PDA

צפייה בגרסה מלאה : אקזמפלר 1 - דיסקו 1 - והפחד מנפילה

ploomb
02-05-18, 21:54
שלום שוב לחברי הפורום הנכבדים.

מאות, אם לא אלפי הודעות קראתי לאחר פרסום השרשור הראשון שלי בנוגע לחיפוש רכב פנאי/שטח ראשון - אשר יהיה זול בעיקר.

מי שלא זוכר: לינק (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107813-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A7%D7%9C-%D7%96%D7%95%D7%9C-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%A7%D7%A8).

האקזמפלר הראשון הגיע, ואיתו חייבות להגיע החלטות.

אז מה למדתי, ומי האקזמלפר?

למדתי שאני לא סגור על עצמי - שאני לא יודע אם אני רוצה רכב שטח קשה או רכב שטח רך. לא נעים, אבל בתכלס אני די מפחד מהוצאות היסטריות. לצערי היסטרי זה כרגע כל דבר מעבר לטיפולים שוטפים. מבין ומקבל שייקח לי זמן ללמוד לנסוע בשטח - אבל למען האמת, לא יודע כמה אגיע לשטח הקשה הזה. עם האוכל בא התיאבון, אבל אשתי לא בעניין של נסיעות שטח קשות.

ההתלבטות הכי גדולה שלי גם מגדירה את עומק הפער - אני רוצה רכב טיולים (רגילים, לא שטח קשה) גדול. בינתיים אפילו פורסטר עונה על הדרישה הזו. אבל גם אקזמפלר מספר 1. הדיסקו 1 של אביעד שושני, חבר הפורום הנכבד. לטענת בעלי הרכב, הוא מטופל בדקדוק ובאמינות אצל גורו מקומי ומספר הדאגות הצפויות לי מועט. (לינק למודעה ביד2 (http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&RecordID=805839&Code=73714966b0f9153fb3154e09bd32a618))

האמנם?

הרכב כבר לא מעט ידיים (6, אמאל׳ה) ולא מעט אלפי קילומטרים (309,000 אמאל׳ה 2). אבל היי, לקח מספר אחת - מספר הידיים לא חשוב ומספר הקילומטרים לא חשוב.

אשמח לכל הערות בנושא. קראתי שרשורים ארוכים בדבר נפילות מטרופר על אף המלצות חמות מחברי הפורום (למרות שמצאתי את אקזמפלר 0 בטרופר, הבעלים שלו החליט לא למכור ולהשאיר אצלו) ועוד לא התעמקתי בנבכי הדיסקו 1. לא ראיתי הרבה שרשורים בפורום אשר ממליצים כאן דיסקו 1 מיושן למשתמשים חדשים אשר מחפשים רכב שטח ראשון בתקציב נבלה. למה?

דעות? מחשבות? אזהרות? תשבוחות?

Saar
02-05-18, 22:52
דיסקו 1 כרכב שטח ראשון? לא יודע אם זה הדבר הנכון .
כמה שאלות ברשותך...
1. עד כמה אתה מעוניין/מסוגל לטפל ברכב לבד?
2. האם זה רכב יום יומי או לטיולים בלבד?
3. עד כמה אתה מתרגש מפלסטיקים שבורים בתא הנוסעים?
4. האם זה שהנעילה המרכזית של הדלתות/ חלונות החשמל עובדים יום לא /יום אולי ולפעמים כן, אבל לא כולם ביחד זה משהו שישפיע על ההנאה שלך מבעלות על רכב שטח?
5. לא ראיתי את המודעה, אם זה דיזל, האם יפריע לך להיות האיטי בחבורה על הכביש?

בקיצור, יש לדיסקו 1 הרבה יתרונות. אף אחד מהם לא באיכות הבניה/מערכת החשמל :)

הבהרה, אני הבעלים של דיסקו 1 98 קצת יותר מחודש.
היו לי לפניו מספר גיפים ורכבי שטח.
יש בדיסקו משהו שאין באחרים אבל לעניות דעתי זה לא ממש רכב שטח ראשון.
סער.

ishc
03-05-18, 10:07
רכבים בני 20+\- עם מאות אלפי קילומטרים ידרשו אחזקה דקדקנית וזה לא משנה עם הסמל של לנד רובר, מיצובישי, טויוטה וכו׳
כל הרכבים האלו סובלים מעודף חשמל, עודף מערכות מורכבות, עודף קילומטרים.
אם תטפל לבד בחלק מהבעיות, אתה מוכן להתמודד עם תקלות קטנות/גדולות ומעצבנות ואם זה רכב לטיולים שיכול לעמוד מדי פעם ולחכות לחלק אתה כנראה תסתדר לא רע.
יש פה שרשור שרץ על עלויות אחזקה של רכבי שטח, תעיף בו מבט אבל בסוף לא כולל דלק ועם מינימום אחזקה עצמית תתכונן ל-15000 שח בשנה +\-

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
03-05-18, 10:20
אני אהיה בוטה.

