PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאצ'יה דאסטר 4X4

efi33
14-04-18, 19:14
היי , בזמן האחרון יש בי רצון עז לשדרג את הרכב המשפחתי (זוג +2) לרכב עם יכולת שטח טובה - לא משהו ארד קור אבל עם עבירות טובה צריכת דלק נמוכה ואמינות בתקציב לא קורע כיס - עד גג 75K עבור יד שניה.
נורא הופתעתי לטובה ממבחני הדרך של הדאצ'יה אבל כמו מרבית הישראלים החשש מרכב לא יפני קצת מרתיע ..
מודע לזה שהרכב הוא לא שיא הטכנולוגיה והנוחות גם לא (לא מפונק נסעתי שנתיים באלטו https://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_smile.gif
)
חשוב לי נושא האמינות וצריכת דלק נמוכה יחסית מאשר הנוחות
האם הדיזל עדיף על הבנזין גם אם ממוצע הנסיעה שלי היא בין 15K-20K ..?
אשמח לחוות דעת ממי שיש ברשותו את הרכב הנ"ל

amitaikl
14-04-18, 20:12
מציע שתחפש את השירשור של גיא על הדאסטר וצפונה לעצמך שעתיים

yovavz
14-04-18, 20:49
זה הקישור - (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100553-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97)שעתיים זה אופטימי :rolleyes:
רק בשביל להבהיר (למרות שנשמע שאתה יודע לאן אתה מכוון) - דגם 4X4 יש רק עם תיבת הילוכים ידנית!
לצרכי שטח, יש לסולר יתרון ברור על הבנזין, ללא קשר לקילומטראז'.
לגבי אמינות - אם לא מנסים לסוע איתו במקומות שמתאימים רק לג'יפים אמיתיים, לא שמעתי על בעיות אמינות ולא חוויתי בעצמי (כבעל דאסטר).
מיגוני גחון - חובה אם יש לך כוונות לרדת לשטח
צמיגים והגבהות - יש אופציות לשדרוג אם וכאשר תרצה.
צריכת דלק (סולר) טובה ביחס לסקטור - 1/15-16 בנסיעות משולבות - עדיין יותר טוב מרוב המשפחתיות...
לטעמי, מבחינת יחס עלות-תועלת (יכולת, שנתון, חיסכון, אמינות) אין לו מתחרים קרובים.
הנעלם היחיד שעדיין מעורר בי אי-נוחות הוא נושא הבטיחות - גם מבחינת מפרט (4 כריות בלבד) וגם מבחינת הגנה של כלוב הנוסעים. בנושא זה אני קצת חושש שהוא לא מיישר קו עם הסטנדרטים העדכניים (גם בלי התייחסות למערכות בטיחות אקטיביות).
גם אני ממליץ בחום לעבור על השרשור הארוך של גיא - יש שם המון מידע ותובנות.
אתה מוזמן לחזור עם שאלות יותר ספציפיות.

erezgur
14-04-18, 21:18
גרסת הדיזל של הדאסטר 4X4 היא בעלת יתרונות בשטח על גרסה הבנזין, כך שההעדפה לדיזל כאשר בוחרים 4X4 היא ללא קשר לכמות הנסועה השנתית.

efi33
14-04-18, 22:43

תודה , פוסט מרשים אבל ארוךךךךךךךךךך

- - - Updated - - -

זה הקישור - (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100553-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97)שעתיים זה אופטימי :rolleyes:
רק בשביל להבהיר (למרות שנשמע שאתה יודע לאן אתה מכוון) - דגם 4X4 יש רק עם תיבת הילוכים ידנית!
לצרכי שטח, יש לסולר יתרון ברור על הבנזין, ללא קשר לקילומטראז'.
לגבי אמינות - אם לא מנסים לסוע איתו במקומות שמתאימים רק לג'יפים אמיתיים, לא שמעתי על בעיות אמינות ולא חוויתי בעצמי (כבעל דאסטר).
מיגוני גחון - חובה אם יש לך כוונות לרדת לשטח
צמיגים והגבהות - יש אופציות לשדרוג אם וכאשר תרצה.
צריכת דלק (סולר) טובה ביחס לסקטור - 1/15-16 בנסיעות משולבות - עדיין יותר טוב מרוב המשפחתיות...
לטעמי, מבחינת יחס עלות-תועלת (יכולת, שנתון, חיסכון, אמינות) אין לו מתחרים קרובים.
הנעלם היחיד שעדיין מעורר בי אי-נוחות הוא נושא הבטיחות - גם מבחינת מפרט (4 כריות בלבד) וגם מבחינת הגנה של כלוב הנוסעים. בנושא זה אני קצת חושש שהוא לא מיישר קו עם הסטנדרטים העדכניים (גם בלי התייחסות למערכות בטיחות אקטיביות).
גם אני ממליץ בחום לעבור על השרשור הארוך של גיא - יש שם המון מידע ותובנות.
אתה מוזמן לחזור עם שאלות יותר ספציפיות.

