PDA

צפייה בגרסה מלאה : השאלת כבל תכנות לבאופנג

איל מ
28-04-18, 20:11
לצורך צריבת אימג' של המכשיר על המחשב אני זקוק לכבל לאיזה ערב או שניים. (הכבל עם שני הפינים. מכשיר ידני).
ברכה תבוא על המסייעים. תודה.
(ניתן בפרטי).

נדב42
28-04-18, 20:23
יש, כפר סבא או ת"א

איל מ
28-04-18, 21:00
אעלה מולך בפרטי.

גיא
28-04-18, 21:01
יש בחיפה

Sent from my iPhone using Tapatalk

shmil
28-04-18, 21:16
גם אצלי.

asypeer
28-04-18, 21:44
ר״ג / פ״ת
יש גם

Oriel
03-05-18, 03:32
לצורך צריבת אימג' של המכשיר על המחשב אני זקוק לכבל לאיזה ערב או שניים. (הכבל עם שני הפינים. מכשיר ידני).
ברכה תבוא על המסייעים. תודה.
(ניתן בפרטי).אשמח אם תסביר איך משתמשים בזה יש לי תקליטור וכבל ולא הצלחתי

איל מ
03-05-18, 06:07
יש על זה בדיוק לפחות שלושה ארבעה דיונים עם הסברים מדוייקים וקישורים מצוינים.
ותודה לנדב42 על העזרה.

erezgur
04-05-18, 08:55
לאחרונה גיליתי ששני הכבלים שיש לי לא עובדים טוב, לפחות עם דגמים חדשים יותר של באופנג (וזה לאחר שכבר עבדתי עימם מספר פעמים בעבר).
אני מבין שיש כבלים טובים יותר תומכי FTDI, כאלו שכנראה גם לא מצריכים שנמוןך של גרסת הדרייבר בחלונות. אבל מחירם 30$ וצפונה לעומת 2-5$ לכבלים הפשוטים. מיקלור מציע תהליך פשוט יחסית של שדרוג כבל פשוט לכבל עם FTDI, אם זה יעזור למישהו:
http://www.miklor.com/COM/UV_ProgrCable.php

bezzat
06-05-18, 14:39
אשמח אם מישהו יכול לעלות קבצים לעדכון- מעודכנים/מומלצים עם הגדרות נכונות
יש כאן כמה קבצים
אני לא יודע מה מומלץ ונכון

erezgur
06-05-18, 15:36
בכל מקרה, חשוב שתתחיל עם קריאת הרדיו הקיים ושמירת IMAGE שלו.

אני ממליץ לעבוד עם CHIRP, אין סיבה כיום להשתמש בתוכנות היעודיות של באופנג ולמיטב זכרוני בתקופה האחרונה יש אפילו שיתוף פעולה ביניהם, כלומר באופנג ממליצים לעבוד עם CHIRP/

לאחר קריאת הרדיו, פתח אחד מקבצי הגדרת הערוצים שתרצה לצרוב ותעתיק ממנו את הגדרת הערוצים (תדרים וכו').
יש כאן קבצים הכוללים את התדרים העיקריים של "אמריקאים" (1-8 או 1-14 או 1-22, תלוי מי העלה ומה חשוב לו) ואת 8 תדרי ה"אירופאים" ויש כאלו שהוסיפו את ה"טיגרסים"... ציין אילו מהקבצים מעניין אותך ...

בכל מקרה - אל תנסה לצרוב ישירות את אחד הקבצים, ישנם תתי דגמים רבים של הבאופנגים ואתה יכול בקלות להרוס.

יש כל כך הרבה שרשורים דומים ובלא מעט מהם יש גם קבצים מצורפים, כנראה שכולם יהיו טובים אם תמצא את התדרים שאתה מעוניין בהם ותעבוד לפי ההוראות בזהירות.

bezzat
06-05-18, 18:15
ארז
זה מה שמוגדר אצלי במכשיר

מה מומלץ אם שאר ההגדרות ?

119543

נ.ב
אני מצליח לבצע הגדרות רק אם img, לא אם csv .
מה אני מפספס?
לא מצאתי מאמר מסודר באתר

ey@l
06-05-18, 21:40
תוריד את האימיג המקורי מהמכשיר ותמחוק את הכל שם.... ואז בצירפ בשורה למעלה יש כבר תדרים מוכנים מראש של כל מיני תחומים כולל האמריקאי והאירופאי.
פשוט תבחר את התחום תדרים שאתה רוצה ואז הוא ישאל באיזה ערוצים לשים אותם.
ואז תעלה את האימג חזרה למכשיר וזהו.

erezgur
06-05-18, 22:00
לפי התמונה שצירפת, מבלי שהתעמקתי יותר מדי צרובים לך ערוצים אמריקאים 1-14, אירופאים 1-8 וטיגריסים.

עקרונית אתה לא צריך לשנות מאומה אלא אם כן אתה מעוניין לשנות משהו...

כדי לטעון ערוצים מקובץ CSV, לאחר שפתחת IMG (או עדיף - הורדת מהרדיו), לך לתפריט File -> Open ובחר קובץ CSV (המכיל הגדרות ערוצים).
יפתח קובץ בלשונית נפרדת ב- CHIRP ותוכל פשוט לבצע העתקה והדבקה של השורות הרצויות.

-->