זה לא בשבילך. תקנה את הסובארו וסע לטייל .. אם תרגיש אחרי שנה פלוס שזה מתחבר אליך ולאשתך .. סבבה .. אתה תבין הרבה יותר טוב כמה אתה לא מבין.

עכשיו אתה עומד לעשות טעות פאנטסטית אם תקנה נבלה.

זאת דעתי שמבוססת על הנסיון אישי שלי על פני יותר מ 20 שנה ועל נסיון של מכרים.

liontamer84
03-05-18, 15:37
אני אהיה בוטה.

זה לא בשבילך. תקנה את הסובארו וסע לטייל .. אם תרגיש אחרי שנה פלוס שזה מתחבר אליך ולאשתך .. סבבה .. אתה תבין הרבה יותר טוב כמה אתה לא מבין.

עכשיו אתה עומד לעשות טעות פאנטסטית אם תקנה נבלה.

זאת דעתי שמבוססת על הנסיון אישי שלי על פני יותר מ 20 שנה ועל נסיון של מכרים.

+1

זה ממש לא רכב לכל אחד.

נדב ש.
03-05-18, 16:03
אז גם טרופר זה לא רכב בשביל "כל אחד".

ishc(צחי) צודק.
אף רכב בתקציב כזה לא יהיה מתאים(לפי הקישור שבמודעה), ורובם יהיו "מפחידים", הכל בהתאם לתקציב.
גם רכב בן 10 ששווה 100k יהיה אותו דבר בדיוק, אמנם הסטטיסטיקה אומרת שפחות הפתעות, אבל אם תגיע הפתעה היא תהיה ביג טיים ובגדול, ויש לי המון דוגמאות מהחיים.

אתה צריך להיות מוכן לזה כלכלית ונפשית, אם אתה לא אז תוותר על זה, עם כל הקושי שבדבר.

הרכב בקישור הוא בנזין+גפ"מ, לא מכיר מקרוב, לדעתי יש לרכב נתונים סבירים, בכל זאת בן 20 עם 6 ידיים(יש כאלה עם כפול במספר) וק"מ סביר לשנתון, כן מכיר את אייל(לא אישית) ושמעתי רק דברים טובים, גם בקבוצת דיסקברי בוואטסאפ, עונה ומתקשר ועוזר לכולם, איש טוב, לא חושב שצריך להיתייחס אליו כאל "גורו" כאלה ואחרים שתופסים מעצמם ושומרים את הידע שלהם אצלהם בכיס כאילו גילו את אמריקה, הכל נימצא ברשת אם יש לך קצת ראש לשבת ולחפור.

בהצלחה.

liontamer84
03-05-18, 16:21
אז גם טרופר זה לא רכב בשביל "כל אחד".

כל אחד יכול לקנות, אין מניעה.

לא לכל אחד שווה להחזיק כזה דבר, בטח אם הוא לא הולך לנצל את היכולות שיש לכלים
האלה שבשבילם בולעים את הצפרדע של העלויות שלהם.

יכול להיות באמת שהאקזמפלר הספציפי שהבחור מדבר עליו, מדוגם מכל הכיוונים ומלוקק.
אבל עדיין, העלויות שלו יהיו יותר גבוהות מרכב "חלבי" יותר...
ובשביל איך שהבחור אמר שהוא הולך להשתמש ברכב, כנראה שהחיידק עוד לא התפרץ אצלו
ברמה כזו שמצדיקה אחזקה של רכב כזה.

גיא
03-05-18, 16:34
כל אחד יכול לקנות, אין מניעה.

לא לכל אחד שווה להחזיק כזה דבר, בטח אם הוא לא הולך לנצל את היכולות שיש לכלים
האלה שבשבילם בולעים את הצפרדע של העלויות שלהם.

יכול להיות באמת שהאקזמפלר הספציפי שהבחור מדבר עליו, מדוגם מכל הכיוונים ומלוקק.
אבל עדיין, העלויות שלו יהיו יותר גבוהות מרכב "חלבי" יותר...
ובשביל איך שהבחור אמר שהוא הולך להשתמש ברכב, כנראה שהחיידק עוד לא התפרץ אצלו
ברמה כזו שמצדיקה אחזקה של רכב כזה.

מילים כדורבנות.

נדב ש.
03-05-18, 16:38
זה כבר משהו אחר, השיקול הוא שלו נטו.
לפי התגובה שלו כנראה שבאמת הוא לא בשל ולא צריך רכב בסדר גודל כזה ומשהו אחר כן יתאים לו, לא יודע מה אפשר לקנות היום ב 25k ולא יהיה נבלה ... כנראה שאפשר גם פורסטר שחוט...

גיא
03-05-18, 16:42
פורסטר שחוט גם יכול להכיש אותך אם לא תהיה ערני ...

נמרוד
04-05-18, 09:31
לא נעים, אבל בתכלס אני די מפחד מהוצאות היסטריות. לצערי היסטרי זה כרגע כל דבר מעבר לטיפולים שוטפים.

