PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניית אחד מהשלושה

yossisiv
09-05-18, 23:44
הולך לקנות את ה4x4 הראשון שלי.
שטח לא חדש לי, מגיע מהדרום ובעברי לועס סלעים על 2 גלגלים.

יש לי 60 אלף להשקיע, אחרי יישור קו.

הדילמה נמצאת לפניכם:
כל דכפין שולח אותי להתרפק ולהתפרק על פרדו 2002 (ב60 אלף אמצא חצי-פגר נוסטלגי עם 400k באודומטר)
אני מחפש בנרות פאת׳פיינדר (גוועאלד, זועקים לי המומחים) 2007, צעיר, שהתייחסו אליו יפה אבל כבר כולם באיזור ה300k - אחרי מנוע.
יש גם באותו השנתון קינגים מתבגרים, שכולם טוענים שהם חלביים ושהטיפולים והתיקונים יקרעו אותי.

אז מה עושים? קונים פרדו בן 16 במחיר מופקע? אז אולי בכלל לצנוח שנתיים לפאג׳רו q בר טסט חצי-שנתי בחצי מהמחיר, לדגם אותו ועוד להשאר עם עודף??

מה אתם הייתם עושים?
(נ.ב. הרכב ישמש אותי לא רק לטיול של פעם בחודש)

ishc
10-05-18, 00:24
תעשה חוש ותגדיר קצת יותר טוב את הצרכים שלך.
בגדול וזו דעתי ומנסיוני האישי (ראה היסטוריית רכבים בחתימה) פאגרו Q שנת 2000, קינג שנת 2003 או פראדו שנת 2002 הם די אותו דבר.
אלא אם מצאת איזו מציאה יד ראשונה עם מאה אלף קילומטרים (ובאמת שאין כאלו) כולם יעלו בערך אותו דבר וכל רכב ומצבו הספציפי.
תגדיר יותר טוב את הצרכים שלך (רכב קצר, ארוך, בנזין דיזל, מה חשוב למשל צריחת דלק וכו').
בגדול כולם רכבים ישנים, כולם עייפים וכולם ידרשו תחזוקה עם אצבע תמידית על הדופק.

yossisiv
10-05-18, 07:04
אז אני אחדד:
מחפש רכב ארוך, דיזל. צריכת הדלק הממוצעת ברכבים האלו גם ככה צריכת הדלק נעה על 1 ל 6 (עייף) או 8 (סביר) או 10 (ואוו) בנסיעה משולבת.
רוצה אותו גבוה אבל שלא אצטרך לריב עם טסטרים, שאר התוספות כרגע הם פריבילגיה מבחינתי.
ישמש אותי הלוך-חזור לעבודה ולטיולים בסופשים (משמע - רכב עומד בגלל תקלה שווה בעית התניידות).
אני לא מחפש שטח רך. מחפש כלי שיעבור ב90% מהשבילים המסומנים שיש בהם חלק של עבירות קשה. אבל אני לא מתכוון לגדל מפלצת עבירות.
ירדתי לאחרונה מאופנוע כביש, ככה שלשלם הון על ביטוחים וטיפולים אני כבר רגיל ואף מוסכניק לא יפתיע אותי עם מספרים. אין לי בעיה גם עם לטפל בעצמי, יש לי ידיים טובות.

ולגבי המחיר:
פרדו 2002-1, קינג 2006-7, פאת׳פיינדר 2007 עולים בערך 60k. פאג׳רו q לעומתם עולה 35k (אבל פחות מפנק את הנהג וסובביו)

assafy
10-05-18, 08:23
לי יש פאת'פיינדר 2007, עוד לא 215k ק"מ עם מנוע מקורי ובלי בעיות (לא מוכר כרגע).
ראיתי כאלה אפילו יותר מושקעים ובמצב נהדר.
כנ"ל לגבי הקינגים.
מסקנה - צריך קצת סבלנות ובסוף תמצא רכב טוב.

boaz avrahami
10-05-18, 08:26
אתה מודע למחלות של כל אחת מהמכוניות שהזכרת?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yossisiv
10-05-18, 08:36
לי יש פאת'פיינדר 2007, עוד לא 215k ק"מ עם מנוע מקורי ובלי בעיות (לא מוכר כרגע).
ראיתי כאלה אפילו יותר מושקעים ובמצב נהדר.
כנ"ל לגבי הקינגים.
מסקנה - צריך קצת סבלנות ובסוף תמצא רכב טוב.

זה רכב שאני מסתכל עליו המון, עוד לא הצלחתי למצוא בנאדם אחד שממליץ עליו בכנות (ולא יודע למה, עושה רושם שהוא נהדר. אולי זה סמפטום של אהבת. הטויוטה שחולשת על הארץ).
הוא מאובזר עד השמיים, אמין באופן יחסי . השמועה אומרת שהכי יקר לטפל בו מכל המתמודדים, אתה מרגיש את זה?

yossisiv
10-05-18, 08:44
אתה מודע למחלות של כל אחת מהמכוניות שהזכרת?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

מכיר די טוב, ממה שקראתי ומהמלצות.
אני מכיר שבפרדו יש בעיות באינג׳קטורים ושבוקסות בבולג׳ויינטים נוטים להגזר. לא ראיתי פרדו אחד עדיין עם טורבו תקין (כולם מזיעים שמן מכל הכיוונים)
אני מכיר שבפאת׳פיינדר יש מערכת מים מפלסטיק (״העכביש״) שמתפוררת, מדממת, והורגת בשקט את המנוע. המון כלים מחליפים מנוע איפשהו בין 200 ל300 אלף קמ.
מחלות של הקינגים אני לא מכיר, אבל באופן כללי מדווחים שמנועי מיצובישי אוהבים להתחמם יתר על המידה. אומרים שחלפים וטיפולים יקרים בהפרש ניכר מבטויוטה.

מעבר לזה, כל הממליצים והמבקרים מסכימים שהפרדו עביר בהרבה בשטח, אך התנהגות הכביש בניסאן ובפג׳רו טובה בהרבה ומפנקת יותר באבזור (בגלל מתלים קצרים ונוקשים יותר מבפרדו).
מצאתי כמה ״צדיקים״ שאמרו לי שאיפה שעובר פרדו, יעברו גם ניסאן ופג׳רו. אולי קצת יפרפרו, אבל אף אחד לא יעשה פרסה הבייתה.

GodsFather
10-05-18, 08:46
טרופר...?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
10-05-18, 08:54
אתה פיקס.
נדמה לי שגם היה עניין של דש בורד בפראדו אבל זה קוסמטיקה.
בגדול אתה מודע...

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yossisiv
10-05-18, 08:56
טרופר...?

למען האמת שעוד לא צללתי לתוך הטרופר. יש לו לוק קרבי ומרובע כמו שאני אוהב אבל אני לא יודע עליו כלום (מלבד שהיה כזה לדוד שלי ובאחד הטיולים שלנו התפרקה לו צירייה. והוא איש שטח אמיתי, לא נהג של ״בכוח נעבור״. לצערי באופן מאוד אירוני נאלצנו לגרור אותו כל הדרך החוצה עד הכביש עם ההיילקס)

אתה יכול להמליץ, כמה מילים על הטרופר?

ש01
10-05-18, 10:06
שני חברים שלי מטיילים עם הרכבים שכתבת, אחד עם הטויוטה (קצת צעיר יותר- 2005) והשני עם קינג.
שניהם מוגבהים (חוקי) וממוגנים.
הטיולים שלנו בדיוק כמו שאמרת - שבילים מסומנים הכוללים גם מעברים יותר קשים, קטעים טכנים וכד'.
הטויוטה נראה גבוה יותר, אבל אינני יכול לומר שראיתי איזושהי עדיפות על הקינג.
הטויוטה מרגיש קצת יותר כמו טרקטור ומעט פחות מפנק.
קצת בעיות חשמל (שנובעות מהתקנות לא מקצועיות, לדעתי - אצל חפרים בוואדי ערה).

בהנחה שלא מחליפים רכב כל שנה ובהנחה שהטויוטה קרוב יותר ל2 טסטים בשנה, במקומך הייתי הולך על הקינג.
בנימה אישית - חשוב לך 7 מקומות? למה לא לבדוק תוצרת אמריקאית?

yossisiv
10-05-18, 10:26
בהנחה שלא מחליפים רכב כל שנה ובהנחה שהטויוטה קרוב יותר ל2 טסטים בשנה, במקומך הייתי הולך על הקינג.
בנימה אישית - חשוב לך 7 מקומות? למה לא לבדוק תוצרת אמריקאית?

תודה על התגובה!

