PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר, לשפץ או שחבל על הזמן?

עירא
02-01-06, 12:01
הטרנספר שמורכב לי היום בג'יפ (אחד החלקים הבודדים שעדיין לא החלפתי) חזר לסורו ובכדי להעביר בין המצבים השונים צריכים לצאת מהג'יפ לבצע שלוש הקפות עם כיוון השעון עוד שתיים נגד, להעלות קורבן (בעדיפות בצורת פרה) ולקוות לטוב.
רצוי לציין שאת השמן החלפתי בו לפני בערך 2,500 ק"מ ומאז היה טיול אחד שעבר בתוך שלוליות (הייתי לבד ובלי מי שיחלץ אותי אז תבינו שלא יצאתי לשייט, אלא היו שלוליות בדרך) ואין לי צינור על הנשם שלו.
יש לי בבית טרנספר נוסף שקיבלתי במתנה, שהמצב של הגג"שים שלו נראה מצויין. הוא עובר בין המצבים השונים (צריך לשחק קצת עם הציר כניסה אבל זה יחסית משתלב בקלות).
עומדות בפני שתי אופציות:
1. אני יכול להמשיך לסחוב עם הטרנספר הנוכחי ובנתיים לפרק את הטרנספר הנוסף, לשפץ אותו לפי הספר ועוד שלושה ארבעה חודשים (כשאני אסיים...) להחליף ביניהם.
2. לשטוף את הטרנספר הנוסף, לצבוע אותו (שלפחות ייראה יפה) להחליף בין הטרנספרים וליסוע (ללא עבודה בכלל על הטרנספר הנוסף).

אשמח לשמוע את דעתכם מה עדיף, או הצעה לפתרון ביניים (כגון רשימה של דברים שכן הייתם מבצעים לרנספר הנוסף לפני הרכבתו).

תודה

עירא

AvigdorAharon
02-01-06, 13:24
פתרון ביניים (אני לא אוהב לעבוד קשה...סתם ללא סיבה):
החלפת שמן ואולי שטיפה פנימית.
פתרון סופי:
שיפוץ הטרנספר הנוסף תוך כדי הוספת TERRALOW של 4:1.

ד"א,
בעבר, בצה"ל, הסיקסים הראשונים נסעו מרחקים עצומים עם טרנספר בעיתי, והוא החזיק מעמד. קשה לי להאמין שאתה מתיחס לטרנספר כמו בצה"ל...

...My Two Cents

אביגדור

מוני אורבך
02-01-06, 15:15
עירא אומנם עבר זמן רב מאז נסעתי על CJ (מקווה שזה ישתנה בקרוב) אבל ממה שזכור לי אם הטרנספר לא משמיע רעשים סימן שהוא בסדר. dana 300 הוא טרנספר מאוד מאוד חזק עם גלגלי שינים (ולא רצועה כמו בסופה). קשה לי מאוד להאמין שהוא נהרס רק בגלל שהוא לא מעביר טוב. יותר הגיוני שהמוט המקשר בין הידית לטרנספר לא מחובר טוב (קורה בהרבה פעמים) ואז הוא עובר קשה. פרק את המכסה של הידיות ותבדוק אותו טוב טוב.

עירא
02-01-06, 20:36
עזבו לרגע את הטרנספר שלי, הוא יכול להמשיך לעבוד עוד שנים, השאלה היא כמה זמן לוקח לי להעביר מ-LOW ל-HI (נכון לעכשיו זה סיפור של 5-10 דקות, שאומנם זה לא הרבה שנים בחיים, אבל זה הרבה יותר מידיי בשביל להעביר מצב בטרנספר)
הבעייה שאני חושב שייש לטרנספר שלי היא מוטות שילוב עקומים ולכן הוא הולך קשה.
(כששיפצתי את הג'יפ זה הגיע למצב שהוא לא זז בכלל, גם לא עם פטיש 5, ואז שטיפה שלו עם סולר עזרה אבל אני חושש שהוא רוצה להיות מוחלף)
השאלות שלי מוכוונות בעיקר לטרנספר שיושב אצלי ואיך יהיה הכי נכון להשמישו.
(ואביגדור, לא זה לא יקרה, קיט של טרה לאו אינו אופצייה לסטודנט תפרן אלא אם יש פה מישהו שרוצה לממן את זה :twisted: )
עירא

ערן המסוקס
02-01-06, 22:16
עירא, עם כל החשק שזה נותן לשפץ את הטרנספר שבחוץ לפני התקנה, עזוב אותו ופשוט תרכיב אותו במקום מה שיש לך. זאת לא הרבה עבודה, וזה לא כרוך בשום הוצאה כספית.

אם היה לך כסף, אז הבחירה הנכונה היתה לשפץ אותו ולשים לו קיט יחסי העברה.

בינתיים תשים את הטרנספר הנ"ל וכשיהיה לך מזומן, תוכל לשפץ את הטרנספר המקורי (במידה ותמצא למה הוא לא עבד כראוי ותתקן את הבעייה), ולהכניס לו גם את הקיט.

שחר 9
02-01-06, 22:27
עירא תקשיב למוני הטרנספר הזה הוא כמעט בלתי ניתן להשמדה,
ב90 אחוז משהו עם מוטות העברה אצלך לא תקין תוריד אותן תבדוק את המוטות .

אצלי היתה בעיה דומה ומה שעשיתי היה הורדת הטרנספר וטיפול יסודי בכל המוטות וביטול כל החופשים שהיו שם והיו בלי סוף .

בהצלחה.

