PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטארטר - מסתובב אך מתקשה לשלב

rinzai
31-12-05, 14:53
סטארטר - מסתובב אך מתקשה לשלב :evil:

לאחרונה אני נתקל יותר ויותר... בהתנעה הסטרטר כאילו לא משתלב לגלגל (התנופה?) שמסובב את המנוע להתנעה. הסטרט מסתובב כאילו "על ריק"... מה הדיאגנוזה המקובלת? שיפוץ סטרטר? איזה שיפוץ? ...אפשר לבד? :D

:?

rinzai
02-01-06, 17:31
אין לאף אחד רעיון? :shock:

אלון_ק
02-01-06, 21:10
הוא עושה רעש כלשהו? שומעים חריקה? אולי רק "תיק" מהסולונואיד שנסגר? גם זה לא?

פרט קצת.

eran4x4
03-01-06, 12:26
אם הסטרטר מסתובב ולפעמים גורם למנוע להסתובב ולפעמים לא, בד"כ מדובר בשחיקה של השינים בבנדיקס ולפעמים גם בזר של גלגל התנופה.

rinzai
03-01-06, 14:18
התופעה לא קוראת לעיתים קרובות...

אבל לפעמים בהתנעה - הסטרטר מסתובב פול ספיד בניוטרל... זה לא רק נקישה !

כאילו הוא מסתובב אבל לא מסובב את גלגל התנופה...

חשבתי שבהכרח המנגנון שדוחף/משלב את גלגל השיניים של הסטרטר לגלגל השיניים של גלגל התנופה לא מתפקד - מן הסתם אין סיבה אחרת.

אבל שהסיבה יכולה להיות להיות שבמקום מסויים על גלגל התנופה שבורות כמה שיניים... ואז אם במקרה אני מתניע בנקודה החסרות/שחוקות עד דוק שיניים, לא תתבצע התנעה ! האופציה הזו פחות מתקבלת על הדעת: כי שאני מנסה להתניע שוב זה מסתדר - בלי להזיז את מיקום גלגל התנופה.

האפשרות השנייה שיש איזה מנגנון (מכני או אלקטרו מכני: צנטרפוגי? או ממסרי?) שדוחף את גלגל השיניים של הסטרטר אל תוך (משלב) גלגל התנופה... והמנגנון הזה נוטה לא לתפקד לעיתים...

eran4x4
03-01-06, 14:43
בעופן עקרוני המנוע של הסטרטר מקבל חשמל כתוצע של התנוע קדימה של הבנדיקס...
כך שהסיכוי שמנגנון התנוע דפוק כאשר הסטרטר מסתובב חופשי נמוך אבל עולי התנועה קדימה לא מגיע ממש עד הסוף ועדיין איך שהוא נסגר מעגל חשמלי....

בלי לפרק לא ממש תדע.

eran4x4
03-01-06, 14:49
אולי עכשיו אפשר יהיה להבין את התגובה שלי.....

באופן עקרוני המנוע של הסטרטר מקבל חשמל כתוצאה של התנועה קדימה של הבנדיקס...
כך שהסיכוי שמנגנון התנועה (הסולונויד שדוחף את גלגל השיניים) דפוק כאשר הסטרטר מסתובב חופשי נמוך אבל אולי התנועה קדימה לא מגיעה ממש עד הסוף ועדיין איך שהוא נסגר מעגל חשמלי....

בלי לפרק לא ממש תדע.

rinzai
06-01-06, 18:23
מאז שרשמתי את ההודעה הבעייה לא חזרה על עצמה...
שהיא קרתה, הייתי בשטח עם המון בוץ - אולי זה קשור להרטבה של הסטרטר...
בכל מקרה, ערן, אני מבין ממך שרק כאשר הסטרטר משולב במצב "הכנס" לגלגל התנופה,
הוא מקבל חשמל על-מנת להסתובב... ז"א שהוא מסתובב הוא 100% משולב !
מתוך-כך אני לא מבין מה יכול - תיאורטית - לגרום לסיבוב סרק של הסטרטר ? :wink:

עירא
06-01-06, 19:25
זה תלוי בסוג של הסטרטרר, יש סטרטרים שכמו שערן כתב, המתח של מה שדוחף את הבנדיקס ושל המנוע משולבים ביחד, ויש סטרטרים שבהם הבנדיקס בלתי תלוי במתח סיבוב ולכן יש מצב שהוא לא מקבל מתח ורק המנוע של הסטרטר מקבל מתח ומסתובב.
עוד דבר שיכול לקראת (ואני מניח שזה מה שקרה אצלך) שעקב כח חיצוני התנוע של הבנדיקס מוגבלת, ולכן הוא לא "קופץ" לעבר גלגל התנופה. אצלי בעבר זה קרה אחרי טבילה במי פוספטים וחלודה בצילינדר שמניע את הבנדיקס מנעה את תנועתו למרות שהיה מתח.
עירא

rinzai
06-01-06, 22:03
עוד דבר שיכול לקראת (ואני מניח שזה מה שקרה אצלך) שעקב כח חיצוני התנוע של הבנדיקס מוגבלת, ולכן הוא לא "קופץ" לעבר גלגל התנופה

הבנתי מדברי ערן, שרק שהבנדיקס "פול-קדימה" (משולב), רק אז מתאפשר הסיבוב של הסטרטר... כלומר הבנתי שהבנדיקס משולב, נסגר בתוך הסטרטר המעגל של סיבוב הסטרטר...

