PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימני 06+ או פגרו קצר 01-04

Laikon
11-04-18, 21:56
אחרי הרבה זמן החלטתי סוף סוף לקנות ג'יפ ראשון וההתלבטות העיקרית כרגע היא בין גימני 2006-8 לבין פאגרו קצר 2001-4.
כרגע נוסע על מאזדה 3 2010 ורוצה להחליף אותה.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 40 אלף 45 גג.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי, וטיולי שטח בסופש.
3. מי נוהג בו? אני.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? לרוב זוג אך שתהיה אפשרות להוסיף עוד זוג חברים זה אחלה אופציה.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 10-15
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'
עדיפות לאוטומט.

בגדול הגימני זה הקניה החכמה מבחינת עלויות אחזקה ואמינות.
אך מחיפושים רבים הבנתי שהוא מתאים בעיקר לזוג ולצרף עוד אנשים ועוד ציוד זה הרפתקה.

הפאגרו יותר קורץ לי מבחינת נוחות ומקום הבעיה שאני מפחד מההוצאות האחזקה שלו. הרוב עברו מעל 5 ידיים ו300 אלף קמ (הדיזל) וטיפולים שלו זה כבר כמו של ג'יפ אמיתי ולא פרייבט כמו הגימני. שלא יעשה לי טראומה מהגיפים מבחינה כלכלית.
כמה האחזקה שלו באמת תעלה? כמה אלפים בודדים בשנה או עשירייה ויותר?

מבחינת יכולות שטח כסטוק מי עדיף גימני? פגרו קצר?
ואחרי הגבהה של 2 אינצ'?

אשמח לשמוע דעות ועצות ממנוסים ממני.

(סליחה על החפירה)

GodsFather
11-04-18, 22:34
אתה צריך סבלנות בעיקר.

גם בפגרו קצר לא תמצא הרבה מקום מאחורה לאדם נוסף, בטח לא לעוד זוג. וציוד...

מה שכן, זה הרבה יותר רכב מהגימני ונקודת ההתחלה שלו גם בשטח טובה יותר (צמיגים גדולים יותר, מנוע חזק יותר וכן הלאה).

לעומת זאת, הגיל עושה את שלו ורכב צעיר יותר, לרוב עדיף. יש יוצאים מהכלל כמובן.

אתה צריך לראות כלים והרבה. ידיים זה חסר משמעות, גם ק"מ. מה שחשוב זה היד האחרונה והיחס שלה לרכב.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asypeer
11-04-18, 23:18
פאג׳רו מזדקן מהשנתונים האלה זה בור ללא תחתית כשמתחילות הצרות (חיישנים, משאבת סולר וכו׳)
נתת שני קצוות של הקשת, מה עם דגמים אחרים ?
גרנד ויטרה, קוריאנים למיניהם (גם עלולים לעשות חור בכיס אבל סיכוי טוב יותר למצוא רכב פחות שחוט)
כבר עדיף ג׳מני לדעתי, רכב פשוט ואמין לטוב ולרע. חרא איכות נסיעה בכביש, בשטח לא עוצר..

tombril
12-04-18, 20:14
הייתי במקום שלך

1 ג׳ימיני זה רכב זמני, הוא לא נוח, לא נוח לנהוג בו למרחקים.

2 המנוע חלש, חלק מהעובדה שלא נוח לנהוג בו למרחקים כמה חלש?, ממש חלש.

3 עלויות תחזוקה נמוכות משמעותית מהפג׳רו
אמינות גבוהה יותר לשנתון 2006 בהשוואה לפג׳רו, יש לג׳ימיני מחלה של רעידות בהגה, חלק פתרו את זה חלק לא, זה מעצבן מאוד.

4 צריכת דלק גימיני 10 קמ לליטר בפגרו 8.6 בעיר 10 בכביש מהיר.

1 פג׳רו, לא רכב זמני, רכב נוח, גם בשטח גם בכביש, בדגם הקצר אין הרבה מקום מאחורה
במידה ואני מטייל רק עם עוד בן אדם ניתן לקפל את המושבים האחוריים ואז יש המון מקום מאחור.

