PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר 110 - מחפש המלצה לקפיצים

gali
12-04-18, 19:10
כמו בכותרת, מחפש המלצה לקפיצים חדשים להגבהה של 2 אינץ' לדיפנדר ארוך פתוח.
אני נוסע עמוס כשיוצאים לטייל אבל אוהב להנות ממנו גם כשהוא קליל.
יש לי כננת קדימה עם פגוש צינורות, יחד כ 50 ק"ג.

יש לובלס, יש אולדמן, יש אייבך ועוד... לא מבין מה יעשה את העבודה בתמורה לכסף ואכן יגביה את הרכב. אשמח לעצה

nirs
12-04-18, 19:59
היום עם כל הרגולציה, האפשרויות החוקיות הצטמצמו פלאים. להבנתי לאולדמן יש סט מאושר (לא מכיר ולא יודע כמה טוב)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gershon
13-04-18, 03:14
NORDIA 2 IHCH
800₪
חדשים

gali
13-04-18, 09:46
NORDIA 2 IHCH
800₪
חדשים

איך הם? יש חוות דעת?

shyy
13-04-18, 12:18
איך הם? יש חוות דעת?

אצלי הם שרדו סופ"ש אחד לפני שהורדתי אותם .הם היו עבורי קשים מאוד האוטו הפך לקופצני ולא נוח .
אצל חבר אחר הם מותקנים כבר 5 שנים ולטענתו הוא לא מרגיש הבדל בנוחות .

יוסיבR
13-04-18, 12:56
"מתלבש" על השרשור ומבקש המלצה על בולמים

נדב ש.
13-04-18, 14:58
NORDIA 2 IHCH
800₪
חדשים

גרשון איפה משיגים כאלה חדשים והאם יש להם את האישור לפי התקינה החדשה?

nirs
13-04-18, 15:03
בזמנו הייתי ממליץ על בולמי פוקס בחום.
היום עם כל הרגולציה, צריך סטים (בולמים + קפיצים) שעברו רישוי.
ממליץ לפנות לאספיר/גאתוס/רסטא ולברר איזה סטים חוקיים קיימים ברשותם.

ishc
13-04-18, 17:22

שטויות... האישור הוא לקפיצים, בולמים אתה יכול לשים מה שבא לך. לצורך הדוגמה אני אישרתי לא מזמן את הגבהה לפאג׳רו שלי שמורכבים עליו בולמי בילשטיין קדימה וארמדה מאחור.

ד ו ר ו ן
13-04-18, 18:25

רישוי הוא לקפיצי הגבהה בלבד, לא לבולמים במקרה של רכב בו הבולם אינו תושבת הקפיץ.

בדיפנדר ובהרבה רכבים, הם נפרדים.
שם קפיץ חוקי ואיזה בולם שאתה רוצה.

זה גם בפרקטיקה וגם ברישוי.
בדקתי כשהכנסתי לרישוי קפיצי אולדמן ברכב.

ד ו ר ו ן
13-04-18, 18:26
כמו בכותרת, מחפש המלצה לקפיצים חדשים להגבהה של 2 אינץ' לדיפנדר ארוך פתוח.
אני נוסע עמוס כשיוצאים לטייל אבל אוהב להנות ממנו גם כשהוא קליל.

תנצל את היתרון של קפיץ סליל לעומס בינוני וכרית אויר בתוך הסליל לטיולים כבדים.

nirs
13-04-18, 20:42
שטויות... האישור הוא לקפיצים, בולמים אתה יכול לשים מה שבא לך. לצורך הדוגמה אני אישרתי לא מזמן את הגבהה לפאג׳רו שלי שמורכבים עליו בולמי בילשטיין קדימה וארמדה מאחור.

אם חברי המנומס צודק, אז פוקס ללא עוררין.

ishc
13-04-18, 20:43
אם חברי המנומס צודק, אז פוקס ללא עוררין.

כמובן שלא הייתה פה מטרה להעליב ומצטער אם העלבתי

nirs
13-04-18, 20:45
כמובן שלא הייתה פה מטרה להעליב ומצטער אם העלבתי

[emoji1303]

Gershon
16-04-18, 19:08
NORDIA new
2אינץ '
800₪
עכשיו

נעם1
20-04-18, 14:18
אני הייתי חוקר מעט יותר את הפוקסים לפני התקנה. אמנם אני על דיסקברי אבל אצלי הם היו פריכים. הבולם הקדמי השמאלי נשבר בחלקו העליון תחת עומס הקפיץ כשלא האטתי מספיק בחריץ בצין. לאחר כשנה, הבולם האחורי השמאלי נשבר בחיבור לסרן. לאחר שיפוץ, נשבר שוב באותו צד במטר הראשון שעשה בשטח בדיוק באותו מקום. לתומי, שיפצתי גם את בן הזוג, שנשבר לאחר מספר ימים בכביש.
לגבי השירות, בעדינות אני אומר, לא מופת.

