PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור על נושא גרירה !

דידין
12-04-18, 06:54
בערב החג לפני שבוע ,נסעתי עם הנכדים עם הטרופר שלי, למעיין "בשביל החמישה" אשר נמצא בין כרמי הזיתים של מושב שדמות דבורה.
מיקום המעיין נמצא גם ב וויז והדרך אליו היא דרך כבושה (מחלוטה),דרך שגם פרייבטים נוסעים עליה בדרכם למעיין.

כשבאנו לצאת הוברר לי שהפיוז ההתנעה הראשי ברכב (50 אמפר)נשרף ואין ביכולתי להתניע הרכב.
בלית ברירה הזמנתי שרות מאחת מחברות הגרירה אשר בוטחתי בה ואשר פעל ביעילות וחשמלאי שהגיע עם רכב שירות -ברלינגו(אשר פתר הבעיה),הגיע בזמן סביר ואין טענות.
מה שהדליק לי נורה אדומה,הייתה אמירתו ,שמזל שזאת הייתה רק בעייה של פיוז,כי רכב גרר לא היה מגיע למקום והייתי צריך להזמין חילוץ לכביש הראשי!
למחרת בררתי עם חברת הגרירה וגם סוכן הביטוח ונאמר כך ,הסעיף הרלוונטי:
רכב גרר תקני יגיע רק בדרך בא הוא יכול לנסוע!(זה הטקסט פחות או יותר).

אם כך כג'יפאים עלינו לערוך ביטוח מיוחג כנגד חילוץ "מהשטח"? אם יש כזה !
כמו כן מי קובע מה היא דרך המתאימה לגרר תקני ?

אשמח לדעת מנסיון אישי של הגולשים !

כמו כן אני יודע שלפעמים אנו לוקחים צאנס ויורדים "לשטח" לבד!!!.

שאלה נוספת,איך קורה שנשרף פיוז ראשי של 50 אמפר סתם כך(החשמלאי אמר לי שזה סתם מזוקן כי הוא ישן מאוד) ,מחליפים אותו והכל בסדר?

נדב42
12-04-18, 07:42
אם כך כג'יפאים עלינו לערוך ביטוח מיוחג כנגד חילוץ "מהשטח"? אם יש כזה !

יש קבוצת חילוצים של ג'יפולוג בניהולם הקשוח של בועז ולביא, ויש כמובן את "תופעת טבע"
שתי הקבוצות מחלצות מהשטח בחינם ובחיוך, לזו של ג'יפולוג יש להירשם מראש.

נדב ש.
12-04-18, 08:05
האם החלפת או פירקת את הסטרטר בתקופה האחרונה?
בדוק היטב את החיווט שלו שמחוזק ולא רופף או חשוף.

lizard
12-04-18, 09:55
יתרה מזאת, אם הרכב שלך לא נמצא במנח מתאים אז הגרר דורש תשלום עבור חילוץ. כלומר, הרכב חייב להיות למשל לאורך כביש ולא במאוזן לו. גם אם לדעתך יש מספיק מקום.

itayhi
12-04-18, 10:20
יותר מזה...
לאחר התקיעה שלי אי שם בדרום מדבר יהודה (דיפרנציאל אחורי טחון, ציריות מחוברות לגלגלים אבל מחוץ לסרן), חברת הגרירה ימח שמם לא היו מוכנים לשלוח גרר עד שלא שלחתי להם תמונה שהציריות הוכנסו חזרה והרכב עומד על 4 גלגלים!
מבחינתם, אם הרכב לא עומד על 4 גלגלים זה "חילוץ" ולא סתם "גרירה".

הם יעשו הכל כדי לא לכבד את הסכם הגרירה ולדרוש תוספת תשלום.

איתי

צחי66
12-04-18, 11:15
עוד יותר...
לפני חודש כשנתקעתי בנחל ציחור (אני עוד צריך לשתף אותכם, זה היה מעניין) הזמנתי גרר מהכביש למרכז. שעתיים אחרי כשהתקשרתי לשאול מה קורה, אומר לי המוקדן בדרך אגב, אתה יודע שזו גרירה לשיעורין. אני שואל אותו מה זה? הוא עונה לי שיבוא גרר, יגרור אותי עד סוף הרדיוס שלו, שהוא לא ידע להגיד מהו. שם האוטו יחכה עד לגורר הבא שיקח אותו גם לקצה הרדיוס. כל התהליך יכול להימשך עד 48 שעות.
זה לא קרה כי הצלחתי לסדר את הבעיה במקום. השירשור הזה הזכיר לי לברר עם חברת הביטוח את העניין הזה.

דידין
12-04-18, 12:55
האם החלפת או פירקת את הסטרטר בתקופה האחרונה?
בדוק היטב את החיווט שלו שמחוזק ולא רופף או חשוף.

כלום נאדה ,הרכב (טפו טפו טפו) כבר איתי כ 5 שנים ללא בעיות מיוחדות (לא לשכוח ,נוסע הרבה בשטח).