האמת היא שלא חשוב לי ה7 מקומות כמו שחשוב לי ה4 דלתות + האופציה ל״מסע פילים״ או אפילו האפשרות לפתוח מזרון זוגי באוטו בשטח.
שזה עוד יתרון מובהק לפאג׳רו והניסאן - בהם השורה השלישית של המושבים מישרים קו ברצפה במקום להתגלגל הצידה כמו בפרדו.

ד״א, בקשר למוצא הרכב... מניסיון אני הולך על יפאני (באמתחתי סוזוקי סוויפט 2007 עם 245 אלף קמ, רכב מדהים ואמין! ובעברי סוזוקי די.אר 350 וקוואסאקי אי.אר6אן, אבא שלי 30 שנה עם דגמי סובארו שלא ראו מוסך מעולם) בגלל האמינות.
קיבלתי המלצה כללית לא ללכת על אמריקאיות, אבל שום דבר קונקרטי (אולי בגלל שהם שתייני בנזין? פחות אמינים? האמת, שאני לא יודע אם זה נכון בכלל)

לביא
10-05-18, 10:27
אולי כדאי להסתכל גם על רקסטון.
רכב אמין, הרבה יותר חדש בתקציב שנקבת ולפי מה שאני מתרשם, עבירות לא רעה.
כמה מודעות מיד 2

119565119566119567
119568

דניאל מאירי
10-05-18, 10:33
מה עם היילקס ?
יש לך התנגדות לטנדר ?
תוכל לעלות בכמה שנים טובות מהפראדו השחוט.
צריכת דלק משופרת, נעילה אחורית מקורית, מקום בלי סוף להעמסה,
רכב חסון ועמיד מכנית.
מה דעתך ?
דניאל

yossisiv
10-05-18, 10:52
מה עם היילקס ?
יש לך התנגדות לטנדר ?
דניאל

יש לי היכרות רבת שנים עם הרכב הזה ואין ספק שהוא מצוין! מפלצתי בשטח ואין מכשול שהוא לא יעבור, אבל אני עוד לא בטנדר...
הוא ספרטני לחלוטין, לא מרווח (והמושבים מאחורה סיוט), אין גישה לבגאז' מתוך הרכב וצריכת הדלק שלו דיי דומה לשאר שלעיל... חוצמזה שהוא טרקטור וכל הנעה שלו מעירה את כל השכונה :)

yossisiv
10-05-18, 11:02
נראה לי שאני מתחיל להסגר על הקינג או הפאת׳פיינדר מאיזור 2007.
שניהם עונים על כל מה שאני רוצה. גם הרקסטון האמת אבל אם להיות כנה - אני לא מסוגל להסתכל עליו, הוא פשוט מכוער.

תודה לכל המגיבים!
אם יש פה עוד חבר׳ה שרוצים לשתף במחשבה שלהם או בעלי הרכבים שבדילמה שיש להם המלצות - יותר מאשמח לקבל חוו״ד!!

בוזי
10-05-18, 11:15
אני מחזיק רקסטון 2005 מאז שהוא יצא מהסוכנות.
סה"כ הרכב מאוד אמין, עמיד וחסון. אין מחלות או תקלות שחוזרות על עצמן, המכלולים איכותיים ומחזיקים מעמד מאות אלפי קילומטרים, אם כי לא זולים ונדיר למצוא תחליפיים (למעט חלקי מנוע שתואמים למרצדס) או משומשים.
אצלי אחרי 13 שנה וכמעט 400 אלף קילומטר, פנים הרכב שלם ותקין, כולל מושבים, לוח מחוונים וכדומה. מנוע, גיר, טרנספר, סרנים, משאבת הזרקה, אינג׳קטורים, טורבו ועוד - מקוריים ולא דרשו כל טיפול או החלפה, למעט חיישן כזה או אחר, משאבת מים (פעמיים) ומודולטורים פניאומטיים של הטורבו וה egr.
כמובן שהוחלפו עוד חלקים כמו משולשים, תפוחים, בולג׳וינטים וכדומה - אבל הם הוחלפו בקילומטרז׳ אסטרונומי, בהחלט בלאי סביר.
נדמה לי שאפילו הצלבים בדרייבשפטים מקוריים....
אחרי הגבהה קלה ומיגון הוא יעבור איפה שכל השאר עוברים. משיכת הבקרה יעילה ונותנת עבודה.
עם מושבים מקופלים תא המטען שטוח כמעט לחלוטין, מאפשר שינה ברכב.
צריכת דלק 1:10 משולבת.
מכוער? עיתון דבר ואין דבר... אומרים שמכוערות משתדלות יותר.
ב 60 אלף אפשר למצוא רכב צעיר שלא עבד קשה.
בהצלחה במה שתבחר.

assafy
10-05-18, 11:17
זה רכב שאני מסתכל עליו המון, עוד לא הצלחתי למצוא בנאדם אחד שממליץ עליו בכנות (ולא יודע למה, עושה רושם שהוא נהדר. אולי זה סמפטום של אהבת. הטויוטה שחולשת על הארץ).
הוא מאובזר עד השמיים, אמין באופן יחסי . השמועה אומרת שהכי יקר לטפל בו מכל המתמודדים, אתה מרגיש את זה?

לא החלפתי הרבה רכבי שטח אז קשה לי להגיד.
מעבר לטיפולים השיגרתיים היה לי שיפוץ מסרק הגה, החלפת מחשב גיר, החלפת אלטרנטור, בושינגים במיתלים האחוריים והחלפת משולשים קדמיים עליונים (שכנראה לא היה צריך כי הבעיה האמיתית היתה חופש במסרק ההגה).
לא יודע להגיד אם זה קטסטרופה או סביר לרכב בן 11 שנוסע הרבה גם בכביש וגם עושה די הרבה טיולי שטח בעבירות מעל בינונית.
השנה שעברה היתה די קשה, השנה הזו, טפו טפו טפו, די שקטה מבחינת תחזוק.
מבחינת נסיעת כביש זה ממש סבבה, האבזור כמו שכתבת בשמיים.
מבחינת שטח ל"ק יותר טוב אבל הפאת'פיינדר יכול לעשות את כל מסלולי הטיול. עשיתי בלי דרמות וקשיים מיוחדים מסלולים כגון פרצים עליון, נחל דימונה, חמרן, עשוש, סרטבא, מוחרקה, מעלה עוזי, מעבר ערוגות, קומות, ציר נביאים והאימה ועוד הרבה. גם עשיתי בלי קשיים מיוחדים מסלולים שנחשבים קשים יותר כגון משלט 21 וציר המצלעות.

אפשר לשפר וגם להתקין נעילה אחורית וקידמית מה שיקפיץ את רמת העבירות. אני בנתיים מסתפק בבקרת המשיכה.
גם קינג ואולי גם רקסטון וסורנטו מהדור שהיה לו יכולת שטח יכולים להיות אופציות טובות. תראה למה אתה מתחבר.

assafy
10-05-18, 11:39
מכיר די טוב, ממה שקראתי ומהמלצות.
אני מכיר שבפרדו יש בעיות באינג׳קטורים ושבוקסות בבולג׳ויינטים נוטים להגזר. לא ראיתי פרדו אחד עדיין עם טורבו תקין (כולם מזיעים שמן מכל הכיוונים)
אני מכיר שבפאת׳פיינדר יש מערכת מים מפלסטיק (״העכביש״) שמתפוררת, מדממת, והורגת בשקט את המנוע. המון כלים מחליפים מנוע איפשהו בין 200 ל300 אלף קמ.
מחלות של הקינגים אני לא מכיר, אבל באופן כללי מדווחים שמנועי מיצובישי אוהבים להתחמם יתר על המידה. אומרים שחלפים וטיפולים יקרים בהפרש ניכר מבטויוטה.

מעבר לזה, כל הממליצים והמבקרים מסכימים שהפרדו עביר בהרבה בשטח, אך התנהגות הכביש בניסאן ובפג׳רו טובה בהרבה ומפנקת יותר באבזור (בגלל מתלים קצרים ונוקשים יותר מבפרדו).
מצאתי כמה ״צדיקים״ שאמרו לי שאיפה שעובר פרדו, יעברו גם ניסאן ופג׳רו. אולי קצת יפרפרו, אבל אף אחד לא יעשה פרסה הבייתה.

תדאג להחליף את סעפת המים החמים ("העכביש") כל 120K עד 150K ק"מ באופן יזום (החלק עולה כ-70$ בהזמנה מחו"ל), כמו כן תחליף נוזל קירור איכותי כל 60K כפי שכתוב בספר ותחסוך לעצמך את הבעיות.

yossisiv
10-05-18, 12:24
... אומרים שמכוערות משתדלות יותר.

הטיעון הכי טוב ששמעתי עד עכשיו בשרשור הזה! שיחקת אותה :-)

תודה assafy על המידע השימושי.