כשהפוקסים עובדים הם נהדרים אבל התעייפתי וחזרתי לקוני.

shyy
20-04-18, 19:34
אני הייתי חוקר מעט יותר את הפוקסים לפני התקנה. אמנם אני על דיסקברי אבל אצלי הם היו פריכים. הבולם הקדמי השמאלי נשבר בחלקו העליון תחת עומס הקפיץ כשלא האטתי מספיק בחריץ בצין. לאחר כשנה, הבולם האחורי השמאלי נשבר בחיבור לסרן. לאחר שיפוץ, נשבר שוב באותו צד במטר הראשון שעשה בשטח בדיוק באותו מקום. לתומי, שיפצתי גם את בן הזוג, שנשבר לאחר מספר ימים בכביש.
לגבי השירות, בעדינות אני אומר, לא מופת.

כשהפוקסים עובדים הם נהדרים אבל התעייפתי וחזרתי לקוני.

אין בולם שלא נשבר ,
אצלי בזמנו היו בילשטיין 7100 שנשברו בנסיעת שביל נינוחה ואיטית . - הם היו בערך חודש אחרי שקניתי אותם התגובה של היבואן היתה משהו כמו השתוללת עם האוטו ואין אחריות . למזלי מי שמכר לי אותם גיבה אותי ודאג לאחריות

חבר אחר - עבר בדיוק את אותה הצרה עם בולמי אולדמן ספורט - שגם התפצחו כמו גרענים - במקרה שלו הסדנא והיבואן התנערו מאחריות באופן מוחלט .

אני עם פוקסים כבר עשור לטעמי הבולם הכי מוצלח שהיה לי - והיתרון שתמיד ניתן לשפץ אותו במקרה של כשל .

נעם1
20-04-18, 21:18
אין בולם שלא נשבר ,
אצלי בזמנו היו בילשטיין 7100 שנשברו בנסיעת שביל נינוחה ואיטית . - הם היו בערך חודש אחרי שקניתי אותם התגובה של היבואן היתה משהו כמו השתוללת עם האוטו ואין אחריות . למזלי מי שמכר לי אותם גיבה אותי ודאג לאחריות

חבר אחר - עבר בדיוק את אותה הצרה עם בולמי אולדמן ספורט - שגם התפצחו כמו גרענים - במקרה שלו הסדנא והיבואן התנערו מאחריות באופן מוחלט .

אני עם פוקסים כבר עשור לטעמי הבולם הכי מוצלח שהיה לי - והיתרון שתמיד ניתן לשפץ אותו במקרה של כשל .

בדיפנדר, שבע שנים עם קוני ודבר לא נשבר. לא השתוללתי אבל הלהטוט עבד אצלי קשה. המשפט האחרון נכון גם לדיסקו 1 שלי.
כשהאולדמן בדיסקו 1 נשבר מעט אחרי מעלה נח התלבטתי בין קוני ובין פוקס. ההתלבטות הסתיימה מכיוון שלא היו קוני במלאי. שילמתי משמעותית יותר עבור הפוקסים גם כי אפשר לתקן אותם. לא קצת יותר, אלא הרבה יותר. רביעייה של קוני HEAVY TRACK לו היו במלאי היו עולים לי 3750 ש"ח בעוד הפוקסים עלו לי 6000 ש"ח.
אבל מה זה משנה אם אפשר לתקן אותם אם השירות הוא איום ונורא. ואז, בנוסף לשירות הרע התיקון מחזיק בדיוק למטר הראשון בשטח ובן זוגו בכלל נשבר בכביש. אחרי שמוסיפים את הבולם הקדמי שכשל בצין. שלושה מתוך ארבעה בולמים נשברו.

