PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב לבאגי סלעים

דקל מ
10-05-18, 18:31
אני בשלבי סיום של באגי סלעים
הרכב עומד על 4 איירשוקים ככה שהמתלים ממש גמישים
אני צריך לבנות מוט מייצב ואני תוהה כיצד כדאי לעשות את הלינקים בין המוט לסרן
השאלה שלי האם הברגים של המיסבים צריכים להיות מקבילים לציריות או ניצבים לציריות או שבכל לינק בורג אחד מקביל ובורג אחד ניצב?
אשמח לחוכמת אלה שבנו והתנסו או יודעים
תודה מראש דקל

talw
10-05-18, 19:10
אני בשלבי סיום של באגי סלעים
הרכב עומד על 4 איירשוקים ככה שהמתלים ממש גמישים
אני צריך לבנות מוט מייצב ואני תוהה כיצד כדאי לעשות את הלינקים בין המוט לסרן
השאלה שלי האם הברגים של המיסבים צריכים להיות מקבילים לציריות או ניצבים לציריות או שבכל לינק בורג אחד מקביל ובורג אחד ניצב?
אשמח לחוכמת אלה שבנו והתנסו או יודעים
תודה מראש דקל

אני מניח שאתה שואל על מסבי קצה HEIM JOINT . והאם עדיף שהעין תסתובב בתוך הכלוב שלה ,או יותר החוצה /פנימה בציר ההפוך.
הסרן ,ביחוד ברכב בעל מהלך מתלה גדול, מגלגל הרבה יותר סביב ציר הדרייבשפט (מצליב...) מאשר סביב צירו (גאומטריה של מוטות הרדיוס).
להבנתי,הבורג עדיף שיהיה בניצב לסרן ,בשני הצדדים . כך המסב יעבוד יותר בתוך הכלוב שלו -פחות קשה ופחות טינופת שתחדור פנימה.

דקל מ
10-05-18, 19:59
זה מה שגם אני חשבתי אבל ממה שבדקתי באינטרנט כל הקיטים האפטרמרקט שמוכרים הברגים הם מקבילים לציריות בכל אופן תודה על התגובה המהירה

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

lizard
10-05-18, 20:04
תרכיב את המיסב ככה שהוא בטווחי העבודה שלו.
אם בהצלבה הזווית של הסרן גדולה מהזווית של המיסב, תתקין את המיסב כשהבורג ניצב לסרן. אם לא, אז זה פחות משנה.

שאלה אחרת היא למה לבאגי סלעים שלא נוסעת מהר צריך מוט מייצב? אני שואל ברצינות. לא מהר עבורי זה רכב שנוסע במקסימום 40 קמ"ש.

talw
10-05-18, 20:21
זה מה שגם אני חשבתי אבל ממה שבדקתי באינטרנט כל הקיטים האפטרמרקט שמוכרים הברגים הם מקבילים לציריות בכל אופן תודה על התגובה המהירה

אני חוזר בי מדברי , על הסרן בניצב, על זרוע המוט מייצב במקביל - הרי הזרוע לא מגלגלת כמו הסרן- רק עולה ויורדת בקו ישר.

נמרוד
11-05-18, 08:56
כל התשובות נכונות.

וגם:

119589

opl
11-05-18, 10:05
יהי זכרו ברוך.

סולי
11-05-18, 12:48
מנסיוני האישי, לא בבאגי,
האידיאל לזחילת סלעים זה להגיע למתלה קדמי בעל התנגדות לגלגול נמוכה יותר מקדימה לעומת האחורה.
כלומר שהסרן הקדמי נוטה להצליב/לנוע לפני האחורי.

לרוב השינוי מתבצע עי מוט מייצב שמוסיף התנגדות לגלגול לסרן האחורי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דקל מ
11-05-18, 13:03
תודה על התגובות

מיכה אייר שוק עובד שונה מבולם קפיץ ולכן אין מה שיגרום לאיירשוק ליסגר ולישר את האוטו

נימרוד מצטער שאין תמונות
ילד מאותגר טכנולוגית אם תרצה אשלח אלייך ותפרסם

סולי
11-05-18, 13:04
דקל מה התופעה שאתה מנסה למנוע?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lizard
11-05-18, 17:51
למיטב ידיעתי איירשוק עובד בדיוק כמו בולם+קפיץ רק שהבלימה והקפיץ הם פרוגרסיביים ותלויים בכמה פתוח/סגור בכל רגע.

דקל מ
12-05-18, 09:19
מיכה בתאוריה אתה צודק
במבחן התוצאה האוטו מתיישר רק עם מוט מייצב או שפצ נגדי לכיון הנטייה של האוטו

asafk
12-05-18, 09:44
איירשוק הוא מערכת קפיץ בולם עם קבוע קפיץ נמוך מאוד. יכול להיות שבמקרה הזה נמוך מדי.
אני מבין שאתה רוצה להשתמש במייצב בתור הקפיצים. אלו קפיצים שעובדים רק הגלגול ואני מבין שאתה מודע לזה. לפני הכניסה לפרט של חיבור המייצב למתלה. מה מקפיץ את הרכב כשהוא עומד, או לא בגלגול?

אסף.

arnonshoshani
12-05-18, 10:13
אסף

איירשוק זה מערכת משולבת קפיץ (פנימי) עם בולם. לזה מצטרף לזה הגז (ככל שיותר חזק הלחץ אז הקפיציות גדולה יותר) קצת כמו כרית אוויר.
לגבי מוט המייצב גם בבאגי סלעים יש בו צורך אפילו עם הוא מוחלש מאד. לרוב נעילת הסרנים (קבועה או לא) יוצר לחצים על מערכת המתלים כך שלא תמיד הקפיצים והבולמים יכולים ליישר את הרכב למצב אופקי שוב. פה נכנס תפקידו של המוט מייצב. דבר שני כמו שאמר אורי מוט המייצב יכול לעזור לרכב "להחליט" איזה סרן מבין השניים ייצר את מירב המהלך מתלה קודם לפני הסרן השני או שיעזור בבנייה שהמשקלים אינן זהים לייצר מהלך זהה בין הקידמי לאחורי.
לגבי מיקום מוט המייצב על הסרן זה תלוי בנקודת החיבור של המוט על הסרן עצמו או על הזרוע רדיוס. אתה מעדיף שהכדור של המיסב קצה יסתובב סביב הבורג ולא סביב הצידוד שלו (עלול להגיע לקצה מהלך ולהנזק).

asafk
12-05-18, 10:19
ארנון. תודה על הפירוט. הכל ברור אבל כאמור נראה לי שבכל זאת הקבוע נמוך מדי ואולי קודם עדיף לחזק את קבוע הקפיץ או להוסיף קפיץ לפני שמחברים מייצב, כך שהמייצב יהיה מינימלי בלבד.

אסף.

נמרוד
13-05-18, 13:41
נימרוד מצטער שאין תמונות
ילד מאותגר טכנולוגית אם תרצה אשלח אלייך ותפרסם

אסייע בכיף
שלח במייל [email protected]

-->