HAMM_V
10-05-18, 13:58
לא החלפתי הרבה רכבי שטח אז קשה לי להגיד.
מעבר לטיפולים השיגרתיים היה לי שיפוץ מסרק הגה, החלפת מחשב גיר, החלפת אלטרנטור, בושינגים במיתלים האחוריים והחלפת משולשים קדמיים עליונים (שכנראה לא היה צריך כי הבעיה האמיתית היתה חופש במסרק ההגה).
לא יודע להגיד אם זה קטסטרופה או סביר לרכב בן 11 שנוסע הרבה גם בכביש וגם עושה די הרבה טיולי שטח בעבירות מעל בינונית.
השנה שעברה היתה די קשה, השנה הזו, טפו טפו טפו, די שקטה מבחינת תחזוק.
מבחינת נסיעת כביש זה ממש סבבה, האבזור כמו שכתבת בשמיים.
מבחינת שטח ל"ק יותר טוב אבל הפאת'פיינדר יכול לעשות את כל מסלולי הטיול. עשיתי בלי דרמות וקשיים מיוחדים מסלולים כגון פרצים עליון, נחל דימונה, חמרן, עשוש, סרטבא, מוחרקה, מעלה עוזי, מעבר ערוגות, קומות, ציר נביאים והאימה ועוד הרבה. גם עשיתי בלי קשיים מיוחדים מסלולים שנחשבים קשים יותר כגון משלט 21 וציר המצלעות.

אפשר לשפר וגם להתקין נעילה אחורית וקידמית מה שיקפיץ את רמת העבירות. אני בנתיים מסתפק בבקרת המשיכה.
גם קינג ואולי גם רקסטון וסורנטו מהדור שהיה לו יכולת שטח יכולים להיות אופציות טובות. תראה למה אתה מתחבר.

מתעלק על השרשור -
יש לך דגשים/טיפים לדברים שחשוב לשים לב בבדיקת פאת'פיינדר?

assafy
10-05-18, 14:42
מתעלק על השרשור -
יש לך דגשים/טיפים לדברים שחשוב לשים לב בבדיקת פאת'פיינדר?

בערך מה שציינתי. לפי הספר כל 60K צריך לעשות טיפול גדול שכולל החלפת נוזלים ושמנים מלאה כולל שמן גיר ושמנים בסרנים ובטרנספר, תיבדוק שזה בוצע.
תבדוק מה הגיל של סעפת המים החמים ("העכביש") ותחליף אם צריך (מק"ט ניסן 92408-EB601).
אצלי היתה בעיה לעשות כיוון למיתלים האחוריים לכן הייתי צריך להחליף בושינגים - סיפור קצת יקר.
אם הרכב לא שופר כבר לשטח קח בחשבון עלויות מיגון והגבהה. אם יש לו עדיין את מדרגות הצד המקוריות מפלסטיק, הם לא יחזיקו הרבה זמן מעמד בשטח. אני החלפתי למדרגות צד מפלדה של רסטה.
דברים נוספים שהתיישנו והחלפתי לאחרונה - צינוריות וואקום לפיקוד על הטורבו. כמו כן ישנה מעין פומפה מגומי שמשמשת כמשאבת סולר ידנית מתחת למסנן סולר. הגומי התיישן ונסדק מה שגרם לחדירת אוויר ולתופעה של דימום אחרי 30 שניות ולאחר מכן התנעה עם סטרטר ארוך. הזמנתי את החלק מאיביי, החלפתי בעצמי והבעיה נפתרה.
אצלי מעולם לא היתה בעיה בשילובים של הטרנספר אבל תבדוק גם את זה.

נמרוד
11-05-18, 09:12
שלושת כלי הרכב שאתה מתלבט בינהם נמכרו בכמויות גדולות יחסית, במיוחד הטויוטה והמיצובישי. אני במקומך דווקא כן הייתי מתמקד, בוחר את זה שבא לי שיהיה לי (לא משנה למה - בחירה מהלב, מהתחת, מה שאתה רוצה) ומתחיל לחפש. יש מספיק דוגמאות בשוק. כשתמצא את זה הכי טוב שאתה יכול להרשות לעצמך, תקנה.

כל החישובים הכלכליים מגולמים כבר במחיר הקנייה...

ד ו ר ו ן
11-05-18, 09:28
יש לי 2 רכבים עם 2 טסטים בשנה.
כן זה גוזל קצת זמן.
לא, לדעתי זה לא צריך להיות השיקול לפסילת רכב טוב.

צודק באבחנה שלך לגבי ותק והתיישנות, של כל המועמדים.
בגלל זה פקטור מצב מכני לדעתי הרבה יותר משמעותי מאשר 2 טסטים עכשיו, או עוד שנתיים-שלוש.

asafk
11-05-18, 09:42
בסופו של יום להחזיק פג'רו BK או פתפיינדר יעלה לך סכום שנתי ממוצע דומה. פראדו ישן, ולו בגלל שהוא ישן, יעלה יותר.
מבחינת ביצועים אני לא רואה הבדל משמעותי בין פג'רו לפתפיינדר.
אישית אני מעדיף פתפיינדר לטעמי נוסע יותר טוב בכביש ובשטח. החשוב לבדוק הסטוריית התחממות. בשניהם. הנסיון מראה שרכב כזה שכבר עבר התחממות אחת לעולם לא חוזר לעצמו.

אסף.

ד ו ר ו ן
11-05-18, 09:43
יש לי היכרות רבת שנים עם הרכב הזה ואין ספק שהוא מצוין! מפלצתי בשטח ואין מכשול שהוא לא יעבור, אבל אני עוד לא בטנדר...
הוא ספרטני לחלוטין, לא מרווח (והמושבים מאחורה סיוט), אין גישה לבגאז' מתוך הרכב וצריכת הדלק שלו דיי דומה לשאר שלעיל... חוצמזה שהוא טרקטור וכל הנעה שלו מעירה
אתה מדבר על הישנים ודניאל על החדשים, 2008+.
איכות חיים הרבה יותר טובה בשנתונים המתקדמים, אבל כן, זה טנדר.

שים לב שברגע שפתחת אופציה לטנדרים, אתה יכול לעלות בשנתונים לא מעט ויש כמה אופציות.

טנדרים השתנו לא מעט בדגש על איכות המסיעה בתא הנוסעים.
זה לא SUV, אבל לא הטנדרים של פעם.

מה הגילאים של יושבי המושב האחורי?

נדב ש.
11-05-18, 09:52
אני מכיר מקרוב את שלושת הכלים שסימנת לעצמך, כולם טובים, כולם גיבורים, לדעתי האישית הקינג יהיה המועמד האידיאלי.
פשוט כי פראדו, כמו שציינת רובם כבר עייפים, ואלה שטופלו מבקשים מחיר(ויש לי חבר שמוכר 2001, מושקע מאוד מטופל לפי הספר שהוחלפו בו לאחרונה הרבה מכלולים בעלות אסטרונומית) בהתאם.
פת'פיינדר רכב מצויין, פלטפורמה דומה לקינג, אבל לדעתי יקר לתחזוקה והאמינות לא בשמיים, גם assfay ציין שהחליף מחשב גיר, אני מכיר שהמחשב שלו יושב בתוך הגיר ואם כבר אז עדיף שיפוץ בק"מ כזה שלא זול(כ 10k), וזה על קצה המזלג.
הקינג מוכר בבעיות שלו, דווקא בו המנוע די אמין, נעול אחורה עם תיבה מצויינת עם הרבה אופציות ונעילה אחורית, עלות החלפים ירדה משמעותית בשנים האחרונות ואפשר כמעט הכל לעשות לבד, בעיות ידועות זה חיישנים(או צמה) בטרנספר שמחליפים פעם ב... משאבת הזרקה שצריכה שיפוץ(ברובם כבר עברה), בוקסות משולשים וכו' כמו בשאר רכבים, סה"כ רכב גדול ומרווח ועושה הכל, ובתקציב שלך תוכל לרכוש שנתון גבוה.

נדב ש.
11-05-18, 10:00
אתה מדבר על הישנים ודניאל על החדשים, 2008+.
איכות חיים הרבה יותר טובה בשנתונים המתקדמים, אבל כן, זה טנדר.

שים לב שברגע שפתחת אופציה לטנדרים, אתה יכול לעלות בשנתונים לא מעט ויש כמה אופציות.

אמממממ
התניה פבלובית משהו... :confused:

assafy
11-05-18, 10:29
לגבי עלות שיפוץ מחשב הגיר שהוזכרה זה עלה לי 4680 שח.
מסכים בהחלט שהעבירות של הפאת'פיינדר והקינג מאוד דומה. לקינג יש יתרון של נעילה אחורית מקורית. אאל"ת הקינג יותר יקר ובהפרש אפשר להתקין נעילה (ואפשר להסתדר גם בלי). בסופו של דבר הרבה מהעבירות תלויה בנהג...

