PDA

צפייה בגרסה מלאה : שירות בעייתי לטויוטה באחריות , או שאני חי בסרט ?

ניר ל
18-04-18, 11:10
על דעתי בנושא אמינות טויוטה בשנים האחרונות עוד ארחיב בהזדמנות ...
הפעם מדובר במנגנון פתיחת דלת נהג שלעיתים תכופות יותר ויתר מסרב לעבוד, רק שזה קורה בעיקר בבוקר לפני נסיעה ראשונה ולא כשהרכב מגיע לבדיקה במוסך.
אם הוא לא היה באחריות, הייתי מפרק בעצמי את המנגנון ומחליף בו מנוע חשמלי פשוט בעלות של 10 ₪ וחצי שעת עבודה, אבל הוא כן באחריות. מחיר החלק בחברה עולה על 1000 ₪ והם לא מוכנים לאשר הזמנה שלו לפני שהתקלה מופיעה דווקא כשהרכב נמצא במוסך.
כמובן ששם זה לא קרה וגם לא יקרה עד שהמצב לא יחמיר, אלא אם ישאירו את הרכב במוסך מספר ימים ובינתיים זה נהיה מטרד.

מה הדרך הנכונה להתנהל מולם ? את הסוכנות המקומית בה הרכב מטופל מיציתי, השארתי פנייה אצל היבואן, לזמן ההתעסקות מול השירות יש מחיר.
איזה אינטרס יש לי להחליף מנגנון ברכב די חדש, שלא התקנתי בו שום תוספת חיצונית כמו הרמת חלונות/ קודן/ חיישני רוורס וכו׳ גם במחיר נוחות או מחיר ביטוח ע״מ שלא יפתחו דלתות ופאנלים ולא יתחברו למערכת החשמל ?

shachar
18-04-18, 11:18
בעולם הדיגיטאלי....
תעשה סרטון קצר שכולל מספר אירועים של תקלה.
תעלה ליוטיוב, ותשלח לינק לנציג/מוסך.
אפשר לדלג על יוטיוב ולבוא עם הסרטון למוסך.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ניר ל
18-04-18, 11:47
החשמלאי בסוכנות המקומית מבין בדיוק מה הבעיה על סמך התיאור שלי, לא צריך הוכחה מצולמת, הם ניסו לקבל אישור לתיקון מהיבואן כדי שלא אצטרך להגיע פעמיים נוספות לפחות (בהנחה שאם הרכב ישהה שם מספיק זמן הם יוכלו להיווכח בעצמם), עד כה ללא הצלחה. אני די בטוח שאחרי שאטפס מספיק גבוה אקבל מה שאני רוצה, אבל לשם מה הצורך בטרטור הזה ?
זאת חברה שמתיימרת לספק שירות איכותי, אחרי כל טיפול אני מקבל שלושה טלפונים לסקר שביעות רצון, אבל בעניינים החשובים הם מזייפים חזק.

בוזי
18-04-18, 12:04
תשאיר לו את האוטו במוסך לסופש, או שתחכה שהתקלה תחמיר עד מצב שזה קורה רוב הזמן.
זה לא שהרכב לא נוסע... אז תפתח עם המפתח.
או שזה keyless?

ניר ל
18-04-18, 12:40
אחרי שביליתי שוב ושוב בחדר ההמתנה של א.ד.י מערכות ושרפתי במונחי הפסד שעות עבודה פי 5 ממה ששווה המערכת מולטימדיה שלהם, החלטתי שאני לא שורף יותר זמן לא סביר על המתנה למימוש אחריות במוסכים. להשאיר את האוטו במוסך לסופ״ש - זה להגיע בשתי מכוניות עם האשה, לשלוח אותה ברכב שלי לעבודה, לספוג ממנה טענות על למה קניתי לעצמי רכב ידני כל יום שהרכב שלה נח במוסך, להישאר בלי רכב בעצמי, לבוא לאסוף את הרכב מהמוסך ואז להגיע שוב ע״מ לתקן אותו, באותו נוהל.
לא מתאים. או שהם יסכימו להחליף מנגנון בביקור אחד, או שידחפו את האחריות שלהם. והם יסכימו בסופו של דבר, כי בשביל לשלוח מיילים לכל שרשרת הפיקוד בטויוטה, אני לא צריך לזוז מהספה :)

בוזי
18-04-18, 15:07
רואה?! אישה זה דרעק.

דרור ברלי
18-04-18, 15:16
שוב מעללי המתקינים המקומיים?

בוזי
18-04-18, 15:23
ברלי, זה לא נושא השרשור.
העניין הוא כזה: האוטו של האישה חדש ובאחריות.
לאוטו יש תקלה. קורה. אומרים לבנאדם במוסך, תשאיר את האוטו, נטפל.
האישה עושה בלגן.
זהו.

shachar
18-04-18, 15:26
האישה עושה בלגן.
זהו.

לשלוח אישה למוסך.

שתי ציפורים.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ניר ל
18-04-18, 17:12
שוב מעללי המתקינים המקומיים?

לא, אין על הרכב שום התקנה מקומית, הכל מקורי. הוא החליף לפני שנתיים רניקס 2006, גם שם הלכו המנגנונים של נעילת הדלתות אבל אחרי 8 שנים לא שנתיים, פירקתי אותם והחלפתי מנועים made in china שהיו בתוכם - סביר להניח שגם עכשיו אותה בעיה. יוטיוב מלא בזה.

הרכב כבר היה במוסך והתלוננתי על התקלה הזו, כמו גם על הרעשים שיש מדי פעם מהבולם השמאלי שהחליפו לפני חודשיים באחריות ... הם בודקים ורושמים שלא נמצאה בעיה והכל תקין.
החותן שלי החליף 30 שנה גולף בגולף, לפני שלוש שנים אמרתי לו שהגיר בגולף החדשות בעייתי ושיקנה רכב אחר, קנה טויוטה. אוריס גיר רציף חדשה. לפני כשנה נהגתי ברכב ושמעתי יללה שמתחילה ב 40 קמ״ש בערך, אמרתי לו להתלונן במוסך, הוא בן 85 ולא מבין מה אני שומע. לפני חודש שוב נהגתי ברכב והיללה חיה ובועטת - אומר שהרכב היה בטיפול ולא אמרו לו כלום. נכנס שוב למוסך הרשת - הבוחן עושה סיבוב וחוזר עם תשובה שהכל תקין, רק שהפעם הוא לא קיבל את התשובה ושלח אותו לעשות סיבוב יותר ארוך ביותר מ 20 קמ״ש ... המסקנה הייתה שהלך הגיר , ברכב עם 45,000 ק״מ שמטופל בחברה. אמינות my ass.

asafk
18-04-18, 17:18
א. מניעת שירות היא מדיניות.
ב. התשת לקוחות כך שלא ידרשו את המגיע להם גם זו מדיניות.
ג. מגיע לכם.
ד. תשלח מיילים. לא יעזור לך הרי הציעו לך פתרון. זה שהפתרון הוא טרטור עבורך לא מעניין אותם. אם היית לקוח לקסוס היה בא אליך נהג עם רכב חלופי ומחזיר את הרכב אחרי תיקון. זה אומר שאם הם רוצים הם יודעים לתת שירות.

אסף.

בוזי
18-04-18, 17:39
גם גיר רציף במכוניות זה דרעק.

ariel-ro
18-04-18, 18:16
מכל מה שאני קורא ושומע סביבי, ומהניסיון האישי שלי, הקונצרן שאני שומע הכי פחות תלונות עליו בשנים האחרונות הוא PSA.(סיטרואן ופיג'ו)
הבעיה היא שהישראלים עדיין בגישה של "צרפתי זה חרא", וקונים מקונצרן VAG שמייצר רכבים לא אמינים, עם יבואן שנותן שנתיים אחריות.

ולעניין של פות"ש-
אני לא מופתע לשמוע שזה השירות שאתה מקבל מהיבואן הזה. תפגיז אותם באימיילים, תמצא את הרשות המתאימה שאפשר להתלונן אליה ותפרסם פוסט זועם בפייסבוק ותדאג שיופץ. רק ככה זה עובד היום.

boaz avrahami
18-04-18, 18:33
לכה הסבלנות כל זמן שהאחריות לא נגמרת. בקרוב זה יתקלקל סופית בכל השעות.
חבל על העצבים.

אולי אתה יכול לעזור לזה קצת על ידי הרבה פתיחות וסגירות יזומות

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
18-04-18, 20:10
שאלת תם... יכול להיות שהמצבר מסיים את חייו וזו המערכת הכי רגישה לעניין ?

kd2
19-04-18, 12:04
א. קודם כל הנושא של הסירטון, אם תעשה אותו טוב ומפורט מי יכול להגיד לך שזה לא קורה ?

ב. בעניין המייל לשרשרת הפיקוד,

לנו היה סיפור עם כלום-מוביל ומרצדס, שגורם לי לחשוד שהסטנדרט בענף משמעותית נמוך ממה שאתה כרגע חושב,
ושתלונה באופן שאתה רגיל לבצע לחברות בתעשיה תשיג פחות ממה שמקובל.

