PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימו לב - גזירה חדשה על מחדשי רשיונות נשק

ניר ל
11-05-18, 11:48
נראה שכרגע זה נוגע בעיקר לאלו שלא נמצאים תחת הגדרה של ״מתוקף הוראת מעבר״ (אלו שקיבלו רשיון לפני מעל 15 שנים ומהווים 80% מסך המחזיקים).

מי שמחזיק תחת תבחינים משתנים (אם כתוצאה משינוי סטטוס או ביטול תבחין) כמו מגורים/ עבודה ביישוב זכאי , משרת מילואים פעיל , מד״א, חקלאים, המלצה פרטנית וכו׳ וצריך לחדש בקרוב - ימצא את עצמו כנראה מקבל הודעת סמס (כבר לא שולחים בדואר בד״כ) שעליו להמציא מסמכים להוכחת עמידה בתבחין לצורך החידוש.
מדובר למעשה בתהליך הוצאת רשיון מחדש בכל חידוש.
מתבצעת פעילות נגד הגזירה הזאת, מי שמקבל דרישה כזאת, אשמח אם יעביר אלי בה״פ את הנוסח שלה ואת סוג התבחין בו הוא מחזיק.
מי שמועד החידוש שלו בעוד 3 חודשים ומטה ולא קיבל הודעה - שישלם ויפיק את טפסי החידוש באתר הבט״פ ולא יתמהמה.

avikkllk
11-05-18, 17:32
זה כולל רק אנשים שיש להם רישיון מעל 15 שנה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ADaShim
11-05-18, 19:42
זה כולל רק אנשים שיש להם רישיון מעל 15 שנה?

למיטב הבנתי, להיפך.
זה כולל את אלו שמחזיקים ברשיון פחות מ- 15 שנה והעילה היא לא "מתוקף הוראת מעבר".
(כנראה שזה גם כולל את אלו שמחזיקים ברשיון למעלה מ- 15 שנה בעילה כגון: מגורים, עיסוק וכד').

avikkllk
12-05-18, 07:07
מה עושים כנגד זה?
למה עושים שאת בכלל?
כלומר אם אדם גר בישוב זכאי והוא רוצה לחדש מה הסיבה לעדות הכל מלכתחילה?
יש פרסום שמאמת את המידע?

amitaikl
13-05-18, 09:27
מה עושים כנגד זה?
למה עושים שאת בכלל?

בתשובה לשאלה השניה - המדינה רוצה לוודא כי העילה אשר בגללה ניתן לך רישיון לנשק היא לגיטימית.
האם אתה עדיין גר ביישוב זכאי?
האם אתה עדיין משרת מילואים?
וכו' וכו'
יש הטוענים כי מדובר בניסיון של המדינה לצמצם את מספר כלי הנשק שבידי הציבור

בתשובה לשאלה הראשונה - מה.עושים?
מצטרפים לעמותה לקידום תרבות הנשק בישראל.
העלות היא 100₪ לשנה.
הם הגוף שבו מכירה מדינת ישראל כמייצג את נושאי הנשק הפרטי שאינו של מקום העבודה.

ניר ל
13-05-18, 10:16
אני לא יודע מה המדינה מנסה לעשות או מי בכלל מייצג את המדינה. יש שר בראש המשרד לבטחון פנים שתומך באופן פומבי דווקא בהרחבת מעגל הזכאים ומפזר הבטחות גם במדיה וגם בכתב, מצד שני יש מנגנון פקידותי שפועל הפוך ומצד שלישי יש אולי פורומים נוספים שמתקבלות בהן החלטות או מותווית איזו אג׳נדה, זה לא ממש ברור.
בפועל אנחנו נתקלים מדי פעם בהכבדות או דרישות חדשות, חלקן מתבטלות עוד לפני שהציבור מתוודע להן, בין השאר בעקבות פעילות של העמותה שהוזכרה ע״י אמיתי.