ד ו ר ו ן
11-05-18, 10:59
נדב,
שים לב שכתבתי שנפתחו אופציות, ברבים,ולא אופציה יחידה.

ועכשיו,
רד ממני.

עד שלא תגיב עניינית ולא לגופו של אדם, או עד שלא נכיר אישית, ראה עצמך משוחרר מהחובה להגיב על כל משפט שלי.
אני אמנע מלהגיב על שלך, סגור?

Asaf-a
11-05-18, 11:27
לגבי עלות שיפוץ מחשב הגיר שהוזכרה זה עלה לי 4680 שח.
מסכים בהחלט שהעבירות של הפאת'פיינדר והקינג מאוד דומה. לקינג יש יתרון של נעילה אחורית מקורית. אאל"ת הקינג יותר יקר ובהפרש אפשר להתקין נעילה (ואפשר להסתדר גם בלי). בסופו של דבר הרבה מהעבירות תלויה בנהג...לא לכל הקינגים יש נעילה אחורית, בחלק מהשנים לדגם המפואר (לימיטד) אין נעילה אחורית אך בקרת האחיזה מאוד אפקטיבית ועם צמיגים טובים כגון bf לא נתקלתי בבעיות עבירות.

בדגמי הbk עדיף לכוון לדגמים הפשוטים שמגיעים עם גלגלי 17 ולא 18 אינץ, או לקחת בחשבון בעלות הקניה החלפת סט גלגלים וצמיגים ל17 כולל ביוקרטיה מהנה במשרד הרישוי. .

כרכב טיולים, הקינג מאוד מרווח, במיוחד אם שולפים את הספסל השלישי (נשלף בקלות, קצת כבד) , מפנה נפח רב לאכסון מתחת לרצפת תא המטען.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

wonderd
11-05-18, 11:30
אם זה בכיוון יש לי חבר עם יונדאי טאראקן שמור ויפה למכירה..
לא מכיר את הדגם אישית ולא יודע מה החולשות שלו..אני בטוח שאחרים פה יודעים יותר טוב ממני..

yossisiv
13-05-18, 10:00

נכון להיום זה כולל ילד בן שנה וטרמפיסטים לטיול, ככה שאנשים בוגרים בהחלט על הפרק.
מנסיוני בפוזיציה הזאת - נסיעה של שעתיים-שלוש בקבינה האחורית של היילקס שקולה לקבלת אחוזי נכות בביטוח לאומי.

תודה לנדב, asafk, asaf-a ו-assafy (סטיית תקן קשוחה בכמות האסף-ים בשרשור הזה) על תגובותיכם האחרונות! בהחלט נותנות לי קצת יותר ביטחון בקניית כלי "לא טויוטה".

בגדול נראה שהקינג הוא דיל טוב יותר (למרות שגם כמה BFים 2008 הזדנבו במחיר של 60K) כי האופציות לשיפור מאוד אטרקטיביות, החל מרוחב הצמיגים המוכרים ברישוי ודיפ' נעול "סטוק").

נראה שהתחרות כרגע עומדת בין פאת'פיינדר וקינג משנת 2007, ניתן למודעות ביד2 והמצב המכאני להכריע.
למרות שמאוד מאוד מפתה לחתוך בחצי את סכום ההשקעה (הראשונית) ולקפוץ עם פאג'רו Q מדוגם בכל טוב.

ד ו ר ו ן
13-05-18, 10:14
נכון להיום זה כולל ילד בן שנה וטרמפיסטים לטיול, ככה שאנשים בוגרים בהחלט על הפרק.
מנסיוני בפוזיציה הזאת - נסיעה של שעתיים-שלוש בקבינה האחורית של היילקס שקולה לקבלת אחוזי נכות בביטוח לאומי.
.
היילקס ישן עם ברן חי ומתלים מקוריים שווה לטרקטור מבחינת השיכוך, לא מרגישים שיש קפיץ שעובד.

שים לב שמההתחלה לא מיקדתי אותך לדגם זה או אחר.
אני מדבר על טנדרים ככלל, בלי הצבעה על מי מהם, אלא על החדשים יותר, 2005 ומעלה.
עולם אחר באיכות חיים בתא הנוסעים ביחס למה שהכרת, או אולי מי שלא נסע בהם חושב שהוא יודע.

יש כאן באתר מבחני טנדרים, גם של asafk, כדאי לחפש ולקרוא ואם אפשר לנסות בנסיעה עוד יותר טוב, לרכב צריך להתחבר אישית.

עבדתי ונסעתי עם טנדרים מסוגים שונים בעשרים שנה האחרונות כדי להיות בטוח באמירה שיש אבולוציה מאד משמעותית בהשקעה של כל היצרנים לכיוון נוחות הנוסעים.

לגבי המושב האחורי, עד גיל טיפש עשרה, שאורך האיברים משתולל, זה לא רלוונטי.
אצלי הם לא רוצים לנסוע ברכב אחר.

למבוגרים, זה כן משנה, לפחות לחלקם.

יש בהחלט נושא של ציוד בארגז לעומת תא מטען סגור.

nirs
13-05-18, 21:35
לפארדו עבירות טובה מהפטפיינדר וה BK.
לי אישית יש ניסיון רע עם הפטפיינדר ולכן מבין השניים, העדיף את ה BK.
לגבי הרקסטון לא הייתי שולל. עבירות דומה ל BK.
ואכן, מכוערות משתדלות יותר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

yossisiv
13-05-18, 21:57
לפארדו עבירות טובה מהפטפיינדר וה BK.
לי אישית יש ניסיון רע עם הפטפיינדר ולכן מבין השניים, העדיף את ה BK.

הייתי שמח לשמוע בקצרה מהו הניסיון הרע שהיה לך, זה יעזור מאוד!

nirs
13-05-18, 22:42
הייתי שמח לשמוע בקצרה מהו הניסיון הרע שהיה לך, זה יעזור מאוד!

1. עבירות בינונית ומטה (בוודאי שבהשוואה לדיפנדר) ופחות טובה מה BK ובטח מהפראדו.
2. חצאיות פלסטיקה מיותרות שפוגשות כל אבן בדרך ומתפרקות. בלי פירוק והגבהות אין לו מה לחפש בשטח וגם אז לא להיט גדול.

assafy
13-05-18, 23:11
1. עבירות בינונית ומטה (בוודאי שבהשוואה לדיפנדר) ופחות טובה מה BK ובטח מהפראדו.
2. חצאיות פלסטיקה מיותרות שפוגשות כל אבן בדרך ומתפרקות. בלי פירוק והגבהות אין לו מה לחפש בשטח וגם אז לא להיט גדול.

Sent from my iPhone using Tapatalkאתה כותב בנחרצות גדולה. מה הניסיון שיש לך עם פאת'פיינדר?
להשוות לדיפנדר זה חסר טעם. הם באמת מקטגוריות שונות.
לנד קרוזר לדורותיו בעל יכולות שטח גבוהות יותר, אין על זה ויכוח. גם יעלה יותר מכפול עבור אותו שנתון.
לפי נסיוני בהרבה מסלולים, bk וקינג פחות או יותר עם אותה עבירות ומה שקובע בעיקר זו הנהיגה הנכונה.
בחבורה שאני נוסע עימה יש רוב לל"ק אבל גם פאג'רואים, טראנו, ג'ימנים, טנדרים ולעיתים גם רנגלרים. לכולם המסלולים היו מאתגרים ומהנים ובטח שהפאת'פיינדר לא היווה מיגבלה אלא להיפך (יצא לי למשוך לא מעט רכבים).
אני מנסה לנחש למה אתה מתכוון בחצאיות פלסטיק.
לגבי מדרגות הצד מפלסטיק כבר כתבתי, צריך לפרק אותם וכדאי להתקין מגני סף מפלדה. גם המדרגות צד המקוריות של הפאג'רו מאלומיניום לא ממש עמידות.
יש מעין ספוילרים מפלסטיק לפני הגלגלים הקדמיים. הם חטפו קצת מכות ופירקתי אותם. לא ראיתי כל השפעה על צריכת הדלק או על איזה שהוא דבר אחר אחרי הפירוק.
ראיתי מעט רכבים עם מגיני בוץ מפלסטיק קשיח, בטח גם זה מועד לפורענות.
חוץ מהדברים הנ"ל כבר אין שום פלסטיקה מלמטה.
להבדיל מהפאג'רו, לפאת'פיינדר יש שלדת סולם קלאסית.
לגבי הגבהה מאחר והוא לא מאד גבוהה ודי ארוך אז זה בהחלט נחוץ. כנ"ל לפאג'רו.
לדעתי כל האופציות של פאת'פיינדר, פאג'רו ורקסטון בהחלט ראויות עבור מסלולי טיול ולא לעבירות לשמה. אם הכסף זה לא בעיה, הל"ק עדיף לשטח טכני.