2. אמינות פג׳רו שנתונים 2001-2004
בסהכל הרכיבים מאוד אמינים בבסיסם והכל מאוד איכותי אך רכבים מעל 260 אלף קמ שלא עברו טיפול או יחס טוב יהיו לא אמינים, חלק מהרכבים עברו הזנחה פושעת, הם לא עברו טיפול טיימינג, גררו איתם ללא התחשבות בגיר, לא עברו טיפולים בזמן, ג׳ימיני משנתון 2006 סבל פחות הזנחה באופן סטטיסטי ממה שיצא לי לראות, ויש המון בעלי רכבים ששמרו עליהם יפה, בפג׳רו זה פחות ככה.

קח בחשבון שכמעט כל רכב דורש ישוק קו לכן בשביל הפג׳רו תשאיר 3000 ש"ח לטיפולים.
עבור 40 אלף לרכב במצב טוב לא תמצא שנתון 2004, יותר לכיוון 2002-2003

עבור הפג׳רו במיוחד כדאיי להכניס לבדיקה או לכל הפחות ללכת עם מכונאי או משהו שמבין

אל תתפשר על מציאת רכב שמור עם קמ נמוך ביחס לשנה גם במחיר הפעלת סבלנות רבה

אם הצלחת למצוא רכב שמור, עיקר הבעיות שיכולות לצוף גם עם הרכב שמור הם
משאבת סולר 3500 ש"ח +-
צמת חשמל משאבת סולר 600 ש"ח +-
נאבות קדמיות 500 או אחריות 700
סונולואידים שילוב 4על4 במקרה הרע 1500 ש"ח לסולונואידים אשר ממוקמים על הטראנספר ובמקרה הטוב 60 ש"ח לסולונואידים שאחראיים על השילוב של הנעה הקדמית וממוקמים על כנף שמאל.

ואלה עיקריי התקלות בפג׳רו וממש לא בור ללא תחתית כמו שחבריי ( שיסלח לי )כתב כל עוד לא הלך לך גיר ואז יהיה עליך להפרד מ12 +-

לכן מצא רכב חדש ככל האפשר, בדוק אותו כמו שצריך ובצע בו ישור קו, אני רץ כבר עם הפג׳רו הרביעית בשנתון שכתבת למעלה ללא כל התקלות שכתבתי מעל כל רכישה מסתכמת בהחלפת כמה תפוחים, טיפול שמנים, ניקויי סעפת יניקה ושסטום egr וככה אני רץ עם הרכב ללא תקלות, בהצלחה.

ואם יש עוד שאלות אשמח לדבר איתך בנייד.
שלח הודעה פרטית

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

GodsFather
12-04-18, 20:35
למה החלפת 4 פגרואים?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

tombril
12-04-18, 20:43
תקופות שונות, שנתונים שונים, רציתי להתחדש.
עברתי גראנדים ורנגלרים בסוף חזרתי לפגרו.

opl
12-04-18, 21:03
ולפני כן היה לו פאגרו Q קצר לאיזה שעתיים...

Laikon
15-04-18, 18:42
הייתי במקום שלך

1 ג׳ימיני זה רכב זמני, הוא לא נוח, לא נוח לנהוג בו למרחקים.

2 המנוע חלש, חלק מהעובדה שלא נוח לנהוג בו למרחקים כמה חלש?, ממש חלש.

3 עלויות תחזוקה נמוכות משמעותית מהפג׳רו
אמינות גבוהה יותר לשנתון 2006 בהשוואה לפג׳רו, יש לג׳ימיני מחלה של רעידות בהגה, חלק פתרו את זה חלק לא, זה מעצבן מאוד.

4 צריכת דלק גימיני 10 קמ לליטר בפגרו 8.6 בעיר 10 בכביש מהיר.

1 פג׳רו, לא רכב זמני, רכב נוח, גם בשטח גם בכביש, בדגם הקצר אין הרבה מקום מאחורה
במידה ואני מטייל רק עם עוד בן אדם ניתן לקפל את המושבים האחוריים ואז יש המון מקום מאחור.