המשפט הזה בלבד אומר שאתה לא בשל להיכנס לתחביב הזה.

לא משנה מה המותג וההיסטוריה של הרכב - אם הוצאה בלתי מתוכננת של, נניח, 10,000 שקלים, היא משהו שמטלטל את המצב הכלכלי או הפסיכולוגי שלך או שלך זוגתך - חבל על הדיון.

ploomb
04-05-18, 09:41
תודה לכולם. חזרה לשולחן השירטוט. הוצאה של 10,000₪ לא מטלטלת אותי כלכלית או פסיכולוגית. טפו טפו. היא כן לא שווה את המקום שבו אני נמצא שעוד לא התפרץ אצלי החיידק.

ד ו ר ו ן
04-05-18, 10:57
קח בחשבון שבכל רכב שטח שתקנה, למעט חדש באחריות, זה סכום שאתה פסיכולוגית צריך להשאיר ברקע לשנה הראשונה של יישור קו והפתעות לא צפויות.

לא בטוח שתוציא אות בכלל, כולן או חלקו, אבל אתה צריך להיות מודע אליו.

זה יכול להיות תיקון שמתחבא כי המוכר לא סיפר/ידע/לא עלה בבדיקה, ויכול להיות כי משהו שלא הפריע לו יפריע לך.

נדב ש.
04-05-18, 11:52
תודה לכולם. חזרה לשולחן השירטוט. הוצאה של 10,000₪ לא מטלטלת אותי כלכלית או פסיכולוגית. טפו טפו. היא כן לא שווה את המקום שבו אני נמצא שעוד לא התפרץ אצלי החיידק.

איך חווית את השטח עד היום?
כדי שהחיידק יוכל להיתפרץ צריך לנסוע/לטייל(אפילו רגלי) על משהו.

נדב ש.
04-05-18, 11:58
קח בחשבון שבכל רכב שטח שתקנה, למעט חדש באחריות, זה סכום שאתה פסיכולוגית צריך להשאיר ברקע לשנה הראשונה של יישור קו והפתעות לא צפויות.

זה יכול להיות תיקון שמתחבא כי המוכר לא סיפר/ידע/לא עלה בבדיקה, ויכול להיות כי משהו שלא הפריע לו יפריע לך.

צודק.

ולא חייב איזה תיקון שמתחבא, מספיק גם נסיעה בשביל כזה או אחר ותקלה/שבירה כזאת או אחרת שגם ברכב חדש מהחברה לא יכוסה באחריות ובקלות אפשר להגיע להוצאות דומות.

צריך להבין שזה המצב וזה התחביב, מי שמטייל(הרבה, לא מתכוון לאלה של פעמיים בשנה) יהיה לו יותר בלאי ותיקונים, צריך גם לאהוב את זה בנוסף לזה שנהנים ואוהבים את הארץ, כי יש גם דרכים אחרות גם לזה-ברגל, טיולים בשכר וכו'.

ploomb
04-05-18, 14:15
אני מניח שהנקודה ביחס לסכום ההתחלתי הזה היא שלב הכניסה לתחביב. חיידק הטיולים והקמפינג קיים בנו כבר זמן מה, והרצון המקורי היה לרכוש רכב סופ״ש גדול משמעותית מההונדה ג׳אז שלנו. רכב שגם בני משפחה נוספים יוכלו לנסוע איתנו בו, ולכן הרצון היה ברכב גדול. עניין השטח לא עלה בהתחלה אבל כשהתחלתי לחפש רכב טיולים, נחשפתי לעולם השטח (אונליין). כפי שאמרתי, הכניסה לשטח הקשה פחות מעניינת אותנו כרגע, ולכן - נדמה שקניית רכב שטח מדוגם ומלוקק שטופל ויטופל בשוטף כשהוא בבעלותי, יעלה בחכתו הוצאות לא צפויות בגובה כזה. אני מבין לגמרי שאם אכנס לשטח ולא אדע לנהוג או אם אעשה טעות או סתם יישבר משהו - תהיה לזה עלות. אני פשוט לא רוצה להגיע למצב שאני קונה נבלה, לא יודע שהיא נבלה, והיא הופכת למפלצת מוצצת. לא זו המטרה, ואם צריך לחכות לאקזמפלר הבא, נחכה. אני פשוט באמת ובתמים לא חושב שעצם כך שהרכב בן 15-20 אומר אוטומטית שהוא נבלה. אני מטפל ברכבי האספנות שלי לפי הספר והם משרתים אותי שנים רבות מאוד. זו מכונה. בסוף, היא עובדת כל עוד אתה דואג לה. לדאוג משמעותו להוציא כסף, לפעמים לא צפוי, אבל בורות ללא תחתית הם לא העניין שלי.