יכול להיות כמובן, שאת הקדמי יצרו בחו"ל ביום שני ואת שני האחוריים תיקנו כאן ביום ראשון. אולי. אבל לטעמי, הבולמים הבסיסים של פוקס לא מצדיקים את מחיר המותג.

ishc
20-04-18, 21:24
בולמים וקפיצים זה הרבה עניין של העדפה אישית כי שני אנשים לא נוהגים אותו דבר ולא דורשים את אותם מאפיינים בשימוש.
לי למשל יש ניסיון רע עם קוני (לא בדיפנדר), הם הציגו ביצועים בינוניים והחזיקו שנתיים.

ד ו ר ו ן
20-04-18, 21:32
אין בולם שלא נשבר ,

יש מצב שהידקו יותר מידי את הבורג לשילדה.
העין לא מסוגלת לזוז עם תנועת הבולם והמוט ננעל ומכאן לשבר הדרך קצרה.

nirs
20-04-18, 23:46
בולם שמותקן כראוי ואין בו פגם ייצורי, יחזיק מעמד שנים ארוכות.
הפוקסים שמותקנים אצלי בדיפנדר, משרתים אותי נאמנה מעל 6 שנים.

בפאלו
23-04-18, 09:20
אצלי בדיסקברי יש קפיצים ובולמים של טרפירמה מאוד מרוצה מהם , אם תרצה זוג קפיצים אחוריים משומשים למשקל קל לדיפנדר 110 אז יש לי בעלות של 250 שח בלבד.
סט טרפירמה הגבהה 2 אינץ יוצא עד לכאן סביב 3000 שח (בולמים+קפיצים)הבאתי דרך רביב חאיק 0546111592
ויש כמה בקבוצה של הדיסקו שהרכיבו ומאד מרוצים (כולל אותי אבל אצלי הבולמים מהלך ארוך עם כיוונון ל4 מצבים)

eyalski
27-04-18, 15:18
אשמח גם לעצה:

בדיפנדר שלי קפיצים heavy duty אבל באורך מקורי ללא הגבהה.
קניתי באיביי בולמים של טרפירמה שמתאימים להגבהה של "2, לא כל כך שמתי לב לכך.

DEFENDER TERRAFIRMA FRONT & REAR +2" ADJUSTABLE SHOCK ABSORBERS SET X 4 -TF174+5

בכל מקרה, את הקדמיים הרכבתי ואני כבר נוסע איתם כבר כמה חודשים ללא בעיה, דאגתי שמכיוון שהם ארוכים יותר מהמקוריים הם עלולים לגרום לקפיץ לצאת מהמקום, אבל ניסיתי המון הצלבות כדי לראות שגם במקרים קיצוניים זה לא יכול לקרות.

את האחוריים עדיין לא הרכבתי, כי שם נראה שכן יכול להיות מצב שבהצלבה הקפיץ יצא מהמקום.

אשמח לקבל עצה בעניין, האם הבולמים שקניתי שמתאימים לקפיצים יותר ארוכים ב "2 יכולים לגרום לכך שהקפיצים הסטנדרטיים יצאו מהמקום?

ראיתי שיש ממקמים לקפיצים (dislocation cones) שגורמים לקפיצים לחזור למקום במקרה של פתיחת מהלך או רצועות שמגבילות את המהלך של הבולם כדי שהקפיצים לא יצאו מהמקום, או שפשוט אפשר לאבטח את הקפיצים לתושבת העליונה .

asafk
29-04-18, 00:55
קפיצים HD מושיבים דיפנדר לא עמוס בגובה של הגבהה קטנה.
בולם 10" הוא גבולי עם קפיצים כאלה, אני מבין שזה הבולמים שיש לך. קודם כל תנסה ותראה. יכול להיות שלא צריך כלום אם הקפיץ יוצא, הפתרון הוא או קונוסים או רצועות הגבלה. עניין של טעם.

אסף.

איל מ
29-04-18, 07:30
כדי לבדוק באמת תרים את הרכב מהשלדה עד ששני האחוריים באוויר. בהנחה ויש לך מוט מייצב, זה נותן לך מקרה קיצון בו המתלים נפתחים יותר מבהצלבה רגילה (כמו בקפיצה באוויר לצורך ההשוואה). תראה אם הקפיץ יוצא או קרוב לצאת. בדיפנדר על בולמים סטנדרטיים הקפיץ כמעט יוצא (זז בתושבת שלו וחוזר ברעש "קלאנננג" כשהמתלה נסגר חזרה, אבל בד"כ דוווקא מקדימה).
על הדרך בדוק שצינורות הבלם לא נמתחים יותר מדי ושלא צריך הארכה.
הקונוס שאתה מדבר עליו הוא פתרון המשמש בד"כ בדרופ-קיט והוא פתרון לא רע כשלעצמו, אבל מאוד מושך את העין הבוחנת.
אבטחה של הקפיץ לתושבת היא טובה בתנאי שהקפיץ לא יוצא לגמרי אלא מגיע למצב של נוגע-לא נוגע. אלא אם אתה מהנדס משהו קשיח.
ודבר אחרון.
אם הבולמים שלך ארוכים יותר, אתה חייב לוודא שאורך הסגירה שלהם לא ארוך מהאורך סגירה של המקוריים. כי לזה יש השלכות הרסניות בסגירת מתלה.