2. אמינות פג׳רו שנתונים 2001-2004
בסהכל הרכיבים מאוד אמינים בבסיסם והכל מאוד איכותי אך רכבים מעל 260 אלף קמ שלא עברו טיפול או יחס טוב יהיו לא אמינים, חלק מהרכבים עברו הזנחה פושעת, הם לא עברו טיפול טיימינג, גררו איתם ללא התחשבות בגיר, לא עברו טיפולים בזמן, ג׳ימיני משנתון 2006 סבל פחות הזנחה באופן סטטיסטי ממה שיצא לי לראות, ויש המון בעלי רכבים ששמרו עליהם יפה, בפג׳רו זה פחות ככה.

קח בחשבון שכמעט כל רכב דורש ישוק קו לכן בשביל הפג׳רו תשאיר 3000 ש"ח לטיפולים.
עבור 40 אלף לרכב במצב טוב לא תמצא שנתון 2004, יותר לכיוון 2002-2003

עבור הפג׳רו במיוחד כדאיי להכניס לבדיקה או לכל הפחות ללכת עם מכונאי או משהו שמבין

אל תתפשר על מציאת רכב שמור עם קמ נמוך ביחס לשנה גם במחיר הפעלת סבלנות רבה

אם הצלחת למצוא רכב שמור, עיקר הבעיות שיכולות לצוף גם עם הרכב שמור הם
משאבת סולר 3500 ש"ח +-
צמת חשמל משאבת סולר 600 ש"ח +-
נאבות קדמיות 500 או אחריות 700
סונולואידים שילוב 4על4 במקרה הרע 1500 ש"ח לסולונואידים אשר ממוקמים על הטראנספר ובמקרה הטוב 60 ש"ח לסולונואידים שאחראיים על השילוב של הנעה הקדמית וממוקמים על כנף שמאל.

ואלה עיקריי התקלות בפג׳רו וממש לא בור ללא תחתית כמו שחבריי ( שיסלח לי )כתב כל עוד לא הלך לך גיר ואז יהיה עליך להפרד מ12 +-

לכן מצא רכב חדש ככל האפשר, בדוק אותו כמו שצריך ובצע בו ישור קו, אני רץ כבר עם הפג׳רו הרביעית בשנתון שכתבת למעלה ללא כל התקלות שכתבתי מעל כל רכישה מסתכמת בהחלפת כמה תפוחים, טיפול שמנים, ניקויי סעפת יניקה ושסטום egr וככה אני רץ עם הרכב ללא תקלות, בהצלחה.

ואם יש עוד שאלות אשמח לדבר איתך בנייד.
שלח הודעה פרטית

תודה לכולם על המענה.
מבחינת המנוע החלש של הגימני לא מייחס לזה הרבה חשיבות אני לא טייס משייט לרוב על 100-110 הרגל כבר מהעבודה עם רכב מוגבל מהירות.
כמו כן צריכה דלק לא הבדל גדול ביניהם במיוחד אם משפרים את הגימני הבנתי צריכת דלק עולה (צמיגים והגבהות).

איך הפאגרו בשטח לעומת הגימני? אני רואה בהרבה מקומות רושמים שהגימני מפציץ ומפתיע בשטח ומדלג כמו עז.
איך הפאגרו? לא מצאתי מקום שמתייחס ליכולות שטח שלו בשנתונים האלו, גם סרטונים ביוטיוב בקושי יש הרוב זה הQ עד 2000 או הדגם החדש של 2008+.
תאמת לי הוא נראה די מגודל ומגושם ושבעיקר הוא טוב בחול. איך הוא בשטח טכני ובבוץ?
איפה הזויות גישה, נטישה טובות יותר?
האם איפה שהגימני יעבור בקלות הקינג יכול להיתקע?

