PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח רכב - התקנת קודנית/עלוקה או לא - לרכב עתיר אלקטרוניקה

ofer_b
09-04-18, 21:59
רכשתי פגו 3008 יד שנייה לאשה, רכב עתיר מחשבים ואלקטרוניקה וצריך לעשות לו ביטוח.
כרגע לא מותקנת ברכב שום אמצעי הגנה.
מחיפוש פשוט באתר השוואת מחירי מקיף ראיתי שחלק מהחברות דורשות מיגון אימובילייזר/עלוקה/קודן, ויש כאלה שלא דורשות כלום אבל המחיר גבוה יותר (בערך 500-600₪ יותר לשנה).
אני חושש לתת למישהו להתחיל להתעסק עם החיווט בשביל התקנת קודן ועלוקה, לדעתי פתח לצרות במיוחד עם רכב כזה, האם החשש שלי מוצדק? או שפשוט צריך לחפש מתקין איכותי?
או לחילופין פשוט לשלם יותר טיפה כל שנה ולא להתעסק עם שינויים והתקנות?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
10-04-18, 00:19
מציע לך לבדוק מול הביטוח אפשרות להסתפק במכשיר איתור, איתוראן או פוינטר. התקנה של מכשיר כזה לא מתערבת במערכת החשמל (מקבלת פלוס ומינוס בלבד, ויש גם מערכות עם סוללה פנימית, ללא חיבור חשמלי לרכב) , ולא צפויה לגרום לתקלות. התקנה מסוג זה נפוצה מאוד ברכבים חדשים.

polar bear
10-04-18, 01:24
אני התעקשתי שלא יתקינו כלום בפנדה. בסופו של דבר ההצעה הכי זולה היתה של הפניקס וגם ללא קודן. ביטחנו בקצת יותר { 100+- } אצל הסוכן הרגיל שלנו. אני חושב שהוא עשה דרך מגדל. { אם זה משנה לך אבדוק } .

הסיבה שאני לא התקנתי דומה אך אחרת - התרומה של הדבר הזה במניעת גניבת הרכב היא שולית עד לא קימת. וחבל על הכסף ועל הטרחה של להקיש קוד כל פעם.

נ.ב. התיחסתי למחיר משוקלל - חובה ומקיף.

איל מ
10-04-18, 19:28
אני מכיר בוודאות כמה מקרים בהם הקודנית היא זו שסיכלה את הגניבה.
אולי לא ברכב מוזמן, אבל בפריצה אקראית למשפחתומטית זה יעצור או יעכב מספיק את הגנבים שאינם מקצוענים.
והמקצוענים, כאמור ילכו לרכבים מוזמנים.
אחרי שאמרתי את כל זה,
עדיין לא הייתי מתקין קודנית, או כל דבר שלא מקורי על רכב מודרני, בוודאי ובוודאי שלא על פיז'ו.

נדב ש.
10-04-18, 19:44
מציע לך לבדוק מול הביטוח אפשרות להסתפק במכשיר איתור, איתוראן או פוינטר. התקנה של מכשיר כזה לא מתערבת במערכת החשמל (מקבלת פלוס ומינוס בלבד, ויש גם מערכות עם סוללה פנימית, ללא חיבור חשמלי לרכב) , ולא צפויה לגרום לתקלות. התקנה מסוג זה נפוצה מאוד ברכבים חדשים.

לפי מה שהבנתי(ואולי אני טועה) זו לא כזאת התקנה פשוטה, הסוללת גיבוי מוחבאת איפשהו ברכב, יש מצבים בהם היא "מתה" ואז המערכת מתחילה "לישתות" ממצבר הרכב ויש כאלה שלא מבינים אפילו למה הוא מתרוקן להם, פירוק החבילה צריך אצל מי "שמבין" מה עשה שם המתקין הקודם.

אני לא הייתי מתקין שום אמצעי כזה או אחר בשביל חיסכון בביטוח, ממילא ערך רוב הרכבים צונח כמו צנחן בלי מצנח.

ofer_b
10-04-18, 21:37
רק מעדכן שבשיחה טלפונית עם החברה שהייתה הכי זולה באינטרנט, גם ויתרו על התקנות וגם הוזילו במחיר... אז הכל טוב

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
11-04-18, 08:04
לפי מה שהבנתי(ואולי אני טועה) זו לא כזאת התקנה פשוטה, הסוללת גיבוי מוחבאת איפשהו ברכב, יש מצבים בהם היא "מתה" ואז המערכת מתחילה "לישתות" ממצבר הרכב ויש כאלה שלא מבינים אפילו למה הוא מתרוקן להם, פירוק החבילה צריך אצל מי "שמבין" מה עשה שם המתקין הקודם.

אני לא אומר שאתה טועה, כי יתכן שיש מערכות שונות. באלו שאני מכיר מדובר במערכת של קופסה בודדת, ואין כל בעייה לרשום לעצמך בזמן ההתקנה היכן נמצא הנתיך, כדי לפתור תקלות כגון זו שתיארת. כמו שציינתי, יש גם מערכות עם סוללה פנימית ללא שום חיבור לרכב, למעט דבק דו צדדי.

לא נתקלתי בתקלת זליגה כגון זו שתיארת, אבל אני מטפל בעיקר במכוניות בנות עד שלוש שנים אז יתכן שזה מופיע מאוחר יותר.

asypeer
11-04-18, 17:21
גונבים רכבים צרפתיים ? שואל באמת..

נמרוד
11-04-18, 18:41
גונבים רכבים צרפתיים ? שואל באמת..[emoji1]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

omri_t
13-04-18, 16:21
לך למתקין רציני ותתקין קודנית.
לדעתי שווה שיהיה ברכב.
פשוט לעשות התקנה טובה