שוב החשמלאי טען שנחושת הפיוז פשוט נאכלה בגלל הזמן !
ואכן כבר התנעתי כמה וכמה פעמים ללא שום בעייה (שוב טפו טפו טפו)

erezgur
12-04-18, 12:59
עוד יותר...
לפני חודש כשנתקעתי בנחל ציחור (אני עוד צריך לשתף אותכם, זה היה מעניין) הזמנתי גרר מהכביש למרכז. שעתיים אחרי כשהתקשרתי לשאול מה קורה, אומר לי המוקדן בדרך אגב, אתה יודע שזו גרירה לשיעורין. אני שואל אותו מה זה? הוא עונה לי שיבוא גרר, יגרור אותי עד סוף הרדיוס שלו, שהוא לא ידע להגיד מהו. שם האוטו יחכה עד לגורר הבא שיקח אותו גם לקצה הרדיוס. כל התהליך יכול להימשך עד 48 שעות.
זה לא קרה כי הצלחתי לסדר את הבעיה במקום. השירשור הזה הזכיר לי לברר עם חברת הביטוח את העניין הזה.

זה אכן כך.
הם גוררים לחניון מרכזי אזורי (באר שבע) ומשם יש גרירה נפרדת לאזור היעד (ואולי גם לחניון אזורי נוסף אם היעד מרוחק עוד יותר).

דרור ברלי
12-04-18, 14:12
הכל ידוע כבר שנים רבות.

1. פיוז ראשי כזה בהחלט יכול להיכשל בגלל הזדקנות. נתקלתי בזה פעם אחת לפחות.
2. אל תתפתה לוותר על רכישת ביטוח/מנוי גרירה. החסכון לא שווה את עוגמת הנפש וההוצאה במקרה וזקוקים לגרירה.
3. רוב הגוררים אכן מסרבים להיכנס לשטח. מבחינתם גם שביל פשוט זה "שטח". ביטוחי הגרירה למיניהם תקפים כל עוד אתה על כביש.
4. גוררים עובדים לפי איזורים. גרירה מאילת לת"א למשל תיקח יומיים-שלושה ותעבור בין שניים-שלושה גוררים כשהרכב יבלה לעתים בלילה במגרש אחסון של חברת הגרירה וצריך לקחת את זה בחשבון כי הם מתנערים מאחריות על ציוד יקר ו/או חפצי ערך שיש ברכב.

לפני איזה 30 שנה נתקעתי באילת עם פרייבט שלא יכלו לתקן במקום (אלפא משופרת, נדרש חלק שלא היה במוסכים באילת והיה צריך להזמין מת"א ולהמתין שיגיע) אז העדפתי שיגררו למרכז. גרר לבאר שבע, גרר לקרית גת, גרר לאשדוד. שלושה ימים תמימים + שני לילות במגרשים בגלל חלק די שטותי.

לדעתי אין תחליף לערבות ההדדית שבין ג'יפאים - הכי טוב זה כמובן חברים קרובים שיהפכו את העולם בשבילך ויגיעו לחורים הכי נידחים בשעות לא שעות עם חלקים וכלים והרבה מוטיבציה. אבל ראוי לציין גם את תופעת טבע וכמובן את קבוצת החילוץ כאן בג'יפולוג (צריך להיות רשום. תירשם).

רק קח בחשבון שמתנדבים הם אחלה אבל לא תמיד יהיו מקצועיים ו/או ערוכים לחילוצים מורכבים/מרוחקים ו/או כאלה שמציגים סיכון בטיחותי, שבסופו של דבר דורשים מחלץ מקצועי עם ציוד ייחודי יש לזה עלות לא קטנה. המחלץ הזה ימשוך את הרכב התקול לכביש הקרוב, וממנו זה כבר הנוהל הרגיל של הפעלת ביטוח גרירה.

נדב42
12-04-18, 14:35
4. גוררים עובדים לפי איזורים. גרירה מאילת לת"א למשל תיקח יומיים-שלושה ותעבור בין שניים-שלושה גוררים כשהרכב יבלה לעתים בלילה במגרש אחסון של חברת הגרירה וצריך לקחת את זה בחשבון כי הם מתנערים מאחריות על ציוד יקר ו/או חפצי ערך שיש ברכב.

לי גנבו פעם ארגז כלים מהרכב באחסנה כזו, כמובן שהתנערו מאחריות ...

avikkllk
12-04-18, 15:03
אתה מבין איזה מזל שיש את תופעת טבע?

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
12-04-18, 15:46
אני מתקשה לדמיין שטענה לגבי רכב שעושה תאונה ומאבד את גלגליו לא יקבל שרות גרירה ויבקשו ממנו לשלם על חילוץ.
זה נשמע לי כמו סעיף מצליח

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דידין
12-04-18, 16:15
תודה למגיבים - אכן למדתי המון !