בינתיים התחלתי לפזול לשברולטים. איזו טעות יא אללה.

elibaba
04-05-18, 15:20
אמרת רכב שטח ראשון, זול, יחסית גדול, קל וזול לאחזקה ולא ענתיקה - תשקול מוסו. יש ביד 2 עכשיו איזה טנדר מוסו 2005 שלדעתי יימכר בפחות מ 20K, נתונים נראים לא רע. בסכום כזה אתה לא מסכן הרבה ופרט לנושא הגיר שצריך נוזל מיוחד, הרכב מאוד זול לאחזקה.

גיא
04-05-18, 15:44
הבעיה היא לא התחזוקה הייקית

אלא שהרכבים הללו מאאאד מורכבים ובזמנם היו מאד מפנקים. כל הפינוקים הללו מתקלקלים וכשהם מתקלקלים זה ים כסף לתקן.

זה לא כולל מדחסי מזגן למינהם .. אלטרנאטורים ... גירים ... מנועים ... ואין לזה סוף. כל שבוע משהו חדש.

לפי ההסבר שלך. תקנה דאסטר או סובארו וסע לטייל
עזןב אותך מדיסקו.

ד ו ר ו ן
04-05-18, 16:59
אני פשוט באמת ובתמים לא חושב שעצם כך שהרכב בן 15-20 אומר אוטומטית שהוא נבלה. אני מטפל ברכבי האספנות שלי לפי הספר והם משרתים אותי שנים רבות מאוד. זו מכונה. בסוף, היא עובדת כל עוד אתה דואג לה. לדאוג משמעותו להוציא כסף, לפעמים לא צפוי, אבל בורות ללא תחתית הם לא העניין שלי.

אם אתה מתחזק רכבי אספנות לבד, אז אתה במקום טוב יוצא מהרבה אנשים שנכנסים לתחום.

אני גם לא חושב שכל רכב בן 10-15 הוא אוטומטית נבלה, אבל האקזמלפר שהתעת נוטה להיות נבלה גם כשהיה חדש, ומוזנח ישן זה במכפלות.

אל תתייאש, רק תתאזר בסבלנות למצוא משהו טוב יותר.

נדב ש.
04-05-18, 18:22
הבעיה היא לא התחזוקה הייקית

אלא שהרכבים הללו מאאאד מורכבים ובזמנם היו מאד מפנקים. כל הפינוקים הללו מתקלקלים וכשהם מתקלקלים זה ים כסף לתקן.

זה לא כולל מדחסי מזגן למינהם .. אלטרנאטורים ... גירים ... מנועים ... ואין לזה סוף. כל שבוע משהו חדש.

לפי ההסבר שלך. תקנה דאסטר או סובארו וסע לטייל
עזןב אותך מדיסקו.

אני גם לא חושב שכל רכב בן 10-15 הוא אוטומטית נבלה, אבל האקזמלפר שהתעת נוטה להיות נבלה גם כשהיה חדש, ומוזנח ישן זה במכפלות.

לדעתי אתם טועים ומטעים.
איזה פינוקים יש בדיסקו ישן?
לא מכיר את הבנזין מקרוב אבל יודע שאין שם יותר מידי חיישנים, מנוע ביואיק ישן וטיפש.
גיר בלי מחשב, אוטומטי כמו ברוב ה suv משנתונים יותר חדשים גם, גיר רגיל? לא חף מיפשע וגם בו יש תקלות, עלויות קלאץ׳ ותיקונים שעולים כמו שיפוץ של אוטומט.
שאר המכלולים כמו בכל 4x4, דיפרנציאלים, ציריות וכו'.

ברור שיש suv אחרים ישנים שיותר אמינים ועם הרבה פחות פוטנציאל לתקלות, אבל די כבר להפחיד עם הדיסקו.
גם לי אמרו ב 2005 " אל תיגע בטרופר" וב 2010 קניתי לבסוף והיתגלה שהשד לא נורא(ולראיה מחזיק היום אחד קצר), כנ"ל לגבי הדיסקו עכשיו, אתה קונה רכב כי אתה רוצה אותו.

ד ו ר ו ן
04-05-18, 18:30
אם אני חושב אחרת אני טועה ומטעה?

אם יש קונצנזוס עולמי, בין מוסלמים, יהודים, הינדים ושאר עמי העולם החופשי, הוא שדיסקברי זה רכב עם ״נשמה״, יש שיאמרו נשמה שחורה..
דיסקברי מתוחזק זה רכב שדורש תשומת לב וחוש מכני.
ודיסקברי מוזנח זו נבלה.

שנים נסעתי לטיולים ותמכתי נפשית בחבר עם אחד.
לא חסך שקל על הרכב, אהב אותו וקילל אותו.

אבל,
אם יש לך יכולת לקרוא ספר מכני, זוג ידיים שלא מפחדות להתלכלך, והפנמה שכמו ששני חברים בז׳אנר אמרו על עצמם: ״זה רכב שבכל רגע נתון משהו לא עובד״, אז אתה תהנה.

