PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד ויטארה כג'יפ ראשון

Markai
08-05-18, 16:13
שלום לכולם!
אני מעוניין לקנות ג'יפ לאחר בדיקה בפורומים והתייעצויות חשבתי ללכת על סוזוקי גראמד ויטארה כיוון שרכב זה אינו מאוד יקר מה שיכול להשאיר מקום לשיפורים כגון מיגון, צמיגים, הגבהה.

בכל מקרה אמלא את השאלון ואשמח להצעות נוספות:

1. כמה אתם רוצים להשקיע80-110 אלף ש"ח עם גמישות מסויימת
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי לפיזור ילדים ונסיעה לעבודה וגם שטח
3. מי נוהג בו? אני
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? בטיולים עד 5 אנשים (3 מהם ילדים)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? אני מעריך בסביבות 15-18 אלף
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. עדיפות לאוטומט

אשמח לשמוע על הגראנד ויטארה וגם אם יש הצעות נוספות.
תודה מראש!

ishc
08-05-18, 16:42
גראנד ויורה למשפחה של 5 נפשות שמטיילת זה אפשרי אבל קצת קטן.
שקול רכב קצת יותר גדול

Sent from my iPhone using Tapatalk

Markai
08-05-18, 17:05
[QUOTE=ishc;792019]גראנד ויורה למשפחה של 5 נפשות שמטיילת זה אפשרי אבל קצת קטן.
שקול רכב קצת יותר גדול

יש לך הצעה לרכב יותר גדול?

erezgur
08-05-18, 20:31
מה אופי טיולי השטח שאתה צופה לעשות?
האם יש קבוצה שאתה מטייל עימה טיולי שטח? אם כן, אילו מכוניות יש בקבוצה?

בתקציב שלך אפשר לכוון לרכבים מסוגים שונים... למשל פורסטר שמתאים לנסיעות שטח קל בעיקר, דרך רכבים עם הילוך כח מסוכן שונים.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Markai
08-05-18, 21:33
מה אופי טיולי השטח שאתה צופה לעשות?
האם יש קבוצה שאתה מטייל עימה טיולי שטח? אם כן, אילו מכוניות יש בקבוצה?

בתקציב שלך אפשר לכוון לרכבים מסוגים שונים... למשל פורסטר שמתאים לנסיעות שטח קל בעיקר, דרך רכבים עם הילוך כח מסוכן שונים.

יצא לי לעשות כמה טיולים בודדים לא בתוך קבוצה.

התכנון להתחיל לטייל עם הילדים בעיקר. הייתי רוצה לעשות מסלולים גם יותר קשים אבל לא אקסטרים לגמרי.

erezgur
08-05-18, 23:14
אז אני מבין שאתה לא מגביל עצמך לטיולי שטח קלים ותרצה גם טיולים שיש בהם קטעים קשים. לכן זה מכוון לרכב עם הילוך כח.
5 נפשות עם ציוד לטיול זה כנראה באמת פחות נח בגרנד ויטרה (למרות שעדיין אפשרי).

נסה לעקוב בלוחות יד שניה אחר רכבי שטח עם הילוך כח הנכנסים בתקציב שלך, נסה לבדוק (הכוונה בשלב ראשון לחפש ולהתעניין מה ההיצע, מחיר, שנת ייצור וכו') למשל פאג'רו, רקסטון, ניסן פאת'פיינדר, סורנטו ובטח תקבל כאן אפשרויות נוספות.

נסה לראות איזה סוג רכב נכנס לתקציב משנת ייצור חדשה יחסית כדי לסמן מועמדים ולהתייעץ לגביהם באופן ספציפי.

Markai
09-05-18, 07:13
אז אני מבין שאתה לא מגביל עצמך לטיולי שטח קלים ותרצה גם טיולים שיש בהם קטעים קשים. לכן זה מכוון לרכב עם הילוך כח.
5 נפשות עם ציוד לטיול זה כנראה באמת פחות נח בגרנד ויטרה (למרות שעדיין אפשרי).