יאיר_א
13-05-18, 23:26

תודה לנדב, asafk, asaf-a ו-assafy (סטיית תקן קשוחה בכמות האסף-ים בשרשור הזה) על תגובותיכם האחרונות! בהחלט נותנות לי קצת יותר ביטחון בקניית כלי "לא טויוטה".

בגדול נראה שהקינג הוא דיל טוב יותר (למרות שגם כמה BFים 2008 הזדנבו במחיר של 60K) כי האופציות לשיפור מאוד אטרקטיביות, החל מרוחב הצמיגים המוכרים ברישוי ודיפ' נעול "סטוק").

נראה שהתחרות כרגע עומדת בין פאת'פיינדר וקינג משנת 2007, ניתן למודעות ביד2 והמצב המכאני להכריע.
למרות שמאוד מאוד מפתה לחתוך בחצי את סכום ההשקעה (הראשונית) ולקפוץ עם פאג'רו Q מדוגם בכל טוב.לפני שאתה מתלהב מפג'רו Q, ממליץ לעשות סיבוב ניסיון. רצוי בכביש. זה ייתן לך תחושה של איך יראו נסיעות מנהלתיות ברכב שתוכנן לפני יותר מ 25 שנה. רמז: הרבה פחות טוב מפג'רו BK.
איטי, שתיין, לא בטיחותי הם רק חלק מהחסרונות של הרכב הזה בכביש.

מצד שני... האמינות הבסיסית שלו מצויינת. יש חלפים בשפע במחירים סבירים ביותר וגם ידע איך לטפל בו. העבירות שלו בשטח היא בקצה היותר גבוה של הסקאלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

yossisiv
14-05-18, 13:10
טרופר...?

מה לגבי טרופר? מישהו ממליץ? מכירים מחלות?

*תיקון - אין צורך, ראיתי כרגע שיש שרשור ארוך מלפני מס׳ שבועות בנושא קניית טרופר.

wonderd
14-05-18, 13:42
מה לגבי טרופר? מישהו ממליץ? מכירים מחלות?

*תיקון - אין צורך, ראיתי כרגע שיש שרשור ארוך מלפני מס׳ שבועות בנושא קניית טרופר.

טרופר הכי גרוע..
ג.נ. - אני לפני קניית טרופר נוסף לבית :rolleyes:

Sagi Y
19-05-18, 12:27
אני כרגע עם ג'ימני ובמצב דומה (+1 בן חצי שנה) ומתחיל לחשוב על הרכב הבא.
למרות שלא יזמתי את השרשור, תודה רבה לכולם על כל המידע!

ד"א, שאלת תם - למה לא נשקלו לנדרוברים למינהם? דור 2 או 3... (אני מניח שיש סיבה טובה שאני פשוט לא מכיר 😀)

yossisiv
19-05-18, 12:52
ד"א, שאלת תם - למה לא נשקלו לנדרוברים למינהם? דור 2 או 3... (אני מניח שיש סיבה טובה שאני פשוט לא מכיר 😀)

עניין של תקציב. דיסקו 3 לא מתקרב לתקציב של 60 מיושר ודיסקו 2 מבחינתי נכנס לקטגוריה של פאג׳רו q.. ספרטני ושחוט, הרבה עבודה למציאת כלי תקין.

באופן כללי אני גם מעדיף יפני...

nirs
19-05-18, 13:01
אני כרגע עם ג'ימני ובמצב דומה (+1 בן חצי שנה) ומתחיל לחשוב על הרכב הבא.
למרות שלא יזמתי את השרשור, תודה רבה לכולם על כל המידע!

ד"א, שאלת תם - למה לא נשקלו לנדרוברים למינהם? דור 2 או 3... (אני מניח שיש סיבה טובה שאני פשוט לא מכיר [emoji3])

3 עמוס באלקטרוניקה מתקלקלת. לא לגעת עם מקל של מטאטא.
2 משלב מכאניקה ואלקטרוניקה באופן שפוי, אבל הסיכוי למצוא רכב לא שחוט שתוחזק ברמה טובה קטנה...

omri_t
19-05-18, 15:49
לדעתי אתה בכיוון הנכון.

מבלי לפגיע באיש- ניסן הוא אוטו מצויין עם יבואן ח#א.
אין הרבה חלקים אין הרבה מוסכים.
אז אם לא נדלקת עליו מסיבה מיוחדת- רד מזה.

ברירת המחדל היא טויוטה.
זה אוטו חסון ונפוץ ועם קבלות.
הוא גם שומר ערך טוב מכולם.
אם תמצא אחד שמור מיכאנית וקוסמטית- אתה על הסוס.

המיצובישי לא רע בכלל.
אבל לא מצטיין מול הטויוטה בכלום.

אם הנסועה הכללית שלך נמוכה- אמריקאי יכול להיות לטעמי פתרון עדיף.
אני משוחד, או מכור תלוי הגדרה.
הוצאות התחזוקה ועלות החלפים כנראה נמוכות משל יפני.
רמת הגימור ונוחות הנסיעה גבוהות יותר.
ב 60אשח
אפשר למצוא גרנד צירוקי שיסב לך המון אושר- הרבה יותר מכל דיזל יפני מיושן.

איל מ
19-05-18, 16:54
אני ואחי עמדנו לפני קניית suv לפני כמה שנים.
התעניינו שנינו גם בלנדקרוזר. אני לא אכנס לדיונים שיפתחו מלחמות, ומבקש גם ממי שמגיב לי שלא יעשה כן. בסופו של דבר הלנדקרוזר רכב מצוין, אבל במחיר שרוצים עליו אפשר לקנות שני טרופרים או שני דיסקואים. (הוא קנה טרופר, אני קניתי דיסקו).
עלות הקניה דאז+ ההוצאות על הרכב עד היום (כבר כמה שנים טובות), עדיין לא הגיע לעלות של הלנדקרוזר מאותו שנתון.
עם זאת, ראוי לציין שאז מחירי הטרופר והדיסקו היו ברצפה. מאז הם גם עלו במסגרת שגעון השוק.
שורה תחתונה,
היום,
הייתי קונה את הרכב הכי צעיר שאני יכול, גם אם זה אומר טנדר.
הטיולים שלי הם כבר מזמן לא לכבוש את המעלה הכי אכזר באזור. מג'יפונים כן הייתי נמנע.

אלוןקליין
20-05-18, 08:38
אני בדילמה דומה, תקציב קצת יותר גדול, סביב 80-90K.
גם אני מתלבט בין פאג'רו לבין הניסאן, וגם אלי הגיעו שמועות לגבי אמינות נמוכה יותר של הניסאן.

למה לא גרנד-ויטרה מוגבה ומשופצר? אפשר לעלות בערך שנתיים בשנתונים, לאזור 2009-2010 עם 100-150K ק"מ...

nirs
20-05-18, 09:24
למה לא גרנד-ויטרה מוגבה ומשופצר? אפשר לעלות בערך שנתיים בשנתונים, לאזור 2009-2010 עם 100-150K ק"מ...

אופציה ראוייה.
רכב משופר עם נהג טוב יכול לעשות את מרבית המסלולים בארץ

איל מ
20-05-18, 10:56
הכל מתכנס בסוף לאילו מסלולים אתה מתכנן להכנס, וחשוב מזה, אילו רכבים יש לחבריך.
אם כולם נוסעים על suv ואתה על ג'יפון, ייתכן מאוד שתתבאס בטיולים.
זה לא שלא תעבור. ויטארה מוגבהת וממוגנת יכולה לעבור בהרבה מקומות. זה פשוט הקצב, ותשומת הלב שצריך להשקיע בכל מקום בו החברים בכלל לא שמו לב שצריך לעצור.

ד ו ר ו ן
20-05-18, 11:09
חבר לטיולים נוסע עם רכב כזה, הגבהת איירונמן, מיגון גחון וסף, וצמיגי מה שמכונה 50/50 סבירים.

אז כשהוא בא, לא נעלה/נרד את הורדית.
אבל להשתמש בדוגמאות ממחישות, אז צין לכל אורכו, עם מקטעי הבוץ והמדרגות לא היוו בעייה עבור הרכב.

והקצב איטי יותר בהחלט, אבל כמו שנאמר, לאט יותר במכשולים נקודתיים, ועם יותר תשומת לב ועוברים.

