PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח קל - זול בעיקר

ploomb
13-04-18, 14:39
ראשית אענה על השאלות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
30,000 לכל היותר - ועדיף כמה שפחות.

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
אך ורק לטיולים, לאו דווקא כל סוף שבוע, בממוצע כל סופשבוע שני, או פחות מכך.

3. מי נוהג בו?
אני, אך גם האשה. אין בעיה עם ידני, אם זה חוסך אז מה טוב. עדיפות קלה לאוטומטי.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
משפחה. כרגע 3 (זוג פלוס ילדה בת 3) עם חבר או שניים.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
מעט. גרים בתל אביב, רכב לטיולים בעיקר בכל איזורי הארץ.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אין. העלות היא הגורם המשמעותי ביותר.

אז שלום לכולם ותודה על הפורום הנהדר הזה.

בגדול, מחפש רכב טיולים זול (במחיר הקנייה הראשוני וגם באופן שוטף) - אין שום רצון כאן לעלות על סלעים או לגרור רכבים אחרים. יש רצון ברכב אחד גדול, שיוכל להכיל את כל ציוד הקמפינג (הרב, נקנה גגון או אפילו נגרר בהמשך כשנוסיף טרקטורון) ולאפשר לנו לנסוע לאן שנרצה, בכל שביל 4X4 בעל עבירות סבירה פלוס.

הדבר הנוסף שלא מדברים עליו כאן כמעט (לפחות ביום שחפרתי בהודעות לפני שפרסמתי את ההודעה הזו) - הוא איך שהג׳יפ נראה. אז הדיסקו? להיט של אילנית. אבל הסובארו פורסטר והגרנד ויטרה לא רעים בכלל והאמת שכל עוד יש לי מקום לכל הדברים שלי, אני חי בשלום עם רוב העיצובים. יש נטייה ברורה לכל הלנד רובר אבל אני לגמרי מניח שבתקציב של 30,000 אני חולם והחלום יכול להיות סיוט. אם אתם חושבים אחרת, אנא. ראיתי כמה דיסקו 1 מסתובבים להם ביד2 בפחות מ-30 אלף ונדלקתי. אני מת על העיצובים שלהם (לדוגמה גם המוסו והרודאו לא רעים בכלל מבחינת עיצוב)

אשמח להמלצות, מבלי לומר על מה קראתי כבר. עבירות בסיסית בשטח, רכב גדול, זול, וכיפי. אחזקה זולה (אין לי בעיה עם פעמיים בשנה טסט כל עוד אני עובר חלק - ברשותי שני אופנועי אספנות מתוקתקים).

תודה לעונים, שבת שלום וחג שמח!

ploomb
13-04-18, 15:44
רק אוסיף ואציין שאני כן מעוניין בהילוך כח - עברתי על כמה אתרים בהמלצת אחד הכותבים וראיתי שרוב השבילים בארץ (המעניינים) כן דורשים הילוך כח. זו הסיבה.

Asaf-a
13-04-18, 15:53
לצרכים שתיארת והתקציב, הייתי שוקל ניסן טרנו ארוך.

אבל, תצטרך (וזה נכון לכל רכב שטח בתקציב זה) להשקיע זמן רב בחיפוש מקצועי אחר רכב ראוי, כי לא קשה ליפול על מפלצת מוצצת, וגם רכב ראוי ידרוש יישור קו ואחזקה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

ishc
13-04-18, 17:19
כל הרכבים האלו ידרשו אחזקה דקדקנית כי כולם יהיו ישנים, אחרי מאות קילומטרים ולכן הכי חשוב לחפש רכב שטופל בצורה טובה ולהשאיר כסף בצד for a rainy day.
אם בנזין הולך אז ג׳ימי יכול להיות אופציה מעניינת בעיקר לאור הביקוש הנמוך שלו כרכב שטח

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitaikl
13-04-18, 17:28
ראיתי שיש ויטרה ארוכה 94 כרגע למכירה פה בלוח. לא מכיר את הרכב, אבל יכול להיות אופציה מעניינת.

GodsFather
13-04-18, 17:48
רכב מעל 20 שנה זה שני טסטים...

דיסקו1 מתקרב לשם גם כן

אולי יש מצב לטרופר, הטרנו גם כן אחלה אבל הולכים ומתמעטים בשוק...

ואני שואל - טנדר בא בחשבון ? אם בא בחשבון, יש מצב למצוא משהו אידאלי יותר בתקציב הזה.

בכל מקרה, אין מתנות חינם - זול יהיה יקר.

לא ציינת אם אתה מטפל לבד, אפילו חלקית. אם יש ידע טכני או שאתה מסתמך על מוסכים ובדיקות, כי אז המחיר רק יעלה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ploomb
13-04-18, 18:37
תודה לעונים.

אין לי ידע טכני במכונאות ג׳יפים אבל יש לי ראש טכני וחוש טכני. אין לי ארגז כיפ מדופלם, אבל יכול להיות לי יחסית בקלות.

לא רוצה להיות צעיר אבל תקשיבו, הלנדרוברים למיניהם עושים לי את זה כמו קצינה בצבא. יש ביד2 עכשיו איזה ריינג׳ רובר מבאר שבע, שנת 1997 ב-26,000₪. נראה מצוין מבפנים, וגם מבחוץ. יש משהו בלתי מתפשר בכלים האלה, ואני מקווה שהנסיעה בהם נעימה, לא טוחנת את האמא של הארנק ומהנה כמו שהיא נראית.

טנדר פחות בא בחשבון, בעיקר בגלל העיצוב. למרות שאני לא פוסל על הסף בכלל. המלצות?

כסף ליום גשום אשמור, אבל בכמה כסף מדובר? כמה עולה יישור קו טיפוסי? במקרה הטוב ובמקרה הגרוע? על איזה קילו ארז אנחנו מדברים שבו הדברים מתחילים ללכת פייפן? 150,000? 250,000? או רק בגבוהים יותר של 300 או 400?

בהמשך לכך, אם אחליט לקחת לבדיקה, הבנתי שמכוני הבדיקה לא שווים מדי. אעשה חיפוש על מוסכים מומלצים לבדיקה אבל אם יש למישהו רעיון בזק למוסך לנדרובר אשמח לשמוע.