נסה לעקוב בלוחות יד שניה אחר רכבי שטח עם הילוך כח הנכנסים בתקציב שלך, נסה לבדוק (הכוונה בשלב ראשון לחפש ולהתעניין מה ההיצע, מחיר, שנת ייצור וכו') למשל פאג'רו, רקסטון, ניסן פאת'פיינדר, סורנטו ובטח תקבל כאן אפשרויות נוספות.

נסה לראות איזה סוג רכב נכנס לתקציב משנת ייצור חדשה יחסית כדי לסמן מועמדים ולהתייעץ לגביהם באופן ספציפי.

תודה רבה! אני אתחיל לבדוק אופציות נוספות על בסיס ההצעות שלך.

איל מ
09-05-18, 09:22
כמה אתה מייחס חשיבות להוצאות שוטפות?
Suv עולה הרבה יותר ביומיום מג'יפון.
עם ויטארה וגגון תוכל לעשות יופי של טיולים (מבחינת המקום לציוד).

ishc
09-05-18, 09:48
גראנד ויורה היא כבר לא ג׳ימני מבחינת הוצאות.
בעבר החזקתי גראנד ויטרה דור ראשון והיום מחזיק פאגרו שנת 2000.
יש הבדל של בערך 10% בהוצאות השוטפות.

opl
09-05-18, 09:51
רק 10%? מפתיע, חשבתי שלפחות 30

Markai
09-05-18, 11:33
כמה אתה מייחס חשיבות להוצאות שוטפות?
Suv עולה הרבה יותר ביומיום מג'יפון.
עם ויטארה וגגון תוכל לעשות יופי של טיולים (מבחינת המקום לציוד).

מייחס חשיבות. העניין הוא שאפשר למצוא אופציות של יד ראשונה בויטרה במחיר יחסית סבבה. וגגון אחלה הצעה תודה.!

- - - Updated - - -

מה אתם חושבים על נוחות נסיע בכבישים רגילים?
הרי אם להיות אמיתי רוב הנסיעות שלי יהיו על הכביש.

HAMM_V
09-05-18, 13:06
בהרגשה האישית שלי, כמי שנמצא בצומת דרכים (מחפש את הרכב הבא אחרי הג'ימני) - ויטרה היא מעין תחליף בינוני (ואני כמובן לא מדבר על הדגם החדש, שירד לגמרי מהגדרת ג'יפ).
ז"א, אם כבר לשאת בהוצאות של פול סייז (בעיקר מבחינת צריכת הדלק, שהבנתי שהיא בפירוש לא משהו בויטרה, יחד עם המנוע החלש) כבר עדיף לעבור לכל רכב אחר שהוזכר פה - פת'פיינדר, פגרו וכו'. אני גם לא בטוח שההבדלים בעלויות כ"כ משמעותיים (בהינתן המשחק האפשרי בין השנים).
אבל מודה שגם אני עצמי לא "מבושל" מספיק. ולא בטוח שהועלתי לפות"ש.

Zivcar
09-05-18, 14:43
בהרגשה האישית שלי, כמי שנמצא בצומת דרכים (מחפש את הרכב הבא אחרי הג'ימני) - ויטרה היא מעין תחליף בינוני (ואני כמובן לא מדבר על הדגם החדש, שירד לגמרי מהגדרת ג'יפ).
ז"א, אם כבר לשאת בהוצאות של פול סייז (בעיקר מבחינת צריכת הדלק, שהבנתי שהיא בפירוש לא משהו בויטרה, יחד עם המנוע החלש) כבר עדיף לעבור לכל רכב אחר שהוזכר פה - פת'פיינדר, פגרו וכו'. אני גם לא בטוח שההבדלים בעלויות כ"כ משמעותיים (בהינתן המשחק האפשרי בין השנים).
אבל מודה שגם אני עצמי לא "מבושל" מספיק. ולא בטוח שהועלתי לפות"ש.