נקודה חשובה- כמה נוסעים וכמה מהם מבוגרים/מתבגרים?
זה רכב צפוף יחסית, וללא גגון אין לך יותר מידי מקום לציוד.

Asaf-a
20-05-18, 11:14
+1
נסיון דומה עם חבר בעל גרנד ויטארה מוגבהת באספיר וממוגנת.

הרכב מחייב קצב איטי יותר ותשומת לב כי נמוך, למשל בצין השתרך הרחק מאחור, נזהר ונסע כמו על ביצים.

לאחר כמה טיולים החליף קבוצה, כי פגע לו בהנאה לטייל עם suv כגון ל. ק, קינג ממוגנים ומוגבהים 2",.

ואכן צפוף למשפחה, גם עם גגון עריסה קטנה (גג קצר...)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב42
20-05-18, 11:53
הייתי קונה את הרכב הכי צעיר שאני יכול

זו אמירה נפוצה, וכנראה נכונה ברובה לרכבי כביש, אבל בעיני היא לא בהכרח נכונה לרכבי שטח.

האבולוציה של רכבי שטח בשני העשורים האחרונים (כל יצרן ודגם בקצב שלו...) כוללת בד"כ 3 תהליכים עיקריים:

א. שיפור ביכולות האלקטרוניות/מחשוביות/בטיחותיות, וזה כולל בקרת אחיזה, כריות אוויר, בקרת ירידה במורד וכיו"ב.

ב. שינוי באופי המנועים אשר לרוב מאבדים מומנט בסל"ד נמוך לטובת הספק בסל"ד גבוה ונתוני זיהום אוויר משופרים

ג. נסיגה ביכולות המכניות, כולל מהלכי מתלים, חוסן כללי, חתך הצמיג (ולא תמיד המגבלות הן כחול-לבן - גודל הקאליפרים והמקום בכנף יכול להציג מגבלה אמיתית) והיכולת להחליף מכלולים בקלות לצורך שיפור והתאמה אישית של הרכב.

כשאנחנו באים לבחור רכב שטח, אנחנו צריכים לזכור שהמטרה היא בד"כ הנאה, ולשם כך אנחנו (כל אחד לעצמו) צריכים לבחור את המאפיינים שחשובים לנו ברכב. וזה אידיווידואלי.

חשוב גם לזכור שהתהליכים שתיארתי קורים בקצב ויחסיות שונים בכל דגם.

אני באופן אישי אוהב את הויטארה (הארוכה) הישנה, ואם לדייק עוד יותר אז את הדגם עם מנוע 16 שסתומים מוזרק (94-98). הדגם הקודם חלש יותר ורגיש יותר לשיפועים (קרבורטור), הדגם העוקב קצת כבד יותר.
יש שיעדיפו את הגראנד ויטארה דור 1 כי היא צעירה יותר ועדיין דומה במבנה וביכולות השטח.
הדגם הבא כבר נחות משמעותית מבחינת יכולות השטח, והאלקטרוניקה לא מצליחה לפצות על היעדר האחיזה. מבחינתי האישית זו כבר לא אופציה לרכב שטח (וכמובן שכל אחד יציב את הרף הזה לפי הציפיות האישיות שלו מהרכב)

רוצים עוד דוגמא ? רכב הטיולים שלי הוא צ׳רוקי ישן. אני יכול לשים בו איזה סרן שבא לי, מגוון רחב של גירים וטראנספרים וקיטי מתלים מפה ועד הירח, אבל אני רוצה להתייחס הפעם למנוע. מנוע 4.0L שמותקן אצלי במקור נחשב לאחד הטובים ברכבי השטח עם איזון טוב של יכולות ואמינות מוכחת לאורך שנים רבות, ובכל זאת עבורי הוא החלק המאכזב ברכב והייתי מעדיף מנוע שמכוייל יותר כמו מנוע הסיקס הישן יותר, עם המון מומנט בסל"ד נמוך. כנראה כשיתפנה התקציב יבוא במקומו סטרוקר (שהוא שעטנז של מנוע הסיקס והסופה) ...

רוצה לומר: לא בהכרח יותר חדש הוא יותר טוב, וחשוב לבחון כל דגם לגופו אל מול הציפיות שלנו מרכב השטח שאנו עומדים לרכוש.

נדב42
20-05-18, 11:58

או שאפשר לרדת בשנתונים לאזור 2003 ולקבל רכב שטח שלא יבייש או יעכב את הגדולים יותר ...

אלוןקליין
20-05-18, 18:09
קודם כל - תודה על כל התגובות!

בהתייחס להערות ולתגובות למה שכתבתי -
(1) בינתיים אין לי חברים עם רכבי שטח... לפני כעשור היה לי ג'ימני, והצטרפתי לטיולי שטח ברמת קושי בינונית, וללא כל שיפורים והגבהות הרכב צלח את המסלולים ללא קושי. נשארתי עם טעם של עוד, ועכשיו רוצה לחזור לטייל בשטח, בפורמט משפחתי - זוג + 2 קטנים. מקווה שעם החזרה לטיולים גם יהיו לי חברים עם רכבי שטח - נוכח הנכונות שלכם לתרום מהידע שלכם והניסיון בטוח שיהיו :-)
(2) התקציב שלי 80-90K מאפשר לקנות פאג'רו שנת 2008 לכל היותר, או גרנד ויטארה 2009-2010 ולשפר/להגביה במעט תקציב שיישאר. אני ממש לא מתחום הרכבים, וקצת הלכתי לאיבוד בין כל המושגים/שיפורים/שיפוצים/תיקונים, אבל כן הצלחתי להבין שצפויות לי הוצאות לא מבוטלות בתקופה שלאחר הרכישה, במיוחד אם יהיה מדובר ברכב ישן יחסית עם קילומטראז' גבוה. מאחר ולא רואה בתקופה הקרובה זמן ו/או ידע להתעסק עם רכב ישן ולשפר אותו משמעותית, הנטייה שלי היא להישאר עם השנתונים הגבוהים יותר, גם במחיר של רכב שטח שהוא קצת פחות "שטח", בהשוואה לדגמים הישנים יותר.
(3) אני נוסע די הרבה בכבישים, משהו כמו 20-25K קילומטר לשנה, וכאשר נתחיל לטייל אז אף יותר >>> לכן יש חשיבות גם לנושא הדלק ועלויות האחזקה. לפחות למראית עין, נראה לי שרכב חדש יותר, עם פחות קילומטראז', יעלה לי בטווח הקצר-בינוני פחות. מצד שני, לפי מה שהבנתי הגרנד-ויטרה יותר זללן מהפאג'רו (1:8 לעומת 1:10 בממוצע), וגם לזה יש משמעות של מאות שקלים בחודש; מנגד, עלויות הביטוח של הגרנד-וי נמוכות יותר (למיטב ידיעתי), ולכן יכול להיות שזה מתקזז...
(4) מצד שני, לא בא לי להיות מוגבל בטיולים, והתחושה שאני מקבל ממה שכתבתם היא שעם פאג'רו הטיולים יזרמו יותר בכיף, ובשביל זה בעצם אני רוצה לעבור לרכב שטח... :-) יותר מזה, למרות שאנחנו בפורמט מצומצם, בהחלט קוסם לי המרחב שבפאג'רו לעומת החלל הקטן בגרנד-וי - גם זה איזשהו ביטוי לכיף שברכב שטח עם פחות מגבלות...
(5) מצד שלישי, אולי אני משלה את עצמי? הרי טרם התחלנו לטייל, וכבר אני רוצה רכב עם "פחות מגבלות", ואולי יהיה חכם יותר להתחיל יותר בקטן, ובמידה והעניין "תופס" לשדרג בהמשך?

בקיצור, שוב תודה על כל התגובות שלכם, אשמח לקרוא עוד מהתובנות שלכם, כי זה עוזר לי להתבשל לקראת הרכישה :-)

שיהיה לכולנו שבוע טוב!

נדב42
20-05-18, 18:16
רק אל תשכח להוסיף לתחשיבים שלך גם ירידת ערך...

ד ו ר ו ן
21-05-18, 07:52
רק אל תשכח להוסיף לתחשיבים שלך גם ירידת ערך...
זו לא ירידת ערך, זו עלות ההנאה..

eyalpeleg
03-06-18, 12:55
קודם כל - תודה על כל התגובות!