אין פה שינוי של החוק. מאז שנת 96 ניתנים רשיונות שמותנים בכך שהעילה בגינה ניתנו היא בתוקף. עד היום אנשים התבקשו להצהיר על כך בעת החידוש או שהמשרד שלח להם הודעות ביטול כשעודכן על שינוי כתובת נניח. בימים האחרונים נאספות עדויות שהחלו לאכוף באופן אקטיבי ולא להסתפק בהצהרה בלבד - כלומר לדרוש הוכחות לקיומה של העילה לצורך חידוש. זה לא קרה בעבר ולכן מנסים להבין את היקף התופעה כדי לפעול לביטולה. אני עצמי לא פעיל בעמותה או משהו כזה אבל עוקב בעניין.

איש הצפון
13-05-18, 12:51
צפירת הרגעה!

רק בעלי רשיונות חדשים (מהשנים האחרונות) שרוצים לבצע החלפה, נדרשים להוכיח שהעילה עדיין בתוקף.

כל הוותיקים שברשיונם נכתב "מתוקף הוראת מעבר", ממשיכים כרגיל ויכולים גם לבצע החלפות.

avikkllk
13-05-18, 13:01
כלומר אם אשם שהוציא רישיון רוצה להחליף נשק נגיד בעילה של מגורים
צריך להביא שוב אישור תושב או להתחיל את כל הרישיון מחדש?

אומי5
13-05-18, 16:35
במילים אחרות, עדיף לא להחליף?
חבל דווקא תכננתי, מילא העלות, גם לשרוף יומיים עבודה?
(העילה תקפה )

amitaikl
13-05-18, 16:52
למיטב הבנתי:
אם הרישיון בתוקף אין צורך להוכיח עילה מחדש. יתרה מכך, אני מבין כי יש כוונה לאפשר החלפה אצל סוחר נשק ללא צורך להגיע לבט"פ.

בחידוש רישיון יש צורך להוכיח כי העילה עדיין תקפה: אישור על מקום מגורים/שירות מילואים פעיל וכו'

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ניר ל
13-05-18, 19:48
צפירת הרגעה!

רק בעלי רשיונות חדשים (מהשנים האחרונות) שרוצים לבצע החלפה, נדרשים להוכיח שהעילה עדיין בתוקף.

כל הוותיקים שברשיונם נכתב "מתוקף הוראת מעבר", ממשיכים כרגיל ויכולים גם לבצע החלפות.

״מתוקף הוראת מעבר״ אינו תבחין ולכן איננו נדרש להוכחה מחדש. כרגע לא מתעסקים איתו וכתבתי את זה בפתיחה.

את הבקשה להוכחת תבחין קיבלו אנשים שמחזיקים נשק תחת תבחינים קיימים כתנאי לחידוש רשיון. כמו כן אנשים בעלי רשיון בתוקף שביקשו לבצע החלפה.

אם ידוע לך משהו אחר אשמח אם תעדכן.

amitaikl
13-05-18, 20:29
לפי הבט"פ מה שנדרש לצורך החלפה הינו רישיון בתוקף ושטר מכר. אין צורך להוכיח עילה מחדש.

https://www.gov.il/he/service/changing_firearms

למיטב זכרוני, גם בעבר (למי שהוציא רישיון אחרי 96) היה צורך להוכיח כי העילה (תבחין) לפיו הוצא הרישיון הינה בתוקף. יכול להיות שעכשיו אוכפים זאת יותר.