נדב42
13-04-18, 18:43
אם ויטארה (דור ראשון) ארוכה מספיק גדולה עבורך, היא תענה הכי טוב על יתר הקריטריונים שלך, בעיקר עלויות שוטפות - דלק ותחזוקה, וגם תשאיר לך תקציב בצד ליישור קו.

מודל 94 גם עובר טסט בקלות רבה יותר ממודל 95 ומעלה כי אינו מחוייב בממיר קטליטי ובדיקת 4 גזים. לא מכיר אישית את הרכב שמפורסם למכירה אבל יש לי אחת בדיוק מהמודל הזה שמסיימת עכשיו שיקום מאסיבי.

אם זה הכיוון, חפש כאן באתר הכוונה לדברים שאפשר לבדוק לבד לפני שמשלמים על בדיקה...

בהצלחה ☺

ploomb
13-04-18, 20:52
תודה רבה.

הג׳יפ שכרגע מסיים שיפוץ, הוא ריינג׳ רובר? תוכל לחלוק איתי עלויות שונות?
ק
הג׳יפ המדובר עם 250,000 קילומטר, אחרי גיר חדש ומשאבת ABS ועוד כל מני שיפוצים קוסמטיים.

איל מ
13-04-18, 21:21
נדב מדבר על גראנד ויטארה.
לגבי הריינג'רובר. רכב מגניב שעלול לגרום להתאהבות קשה, אבל התחזוקה שלו לא זולה למי שלא מכיר ומקפיד.
בגיל הזה, תקלות עלולות לתקוף אותך בצרורות.

ploomb
13-04-18, 21:41
תודה.

האם החשיפה היא עניין בעיקר של קילומטר או של גיל? ברור לי שגם וגם. הכל טוב. אבל יש ככל הנראה גורם מכריע.

נדב, תוכל בבקשה לחלוק עלויות כוללות של השיקום של הויטארה?

בנוסף, מה החשיפה? האם סכום של 5,000₪ הוא סכום סביר פלוס לריפוי הרבה תקלות או שאנחנו מדברים פה על קריסת מערכות שעלולה לעלות 20,000? מה העלות הסבירה של יישור קו? אני חייב להבין מה מרחב הטעות שלי.

בוזי
13-04-18, 21:47
כל מה שלא תקנה ב 30k, יעלה לך עוד 10 עד 15 כל שנה.
יישור קו, תיקונים, בלאי טבעי, שיפורים... לא משנה איך תקרא לזה.
קנה מה שנדלקת עליו, אבל תכין כסף בצד כל שנה.
זה לא תחביב זול.

ploomb
13-04-18, 21:59
זה מלא כסף. וזה הרבה מעבר למה שאני מתכנן להוציא על רכב טיולים. מאיזה תקציב אנחנו נרגעים עם ההוצאות השנתיות בסכומים כאלה (ומגיעים לטסט ביטוח פלוס טיפול קבוע של 2000₪ בשנה)?

amitaikl
13-04-18, 22:04
זה תחביב יקר.
אני מחזיק טרופר בנזין 96.
קניתי ב14.
הוצאתי בשנה הראשון סכום דומה ואף יותר על יישור קו והכנה לשטח.
מאז אני משלם רק טסטים, ביטוחים ודלק.
הרכב נוסע רק לטיולים אז כמעט ואין הוצאות על טיפולים.

בכל מקרה אני לא מוציא סכומים כמו שציין בועז על טיפולים

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

איל מ
13-04-18, 22:22
זה מלא כסף. וזה הרבה מעבר למה שאני מתכנן להוציא על רכב טיולים. מאיזה תקציב אנחנו נרגעים עם ההוצאות השנתיות בסכומים כאלה (ומגיעים לטסט ביטוח פלוס טיפול קבוע של 2000₪ בשנה)?

ברכב חדש

GodsFather
13-04-18, 23:04
אם זה היה כזה פשוט, לכולם היה...

תארגן עוד קצת כסף לרכישה ראשונית ותרוויח רכב צעיר יותר אם מה שתיארנו לך פה הבהיל אותך.

שני טסטים בשנה זה רע למי שלא מורגל לזה. אתה לא מורגל לזה...
ממיר קטליטי זה שטויות בהשוואה לבחינה כל חצי שנה של רכב שתסע עליו פעם בחודש ותתבאס מהטיפול בו.

אתה גם מחפש רכב עם מראה ולא רק כישורים טכניים... וכאן טעם וריח נכנסים לשיקול ועלולים להוות מכשול נוסף, אבל זה כבר סיפור אחר.

בתכלס, דיסקו1 משנתון צעיר ככל האפשר יהיה אידאלי מבחינת הסיכון מול ההנאה. בנזין קצת זולל אבל יותר זול מליפול על משאבת סולר תקולה... יש ים מידע ושוק חלפים מצוין וקהילה נהדרת.

הטרנו גם כן אחלה.

מוסו - אני לא מכיר, אולי אחרים ידעו להמליץ. הקורנדו נפלא אבל ביקשת רכב עם 4 דלתות.

רקסטון עולה פה מידי פעם כמומלץ גם כן.

נדב42
13-04-18, 23:14
אתם שוכחים את ההוצאה הגדולה ביותר בסופו של דבר ... דלק.

אם תקציב אחזקה הוא שיקול משמעותי, צריך לשקלל אותו עם צריכת הדלק וקילומטראז׳ צפוי...

ploomb
14-04-18, 21:18
אתם שוכחים את ההוצאה הגדולה ביותר בסופו של דבר ... דלק.

אם תקציב אחזקה הוא שיקול משמעותי, צריך לשקלל אותו עם צריכת הדלק וקילומטראז׳ צפוי...

מסכים - ממש לא בא לי להוסיף 600 ש״ח לכל פעם שאני יוצא לטיול - רוב הטיולים, לפחות בהתחלה, לא יהיו עם שטח אגריסיבי ולכן רק טיולי שבילים או ״סתם״ נסיעה בכביש לאיזה חניון לילה לכמה ימים. צריך אמנם אוטו יחסית גדול, אבל באמת חסכוני.

ולכן פתאום אני מוצא את עצמי מסתכל על הפורסטר, גרנד ויטרה (לא 3 דלתות) או קיה ספורטז׳ 2008.

