PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים חדשים לסמוראי סלילים

or mil
25-04-18, 17:53
שלום,
מדובר על סמוראי שנת 98, כלומר סלילים. הרכב עם צמיגים 235 אם זה רלוונטי (ברישיון). כרגע אני לא מצליח לזהות את הסט בולמים + קפיצים שמורכבים עליו מלבד זה שהם אדומים ואני יוצא מנקודת הנחה שהרכב מוגבה.
בכל מקרה, הבולמים האחוריים ברכב התעייפו וזקוקים להחלפה ובגלל התקנות החדשות של משרד התחבורה אני מחפש להרכיב על הרכב בהזדמנות זאת בולמים/סט שמאושרים ע"י משרד התחבורה ושיהיה אפשר להכניס לרישיון. ממעט בירורים שערכתי לא הצלחתי למצוא מידע על בולמים/סטים שלמים שמאושרים ע"י משרד התחבורה ואפילו נאמר לי שאין.

מספר שאלות:
1. איך אני בודק מה הסט שמורכב לי על הרכב ובכמה הוא מגביה?
2. למיטב הבנתי האישורים הם לסטים ולכן אצטרך לקנות סט שלם של גם קפיצים וגם בולמים, זה נכון?
3. הסט שקיים על הרכב הוא לא מקורי. האם במידה והוא לא מגביה אוכל לעבור טסט או שברגע שהסט לא מקורי אני מחויב בסט שמאושר ע"י משרד התחבורה? (יותר שאלת הבנה כי אני מניח שכן יש הגבהה).
4. האם קיימים בכלל סטים שמאושרים ע"י משרד התחבורה לסמוראי סלילים? במידה ויש איזה סט מומלץ?
5. במידה ויש סטים שמאושרים, האם יש מתקין מומלץ באזור המרכז/דרום?

תודה!

erezgur
25-04-18, 19:16
אישור הגבהה מתייחס לקפיצים.
בולמים אינם מגביהים

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

בןבן
25-04-18, 19:20
ואני ברשותך מוסיף שאלה,נניח אני שם סט מסויים הקפיצים יהיו שחורים וגם הבולמים, ממש כמו המקורי, מה אז? מי ידע שזה בכלל סט הגבהה? מה הבוחן אמור לעשות? לקחת סרגל,למדוד גימני חדש ולהשוות? ונניח ,שאלה שניה למי שיודע, נניח שמתי סט ברשיון,(נניח משומש וגמור ששמתי רק בשביל הרשיון) עכשיו לקחתי סט פי 2 יותר גבוה של אותה חברה עם אותם צבעים איך יזהה הבוחן שזה לא בדיוק הסט ברשיון? מישהו כאן יכול או יודע לענות על השאלות הללו?

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

סולי
25-04-18, 20:30
אם תעלה תמונה ננסה לסייע...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
25-04-18, 20:55
שאלות קיטבג מקומן באוהל...

לגבי השאר, אני מניח שהבולמים האדומים הם קוני, פנה ליבואן שלהם בבקשת סיוע והסבר, הם ישמחו לעזור.

תמונה תעזור

סולי
25-04-18, 21:08
אין בולמי קוני שמתאימים מהמדף לרכב... לכן לא בטוח שהיבואן ידע לסייע..
יש שני דגמים נפוצים שהותאמו בארץ לסמוראי סלילים.
האחד של פאגרו .. השני של ויטרה..
קל להבחין בהבדל ביניהם חיצונית אם המקט נמחק.. הוא בקוטר. האחד 50ממ והשני 40ממ.

בכל מקרה תמונה תעזור...

נמרוד
25-04-18, 22:58
יש הגבהה מאושרת של אולדמן בוודאות, ואני משער שגם אחרות.

גש למתקין מורשה שינסה לזהות מה מותקן אצלך. יש לחלקם פתרונות יצירתיים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

סולי
26-04-18, 08:10
אני בדקתי לפני חודש בערך ולא היתה ערכה מאושרת בשוק לסמוראי סלילים.

אולדמן אגב כבר שנים לא מייצרים סט לרכב הזה... וגם כשהיה הם הציעו סט קפיצים בלבד, ללא בולמים.

or mil
26-04-18, 20:13
תודה על התשובות.
הדגם שעל הרכב נבדק והוא של באמת של ויטרה.
בנוגע לערכת הגבהה מאושרת, לאחר דיבור עם מספר מתקינים מורשים נאמר לי שאין.

-->