PDA

צפייה בגרסה מלאה : וואטסאפ שיפעל בסין?

shmil
27-04-18, 19:28
הורי נוסעים לסין בשבוע הבא, והטילו עלי פרוייקט: למצוא דרך איך יעבוד להם הוואטסאפ בסין.

כידוע, השלטון בסין חווסם וואטסאפ.

אמרו להם להתקין WECHAT ועוד איזה VPN.

מישהו מכיר?

לביא
27-04-18, 19:43
אצלי באנדרואיד, super vpn עושה את העבודה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

shmil
27-04-18, 19:58
תודה, אבל אתה רוצה להסביר קצת איך ומה בדיוק לעשות?

בוזי
27-04-18, 20:00
עם סים ישראלי הווצאפ יעבוד.

Hagai K
27-04-18, 21:51
חזרתי משבועיים בסין לא מזמן.

השתמשתי בגלובל סים של פלאפון.
הווטסאפ עבד כמעט כל הזמן בלי בעיה, גם בלי VPN, לפעמים היה קצת איטי.

כגיבוי, עשיתי לעצמי גם VPN ב VyprVPN , עולה משהו כמו 12 דולר לחמישה מכשירים בו זמנית, עשה את העבודה כשהתחברתי ל WiFi.
סה״כ זה סטאפ שעשה את העבודה לא רע, לפעמים היה צריך קצת לשחק עם זה.

לגבי קניית סים בסין - הבנתי שזה קצת סיפור, מצריך דרכון וכו, אני החלטתי לחסוך את זמן ההמתנה בחנות טלפונים בסין, ולשלם עוד קצת על הגלישה.

אם יש עוד שאלות אני אשמח לענות.

אני לא נציג של אף אחת מהחברות הנל :)

פרטים נוספים על הגלובל סים: עולה משהו כמו 100 שח לגיגה, ואח״כ אפשר לטעון קצת יותר בזול. היתרון שלו זה שאפשר לשמור את חבילת הגלישה שנותרה לנסיעה הבאה. מה שכן, צריך להזמין כמה ימים מראש, אז לא לחכות לרגע האחרון

shmil
27-04-18, 21:56
חברים, אבא שלי בן 85 ואמא שלי בת 80.
הם נוסעים, לא אני.

אני מדבר על התקנת אפליקציה חד פעמית שאעשה להם בארץ, השבוע. אין מצב לשינויים שלהם שם.
אין גם מצב שהם יבינו למה לא עובד להם, אם לא עובד להם.
אה, וכרגע הם מנויים בגולן.
לגולן אין חבילת סין.

לכן, נסו בבקשה להציע לי תחת המגבלות.

Pageup
27-04-18, 22:58
שמיל,
אם הם עם סים ישראלי (או כזה שלא של שרת סיני מקומי) עם חבילת גלישה
אין בעיה כי אתה מתחבר לרשת בארץ. אין לא חסימה של ואטסאפ ולא של
גוגל פייסבוק וכו'.
אם אתה רוצה אבטחה כפולה אתה יכול להפעיל WeChat, זה פייסבוק, ואטסאפ
ועוד כמה שירותים במכה אחת רק סיני. תאלץ להתקין גם אצלך כדי שתוכלו
לתקשר.

shmil
28-04-18, 10:28
כמה נפוץ בכלל עניין הוויי-פיי בסין?

תומר ב
28-04-18, 13:40
הייתי לפני חודשיים עם חבילת חו''ל של פלאפון, לא הייתה בעיה עם וואטסאפ.
המלווים המקומיים היו צריכים קומבינות של התחברויות דרך vpn מחו''ל.
יש wifi במלונות, אבל בגלל שהוא מזוהה כמקומי אין אפשרות להתחבר לוואטסאפ.
גם גוגל מפות עבד בלי בעיה.

Pageup
28-04-18, 15:13
כמה נפוץ בכלל עניין הוויי-פיי בסין?

במלנות יש וייפיי, לפעמים גם באתרי תיירות ומסעדות. אבל, אין גישה לכל הרשתות המערביות כמו ואטסאפ, פייסבוק, גוגל על שירותיה (כולל חיפוש, ג'ימייל ומפות), לינקדאין וגם אתרים שהממשל הסיני החליט לחסום.
האופציות הן כמו שציינו VPN (לדעתי מסובך להסביר לאנשים בני 80 - במיוחד שזה לא משהו שהם עושים בצורה קבועה) וסים שאינו סיני עם חבילת גלישה.

