PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית פלטות אלומיניום למיגון

קישקוש
02-01-06, 13:10
אני רוצה להכין מיגון תחתון לרכב שלי ,מישהו יודע איפה ניתן לקנות פלטות אלומיניום 5 מ"מ
:roll:

polar bear
03-01-06, 01:18
ואם כבר שואלים...אז איזה אלומניום זה בדיוק?

נמרוד
03-01-06, 08:53
איזה איזור בארץ?

מה שמשתמשים במיגונים זה בד"כ סגסוגת שנקראת 5052.

קישקוש
03-01-06, 08:54
לפי מה שהבנתי מהפורומים כאן עדיף אלומיניום חלק ולא מחוספס כי המטרה היא שהמיגון יחליק על הסלע .
עברתי כמעט על כל חנויות האלומיניום והמסגרים למינהם בירושלים ולא מצאתי
אם אתה מוצא משהו תעדכן

נמרוד
03-01-06, 09:01
ירושלים לא מכיר.
סקופ הם החברה הגדולה ביותר בתחום בישראל. יהיה לך קשה לקנות מהם בתור לקוח פרטי, אבל אני בטוח שתוכל לברר דרכם איפה למצוא חומרים בירושלים. אני מקשר לך כאן ישירות לדף שבו מופיע החומר שאתה צריך:
http://www.scope-metal.com/Index.asp?ArticleID=185&CategoryID=184&P age=1

קישקוש
03-01-06, 15:50
נמרוד אתה תותח

השגתי שני מספרים בהם ניתן להשיג פלטות אלומיניום 5 ממ בירושלים
1) 02-6516284 2x1 מטר לפחות
2) 02-5380469 כל גודל שתירצו

ברגע שיהיה גמור אני אעלה תמונות .

רפי א.
03-01-06, 21:11
טרמפ על השרשור
האם אלומיניום כזה יעמוד בחום של המפלט?
אני רוצה לאלתר אטם בין המפלט לסעפת

ד ו ר ו ן
03-01-06, 21:38
5מ"מ זה קצת דק,לאיזה רכב הנ"ל מתוכנן?

נמרוד,
ראיתי יותר ממיגון אחד שנעשה מ6061 הקשיח יותר וגם 70', יש יתרון\חסרון ב5052?

אשר צור
04-01-06, 04:08
קישקוש.
לך ל - "משף" ברוממה מתחת לבנין הטלויזיה.
אני ממליץ על אלומיניום 60-61 אם אתה הולך על 5 מ"מ.
אם אתה הולך על 50-52 לך על 8 מ"מ

נמרוד
05-01-06, 09:30
טרמפ על השרשור
האם אלומיניום כזה יעמוד בחום של המפלט?
אני רוצה לאלתר אטם בין המפלט לסעפת

חפש הודעה של ערן המסוקס על שימוש בפחיות משקה מאלומיניום בשביל האטם שאתה מדבר עליו.

6061-T6 זה חומר גלם זמין מסחרית ואם צריך לעשות משהו מבני בעיבוד שבבי זה הבחירה הראשונה בדרך כלל, אבל הוא בעייתי לכיפוף ולריתוך. 7075 זה חומר תעופתי, כמעט בלתי אפשרי לריתוך לפי מה שאני זוכר, יקר יותר ולא נפוץ. 5052 זה חומר שהוא הפשרה הנכונה בדרך כלל עבור דברים כמו מיגונים, אם כי הכל אפשרי. השאלה מה זה משנה בכלל?

באופן כללי זה משעשה לדבר על בחירת חומרים כמו שאנחנו מרבים לעשות בפורום - כל ילד שחושב על באגי קודם כל זורק שמות של חומרים, כשהגאומטריה שהיא באמת מה שחשוב לא מקבלת התיחסות בכלל. אפשר להשתמש בחומר דק הרבה יותר ועל ידי מבנה וחיזוקים להגיע לחוזק/משקל טוב יותר אפילו עם פלדה מאשר עם סתם פלטת אלומיניום.

ד ו ר ו ן
05-01-06, 21:09
7075 זה חומר תעופתי, כמעט בלתי אפשרי לריתוך לפי מה שאני זוכר, .
7075 זו אחת הסגסוגות המועדפות על יצרני שלדות אופניים, רק מה, בניגוד ל-6061 הוא צריך לעבור טיפול טרמי אחרי הריתוכים.