אחרי תלונה למרצדס בגרמניה, פשוט אמרו לנו שמבחינתם היבואן המקומי הוא בעל הסמכות והם לא מתכוונים להתערב בהחלטותיו.
זה היה כל כך הזוי, וכל כך ציון 0 בשירות שהחלטנו על החלפה גורפת של כל צי הרכב בעקבות כך.

אם חשבת שקנית מותג בינ"ל, ופתאום המנדט עליו הוא רק של היבואן המקומי, אז בעצם אין לך את הגב שחשבת שיש לך, ובישראל לתת דבר כזה ליבואן זה אסון ללקוחות.

ניר ל
19-04-18, 13:36
הם לא טוענים שזה לא קורה. הם צריכים שזה יקרה אצלם בבדיקה כדי שיוכלו לפתוח תקלה ולקבל את החלק במסגרת האחריות.
זה נוהל שקיים אצלם והוא לא תקין. מה אם הייתה לי תקלה שבאה והולכת במערכת בטיחותית ? גם אז היו מחזירים את הרכב לכביש כי לא חוו אותה בבדיקה ?

עזבו, זה באמת קשקוש מבחינתי, אומר תודה שזה לא תקלה קריטית או יקרה לתיקון. גם לא קיבלתי תשובה סופית - רק התחלתי אתם את הסאגה ואני מאמין שהם יאשרו את ההחלפה אחרי שאדבר עם נציגי שירות בכירים יותר.
העליתי את זה כי זה מציק. אתה לא מצפה לתקלות כאלו ברכב חדש, כל תקלה היא כאב ראש, אם זה בכל זאת קורה אז הציפייה היא שלא יטרטרו אותך ויטפלו במינימום זמן וברבורים. בעיקר כי הם משקיעים הרבה כסף בשירות למראית עין - חדר המתנה עם מכונות קפה/ברד קרואסונים ובורקסים חפשי, חמישה נציגי שירות, סקרי שביעות רצון, בלה בלה בלה ... הרי אם התיקון היה על חשבוני הם מיד היו מציעים להחליף את המנגנון (כך גם הציע החשמלאי של המוסך לפני שידע שמדובר ברכב באחריות).
גם הטענות שעולות כאן לעיתים בנוגע לרכב ליסינג בסגנון ״אם זה בליסינג אז קח רכב x למרות שהוא פח מבחינת אמינות״ לא מקובלות עלי - כשאתה נתקע עם רכב ליסינג וצריך לחכות לגרר באמצע שום מקום, או להגיע איתו למגרש של חברת הליסינג זה באסה, אז למה להיכנס לזה בידיעה ?

לגבי העצות הטכניות שהעליתם - הרכב הוא ״ללא מפתח״ אז המפתח המכאני לא בשלוף ולא נח לשימוש. מנסיון זה יכול לקחת המון זמן עד שהמנוע מתעייף סופית (בטויוטה הקודמת חיינו ככה שנתיים עד שטרחתי להתעמק ולתקן, אבל שם היה מפתח רגיל).

הלקח האישי שלי הוא לא מהיום. אני לא נכנס למוסכי יבואן מפונפנים, את הטיפולים ברכב שלי (קיה) אני מבצע לבד למרות שהוא באחריות. כשקניתי אותו ניסיתי את מוסך החברה הקרוב - גם שם נציגי השירות היו מאד שירותיים אבל קיבלתי טלפון אחרי 15 דקות לאסוף את הרכב וכאן חשדתי... את הפילטרים שצריך להחליף סימנתי מראש, גיליתי כצפוי שלא את כל מה שחייבו בתשלום אכן ביצעו.

zivo
19-04-18, 20:14
מכל מה שאני קורא ושומע סביבי, ומהניסיון האישי שלי, הקונצרן שאני שומע הכי פחות תלונות עליו בשנים האחרונות הוא PSA.(סיטרואן ופיג'ו)
הבעיה היא שהישראלים עדיין בגישה של "צרפתי זה חרא", וקונים מקונצרן VAG שמייצר רכבים לא אמינים, עם יבואן שנותן שנתיים אחריות.

ולעניין של פות"ש-
אני לא מופתע לשמוע שזה השירות שאתה מקבל מהיבואן הזה. תפגיז אותם באימיילים, תמצא את הרשות המתאימה שאפשר להתלונן אליה ותפרסם פוסט זועם בפייסבוק ותדאג שיופץ. רק ככה זה עובד היום.

בדיוק כמו בשירשור הזה, גם במקרה הזה (לובינסקי) הבעיה היא בכלל לא היצרן, היא היבואן.
מי שיצר לרכבים האלו את התדמית של השרות היקר והרכב הלא אמין, זה היבואן.
איך שאני מבין, בשנים האחרונות לובינסקי מנסים להשתפר.

איציק - 4X6ZH
19-04-18, 21:18
כנראה שאתה לא חי בסרט
יבואן טויוטה הוא זה שחי בסרט ( בינתיים מנקודת המבט שלו סרט מוצלח )
פעם היינו אומרים לכל שבת יש מוצאי שבת !!
לדעתי האישית כדאי להם להתעורר

אחרי 15 שנה עברתי להשתמש בטויוטה חדשה !
עבר חודש עד היום הם ( היבואן וחבורתו ) בקושי מקבלים ציון 6
למרות שלרכב אין לי טענות ( כן למנוע יש גם מערכת אוריאה .... ימים יגידו )

מערכות שלמות שעובדות כאילו לתת שרות ולמעשה הם מציקים במקרה הטוב
מעצבנים בדרך כלל
וכשיש לך צורך אמיתי בשרות ( כמו לקבל ספר רכב באנגלית )
אין עם מי לדבר
והם בעצמם לא יודעים שהרכב מסופק עם ספר באנגלית
אבל טלפונים הבטחות בקשות למלוי משוב מה לא
מי צריך את כל הבוכלטריה הזאת ??

איציק

ניר ל
19-04-18, 23:05
הבוכלטריה הזאת היא אולי איזה תקן iso לנושא שירות, אחרת אני לא מבין למה היא צצה בשנים האחרונות בכל מני מקומות. אפילו בתחנות המשטרה נהיו נחמדים ואח״כ מתקשרים לצורך סקר שביעות רצון, אבל את העבודה האמיתית לא עושים.
אחרי קניית הרכב התקשרו מהסוכנות כדי לבקש שאם אנחנו מרוצים מהשירות שקיבלנו מנציג המכירות - ניתן להם דירוג מקסימלי במקרה שיתקשרו מהחברה החיצונית שעושה סקר מטעם היבואן. כנראה שיש להם ציון פנימי שחשוב להם אבל ללקוחות זה לא משנה כלום, כי זה שטחי ולא נוגע למקצועיות הטיפול אלא רק לנראות.

גיא
19-04-18, 23:29
תן להם ציון נכשל בכל סקר שהם מתקשרים אליך. זה יכאב למנהל המוסך כשהממוצע שלו יתחיל לרדת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
19-04-18, 23:54
מנהל המוסך דווקא אישר להזמין עבורי את החלק, היבואן כנראה מסרב. גם במקרה של החותן עם גיר תקול ב 45k, מנהל המוסך הודה שזה לא תקלה שצריכה להתרחש ברכב כזה למרות תום האחריות וניסה לסגור את זה מול היבואן, גם כאן בינתיים ללא הצלחה (מוכנים בינתיים לספוג רק חצי מהעלות וזה עדיין 11,000 ₪), שתי המכוניות נרכשו וטופלו בסוכנות הזו.

האמינות של טויוטה זה סיפור שנגמר כנראה לפני עשור ומעלה, היום הם מייצרים מכוניות שמתקלקלות יופי. אם היבואן לא עומד מאחורי הרכב הוא יאבד את קהל הלקוחות , כי חוץ מאמינות אין לטויוטה מה למכור. גם סובארו הייתה כאן שנים הכי נמכרת, גם מיצובישי , גם מאזדה, לא לעולם חוסן. קנינו את שתי המכוניות האלו אחרי נסיון חיובי עם קורולה 2006 משך 10 שנים, אחרי הנסיון הנוכחי נעבור הלאה, אף אחד לא נשאר נאמן למותג אם הוא מאכזב.

boaz avrahami
20-04-18, 04:35
יכול להיות שהמוסך הספציפי לא מקבל מספיק קרדיט במחלקת השירות של היבואן?

אולי לעשות שיחה עם מנהל השירות של היבואן לבדוק את הסוגיה?

הסיפור הזה שצריך שהתקלה תקרה במוסך נשמע לי לא אמין מצד המוסך במקרה הטוב או הקטנת ראש במקרה הרע.

