PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב עבירות בשמורת הר בוקר, סכין ציפורים, הר נצר

Hagai K
14-04-18, 10:11
בוקר טוב לכולם
מתכנן להגיע היום בצהריים לאיזור שמורת הר בוקר.

המסלול המתוכנן (לינק למפה בסוף):
מתכנן להיכנס באשלים (שביל אדום), להתפצל על השביל הירוק לכיוון הר בוקר, להגניב מבט על מעלה בוקר (סתם כדי לדעת במה מדובר).
מהר בוקר להמשיך (דרום) דרום מערבה על השביל האדום לכיוון רמת ציפורים, ואז לרדת דרומה על השביל הירוק לכיוון בורות ציפורים וחזרה לכביש.

כמאמר הפתגם ״מפה אחת שווה אלף מילים״ אני מצרף לינק למסלול: https://israelhiking.osm.org.il/#!/?s=srMrEpeilP

נסיעה ברכב בודד (ג׳ימני סטנדרטי עם מיגון).

לפי התכנון הזה, את סכין ציפורים אני הולך לעשות בעלייה, ולאחר מכן לרדת מהר נצר לכיוון הכביש.
אם אחליט שזה מורכב מדי, אז ארד מהר בוקר לכיוון מיצד מאגורה.

שאלות:
1. לפי עמוד ענן, סכין ציפורים עלולה להיות קצת בעייתית, אבל לפי המפה מדובר בשביל סטנדרטי לחלוטין. מישהו יודע להגיד מה מצבה הנוכחי?
2. איך הירידה מהר נצר לכיוון בורות ציפורים? יש שם משהו מיוחד?
3. קטעים בעייתיים נוספים במסלול?
4. מה מהירות הנסיעה שאני צריך לצפות לה? מדובר ב 30 ק״מ, כמה זמן ייקח להערכתכם המסלול (נטו נסיעה, שקלול הפסקות אני אעשה בנפרד)
5. מה מצב הירידה מהר בוקר למיצד מאגורה? (שביל ירוק ואז כחול)

תודה לעונים, שבת רגועה לכולם

ד ו ר ו ן
14-04-18, 10:30
שאלות:
1. לפי עמוד ענן, סכין ציפורים עלולה להיות קצת בעייתית, אבל לפי המפה מדובר בשביל סטנדרטי לחלוטין.
בשביל לסייע לך בתכנון מסלולים בעתיד:
סימון דרכי עפר במפות אינו מתייחס לרמת העבירות אלא לרמת ההכשרה:
דרך סוג א׳, (זוג קווים רציפים מקבילים), מה שנקרא ״שביל קק״ל״, כלומר דרך שעברה הכשרה הנדסית מסוג זה או אחר, האמורה להיות עבירה בכל עונה, אבל בפועל, אחרי גשם יכולה להיות בעייתית גם לפרייבט.

דרך עפר סוג ב׳- מה שמייצג את מרבית הקוליסים עליהם אנחנו נוסעים בשטח, שטווח האיכות והעבירות של השביל נע בין קטעים שפרייבט יכול לנסוע בהם עם שילוב קטעים של מדרגה בגובה מטר באמצע.. או מעלה מחמל.

למעט חריגים מאד, אין סימון של בעיות עבירות במפה טופוגרפית, אבל רמזים לבעיות פוטנציאליות יש.

דרך שחוצה סימון של מצוק לדוגמא.
דרך העוברת בניצב לקווי גובה בצפיפות גבוהה.
דרך העוברת במעבר הכרחי- כי השטח סביבה קשה, למשל דרך שמתוחמת במצוקים.

יונתןמצפה
14-04-18, 10:36
בוקר טוב לכולם
מתכנן להגיע היום בצהריים לאיזור שמורת הר בוקר.

המסלול המתוכנן (לינק למפה בסוף):
מתכנן להיכנס באשלים (שביל אדום), להתפצל על השביל הירוק לכיוון הר בוקר, להגניב מבט על מעלה בוקר (סתם כדי לדעת במה מדובר).
מהר בוקר להמשיך (דרום) דרום מערבה על השביל האדום לכיוון רמת ציפורים, ואז לרדת דרומה על השביל הירוק לכיוון בורות ציפורים וחזרה לכביש.

כמאמר הפתגם ״מפה אחת שווה אלף מילים״ אני מצרף לינק למסלול: https://israelhiking.osm.org.il/#!/?s=srMrEpeilP

נסיעה ברכב בודד (ג׳ימני סטנדרטי עם מיגון).

לפי התכנון הזה, את סכין ציפורים אני הולך לעשות בעלייה, ולאחר מכן לרדת מהר נצר לכיוון הכביש.
אם אחליט שזה מורכב מדי, אז ארד מהר בוקר לכיוון מיצד מאגורה.