זו דילמה שעולה הרבה.
בכלל, הייתי שמח לעוד דיון ״חיים אחרי הגימני״ שבטח אפתח מתישהו בחודשים הקרובים.
הייתי שמח להשוואת הוצאות שוטפות לגימני שמטייל(מבין שsuv יקר משמעותית אבל לא מבין אם ב50 אחוז או פי 2).
וגם נושא העבירות....האם פג׳רו או פתפיינדר ברמה של גימני משופר קלות או לא, למשל חושש מגודל וזווית מרכב שבטח גרועים משמעותית לשטח על חשבון דברים אחרים.
על לנד קרוזרים אני לא מדבר בכלל (תמחור שונה משמעותית ליד שניה ושנותן ספציפי ביחס לשאר הגדולים)

גיא
09-05-18, 14:46
גדול ב 50% ופי 2 זה אותו דבר ;)))))

erezgur
09-05-18, 14:50
גיא
גדול ב-100% זה פי 2...

אם כיום העלות 100 והעלות החדשה היא 150, זה גדול ב-50 אחוז. אם כיום 200 זה גדול ב-100 אחוז

גיא
09-05-18, 14:51
ההממ ....
כנראה אסור לכתוב ישר כשמתעוררים משינה מלאת אנטיביוטיקה ..🤭[emoji23]

Zivcar
09-05-18, 14:51
גיא
גדול ב-100% זה פי 2...

אם כיום העלות 100 והעלות החדשה היא 150, זה גדול ב-50 אחוז. אם כיום 200 זה גדול ב-100 אחוז

אכן...דקויות דקויות אבל זה לא מעט כסף....

amitaikl
09-05-18, 22:37
החזקתי גרנד ויטרה xl7 עם מערכת גז כמה שנים.
מוגבה וממוגן שירת אותנו נאמנה.
עלות התחזוקה היתה פרייבט + 10%
כיון שזה היה הרכב היום-יומי של האישה, היה אסור להחזיר אותו שבור.
אז נכון שלא עשינו את עשוש או ורדית, אבל הוא היה אחלה ועבר בכל מקום שרציתי שיעבור

eyalzo
04-06-18, 22:26
שלי יד ראשונה מ- 2009. עשינו 150 אלף ק״מ נטולי תקלות, כאשר מחציתם בשטח מסוג בוץ, חול, דרדרת וחצץ. לא עליתי בשום מעלה בדרום כי זה לא מעניין אותי, אבל כן הגבהתי והוספתי מיגון מלפנים כי זה כדאי. עלויות אחזקה מצחיקות - המקיף היה תמיד באזור של 2400 ש״ח לכל נהג, גם כשהאוטו היה חדש.
צמיגים מקסיס 771 בדרך כלל שמחזיקים 20,000 מאחורה בגלל אופי הנהיגה - הרבה שבילים במהירות 60 קמ״ש על בסיס יומיומי. זוג צמיגים זה 1000 וקצת. זו ההוצאה העיקרית.
מבחינת מרווח - טיילנו בהרכב של 5 הרבה שנים בשיא הנוחות. תא המטען מאד נוח, ואם מסירים את הפלטה ומעמידים מזוודות אז הוא ממש ענק.
הספסל האמצעי מאד פשוט וזה יתרון בעיני. הרבה רכבים חדישים שרחבים יותר ב- 20 ס״מ מציעים מושב אמצעי מאחור שהוא לא נוח. בויטארה הוא ממש בסדר.
צריכת הדלק כיום 9.3 ק״מ לליטר בתמהיל שטח וכביש בינעירוני.
יש לציין שהחלפתי לבולמים אחוריים טובים מהמקוריים, שהיו ממש רזים וגרמו לנדנוד המרכב אפילו בכביש 6.
מת על האוטו הזה, ומתבאס שלא עושים כאלו יותר. אין היום שומדבר שמתנהל כך בשטח ובגודל כזה מתחת ל- 300 אלף ש״ח.

-->