מחשבות?

amitaikl
14-04-18, 21:30
אין אוטו שהוא גם גדול, גם שטח, גם חסכוני וגם חף מהפתעות

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

נדב42
14-04-18, 21:44
ולכן פתאום אני מוצא את עצמי מסתכל על הפורסטר, גרנד ויטרה (לא 3 דלתות) או קיה ספורטז׳ 2008.

מחשבות?

וכל זה ב- 30 אלף ש"ח ...

ploomb
14-04-18, 22:54
וכל זה ב- 30 אלף ש"ח ...

ראה שוב את מספר ההודעות שרשמתי בפורום וממתי אני חבר.

טירון. מודע לכך. לא מכיר כלום.

תודה על התגובות לכולם. נמשיך לקרא וללמוד.

asafk
15-04-18, 00:27
חזרה למקורות.
״פעם״ כשהיית מחפש ג׳יפ לטיולים בלבד היית קונה סיג׳יי. מאז עברו הרבה לנדקרוזרים בנמל והיום ג׳יפ לטיולים בלבד הוא קודם כל רכב פנאי שטח שעתידו מאחוריו. והזדקנות איטית ומכוערת לפניו.
ואני אומר חזרה למקורות. ג׳יפ צריך להעביד אותך קצת. ג׳יפ אמיתי הוא מכונה רב שימושית להפליא ובתמורה אתה צריך לתת תחת. לעבוד. אבל ג׳יפ מיושר ותקין הוא גם זול לאחזקה יחסית לכל רכב פנאי שטח וגם מהנה יותר כמעט בכל יציאה לשטח.
לא קל למצוא סיג׳יי במצב טוב ב30000. אבל אפשר. סבלנות וערנות.

ומשזה נאמר יש שני רכבי פנאי שטח שכדאי להסתכל עליהם.
טרופר - הימור לא רע. המון תשומת לב אבל חלקים זולים ושורה תחתונה מזדקן יפה יותר מרוב המתחרים.
יוקון - לא באמת רכב שטח בעיני רבים כאן, ואלו שמטיילים עם נבלה כזו הם די מנוסים בשטח ויודעים לזהות מתי יחטפו (או לא...). אבל הוא עושה את העבודה אם נוהגים בנחת. הבעיה היא הבנזין... הפתרון החלקי הוא הסבה לגז שתוסיף עשירייה למחיר ותחזיר את עצמה אחרי הרבה מאוד מאוד קילומטרים (בקיצור... לא משתלם).

אסף.

GodsFather
15-04-18, 07:55
יש את הסיג'יי של אדר למכירה פה... אבל ג'יפ ישן אמיתי כמו זה, מצריך יד מלטפת וחברים בתחום או כיסים עמוקים...

אה ו... בנזין... הרבה בנזין...

asafk
15-04-18, 08:21
נכון. יד מלטפת זה תלוי בבעלים. חברים יש כאן וזה הוכח. ואז אפשר להסתדר גם בלי כיסים עמוקים.
והבנזין... כבר אמרנו ששום דבר לא בא בחינם. בטח לא הדברים שנהנים מהם.

אסף.

נדב42
15-04-18, 09:45
1. כמה אתם רוצים להשקיע?
30,000 לכל היותר - ועדיף כמה שפחות.

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
אך ורק לטיולים, לאו דווקא כל סוף שבוע, בממוצע כל סופשבוע שני, או פחות מכך.

3. מי נוהג בו?
אני, אך גם האשה. אין בעיה עם ידני, אם זה חוסך אז מה טוב. עדיפות קלה לאוטומטי.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
משפחה. כרגע 3 (זוג פלוס ילדה בת 3) עם חבר או שניים.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
מעט. גרים בתל אביב, רכב לטיולים בעיקר בכל איזורי הארץ.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
אין. העלות היא הגורם המשמעותי ביותר.

מזכיר לי את הלבטים שהיו לי לפני שקניתי את הצ'רוקי... לא מצאתי אף רכב (גם בעלות קנייה גבוהה יותר) שייתן לי עלויות שוטפות ויכולות שטח כמו הויטארה הארוכה הישנה והטובה.

החברים טענו שאני מקובע ושהגיע הזמן "לגדול" ולעבור הלאה, ובסופו של דבר נקנה הצ'רוקי והוסב לגז. אז נכון שהחלקים המקוריים זולים יחסית ליפניות הגדולות ובסה"כ הרכב הוא פלטפורמה נהדרת ואמין באופן כללי, אבל זה עדיין לא זול כמו הויטארה הישנה

אחרי כמה שנות היעדרות מה"סצנה" של סוזוקי, ובעקבות פרוייקט שיקום הויטארה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/104452) שלי, חזרתי קצת לעניינים בתחום החלקים המשומשים לויטארה, והחשש העיקרי שהיה לי לגבי זמינות חלקים משומשים פג לחלוטין - יש המון ובזול (בעיקר בפייסבוק).

אז אחזור להמלצה המקורית שלי - אם ויטארה ארוכה מהדור הראשון מספיק גדולה בשבילך - זה יהיה הרכב הכי זול (באופן מתמשך) שתוכל למצוא בתקציב הזה.

- גיר אוטומטי (אין כמעט ארוכות ידניות בארץ)
- צריכת דלק אמיתית משולבת כביש/שטח: 1:10
- חלפים זולים משמעותית משאר היפניות, כולל זמינות חלפים משומשים

נקודות התורפה של הויטארה, בגילה המתקדם:
- סרן קדמי עדין - נפתר באמצעות התקנת נעילה, או לחילופין נהיגה מודעת למגבלה (כלומר לחיצה מיידית על הבלם בהצלבה)
- חלודות באזור הצירים של דלת הנהג - לא ניתן לתיקון ראוי - סיבה לפסול מועמד לקנייה.
- חלודות מתחת למצבר, מתחת לספי הדלתות, מסגרת החלון הקדמי וצידה האחורי של רצפת הבגאז' - בר תיקון אך סיבה להורדת מחיר בקנייה
- אורך חיי המנוע 250K-300K, עלות אוברול כ- 4K
- הגיר האוטומטי לא נחשב בעייתי, אבל בגיל ובקילומטראז' המתקדמים גם זמנו מגיע, וגם זו הוצאה של מספר אלפי שקלים (שלי ידנית אז לא מעודכן במחירים, אבל למיטב ידיעתי זה אלפים בודדים)

GodsFather
15-04-18, 10:45
שיפוץ גיר אוטומט - 5-6 אש"ח כולל מע"מ, מנסיון.