יש מקום מומלץ לקחת לבדיקה לפני קניה פאגרו?
הבנתי עדיף מוסך שמתמחה ברכבים כאלו ולא סתם מכון בדיקה.

yoav
15-04-18, 18:56
לא היה לי פאג'רו. היה לנו ג'ימני שנים ארוכות (2006). נהננו מכל רגע. שום איום על הוצאה גדולה לא ריחף מעל ראשנו. לבעית המקום אפשר להוסיף גגון.
היום עם לנדקורזר 2007 שמור היטב ועדיין חשבון הוצאות האחזקה עליו גבוה בסדרי גודל גם בטיפולים השוטפים ( עוד יש לי את החשבונות המצחיקים של טיפולים שוטפים, החלפת תושבות מנוע וכו) גם במכות הקשות יותר (אינג'קטורים לדוגמא..), ואפילו בשוק השיפורים. אני משער שפאג'רו קצר קרוב יותר בהוצאות ללנדקרוזר מאשר לגי'מני

אני לא הייתי מהסס- לרכב שטח ראשון לזוג בלי ילדים? ג'ימני

Laikon
17-04-18, 12:28
הייתם ממליצים אולי למתוח טיפה את התקציב ולחפש גרנד ויטרה 2007-8 אולי? אפשר למצוא ביד 2 באזור ה50+- ראיתי.
ככה שכבר לקנות רכב שיכול לשמש כמה שנים טובות שמתאים גם למשפחה.

איך היא בשטח?
אשמח גם להתייחסות לשטח טכני עם הפאגרו, האם מסתדר או שהוא יותר רכב חולות ושבילים?

Tom Bril
17-04-18, 16:28
פג'רו משנים 2001-2004 בהשוואה לסוזוקי מקורי.

כרגע סטנדרטי לפג'רו עבירות טובה יותר כמעט בכל שטח טכני למעט אזורים צפופים מאוד.
מהלך המתלה של שני הרכבים קצר מאוד אך לזכות הפג'רו עומדת נעילה אחורית, גלגל גדול יותר וכוח מנוע רב יותר שלא לדבר על כוח בסל"ד נמוך
לזכות הג'ימיני עומד הילוך LOW אפקטיבי יותר,

במצבם הסטנדרטי הפג'רו לוקח, לא רק בחולות

אם זאת שוק השיפורים עבור הסוזוקי גדול יותר ובבסיסו הוא מתאים יותר לסוג השיפורים המכשירים אותו להיות חיית שטח טכני אמיתית.
נעילה אחורית, יחסי העברה מקוצרים, סרן קדמי חיי, כל אלה יביאו את הסוזוקי ליהיות טוב יותר בשטח מהפג'רו אך יקצינו את הרייד הטבעי הלא נוח,
ההתנהלות היום יומית תהפוך את הרכב לפחות נוח ויותר חייה יעודית לשטח.
הפג'רו מוגבל מבחינת שיפורים, לא נהוג לשנות את יחס העברה וגם לא קיימים בארץ קיטים יעודיים וזולים לכך, הגדלת מהלך המתלה כמעט ולא אפשרית רק שינויי הגובה, ובקיצור ניתן להכין אותו לשטח כדיי שיהיה פחות פגיע אך יכולות השטח שלו לא יעלו באופו משמעותי בהשוואה לג'ימיני.

Hagai K
18-04-18, 10:45
לא מסכים עם תום לגבי רמת העבירות. לדעתי רמת העבירות של שני הרכבים היא דומה.
זוויות גישה/נטישה טובות יותר בג׳ימני.
מהלך המתלה בג׳ימני, ביחס לגודל של הרכב, טוב משמעותית מזה של הפאג׳רו.
אני עם ג׳ימני סטנדרטי ומטייל עם פג׳רו קצר מוגבה 2״, לעיתים קרובות, במקומות שבהם אני עובר בלי נעילה בגלל מהלך מתלה עדיף, הפאג׳רו חייב לנעול כדי לעבור.
הרבה פעמים, במקומות שבהם אני עובר בלי בעיה בזכות זוויות טובות, הפאג׳רו נאלץ לבנות כדי לא לשפשף את הגחון.
כמובן שהרבה תלוי בנהג, במקרה הזה הנהג של הפאג׳רו הרבה יותר מנוסה וטוב ממני.

מה שכן, כשצריך נעילה - אז לפאג׳רו יש אותה, ולג׳ימני אין.

לסיכום נושא העבירות כמו שאני רואה את זה - העבירות דומה, יש קטעים שבהם קל יותר לפאג׳רו, יש קטעים שבהם קל יותר לג׳ימני.

