PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנזיניה / גזייה Primus omnifuel ב130 דולר ב Massdrop

Hagai K
24-04-18, 18:21
אהלן

ראיתי את הבנזיניה/גזיה הזו באתר Massdrop. מדובר בבנזיניה שע״י החלפת דיזה פשוטה הופכת לגזייה.
ה reviews טובים, למשל https://expeditionportal.com/field-tested-primus-omnifuel-stove/

נראה לי אחלה פתרון למי שרוצה גם וגם, ובמחיר טוב - לי יצא 132$ כולל משלוח, משהו כמו 480 ש״ח (כולל בקבוק דלק ומשאבה, כשהרבה פעמים בקבוק דלק לא כלול).

בפעם הקודמת שהזמנתי מהאתר לקח לחבילה משהו כמו חודש להגיע, אבל במחיר הנמוך הזה זה שווה את ההמתנה לדעתי.
לפי האתר, Estimated ship date is May 18, 2018 PT.

שימו לב שחייבים להירשם לאתר כדי לראות את המחיר. ניתן להזמין ביומיים הקרובים לפי האתר, אבל כתוב שמספר היחידות מוגבל.

אין לי שום קשר לאתר/לחברה, וזה לא לינק affiliate כך שאני לא מרוויח מזה כלום :)

https://www.massdrop.com/buy/primus-omnifuel

zivo
24-04-18, 19:40
לדעתי, כירה שהיא גם גז וגם בנזין, היא הפתרון האולטימטיבי, נכון להיום אני עם MSR WhisperLite Universal.
ברוב הזמן, בעיקר לצרכי הפסקות קפה \ תה, ההדלקה המהירה והנקיה של גז היא יתרון.
לבישול ארוך (אורחת ערב) אני עובר בד"כ לבנזין.

כמה נקודות שכדי לשים לב -
1- רעש עבודה - כל הכירות שיש להם ראש בערה כמו פעמון (זה הפרימוס שאתה שמת פה קישור, זה הדרגונפלי של MSR), עושות המון רעש בזמן העבודה. לכאורה זה לא משהו חשוב, אבל במבחן השימוש, זה סיוט וזה שיקול מאוד! חשוב.
בד"כ, כירות עם ראש פעמון יהיו אמינות יותר (חלקן, כמו ה MSR אין בכלל צינור לחימום הבנזין, ולכן יש פחות סתימות), ויעבדו טוב יותר בתנאים קיצוניים (רוח), לעומת זאת, שמן ההדלקה (בבנזין) יהיה ארוך יותר.

2- הצורך להחליף דיזה - לכאורה, לא סיפור גדול, אבל בסופו של יום, אם רוצים להחליף בין גז לבנזין הרבה פעמים, זה מתחיל להטריד. יש כירות שלא צריכות להחליף דיזה, ויש שחייבות, באמצע, יש כירות (כמו ה MSR שאני משתמש), שבאופן רשמי יש דיזות שונות, אבל אני לא מחליף ועובד עם הדיזה של הבנזין גם על גז.

3- ברז כיוונון - לחלק מהכירות יש רק ברז אחד (ליד המיכל גז או המשאבה של הבנזין) ולחלק יש שני ברזים, אחד ליד המיכל והשני ליד הראש בערה. בד"כ, בכירות עם שני ברזים, יותר קל לכוון את עוצמת האש.

4- מנגנון ניקוי של הדיזות - לחלק מהכירות יש מנגנון מובנה לניכוי הדיזה, מי שרוצה לעבוד עם בנזין, המצאות של מנגנון כזה יכול ל היות שובר שיוויון בשיקולים.

5- עוצמה בערה - לדעתי, כל היצרנים המובילים נמצאים פחות או יותר על אותה סכלה של עוצמה ויעילות.