שאלות:
1. לפי עמוד ענן, סכין ציפורים עלולה להיות קצת בעייתית, אבל לפי המפה מדובר בשביל סטנדרטי לחלוטין. מישהו יודע להגיד מה מצבה הנוכחי?
2. איך הירידה מהר נצר לכיוון בורות ציפורים? יש שם משהו מיוחד?
3. קטעים בעייתיים נוספים במסלול?
4. מה מהירות הנסיעה שאני צריך לצפות לה? מדובר ב 30 ק״מ, כמה זמן ייקח להערכתכם המסלול (נטו נסיעה, שקלול הפסקות אני אעשה בנפרד)
5. מה מצב הירידה מהר בוקר למיצד מאגורה? (שביל ירוק ואז כחול)

תודה לעונים, שבת רגועה לכולם

נכון ללפני שבועות בודדים:
בגדול, ובהסתיגויות הרגילות של רכב בודד, הציר לא מהווה בעיה לג'ימיני סטנדרטי.
סכין ציפורים- לא באמת קשה. דורשת נסיון בנהיגה כדי לא להסתבך. שים לב לבדוק רגלית את המעבר שבקצה העליה הראשונה- קטע צר עם פוטנציאל כניסה לשפץ מסוכן בבחירת נתיב שגויה. אבל כאמור, לא באמת קשה.
את הירידה מהר נצר לכיוון בור ציפורים לא עשיתי שנים אבל לא זכור לי שם קטע בעייתי.
בעלייה מצפון לכיוון הר בוקר יש לך מדרגה לא נמוכה שאולי תדרוש מעט בניה וכיוון. אנחנו ירדנו אותה בלי לצאת מהרכב ולכן לא ממש התרשמתי מהגובה/קושי שלה. אבל כאמור היא שם. לדעתי לא אתגרית במיוחד.
המסלול כולו איטי ומשובש וההתקדמות איטית יחסית. קח בחשבון סימונים די בעייתיים ברוב המסלול במיוחד בצומת של הר בוקר- נדרש מעט חוש-חש כדי להבין לאן לנסוע (עשו שם קצץ חסימות אבל לא סימנו טוב את התוצאה).
הירידה מהר בוקר לכיוון מיצד מאגורה באותו סטטוס, מעט משובשת עם מעט קטעים טכניים. לא משהו להתרגש ממנו.
המסלול אמנם 30 ק"מ אבל ייקח לך נטו נסיעה סביב החצי יום. עם עצירות זה כבר יהיה יום קצר אבל כמעט מלא.
תהנה!

קבל תמונה מסכין ציפורים. למרות שקשה להתרשם.
Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180414/d07816d6547d78dbf38df3e2abcf8724.jpg

ד ו ר ו ן
14-04-18, 10:43
לא מכיר את רמת הנהיגה שלך אז בהסתייגות מסויימת:

בסכין ברמת ציפורים יש כמה מדרגות סלע בגובה 30~סמ שתצטרך לסדר ולבנות כדי לעלות בצורה טובה עם רכב לא נעול, או נמוך.
לא היסטרי, אבל דורש תשומת לב לתכנון נתיב כי הדרך צרה ובגלל שזו סכין, אין מעקף.

שאר הנתיב שסימנת לא כולל אתגר משמעותי מעבר לבעיות נקודתיות קטנות כמו בכל שביל מדברי.

הדרך ״הירוקה״ מהבשור (השביל האדום) להר בוקר הייתה בשלב מסויים בחייה דרך עפר סוג א׳, בראש ההר היה קידוח גז וזו הייתה אחת הדרכים למשאיות להגיע לשם.
היום יש חריצים וסחיפה של השביל, בעיקר במעברי ערוצים שדורשים תשומת לב, אבל המצב הכללי טוב.

אם אתה לא מכיר את האזור, ואלו השאלות שלך, לא בטוח שזה המסלול הנכון להתחיל בגימני סטנדרטי בודד, בטח לא להתחיל יחסית מאוחר ביום.

YoavR
14-04-18, 11:00
עשינו בדיוק את המסלול הזה בפסח.
לקראת הגעה לשיא הגובה כשבאים מכוון אשלים יש מדרגונת. רכב בגובה בינוני + יסתדר איתה בלי בעיות.
סכין ציפורים בכוון הזה בעיקר מרשים וקצת מעורר חשש בגלל חוסר שדה ראיה אבל אין שם באמת בעיית עבירות. ממליץ לא להתעצל ולעשות אותו רגלית לפני.

Hagai K
14-04-18, 11:02
תודה רבה לשניכם על התיאורים המפורטים.
דורון - תודה על ההעשרה בנושא סימוני השבילים, חידשת לי.
זה לא המסלול הראשון שלי, את האיזור אני מכיר היטב, אבל בגלל שעד היום זו הייתה שמורה ללא שבילים מסומנים נמנעתי מלהיכנס לשם.