לגבי נוחות וכח - אין ספק, הפאג׳רו הרבה יותר נוח, ואף פעם לא חסר לו כח, עם זאת, בנהיגת טרשים עוד לא נתקלתי במצב שחסר לי כח (אסתייג ואגיד שאני לא עושה דברים קיצוניים, לכל היותר ״בינוניים״).
חול זה לא האיזור החזק של הג׳ימני, ובוץ אני באופן אישי בכל מקרה לא אוהב, וסוד קטן, גם האוטו לא אוהב את זה, אף אוטו :)

לגבי שוק השיפורים - הרבה יותר זול ונגיש בג׳ימני. הגבהה של 2״ עולה למיטב ידיעתי פחות מ 4,000 ש״ח, לעומת זאת בפאג׳רו סדר גודל של 10,000 ש״ח.
בג׳ימני יש פחות מה למגן, וע״י חיתוך פגושים פשוט (אני אישית לא מתחבר, אבל הרבה עשו את זה), אפשר לשפר עוד יותר את הזוויות.
נעילה אחורית אוטומטית (שוב, אני לא מתחבר אבל הרבה בעלי ג׳ימני נוסעים עם זה) עולה סדר גודל של 3000 ₪, אבל הופכת את הרכב לקצת פחות מתאים לכביש.

opl
18-04-18, 10:50
10 אלף לקיט הגבהה בפאג'רו קינג? נשמע מוגזם. מאוד.

noamk
18-04-18, 11:27
מעבר לכל מה שכבר נאמר אני רוצה לתת לך זוית נוספת.

נוחות
עשיתי (עם פאג'רו דיזל קצר) כמה טיולים עם חברים שנסעו בג'ימיני סטנדרטי.
כמעט בכל מסלול החוויה שלהם הייתה מטלטלת במובן הפיזי של המילה. בנות הזוג סבלו, אשתי לא הבינה על מה המהומה.
אם אתה מתכנן שגם תמשיכו לטייל ביחד בעתיד אל תקל ראש בעניין הנוחות - בין אם ללכת מראש על רכב נוח ובין אם לשפר את המתלים בג'ימיני בצורה משמעותית.

נעם

Hagai K
18-04-18, 11:44
10 אלף לקיט הגבהה בפאג'רו קינג? נשמע מוגזם. מאוד.

לפי האתר של אספיר זה 8500 כולל התקנה, לא כולל כיוון פרונט
לא יודע אם זה כולל אישור הגבהה, כיוון פנסים שגם צריך למיטב ידיעתי וכו.

אבל זה סדר גודל של פי 2 פחות או יותר. אשמח אם תוסיף מספרים מדוייקים יותר.

לגבי הנושא שנעם העלה, בהחלט כדאי לקחת בחשבון את הנוחות. טיול (עם בת הזוג) בכל אחד משני הרכבים הוא אופטימלי כדי לקבל תמונה מלאה, אבל לפעמים קצת קשה להגיע לזה.

הפאג׳רו נוח יותר בצורה משמעותית, בכל שטח. ההבדל היה מורגש מהרגע הראשון שעליתי על הפאג׳רו.

opl
18-04-18, 12:19
שאלתי בשבילך הקבוצת הווצאפ.
6500 לקיט דובנסון
6800 ברכישה קבוצתית לקיט אולדמן
7800 אספיר

כל המחירים כוללים הכל.

asypeer
18-04-18, 12:57
שאלתי בשבילך הקבוצת הווצאפ.
6500 לקיט דובנסון
6800 ברכישה קבוצתית לקיט אולדמן
7800 אספיר

כל המחירים כוללים הכל.

אפשר פרטים לגבי האולדמן ברכישה קבוצתית ? מי המתקין וכו׳ - אני קיבלתי מחירים של 8 וצפונה לקיט הזה כולל הכל אצל מוסך מוכר בנתניה.