ד ו ר ו ן
04-05-18, 18:34
שאר המכלולים כמו בכל 4x4, דיפרנציאלים, ציריות וכו'.
ו.
במקרה הנדון גם הציריות חרא אם לא החליפו למחוזקות.. או שאתה רוצה לאתגר את זה?

בטרופר הייתה בעיה במנוע שלקח זמן להבין.
אבל ה״מיסביב״ היה איכותי.

האיש רוצה להכנס לעולם השטח להנות, לא לעבור חוויה מעצבת.

זה מה שאתה מאחל לו?
דיסקברי ישן?

נדב ש.
04-05-18, 18:45
קודם כל לא מאחל ולא ממליץ, קרא מה כתבתי, תיקנה אותו כי אתה רוצה אותו.

בטרופר "הבעיה" שאתה מתאר עלו עליה בעולם מזמן כבר, קרא בפורומים בחו"ל, בארץ סירבו להאמין שזאת התקלה ולקחת אחריות אז הלכו על החלפות גורפות וכיסחו לטרופר את השוק ברמה שב 2005 יכלותי לקנות רכב 2004 שעלה 180 אלף שח ב 90 אלף.

לא דורון, זה לא בגלל שאתה חושב אחרת, אתה קובע עובדות כשאין לך מספיק נתונים, אני מטייל עם הכלים האלה, ויש לי חברים עם הכלים האלה, בינתיים מי שניתקע זה חברים אחרים, טיול לפני חודש(2 דיסקו בחבורה, פוטנציאל לתקיעה לא?) קרס לפראדו בולג׳ויינט(ולפני שתיקפוץ, מקורי, פחות משנה על האוטו) וכמעט נישארנו לילה נוסף בשטח, נו אז?
ואם אתה לא נוסע אקסטרים עם גלגלים 33" אין לך צורך בציריות מחוזקות, ומה קשור בין זה לבין אמינות הרכב באופן כללי? שבירה זה לא אמינות, זה כבר סוג טיולים וסוג נהג.

assafy
04-05-18, 18:55
כפי שנאמר, האפשרות של הסובארו פורסטר נראית גם לי הכי הגיונית למה שאתה מחפש.
רכב שיתן לך התנהגות של פרייבט יחסית גדול וגם עלויות דומות בהתיחס לשנתון (עדיין פרייבט של ממש יהיה יותר זול).
מצד שני כן אפשר להיכנס איתו לשטח בשונה מכל הרכבים החדשים שמשווקים בתור 'ג'יפונים'.
תוכל לראות אם אתה מתחבר לזה או לא.
אם יכנס לך החיידק ותרגיש שאתה מגיע למיגבלות שלו או שאתה אונס אותו כבר יותר מדי (מה שקרה לי) אז מקסימום תחליף אותו אחרי כמה זמן. יש גם הרבה כאלה שזה בהחלט מספיק להם.
דאסטר ייתן לך יכולות שטח טובות יותר אם ידך משגת.

ד ו ר ו ן
04-05-18, 19:21
לא דורון, זה לא בגלל שאתה חושב אחרת, אתה קובע עובדות כשאין לך מספיק נתונים,.
אני מטייל באופן קבוע עם חברים עם הכלים האלו, כשעוד היו טריים וצעירים, מאז 2001, וגם עם האבולוציה המתוסבכת הנוכחית.
שברו ציריות בסיטואציות מפגרות עם גלגלים במידה מקורית.

זו החוויה שלנו איתם.
תעלה את החוויה שלך.

שמי שרוצה יתייחס איך שירצה לחווית המשתמש השונה.

מול טרופר, לא הייתי בכלל מתלבט.

ואם אתה לא ממליץ למתחיל לקנות דיסקו ישן בזול, אז על מה בדיוק אתה מתווכח?

נדב ש.
04-05-18, 19:32
לא מתווכח, בטח שלא איתך.
אם אתה אומר על רכב פשוט בן 20 שאין בו כלום מתוחכם שיש בו "בכל רגע נתון משהו שלא עובד" סיימנו פה.
וקרא שוב, לא ממליץ לו, ולא בגלל הרכב(אף רכב בגודל כזה, וכן גם טרופר לא יתאים לו), בגלל שזה "הוא" שלא בשל לזה.

שברו ציריות? אז שברו.
מצד שני כאלה שמטיילים עם גלגלים 33 כמה שנים עדיין לא שברו.
אני כן שברתי, אחורית, בזיק, אחרי היתעקשות שלי, אם לא הייתי מתעקש כנראה שהייתי נוסע עד היום ועוד הרבה אחרי על המקוריות, אבל לפחות הרווחתי מחוזקות. :cool:

נדב42
05-05-18, 17:33
אולי במקום לחזור על אותם ויכוחים שוב ושוב, ננסה לעזור לפותח השרשור, שהוא (ע"פ הצהרתו) בתול שטח לחלוטין ואין לו מושג מה הוא רוצה מהרכב.