1:10 זה ברכב ריק ובלי גגון עם צמיגים מקוריים.

אחרת יורדים ל1: 7-8, וגם זה מצוין.

אכן הסרן הקדמי לא בעיה כל עוד נוהגים נכון. או שמביאים מחו"ל סרן ברזל באלפיה ומרכיבים.

א.

נדב42
15-04-18, 10:59
1:10 זה ברכב ריק ובלי גגון עם צמיגים מקוריים.

פעם-פעם, היתה לי ויטארה ארוכה אוטומטית עם צמיגים במידה המקורית, צרכה 1:12 (מדוד בתחנה).
למיטב זכרוני המעבר ל- 215 לא עשה הבדל משמעותי בצריכה.

עם 235 שטח מלא, 3" הגבהה וגיר ידני הצריכה היא בסביבות 1:10

ploomb
15-04-18, 11:19
תקשיבו, אתם בטח שומעים את זה יום יום, אבל אתם נהדרים - בחיי. לא חברים שלי (עדיין), אבל יש לכם כבר פינה חמה אצלי בלב. כמה עזרה, אדיבות, פירוט. תודה תודה תודה.

אני מתחיל להתבשל קצת יותר ומבין שמה שבאמת מפריע לי אלה העלויות השוטפות. אני מבין ומקבל שזה תחביב יקר אבל בואו - אני עדיין תינוק עם חלב על השפתייים והייתי צריך גוגל כדי להבין מה זו הצלבה. אני יכול בקלות לשכנע את אשתי לוותר על הג'אז 2006 שלנו ולהוסיף 25,000 לתקציב, ואז בתקציב של 50,000 + קצת, אני מאמין שאני כבר יכול למצא רכב מתאים ממש. צריכת הדלק וההוצאות השוטפות הם גורם סופר קריטי כאן - מעבר לגודל אפילו, שאני חושב שויטרה עם אחסון גג הגון יכולה לפתור (או אם אצליח להנדס איזה רקסטון?)

כן, אני מת על המפלצות האלה - מוסו, דיסקו, ריינג' ואפילו ג'ימי עושים לי נעים מאוד בעין, אבל אני ככל הנראה לא מוכן לשלם את המחיר על הדלק (אם הוא אכן כזה קריטי).

אני חושב שהגיע הזמן לפתוח שרשור נוסף, לאחר שאקרא כל מה שאני יכול על הויטארה.

נדב, תודה.

GodsFather
15-04-18, 11:25
לא. אל תעשה את זה.

הפרדת רשויות עדיפה על פני רכב יחיד שמשרת את המשפחה וחוזר תקול מהסופש או מטונף.

היא לא תאהב אותך ואו את הרכב...

תחסוך כמה גרושים נוספים. לא קונים בלחץ.

בוזי
15-04-18, 12:15
אני לא רואה איך אתה מצמצם את העלויות השוטפות, גם אם תעלה במחיר הרכישה.
לרכבים הזולים יש עלויות של תיקונים, שדרוגים, התאמות, שיפורים וכו', ביקרים יותר - עלויות ביטוח וירידת ערך.
מבחינת דלק - רכבי דיזל יצרכו בין 1:10 ל 1:6, רכבי בנזין יצרכו בין 1:10 (סוזוקי כלשהו במצב חדש ונהיגת סבתא) ל 1:3 (מפלצת אמריקאית עם מנוע 5.7 ליטר. וזה בכביש בשטח זה יותר).
אם לסכם את האפשרויות העומדות בפניך אז יש לך:
ויטארה דור ראשון: קיבלת סקירה מפורטת מבעלי הניסיון. כנראה תהיה הזולה ביותר לאחזקה.
טרופר: יש דיזל 3.0, דיזל 3.1 ישן יותר ובנזין. אתה תשמע הרבה אזהרות לא לגעת בזה עם מקל. לדעתי אם אתה מבין בדיוק למה אתה נכנס, מבין שזה רכב שצריך תחזוקה יותר דקדקנית, מכיר את מי שצריך ואיפה לקנות חלקים, השד לא נורא. הדיזל 3.1 יותר פשוט, בסיסי ואמין (תחשוב טרקטור) אבל כבר ישן.
קוריאנים למיניהם: מוסו, רקסטון, סורנטו, טרקאן. קצת יותר חסכוניים מעמיתיהם היפניים, הסאנגיונגים נחשבים לאמינים אבל החלקים יקרים. מוסו למשל, יהיה זול מאוד בקנייה ודי חסכוני בדלק, ניתן לשיפור בזול. מצד שני הוא עגלה וכשמכלול גדול מתקלקל - הוא יקר.
אמריקאים למיניהם אני לא מציע לך כי זולים לאחזקה הם לא.

בהצלחה

נדב42
15-04-18, 13:04
לא. אל תעשה את זה.
הפרדת רשויות עדיפה על פני רכב יחיד שמשרת את המשפחה וחוזר תקול מהסופש או מטונף.
היא לא תאהב אותך ואו את הרכב...
תחסוך כמה גרושים נוספים. לא קונים בלחץ.

אני לא רואה איך אתה מצמצם את העלויות השוטפות, גם אם תעלה במחיר הרכישה.

מסכים לגמרי ...

אם ויטארה לא מספיק גדולה, הבא בתור בעיני בתנאים האלו הוא טרופר 3.1 (הישן יותר)

בכל מקרה, צריך ה-מ-ו-ן סבלנות בקנייה, ולהיעזר במישהו שמכיר את הדגם לפנמי שאתה מתחיל לשלם על בדיקות קנייה.
אגב בדיקות קנייה: רק במוסך שאתה (או מי שמלווה אותך) סומך עליו ומכיר טוב את הדגם הנבדק, אין שום טעם ללכת למכון.

אם תלך לכיוון ויטארה, אולי אוכל לעזור ...

ד ו ר ו ן
15-04-18, 13:51
מה עם גרנד-ויטארה ארוכה לאחר שיפור מתלה ומיגון?

ploomb
15-04-18, 14:04
הויטארה אחלה לגמרי, אני רק מנסה להבין איזו - השנתון הכי גבוה והקילומטרז' הכי נמוך שאני יכול לקנות? דגמים ספציפים? (ויטארה דור ראשון רק?)

