PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרקי מים או לונה פארק - קרואטיה/סלובניה

ש01
22-04-18, 00:12
מתכננים טיול משפחתי לקיץ בצפון מערב קרואטיה וסלובניה (מזגרב מערבה וצפונה)
מחפש באזור לונה פארק או פארק מים.
מישהו מכיר משהו באזור?
המקום היחידי שמצאתי נקרא טרמה קאטס (terme-catez) שעל פניו נראה סביר רק שאני חושד שהמדובר בכמה פארקים קטנטנים צמודים.

האם מישהו היה במקום ויכול לשפוך מעט אור על המקום?

כל המלצה תתקבל בברכה.

תודה,

liontamer84
22-04-18, 08:29
מתכננים טיול משפחתי לקיץ בצפון מערב קרואטיה וסלובניה (מזגרב מערבה וצפונה)
מחפש באזור לונה פארק או פארק מים.
מישהו מכיר משהו באזור?
המקום היחידי שמצאתי נקרא טרמה קאטס (terme-catez) שעל פניו נראה סביר רק שאני חושד שהמדובר בכמה פארקים קטנטנים צמודים.

האם מישהו היה במקום ויכול לשפוך מעט אור על המקום?

כל המלצה תתקבל בברכה.

תודה,

הייתי השנה בטרמה סנוביק - מלון דירות כזה, עם בריכה מחוממת שיש בה כל מיני מושבים עם זרמים ומזרקות + בריכה בחוץ + 2 מגלשות נחמדות לילדים.

סלובניה וקרואטיה מדהימות ברמה אחרת.

אם תרצה ספר של המשפחה המטיילת על שתיהן, יש לי למסור לך.

רועי.

nirs
22-04-18, 08:41
תרמה צטז הוא הפארק הגדול בסלובניה.
אנחנו בילינו בו יום. אני יודע שיש דילים לשבוע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

elibaba
22-04-18, 09:06
גם אני הייתי עם המשפחה בטרמה צ'טאז, זה פארק נחמד של מים חמים, חלק מקורה וחלק לא. יש מגלשות מים, בריכות זרמים וכל הגשעפט הרגיל, היה נחמד מאד והילדים נהנו. לטעמי מקום ליום אחד גג.

ש01
22-04-18, 14:41
תודה לכולם,
מקווה שחובבי האקסטרים שלי אכן יהנו מהמקום.

boaz avrahami
22-04-18, 18:34
אם יורשה לי, תבדוק אפשרות לבקר בקרואטיה בפלטביצה.
אמנם לא פארק מים לשעשועים אבל פארק מים טבעי, לדעתי ולדעת רבים אחד מאתרי הטבע המרשימים ביותר בארופה.
לפי התאור שלך מחוץ למסלול.
אני חושב שזה נקודת חובה למי שמטייל בקרואטיה...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ש01
22-04-18, 19:15
אמנם לא פארק מים לשעשועים אבל פארק מים טבעי, לדעתי ולדעת רבים אחד מאתרי הטבע המרשימים ביותר בארופה.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

מכיר,
את השמורה המדהימה הזו החלטנו להשאיר לשנה הבאה (משכירים יאכטה בספליט) - התוכנית לנסוע לפני כן ליומיים-שלושה בפארק זה.

תודה!

nirs
22-04-18, 21:29

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

פלטביצה אכן ״שווה״ את הטרחה אך הדימיון בינה לבין פארק מים מסתכם בזה שיש שם מים (וכאן גם נגמר הדמיון).
״השדים הקטנים״ יודעים בדיוק מה הם רוצים ולא תוכל למכור להם את השמורה בתור פארק מים טבעי או אחר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
23-04-18, 08:27
אשמח לקבל פרטים ומידע על השכרת יכטה.

ש01
23-04-18, 10:52
בשמחה!

שווה דיון נפרד,
צור קשר, נדבר, אענה על כל שאלה וטיפים (שאוכל...)
יש גם את זה - http://www.tashoot.co.il/journals/sail/?journal=160 (שלחתי גם למנהלי האתר אך בחרו שלא לפרסם, או לפרסם במועד עתידי כזה או אחר..).

boaz avrahami
23-04-18, 12:31
זה דורש שמישהו מכם יהיה סקיפר או שהסקיפר בילט אין?

מיכה פשוט יותר קרוב לפלוטו מאשר לפופאי

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ש01
23-04-18, 12:53
אני סקיפר.
חייבים סקיפר ביאכטה, יש מקומות (קרואטיה) בהם נדרשת גם הסמכת GMDSS (קשר בינ"ל).
ניתן להשכיר יאכטה עם סקיפר. (ניתן גם להשכיר יאכטה עם שירות 5* +++ כולל שירות חדרים, שף ועוד... יש לי חבר שיצאו כך מספר זוגות)

יש כיום קורסים מוזלים לסקיפרים, מתבצעים בעברית ביוון וההסמכה עפ"י התקנות האמריקאיות - מוכרות בכל העולם פרט ל.... ישראל (משרד התחבורע האהוב כל כך על דרור..)