ניר ל
02-01-06, 22:47
אם הטרנספר לא נוזל (אם כן אז תחליף מחז"שים) ולא ירד מג'יפ אחר עקב תקלה - תרכיב אותו כמו שהוא וסע לשלום, במקרה הכי גרוע הלכו שעתיים עבודה, רוב הסיכויים שהוא בסדר גמור.

ד ו ר ו ן
03-01-06, 17:36
תחליף,
אני מבטיח לבוא לעזור לך,
זה בטוח יקח פחות זמן במצטבר ממה שההחלפות בין HIGH לLOW יגזלו ממני כל טיול 8)
הבירה והגוש עלי.

עירא
06-01-06, 21:12
ניר, הוא לא ירד בגלל תקלה. (הוא לא הורכב מעולם, הוא נקנה, התחילו לפרק אותו בשביל לשפץ ואז מכרו את הג'יפ)
השרתי אותו קצת בסולר, שטפתי, ניקיתי, צבעתי.
שבוע הבא אני ארכיב אותו.
עירא

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200601061941454544/200601061947494936/Picture_017.jpg
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/g/u/y/_/i/r/a/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200601061941454544/200601061944234200/Picture_015.jpg

ערן המסוקס
19-05-06, 13:19
בהמשך לשרשור. הגיע זמנו של טרנספרי. אי אפשר להוציא אותו מLOW בלי מאבק עקוב מדם.
האם קיים קיט שיפוץ למנגנון השילוב?

עירא
17-06-06, 12:54
טוב, הרכבתי אותו ובאמת איזה כיף להשתמש באופצייה של העברה מHI ל-LOW סתם בשביל הכיף...
אבל,
אומרים שבלי רע אין טוב (וההיפך) ויש לי מספר נזילות מרגיזות.
הנזילה שכרגע הכי מטרידה אותי היא נזילה מבית המיסב האחורי של הגל הקידמי (חלק מס' 14 בתרשים), אז אתמול פירקתי את החלק הנ"ל ואת הפחיות מרווח (13) ניקיתי את הכל טוב טוב, ייבשתי הייטב, גם את הברגים, שמתי לוקטייט על הברגים וסגרתי למומנט הנדרש והחזרתי את השמן (לא רשום להוסיף חומר אטימה כלשהו אז לא הוספתי) היום ראיתי שהמצב לא השתפר, ואף הורע. רעיונות לגביי העיניין וביטול הנזילה?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1411&stc=1

עירא

shmil
17-06-06, 15:18
קצת RTV אדום הזיק פעם למישהו? ;-)

כנראה שאעשה אותו דבר, באותו המקום בדיוק, בקרוב.

עירא
17-06-06, 15:32
לא, אפילו אני מכיר מישהו שטוען שסילירון זה טובבבבבבבבבבבבב

אבל (אחד כמו של שלי יחימוביץ')

הבעייה היא שחלק מספר 14, הוא בקוטר זהה בדיוק לפחיות המרווח, ולכן כמו שאני רואה את זה כרגע, יש צורך למרוך קצת RTV על כל אחת מהדיסקיות מרווח דבר שהעדפתי להימנע ממנו אבל כנראה שלא יהיה מנוס.

עירא

shmil
17-06-06, 23:32
זו בדיוק היתה כוונתי.

שכבה דקה מאד על כל דסקית, ועל המכסה.

tzagi
18-06-06, 08:23
Quote:
אני לא אוהב לעבוד קשה.

מה אתה אומר......

shmil
29-06-06, 01:03
הנזילה שכרגע הכי מטרידה אותי היא נזילה מבית המיסב האחורי של הגל הקידמי (חלק מס' 14 בתרשים), אז אתמול פירקתי את החלק הנ"ל ואת הפחיות מרווח (13) ניקיתי את הכל טוב טוב, ייבשתי הייטב, גם את הברגים, שמתי לוקטייט על הברגים וסגרתי למומנט הנדרש והחזרתי את השמן (לא רשום להוסיף חומר אטימה כלשהו אז לא הוספתי) היום ראיתי שהמצב לא השתפר, ואף הורע. רעיונות לגביי העיניין וביטול הנזילה?

מה מצב הנזילה אצלך, עירא?

אצלי פורק היום. היתה רק פחית מרווח אחת, ונשארה רק אחת. עליה, על גבי המכסה וע"ג הטרנספר במקום ו היתה אמורה לאטום היו הרבה שאריות של בוסטיק, שנוקו, כמובן.
לא ברור לי מדוע אמורות להיות 3.
נסגרה עם RTV אדום משני הצדדים ונראה שהנזילה פסקה.

מוני אורבך
29-06-06, 08:16
בהמשך לשירשור...
אם למשהו יש דנה 300 שהוא החליף עקב חוסר מעבר (או כל סיבה אחרת) והוא מוכן לתרום אותו למדע (לי (-: ) בחינם או תמורת תשלום סימלי אשמח לאמץ אחד (או כמה)

יש לי רעיון לאיזה פרויקט מאוד מאוד מענין עם הטרנספר הזה.

מוני

עירא
29-06-06, 10:37
למה אמורות ליהיות 3? אין לי מושג. כך זה מופיע בספר, אני מניח שמתאימים אותם לצמצום חופשים בציר.
עכשיו הלכתי להסתכל אם יש נזילה, נראה לי שמשם כבר אין, עדיין יש נזילה קלה מהמכסה (או מהפקק ריקון, אני לא יודע).

מוני, אני אבדוק אם הוא לא נשלך לגריסה ואעדכן אותך.

עירא

-->