אני גם אוהב את הגודל של הטרופר (והמוסו הזה) - אקרא גם בנוגע לצריכת הדלק שלו, אבל לא הצלחתי להבין מהתגובות איזה מנוע הוא המנוע המומלץ יותר? דיזל 3.1? אגב אני עדיין קצת בשוק שיש פה איזה בחור שתידלק את המוסו שלו בשמן סויה.

עריכה: הבנתי שה-3.1 מומלץ יותר. תודה.

erezgur
15-04-18, 14:08
טרופר 3.1 הוא ישן יותר, עד 1998 ואולי קצת ב 1999. תורה קצת שונה לרכב, יותר ישנה.
מ-99 מנועי הדיזל הן 3.0, הרכב צורה חדשה. עד 2004.

מנועי 3.1 נחשבים אמינים יותר, אבל תביא בחשבון שזה מחייב אותך לרכב ישן יותר... גם לכך יש משמעות.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב42
15-04-18, 14:09
ויטארה דור ראשון זה עד מודל 98
גראנד ויטארה דור ראשון זה עד 2003 (או 2005 ?) - דומה לויטארה, רק קצת יותר מהכל (חזק, כבד, יקר)

שים לב, רק ארוכות. הקצרות לא מעשיות עם משפחה (3 דלתות ובלי בגאז' מעשית).

בוזי
15-04-18, 16:34
לא אמרנו שמנוע ה 3.1 של הטרופר מומלץ יותר.
אמרנו שהוא פשוט יותר, ודורש תחזוקה שוטפת פחות מסובכת.
עם זאת, מדובר ברכבים ישנים יותר, ולמרות שמנוע כזה יכול לעשות גם חצי מליון ק"מ, הרכב כולו כבר בלוי וישן, חלש משמעותית ועם גיר ידני בלבד.

נדב42
15-04-18, 17:17
וגם, מנוע 3.1 חלש משמעותית מה- 3.0 החדש יותר, ולכן גם מכללי ההנעה סובלים פחות => חיים יותר ...

יוני5
15-04-18, 19:25
אני חולק על רוב מה שנאמר.
בתקציב הזה, משהו שגם ייסע בצורה נורמלית וניתן יהיה לתקן אותו מידי פעם בלי לקיחת משכנתא? - לטעמי רק טנדר.

אמינות גבוהה יחסית לכל הכלים מהשנתונים הללו, ניתן לתקן בגרושים בכל כפר ערבי, עבירות ועלויות אחזקה נורמליות בבסיס.

בברכה,
יוני5

elephant man
15-04-18, 20:05
פורסטר ידני מגיע עם הילוך כוח...
ועם הגבהה ומיגון, מגיע רחוק אני יודע, יש לי אחד (אוטומט).
just sayin...

פרנצ'י
15-04-18, 22:02
אתה צריך להבין לאן אתה נכנס.
אתה קונה רכב מיושן, שידרוש הרבה אהבה הבנה וכסף בהתחלה.

הטרופר רכבים נהדרים אבל עם מחלות ידועות. תקרא טוב טוב קודם ותראה אם זה מתאים לך. צריך לטפל בהם כמו שצריך ועם יד על הדופק.

התקציב שלך נמוך, קח בחשבון שחוץ ממחיר הנבלה שתקנה, וב30 יש רק נבלות סרוחות לדעתי, תצטרך יישור קו.

הצעות שעשויות להיות רלוונטיות לך ולמה לשים לב:
טרופר (גיר בבנזין, סולר במים בדיזל)
טראקאן (מזרקים וראש מנוע)
טראנו
רודאו (נמוך במקור, גיר בשנים 99-02)
ליברטי
גימני (קטן..)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

GodsFather
16-04-18, 03:40
אני חולק על רוב מה שנאמר.
בתקציב הזה, משהו שגם ייסע בצורה נורמלית וניתן יהיה לתקן אותו מידי פעם בלי לקיחת משכנתא? - לטעמי רק טנדר.

אמינות גבוהה יחסית לכל הכלים מהשנתונים הללו, ניתן לתקן בגרושים בכל כפר ערבי, עבירות ועלויות אחזקה נורמליות בבסיס.

בברכה,
יוני5אתה לא חולק, אתה אומר מה שרובנו אמרנו. פותש אמר בתגובה שטנדר לא עושה לו את זה...

יוני5
16-04-18, 09:37
אני כן חולק.

הבנתי שפות"ש לא אוהב טנדרים. אז מה? הוא גם רוצה לנדרובר, ישן, אמין וללא עלויות נסתרות.
הוא רוצה רכב ישן ב 30,000 ש"ח שייתן תמורה של רכב חדש ב 200,000.

בקיצור הוא רוצה את הגביע הקדוש.

אני חולק על קיומם של חדי הקרן הללו ואומר שלדעתי הצנועה הדבר היחיד שמתאים לו הוא טנדר - ושים לב, לא מעניין אותי מה הוא רוצה ומה הוא חושב. אני מביע את דעתי על מה שמתאים לו, עפ"י הנתונים שהוא אמר.

אם כבר מתעסקים בללה לנד, אז יאללה, בואו נגדיר את האישה האידיאלית. גם זו לא קיימת, אבל הדיון הרבה יותר מעניין.

בברכה,
יוני5

erezgur
16-04-18, 09:54
...שים לב, לא מעניין אותי מה הוא רוצה ומה הוא חושב
בגישה כזו יהיה קל מאד לייעץ לכל מי שמגיע לכאן לחפש משהו שמתאים לדרישות שלו...

ploomb
16-04-18, 10:09
בקיצור הוא רוצה את הגביע הקדוש.

אני חולק על קיומם של חדי הקרן הללו ואומר שלדעתי הצנועה הדבר היחיד שמתאים לו הוא טנדר - ושים לב, לא מעניין אותי מה הוא רוצה ומה הוא חושב. אני מביע את דעתי על מה שמתאים לו, עפ"י הנתונים שהוא אמר.