הבעייה כבר לא מופיעה, רק שמרתיע הרעיון להיתקע בשטח ובבוץ בלי יכולת להתניע.

עירא
06-01-06, 22:06
כומ שכתבתי, יש ויש.
אצלי היה מצב שבו הסטרטר הסתובב אך הבנדיקס נשאר במקומו (או לייתר דיוק החלודה החזיקה אותו טוב טוב במקומו).

עירא

rinzai
26-01-06, 01:21
מביך, אך...

למרבה הפתעתי התגלה לי אתמול:
א - הבורג התחתון (זה שמהדק את הסטרטר למנוע ללא אום) איננו !
ב - הבורג העליון (זה שמחבר את הסטרטר למנוע עם אום מצד שני) חצי פתוח !
הסטרטר דיי "רופף", לפיכך.

הידקתי את הבורג העליון עם האום... ניסיתי למצוא בורג תחתון חדש: ב"גנבי תנועה" אי-אפשר להשיג אותו - הם לא מחזיקים ברגים. הימרתי על בורג מידה 12 מ"מ (אותה מידה של הבורג העליון (שאינני בטוח כבר שהוא האורגינל) - בכל מקרה, מידה 12 מ"מ הסתובבה חופשי בקדח הבורג. יש למישהו מושג איזה בורג צריך לשים שם?

shachar
26-01-06, 08:32
בכל מקרה אל תנסה לדחוף בורג בכח .

ההברגה תקינה או שחוקה ?
אם תקינה אז בספרות תמצא את הבורג המתאים
אם היא שחוקה תצטרך להבריז אותה

rinzai
27-01-06, 11:31
(תשובה לשחר: ב"משחירי תנועה", היבואנים של סוזוקי + מחסן חלפים מרכזי, אין בספרות מידות ברגים - רק מספרים סידוריים... וברגים הם לא מחזיקים במלאי)

שמתי בורג תחליפי: הברגה 8 מ"מ (אם אני לא טועה) ראש משושה 13 מ"מ. נאמר לי שאצל היפנים הברגה 8 מ"מ באה דווקא עם ראש 12 מ"מ... ראשית ההברגה בקדח הייתה "מחליקה", אך בהמשך הקדח הייתה הברגה טובה - הסטרטר מהודק כמו שצריך.

נסעתי למכון סטרטרים ש"אירגנו" לי את הבורג (בחיני חינם)... ובאותה הזדמנות פירקתי את הסטרטר ונתתי להם אותו לבדיקה ויזואלית-חשמלית - הבנדיקס זורק קדימה, מסתובב ולא שחוק ! אלא ש...

גם לאחר ההידוק הבעייה נשארה... שאני מתניע... יש כאילו רעש משונה כזה (והמנוע לא מסתובב - רק הסטרטר): דומה לרעש כאילו שיפעילו את סטרטר בזמן שהמנוע עובד... בנסיון שני שלישי האוטו מתניע... אפילו בסטארט של שנייה וחצי... אבל הרעש הזה כאילו טוחן משהו. ...למרות שהסטרטר כרגע מהודק כביום היוולדו.

במכון הסטרטרים שמעו את הקירקוש, והציעו לי להחליף את הסטרטר הנוכחי במשופץ תמורת 300 ש"ח טובין ותקילין... מה שלא הכי נראה לי בשלב זה הדבר החכם לעשות.

jackey1
31-01-06, 17:03
זה הדבר החכם ביותר לעשות , לדעתי האוטומט של הסטרטר הלך
מה שיקרה לך בהמשך
1.הרכב לא יניע ,התעמלות בבוקר קר
2.בניסיון התנעה הסטרטר ימשיך להסתובב, יכול להמשיך גם לאחר הוצאת מפתח
3.נזק לגלגל התנופה.

הניסיון להרויח זמן לא יעשה טוב לא לך ולא לרכב,

rinzai
31-01-06, 18:12
ברור שצריך לטפל בבעייה במיידי: אלא שאני מעדיף לפטור בעיות במו ידי... ולכן מה עלי לעשות? לפרק את הסטרטר ולהחליף מה
?;)

rinzai
03-02-06, 13:36
הלכתי על החלפת סטרטר בסטרטר משופץ: הנזק: 250 ש"ח טיבין ותקילין... לעת עתה אין תקלות... הוחלף (1) בנדיקס תקול... (2) פחמים חדשים (3) קולקטור חרוט מחדש ...על רוטור משומש (4) בוקסות חדשות ...אין גלגלי שיניים

* המחיר לא כלל פרוק/הרכבה. נסעתי עם הרכב, למכון, פירקתי - הם עשו את העבודה - הרכבתי. עלות פ"ה: 100 ש"ח, שנחסכו
:twisted:

-->