ידוע שמדובר בגיר ידני , נראה אם אמצא משהו מעניין במחיר שאני מכוון
תודה מראש למענה ...

yovavz
14-04-18, 23:51
שכחתי להוסיף - כפי שכבר הוזכר בעבר, עם כל הצער והכאב, רוב הסיכויים למצוא אחד בקרסו טרייד.
אפשר גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק של דאצ'יה (אם אתה בעל פייסבוק) ולראות אם יש שם הצעות מתאימות.

razzamataz
17-04-18, 17:55
בנסועה שלך - קח בנזין זה ישתלם לך קצת בביטוח ובאגרת רישוי
אני עם בנזין כבר שנתיים עם אוטוטו 100 אלף ק"מ, ראה שטח בקושי פה ושם אבל שראה עבר ללא בעיות ומאמץ
מרוצה מאוד
מחכה ליציאת הדגם החדש - אולי אעבור לדיזל בגלל הנסועה השנתית

Gilad Medraft
17-04-18, 22:55
אנחנו מטיילים עם הדאסטר ברומניה וביעדים אחרים מיום יציאתו של הדגם לשוק. נוהגים ברכב גם מדריכי שטח מנוסים, ובעיקר לקוחות שניסיונם בנהיגת שטח נע בין נהיגה ראשונה ועד ניסיון רב (בד"כ ניסיון מועט).

היה מדהים לראות את ההבדל במשובים שנכתבו על הרכבים -בין כאלה שנהגו ברכב המונע במנוע בנזין לאלה שנהגו בדיזל.

המפגש הראשוני של ישראלים עם הרכב הוליד בד"כ בדיחות טחונות ("למה יש שני חורים בגג? -להוציא את האוזניים של החמור שקנה..", "איך מכפילים את הערך של הדצ'יה?- מתדלקים פול..." וגו'). בסוף הטיול התגובות התחלקו לשניים:
1. דווקא בסדר האוטו הזה (נהגי הבנזין).
2. WOW !!! איזה אוטו! יש כאלה בארץ?...(לוגמי הסולר).

כשהגיעו הדאסטרים לארץ, לא התלבטנו בכלל איזה אוטו חברה אנחנו בוחרים...לא מצטערים לרגע!

גיא
17-04-18, 23:24
לא בנזין. ולא בגלל הנסועה. אלא בגלל המנוע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
18-04-18, 00:02
אני מניח שאם כבר מביעים כזו דעה נחרצת לגבי המנוע, כדאי גם להסביר למה הסולר כלכך עדיף.
מבחינתי, הזמינות של כח (מומנט) מסל"ד (טורים) נמוך מאפשרת לנצל את ההילוכים בצורה הרבה יותר טובה בשטח - במיוחד בהילוך הראשון הקצר. במנוע הבנזין הזמינות של הכח מגיעה רק בסל"ד גבוה יותר וגם אז יש פחות ממנו ביחס לסולר.
המשמעות של זה היא שאם נוסעים בקטע דרך כלשהי שמצריך מהירות נמוכה ומבוקרת, הדאסטר עם מנוע הבנזין יחייב להשתמש הרבה בחצי קלאץ' ובסל"ד גבוה, בזמן שהדאסטר עם מנוע הדיזל יאפשר לצלוח את הקטע בסל"ד נמוך ללא שימוש בקלאץ' ובצורה מבוקרת ונוחה.

יתרון נוסף של הסולר הוא צריכת הדלק הנמוכה יותר. מעבר ליתרון בקילומטראז' גבוה (אז ההפרש במחיר הקניה מתקזז עם החיסכון בדלק והופך למשני), יש גם יתרון בשטח בגלל הכמות המוגבלת שיש במיכל הדלק - אפשר לכסות דרכים ארוכות יותר מבלי לחשוש להיתקע בלי דלק או להזדקק למיכלי גיבוי.

לבנזין יהיה כנראה יתרון במקומות בהם חשובה יותר המהירות או התנופה (הספק מנוע גדול יותר), כשאין בעיה להגיע לסל"ד גבוה.

גיא
18-04-18, 06:06
אני חושב שהיתרון היחיד שיש לבנזין זה השקט.
אולי גם זמינות יחסית. קשה למצוא דיזל יד שניה.

ש01
18-04-18, 10:07
יתרון נוסף של הסולר הוא צריכת הדלק הנמוכה יותר. מעבר ליתרון בקילומטראז' גבוה (אז ההפרש במחיר הקניה מתקזז עם החיסכון בדלק והופך למשני), יש גם יתרון בשטח בגלל הכמות המוגבלת שיש במיכל הדלק - אפשר לכסות דרכים ארוכות יותר מבלי לחשוש להיתקע בלי דלק או להזדקק למיכלי גיבוי.

תתקין גז, ואז אתה מכפיל את האורך הדרכים ללא צורך בתדלוק, וגם ביטלת את יתרון מחיר הסולר הנמוך יותר/החיסכון בצריכת הדלק.
עכשיו נותר רק הטיעון (המנצח) של זמינות הכוח...

גיא
18-04-18, 10:19
וגם איבדת חצי תא מטען ....
ברכבי 4*4 הגלגל בתוך תא מטען בגלל הדיפ׳ האחורי.

זה הבדל גדול מאד בנפח התא. עכשיו תכניס גם את הפצצה המתקתקת פנימה .... ונשאר תא מטען של סמוראי.

אבל בעיקר הקטע שלבנזין נגמר האויר באמצע העליה ...

-->