Tzvika-Pick
28-04-18, 16:56
חזרתי מסין לפני חודש ומה שהסבירו לך נכון.

בגלישה סלולרית עם סים ישראלי אין בעיה להתחבר ל-99% מהאפליקציות שאתה מכיר מהארץ. וואסטאפ, פייסבוק, אינסטגרם, גוגל מפות - הכל עובד חלק.
בגלישה דרך רשת סינית מקומית, לא משנה אם זה סים מקומי או wifi - רוב הסיכויים שתהיה לך בעיה, רוב הדברים לא עובדים.

לגולן כן יש תוכנית נדידה שתקפה בסין אבל היא יקרה ולא כל כך משתלמת. התוכנית הכי טובה שאני מצאתי הייתה בפלאפון, בערך 250 שקל כולל 8 ג'יגה של גלישה ושיחות לארץ. גם אם אין להורים סים של פלאפון, אפשר לקפוץ לסניף קופיקס הקרוב לביתך, לקנות סים של וואלה מובייל שרוכבת על רשת פלאפון ולשים עליו את החבילה הנ"ל. ערב לפני הנסיעה באים להורים הביתה, מחליפים להם סים, מכבים את ה-wifi וזהו. כשהם חוזרים חוזרים לסים הישן ומבטלים את הקו.

אם אתה מתעקש לעבוד עם vpn אז זאת גם אופציה. לי היו שני חיבורי vpn, אחד של חברת nordvpn ושני של express vpn. שניהם מאפשרים לעבוד עם וואסטאפ אבל... צריך לזכור להפעיל אותן לפני הכניסה לוואסטאפ אחרת זה לא יעבוד. חוץ מזה בשלב מסוים של הטיול ה-nord הפסיק לעבוד אצלי ורק ה-express עבד. אחר כך המצב התחלף ורק ה-nord עבד. בקיצור, זה דורש קצת התעסקות ולא בטוח שמתאים להורים מבוגרים.

we chat אפליקציה שתפגוש בכל פינה בסין אבל לא ממש שימושית לזרים. זה כמו ווטאסאפ של סינים, רק שלא ממש יהיה לך עם מה לדבר שם כי לאף אחד שאתה מכיר אין את זה. חוץ מזה יש שם עוד מיליון אופציות כולל אופציה לארנק דיגיטלי. כמעט ולא תראה סיניים משלמים במזומן או באשראי, רק ב-wechat או המתחרה שלה alipay. אבל לזרים בלי חשבון בנק מקומי קשה מאוד לפתוח חשבון לתשלום באפליקציה הזאת, אז זה לא ממש רלוונטי.

בוזי
28-04-18, 17:55
אגב, עניין התשלום באפליקציה כ"כ מפותח בסין, עד כדי כך שיש חנויות שאתה פשוט נכנס, אוסף מה שאתה צריך מהמדף ויוצא.
האפליקציה עושה את כל השאר.

shmil
28-04-18, 20:55
תודה רבה למייעצים.
הותקן להם היום WECHAT, וSUPER VPN.

פי הגדרתם, אין להם כל כוונה לדבר עם משיהו אחר ממני ומאחי ואחיותי. ועוד זוג שנוסעים איתם
אז התקנתי WECAHT גם אני, וזה עובד.
הסברתי להם איך להפעיל את הVPN.
נראה איך יעבוד :)

בוזי
29-04-18, 08:49
וכל זה בשביל לא להחליף סים?

shmil
29-04-18, 09:11
בוזי, בשבילי ובשבילך להחליף סים זה פשוט. יש אנשים שזה לא כך עבורם.

בוזי
29-04-18, 09:27
התכוונתי שאתה תחליף עבורם.
המינוס היחיד הוא מספר טלפון שונה, לווצאפ זה שקוף.

יורם-דרומי
01-05-18, 21:41
הורי נוסעים לסין בשבוע הבא, והטילו עלי פרוייקט: למצוא דרך איך יעבוד להם הוואטסאפ בסין.

כידוע, השלטון בסין חווסם וואטסאפ.

אמרו להם להתקין WECHAT ועוד איזה VPN.

מישהו מכיר?
עם סים וחבילת גלישה מישראל הכל עובד כולל הפייסבוק - מניסיון (3 שבועות בסין)

-->