נתח מכובד מבעלי הרשיונות החדשים הינם מילואימניקים בדרגת רס"ר ומעלה.
בזמנו נאמר כי רישיונם יחודש גם אם יפסיקו לעשות מילואים. מעניין מה יקרה איתם עכשיו.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ניר ל
21-05-18, 12:00
מה שקורה עכשיו, הוא שכל מי שמגיע זמנו לחדש רשיון - נאלץ לעבור את כל תהליך הרישוי מחדש, במקרה הטוב יש לו שלושה חודשים להשיג את האישורים ומי שפוקע רשיונו מתבקש להפקיד את האקדח.
כאמור, לרשיונות הישנים שקיימים מתוקף הוראת מעבר אין תבחין להוכיח אז ממשיכים לחדש כרגיל בינתיים, כנראה שגם רשיונות שתבחינם קבוע (עבר בטחוני/ שוטרים לשעבר וכו׳) אבל אם מישהו בכל זאת מקבל דרישה להוכחת תבחין גם באלה אז נא לעדכן. בעל הבית השתגע....

Pageup
29-08-18, 17:11
באמת שנראה שבעל הבית השתגע, הם כבר חודשיים שולחים לי מיילים,
סמסים ומתקשרים לפחות פעם בשבוע (ואם לא עניתי אז למחרת) כדי
להזכיר לי לחדש את הרשיון. כמעט 25 שנה עם רשיון ותמיד הרגשתי שרוצים
לקחת לי אותו והשנה ממש רוצים להשאיר אותו.

מויש
29-08-18, 17:49
מה שקורה עכשיו, הוא שכל מי שמגיע זמנו לחדש רשיון - נאלץ לעבור את כל תהליך הרישוי מחדש, במקרה הטוב יש לו שלושה חודשים להשיג את האישורים ומי שפוקע רשיונו מתבקש להפקיד את האקדח.
כאמור, לרשיונות הישנים שקיימים מתוקף הוראת מעבר אין תבחין להוכיח אז ממשיכים לחדש כרגיל בינתיים, כנראה שגם רשיונות שתבחינם קבוע (עבר בטחוני/ שוטרים לשעבר וכו׳) אבל אם מישהו בכל זאת מקבל דרישה להוכחת תבחין גם באלה אז נא לעדכן. בעל הבית השתגע....
אני עם רשיון מ2006. לפני חודש חידשתי את הרשיון והכל היה כרגיל: טופס סגול שהגיע בדואר, ביקור אצל הרופא, מטווח וזהו. שום דבר חריג

איש הצפון
29-08-18, 18:18
הגישה של האגף לרישוי כלי יריה כיום היא גישה מאד עניינית ומאד יעילה. אין להם עניין לקחת מהציבור את כלי הנשק ולכן הם מתקשרים ושולחים הודעות אם הם רואים שהגיע מועד החידוש ואאדם עדיין לא חידש.

לגבי הוראת מעבר - אין שינוי ואין בעייה,

לגבי בעלי רשיונות מעל 10 שנים - אין צורך בהוכחת תבחין (עילה).

ככלל, למעט מקרים חריגים בהם יש חשד שהאזרח ביצע קומבינה כל שהיא לצורך קבלת הרשיון, אין שום דרישה לחדש את הוכחת העמידה בתבחין.

המגמה המוצהרת שלהם היא: "יש לך רשיון בתוקף? אתה מתייצב בזמן לריענונים, משלם את האגרות ומציג הצהרת בריאות? - אז הכל בסדר ואיש לא יפנה אליך בדרישות כאלו ואחרות"

ניר ל
30-08-18, 09:27
כמו שאמיר ציין, הסנקציות שבגללן העליתי את הפוסט הופעלו/מופעלות כנגד תבחין ״המלצה פרטנית״ בעיקר, מסיבה שלא אכנס אליה.
מי שהפרטים שלו מעודכנים אצלם אכן מקבל בד״כ תזכורות לחידוש ויכול להוריד את טפסי החידוש באתר האינטרנט אם לא קיבל בדואר.
נפתחו מספר תבחינים חדשים לקבלת זכאות לרשיון ובמקביל הוגדלה חובת האימון והורחבו התכנים שמועברים בו.

