PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה/עזרה בנוגע להתקנת קמין גז

wonderd
25-04-18, 10:20
אהלן

אני מעונין להתקין בבית חדש קמין גז דו צדדי (שני צדדים זכוכית), כאשר הקיר בתוכו יהיה מותקן הוא קיר חיצוני.
המחירים שאני מקבל שערוריתיים במקרה הטוב ואולי אני טועה... (30,000-40,000 ש"ח)
האם מישהו פה מכיר/מתעסק עם זה ויכול לייעץ או לעזור?

תודה!
אלעד.

zagi
25-04-18, 20:06
מתעסק ויכול לעזור , אבל אל תצפה למחירים שונים לגמרי ....

שלח לי את שם החברה והדגם ואתן לך הצעה , מס' טל' בחתימה .

wonderd
25-04-18, 22:44
מתעסק ויכול לעזור , אבל אל תצפה למחירים שונים לגמרי ....

שלח לי את שם החברה והדגם ואתן לך הצעה , מס' טל' בחתימה .

תודה,
למה קמין צריך לעלות כל כך הרבה? מה יש בקמין גז שמייקר אותו?
כרגע יש לי 3 הצעות מ 3 חברות שונות, לא יודע לומר שמות חברות או דגמים אבל קיבלתי 3 מחירים שלא דומים בכלל.. 40K, 32K ו 19K.

אני אשלח לך בפרטי,
תודה

zagi
26-04-18, 14:44
תודה,
למה קמין צריך לעלות כל כך הרבה? מה יש בקמין גז שמייקר אותו?
כרגע יש לי 3 הצעות מ 3 חברות שונות, לא יודע לומר שמות חברות או דגמים אבל קיבלתי 3 מחירים שלא דומים בכלל.. 40K, 32K ו 19K.

אני אשלח לך בפרטי,
תודה

המחירים הגבוהים הם בעיקר בגלל עלויות שילוח , שילוח דרך הים של תנורים כבדים ( אזור ה- 200 ק"ג וצפונה ) בנפחים גדולים עם זכוכיות גדולות כבדות ויקרות .
אבל לא רק בגלל זה ...

בכל אופן - אני זמין .

boaz avrahami
26-04-18, 15:44
לא רוצה לקלקל את המסיבה אבל משלוח דרך הים של תנור כזה, גם אם הוא נשלח כבודד ולא כמשטח במכולה או אף מכולה שלמה יעלה במקרה הקיצוני כמה מאות דולרים.
רוצה לומר המשלוח זה לא מה שמייקר ואני לא מבין דבר בקמיני גז.

אני מנחש שמה שמייקר אותם זה שחייבים מכון התקנים ובנוסף הכמויות קטנות דבר שמפיל עלות גבוהה על כל פריט.
אולי גם בגלל מכון התקנים יש חסם ליבא לבד כך שאין ממש תחרות.
אם אתה רוצה לדעת בוודאות בדוק כמה עולה הדגם בחו"ל...

התקן הרלוונטי לתנור כנ" הוא כנראה ת"י 995 .
ופה תרשים הזרימה של השוד

http://www.sii.org.il/SIP_STORAGE/FILES/8/3438.pdf

zagi
26-04-18, 18:41
בועז , תנור כזה מגיע על משטח בתוך קרטון בגודל של 150X100X100 , ושוקל 200 ק"ג + , תבדוק עלויות ...
אבל אתה צודק במידה מסוימת , אכן מכון התקנים גובה לא מעט כסף על כל דגם חדש שמגיע .

boaz avrahami
26-04-18, 19:15
שגיא, האמן לי שבעניני יבוא יש לי מושג מסויים. 200-400 דולר פלוס קצת עמלות.
משטח בגודל כזה גם יכול לעלות כמטען במטוס נוסעים. עולה לי לשלוח כזה גודל לארהב באוויר כ 600 דולר.

מכון התקנים עולה לא מעט ומתחלק על פני הכמות שנמכרת מאותו הדגם.
ליבואנים זה גם נותן יתרון מסויים כי קשה להתחרות בהן

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

מוטי ג.
26-04-18, 23:03
קרובת משפחה שלי מייצרת(אם איני טועה) קמיני גז בהוד השרון.
דבר איתם, אורטל מערכות חימום, אולי תמצא משהו מעניין

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

תומר ב
27-04-18, 10:46
מספר נקודות נוספות למחשבה לפני החלטה על קמין גז :
- הקמין יקר כי מאוד "אופנתי" בשנים האחרונות, יחסית לקמינים אחרים שנחשבים פשוטים יותר.
- לעלויות הקמין וההתקנה שלו יש להוסיף עלויות הגימורים מסביב (גבס, אבן וכד') שגם הם לא זולים ולא קיימים בקמינים שעומדים חופשי.
- בהתקנה על גבי קיר חוץ יש להקפיד על שימוש במזרוני בידוד מצמר סלעים עם יריעת אלומיניום, כדי שהחום יצא לכיוון הבית ולא החוצה.
- צריך לתת פיתרון לפתח שרות ולפתחי איוורור למניעת "אמבטיה" של גז במקרה דליפה.
- עלות השימוש גבוהה מאוד. פחות מנפט אבל יקר משמעותית מעץ וגם מפלט. ברוב הבתים שבוצע בפיקוחי משמש להדלקה ימים בודדים ליצירת אווירה ולא לחימום שוטף.
- אם הכוונה לשימוש יומיומי, ועץ לא בא בחשבון, הייתי ממליץ לך על קמין פלט. לא זול אבל יותר שימושי מגז.

תומר ב
27-04-18, 12:13
מהתיאור שלך הבנתי שמדובר בתנור ליבה.
מצרף תמונות להמחשה.
119422119423119424119425

wonderd
29-12-18, 12:34
שבת שלום,

סתם רציתי לעדכן על התוצאה;
נכון הטלויזיה קטנה מדי לפתח, זה מה שהיה בבית הקודם. בהמשך נחליף ל 55" מתאימה..:)
הקמין דו צדדי כפי שרואים, אפשר לראות את הבחוצה יפה למרות שהזכוכית מעט נמוכה ממה שרציתי, לא מצאתי משהו בול לדרישות שלי.
עדיין יפה מאוד ונותן אחלה אווירה בבית וגם חום לא רע יחסית - עומדים בערך מטר וחצי ועדיין מרגישים חום ישיר.
בחלק התחתון יש פתח שירות שמשמש גם לכניסת אויר "קר" פתח עליון ליציאת האויר החם. בעיקרון הקמין מיועד לאווירה ולא לחימום, לצורך זה יש מזגן.
את חיפוי הגבס מסביב לקמין בניתי בעצמי, את הדבקת החיפוי הכללי של הקיר ביצע הרצף. אין שום הפרעת חום לטלויזיה - מפתיע קצת אבל הקיר שם בכלל לא מתחמם.

בחלק החיצוני הרכבתי זכוכית נוספת להפרדה בין הזכוכית של הקמין למזג האויר החיצוני, בעיקרון אפשר להרגיש חום יוצא/בורח החוצה דרך הזכוכיות והאמת זה דווקא נחמד אם יושבים בפטיו בערבים קרירים ורוצים מעט חום.

122439
122440
122441

תומר ב
29-12-18, 22:24
יפה מאוד.
תתחדש ותהנה.

-->