PDA

צפייה בגרסה מלאה : נשיכת חתול-דרמסאלה-בגי״ה

מירי פוקס
29-04-18, 21:28
ערב טוב-
האחיין שלי ננשך/נשרט היום בצהריים (צהריי הודו..- לפני 6 שעות) מגור חתולים באמצע סדנת בישול...
חברת הביטוח לא מכוונת אותו לבי״ח או מרפאה מסויימים שעובדים איתם. אומרים שלא רוצים להגביל.... שילך לאן שרוצה, יתבע אותם כנגד הקבלות ויקבל את מלוא ההחזר. הבעיה היא שבימים שנמצא שם הוא לא התרשם עמוקות מהתנאים הסניטריים וקצת נרתע מלקבל טיפול מקומי.
בבית חב״ד נתנו לו שתי כתובות של קליניקות- אחת טיבטית ואחת נחשבת מערבית.
חברה שלי שמלמדת קורסי טראומה ואירועי אסון גם בהודו אומרת שתתייעץ עם תלמידים שלה אבל לא נראה לה שתקבל תשובות טובות יותר. הכל בקנה מידה מקומי...
צריך לקבל את הטיפול (נוגדנים לאיסור ו5 חיסונים), תוך 24 שעות.
יש למישהו רעיון יצירתי יותר או היכרות עם האיזור להפנות לבי״ח או קליניקה שמכיר ?

תודה

מירי

אבנר ברוך
29-04-18, 21:55
מה מצב הגור? יש לו ריר קבוע בפה? פרווה נקיה או מלוכלכת? אוזניים שמוטות או זקופות? הוא נראה אפטי או ידידותי?
למה הגור נשך? הגנה עצמית או משחק?
נשיכות של חתולים זה עניין שגרתי ולרוב קשור לסימני משחק . הרבה בני אנוש מתרגמים את הנשיכות לסימני התקפה. לראייה - הצלקות על כפות ידיי.
אם החתול נראה נקי , אינו משלשל ואינו מרייר, פרווה נקיה, לא הייתי דואג יותר מידי. המשיכי ללטפו.
אם החתול לא נקי, משלשל, מרייר, דלקת בעינים, אוזניים שמוטות , מתנהג באופן אפטי ולא חברתי, רוצי לרופא.

- - - Updated - - -

גילוי נאות - אני לא וטרינר. קחי את הדברים שלי בערבון מוגבל.

ניר ל
29-04-18, 22:32
אבנר, זה נשמע שהחתול ניסה לברוח מהסיר.
לא הייתי לוקח סיכון. שיהיה בריא.

מירי פוקס
29-04-18, 22:52
החתול נראה חמוד ובריא. מצד שני מכיוון שהדגירה היא עד שבועיים לא לוקחים את הסיכון ומחסנים בכל מקרה ( ככה זה בארץ כשכאן השכיחות של מקריי כלבת נמוכה בהרבה מבהודו...) אם הפצע שיטחי נותנים רק סביל בסדרת זריקות אם עמוק- גם נוגדנים לפצע. לפי התמונות שלו זה לא עמוק אבל כאמור זה לא שיקול. אם יש ספק אז אין ספק וזה המקרה הקלאסי בעיניי. השאלה היא אם מישהו מכיר בית חולים באיזור שבו הוא יקבל חיסון לכלבת ולא ידבק בהפטיטיס (צהבת).

ד ו ר ו ן
29-04-18, 22:59
ראיתי חתולים שלאחר מעשה התבררו כחולי כלבת (נשכו והתנהגו קצת מוזר).
הם לא נראו מריירים או חולים במיוחד.
יותר עצבניים.

הייתי ממהר לקבל חיסון.

אבנר ברוך
30-04-18, 05:44
אני לא זוכר שראיתי חתולים בהודו....יכול להיות שהמצב בצפון קצת יותר ידידותי לבעלי חיים. בכל מקרה, בהצלחה עם ההודים ומתן החיסון.

מירי פוקס
30-04-18, 15:00
הנה...גרגור קטן בדרמסאלה... זה בשלב שהשתתף בקילוף השום לצ'יקן טיקה...
דקה אח"כ לפי התיאור נתן זינוק של נינג'ה מהרצפה ישר לרגל...
הבחור חוסן בבי"ח TEBETAN DELEK HOSPITAL. הוא אומר שנראה מערבי לגמריי, נקי, הם מאוד מנוסים בנושא הכלבת וישר נתנו לו פרוטוקול ומרשמים לשאר ארבעת החיסונים. מזרקים סגורים בעטיפה אטומה וסטרילית שהוצאו מהמקרר תרופות.

בתקווה שההרפתקאה בכיוון סיום...

תודה לעונים

מירי
119475

ניר ל
30-04-18, 16:05
​חתולים זה חלק מהתפריט בהודו ? ( שואל ברצינות)

אבנר ברוך
02-05-18, 13:23
לא שידוע לי. גם כלבים לא.
הם לא מגיעים לגיל או למצב צבירה המתאים לבישול.

-->