אמיר חסידים
06-01-06, 16:04
חברים
אם מדובר על בחירת חומר גלם - 6061 הוא המתאים ביותר למשימה .
זוהי סגסוגת נפוצה מאוד ולא יקרה משמעותית , היא קשיחה הרבה יותר מה5052 וגם אותה ניתן לכופף .
ה5052 מיועדת לעבודות פחחות כיוון שקל מאוד לרתך אותה והיא ניתנת לכיפופים רבים אך כאן גם חסרונה - היא תתכופף ממכות !
בכדי להמנע מכיפופים ב5052 ניתן לחזק את הפלטה באמצעות קורות תמיכה ו/או עיבוי הפלטה לכן , משיקולי משקל הבחירה הנכונה היא 6061 .
לגבי ה7075 הוא לא ניתן לכיפוף ולמיטב ידיעתי הוא גם יקר יותר .
הכי נכון 6061 5-6 מ"מ פלטה חלקה ולא מרוג ( מחוספס ).

קישקוש
06-01-06, 17:27
לאחר דיונים רבים בחרתי בפלטת 5052 6.3 מ"מ נרכשה במשף בירושלים
את הכיפוף עשיתי באזור עטרות במקום בשם שלבן 025834441 עשה עבודה סבבה.
בקרוב אני אוסיף תמונות.
נישארה לי עוד פלטה בגודל 620X520 מתאימה בדיוק למיגון מיכל דלק של סמוראי מי שרוצה
200 שקל . (0523-801310)

רכס חיים
10-01-06, 01:58
נראה לי כי בחירה במיגוני אלומיניום הינה טעות כפולה.החומר בעיקרו רך מדי לפגיעות סלעים והוא לא יגן משמעותית בעת הצורך אלא יתכופף או אפילו יקרע.אין מצב שאלומיניום בעובי 5 או 6 מ'מ יכול לשאת נגיפה של שני טון דינמיים על משטח קשה מבלי להתכופף או להיקרע. אמנם הוא יתן הגנה מסוימת באופן טבעי אך יהיה צורך בהחלפה יקרה מדי פעם - אם הנהג הינו ברמת נהיגה נמוכה.אני רואה זאת אצל ידידי בעלי 'ג'יפים' ממוזגים. בשורה תחתונה אנו מקבלים מחיר גבוה, תועלת מוגבלת ותחזוקה/החלפה קבועה. לעומת זאת מיגון בפלדה בעובי 4 מ'מ הינו זול בחצי לפחות מגן באופן משמעותי טוב יותר מאלומיניום ומוסיף משקל בחלק הנכון של הרכב המשפר את הורדת מרכז הכובד.האלומיניום הגיע לעולמנו מהיאפים למינהם שהוצע להם 'אלומיניום תעופתי' בתמורה למיגון באלפיים שקל לחתיכת אלומיניום שעולה 200 שקל.חוץ מזה בנהיגה נכונה אין כל צורך בהגנות מסוג זה ,ומעולם לא עשיתי מיגון תחתון כלשהו בכלים שלי.יתרה מזו -ככל הזכור לי - בחמש השנים האחרונות לא נגעתי בשום סלע זולתי פעם אחת קלה בפינה אחורית ימנית בירידה לנחל אלות ואני רואה זאת לחובתי כהתרשלות מיותרת,וקשה לי לשכוח זאת עד היום.

ItayWitzer
31-12-09, 15:10
מעלה מחדש,

הייתי בג.ד חיתוך בפת"ח, הם עשו איזה משהו קטן בשבילי ולדעתי שילמתי די הרבה בשבילו.
אשמח אם מישהו יגיד לי אם זה הגיוני:

אלומיניום מרוג (רציתי חלק, אבל לא היה להם כוח להוריד מהמדפים), 4 מ"מ עובי (רציתי 3, אבל לא היה להם כוח...) 1280X500 מידות הפלטה במ"מ. שילמתי 250 שקלים, הם עשו חישוב של 47 שקלים לקילו (???).

אני פשוט רוצה לבנות משהו נוסף ואני זקוק לכמעט פי שלוש חומר.

האם המחיר הוגן?

GodsFather
31-12-09, 16:10
לאדם פרטי, מחיר סביר ביותר בהתחשב בכל הנסיבות.

עם מי דיברת שם ? כשאני הייתי שם, הם היו מאד נחמדים אליי ונרתמו לגחמות המתכתיות שלי ללא שום בעיה או אמרות כמו "אין כוח"...

ItayWitzer
31-12-09, 17:15
לאדם פרטי, מחיר סביר ביותר בהתחשב בכל הנסיבות.

עם מי דיברת שם ? כשאני הייתי שם, הם היו מאד נחמדים אליי ונרתמו לגחמות המתכתיות שלי ללא שום בעיה או אמרות כמו "אין כוח"...

בעיקר שיגעתי את גבריאל, הקטע הוא שאפילו לא הייתי סגור על מה שאני רוצה והם היו סבלניים לאללה.

