיים האחרונים.
מלבד הדיווחים הרגילים על הפריצות הרגילות לכלי רכב בחנייה ליד הירידה לבריכת צפירה, לפני חודש וחצי בערך נתקלתי בקבוצת מטיילים שהפאג'רו שלהם נגנב מתחת לאפם בחניון הלילה בריכת צפירה.

נתקלתי לא פעמיים ולא שלוש פעמים בקבוצות של ג'יפאים פלסטינים שמגיעים מהיישובים הפלסטיניים הגדולים באיזור דרום הר חברון כמו יטא, דורא וכו'.
הם מטיילים המון באיזור הזה ואין לי שום בעיה עם זה (אם נעזוב לרגע שהם יורדים מהשבילים, חורצים קוליסים על כל גבעה רעננה ומשליכים אשפה בכמויות...) אבל חלק מכלי הרכב הגנובים שלהם עדיין עם לוחיות ישראליות שזה יכול להטעות והם נעים בחבורות גדולות. מבחינתי לא נרשם שום מגע ו/או חיכוך איתם חוץ מאהלן-אהלן מזויף, אבל ללא ספק אין חיבה גדולה מצידם כלפינו ומצידנו כלפיהם וזה בפירוש לא נעים עד מלחיץ להיתקל בהם. בוודאי אם אתה לבד או עם אשה וילדים או בקבוצה קטנה.

הקליטה הסלולרית באיזור הזה בעייתית ומספר המטיילים הישראליים באיזור קטן יחסית - לדעתי אל תסעו שם בקבוצות קטנות וללא כמה כלי נשק ואם אתם רוצים ללון בחניונים מרוחקים יחסית כמו הר חולד, אני הייתי שוקל לבצע תורנות שמירה בלילה.

ד ו ר ו ן
08-04-18, 22:33
אחלה .
תודה .

מה בנוגע לחניון לילה הר חולד? אין בעיה ללון שם 2-3 משפחות, נכון?
מכירים נקודות יותר מעניינות להרים אוהל?
ישנו מס׳ פעמים בחניון.
היו רכבים שעברו בציר הסמוך, כולל לוחיות לבנות.
אף אחד לא התעכב או בא.
ישנו בלי שמירה, ולמעט דברים כמו בלון גז 5קג וכירה, שאר הציוד היה פרוש במאהל בלילה.

אם אתה הולך לשם, תיצמד לצד המזרחי של החניון, בסמוך לגבעה.
מוגן יחסית מרוח, ונותן עוד קצת זמן עד שהשמש מעל לאוהלים.

מויש
09-04-18, 12:50
הייתי מעדיף את חניון נחל חבר, 40 דק' בערך מאום דרג', מקום מרוחק יותר ולא על ציר ראשי, גישה סבירה גם לרכב רך (תלוי נהג) בשטפונות האחרונים נצפו שם סוברו xv.

וכמובן הנוף...

MR BIG
13-04-18, 07:28
עוד שאלה :

השביל הכחול העולה צפונה מאום דרג' לרוג'ום א-נאקה . איך העבירות שלו? קליל זורם או יותר בעייתי? כמה זמן לוקחת הנסיעה הזו בערך?

נמרוד
13-04-18, 09:02
הייתי מעדיף את חניון נחל חבר, 40 דק' בערך מאום דרג', מקום מרוחק יותר ולא על ציר ראשי, גישה סבירה גם לרכב רך (תלוי נהג) בשטפונות האחרונים נצפו שם סוברו xv.

וכמובן הנוף...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk+1 לחניון לילה רמת חבר

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

מויש
13-04-18, 10:58
עוד שאלה :

השביל הכחול העולה צפונה מאום דרג' לרוג'ום א-נאקה . איך העבירות שלו? קליל זורם או יותר בעייתי? כמה זמן לוקחת הנסיעה הזו בערך?
קליל זורם

מויש
13-04-18, 10:59
כנראה שהבני דודים פחות בעניין של ביקורים.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/0ae9540d8893e03519c95dc2f5d0e9e8.jpg

יובל48
13-04-18, 11:18
הערת משנה,אם חונים בחניון רמת חבר יש 2 מקומות קרובים
שחבל לפספס.
1.תצפית מראש מעלה איסיים
2.ביקור במצבת לוחמי בר כוכבא ומשם גם תצפית לקניון נחל חבר.
הערה בקשר ל 2:שמורת טבע והשביל למצבה לא מסומן,לשיקולך.

MR BIG
13-04-18, 14:06
תודה .

לא מזהה את חניון רמת חבר במפה.

אפשר נ.צ או תמונה של המפה?

יובל48
13-04-18, 17:48
בבקשה

119224

ד ו ר ו ן
13-04-18, 18:15
כנראה שהבני דודים פחות בעניין של ביקורים.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/0ae9540d8893e03519c95dc2f5d0e9e8.jpg
הבני דודים משקים מהבריכות בע״ח, אין להם אינטרס לזהם את הבריכה, ואפשר בקלות לחשוב על אופציות אחרות.

מויש
13-04-18, 18:27
הבני דודים משקים מהבריכות בע״ח, אין להם אינטרס לזהם את הבריכה, ואפשר בקלות לחשוב על אופציות אחרות.
תתפלא, זה די נפוץ שהם מרוקנים בורות או בריכות באזור ומוציאים אותם מכלל שימוש ברגע שמתחילה תנועת מטיילים. נכון שזיהום המים ופריסת תלתליות זה חריג, אבל כנראה שכ"כ רע להם שמסתובבים באזור שהם מעדיפים לפגוע גם בעצמם. גם ככה יש מימון אדיר בשנים האחרונות ע"י גורמים אירופיים לבניה של מאגרי מים וכנראה זה לא מאוד יחסר להם..

והערה לגבי השאלה על הציר הכחול, כשתראה מדי פעם שורת אבנים מונחת על הציר לרוחב (מעין חסימה) זה מסמן מקטעים שהשביל הראשי נסחף, תחפש בצדדים איפה יש שביל עוקף ותסע עליו עד שהוא יקח אותך חזרה לכחול.

-->