PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיירה 3500 crew cab dully והאוהב המיואש

gadnaor
01-01-06, 22:12
לא ראית סיפורים ארוכים אבל בכל אופן המצב קשה והצורך בעזה רב אז ככה:
אני בעליו המתוסכל [יחסי אהבה/שינאה]של סיירה 3500 דבל קבינה דאבל ג'אנט 4X4 שנת 91 מנוע 6500 [לא מקורי] וגיר 4L80E
והבעיות הן בלי סוף, בעצם אני כל הזמן עסוק בלתקן אותו שזה בדרך כלל לא רע
הרכב יש לציין עובד קשה מאוד, נוסע הרבה פעמים עמוס בציוד וגורר, על הכביש ובשטח קשה טכני בדרום הארץ. הוא מגלה יכולת עבירות וגמישות מדהימה בכל הקשור בשטח שאינו חולי,
חשבתי לעבור לרכב אחר אבל אין משהוא שאני מכיר שיכול לעשות את אותה עבודה [יונימוג כבר יש לי אבל הוא איטי בכביש]
ואילו הבעיות שאליהן אני מחפש פיתרון
1 גיר. הגיר שלי הוא מאוד לא אמין [ המערכת האלקטרונית כמעט ולא מתפקדת - המכנית דוקא מחזיקה בד"כ 170,000 ק"מ] הייתי רוצה להחליף לגיר אוטומט לא אלקטרוני אבל לא לאבד את הover drive [אני פשוט נוסע כבר למעלה משנה ללא רביעי וזה סיוט] אני מבלה הרבה בשטח לבד וממש משקשק ללא היכולת להניעו בדחיפה [ מכיר פיתרון לזה באוטומט?] או עדיף גיר ידני בעל יכולות דומות, ובמה כרוך השינוי
2 המנוע . המנוע המקורי החזיק 170K לפני ראשים, ועוד 130K עד שהחזיר נשימתו לבורא. השני [6.5 ], היה במקור עם טורבו, אבל הרכבתי אותו ללא הטורבו.
עשה אצלי 150K עם משאבת ההזרקה 6.2 ואני חושב גם עם המזרקים המקוריים [טעות מין הסתם].
המנוע מעולם לא סחב כהלכה[ מזרקים ומשאבה?!]
- זה מאוד מתסכל לעלות את מעלה עין נטפים על הכביש בראשון עם פוטנציאל לLOW עם מנוע 6,500
עכשיו הוא התחיל בירידות לעשן אפור לבן ומאבד בהתלהבות מרובה לפחות צילנדר אחד שחוזר לאחר מכת "פול גז" מרטיטת עצבים
אני חושב שהייתי רוצה לחפש קומבינציה אחרת של מנוע / גיר יותר אמינים או אולי להשאר עם זה אבל לשדרג את אמינותו
3. משאבת הגה ותיבת הגה, כל הזמן נוזלים למרות שהחלפתי כבר 2 משאבות ו2 תיבות , אין משהוא אחר יותר אמין?
4. ברקסים, נזילה בלתי פוסקת ממכסה מיכל השמן למרות שהחלפתי אותו ואת הקפיץ ואת הגומי?
יש למישהו רעיון איך הדבר הזה יצליח לצלוח דיונות בלי לשקוע [אולי אם המנוע היה נותן את הכוח שלו זה היה עוזר]
5. גומיות ומסילות חלון - כבר מזמן הפכו לסכיני גילוח כההים , אולי מישהו יודע איפה אפשר לחדש
אולי תוכל להציל את מערכת היחסים המעווותת הזו או שמע היא נדונה לכישלון? מצפה להארה
עמיר והג'מוס

asafk
02-01-06, 00:28
1 גיר. הגיר שלי הוא מאוד לא אמין [ המערכת האלקטרונית כמעט ולא מתפקדת - המכנית דוקא מחזיקה בד"כ 170,000 ק"מ] הייתי רוצה להחליף לגיר אוטומט לא אלקטרוני אבל לא לאבד את הover drive [אני פשוט נוסע כבר למעלה משנה ללא רביעי וזה סיוט] אני מבלה הרבה בשטח לבד וממש משקשק ללא היכולת להניעו בדחיפה [ מכיר פיתרון לזה באוטומט?] או עדיף גיר ידני בעל יכולות דומות, ובמה כרוך השינוי