יוני, אני הפותש. הצעיר. שמחפש את חדי הקרן הללו, ונרשם לפורום הזה בדיוק, אבל בדיוק בגלל השיח האקלקטי כאן, ותגובה כמו שלך היא ממש מה שאני צריך (אבל לא רוצה). אז מתאים לי טנדר? יאללה. אני לגמרי מוכן לבדוק את זה. טיפולים בשטחים? לגמרי כוס התה שלי. אז לחד הקרן שלי תהיינה חמש רגליים? בסדר.

קפצתי לבריכה.

איזה טנדר, לדעתך, יהיה מספיק גדול למשפחה ויהיה זול באחזקה השוטפת שלו (בעיקר בדלק)? קח בחשבון שהוא צריך להיות חתיך כי בכל זאת אשתי היא אידאליסטית שלא תכנס למשהו שלא נראה לכל הפחות קול.

- - - Updated - - -

בגישה כזו יהיה קל מאד לייעץ לכל מי שמגיע לכאן לחפש משהו שמתאים לדרישות שלו...

בתור קלולס מלה לה לנד, אני חושב שזה בדיוק מה שאני צריך.

- - - Updated - - -

תודה לעונים.

טנדר פחות בא בחשבון, בעיקר בגלל העיצוב. למרות שאני לא פוסל על הסף בכלל. המלצות?

וזו היתה הזמנה להציע הצעות, לא איזה סרסור קולוסאלי של הרעיון.

ploomb
16-04-18, 10:14
הוא רוצה רכב ישן ב 30,000 ש"ח שייתן תמורה של רכב חדש ב 200,000.

ולבסוף, שאלה תקציבית - האם לקנות פג'רו 98-99 ב-20,000 ש"ח, או ויטרה ב-15,000 ולהשכיב עליו 10,000 ביום הראשון לא ייתן לי תמורה לכל הפחות מצויינת?

10,000 ש"ח זה ה-מון כסף במוסך.

נדב42
16-04-18, 10:26
זה עניין של מזל, אתה יכול ליפול על רכב שתקנה, תעשה טיפול, ותיסע בו בשקט יחסי שנים רבות - או על נבלה שתעלה לך בשנה הראשונה את סכום הקנייה שלה ויותר. וזה לא תלוי בשם היצרן.

ואם נפלת, אז עלות החלקים ומורכבות העבודה משמעותיים ...

asafk
16-04-18, 11:29
טנדר.. ובכן. קודם כל רצית למזער הוצאות? ידני בלבד.
מחיר קניה של כל מה שמצוייר לו על הגריל סמל טויוטה יקר משמעותית ממה שלא.
מעשית הזול והטוב הוא מזדה. אבל אין נעילה אחורית והוא לא נפוץ.
איסוזו לדורותיהם יהיה הזול לתחזוקה בעיקר בגלל שהוא הכי נפוץ. אבל הוא נמוך ולא נוח וכל מה שנכון לטרופר דיזל נכון גם לטנדר ואני לא הייתי קונה כזה.
ניסאן נבארה יהיה יקר מדי מה שלוקח אותך במנהרת הזמן לווינר שגם כשהיה חדש היה מיושן. ומכוער. אבל סוס עבודה פשוט ואמין.
מיצובישי מתומחר יקר יותר בזכות נעילה אחורית ומנוע שפעם נחשב חזק. עם החוזק הגיעו בעיות התחממות בעיקר בדגם האוטומטי.
מה שמחזיר אותנו לטויוטה. ידני עם נעילה אחורית מתחילת שנות ה2000.

אסף.

ד ו ר ו ן
16-04-18, 11:32
ולבסוף, שאלה תקציבית - האם לקנות פג'רו 98-99 ב-20,000 ש"ח, או ויטרה ב-15,000 ולהשכיב עליו 10,000 ביום הראשון לא ייתן לי תמורה לכל הפחות מצויינת?

10,000 ש"ח זה ה-מון כסף במוסך.
עדיף לך להשקיע את הסכום הנוסף ברכב חדש יותר/במצב תחזוקתי טוב יותר מאשר רכב ״זול״ שאתה מעריך שזה הסכום ליישור קו שלו.

זה תמיד חורג ממה שחשבת כשמדובר על רכב זול, ובייחוד רכב שטח ״זול״.

אין חיה כזו רכב שטח זול וטוב.
אם הוא טוב, הוא יתומחר בהתאם, וכנל אם לא טוב.

נדב42
16-04-18, 12:17
ואם הוא יקנה רכב יקר ב- 10K, מי ערב לו שלא יצטרך לשים גם עליו עוד 10K ?
מה שכן, רכב שידוע מראש שזקוק להשקעה של 10K, כנראה יזדקק בפועל להרבה יותר ...

boaz avrahami
16-04-18, 12:40
.
ניסאן נבארה יהיה יקר מדי מה שלוקח אותך במנהרת הזמן לווינר שגם כשהיה חדש היה מיושן. ומכוער. אבל סוס עבודה פשוט ואמין.

אסף.

ווינר מכוער?
יש שסבורים שמבין הטנדרים בשנים האלו, ואלי גם מאוחר יותר הוא הטנדר הכי יפה...
בטח יותר מהמאזדה והאיסוזו.

הוא באמת סוס עבודה שבנוי טוב.
המינוסים העיקריים שלו בשטח הם הילוך ראשון מעט מהיר מדי וזווית גישה לא מיטבית.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
16-04-18, 12:44
ואם הוא יקנה רכב יקר ב- 10K, מי ערב לו שלא יצטרך לשים גם עליו עוד 10K ?

זה תלוי בבדיקה שהיא בסיס לקניית כל רכב.
אני חושב שתסכים שרכב שעולה בבדיקה שהוא נבלה שדורשת השקעה של 10k, בהכרח יעלה בסיכום יותר מרכב במצב טוב יותר שאולי יפתיע אותך עם משהו חדש.

נדב42
16-04-18, 13:02
דורון, ראה את הציטוט שהבאת... נראה לי שאנחנו מסכימים לחלוטין :)

אגב, עוד אפשרות שלא עלתה פה משום מה - אם כי ספרטני ובהחלט לא לכל אחד - סמוראי ארוך, שיכול להיות גם רכב אספנות.
אין מזגן (אלא אם כן קימבנו), אין הגה כוח (כנ"ל), אין חלונות חשמל (אם בכלל יש חלונות), נו הבנתם...