בהתייחס להערות ולתגובות למה שכתבתי -
(1) בינתיים אין לי חברים עם רכבי שטח... לפני כעשור היה לי ג'ימני, והצטרפתי לטיולי שטח ברמת קושי בינונית, וללא כל שיפורים והגבהות הרכב צלח את המסלולים ללא קושי. נשארתי עם טעם של עוד, ועכשיו רוצה לחזור לטייל בשטח, בפורמט משפחתי - זוג + 2 קטנים. מקווה שעם החזרה לטיולים גם יהיו לי חברים עם רכבי שטח - נוכח הנכונות שלכם לתרום מהידע שלכם והניסיון בטוח שיהיו :-)
(2) התקציב שלי 80-90K מאפשר לקנות פאג'רו שנת 2008 לכל היותר, או גרנד ויטארה 2009-2010 ולשפר/להגביה במעט תקציב שיישאר. אני ממש לא מתחום הרכבים, וקצת הלכתי לאיבוד בין כל המושגים/שיפורים/שיפוצים/תיקונים, אבל כן הצלחתי להבין שצפויות לי הוצאות לא מבוטלות בתקופה שלאחר הרכישה, במיוחד אם יהיה מדובר ברכב ישן יחסית עם קילומטראז' גבוה. מאחר ולא רואה בתקופה הקרובה זמן ו/או ידע להתעסק עם רכב ישן ולשפר אותו משמעותית, הנטייה שלי היא להישאר עם השנתונים הגבוהים יותר, גם במחיר של רכב שטח שהוא קצת פחות "שטח", בהשוואה לדגמים הישנים יותר.
(3) אני נוסע די הרבה בכבישים, משהו כמו 20-25K קילומטר לשנה, וכאשר נתחיל לטייל אז אף יותר >>> לכן יש חשיבות גם לנושא הדלק ועלויות האחזקה. לפחות למראית עין, נראה לי שרכב חדש יותר, עם פחות קילומטראז', יעלה לי בטווח הקצר-בינוני פחות. מצד שני, לפי מה שהבנתי הגרנד-ויטרה יותר זללן מהפאג'רו (1:8 לעומת 1:10 בממוצע), וגם לזה יש משמעות של מאות שקלים בחודש; מנגד, עלויות הביטוח של הגרנד-וי נמוכות יותר (למיטב ידיעתי), ולכן יכול להיות שזה מתקזז...
(4) מצד שני, לא בא לי להיות מוגבל בטיולים, והתחושה שאני מקבל ממה שכתבתם היא שעם פאג'רו הטיולים יזרמו יותר בכיף, ובשביל זה בעצם אני רוצה לעבור לרכב שטח... :-) יותר מזה, למרות שאנחנו בפורמט מצומצם, בהחלט קוסם לי המרחב שבפאג'רו לעומת החלל הקטן בגרנד-וי - גם זה איזשהו ביטוי לכיף שברכב שטח עם פחות מגבלות...
(5) מצד שלישי, אולי אני משלה את עצמי? הרי טרם התחלנו לטייל, וכבר אני רוצה רכב עם "פחות מגבלות", ואולי יהיה חכם יותר להתחיל יותר בקטן, ובמידה והעניין "תופס" לשדרג בהמשך?

בקיצור, שוב תודה על כל התגובות שלכם, אשמח לקרוא עוד מהתובנות שלכם, כי זה עוזר לי להתבשל לקראת הרכישה :-)

שיהיה לכולנו שבוע טוב!

אז מה בחרת בסוף?

אני בהתלבטות דומה,
בין רקסטון 2014 מודרני, פג׳רו 2008, חשבתי אפילו טראנו 2005 ק״מ נמוך. והרבה יותר זול..

4x4 ראשון, וישמש כרכב שני, לא ראשון, למשפחה של 6 נפשות

אלוןקליין
03-06-18, 22:11
כרגע מחפש פאג'רו שנת 2008...

אשתי החליטה שאנחנו לא מתפשרים - היא רוצה צבע לבן, דגם DAKAR, יד 2, עם מעט קילומטראז', וגם שעומד בתקציב שלנו (80-90K)...

אמרתי לה שיש מצב שייקח לנו שנה למצוא... :-)

בהצלחה לכולנו!

yossisiv
24-06-18, 20:05
הולך לקנות את ה4x4 הראשון שלי.
שטח לא חדש לי, מגיע מהדרום ובעברי לועס סלעים על 2 גלגלים.

יש לי 60 אלף להשקיע, אחרי יישור קו.

הדילמה נמצאת לפניכם:
כל דכפין שולח אותי להתרפק ולהתפרק על פרדו 2002 (ב60 אלף אמצא חצי-פגר נוסטלגי עם 400k באודומטר)
אני מחפש בנרות פאת׳פיינדר (גוועאלד, זועקים לי המומחים) 2007, צעיר, שהתייחסו אליו יפה אבל כבר כולם באיזור ה300k - אחרי מנוע.
יש גם באותו השנתון קינגים מתבגרים, שכולם טוענים שהם חלביים ושהטיפולים והתיקונים יקרעו אותי.

אז מה עושים? קונים פרדו בן 16 במחיר מופקע? אז אולי בכלל לצנוח שנתיים לפאג׳רו q בר טסט חצי-שנתי בחצי מהמחיר, לדגם אותו ועוד להשאר עם עודף??

מה אתם הייתם עושים?
(נ.ב. הרכב ישמש אותי לא רק לטיול של פעם בחודש)

אז ככה, בתור הפות״ש, אני שמח לעדכן אתכם שאחרי בדיקה של מספר רב של רכבים - היום נרכש סוף סוף הכלי הראשון שלי!

זה התחיל בחיפוש אחר פאת׳פיינדר. מכיוון ולקח לי המון זמן למכור את הפרייבט אז חיפשתי בעיקר מסוחרים וטרייד-אין.
ראיתי 2 כלים, וגם אם נראו טוב אז הסוחרים סרחו והורידו לי לגמרי. הבנתי שלא אמצע פאת׳פיינדר במצב טוב... משום מה לרובם לא התייחסו יפה.
לאחר מכן שקלתי קינג ארוך, אבל ההיצע היה מאוד קטן.
חזרתי לבייסיק המומלץ מכל סובביי - פרדו 01-02 ארוך. והצלחתי למכור את הפרייבט. ראיתי 4 כלים וכולם היו שחוטים, בלויים, 400k באודומטר ומחיר אסטרונומי לכלי שבפועל לא קרוב ליישור קו.
התייאשתי. והתקציב התקזז כי לא הכנסתי מספיק מהמכירות של האופנוע והפרייבט.
בראייה של תקציב שמתי מבטי על טראנו 2003 ארוך, שאפשר לקנות בזול, להגביה, לנעול והכל במחיר שפוי.

ואז לפתע התאהבתי, בפאג׳רו Q ארוך, שנת 2000.
קניתי, עם 285k באודומטר ועם עודף יפה מ40k שח לכלי שכבר יש בו הכל ועיניים יפות מזכוכית.

נדב ש.
24-06-18, 20:32
תתחדש, תהנה, וסע בדרכים משובשות.

erezgur
24-06-18, 22:00
תתחדש ותהנה!

תמונה או שתיים לא יזיקו...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

yossisiv
24-06-18, 22:15
תתחדש ותהנה!

תמונה או שתיים לא יזיקו...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

תודה למאחלים!
מכיוון ורק היום נרכש, והכלי צריך לעבור טיפולון ליישור קו לפני שאני מעמיס עליו אז אין לי תמונת אקשן עכשווית...
תמונה מהיד הקודמת יש...

HAMM_V
25-06-18, 10:46
אז ככה, בתור הפות״ש, אני שמח לעדכן אתכם שאחרי בדיקה של מספר רב של רכבים - היום נרכש סוף סוף הכלי הראשון שלי!

זה התחיל בחיפוש אחר פאת׳פיינדר. מכיוון ולקח לי המון זמן למכור את הפרייבט אז חיפשתי בעיקר מסוחרים וטרייד-אין.
ראיתי 2 כלים, וגם אם נראו טוב אז הסוחרים סרחו והורידו לי לגמרי. הבנתי שלא אמצע פאת׳פיינדר במצב טוב... משום מה לרובם לא התייחסו יפה.
לאחר מכן שקלתי קינג ארוך, אבל ההיצע היה מאוד קטן.
חזרתי לבייסיק המומלץ מכל סובביי - פרדו 01-02 ארוך. והצלחתי למכור את הפרייבט. ראיתי 4 כלים וכולם היו שחוטים, בלויים, 400k באודומטר ומחיר אסטרונומי לכלי שבפועל לא קרוב ליישור קו.
התייאשתי. והתקציב התקזז כי לא הכנסתי מספיק מהמכירות של האופנוע והפרייבט.
בראייה של תקציב שמתי מבטי על טראנו 2003 ארוך, שאפשר לקנות בזול, להגביה, לנעול והכל במחיר שפוי.

ואז לפתע התאהבתי, בפאג׳רו Q ארוך, שנת 2000.
קניתי, עם 285k באודומטר ועם עודף יפה מ40k שח לכלי שכבר יש בו הכל ועיניים יפות מזכוכית.