אם המוסך אישר את התקלה אז שימציא ליבואן את הסיפור המתאים לעניין על מנת שהחלק יאושר ואתה תצא לקוח מרוצה של המוסך.
אם אין סיפור תומך המוסך חלק מהמערכת שדופקת אותך והייתי נודדל מוסך שסופר אותך כלקוח

בהזדמנות זו אתקן את מה שרשמת במעלה השרשור והשתבש.
אם האחריות לא עומדת להסתיים תמתין טיפה עד שזה יתקלקל סופית. מקסימום תעזור לה יזום עם שימוש מוגזם בשלט.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

asafk
20-04-18, 07:43
סקרי שביעות רצון לקוחות הם עוד בלון מלא אויר.
מחוייבים כחלק מהסמכה לתקן איכות iso או אחר. לאף אחד אין כוח להתעסק עם זה אז מוציאים לחברה חיצונית שמצידה תתקשר אליך אחרי כל אינטראקציה כולל אחרי סתם שיחת טלפון שעשית למרכז השירות - כי הם מתוגמלים על כל סקר כזה.
שימו לב לניסוח השאלות. מי שחכם מנסח שאלות שאי אפשר לענות עליהן תשובה לא טובה. לא ישאלו איך היה הטיפול בבעיה באופן כללי, אלא ישאלו על האדיבות של העובד ועל הנכונות שלו לעזור לך. ישאלו שאלות שלא נעים לך לענות עליהן שהטיפול היה גרוע. אתה יכול לצאת עם תחושה שקיבלת שירות חרא, אבל על כל השאלות בשיחת הסקר תענה תשובות חיוביות. זו אומנות..
וכרגיל זה עוד משהו שמגלגל כסף והרבה - ומי משלם? מי שמשלם על הקפה והברד והבורקס במוסך (סליחה, מרכז שירות). הלקוחות.

אסף.

ניר ל
20-04-18, 08:32
בועז מסכים עם מה שאמרת, הסוכנות הזאת איבדה אותנו כלקוחות כיוון שלא נלחמה בשבילנו, משהו שהייתי מצפה מסוכן שקניתי ממנו שלוש מכוניות חדשות ומשלם פרמייה גבוהה ע״מ לטפל אצלו באופן קבוע (משלם על הבורקס כמו שציין אסף). מבחינתי הם כמו סוכן ביטוח - אם הוא לא נלחם עבורך בעת הצורך אז למה הוא נחוץ?
המשך ההתנהלות הוא מול היבואן עצמו, אם יצליח מולו זו עוד תעודת עניות לסוכנות. לא מאמין שאין להם משקל אצל היבואן, לדעתי אחד הסוכנים הגדולים (חי מוטורס).

לגבי לחכות או לעזור לזה להתקלקל יותר מהר - עניתי לך על זה,
א- בינתיים זה פוגע בחווית המשתמש או באיכות החיים או איך שתקרא לזה.
ב- משחק עם השלט יקלקל גם את השלט וגם את ארבעת המנעולים האחרים ואלו ילכו כנראה אחרי תום האחריות ...

ציינתי בפתיחה שאני מכיר את התופעה הייטב ויכול לתקן אותה בעצמי מאד בזול. בפנים זה מנוע
FC-280PC 22125
שמתלכלך/מתפחם/ נשחק קצת במשך הזמן. העליתי כאן פוסט על תיקון תקלה כזו ברכב הקודם.

asafk
20-04-18, 09:36
אם זה רק לכלוך ועוד בשלב שלפני השחיקה, אני משתמש בספריי מגעים, אני מניח שיעבוד גם במקרה שלך (מתיזים בתוך המנוע עד שיוצא כל הלכלוך והפיח).
אני מנחש שזה יחזיק עד יום לפני תום האחריות (היום שבו תחליף את האוטו).

אסף.

ניר ל
20-04-18, 09:50
העבודה ״הקשה״ היא להגיע למנוע , אם כבר הגעת אליו תזמין מראש מנוע עם ציר D 20 ב 10 ₪ ומקסימום תקצר אותו, יותר זול מספריי מגעים.

בוזי
20-04-18, 14:05
אני מצטער, אבל אני לא שותף לאווירת העליהום הכללית.
גם אני, כנותן שירות, כשמגיע אלי לקוח וטוען ש "יש בעיה בציפלינגים של הסופאפים וצריך לעשות שלייף", אני מבקש לראות את התקלה במו עיני, ולא מקבל את התצפית ובטח לא את הדיאגנוזה של הלקוח, מומחה וחכם ככל שיהיה.
עד שאין תקלה שראיתי במו עיני, אפילו אם היא באה והולכת, אין לי מה לתקן.
אני צריך לאפיין את התקלה, לדבג אותה, לעקוף את המנגנון הבעייתי ע"מ להוכיח שהוא הגורם לבעייה (במקרה שלי אלו מנגנונים לוגיים ולא פיזיים, אבל הרעיון דומה), לוודא שהתיקון אכן פתר את הבעייה... זה לא על רגל אחת. במקרה הנ"ל - אולי זו בעייה בצמה/קונקטורים? אולי בעיית פיקוד? ריליי? מי אמר שזה המנוע בכלל? אני לא מומחה לנושא.
בהנחה שתנאי האחריות לא מבטיחים רכב חלופי במקרה של תקלה שמצריכה השארת הרכב במוסך, אני לא מבין איפה הבעיה.
אפשר לשלוח את הרכב למוסך (הרבה מוסכים לוקחים ומחזירים ללא עלות או בתשלום סימלי), אפשר אפילו לשכור רכב אוטומטי ליום יומיים, לא סוף העולם, לשאול רכב מחבר. ניר, רוצה את הרקסטון ליומיים? בוא קח...
ההתעקשות הזו על הדרך והאופן כפי שהלקוח רואה אותם כנכונים, גורמת למאבק במנגנון שלא יודע לעבוד אחרת וסתם עולה באנרגיות לכולם.
שבת שלום.

נדב ש.
20-04-18, 14:28
לא מסכים איתך בוזי.
גם אני כנותן שירות בעברי הרחוק(בעל חנות אופניים גדולה עד לפני כ 10 שנים) יודע מה זה לתת שירות.
היתה תופעה של סדקים בשלדות מפורסמות, לפעמים רואים את הסדק בעין ולפעמים לא, המאפיין היה רעש של "קאנקים" בזמן דיווש(ברור שזה רעש ייחודי, כי יש לפעמים גם רעשים אחרים של מתלים, מייסבים וכו') , אז מה כשלא היינו רואים את הסדק היינו אומרים ללקוח סע עד שישבר? זהו שלא.
גם לחנות, גם ליבואן, וגם ליצרן יש את האינטרס לבוא לקראת הלקוח, הוחלפו כמה וכמה שלדות ואז אלה היו סכומים של מחיר של מישפחומטית משומשת של היום, הוזמנה שילדה, כשהגיעה הוזמן הלקוח, יום עבודה והשילדה מוחלפת, והיבואן היה אומר לי במפורש "קח תשלום" בעד העבודה, כמובן שלא גביתי, למה? כי אני יודע שבעוד שנה או פחות הלקוח הזה יבוא וישדרג לדגם חדש, וגם אם לא, בניתי לי "שם" מה שאף אחד באיזור לא עשה, ולא סתם החנות מצליחה עד היום.

ניר ל
20-04-18, 14:47
בוזי, לא יודע אם אתה יכול להשוות כי אני לא מכיר את העבודה שלך,
במקרה הזה תיארתי לחשמלאי של המוסך את התופעה במדוייק, הוא שאל שאלות מנחות ואז ענה שיש צורך להחליף מנגנון נעילה. לא באתי וטענתי בפניהם שאני יודע מה הבעיה.
הדרישה היחידה שלי הייתה שלא ימשיכו לטרטר אותי בלך ושוב כפי שעשו עד כה. אם הם יבחרו לספק רכב חלופי ולהשאיר אצלם את שלי כמה זמן שידרש - גם מקובל עלי, נראה לי שזה יעלה להם יותר.

קראתי ברשת על היחס של היבואן הזה ללקוחות, המותג הזה עדיין מוכר את עצמו למרות כל הבעיות בעשור האחרון, לקוחות מאוכזבים מציעים לשנות את השם מקורולה לריקולה. מתנחם בכך שבינתיים יצאתי בזול ומקווה להיפטר מהרכב בזמן.

בוזי
20-04-18, 15:16
נדב, זה לא אותו מקרה. היית מחליף שלדה, כולל עבודה על חשבונך, לכל מי שמספר לך שיש לו קנאקים? אני מניח שלא. מה גם שזו תקלה שקל יותר לשחזר (לא קורית רק בבוקר וכדומה).

ניר, אם האבחנה היא של החשמלאי ומטרטרים אותך בגלל בירוקרטיה פנימית, אכן מבאס.
אני מתאר לי שהחשמלאי (או מחלקת השרות או וואטאבר) לא יכול להרשות לעצמו להחליף חלק ע"ס שיחה איתך ואז לגלות שהבעייה לא נפתרה.
מהצצה קטנה שעשיתי פעם לתוך עולם האבחון ברכב, למדתי שהנהלים של היצרנים קשיחים מאוד, וכופים אבחון בדרך שלהם. קשה עד בלתי אפשרי לקצר את התהליך, גם כשהתקלה נפוצה ונמצאת מול העיניים. למאבחן יש שיקול דעת מוגבל מאוד.
זה מצער ומעצבן, אבל ככה זה עובד.