פות"ש כתב שיש לו 2 אופנועי אספנות, אולי זה אומר משהו על הטיפוס, ואולי זה דווקא יתחבר טוב :)

בוזי
16-04-18, 13:12
לדעתי אין קשר בין מחיר הקנייה לבין גובה ההוצאות.
לרכב חדש יותר תהיה ירידת ערך ועלויות ביטוחים. וגם הוא לא חסין מתקלה פתאומית במכלול יקר (ע"ע אינג׳קטורים, מתלים דיפרנציאלים קדמיים וטרנספרים במכוניות לא ממש ישנות של מותג שנחשב אמין).
אני גם לא מסכים עם הקביעה שב-30 אפשר למצוא רק נבלות.
מצב השוק הוא כזה, שנבלות נמכרות בכלום עד 15, ומכוניות תקינות ומטופלות נמכרות ב30 ואף פחות.
לדוגמה, מוצע כרגע למכירה טרופר דיזל קצר, מלוקק ויפה, אחרי יישור קו ב 25.
אין לי כל קשר למוכר ואל תראו את זה כהמלצה, אבל לדעתי אחלה קנייה לרכב טיולים שמיועד לזוג.

ד ו ר ו ן
16-04-18, 14:34
אתה לא מסכים שלרכב מדגם נתון, בהכרח יבקשו יותר כסף על רכב מתוחזק?

שים בצד רמאים וכו׳.

בוזי
16-04-18, 15:06
אתה לא מסכים שלרכב מדגם נתון, בהכרח יבקשו יותר כסף על רכב מתוחזק?

שים בצד רמאים וכו׳.

מסכים בהחלט.
אני לא מסכים עם הקביעה שב 30k אי אפשר להשיג רכב טוב. צריך סבלנות.

יוני5
16-04-18, 15:32
מתחיל להיות מעניין הדיון הזה

פות"ש, אתה צודק בגישה.
כולנו מנסים למקסם את התמורה ולצמצם את ההשקעה.
התפקיד שלנו כאן, גם החכמים בעלי הנסיון, וגם כאלה כמוני שיש להם נסיון אבל הם לא חכמים, הוא להוריד אותך ושכמוך מהעצים הגבוהים והחלומות המסוכנים.

ראינו כל כך הרבה כאלה שניסו למצוא את הגביע הקדוש, והדבר היחיד שהשתנה זה מתי הם נשברו והכירו בפרצופה האכזרי של המציאות - או בעברית צחה, כמה כסף ירד לטמיון על גרוטאות ללא תוחלת, רק בשביל להבין שאתה לא הולך להכות את הקזינו, אלא יותר בכיוון של להצטרף לסטטיסטיקה הכואבת.

רכבים ישנים הם גרוטאות בהגדרה. יש כאלה שסביר להחזיק ותחזק, כל עוד לא דורשים מהם יותר מדי ויש כאלה, שהאדמו"ר איציק מרקדו נוהג לכות "מפלצת מוצצת" שיונקת לך כל שקל קיים ועתידי בכיס.
רוב הרכבים שהוזכרו בשרשור, כשהם בני 20 פחות או יותר, עונים להגדרה של המפלצת.

מי שלא מבין את זה - אני מקווה שנעים לו במרחב ההכחשה.

מי יוצא מהכלל? לעיתים טנדרים, או רכבים מאוד מסויימים שהם גם חסונים בבסיסם, גם יש להם חלקי חילוף זמינים וזולים יחסית וגם שבעליהם עונים להגדרה של בעלי ידע ויכולת שיודעים ויכולים לתחזק לבד.

בברכה,
יוני5

ploomb
16-04-18, 15:51
מתחיל להיות מעניין הדיון הזה

רכבים ישנים הם גרוטאות בהגדרה. יש כאלה שסביר להחזיק ותחזק, כל עוד לא דורשים מהם יותר מדי ויש כאלה, שהאדמו"ר איציק מרקדו נוהג לכות "מפלצת מוצצת" שיונקת לך כל שקל קיים ועתידי בכיס.
רוב הרכבים שהוזכרו בשרשור, כשהם בני 20 פחות או יותר, עונים להגדרה של המפלצת.

מי שלא מבין את זה - אני מקווה שנעים לו במרחב ההכחשה.

מי יוצא מהכלל? לעיתים טנדרים, או רכבים מאוד מסויימים שהם גם חסונים בבסיסם, גם יש להם חלקי חילוף זמינים וזולים יחסית וגם שבעליהם עונים להגדרה של בעלי ידע ויכולת שיודעים ויכולים לתחזק לבד.

בברכה,
יוני5

תודה יוני - ולכן, אין לי בעיה לחכות, ללמוד, להקשיב, להמתין לרכב נכון, להיסגר על מה אני בכלל רוצה לעשות, וכו'. בינתיים אני לומד כל יום בעזרת הפורום הזה באופן כזה שהרכב שאני רוצה משתנה בכל יום - והשונות הזו היא הבסיס וההוכחה לכך שאין לי מושג מהתחת הירוק שלי.

עם זאת, בתור הבעלים הגאה של וספה ספרינט 1968 ובמוו K100 שנת 1986 אני יכול לומר בוודאות ומנסיוני שיש מעט מאוד דברים שעולים הון תועפות בכלים האלה, וש-6,000 ש"ח שווה באופן כללי וספה חדשה כמעט שתחזיק שנים רבות ממש ושבערך 20,000 ש"ח יהפכו את האופנוע הכבד שלך לכל מה שרצית מכנית וויזואלית ויהיה אמין לזמן רב ממש - כל עוד תטפל בו בזמן וכראוי. והעלויות המצוינות מדברות על מעבר מכלי שחוט, גמור, ישן, חלוד ולא מניע - למצב נוצץ וחדש.

האם הדבר כך ברכבי שטח? כנראה שלא. כנראה שההתעללות והקשיחות של הטחה בסלעים מלמטה עושה משהו בלתי הפיך לרכב והשנים מרככות את המרכבים, או משהו. מבין. מבין שאני לא מבין. גם בוספה שלי וגם בבמוו אני מטפל במסירות כדי למנוע מצבים כאלה, אבל הם לא מגיעים לרמת ההתעללות של טיול שטח אחד ללא מיגון תחתון וללא הגבהות. מקבל.