אז לדעתי צריך להתחיל בלטייל קצת בשטח ולהיחשף קצת לתחום לפני שאתה רץ לקנות. אתה מוזמן להצטרף אלי לחוות כלים ישנים בעבירות גבוהה, ואוכל לצרף אותך לטיולים של מסייעת 4X4, שם יש מגוון רחב של כלים ותוכל לראות (מהצד) איך הם מתמודדים עם מגוון מכשולים בדרך.

שיקול נוסף הוא עם איזה רכבי שטח החברים שלך נוסעים - ככל הנראה תרצה רכב ברמת עבירות דומה או טובה יותר - סע גם איתם ותראה איך זה בא לך ...

נדב ש.
05-05-18, 19:11
אולי במקום לחזור על אותם ויכוחים שוב ושוב, ננסה לעזור לפותח השרשור, שהוא (ע"פ הצהרתו) בתול שטח לחלוטין ואין לו מושג מה הוא רוצה מהרכב.

אז לדעתי צריך להתחיל בלטייל קצת בשטח ולהיחשף קצת לתחום לפני שאתה רץ לקנות. אתה מוזמן להצטרף אלי לחוות כלים ישנים בעבירות גבוהה, ואוכל לצרף אותך לטיולים של מסייעת 4X4, שם יש מגוון רחב של כלים ותוכל לראות (מהצד) איך הם מתמודדים עם מגוון מכשולים בדרך.

שיקול נוסף הוא עם איזה רכבי שטח החברים שלך נוסעים - ככל הנראה תרצה רכב ברמת עבירות דומה או טובה יותר - סע גם איתם ותראה איך זה בא לך ...

אין ויכוח, מבחינת דורון רכב ששובר ציריות הוא לא אמין, אם היתה טויוטה שחוטה שהיתה מעניינת את פותח השירשור ב 25k אז ברור שהתמונה היתה אחרת ודורון היה גם מצייר אותה יפה.

הבחור חושק בלנדרובר,(קרא גם בלינק בהודעה הראשונה) כנראה זה מה שעושה לו את זה, הוא גם יודע שהוא צריך הילוך low, עכשיו צריך להסביר לו יפה לאן הוא ניכנס, כל רכב בגודל כזה ובגיל כזה יהיה עם פוטנציאל תקלות, החוכמה למצוא אחד עם פלטפורמה טובה ומישם להתחיל, אף אחד לא יכול לדעת מה יעלה בגורלו ואולי מחר מחרתיים יצטרך תיקון של כמה אלפים, ואולי לא והרווח רק שלו, זה המצב.
כמו שרשמתי לפני, לא יודע מה אפשר לקנות היום ב 25k שיהיה ראוי, יש לי חברים שקנו דיסקו ישן בסכום דומה(ויחסית מיושרים, נעולים), השקיעו עוד קצת ביישור קו קטן(סביבות ה 3-4k שח) ומבסוטים, ויש לי חברים שקנו טרופרים שנתונים אחרונים, אחד יצא מבסוט, השני נפל בקניה והספיק להחליף מנוע תוך פחות משנה(בלי היסטורית טיפולים, אגן שמן מנוע יצאו שבבים), זה המצב.

ד ו ר ו ן
05-05-18, 20:01
אין ויכוח, מבחינת דורון רכב ששובר ציריות הוא לא אמין,.
זה לא מה שכתבתי, זה מה שנוח לך להבין.
תקרא שוב.

אל תכניס פרשנות נסתרת שלא כתבתי, בינתיים אתה לא מוצלח בקריאת מחשבות.
אם יש לך שאלה, תשאל, אל תנחש.

זה דיון, עם דעות, לך יש את שלך, ולי יש את שלי, והכל בסדר.
בשביל שיהיה לך יותר קל, הנה מה שכתבתי על רכבים ישנים:

אגב, החברים שלי עם הנטייה למזוכיזם, לא מוותרים וממשיכים לתקן.

נדב ש.
05-05-18, 20:48
במקרה הנדון גם הציריות חרא אם לא החליפו למחוזקות.. או שאתה רוצה לאתגר את זה?

אני מטייל באופן קבוע עם חברים עם הכלים האלו, כשעוד היו טריים וצעירים, מאז 2001, וגם עם האבולוציה המתוסבכת הנוכחית.
שברו ציריות בסיטואציות מפגרות עם גלגלים במידה מקורית.

זו החוויה שלנו איתם.

זה לא מה שכתבתי, זה מה שנוח לך להבין.
תקרא שוב.

אל תכניס פרשנות נסתרת שלא כתבתי, בינתיים אתה לא מוצלח בקריאת מחשבות.
אם יש לך שאלה, תשאל, אל תנחש.

זה דיון, עם דעות, לך יש את שלך, ולי יש את שלי, והכל בסדר.
בשביל שיהיה לך יותר קל, הנה מה שכתבתי על רכבים ישנים:

אגב, החברים שלי עם הנטייה למזוכיזם, לא מוותרים וממשיכים לתקן.

אתה כתבת...

הם עם נטיה למזוכיזם... אתה חי בהכחשה כנראה שהטויוטה עולה לך 600 שח לשנה בתיקונים.... בטח אתה מתקן אותה עם מסטיק ונייר כסף...