בנוסף, מי שלא קרא, ממולץ לקרוא מה גיא כתב פה -
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3865-%D7%92%D7%96%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%A0%D7%99%D7% 95%D7%AA-%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%94%D7%9F-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA

Hagai K
24-04-18, 19:55
חקרתי קצת את הנושא בשעות האחרונות, אז כדי לחסוך למתעניינים את המחקר אני אכתוב פה את מה שאני יודע
בהתייחס לדברים של zivo
1. רעש עבודה, הבנתי שזה באמת issue, הבנתי שגם ב MSR WhisperLite Universal, לא יודע להגיד איך הם אחת בהשוואה לשנייה.
2. לגבי החלפת הדיזה, ראיתי שיש בחור שטוען שהוא השתמש באותה דיזה בלי בעיה. לא יודע עד כמה זה טוב.
3. יש שני ברזים, אחד על המיכל, אחד בגוף
4. מנגנון ניקוי - אני מניח שאתה מדבר על ניקוי ב״שקשוק״, הבנתי שזה מנגנון שקיים רק ב MSR ולא ראיתי אזכור אליו בהקשר של הבנזינייה הזאת.

OFF-RoaD
24-04-18, 19:59
יש לי אחת כזו כבר תכף עשור.
עובדת המון.

אחד המוצרים שאני הכי מעריך וסומך עליהם בתקמיל. לא מחליף אותה בחיים (אולי בדגם החדש, במחיר הזה... [emoji854])

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Hagai K
24-04-18, 20:04
יש לי אחת כזו כבר תכף עשור.
עובדת המון.

אחד המוצרים שאני הכי מעריך וסומך עליהם בתקמיל. לא מחליף אותה בחיים (אולי בדגם החדש, במחיר הזה... [emoji854])

טוב לשמוע את זה ממישהו שאני סומך עליו :)
אגב, מיסטר OFF-RoaD הוא זה שהכיר לי את massdrop, חייב לו כמה מאות שקלים על חיסכון בקניית פנסי ראש

OFF-RoaD
24-04-18, 20:07
חגי! לא זיהיתי אותך בלי התשובה השלילית להזמנה לטיול מתחת לשם [emoji6]

תזמין כבר כזה, שיהיה במגירה. כשתגלה שאתה צריך כי משהו אבד זה יהיה יקר להשיג בלי המתנה למשלוח...

https://www.amazon.com/Primus-Service-and-Maintenance-Kit/dp/B004RZAXWY

אני, אגב, הפסקתי להיכנס למאסדרופ בשגרה. לא עומד בפיתויים.

Hagai K
24-04-18, 20:28
חגי! לא זיהיתי אותך בלי התשובה השלילית להזמנה לטיול מתחת לשם [emoji6]

תזמין כבר כזה, שיהיה במגירה. כשתגלה שאתה צריך כי משהו אבד זה יהיה יקר להשיג בלי המתנה למשלוח...

https://www.amazon.com/Primus-Service-and-Maintenance-Kit/dp/B004RZAXWY

אני, אגב, הפסקתי להיכנס למאסדרופ בשגרה. לא עומד בפיתויים.

חח חצוף
בינתיים אנחנו תיקו בסטטיסטיקה...

לביא
24-04-18, 20:35
119377

לאופטימוס, יש גזיה שעובדת גם על גז וגם על דלק נוזלי, ללא צורך בהחלפת דיזה.

zivo
25-04-18, 00:20
1. רעש עבודה, הבנתי שזה באמת issue, הבנתי שגם ב MSR WhisperLite Universal, לא יודע להגיד איך הם אחת בהשוואה לשנייה.

2. לגבי החלפת הדיזה, ראיתי שיש בחור שטוען שהוא השתמש באותה דיזה בלי בעיה. לא יודע עד כמה זה טוב.

4. מנגנון ניקוי - אני מניח שאתה מדבר על ניקוי ב״שקשוק״, הבנתי שזה מנגנון שקיים רק ב MSR ולא ראיתי אזכור אליו בהקשר של הבנזינייה הזאת.

1- תסתכל על הראש של ה MSR Universal הוא לא פעמון, וזו כירה שקטה ולא מרעישה.
2- ב MSR גם אני לא מחליף דיזה (כתבתי במפורש)
3- נכון, אבל גם לחלק מהאחרים יש מנגוננים דומים (לאופטימוס נובה יש מנגנון מבוסס על מגנט).

-->