נכנסתי לפורום הזה מתוך מטרה למצוא רכב טיולים (כמעט בניגוד מוחלט לשטח) כי ההונדה ג'אז פשוט קטנה מדי (אבל חסכונית וואו) לאוהל עם פתיחה מיידית ונשבר לי להסתכל על השביל הפאטתי שם בגלבוע ולהגיד "יום אחד". רוצה משהו עם עבירות סבירה. רוצה משהו קצת מעבר לזה. אולי זה טנדר. אולי זה פג'רו. אולי זו גרנד ויטרה מאממת. ואולי זה משהו שנאמר כאן אבל בכלל לא הסתכלתי עליו עדיין. נראה שבגדול עם יתרונות וחסרונות כולנו נחיה בכל רכב, והעצה הכי טובה שקיבלתי כאן זה "לקנות מהלב". את הכסף אשפוך. עם הבעיות אתמודד. נלמד, נישאר עם אותו רכב או שנעבור הלאה לאחד אחר יותר נוצץ אחרי הבונוס הבא, או שבכלל נחליט שכל הבום בום בום בשטח לא בשבילנו ונחפש ציוד צלילה. הכל ניסוי וטעייה במיקום הנוכחי שלי בפירמידה של מאסלו, ועל כך יש רק להודות.

גיא
16-04-18, 17:00
לא אמרו פה ובטח מצפים שאני אקפוץ כמו חמור .. אז דאסטר מהישנים יותר 4על4 ידני יכול להתחיל להתקרב לתקציב שלך .. אני לא יודע כמה אבל לי הציעו 35000 על האוטו .. ( סכום שאני לא ממש הייתי מכן אפילו לשקול )

אם הבנתי מה אתה מחפש, זה יכול לעבוד .. אצלי זה עובד כמה שנים כבר והעלויות בנתיים טפו טפו טפו .. קטנות מאד.

erezgur
16-04-18, 17:23
...כל עוד תטפל בו בזמן וכראוי. והעלויות המצוינות מדברות על מעבר מכלי שחוט, גמור, ישן, חלוד ולא מניע - למצב נוצץ וחדש.

האם הדבר כך ברכבי שטח? כנראה שלא. כנראה שההתעללות והקשיחות של הטחה בסלעים מלמטה עושה משהו בלתי הפיך לרכב והשנים מרככות את המרכבים, או משהו. מבין. מבין שאני לא מבין. גם בוספה שלי וגם בבמוו אני מטפל במסירות כדי למנוע מצבים כאלה, אבל הם לא מגיעים לרמת ההתעללות של טיול שטח אחד ללא מיגון תחתון וללא הגבהות. מקבל.

רגע, אל תתייאש כל כך מהר... המצב עם רכבי השטח, לדעתי, די דומה למה שאתה מתאר עם אופנועי האספנות הוותיקים שלך (אולי העלויות קצת אחרות). החוכמה שלך תהיה לנסות למצוא את הרכבים שטופלו באהבה, בזמן וכראוי ע"י הבעלים הקודמים (בדיוק כפי שמי שיקנה ממך את האופנוע הישן שטופל כראוי, באהבה ובזמן, יהנה ממנו והעלויות שלו כנראה תהיינה נמוכות משמעותית ממי שיקנה את אחיו התאום של אותו אופנוע שעבר חווייות קשות בכל אותן שנים, עם טיפולי שבר (כלומר מאוחר מדי, אם בכלל, חלפים לא איכותיים, שמנים זולים וכו').

הבעיה היא לא בהכרח "ההתעללות בברכב בנושא בחירת המסלול בשטח וההטחה בסלעים מלמטה", אלא תחזוקה נכונה ובזמן בשילוב עם רכבים שהם אמינים יחסית או לכל הפחות שאת ה"מחלות" הידועות שלהם כבר מכירים ויודעים כיצד לטפל בהן נכון (*), שתוחזקו נכון יתנו תמורה טובה גם בסכומים שאתה מדבר עליהם. הבעייה שעומדת בפניך הינה לדעת לאתר את הפריט הנכון (וכן - יש כאן גם הרבה מזל, ייתכן ועשית הכל נכון ודווקא במשמרת שלך תיפול הוצאת תחזוקה גדולה).

(*) טרופר דיזל הוא דוגמא מצויינת לכך - כאשר כולם חשבו שהוא עם מחלה כרונית ואין מה לעשות, המנוע ילך במוקדם או במאוחר, אף מוסך לא העז לגעת בהם כי בלי הגב של UMI (מדובר בין השאר במחווה של רצון טוב מצד היבואן שהחליף מנועים לרכב זה גם 10 שנים לאחר מועד הקניה כאשר התגלתה בו בעיה) לא היה טעם בכלל להציע שירות לרכב, מחיר הרכב ירד פלאים ואף אחד לא רצה לרכוש אותו והרבה ניסו להיפטר ממנו.
אבל התברר לאט לאט שקיים ידע בעולם, אנשים מטפלים ברכב גם לאחר שהגיעו מיים לסולר ואין צורך לרוץ להחליף מנוע. UMI הפסיקה את מדיניות המחווה-של-רצון-טוב. פתאום הרכב הזה שמחירו ירד לתחתית הפך למבוקש יחסית עבור רכב שטח בין 14-20 שנה. הוא מגלה אמינות יחסית, חסון מאד מבחינת המכלולים, הפלסטיקה, פנים הרכב, חשמל וכו' ויש היום רבים שמטפלים ומתחזקים אותו לבד או בעזרת מוסכים טובים וזולים תוך הקפדה על מספר כללים בסיסיים פשוטים.

assafy
16-04-18, 17:29
ואני אוסיף סובארו פורסטר מהשנתונים שיכנסו בתקציב. סביר להניח שזה יהיה דור 2 אבל אני לא ממש מעודכן במחירונים.
כנראה יספיק לאותו שביל בגילבוע שאתה מדבר עליו.
אם מתאים לך הגודל, גם דיהטסו טריוס יכול לבוא בחשבון.

כל אלה לפי התובנה שאתה מחפש רכב לטיולי שטח קלים יחסית ולא אתגריים.
הם כבר יותר מתקרבים לעלויות של פרייוטים (עדיין יותר חקרים) ויהיה יותר סיכוי למצוא פחות שחוטים.

-->