והם גם כופפו וחתכו בלי בעיות. השירות מצויין.

עידו לוריה
31-12-09, 17:34
7075 זו אחת הסגסוגות המועדפות על יצרני שלדות אופניים, רק מה, בניגוד ל-6061 הוא צריך לעבור טיפול טרמי אחרי הריתוכים.

דורון הרשה לי לתקן אותך 7075 אינו ניתן לריתוך בכלל באופנים משתמשים ב 7073 שזה לא אותה הסגסוגת , וגם 6061 צריך לעבור תיפול טרמי לאחר הריתוך.
עידו

עידו לוריה
31-12-09, 18:19
אני בדיעה שאם עושים מיגון אז מ 6061 אבל זה לא חומר שכל אחד יכול לטפל בו והוא יקר פי שנים מ 5052 המיגון שנמכר להמונים מ 5052 זה נחמד (לחשבון בנק של היצרנים למינהם ) אבל אינו מקצועי.

לעומת זאת מיגון בפלדה בעובי 4 מ'מ הינו זול בחצי לפחות מגן באופן משמעותי טוב יותר מאלומיניום ומוסיף משקל בחלק הנכון של הרכב המשפר את הורדת מרכז הכובד.

אני לא חושב כמו חיים רכס שמיגון פלדה עדיף ושהוא מוסיף משקל במקום הנכון , להוסיף משקל לרכב לחינם זו טעות וגם עם זה נמוך (כמו במקרה של מיגון גחון).

החומר בעיקרו רך מדי לפגיעות סלעים והוא לא יגן משמעותית בעת הצורך אלא יתכופף או אפילו יקרע.אין מצב שאלומיניום בעובי 5 או 6 מ'מ יכול לשאת נגיפה של שני טון דינמיים על משטח קשה מבלי להתכופף או להיקרע

ההתיחסות של חיים רכס לגבי נגיפה והכיפוף או גזירה נכונים מאוד אבל למיגון מ 5052 לא כך הדבר לגבי מיגון מ 6061 .
לסיכום רכב שטח ממוצע (שזה כל רכב למעט רכבי מרוץ למיניהם )אינם צריכים מיגון כי כמו שחיים רכס כתב צריך להיות נהג טוב וזה מיגון מצוין ואיפה שצריך מיגון כי הסלעים מנגחים את הרכב זה מקום שלא צריך לנסוע בו (זה גם דרך לשמירה על ערכי טבע ) או שזה מסלול מרוצים/תחרות עבירות ואז צריך מיגון שתואם את אופי התחרות .
עידו

התייש
31-12-09, 18:39
עידו למה אתה מתכוון טיפול טרמי?

עידו לוריה
31-12-09, 18:48

טיפול בחום לנורמליזציה של הסגסוגת .
עידו

התייש
31-12-09, 19:00
זה עדיין לא ברור לי, מצטער

tomerico
31-12-09, 19:29
מצטרף לשרשור- אני חושב על התקנה של פלטה מתחת לסובארו, לא כי אני מטפס על סלעים, אני יותר בקטע של לגהץ שבילים אבל האוטו ממש נמוך יחסית לרכב שטח אז הייתי רוצה איזה משטח שיפריד בין הקרטר שמן, תחתית רדיאטור אגזוז וכדומה משיפשוף של קרקע.. מצד שני אני ממש לא רוצה להוסיף משקל לאוטו..
אלומיניום 5 ממ יעשה תעבודה במקרה שלי או שאולי לוותר על זה?

עידו לוריה
31-12-09, 21:27

לאחר עיבוד (כמו עירגול כיפוף ריתוך וכו') של חלק מסגסוגות האלומיניום נוצר באיזור העיבוד שינוי מבנה המתכת בפשטות נוצרים "רווחים" בין ה"גרעינים" של המתכת אותם "גרעינים" בתהליך של ריתוך (או חום בצורה אחרת) גדלים והרוחים ביניהם גם גדלים (תחשוב על חול שזה המצב הטבעי של המתכת ולאחר הריתוך זה חצץ )כמובן שככול שמתרחקים מאיזור ה"תפר"של הריתוך או העיבוד החומר נימצא במצב "נורמלי" ולכן כדי להחזיר אותו למצב נורמלי צריך לתת לו חימום לחום מסוים לפרק זמן מסוים ולפעמים גם הקירור נעשה מהיר או איטי באלומיניום זה נקרא הזדקנות החומר .
כמעט לכול סגסוגת יש חוץ מהשם (למשל 6061 ) יש גם טמפר , טמפר זה בדרך כלל אות עם ספרה או שתים או שלוש או ארבע אחריה שמסבירות את תהליך הנורמליזציה וההזדקנות שלה
בטבלה הזו אפשר לראות את הסיווג של הסגסוגות ותהליכי היצוב שלהן וההזדקנות:
נהוג להבחין בין כמה סגסוגות אלומיניום בתעשייה, המחולקות לפי קבוצות:

1xxx - אלומיניום מסחרי במצב טהור של כ-99 אחוז. תכונותיו: עמידות טובה מאוד בפני קורוזיה, מוליכות טובה , חוזק נמוך ולא ניתנת לטיפול תרמי

2xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס נחושת. תכונותיה: חוזק גבוה, עמידות נמוכה בפני קורוזיה, לא ניתנת לריתוך וניתנת לטיפול תרמי.

3xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס מגנזיום. תכונותיה: ניתנת לעיצוב ביתר קלות, חוזק בינוני ולא ניתנת לטיפול תרמי

4xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס סיליקון. תכונותיה: נקודת התכה נמוכה

5xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס מגנזיום. תכונותיה: עמידות גבוהה בפני קורוזיה, אידאלית לריתוך בעלת חוזק בינוני

6xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס מגנזיום וסיליקון. תכונותיה : חוזק בינוני ומעלה, טובה לעיבוד, אידאלית לריתוך, עמידות גבוהה בפני קורוזיה, ניתנת לטיפול תרמי. זוהי הסגסוגת הנפוצה ביותר המתאימה לייצור פרופילי אלומיניום באקסטרוזיה.

7xxx - סגסוגת אלומיניום על בסיס אבץ. תכונותיה: חוזק בינוני ועד לחזק מאוד, עמידות נמוכה בפני קורוזיה, ניתן לבצע טיפול תרמי, אינה ניתנת לריתוך.

בתוך הקבוצות הללו קיימים זנים שונים המסווגים על פי אות ומספר:

-F - חומר מפוברק
-H - זן קשוח עם או ללא טיפול תרמי
-H1 - זן קשוח ללא טיפול תרמי
-H2 - זן קשוח ומחושל חלקית
-H3 - זן קשוח שהתייצב על ידי חימום בטמפרטורה נמוכה

הספרה השנייה (מסמלת את מידת הקושיות בעקבות הטיפול התרמי)
-HX2 - רבע קושי
-HX4 - חצי קשה
-HX6 - שלושת רבע קושי
-HX8 - קושי מלא
-HX9 - קשה במיוחד

-O - רך באופן מלא
-T - מטופל תרמית למצב יציב
-T1, T2 - מקורר ומיושן באופן טבעי
-T3 - מטופל תרמית ומקורר
-T4 - מטופל תרמית ומיושן באופן טבעי
-T5 - מקורר ומיושן באופן מלאכותי
-T51 - הורדת לחץ על ידי מתיחה
-T510 - אין יישור נוסף לאחר מתיחה
-T511 - יישור קטן אחרי מתיחה
-T52 - הורדת הלחץ על ידי טיפול תרמי
-T6 - מטופל תרמית ומיושן באופן מלאכותי
-T7 - מטופל תרמית ומיוצב
-T8 - מטופל תרמית, מקורר ומיושן באופן מלאכותי
-T9 - מטופל תרמית, מיושן באופן מלאכותי ומקורר
-T10 - מחומם, מקורר ומיושן באופן מלאכותי
-W - מטופל תרמית בלבד

אסף טננבאום
01-01-10, 12:01
הירשפלד מתכות ברחוב נחלת בינימין בת"א (מספר 120 ומשהו)
שילמתי 30 וקצת ש"ח לק"ג

תתקשר קודם לוודא שיש להם את מה שאתה צריך.

אסף

התייש
02-01-10, 18:01
תודה עידו, החכמתי

בוטן המגניב
29-01-10, 13:21
אני קניתי פלטות דרך חברה של מוצרי אלומיניום
הם מתמחים יש להם פלטות
צור איתם קשר זה עולה פחות מיבוא

landrover
02-02-10, 07:56
בוטן המגניב (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=13511) , תסתכל בהודעות של עצמך , ותבין שזה לא לעניין מה שאתה עושה, יש מה שניקרא גילוי נאות , אם אתה עובד בחברה ומפרסם את המוצרים שלה , תציין את זה ,...

למנהלים - אפשר למחוק את ההודעה שלי גם ...

אמיר.

חייםפ
28-11-12, 07:03
מצטער על התגובה המאוחרת
סגסוגת מס' 3xxx הנה על בסיס מנגן ולא מגנזיום (מקור הטעות הוא בתרגום הערך מויקי באנגלית לעברית)
כך גם על פי הספר metals and how to weld them

-->