בכל מקרה, לאור התיאורים של דורון ויונתן, ולאור העובדה שאני מתחיל יחסית מאוחר, אני אכוון לעלייה להר בוקר וירידה למיצד מאגורה. את השביל האדום של נחל הבשור אני מכיר מצויין ואין בו אתגרים מיוחדים, במקרה הכי גרוע אני פשוט אחזור אליו.

תודה רבה, עזרתם לי מאוד כמו תמיד!

חגי

zivo
14-04-18, 14:06
יונתן ויואב,
שמגיעים להר בוקר מכיוון אשלים, המדרגה לפני הפיסגה שאתם מדברים (בהנחה ששניכם מדברים על אותה מדרגה), זה מה שמסומן בעמוד ענן כמעבר המצוק (נ.צ. 531892 / 172272) ?

שאלה נוספת, האם לאורך המסלול של הזה (שחגי מתאר) יש בעיה מיוחדת לרכב גדול (שברולט סילברדו)?
נ.צ. 531892 / 172272נ.צ. 531892 / 172272

יונתןמצפה
14-04-18, 14:19
גג;;שמגיעים להר בוקר מכיוון אשלים, המדרגה לפני הפיסגה שאתם מדברים (בהנחה ששניכם מדברים על אותה מדרגה), זה מה שמסומן בעמוד ענן כמעבר המצוק (נ.צ. 531892 / 172272)?

שאלה נוספת, האם לאורך המסלול של הזה (שחגי מתאר) יש בעיה מיוחדת לרכב גדול (שברולט סילברדו)?
נ.צ. 531892 / 172272נ.צ. 531892 / 172272[/QUOTE]אכן, למיטב הבנתי מעבר המצוק. לא בטוח שמסומן בדיוק במקום.
לגבי סילברדו, לדעתי גם במדרגה הזו וגם בסכין ציפורים יכול להיות לו מעניין (זוויות בטן). מניח שנהג שמכיר מעולה את הרכב יתמודד בסדר אבל לא יודע לקבוע.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

taylorh
15-04-18, 16:25
ולמה קוראים למעבר הנ"ל מעבר המצוק? הרי אין שם שום מצוק...

Hagai K
15-04-18, 19:25
אז בסוף מפאת קוצר זמן, החלטנו להימנע מהסכין.
המסלול שעשינו היה להיכנס במיצד מאגורה, לעלות להר בוקר, ולרדת מהר בוקר צפונה בשביל הירוק, לכיוון נחל הבשור. אח״כ נשפכנו עם הבשור עד חניון הרועה (שדה בוקר).

העלייה הייתה קלה, אח״כ התחלנו לנסוע לכיוון סכין ציפורים, אבל בגלל שהיינו רכב בודד ואנחנו לא מכירים את המסלול, החלטנו להימנע ממנו. במקום זה, ירדנו על השביל הירוק צפונה.

המדרגה המדוברת הצריכה עבודות מע״צ של כרבע שעה כדי להיות על הצד הבטוח (צליל גירוד הגחון עושה לי בחילה, נמנע ממנו בכל מחיר). אחרי המע״צ עברנו חלק, בלי שיפשופים ובלי דרמות (בירידה).
בשביל הירוק יש עוד איזה שני מעברים שמצריכים מעט מחשבה בג׳ימני סטנדרטי.

האיזור מאוד יפה, וריק מאדם.

לגבי נסיעה עם סילברדו במסלול שאותו אנחנו עשינו, לדעתי עלול להיות קצת גבולי. אומר את זה בהסתייגות כי אין לי ניסיון עם רכב כזה. השטח מאוד טרשי ודורש צומת לב למיקום הגלגלים (כדי להימנע מפיצוץ צמיגים), ויש כמה מעברים שדרשו מאיתנו מחשבה וחלקם גם בנייה. (כאמור - ג׳ימני סטנדרטי).
במדרגה (בעלייה מהבשור) אכן נדרשת זווית בטן סבירה. עם זאת, בגלל שהסילברדו רחב, יכול להיות שתצליח לתפוס במדרגה נתיב שאנחנו לא הצלחנו.
צירפתי תמונות שאולי יעזרו קצת להבין את המצב.
הקוארדינטות שה gps שלי מדד למדרגה: 30.878625,34.7096167

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180415/863e19240accec719ae657c37cb99c3e.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180415/5c96dd1e0984fd33ff048f24d01ffa4e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180415/b270f7657eb7492947e329f835887c19.jpg

שוב תודה רבה לכולם על הטיפים, מקווה לחזור לשם בשבועות הקרובים להשלמות.

-->