בפאלו
01-05-18, 09:21
אשמח גם לעצה:

בדיפנדר שלי קפיצים heavy duty אבל באורך מקורי ללא הגבהה.
קניתי באיביי בולמים של טרפירמה שמתאימים להגבהה של "2, לא כל כך שמתי לב לכך.

DEFENDER TERRAFIRMA FRONT & REAR +2" ADJUSTABLE SHOCK ABSORBERS SET X 4 -TF174+5

בכל מקרה, את הקדמיים הרכבתי ואני כבר נוסע איתם כבר כמה חודשים ללא בעיה, דאגתי שמכיוון שהם ארוכים יותר מהמקוריים הם עלולים לגרום לקפיץ לצאת מהמקום, אבל ניסיתי המון הצלבות כדי לראות שגם במקרים קיצוניים זה לא יכול לקרות.

את האחוריים עדיין לא הרכבתי, כי שם נראה שכן יכול להיות מצב שבהצלבה הקפיץ יצא מהמקום.

אשמח לקבל עצה בעניין, האם הבולמים שקניתי שמתאימים לקפיצים יותר ארוכים ב "2 יכולים לגרום לכך שהקפיצים הסטנדרטיים יצאו מהמקום?

ראיתי שיש ממקמים לקפיצים (dislocation cones) שגורמים לקפיצים לחזור למקום במקרה של פתיחת מהלך או רצועות שמגבילות את המהלך של הבולם כדי שהקפיצים לא יצאו מהמקום, או שפשוט אפשר לאבטח את הקפיצים לתושבת העליונה .
בגלל שהקדמיים נמצאים באמצע הקפיץ אז הוא לא יכול להשתחרר מהמקום,ובכל מקרה יש קונוסים גם לקדמיים . תבדוק מצב שהבולם לא נסגר עד הסוף כי זה מקצר לו את החיים. מאחור המצב שונה, אצלי ברכב יש קונוסים שיושבים על החלק התחתון של הקפיץ כך שאינם מושכים את העין אם תרצה יש לחבר סט כזה חדש למכירה הוא מאיזור המרכז ובכל מקרה תצטרך צינורות בלם ארוכים יותר

בפאלו
01-05-18, 09:36
קפיצים HD מושיבים דיפנדר לא עמוס בגובה של הגבהה קטנה.
בולם 10" הוא גבולי עם קפיצים כאלה, אני מבין שזה הבולמים שיש לך. קודם כל תנסה ותראה. יכול להיות שלא צריך כלום אם הקפיץ יוצא, הפתרון הוא או קונוסים או רצועות הגבלה. עניין של טעם.

אסף.
הבנתי ותקן אותי אם אני טועה שפתיחה עד הסוף או סגירה מלאה מקצרת את חיי הבולם, אז אם זה נכון אז כדאי לשים רצועה ובאמפסטופ גבוה יותר

asafk
01-05-18, 23:39
קודם כל לבדוק או למדוד. ולראות מה המהלך וכמה נשאר אם בכלל.
טריקה של הבולם גורמת נזק.
פתיחה מלאה בדרך כלל לא כי ככה זה ברוב כלי הרכב - הבולמים הם גובלי המהלך. היוצאים מהכלל הם בולמי מירוצים שאסור להם להפתח עד הסוף.

אסף.

בפאלו
10-05-18, 08:06
אצלי הם שרדו סופ"ש אחד לפני שהורדתי אותם .הם היו עבורי קשים מאוד האוטו הפך לקופצני ולא נוח .
אצל חבר אחר הם מותקנים כבר 5 שנים ולטענתו הוא לא מרגיש הבדל בנוחות .
כי הם HD ואם אין משקל של ציוד נוסף שקבוע ברכב אז לא מומלץ

-->