יאיר_א
18-04-18, 13:11
אפשר פרטים לגבי האולדמן ברכישה קבוצתית ? מי המתקין וכו׳ - אני קיבלתי מחירים של 8 וצפונה לקיט הזה כולל הכל אצל מוסך מוכר בנתניה.דבר עם פרונט אלשייך ברמלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

tom_1001
18-04-18, 15:36
לא מסכים עם תום לגבי רמת העבירות. לדעתי רמת העבירות של שני הרכבים היא דומה.
זוויות גישה/נטישה טובות יותר בג׳ימני.
מהלך המתלה בג׳ימני, ביחס לגודל של הרכב, טוב משמעותית מזה של הפאג׳רו.
אני עם ג׳ימני סטנדרטי ומטייל עם פג׳רו קצר מוגבה 2״, לעיתים קרובות, במקומות שבהם אני עובר בלי נעילה בגלל מהלך מתלה עדיף, הפאג׳רו חייב לנעול כדי לעבור.
הרבה פעמים, במקומות שבהם אני עובר בלי בעיה בזכות זוויות טובות, הפאג׳רו נאלץ לבנות כדי לא לשפשף את הגחון.
כמובן שהרבה תלוי בנהג, במקרה הזה הנהג של הפאג׳רו הרבה יותר מנוסה וטוב ממני.

מה שכן, כשצריך נעילה - אז לפאג׳רו יש אותה, ולג׳ימני אין.

לסיכום נושא העבירות כמו שאני רואה את זה - העבירות דומה, יש קטעים שבהם קל יותר לפאג׳רו, יש קטעים שבהם קל יותר לג׳ימני.

לגבי נוחות וכח - אין ספק, הפאג׳רו הרבה יותר נוח, ואף פעם לא חסר לו כח, עם זאת, בנהיגת טרשים עוד לא נתקלתי במצב שחסר לי כח (אסתייג ואגיד שאני לא עושה דברים קיצוניים, לכל היותר ״בינוניים״).
חול זה לא האיזור החזק של הג׳ימני, ובוץ אני באופן אישי בכל מקרה לא אוהב, וסוד קטן, גם האוטו לא אוהב את זה, אף אוטו :)

לגבי שוק השיפורים - הרבה יותר זול ונגיש בג׳ימני. הגבהה של 2״ עולה למיטב ידיעתי פחות מ 4,000 ש״ח, לעומת זאת בפאג׳רו סדר גודל של 10,000 ש״ח.
בג׳ימני יש פחות מה למגן, וע״י חיתוך פגושים פשוט (אני אישית לא מתחבר, אבל הרבה עשו את זה), אפשר לשפר עוד יותר את הזוויות.
נעילה אחורית אוטומטית (שוב, אני לא מתחבר אבל הרבה בעלי ג׳ימני נוסעים עם זה) עולה סדר גודל של 3000 ₪, אבל הופכת את הרכב לקצת פחות מתאים לכביש.נקודת מבט מעניינת, אין ספק שפותח השרשור מקבל הרבה דעות שונות וזה אחלה, לגביי הנתונים לפחות מחפוש קצר בגוגל מעלה את הנתונים הבאים:

זווית גישה סוזוקי
34 קדמי
46 אחורית
מרווח גחון 19 ס"מ

פג׳רו
36 קדמי
34 אחורי
מרווח גחון פג׳רו 22 ס"מ

בהצלחה

Hagai K
18-04-18, 16:14
נקודת מבט מעניינת, אין ספק שפותח השרשור מקבל הרבה דעות שונות וזה אחלה, לגביי הנתונים לפחות מחפוש קצר בגוגל מעלה את הנתונים הבאים:

זווית גישה סוזוקי
34 קדמי
46 אחורית
מרווח גחון 19 ס"מ

פג׳רו
36 קדמי
34 אחורי
מרווח גחון פג׳רו 22 ס"מ

בהצלחה

בכנות, לא חיפשתי את הזוויות בגוגל. מה שכן עשיתי, זה לגשת לאותו מיכשול עם שני הרכבים, כאשר הג׳ימני לא נזקק למע״ץ, והפאג׳רו כן. במקרה הספציפי הזה הבעיה אכן הייתה ב״נטישת״ המכשול. וכמובן שהיו מקרים אחרים, בהם אני נדרשתי לבנות והפאג׳רו עבר בלי למצמץ.