הגיר הזה מבוסס על התיבות הישנות יותר של GM. הTH400 שהפכה עם השנים ל3L80, ואח"כ ל4L80E שיש אצלך. התיבה מיועדת לעומס מירבי של 8000 פאונד (ולכן ה80 בשם). התיבה נחשבת לטובה ואמינה, אבל עקב אכילס שלה היא מערכת הפיקוד האלקטרונית. בד"כ, תקלות הן בדברים הפשוטים- לכלוך בקונקטורים, לדוגמה- יכול לבטל את ההילוך הרביעי... חוץ מזה- הדבר הכי חשוב לשמור על התיבה הוא שמן נקי, וקר. אם אתה גורר הרבה- תשקול מצנן מוגדל, זה ישמור לך על התיבה.
גירים ידניים קיימים- אבל לא זולים- הגיר המתאים הוא NV4500, שהיה קיים בגרסה הידנית של האוטו שלך. בכל הגררים שמבוססים על סיירה- זה הגיר (על פי החוק במדינת ישראל גרר חייב להיות ידני). אם תמצא סיירה 4X4 גרר בפירוק- הגיר מתאים. קח איתו את כל ה"ברזלים" מסביב- ומעבר לזה זה די פשוט.
2 המנוע . המנוע המקורי החזיק 170K לפני ראשים, ועוד 130K עד שהחזיר נשימתו לבורא. השני [6.5 ], היה במקור עם טורבו, אבל הרכבתי אותו ללא הטורבו.
עשה אצלי 150K עם משאבת ההזרקה 6.2 ואני חושב גם עם המזרקים המקוריים [טעות מין הסתם].
המנוע מעולם לא סחב כהלכה[ מזרקים ומשאבה?!]
- זה מאוד מתסכל לעלות את מעלה עין נטפים על הכביש בראשון עם פוטנציאל לLOW עם מנוע 6,500
עכשיו הוא התחיל בירידות לעשן אפור לבן ומאבד בהתלהבות מרובה לפחות צילנדר אחד שחוזר לאחר מכת "פול גז" מרטיטת עצבים
אני חושב שהייתי רוצה לחפש קומבינציה אחרת של מנוע / גיר יותר אמינים או אולי להשאר עם זה אבל לשדרג את אמינותו

ה6.5 טורבו- גם הוא מנוע אמין (יותר מה6.2)- ובמיוחד בגרסה נטולת הטורבו. אבל גם הוא "מפונק" ודורש החלפות שמנים תכופות, ושמן איכותי. המנוע די חלש בסה"כ- 160 כ"ס ומשהו כמו 45 קג"מ בלי הטורבו, ו190 כ"ס ובאזור ה60 קג"מ עם טורבו. כשאתה נוסע באוטו של 4.5 טון וגורר עוד 4 טון- זה כבד לו. נשמע לי שגרמת נזק למנוע עם הסט-אפ הלא מקורי ששמת בו. לפי הסימנים- זה הזמן לפתוח אותו ולבדוק מה קורה בפנים- לפני שהנזק ייהפך לכזה שאי אפשר לתקן. גם כאן אני ממליץ לשקול שיפור מערכת קירור על מנת להעלות את האמינות.

3. משאבת הגה ותיבת הגה, כל הזמן נוזלים למרות שהחלפתי כבר 2 משאבות ו2 תיבות , אין משהוא אחר יותר אמין?

יש רק מוצרי אפטרמרקט מאוד יקרים שמיועדים לצעצועי שטח.

4. ?
יש למישהו רעיון איך הדבר הזה יצליח לצלוח דיונות בלי לשקוע [אולי אם המנוע היה נותן את הכוח שלו זה היה עוזר]

הדבר הזה אף פעם לא יצלח דיונות. שכח מזה. דאבל ג'אנט, יחס הספק/ משקל מעורר רחמים- זה לא הכלי הנכון.

עמיר והג'מוס

מקווה שזה עוזר..

אסף.

gadnaor
02-01-06, 09:58
אסף תודה על התשובה המפורטת
למישהוא יש גיר כזה?
אם השילוב הזה הוא חלש וכנראה לא אמין במיוחד , איזה שילוב אחר אתה יכול להמליץ עליו
[ מנוע / גיר/ טרנספר, ] ראיתי בארה"ב רכב כזה עם מנוע POWERSTROKE ?
אולי משהוא מהמנועים שהיו על הדודג'ים? שוב בארה"ב, ראיתי הרבה D200 עם מנוע קמינס
משהוא מכיר קומבינציה כזאת שעובדת רצוי ללא אלקטרוניקה?

לגבי הדיונות אין ספק שהוא לא אידיאלי אבל לפעמיםצריך לעבור, שוב כנראה שצריך יותר כוח, למשל בחולות של נחל סכר הוא מצליח לשייט , הפחד זה כשהוא כבר שוקע אז זה באמת קשה
שוב תודה
עמיר

tzagi
20-01-06, 04:44
Its like de-ja vu
all over again
(Yogi Berra)

lizard
20-01-06, 08:35
צןר קשר בפרטי. אני מכיר מישהו שיש לו גורר צהלי, סיירה 3500. אני בטוח שהוא יסכים למכור לך חלקים. בזמנו בעבור כל הרכב הוא רצה איזה 4, לא כולל מנגנון הגרירה עצמו.

המגרש ממוקם ליד שוהם/יהוד. במרכז הארץ.

-->