נדב ש.
20-04-18, 18:37
נדב, זה לא אותו מקרה. היית מחליף שלדה, כולל עבודה על חשבונך, לכל מי שמספר לך שיש לו קנאקים? אני מניח שלא. מה גם שזו תקלה שקל יותר לשחזר (לא קורית רק בבוקר וכדומה).

ניר, אם האבחנה היא של החשמלאי ומטרטרים אותך בגלל בירוקרטיה פנימית, אכן מבאס.
אני מתאר לי שהחשמלאי (או מחלקת השרות או וואטאבר) לא יכול להרשות לעצמו להחליף חלק ע"ס שיחה איתך ואז לגלות שהבעייה לא נפתרה.
מהצצה קטנה שעשיתי פעם לתוך עולם האבחון ברכב, למדתי שהנהלים של היצרנים קשיחים מאוד, וכופים אבחון בדרך שלהם. קשה עד בלתי אפשרי לקצר את התהליך, גם כשהתקלה נפוצה ונמצאת מול העיניים. למאבחן יש שיקול דעת מוגבל מאוד.
זה מצער ומעצבן, אבל ככה זה עובד.

הנקודה היא שאם רכשו ממני ואני נותן השירות אז יש פה איזה אינטרס שהלקוח ייצא מרוצה קודם כל, בגלל שזאת טויוטה אז כנראה זה לא מעניין אותם ובגלל זה הטרטור, אחרת תגיד לי אתה, מה זה בשבילם עוד מנגנון?
אם הם היו רוצים היו עושים הכל ובאים לקראתו כולל ניסיון לשחזר את התקלה או לגרום למנגנון למות(בהנחה שהתקלה שם...) או לפחות להראות שהם מתאמצים...

ניר ל
21-04-18, 00:18
לדעתי,
או שאחוז התקלות ברכבי טויוטה גבוה עד כדי כך שהנזק הכספי יהיה קריטי אם ישחררו בקלות.
או שהיבואן חזיר ושם פס על הלקוחות. בכל מקרה איבדו מבחינתי את כל הקרדיט.
את המנגנון הזה הם מתמחרים במעל 1000 ₪ אמנם, אבל הוא עולה להם שליש מזה ובכל מקרה מזדכים מול היצרן, בהתעקשות לטרטר אותי או לגרום לי לסבול עד שהמנגנון יושבת סופית, הם איבדו אותי בתור לקוח שמשאיר אצלם כ 2500 ₪ בשנה על טיפולים, מתוכם 2000 ₪ רווח שולי שלהם ושקנה מהם רכב חדש פעם שלישית.
גרמו לי להבין שאין שום יתרון לטיפולים במוסכי יבואן טויוטה גם במסגרת אחריות, בטח לא אחריה (מצטרף לסיפור הגיר ברכב השני שאנחנו מחזיקים במשפחה).
כל זה לפני הנזק העקיף כתוצאה מהפצת האינפורמציה הזו לסובבים כולל מי שקורא כאן.

boaz avrahami
21-04-18, 00:25
מרבית האנשים קונים טויוטה מאותו רציונל שאנשים אחרים מאמינים באלוהים.
לא טיעונים רציונליים הם שיפגמו בחוזק המותג.

לא מצליח למצוא סימוכין ברשת אבל זכור לי איזה בעל היילקס שכתב על האוטו לפני כ 20 שנה שהוא מתקלקל ודפוק והחנה אותו מול היבואן.
אם אני זוכר נכון הוא חטף מהם יפה בסוף

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ניר ל
21-04-18, 00:29
כן, אבל אנשים שקונים רכב חדש וחווים תקלות ושירות גרוע, לא יחזרו - יש גבול .
אם התקלות שאני חווה הן אכן נפוצות בשנים האחרונות אז ימיהם ספורים.

אולי באמת נחנה את הרכב עם הגיר התקול, מול הסוכנות, עם מודעת מכירה בזו הלשון -

״ למכירה - יד ראשונה מאדם מבוגר, 45k, מטופלת בחברה, נחוצה החלפת גיר ״ לא צריך ללכלך כדי להעביר מסר, מספיקות העובדות.

boaz avrahami
21-04-18, 00:53
רובם חוזרים כמו גדולים.
רובם גם לא מפרסמים את הבעיות בשביל לא לפגוע בערך המותג.

זוכר כמה זמן עבר עד שהתחילו לדבר על הבעיות של הפראדו-
דש בורד, מזרקים, משולשים...
די ברור שזה גם אוטו בעייתי מאוד ועדיין השוק שלו חזק באופן לא פרופורציונלי לאיכות המפוקפקת...

אפילו כאן באתר תמצא אנשים משכילים ונאורים עם ידע רלוונטי מאוד כמו למשל איציק מרקדו או נמרוד שקנו טויוטה.
הם גם יסבירו לך בהגיון למה...
אבל אנחנו יודעים שזה כת

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ניר ל
21-04-18, 01:28
אתה מכיר מישהו שאכל סרטים עם רכב חדש וחזר לקנות את המותג ?

קנינו אוריס היברידי אחרי 10 שנים של נסיון מוצלח עם קורולה, הרבה שנים אחרי האחריות שלה, פעם אחת חשדתי שהמוסך סוכנות רימה (החליף בלמים סתם) ולא חזרתי אליו יותר, כעבור שנה הם עברו למכור קיה, השמועה הייתה שהרבה לקוחות התלוננו וטויוטה ביטלו להם את הזיכיון. אנשים לא כאלה פראיירים.
לגבי הבחירה בטויוטה היברידית - ע״ב הפריוס שכבר נוסעות יותר מעשור עם מערכת דומה, אחרי שחרשנו את רוב הסוכנויות וניסינו סיביק ועוד מיני ג׳יפונים, היה מבצע מכירות משתלם, אבזור ואיכות תא נוסעים מרשים יותר, תנוחת ישיבה גבוהה יחסית לסיויק. סה״כ הרכב עצמו לא מאכזב בינתיים - הלך בולם זעזועים שהוחלף ללא בעיה, נשר איזה פלסטיק ממסגרת החלון ועכשיו התקלה במנעול - זה מעיד מבחינתי על ירידה באיכות, אבל הרכב נעים לנסיעה, חסכוני, הטיפולים זולים, לא אוכל בלמים. אם השירות היה מתחשב לא היו לי טענות. עכשיו אני חושש מתקלות אחרי תקופת האחריות, בגלל הירידה באיכות והידיעה שהיבואן יתנער. נעבור הלאה, בתקווה שיש לאן.

איציק - 4X6ZH
21-04-18, 08:18
בועז !!

אני ממש לא מרגיש את עצמי חבר בכת
ההפך אחד כמוני שהיה פעיל שנים במותגי על אחרים
קם בוקר אחד ואמר מספיק ודאי וקנה מותג אחר רק בגלל שזה סיכום ותקווה
שבמוצר הזה יהיו פחות בעיות.
בעיות לא חייב שהרכב לא מניע בבוקר
מותג על נופל על אוסף של שטויות ולהקה של לקוחות מטורטרת

ראה יצרן רכב שבדי
לא חסר דוגמאות

ד ו ר ו ן
21-04-18, 08:18
לדעתי,
או שאחוז התקלות ברכבי טויוטה גבוה עד כדי כך שהנזק הכספי יהיה קריטי אם ישחררו בקלות.

כנראה שבדיוק הפוך.
יש מעט תקלות כאלו ביחס למכירות, ונשמע שיותר הגיוני שהמכירות לא יושפעו מאי הפתרון של הבעיה שלך.
לא מזמן פורסם שמתוך 100k רכבי טויוטה לסוגיהם, שנמכרו בארץ ב-20שנה האחרונות, מעל 90% עדיין על הכביש, הגבוה בין היצרנים שנמכר כאן.

עם כזה נתון, אתה יכול להבין שאולי הבעיה הנקודתית שלך לא בראש סדר העדיפות?

boaz avrahami
21-04-18, 09:59
איציק, רק מנהיג הכת יודע שזה כת... כלל החברים בטוחים באיזה טיעון הגיוני או דתי... אפילו הבנות של גואל היו משוכנעות שהכול אצלם בסדר.

דורון, הסיבה שהן על הכביש היא שהן מחזיקות מחיר משום מה (כת אמרנו?)

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

גיא
21-04-18, 10:32
מרבית האנשים קונים טויוטה מאותו רציונל שאנשים אחרים מאמינים באלוהים.
לא טיעונים רציונליים הם שיפגמו בחוזק המותג.

לא מצליח למצוא סימוכין ברשת אבל זכור לי איזה בעל היילקס שכתב על האוטו לפני כ 20 שנה שהוא מתקלקל ודפוק והחנה אותו מול היבואן.
אם אני זוכר נכון הוא חטף מהם יפה בסוף

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

אני עדיין רואה את הטנדר הזה מידי פעם ועדיין כתוב עליו את כל הזבל שהיה ...