איך נרשמים לקבוצת חילוץ בג'יפולוג /תופעת טבע ? (כמובן אשמח לתרום גם בנושא העזרה ההדדית)
שוב תודה

דוד

boaz avrahami
12-04-18, 16:18
אתה שולח ה. פרטית ללביא או אלי עם טלפון שלך

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

יובל48
12-04-18, 18:23
אגב,אם זיהית בעצמך שהבעייה בפיוז ראשי,יש אפשרות להחליף אותו עם
פיוז של המזגן.

נדב ש.
12-04-18, 19:25
אגב,אם זיהית בעצמך שהבעייה בפיוז ראשי,יש אפשרות להחליף אותו עם
פיוז של המזגן.

לא בטרופר.

polar bear
12-04-18, 19:50
לי פעם סרבו לגרור בגלל שנתקעתי ליד מוסך. בסוף השתכנעו שמוסך של יונדאי לא טוב לבליזר .

ד ו ר ו ן
13-04-18, 18:39
עוד יותר...

זה מקובל ולא חריג.
הגררים עובדים גיאוגרפית, ובמרחק גדול יש השהייה באמצע הדרך, במיוחד בסופש.
3 ימים מחיפה לבאר-שבע..

יומיים מבאר-שבע לתל-אביב.

opl
13-04-18, 23:36
גרר פעם סירב להוציא לי את הפאגרו שהיה תקוע בחנית בניין משותף. הרכב חנה מעבר לפינה שלגרר לא היה מקום לעמוד בה.

ד ו ר ו ן
14-04-18, 09:15
גרר פעם סירב להוציא לי את הפאגרו שהיה תקוע בחנית בניין משותף. הרכב חנה מעבר לפינה שלגרר לא היה מקום לעמוד בה.
נשמע יותר כמו לא יכל לגרור מאשר סרב לגרור..

בוזי
14-04-18, 09:44
יש להם מאוד נוקשים וברורים.
פעם ביקשתי מגרריסט לבצע שינוי כיוון באמצעות כבל הכננת וגלגלת,
א. הוא הסתכל עלי כאילו נפלתי מהירח. לא הבין מה אני רוצה ממנו
ב. אמר שאסור לו להגדיל ראש. מותר לו למשוך עם הכננת רק לאורך ציר האורך של הגרר.

opl
14-04-18, 10:14
נשמע יותר כמו לא יכל לגרור מאשר סרב לגרור..

בשביל 100 שקל שהוא קיבל הוא פתאום יכל לעשות הכל... היה עוקר גם את הבניין אם היה צריך...

yoni_0000
14-04-18, 15:26
אין ספק שביטוח גרירה זו שיטת מצליח.. היו לי כמה וכמה תקלים עם החברות גרירה במגוון הזדמנויות. לפעמים אין מה לעשות, רק בצעקות הם מבינים... אם תשב כמו ילד טוב ירושלים יטרטרו לך את החיים עם "שירותי דרך" שגם להם עד 4 שעות המתנה, בשביל שיגיע טכנאי דמיקולו ויגיד שצריך גרר שגם לו תמתין עוד 4 שעות... ישאבו לך את הזמן ברמה שעדיף כבר להזמין גרר חיצוני מאשר להפסיד יום עבודה. מה שכן, דברים שהם לא מתעסקים איתם זה התחממויות של הרכב.. לא משנה מה התקלה, תגיד שהרכב מתחמם. הם לא משחקים עם זה, ולגררירסט לא באמת אכפת.

המשוטט
14-04-18, 18:28
יש להם מאוד נוקשים וברורים.
פעם ביקשתי מגרריסט לבצע שינוי כיוון באמצעות כבל הכננת וגלגלת,
א. הוא הסתכל עלי כאילו נפלתי מהירח. לא הבין מה אני רוצה ממנו
ב. אמר שאסור לו להגדיל ראש. מותר לו למשוך עם הכננת רק לאורך ציר האורך של הגרר.גם זה לא מותר לו
כעיקרון שימוש בכננת מותר לבעלי רשיון חילוץ

רוב הנהגים אוחזים ברשיון משאית רגיל ולכן נוהגים במוביליות

רק בעלי רשיון החילוץ רשאים לנהוג בגררים = הרמה חלקית/משקפיים

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
09-05-22, 14:22
אחרי שאיזו מפרסמת הקפיצה את שרשור ונמחקה, אני מוצא לנכון לציין שהפסקתי די מזמן לבטח גרירה.

פרמייה של ארבעה רכבים שיש לי כפול כך וכך שנים... נראה לי שחסכתי מספיק כדי לכסות גרירה באופן פרטי אם אצטרך. אני גם לא מחזיק גרוטאות. מאז שנמכר ה cj שלי, לפני 17 שנים, לא נזקקתי לשירות כזה.

אני גם מניח שהשירות שאקבל בשוק החופשי יהיה טוב לאין ערוך מהשירות שמקבל לקוח שבוי, סליחה-לקוח מנוי .

-->