PDA

צפייה בגרסה מלאה : המתנה לפני הנעה ודימום

Giladsol
06-05-18, 20:30
שלום לכולם,
התחדשתי בלנד קרוזר 2005.
אשמח לקבל טיפים לגבי המתנה לפני הנעה, ולפני דימום המנוע.
הבנתי שכדאי להמתין לפני שניהם אך אשמח לקבל פרטים מדויקים יותר....

גלעד

shachar
06-05-18, 20:32
לפני, כדי שהסלילים (נרות) יחממו לפני התנעה.
לא מכיר לנדקרוזר ספציפית אבל אמורה להיות נורה (כתומה?) שכבת שאפשר להתניע.

אחרי, כדי שהטורבו יוריד סלד לנמוך, תוך שהוא עדיין מקבל שימון. או כדי שלא יסתובב במהירות גבוהה ללא שימון...

(תודה נדב..)
Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Giladsol
06-05-18, 20:43
תודה על התגובה המהירה,
כמה זמן לחכות לפני ההנעה? (אין נורת הוראה)
כמה זמן לחכות לפני דימום?

נדב ש.
06-05-18, 20:49
לפני, כדי שהסלילים יחממו את הסולר לפני התנעה.
לא מכיר לנדקרוזר ספציפית אבל אמורה להיות נורה (כתומה?) שכבת שאפשר להתניע.

אחרי, כדי שהטורבו יוריד סלד עד כמעט עצירה, תוך שהוא עדיין מקבל שימון. או כדי שלא יסתובב במהירות ללא שימון...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

"נרות חימום"... או "מצתי חימום"...
מחממים את חלל הצילינדר...

הטורבו לא עוצר כל המנוע מונע, בנסיעה הוא מגיע למהירויות גבוהות(כ 150.000 סל"ד, תלוי במנוע/רכב), לפני דימום רצוי להמתין בין חצי דקה לדקה.
אפשר גם לפני עצירה מתוכננת, למשל בכניסה לרחוב לפני החניה להמשיך ב"גלישה" בלי להאיץ לסל"ד גבוה כדי לקצר זמנים.

- - - Updated - - -

תודה על התגובה המהירה,
כמה זמן לחכות לפני ההנעה? (אין נורת הוראה)
כמה זמן לחכות לפני דימום?

חפש נורה כתומה בצורת סליל, היא ניכבת לאחר שניות מרגע פתיחת סוויץ רק בהנעה ראשונה, כשהמנוע חם היא כנראה לא תידלק או אולי לשניה.

opl
06-05-18, 21:04
בסוף נסיעה זה לא כדי שהטורבו יוריד סלד... זה כדי שהשמן ירוץ בו (ובחלק מהדגמים גם נוזל קירור) על מנת שיקררו אותו וימנע מצב שבו השמן רותח/נשרף בצינורות. לפחות ככה אני מכיר אתה זה. פעם הוסבר לי שבדגמים מסויימים ישנם מנגנונים שדואגים שעדיין יזרום קצת שמן לאחר הכיבוי

Giladsol
06-05-18, 21:25
תודה רבה על הייעוץ

landY
21-05-18, 21:41
בסוף נסיעה זה לא כדי שהטורבו יוריד סלד... זה כדי שהשמן ירוץ בו (ובחלק מהדגמים גם נוזל קירור) על מנת שיקררו אותו וימנע מצב שבו השמן רותח/נשרף בצינורות. לפחות ככה אני מכיר אתה זה. פעם הוסבר לי שבדגמים מסויימים ישנם מנגנונים שדואגים שעדיין יזרום קצת שמן לאחר הכיבויבכל המכוניות המודרנית היום יש גם טורבו וגם מערכת עצור-סע. אני מניח שהיצרנים פתרו את זה כל אחד בדרכו, אבל לא מצאתי לזה רפרנס.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

opl
22-05-18, 08:32
הזרמת שמן לטורבו מיד לאחר כיבוי מנוע זה לא דבר חדש, הפתרונות שאני מכיר הם כדוגמת מאגר שמן מעל הטורבו (לזכרוני בראש) שפשוט ממשיך לזרום גם לאחר כיבוי.

"
There is no fan to cool a turbo. Modern turbos are oil & water cooled. After the car is shut off, the hot fluids still flow through the turbo, and force them through bringing in cooler fluids, basically siphoning oil & coolant through the turbo after the car is off.
"

119705

"
Start-stop will not trigger even if one of the dozen parameters are not met. I am sure that ASS also checks for engine/turbo temp and if it's too hot for it to shut down it wouldn't kick in.
"

עד כמה המקורות האלה אמינים - לא יודע...

יקיר גרין
22-05-18, 17:10
כולם מניחים שהרכב דיזל, אבל אם אין נורת חימום, אולי הרכב בנזין, ואז אין גם טורבו ...

נדב ש.
22-05-18, 17:20
יש גם טורבו בנזין, פרייבטים חדשים לרוב.

B-T
31-05-18, 00:56
בהתנעה - הסליל מתחמם ישר, כשנייה או שתיים ויש נורה כתומה שנכבת (כמעט מייד) כשהם סיימו להתחמם.
אם אתה רוצה להיות בטוח, חכה עד שכל נורות הבדיקה מסתיימות, כולל כרית האויר. זה לוקח כ5-8 שניות

בכיבוי - חצי דקה לפחות נדרשות. נאמר כבר מעליי, תן למנוע ולטורבו לנוח לפני שאתה מכבה. נסיעה עדינה יותר לפני סיום, ועוד כדקה-שתיים.
זה לא בריא לטורבו כיבוי מיידי, תחשוב שאתה עוצר לתדלק אחרי נסיעה בכביש 6, הטורבו רותח ואתה מכבה את המנוע ישר... סתם לקצר את החיים

אגב, יש בספר הרכב הרבה הוראות עפ״י הדגם הספציפי, ויש שם טיפים גם לגבי הטורבו, סנרופ, מדחס, טרנספר... תקרא את הספר...

-->