ד ו ר ו ן
21-04-18, 10:35
Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX
לא נכנס לדיון המיותר למה הן על הכביש (ואחרות מורדות מהכביש למרות שהן תקינות?, בחייאת בועז..).
אלא מציע (עוד) סיבה אפשרית להתנהלות במקרה הנדון.

ניר ל
21-04-18, 11:30
כנראה שבדיוק הפוך.
יש מעט תקלות כאלו ביחס למכירות, ונשמע שיותר הגיוני שהמכירות לא יושפעו מאי הפתרון של הבעיה שלך.
לא מזמן פורסם שמתוך 100k רכבי טויוטה לסוגיהם, שנמכרו בארץ ב-20שנה האחרונות, מעל 90% עדיין על הכביש, הגבוה בין היצרנים שנמכר כאן.

עם כזה נתון, אתה יכול להבין שאולי הבעיה הנקודתית שלך לא בראש סדר העדיפות?

דורון, האפשרות השניה שהעליתי הייתה שהיבואן חזיר ושם פס על הלקוחות.
עזוב את העובדה שהוא יכול להרשות לעצמו להפסיד פה ושם לקוח אם המותג ממשיך לעמוד ביעד המכירות - זה לא כלכלי נקודתית אפילו לסוכנות שמטפלת בי, כי הם יפסידו יותר כבר בטיפול הקרוב שלא אבצע אצלם בגלל שאכזבו.
באמת שלא הייתי מתפלא, אם הם לא היו עסוקים בלייצר אווירה של שירות בליגה אחרת ומשקיעים בכך המון משאבים. מהדיבורים בינהם אגב, נראה שכן יש להם סמכות לקצר תהליכים, עד עלות מסויימת.

מה שיקרה השבוע זה שנציג שירות מרכזי יצור איתי קשר, ישמע את הסיפור וכנראה שיאשר להם להזמין את החלק ולהחליף לי אותו בביקור אחד. אחרי הכל זה לא גיר ... זה מנעול לדלת והבקשה שלי הגיונית. לסוכנות בנס ציונה אני לא אחזור כי אני מאוכזב ממנה וטויוטה כבר לא אקנה כי איבדתי את האמון במותג (לא רק בגלל המנעול) וביבואן.

90% מהטויוטות על הכביש ב 20 שנה -
יש לנו עד היום קורולה 03 שהחליפו לה מנוע כמו לכולן, אבל חוץ מזה היא מהודקת ואמינה מאד.
מכרנו קורולה 06 אחרי 10 שנים ללא בעיות רציניות בכלל ב 150 אלף ק״מ (הלך אלטרנטור ומנועי נעילת דלתות וזהו ) .
כך שמנסיון אישי, לפני 10 שנים הם ייצרו מכוניות אמינות, את התקלה הסדרתית במנועים ב 03 הם לקחו עליהם.
אם תסתכל על המכוניות הבאות בתור, גם שם המספרים לא רחוקים, ההבדל הוא שטויוטה ישנה עולה פי 3 מגרוטאה ישנה אחרת ואפשר לגלגל אותה הלאה.
רק אצלנו ברחוב יש כ 6 מכוניות נטושות, שנסעו עד שהבעלים רכשו חדשות ולא הצליחו למכור אותן - סובארו ליאונה, פיז׳ו 407 , מרצדס ויטו, סוזוקי כלשהי ועוד.

גיא
21-04-18, 11:33
תגיד לי ניר. אם אתה היית מרויח 100% על כל מה שאתה מוכר.

ואתה מוכר כמויות מטורפות ...

היה אכפת לך אם ניר ל. כועס עליך ?? אז במקום מליון מליונים אתה מרויח רק 9999999 אלף מליונים ..... ואוו ...

ד ו ר ו ן
21-04-18, 11:36
ניר,
אתה רק מחזק את הכיוון שהצעתי.

avikkllk
21-04-18, 12:14
מעניין מה היה קורה אם זה היה מגיע לבית משפט
והם היו טוענים שם שזה לא נעשה אצלהם אז אין אחריות מה בשופט היה אומר..

boaz avrahami
21-04-18, 12:41
וטויוטה כבר לא אקנה כי איבדתי את האמון במותג (לא רק בגלל המנעול) וביבואן.

אילו היה לי שקל על כל פעם שחזרתי למותג שעצבן אותי ונשבעתי לא לחזור אליו בחיים!
(למשל חברות התקשורת למינהן)

אתה כועס וזה יעבור לך.
תעשה להם קצת פרסום שלילי והם ילכו לקראתך עוד קצת.
הם פשוט לא במצב שבו הם מחפשים לרצות את כל הלקוחות כמו שמועדון לא מכניס בשעריו את כל המבקשים להיכנס.
הלחץ בכניסה עובד על המוח האנושי יותר טוב :-)

נדב ש.
21-04-18, 13:50
רק דבר קטן אחד, תישמר במילותיך ואל תפרסם דברים ספציפיים, חבר שעשה זאת פעם קיבל הודעה בדבר תביעה נגדו שאם הפוסט לא יוסר או יתוקן.
אז כנראה שזה כן מזיז למישהו שם למעלה.

נמרוד
21-04-18, 14:51
אם יש עודף ביקוש מול היצע, למה להתאמץ? יש דגמים ומותגים בארץ, ונושא השרשור רק אחד מהם, שבהם הביקוש עולה על ההקצבה שהיבואן מקבל מהיצרן, וזהו. אם אתה לא תקנה, הבא בתור כן, וזה סוף הסיפור. לך ליבואן אחר ויש מכוניות שמחכות כבר עכשיו בנמל ותקבל אותן תוך עשרה ימים עם הנחה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ניר ל
21-04-18, 16:56
נמרוד אתה כנראה צודק,
אבל מאותה סיבה הם יכולים גם לצפצף עליך במוסכים ולא להשקיע עשרות אלפי ₪ בחודש בכל מוסך על 5 יועצי שירות , מכונות שתייה , מאפים ועיתונים. אני טועה ?

בוזי
21-04-18, 17:26
לא מאז שאפשר לטפל בכל מוסך מורשה בזמן האחריות.
מרכז השרות עדיין מתאמץ כדי שהלקוח הממוצע יכנס אליו ולא למוסך הותיק, זה עם שני הליפטים והמוסכניק שמושיט לך את המרפק לשלום.

ניר ל
21-04-18, 17:42
בוזי, זו גם דעתי, מחכה שגם נמרוד יסכים.
הרווח ממכירת שירותים וחלפים לאורך חיי הרכב גבוה מהרווח על מכירת רכב חדש עשרות מונים.
אני לא חייב לטפל במוסך היבואן ע"מ לממש אחריות, אבל הייתה לי אשלייה שטיפולים אצל היבואן יקלו עלי לממש אותה/ למכור את הרכב או לקבל אחריות של רצון טוב גם אם לא מחוייבת עפ"י חוק.
זה רק אני - רוב האחרים סבורים שהטיפול אצל היבואן איכותי יותר, לגבי זה לא היו לי אשליות .

נמרוד
21-04-18, 18:15
עם ניר אני מסכים, תמיד ומראש.

אז על מה הסכמתי הפעם?

דרור ברלי
21-04-18, 18:48

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

+1

הן על הכביש כי הן עדיין משהו סחיר. עדיין יש להן ערך כספי שמצדיק להשקיע בהן בתחזוקה מסודרת.
מכוניות ממותגים אחרים, שאין צל של ספק שהן טובות משמעותית, במצב מכני דומה עד זהה ואולי לעתים אפילו טוב יותר, אבל כבר ללא ערך כספי ממשי ולא ניכנס לסיבות למה זה כך, אבל עובדה.
כל תקלה שעלות תיקונה כמה אלפי שקלים תגרום להשבתת האוטו לתמיד ושליחתו לפירוק. לעתים זו יכולה להיות תקלה שטותית למדי אבל מספיק שעלות החלקים והעבודה גבוהה יותר מחצי ערכו האמיתי של האוטו, אין טעם להשקיע בו וזהו. זה סופו.

אני מסתכל על מכוניות ישנות באמת כמו הפוקוס שלי. 2002, שווה בפועל אולי 4000 שקלים.
קורולה מאותה שנת ייצור מתומחרת פי 2 או פי 2 וחצי, למרות שהפוקוס טובה ממנה מאות מונים בכל פרמטר, כולל בסעיף האמינות.
על תקלה של 3000 שקלים אני משבית את הפוקוס. בקורולה עדיין "שווה להשקיע" ולתקן אותה. היא נשארת על הכביש ומפארת את הסטטיסטיקות של דורון. זה כל הסיפור.