תתחדש!
Q שנת 2000 במחיר של קרוב ל 40? אשמח לשמוע מה היו השיקולים ואיזה בדיקות עשית לרכב..
אני גם בדיוק רואה אחד עכשיו, שנת 97 במצב שנחזה מצוין ובמחיר קרוב ל 25. מעניין אותי לדעת מהיכן הפערים.

yossisiv
25-06-18, 11:17
תתחדש!
Q שנת 2000 במחיר של קרוב ל 40? אשמח לשמוע מה היו השיקולים ואיזה בדיקות עשית לרכב..
אני גם בדיוק רואה אחד עכשיו, שנת 97 במצב שנחזה מצוין ובמחיר קרוב ל 25. מעניין אותי לדעת מהיכן הפערים.

קודם כל ההבדל העיקרי הוא ברמת הזיווד של הרכב, שנת ייצור, מודל ומצבו הפיזי.
שנת 97 נכנס כבר לקטגוריה של ״רכב מיושן״ כלומר, 2 טסטים בשנה (שנת 2000 בחסד עוד שנתיים גם שם)
יש 2 מודלים, GLS / GLX , הX מגיע עם 2 כריות אויר לעומת 1 בגרסה הבסיסית ולוח מכוונים ברומטר וזויות. למרות שממרום גיל הרכב לא נראה לי שאנשים שמים לב בשכלול המחיר הרבה פעמים.
יש גם הבדלים בין הקצר לארוך והביקוש להם. הארוך לרוב יותר מבוקש ומחירו גבוה יותר (לא ציינת מה אתה מחפש).
מהו מצבו המכאני של הרכב? הוחלף מנוע בעבר? אם כך סיכוי סביר שגם שאר המערכות בדרך לכשל (טורבו, גיר ועוד), כמה ק״מ עבר הרכב והאם הוא נראה טוב מבחינה פנימית וחיצונית בהתאם לפז״מ הזה?
ובסופו של דבר זיווד ותוספות של הרכב. הגבהות, צמיגים, כננת, מיגונים, גגונים ומערכות מולטימדיה שונות מקפיצים ויכולים להכפיל את מחיר הרכב.
והכי חשוב זה כמה אתה יודע להתמקח וכמה לחוץ אתה לקנות והמוכר למכור.
אני יכול להעיד על עצמי שאני לא מתמקח דגול, לחוץ לקנות והמוכר קיבל רגליים קרות במכירה ועיכב אותי כמה ימים...
ברגע שראיתי כלי שמור מאוד, החלטתי שאני מוכן לשים אפילו כמה שקלים נוספים על קרן הצבי כדי לקבל שקט נפשי.

yossisiv
25-06-18, 11:47
ואיזה בדיקות עשית לרכב...

מהבחינה הזאת, לא לקחתי את הרכב למכון או מוסך, אם לשם אתה מכוון בשאלתך. רכב כזה ישן ייכשל כמעט בכל פרמטר בדיקה ולא תקבל הרבה מידע שימושי.
בדקתי בעצמי את המכלולים.
מכסה מנוע פתוח, המנוע לא היה שטוף ומנוגב וזה כבר מעלה את רמת האמינות של המוכר מבחינתי. חפשנזילות מראש המנוע ובאיזור הטורבו. תסתכל אם הרדיאטור עם ריתוך כלשהו.
המנוע רץ נקי בלי רעשים ורעידות מיותרות, לא מתחמם בעמידה גם אחרי 10 דקות וגם אחרי נסיעה.
לאחר מכן, מתלכלכים קצת וזוחלים מתחת לרכב. אין סימן לנזילות בין הגיר למנוע או חופשים בדרייבשאפט ובסרנים, המיגונים אפילו נראו נקיים ממכות חמורות, אם תצליח עם הפנס של הטלפון לראות את קצוות השלדה אז תראה שאין סימני מתיחה.
הצמיגים והמצבר הוחלפו באחרונה וזה כבר רווח של 3 אלף שקל.
הרכב מתוקתק מבפנים, אין קרעים בריפודים, הפלסטיקהה מושלמת ולא רועדת, וכל מערכת החשמל (חלונות, כפתורים שונים, נעילה מרכזית) מתפקדת.
לחפש סימני חלודה, במסגרות החלונות והדלתות, בסאן רוף (!) בכיפופי פח שהוחזרו למקום, אם יש כאלו.
יורדים לשביל עפר ומשלבים את כל מצבי הגיר והטרנספר כדי לראות שהלוקרים והדיפרנציאלים ננעלים, עושים סיבוב במעגל לכל כיוון כדי לשמוע ולחפש נקישות במערכת ההיגוי והסרנים. חופשים בהגה זה תמרור אזהרה.
לרכב הזה יש מזגן מפוצל, לבדוק שגם הקדימה וגם האחורה עובד פיקס ומקרר.
קפוץ על איזה באמפר ב30 קמ״ש ותראה אם הרכב ממשיך להתנדנד או נבלם אחרי טלטול אחד גג 2. קח בחשבון שאין אפילו ABS ויש מרחק בלימה וסיבוב של סמי טריילר.

opl
25-06-18, 11:56
תתחדש

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96690-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A4%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%90%D7% 99%D7%A1%D7%98-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C

על איזה סאן רוף (!) אתה מדבר? לרכב הזה אין לוקרים - יש משלבת צריה... אקטואטור.

yossisiv
25-06-18, 12:06
תתחדש

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96690-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A4%D7%92%D7%A8%D7%95%D7%90%D7% 99%D7%A1%D7%98-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C

על איזה סאן רוף (!) אתה מדבר? לרכב הזה אין לוקרים - יש משלבת צריה... אקטואטור.

לוקרים אוטומטיים, לא ידניים = אקטואטור. מה נועל את הצירייה? זה לוקר...
ובדגם שקניתי יש סאנרוף...
להלן:

120106

opl
25-06-18, 12:20
לרכב יש בוכנות גז במכסה מנוע? נראה מוכר. בחיי שבתמונה ששמת מקודם אין סאן רוף גם הג'נטים שונים... כתבת שזה מהבעלים הקודם.

זה גם לא לוקרים - זה היחידה אחת. שמשלבת ומנתקת את ציריה ימין. שמאל מחוברת תמיד.

yossisiv
25-06-18, 12:32
לרכב יש בוכנות גז במכסה מנוע? נראה מוכר. בחיי שבתמונה ששמת מקודם אין סאן רוף גם הג'נטים שונים... כתבת שזה מהבעלים הקודם.

זה גם לא לוקרים - זה היחידה אחת. שמשלבת ומנתקת את ציריה ימין. שמאל מחוברת תמיד.

לא, אין בוכנות... ציר רגיל.
היד הקודמת התעסק בעיקר בקוסמטיקה של הרכב.. שם מערכת מולטימדיה עם מגבר ורמקולים היקפיים, מצלמות רוורס, גגון וכד׳.
היה אצלו 3-4 חודשים ומחפש לחזור למודל מודרני (היה לו דיסקו3 לפני, כנראה התרגל לנוחות). לא אתפלא אם הוא שמר את התמונות מהיד שלפניו.
לא נראה לי שבזוית הצילום מהתמונה שלו אפשר לראות אם יש סאנרוף... הוא יבריק.

תודה על המידע בנוגע לנעילת הצירייה, לא מכיר את המערכת לעומק. בכל זאת, בלוח המכוונים יש דיאגרמה מהבהבת של מערכת הנעילות. שווה לראות שהמערכת ננעלת בזמן ונסיעה קצרה והגיונית כשמשלבים 4x4

opl
25-06-18, 12:35
תוכל ללמוד עליה יותר בקישור ששמתי. בהצלחה. מקבלים הרבה תמורה במעט כסף.

yossisiv
26-06-18, 06:37
תוכל ללמוד עליה יותר בקישור ששמתי.

תודה רבה! יש שם אחלה חומר שימושי! אם כבר אנחנו בעניין אז אשאל זריז - כמה נורות T5 ו-T10 אני צריך בשביל להחליף את כל הסט בדשבורד כולל איזור המזגן?

opl
26-06-18, 07:49
גם את זה יש שם, גם כתבה גם ווידאו.
בדשבורד יש לזכרוני 4-5 T10 שזה התאורה ההיקפית. כל השאר זה T5 (ואין טעם ממש להמיר ללדים)
בפנל מזגן יש שני T5

ishc
26-06-18, 12:27
תתחדש וסע בדרכים משובשות
בין המפלצות משנות התשעים/תחילת שנות ה-2000 לטעמי זו הבחירה הכי מאוזנת (גם לי יש אחד כזה).

-->