לגבי מרחק גחון, זה נתון מאוד מתעתע. 19 ס״מ זה מתחת לביצה אני מניח, כל שאר הרכב גבוה יותר (הנקודות הבעייתיות בג׳ימני הן הדיפרנציאלים ואוזני הרדיוס). מה גם ש 19 לבסיס הגלגלים של הג׳ימני לעומת 22 בפאג׳רו, להערכתי נותן זווית עדיפה לג׳ימני, שוב - לא בדקתי.

העניין הוא שהנתונים היבשים הרבה פעמים מלמדים אותנו מעט מאוד, הנתיבים שייקח כל אחד מהרכבים בכל מכשול יכולים להיות שונים בגלל הרוחב והיתרונות/חסרונות של הרכב. כל בור או סלע בגישה למכשול יכול לעזור לאחד ולהפריע לאחר.

כוונתי הייתה לחלוק על דעתך החד משמעית שהפאג׳רו טוב יותר בכל תוואי שטח. אני לא מסכים עם האמירה הזו, והיא גם קשה מאוד למדידה. אני חושב שלאף אחד מהרכבים אין יתרון מובהק בשטח טרשי. לגבי חול בוץ וכביש - אין לי השגות על כך שהפאג׳רו טוב משמעותית. לגבי שטח טרשי - לפעמים האחד מצליח יותר, ולפעמים השני.

כאמור לגבי זווית הגישה בג׳ימני, אפשר לשפר אותה משמעותית ע״י ניסור פשוט. אגב, גם הגבהה של 2״ תהיה משמעותית בהרבה בג׳ימני לעומת הפאג׳רו, ותשפר את זווית הגישה יותר מאשר בפאג׳רו.

אני לא טוען שהג׳ימני עדיף לצרכים של פות״ש, וסיכוי סביר שבעתיד (הלא הקרוב) אני בעצמי אקנה פאג׳רו קצר כדי לשדרג את איכות החיים, אבל בינתיים הג׳ימני ממלא את צרכיי ויותר.

מעבר לזה, אני חושב שהג׳ימני הוא רכב מדהים לכניסה לעולם השטח, בטח לזוג בלי ילדים. עלות התחזוקה שלו מגוחכת ובד״כ חפה מהפתעות (אם מוצאים רכב שתוחזק היטב), הוא קל וזול לשידרוג ומכסה הרבה מסלולים בלי אף שידרוג. נזקים שעלולים להיגרם בגלל נסיעה לא זהירה עולים מאות שקלים או אלפים בודדים.
צריך לקחת בחשבון התנהגות כביש לא טובה, ונוחות נסיעה פחותה. אגב, אני נוסע עליו מעל ל 20,000 ק״מ בשנה ונהנה מכל רגע, צריך להיות ב state of mind של נסיעה רגועה, ולצאת 15-20% מוקדם יותר ממה שהתרגלת.

אני חוזר וממליץ להתאמץ ולעשות סיבוב, יחד עם בת הזוג כדי להבין במה מדובר.

אה, ו... בהצלחה

Lidorx7
30-04-18, 15:21
מנסיון עם שניהם, פג'רו 03 לשעבר מוגבה 2 וממוגן, כיום ג'ימני 2010 מוגבה 3 ממוגן ונעול + צמיג שטח מלא.
הכל שאלה של כמה שטח טכני אתה אוהב ועלויות.
הג'ימני לא עצר לרגע בהרבה מאוד מקומות שהפג'רו אכל בהם קש והגיע לזוויות מסוכנות, רובם באיזור חדיד ובן שמן (אני אוהב שטח קשה)
עלויות-ג'ימני לוקח בגדול, גם שנתון יותר גבוה בהרבה באותו מחיר שתקנה פג'רו 03. וגם בתחזוקה.
כביש-פג'רו
דיונות-פג'רו
נוחות ציוד-לשניהם אין תא מטען גדול, יתרון קטן לפג'רו.
לקחת עוד זוג בג'ימני זה לא הכי נעים אבל גם לא בלתי נסבל.

-->