בוזי
21-04-18, 21:58
החישוב הזה לא נכון.
רכב עולה ככה וככה עלויות קבועות: ביטוח, טסט, ירידת ערך, עלות מימון אם יש, חנייה נגיד. נקרא לזה א.
וככה וככה עלויות משתנות: דלק, טיפולים, תיקונים, פינוקים, שטיפה (במקרה שלנו גם שיפורים. אצל אחרים - פרווה בדשבורד וסאבוופר). נקרא לזה ב.
אין קשר בין הסעיפים! מר ישראלי חושב שאם סעיף ב' גבוה ממחיר השוק של הרכב הוא מפסיד כסף. זו שטות כמובן, שני הסעיפים לעולם יתקיימו, בכל רכב. זה אולי אולי נכון לרכב מוזנח למוות - במקרה של תקלה גדולה זורקים אותו בחצר וקונים אחד אחר. את התקול משאירים לחלקים. אבל זו כלכלה של תלמיד י"ב תפרן,
זה לא נכון לרכב מטופל שמחזיקים לאורך שנים.
אם כבר, לרכב שערך השוק שלו נמוך, יש פחות הוצאות בסעיף א': פחות ירידת ערך, פחות ביטוח, פחות עלות מימון אם בכלל.

מכאן שהרבה יותר זול להחזיק את הפוקוס של ברלי מאשר טויוטה מקבילה.

נדב42
21-04-18, 21:59
בדיוק נכנס אלי השכן ממול... "אתה מבין בג׳יפים, תגיד לי, זה הגיוני שהכשילו אותי על בוקסות של משולשים בטסט, והמוסך מבקש ממני 4000 ש"ח ? "
(טויוטה 150 מודל 2010)

ד ו ר ו ן
21-04-18, 22:22
+1

הן על הכביש כי הן עדיין משהו סחיר. עדיין יש להן ערך כספי שמצדיק להשקיע בהן בתחזוקה מסודרת.
מכוניות ממותגים אחרים, שאין צל של ספק שהן טובות משמעותית, במצב מכני דומה עד זהה ואולי לעתים אפילו טוב יותר, אבל כבר ללא ערך כספי ממשי ולא ניכנס לסיבות למה זה כך, אבל עובדה.
כל תקלה שעלות תיקונה כמה אלפי שקלים תגרום להשבתת האוטו לתמיד ושליחתו לפירוק. לעתים זו יכולה להיות תקלה שטותית למדי אבל מספיק שעלות החלקים והעבודה גבוהה יותר מחצי ערכו האמיתי של האוטו, אין טעם להשקיע בו וזהו. זה סופו.

אני מסתכל על מכוניות ישנות באמת כמו הפוקוס שלי. 2002, שווה בפועל אולי 4000 שקלים.
קורולה מאותה שנת ייצור מתומחרת פי 2 או פי 2 וחצי, למרות שהפוקוס טובה ממנה מאות מונים בכל פרמטר, כולל בסעיף האמינות.
על תקלה של 3000 שקלים אני משבית את הפוקוס. בקורולה עדיין "שווה להשקיע" ולתקן אותה. היא נשארת על הכביש ומפארת את הסטטיסטיקות של דורון. זה כל הסיפור.
מתנצל שאני שוב שובר לך את המילה..
לא סטטיסטיקה שלי.

יש לי קורולה 2008 רובוטית יד שנייה שאני מרוצה ממנה אבל ברור לי שהיא לא סחירה בעליל כי אנשים בארץ ככ מפונקים ומקובעים שהגיר הזה שמצריך ככ מעט הסתגלות, לא תפס כאן.

אחלה אוטו כרכב משפחתי חסכוני בסיסי שנותן מה שצריך כדי להתנייד בתנועה הסמיכה של המרכז, סמל טויוטה בחזית, ועדיין לא סחיר.

opl
21-04-18, 22:28
להורים של אישתי יש גם 2008 רובוטית שעברה מאז לבן, פעמיים הוחלף גיר על חשבונם... נסעתי ברכב הזה לאילת ועוד כמה נסיעות ארוכות. זוועה, ואני נהג רגוע. קיבלתי מחלת ים. שלא לדבר על המושב הסופר צר.

ד ו ר ו ן
21-04-18, 22:38
אלירן,
עדכון תוכנה לגיר זמן קצר לאחר הרכישה ב-2010 שינה מהותית את החלפת ההילוכים לחלקה בהרבה, תבדוק אם בוצע.

הקלאצ החזיק מעל 200k קמ, וכל השאר עדיין עובד.

1:15 אמיתיים בנסיעות בינעירוניות.

רכב יומיומי של רעייתי, עושה מה שהיא רוצה שהוא יעשה, ולא מטריד אותי עם בעיות מוסך, מה עוד צריך?

ניסע עם הרכב עד שייעצר..

opl
21-04-18, 22:47
כלום, נבדוק. תודה.

דרור ברלי
21-04-18, 23:13
החישוב הזה לא נכון.
רכב עולה ככה וככה עלויות קבועות: ביטוח, טסט, ירידת ערך, עלות מימון אם יש, חנייה נגיד. נקרא לזה א.
וככה וככה עלויות משתנות: דלק, טיפולים, תיקונים, פינוקים, שטיפה (במקרה שלנו גם שיפורים. אצל אחרים - פרווה בדשבורד וסאבוופר). נקרא לזה ב.
אין קשר בין הסעיפים! מר ישראלי חושב שאם סעיף ב' גבוה ממחיר השוק של הרכב הוא מפסיד כסף. זו שטות כמובן, שני הסעיפים לעולם יתקיימו, בכל רכב. זה אולי אולי נכון לרכב מוזנח למוות - במקרה של תקלה גדולה זורקים אותו בחצר וקונים אחד אחר. את התקול משאירים לחלקים. אבל זו כלכלה של תלמיד י"ב תפרן,
זה לא נכון לרכב מטופל שמחזיקים לאורך שנים.
אם כבר, לרכב שערך השוק שלו נמוך, יש פחות הוצאות בסעיף א': פחות ירידת ערך, פחות ביטוח, פחות עלות מימון אם בכלל.

מכאן שהרבה יותר זול להחזיק את הפוקוס של ברלי מאשר טויוטה מקבילה.

במכוניות זולות כאלה כבר אין עלויות מימון.
גם העלויות הקבועות שלהן (אגרות וביטוחים) דומות עד זהות.
אני מהמר שגם עלויות הטיפולים השוטפים די דומות.

עכשיו זה רק העניין של מי מהן תיכשל ראשונה על משהו גדול.

בוזי
22-04-18, 00:11
ומה, דרור, אם מחר חו"ח תיפול עליך תקלה ב 4000 שקל - תזרוק את הפוקוס ותביא אחת אחרת שמי יודע מה מצבה? עדיף לתקן ולהמשיך להנות מרכב מטופל ושמור. הנקודה שלי היא, שרכב הוא הוצאה, גם אם הערך שלו הוא 0 וגם אם הוא גבוה.
יוצאים מהכלל הם רכבים שלא שווים כלום וגם הוצאות התחזוקה שלהם גבוהות יחסית לקטגוריה/שנתון. אותם באמת טפשי להחזיק.

בוזי
22-04-18, 00:17
אפרופו...
האגדה האורבנית מספרת ששבעים אחוז מהלנדרוברים שיוצרו, עדיין תקינים ונוסעים.
(והבדיחה מוסיפה - אם מחשיבים סרנים של לנדרובר מתחת לעגלות של חמורים).
גם אם נניח שזה נכון, זה בטח לא בזכות האמינות האגדית שלהם.
הם פשוט נמצאים במקום הלא נכון כבר הרבה שנים, אין שם משהו אחר, אין אפשרות לתמוך בטכנולוגיה מתקדמת יותר, אז נוסעים במה שיש.

דרור ברלי
22-04-18, 02:14
ומה, דרור, אם מחר חו"ח תיפול עליך תקלה ב 4000 שקל - תזרוק את הפוקוס ותביא אחת אחרת שמי יודע מה מצבה?

כנראה שכן. עם כל הצער שבדבר.
כי זו לא איזה מכונית נדירה או מיוחדת כמו הג'יפ למשל, ששווה לשמר ולהשקיע בו.
זו רק קופסה שלוקחת ממקום למקום ומעבר לזה אני לא דורש ממנה כלום. עובדה שאני חי בשלום עם שתי תכונות שלה שאני מודה שקשה לי לסבול - היא אוטומטית ובצבע כסוף מגעיל....
ובפרייבט בן 15-16 כזה, שכבר כמעט ואין לו למעשה שום ערך כספי, כל שבוע/חודש/שנה שעוברים ללא תקלה הוא רווח נקי.
הוא מקבל את הטיפולים שלו בזמן וזהו. חלקים מתבלים כמו מסננים, שמנים, מצתים, צמיגים, מצבר, רפידות בלם, טיימינג, נורות, רצועות, בושינגים שהתייבשו, מיסב גלגל אם יש צורך, גז למזגן כשצריך וכו'. בזה משקיעים כי זה חלק מהעלויות הרגילות של כל מכונית. אז האוטו מניע בנגיעה ונוסע, ונוסע טוב ונוח ונעים ומשרת אותי היטב. אבל אני לא משלה את עצמי שהוא ישרוד לנצח.