מקווה שאתה לא לוקח אישית הכל בהומור....

ואני לא מתווכח איתך, סה"כ אני מסנגר על רכב שטח ישן ופשוט שכל המידע לגביו נימצא ברשת ויותר מיזה, אפשר ורצוי לתקן אותו לבד, וגם לזה יש תיעוד פה בג׳יפולוג.

ד ו ר ו ן
05-05-18, 21:13
אני לא אמרתי מילה על טויוטה..בשום חלק של הדיון,

להיפך, אני כתבתי שלקחת בחשבון 10k בצד זה מתייחס לכל רכב ישן שהוא יבחר.
אל תערבב, ואת ההתניה הפבלובית שלך תשאיר בחוץ.

והוא ביקש דיעה על דיסקברי ישן, זו הדיעה שלי.
לך יש את שלך, ושוב, מותר לך, ומותר לי.

תכתוב את שלך וזהו, אל תמציא ואל תכניס פרשנות או מילים שלא נאמרו.

נדב ש.
05-05-18, 21:32

אני את הדעות שלי רשמתי.
לא התניה פבלובית ולא נעליים, אם כבר לך יש כזאת וזה בא לידי ביטוי בתגובה הנ"ל שלך(ובכל השאר גם), אתה מכפיש באופן שיטתי רכבים שאין לך שום ניסיון מעשי איתם, רק תיאורטי ורק מרב סרן שמועתי.

דיסקברי הוא לא שיא האמינות, אולי רחוק מיזה, כזה גם טרופר ויש עוד שמות, עדיין אלה כלים שפשוט לטפל בהם, חלפים לא עולים הון(חלק בהזמנות מחו"ל) ולא צריך למשכן כליה כדי לתקן אותם, כל המידע עליהם נימצא ברשת, להבדיל מכלים אחרים שאין להם זמינות חלפים והם עולים הון לא קטן, ובעליהם לא משתפים ואולי מכחישים שהם גם מתקלקלים.

ד ו ר ו ן
05-05-18, 21:38
, אתה מכפיש באופן שיטתי רכבים שאין לך שום ניסיון מעשי איתם, רק תיאורטי ורק מרב סרן שמועתי.
.
פספסתי משהו?
אנחנו מכירים?

הכפשה היא כתיבה ללא ביסוס, ובגלל שאנחנו לא מכירים כלל, זה מה שאתה עושה כעת.

אם לא פספסתי, אז את הדיעה שלך אתה מוזמן להמשיך לכתוב, בזכות עצמך, בלי להתייחס למקורות הנסיון שלי שאין לך מושג לגביו.

איל מ
05-05-18, 21:47
יש אולי אפשרות להנמיך קצת את הלהבות?
כל פעם שמישהו מבקש המלצה זה הופך למלחמת עולם. אנשים הולכים בגלל זה לחפש ידע במקום אחר.
http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/14269-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8

תקראו את הודעת הפתיחה בקישור מגיפולוג.

ד ו ר ו ן
05-05-18, 21:47
נדב,
אני אחסוך לך את התגובה הבאה ואסכם ברשותך.
דיסקברי דור א הוא רכב מושלם לכניסה לעולם השטח, רכב פשוט, שרק השתבח עם השנים.
מערכת החשמל מתוצרת לוקאס היא אחת מפניני עולם הרכב.
הציריות בנויות בתכנון מופלא כפיוז במערכת ופשוט לא מבינים (לפחות אני) אין צריך לתפעל אותן.
רכב שיביא את בעליו בעל הידיים הימניות וחוש טכני, הדוגל בתחזוקה ונהנה מהאתגרים, לרמת מכונאות מלאת סיפוק.

ניצחת.

נדב ש.
05-05-18, 22:00
כל פעם שמישהו מבקש המלצה זה הופך למלחמת עולם. אנשים הולכים בגלל זה לחפש ידע במקום אחר.
http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/14269-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%A8

את האמת מצער שזה מגיע לזה...

כל זה בגלל שיש כל כך הרבה "מומחים" שמכירים את הכלים ויודעים לתת עליהם דעות, אפילו שמעולם לא היו בבעלותם כלים כאלה, אז אני יכול להגיד שגם מה שניכתב בקישור לאתר הזה רובו שטויות גמורות מכאלה שלא נגעו ברכב מעולם.
אני מטפל בכלים האלה(של חברים ושלי) ומכיר מקרוב, וגם בכל שאר הכלים שהיו בבעלותי בעבר, והיו לי הרבה...

נדב,
אני אחסוך לך את התגובה הבאה ואסכם ברשותך.
דיסקברי דור א הוא רכב מושלם לכניסה לעולם השטח, רכב פשוט, שרק השתבח עם השנים.
מערכת החשמל מתוצרת לוקאס היא אחת מפניני עולם הרכב.
הציריות בנויות בתכנון מופלא כפיוז במערכת ופשוט לא מבינים (לפחות אני) אין צריך לתפעל אותן.
רכב שיביא את בעליו בעל הידיים הימניות וחוש טכני, הדוגל בתחזוקה ונהנה מהאתגרים, לרמת מכונאות מלאת סיפוק.