ש01
23-04-18, 13:08
אם כבר פתחנו..
סגנון החופש הדומה ביותר לטיול ג'יפים...

השכרת יאכטה להשטה עצמית מאוד נפוצה בים התיכון (ובעוד מקומות) בעיקר ביוון וקרואטיה.
בצוות חייב לפחות סקיפר אחד.

אתה מקבל יאכטה מאובזרת בכל מה שצריך, כולל מצעים, מגבות, כלי אוכל וכמובן כל הנדרש להשטה.
פרודוקטים לאוכל אתה חייב לקנות (יש חברות שאתה מעביר אליהן רשימה והם מביאים לך משלוח ישר ליאכטה)
ברוב היאכטות מותקנים פאנלים לטעינת המצברים כך שחשמל זה לא בעייה.
מים מתוקים - המיכל מספיק לרוב ליומיים, אם כי בכל מעגנה ניתן למלא את המיכל, לרוב בתשלום של 1-5 אירו (ומים ללא הגבלה). יש יאכטות בודדות עם מטפיל מי ים.
סולר - בהפלגה של 10 ימים עם המון שעות מנוע, אני מעריך 60-80 שעות לפחות, צרכתי 200 ליטר - כחצי מיכל.
מזגן - לרוב אין, אבל בהפלגה לא צריך - הים מצנן היטב (במרינה - די חם בשיא הקיץ..)

יאכטה, במפתיע, די מרווחת, לדעתי יותר מקראוון (אחי הפליג איתי ביאכטה קטנה יחסית - 37 רגל ואח"כ שכר קראוון גדול, טען שהקראוון היה בגודל דומה)
ניתן ליצור קשר ישירות מול חברת ההשכרה בחול או לעבוד עם סוכן ישראלי (נותן איזשהו שקט במקרים ותגובות).

יש אינספור מעגנות (מרינות) - למעשה, כמו שבכל מושב/קיבוץ יש חנייה במרכז, כך שם יש מעגן לכל כפר.
המסלולים אינסופיים - כמעט כמו בג'יפ (רק שכאן אין שבילים מהם אנחנו לא יורדים).
סדר היום כמו בזמן סיני - קמים מתישהו בבוקר, מביאים מעט פחממות מהמאפיה הקרובה, ויוצאים לים. עוגנים במפרצון נחמד ומעבירים זמן מה בשחיה, ארוחת בוקר וכד'. ממשיכים לעוד כפר/מעגנה ויוצאים לטייל, להסתובב באיזור או להצטייד. את הלילה עושים במעגנה או שבעגינה באחד המפרצים לאור הכוכבים (כמובן שיש תאורה ביאכטה...)

אין קבוצת ווטסאפ שקטה לחילוצים ועזרה הדדית, אבל אם רק רואים אותך מתקשה או עם פרצוף נבוך, מיד מציעים עזרה. אחווה בינ"ל נעימה וכיפית.

אושר גדול!!
מומלץ. מאוד מומלץ!

lizard
23-04-18, 19:57
זה דורש שמישהו מכם יהיה סקיפר או שהסקיפר בילט אין?

מיכה פשוט יותר קרוב לפלוטו מאשר לפופאי

Honda TRX300EX
4Z7BOZלידיעתך יש לי סקיפר[emoji41]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

amirk
23-04-18, 22:08
מוכרות בכל העולם פרט ל.... ישראל (משרד התחבורע האהוב כל כך על דרור..)

אם כבר פותחים, ישראל היא גם המדינה היחידה בה צריך רשיון מהמדינה על מנת להשיט יאכטה

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ש01
24-04-18, 11:30
אם כבר פותחים, ישראל היא גם המדינה היחידה בה צריך רשיון מהמדינה על מנת להשיט יאכטה

למה?
ביוון תמיד מבקשים ממני רשיון משיט

בארה"ב, לעומת זאת, לספידבואט ביקשו רישיון נהיגה...

amirk
24-04-18, 11:33
למה?
ביוון תמיד מבקשים ממני רשיון משיט

בארה"ב, לעומת זאת, לספידבואט ביקשו רישיון נהיגה...ברור שצריך רשיון, היחוד שלנו הוא שהמדינת ישראל היא הגוף שנותן את הרשיון משיט, לעומת גופים פרטיים בשאר העולם.

-->