ב-4000-5000 שקל אפשר למצוא פוקוס אחרת שתקינה ונוסעת. להשתמש בה עד שמשהו גדול יקרוס וחוזר חלילה.
ואם נמתח קצת את התקציב בוא ונאמר לפי 2 מזה, סדר גודל של 8000-10000 שקל שזה עדיין סכום לא בשמיים - אפשר למצוא קורולה 2002-2003, או פוקוס שחדשה ב-3-4 שנים עם ק"מ הרבה יותר נמוך, ומין הסתם טובה בהרבה. וחוזר חלילה.

ניר ל
22-04-18, 02:48
ההורים שלי מחזיקים גם קורולה וגם פוקוס 03, שתיהן נקנו באותו זמן לפני 10 שנים עם ק״מ דומה, הקורולה מן הסתם בהרבה יותר כסף.
הקורולה משמשת כרכב עיקרי והפוקוס שימשה את אחותי ובשנים האחרונות משמשת פה ושם כרכב שני או רכב זונה במשפחה אם מישהו נתקע בלי רכב.
היא יותר יפה, זריזה וכנראה יותר מהנה לנהיגה (המנוע הגדול) בשביל מי שנוהג ולא רק נוסע, אבל זה לא באמת מעניין ישראלי מצוי. הפלסטיקה הפנימית שרדה פחות ולמעשה כבר לפני 10 שנים הייתה בלוייה (מגיני שמש/ פתחי מזגן/ מנופי הזזת כסאות וכו׳), הגיר האוטומטי גם הוא כבר דפק לפני 10 שנים, היו גם בעיות חשמל פה ושם והמזגן דורש מילוי גז כל שנה אבל שורדת. הקורולה לעומתה מהודקת, לא מתפרקת, נוסעת כמו פעם, מזגן עובד, לא מרגישה כמו רכב ישן.
ההורים שלי ימשיכו להחזיק את המכוניות האלו כי מעולם לא ראו במכונית סמל סטטוס, החליפו 4 מכוניות כל החיים, פעם אחת בעבר קנו רכב חדש לצורך עבודה.
אבל אם אני מסתכל מהמרפסת שלהם לחניון למטה - יש את השכן שעלה מבריה״מ ב 91, קנה קורולה חדשה ב 92 שמאז ועד היום הוא מלקק, יש את הרכב הישן שלהם וזהו. שאר עשרות המכוניות חדישות. הם לא מבינים למה הם צריכים להחליף רכב שנוסע טוב ונכנס פעם בשנה לטיפול במוסך, את הכסף הם שורפים על טיולים בעולם ונהנים מהפנסיה שלהם.
אם רוצים לחשב כדאיות כלכלית - רכב כזה לא מאבד ערך , החלפים שלו זולים , יש לו המון אחים בפירוקיות ובזול, עדיף להשקיע בתיקון ״יקר״ של 4000 ₪ מאשר לחפש גרוטאה אחרת מיד 2 כי יש יותר וודאות לגבי שאר המכלולים והמצב, לעומת קניית חתול בשק מחובר באזיקונים שלך תדע מה עבר עליו. אחרי הכל זו הוצאה לא גבוהה ביחס לכל רכב אחר חדש יותר, שמאבד ערך של 4k כל חודש או חצי שנה. זורקים אותו כשעייפות החומר מביאה לכך שתדירות התיקונים היא מטרידה, לא ניתן לסמוך עליו שיגיע ליעדו, או שהילדים מכחישים שאתה אבא שלהם כשאתה מגיע לאסוף אותם בסופ״ש ״שלך״, או שסוחרי ברזל מתעקשים להדביק לך מדבקות על החלון למרות שאתה רוחץ אותו מדי פעם ולא חונה יותר מיומיים באותה חנייה .

asafk
22-04-18, 08:44
אם לוקחים הוצאה במוסך של כמה אלפי שקלים כל שנה על כל רכב חדש או ישן - אז מה זה באמת משנה מה הערך של הרכב?
ב106 השקעתי סהכ 6000 ש״ח במוסכים וחלקים ב3 שנים (מתוך זה יותר ממחצית עקב גחמה של בוחן במכון רישוי). זה כלום יחסית לכל מכונית אחרת שאי פעם החזקתי. ורק חלקים מקוריים ורק עבודה הכי טובה, בלי אילתורים ובלי לחסוך.
ומצד שני היא נסעה מהר ולכל מרחק, המזגן מעולה, יש הגה כוח ותופסת רק 3 קווים בחניה. ירידת ערך אין (עובדתית נמכרה בסכום שנרכשה פחות או יותר בסכומים האלה זה לא משנה) ... אז מה רע?
לעומת זאת האחות של הג׳ינג׳ית החזיקה שתי קורולות בזו אחר זו. שתיהן מוזנחות. לא צרכו שקל במוסכים מעבר לטיפול השנתי. חסכוני, נכון? אוטו נהדר. והן נסעו חרא, רעשו וקירקשו, הבלמים שלהם לא היו תקינים, המתלים גמורים, הציריות בלויות, ובשתיהן, כשהגיעה התקלה הקטנה שכבר אי אפשר להתעלם ממנה היא הושבתה. למרות שהנבלה היתה שווה יותר מ6000 שקל, ואני יודע שהיא היתה יכולה לקבל עליה את הסכום הזה, היא עדיין ספרה את ההוצאה כאחוז מהערך וזה היה אלפי שקלים וזה היה יותר מדי בחשבון של הגרושניקית שחושבת לקנות נבלת קורולה אחרת חדשה בכמה שנים ולהמשיך איתה. המוסר השכל הוא שלא כל מה שנוסע צריך להיות על הכביש רק בגלל שיש עליו סמל של טויוטה, וזה שרכב הוא מאוד זול לתחזוקה לא אומר שבאמת מתחזקים אותו.

אסף.

ניר ל
22-04-18, 10:50
OK
קיבלתי עכשיו טלפון משירות טויוטה,
״עומדים מאחורי החלטת הסוכנות״ לא מוכנים לאשר החלפת החלק באחריות מבלי שהתקלה מופיעה בבדיקה שלהם, מוכנים לזמן אותי לבדיקה חוזרת, זה הנוהל שלהם ולא עזרו כל הטענות שלי.

חזרנו להתחלה - עכשיו הדילמה היא אם לפתוח ולתקן לבד (מה שהייתי עושה אם לא הייתה אחריות),
או לתת לאשה להתמודד עד שהיא תתלונן ממש ( התלונה הגיעה ממני ואני לא משתמש קבוע).
להשחית שוב זמן על בדיקת סרק, לא בא בחשבון, גם לא לנסות לזרז את מותו של המנגנון.

אחרי כל זה נפתרה לי על הדרך עוד דילמה - הקיה שלי באחריות על מנוע וגיר לעוד שלוש שנים, עברה אצלי שני טיפולים עד כה - אחד בסוכנות קיה, השני במוסך מורשה כללי שאמין עלי. הטיפול בראשון לקח 15 דקות שאחריהן קבלתי דף פירוט על עשרות הבדיקות שבוצעו, העבודות והחלפים - מצאתי שחייבו גם על דברים שלא ביצעו (בקטנה - החלפת נוזל בלמים). הטיפול בשני לקח יותר מחצי יום המתנה וגם יכולתי לעמוד ליד המכונאי ולראות שהוא אכן בודק ומחליף הכל, רק שמרבית הזמן נוצלה להמתנה לשליח עם החלפים, ואז שוב המתנה אחרי שהראשונים לא היו מתאימים, כל זה אחרי שהודעתי מראש עם איזה רכב אני מגיע וביקשתי להזמין עבורו חלפים מקוריים. המחיר בשניהם היה די דומה - סד״ג של 600 -800 ₪.

אז אחרי הסאגה עם החלפים, רכשתי פילטרים מקוריים בחצי מהמחיר שחוייב במוסכים, גם שמן הכי איכותי עלה לי חצי מחיר. אני מחליף שמן ופילטר ב 10 דקות עבודה ובעלות של 150 ₪, ״טיפול גדול״ שכולל החלפת פילטר אוויר יעלה עוד 45 ₪ ודקה עבודה. פלאגים מקוריים מסוג אירידיום יחיו ברכב הזה לנצח ולא צריך לסכן את ההברגות ולבדוק אותם כל טיפול. אין רצועת טיימינג, אין צורך להחליף נוזלים אחרים למעט נוזל בלמים ״למהדרין״, השחיקה של הבלמים זניחה ( בודק כל תיקון פנצ׳ר).
בקיצור - חיסכון של 1500 ₪ בשלוש שנים, ידיעה שלא עקצו אותי, בעיקר חסכון עצום בזמן המתנה. לעומת סיכון שתוך שלוש שנים ו 30k אצטרך לממש אחריות וליבואן תהיה עוד סיבה להתנער.

