PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוש טבק? מישהו פה מבין בטבק סיגריות?

lizard
26-04-18, 07:26
אני קונה טבק סיגריות במשקל תוצרת הארץ (או השטחים, או סוריה או דע"ש, לא ממש בטוח) ויש לי בעיה מעצבנת.
הטבק מגיע לח. שזה לא דבר רע כשלעצמו אבל הלחות הזו גורמת לכך שהסיגריות יוצאות לי מאוד קשות או שקשה למלא אותן. קשה לי להסביר בדיוק למה אבל אם תרצו, אוכל לעלות סרטון הסבר.

אני בדרך כלל קונה קילו טבק שמספיק לי לחצי שנה בערך, מאחסן אותו במקרר וכל פעם מוציא קצת לקופסא.
יש לי 2 קופסאות, אחת בבית ואחת בעבודה.
מה שקורה זה שבעבודה לפעמים אני שוכח לסגור את הקופסא והטבק מתייבש. והוא מתייבש טוב. כלומר העלים יבשים ולא לחים והסיגריות יוצאות מעולה.
בבית כשניסיתי את זה הטבק קיבל עובש. גם עם קופסא סגורה וגם עם פתוחה.

השאלה שלי היא למה. אני מניח שזה בגלל אחוזי לחות או משהו כזה.
האם למישהו יש נסיון? האם יש דרך לייבש טבק (שכבר חתוך ולא בצורת עלים) בצורה טובה בבית? קופסת ייבוש כלשהי?

תודה

בןבן
26-04-18, 07:37
ממה שזכור לי ,דוד שלי היה מעשן טבק מקטרת, והיה מייבש את הטבק ע''י קליה בחום נמוך במחבת נקיה על הגז במטבח. אש ממש נמוכה חום קל תפרוס את הטבק לכל שטח המחבת ותערבב ותהפוך ביד עד שירגיש לך(ביד) מספיק יבש.

tomy669
26-04-18, 08:19
סתם רעיון שעולה לי לראש, אולי לשים סופחי לחות (שקיות סיליקה ג'ל) כמו אלה שמגיעות בנעליים, תרופות וכד'..

איל מ
26-04-18, 08:30
אצלי היתה בעיה הפוכה. הטבק היה מתייבש לי. פשוט משאירים שקית פתוחה ודואגים שאין גושים דחוסים.
אגב למצב ההפוך יש פתרון מעולה, שמים חתיכת תפוח בשקית טבק שהתייבש והוא מקבל חזרה את הלחות שאבדה.
וכמובן,
הכי טוב להפסיק.

נדב42
26-04-18, 09:20
העובש מרחף באוויר, ובמטבח הוא נמצא בצפיפות רבה יותר. זה לדעתי ההבדל המהותי בין הבית לעבודה. נסה להעביר את הטיפול בטבק לחדר אחר, או (עדיף כמובן) להפסיק עם זה בכלל ☺

boaz avrahami
26-04-18, 09:44
הטבק צריך להיות לח.
לדעתי הבעיה שיש לך היא בגלל התעבות בזמן שיוצא מהמקפיא.

תשאיר את החומר מהמקפיא בשקית פתוחה עד שתלמד את הלחות הנכונה.
חומר יבש אפשר להחזיר לחות על ידי הוספת קליפות תפוח לשקית הסגורה

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

tomy669
26-04-18, 14:59
אם בטבק עסקנין, שמתי לב שבני דודינו מהשטחים מעשנים סיגריות עם ריח קצת שונה ומעניין. ידוע לכם באיזה עשב מדובר ומאיפה אפשר להשיג?

erezgur
26-04-18, 15:54
חשבתי שהשאלה היא על ייבוש טנק ...
https://www.mako.co.il/news-military/security-q2_2018/Article-9de1ad2c02ef261004.htm
;)

בןבן
26-04-18, 22:02
פגשתי מגדל טבק ליד עמיקם ,הוא טען שכל התוצרת הולכת לשטחים וגם שם כל המגדלים חייבים להעביר את הטבק ל2 מפעלים ששיכים לבנים של אבו מאזן, הוא שולט בשוק הזה לחלוטין ואוי למי שימכור מהצד... גם התוצרת שלו הולכת לשם הם קונים את כל הטבק...

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

-->