ניצחת.

על זה נאמר "לבעלי טויוטה", כי הוא לא מתקלקל והוא מספר אחת בעולם.

ploomb
06-05-18, 14:18
תודה (כמעט) לכולם.

אני מחפש פורסטר. הדיסקו יחכה לשלב שבו לפחות אדע מה אני מחפש, ואת זה אדע רק אחרי שארגיש מה חסר לי. וזה לא יקרה עד שלא ארד לשטח.

תודה רבה להזמנות לנסיעה משותפת ולחוויה כללית, זה רעיון מצוין ואפנה בפרטי.

שבוע טוב לכולם.

שעיר בגב"ב
13-05-18, 13:50

אני חבר פורום פולגז יותר מ10 שנים
וכבר למדתי את דעותיו של מי שם לקחת
ברצינות ואת מי בעירבון מוגבל וממי להתעלם.

לדעתי יש סיבה לכך שמגיעים כאן מהר מדי להתנגחויות
סביב איכות הרכבים.
כאן זה שונה מאחר שאופנוענים נוטים
להחליף אופנועים בקצב מטורף! ולכן
יש לא מעט רוכבים שיש להם נסיון עם
הרבה כלים.
כאן שמתי לב שלרוב האנשים (לא לתפוס אותי במילה,
אמרתי רוב ולא כולם) יש נסיון
עם רכב אחד או שניים, והם נוטים להגן
על המותג שבבעלותם ולגלות סלחנות
לשגעונות של הרכב.

עבורי לקנות ג'יפ זו הרפתקה הרבה יותר
מסובכת מאופנוע שאני מסוגל לפרק ולהרכיב
לבד.

ולמרות מה שאמרתי, תודה רבה על העזרה. החומר הרב
והעזרה מהאנשים כאן עזרו לי לקבל
בחירה שלא חשבתי עליה לפני חודש.

ploomb
13-05-18, 13:53
.

ולמרות מה שאמרתי, תודה רבה על העזרה. החומר הרב
והעזרה מהאנשים כאן עזרו לי לקבל
בחירה שלא חשבתי עליה לפני חודש.

אל תשאיר אותנו במתח. מה הבחירה?

איל מ
13-05-18, 15:21
בטח קנה איזה טרופר בנזין...
(-;

שעיר בגב"ב
13-05-18, 15:51
בטח קנה איזה טרופר בנזין...
(-;

טרופר דיזל 97
מנוע 3.1 גיר ידני כמובן.
עם נעילה קדמית של אמיסה
וקפיצים של איירון מן עם בולמי efs.
ועוד ים תוספות.
עכשיו הוא ביישור קו אצל חבר
טוב שלי (צביקה ממוסך אור-צת בי-ם).

ishc
13-05-18, 21:04
תתחדש בהצלחה

נמרוד
13-05-18, 23:29
לדעתי יש סיבה לכך שמגיעים כאן מהר מדי להתנגחויות
סביב איכות הרכבים.
כאן זה שונה מאחר שאופנוענים נוטים
להחליף אופנועים בקצב מטורף! ולכן
יש לא מעט רוכבים שיש להם נסיון עם
הרבה כלים.
כאן שמתי לב שלרוב האנשים (לא לתפוס אותי במילה,
אמרתי רוב ולא כולם) יש נסיון
עם רכב אחד או שניים, והם נוטים להגן
על המותג שבבעלותם ולגלות סלחנות
לשגעונות של הרכב.

תובנה מעניינת שיש בה כנראה הרבה מן האמת.

בפאלו
16-05-18, 10:59
טרופר דיזל 97
מנוע 3.1 גיר ידני כמובן.
עם נעילה קדמית של אמיסה
וקפיצים של איירון מן עם בולמי efs.
ועוד ים תוספות.
עכשיו הוא ביישור קו אצל חבר
טוב שלי (צביקה ממוסך אור-צת בי-ם).
תתחדש

omri_t
21-05-18, 19:52
תתחדש!

יישור קו תמיד חשוב לעשות כמו שצריך.
זה משתלם בגדול.

תהנה!

שעיר בגב"ב
22-05-18, 22:52
תודה רבה:D

elephant man
23-05-18, 21:57
תודה (כמעט) לכולם.

אני מחפש פורסטר. הדיסקו יחכה לשלב שבו לפחות אדע מה אני מחפש, ואת זה אדע רק אחרי שארגיש מה חסר לי. וזה לא יקרה עד שלא ארד לשטח.

תודה רבה להזמנות לנסיעה משותפת ולחוויה כללית, זה רעיון מצוין ואפנה בפרטי.

שבוע טוב לכולם.

בחירה מצויינת.
מניסיון רב עם פורסטרים.

-->