דרור ברלי
22-04-18, 11:31
ניר, בפוקוס הזקנה שלי כמעט הכל פיקס. הסלון נראה מצויין. אין קרקושים ואין סדקים בפלסטיקים וכלום לא נושר.
סכי השמש קצת שמוטים. מותר לה אחרי 16 שנים ומעניין לי אתה יודע את מה. זו לא סיבה להעדיף עגלה כמו קורולה מאותה שנת ייצור שאני פשוט לא יכול להידחס אל מאחורי ההגה שלה, כי תכננו אותה לשימושם של גמדים ולא של בני אדם בגודל מערבי.

ואני לא רוחץ את הפוקוס כל יום שישי כמו השכן הרוסי שלך. למעשה אני לא רוחץ אותה בכלל. אולי פעם בחצי שנה וזהו. בחורף לפעמים אני מוציא אותה שתחנה בחוץ ותתרחץ בגשם ואחר כך מחזיר אותה לחניון התת-קרקעי שלה ורק מנגב את המים עם ג'ילדה וזהו. זו לא קמצנות אלא פשוט סוג של מיחזור/קיימות/יעילות או איך שתרצה לקרוא לזה. ומתחת לשכבות האבק הצבע בריא, מבריק ויפה.

אצל אחותי האוטו הזה אשכרה צעק הצילו. זלל דלק, זלל רפידות בלמים, נשרפה משאבת דלק. וכמובן שחטו אותה במוסך מורשה של היבואן. אני יודע שכל התקלות וכל הסימפטומים הרעים היו פרופר בגלל הנהיגה ההרסנית והלא-אכפתית שלה וגם קורולה חדשה היתה מתפרקת אצלה. אבל אצלי הפוקוס מתנהג נפלא וגם צורך בערך 50% פחות דלק - שרידות ואמינות של אוטו זה גם עניין של צורת נהיגה ואופי השימוש הכללי.

ואם לילדים יש בעיה שמישהו ייראה אותם נכנסים לאוטו הישן והמג'ויף הזה, תמיד יש את הג'יפ שעושה את הרושם הנכון על החברים שלהם... וזה גם עניין של חינוך.

ואין בעיה למצוא מכוניות כאלה שלא מחוברות באזיקונים ושטופלו היטב. עם הנסיון שלנו אנחנו כבר יכולים לבדוק מכונית ולעלות על רמזים מחשידים ולהתרחק מהגרוטאות. תראה את הפוקוס הזהה (חדשה בשנתיים) של אבא שלי ותבין. האוטו נראה ונוסע ומרגיש כמו חדש.

לגבי הקיה - לטפל לבד זה אחלה, אני בעד. רק אל תשכח שזה בדיוק מה שמבטל לך את שלוש שנות האחריות שנותרו ושאתה בונה עליהן.

נדב ש.
22-04-18, 12:33
OK
קיבלתי עכשיו טלפון משירות טויוטה,
״עומדים מאחורי החלטת הסוכנות״ לא מוכנים לאשר החלפת החלק באחריות מבלי שהתקלה מופיעה בבדיקה שלהם, מוכנים לזמן אותי לבדיקה חוזרת, זה הנוהל שלהם ולא עזרו כל הטענות שלי.

חזרנו להתחלה - עכשיו הדילמה היא אם לפתוח ולתקן לבד (מה שהייתי עושה אם לא הייתה אחריות),
או לתת לאשה להתמודד עד שהיא תתלונן ממש ( התלונה הגיעה ממני ואני לא משתמש קבוע).
להשחית שוב זמן על בדיקת סרק, לא בא בחשבון, גם לא לנסות לזרז את מותו של המנגנון.

אחרי כל זה נפתרה לי על הדרך עוד דילמה - הקיה שלי באחריות על מנוע וגיר לעוד שלוש שנים, עברה אצלי שני טיפולים עד כה - אחד בסוכנות קיה, השני במוסך מורשה כללי שאמין עלי. הטיפול בראשון לקח 15 דקות שאחריהן קבלתי דף פירוט על עשרות הבדיקות שבוצעו, העבודות והחלפים - מצאתי שחייבו גם על דברים שלא ביצעו (בקטנה - החלפת נוזל בלמים). הטיפול בשני לקח יותר מחצי יום המתנה וגם יכולתי לעמוד ליד המכונאי ולראות שהוא אכן בודק ומחליף הכל, רק שמרבית הזמן נוצלה להמתנה לשליח עם החלפים, ואז שוב המתנה אחרי שהראשונים לא היו מתאימים, כל זה אחרי שהודעתי מראש עם איזה רכב אני מגיע וביקשתי להזמין עבורו חלפים מקוריים. המחיר בשניהם היה די דומה - סד״ג של 600 -800 ₪.

אז אחרי הסאגה עם החלפים, רכשתי פילטרים מקוריים בחצי מהמחיר שחוייב במוסכים, גם שמן הכי איכותי עלה לי חצי מחיר. אני מחליף שמן ופילטר ב 10 דקות עבודה ובעלות של 150 ₪, ״טיפול גדול״ שכולל החלפת פילטר אוויר יעלה עוד 45 ₪ ודקה עבודה. פלאגים מקוריים מסוג אירידיום יחיו ברכב הזה לנצח ולא צריך לסכן את ההברגות ולבדוק אותם כל טיפול. אין רצועת טיימינג, אין צורך להחליף נוזלים אחרים למעט נוזל בלמים ״למהדרין״, השחיקה של הבלמים זניחה ( בודק כל תיקון פנצ׳ר).
בקיצור - חיסכון של 1500 ₪ בשלוש שנים, ידיעה שלא עקצו אותי, בעיקר חסכון עצום בזמן המתנה. לעומת סיכון שתוך שלוש שנים ו 30k אצטרך לממש אחריות וליבואן תהיה עוד סיבה להתנער.

אז "גילית" שבעצם "יש לך אחריות" שהיא לא אחריות רק אולי "על הנייר" ... וברור שלא תקבל מהם כלום ואולי המנגנון לא ימות אלא יום אחרי שתיגמר "האחריות", מה מונע ממך לטפל בה לבד(כמו בקיה)? איזה טויוטה זאת(אולי פיספסתי?) איזה דגם של חללית?
מה מונע ממך לטפל בה לבד כמו בקיה? למה בקיה אתה מטפל לבד למרות שיש לך אחריות ובטויוטה לא?

ד ו ר ו ן
22-04-18, 12:43
רכשתי פילטרים מקוריים בחצי מהמחיר שחוייב במוסכים, גם שמן הכי איכותי עלה לי חצי מחיר. אני מחליף שמן ופילטר ב 10 דקות עבודה ובעלות של 150 ₪,
לא מסתדר החשבון,
גם אם פילטר שמן מקורי עולה כמה עשרות שקלים, ולרוב המקורי זה בחציון העליון של העשרות שקלים, שמן סינטטי איכותי בגלון עולה כמעט 150שקל לבדו.

דרור ברלי
22-04-18, 12:43
ניר, הזמן שלך יקר. רק הזמן שהשקעת בריצות למוסך ובחזרה, בטלפונים וכמובן בשרשור הזה, יכולת לעשות בזמן הזה יותר כסף ממה שעולה התיקון אפילו במורשה-טויוטה ובלי מילימטר אחריות... או שאתה עושה את זה בפרינציפ.

עזוב. כבר הבנת עם מי יש לך עסק.
תקן את זה לבד בגרוש וחצי. טויוטה כבר הפסידו אותך ממילא.

ניר ל
22-04-18, 13:25
דורון,
פילטר שמן מקורי ב״אלוף החלפים״ ראשל״צ עלה לי 45 ש״ח, במוסך חייבו כפול. גם לפאג׳רו הייתי קונה ממנו ב 150 ₪ במקום 300 זה לא זיוף, פילטר תחליפי שוקל חצי ממנו. שמן מנוע 5/30 סינטטי של וולוליין קנינו במרוכז, עלה לי 100 ₪ לגלון.

דרור, לכתוב כאן זה בכיף שלי, לא בזבוז זמן מבחינתי, מובא גם כשירות לציבור לא לתועלת אישית כי אין לי שום ספק שגם אם היבואן מקבל לינק לפוסט זה לא יזיז לו.
את התלונה על התקלה הכנסתי בזמן שהפקדתי את הרכב לטיפול תקופתי, לא הקדשתי לכך זמן במיוחד וכאמור לא מוכן להקדיש לכך זמן במיוחד. תוסיף עוד 3 שיחות טלפון של כמה דקות לנציגי השירות. אכן לא אבזבז על זה יותר זמן ואתקן את זה לבד בהזדמנות.

מוטי ג.
23-04-18, 01:33
להבנתי, ואשמח אם תתקנו אותי,
פלג אירידיום אינו לכל החיים (כפי שנכתב למעלה) אלא רק ל-100 אלף ק"מ.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

ניר ל
23-04-18, 07:09
אתה לא טועה, 90 אלף עד 120 אלף או משהו כזה, בקצב הנסועה של הרכב המדובר זה נצח. קשה לפספס כשהפלאגים מתחילים לזייף.

-->