avikkllk
30-08-18, 13:40
מה הורחב?אני אישית לא קיבלתי כל ידיעה על מטווח נוסף

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

Pageup
30-08-18, 22:07
השמועות אומרות חיוב של מטווח רענון באמצע התקופה (שום דבר לא סופי).
ובכל מקרה חידוש הרשיון הרבה יותר רציני, הדרכה יותר פרטנית ומקיפה.
אפילו צילמו אותי במטווח והעלו את התמונה לאתר שלהם. מישהו נהיה רציני.
מחייבים ירי בכריעה ועמידה, אימון בהחלפת מחסניות, תפעול מעצור, פריקה
של נשק טעון, תדריך לפני המטווח (לא השתנה הרבה מפעם), תפעול נשק וכו'.
וכרגיל, 30 כדורים מתוך 50 במטרה נשאר המינימום.

avikkllk
30-08-18, 22:54
השמועות אומרות חיוב של מטווח רענון באמצע התקופה (שום דבר לא סופי).
ובכל מקרה חידוש הרשיון הרבה יותר רציני, הדרכה יותר פרטנית ומקיפה.
אפילו צילמו אותי במטווח והעלו את התמונה לאתר שלהם. מישהו נהיה רציני.
מחייבים ירי בכריעה ועמידה, אימון בהחלפת מחסניות, תפעול מעצור, פריקה
של נשק טעון, תדריך לפני המטווח (לא השתנה הרבה מפעם), תפעול נשק וכו'.
וכרגיל, 30 כדורים מתוך 50 במטרה נשאר המינימום.

ואז שולחים אותנו ללבנון?או שנתחיל בעזה[emoji23]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

Pageup
31-08-18, 03:30
ואז שולחים אותנו ללבנון?או שנתחיל בעזה[emoji23]

אני דווקא בעד. שנים אנשים מסתובבים פה עם אקדחים ולא יודעים להוציא אותו
מהנרתיק בלי לירות לעצמם ברגל. אין שום בושה בלהתאמן, הלוואי והייתי מקפיד
להתאמן כמו פעם. זו הפעם הראשונה מזה 25 שנים שתפעלתי מעצור לא נכון בגלל
חלודה. המזל שאני עדיין פוגע כמו שצריך.
אל דאגה, זה יתוקן בהזדמנות הראשונה.

מישהו יודע כמה אמור לעלות Glock 17C, עכשיו כשהכל יותר קל יש מצב שאני אעבור
מדור 1 לדור 5.

asafk
31-08-18, 10:05
דור 1 זה קלאסיקה. אל תחליף.

אסף.

ניר ל
31-08-18, 14:28
רוב האקדחים הראשונים שהגיעו לארץ היו כבר מדור 2 , ה1 מאד נדירים ( לא שבישראל יש משמעות כלשהי לערך אספני), פנה לערך גלוק בגוגל באנגלית ותוכל לזהות את שלך , יש גם אתרים שיתנו לך מידע לפי המספר ( שבדור הראשון לא היה קיים על הגוף) .

כיום מיוצרים אקדחים מדורות 3-4-5 שאת שלושתם ניתן לרכוש חדשים ( עם גוף שמיוצר בארה״ב או אוסטריה ואין לכך שום משמעות ).
דווקא דור 5 חזר אחורה בכמה מאפיינים והוא הכי דומה לדור 2, אין לך כנראה סיבה להחליף אלא אם האקדח אכן דור 1 מוקדם עם קנה ״עיפרון״ ויש בעיית חלקים. תוכל פשוט לרענן קפיצים ישנים ולרכוש מחסנית חדשה.

תוספת קטנה - דגמי C של גלוק , הקנה והצינה מחוררים באמצע, הנחירים האלו אמורים להפנות גאזים כלפי מעלה וע״י כך להפחית קפיצת קנה ולאפשר מטחי ירי מהירים יותר. לא יודע אם זאת באמת הייתה דרישה של כוחות הבטחון בישראל או שהם רק אימצו אותה. בכל אופן מדובר בקשקוש מוחלט שגם אני התפתיתי לרכוש בזמנו בתוספת תשלום, סתם עוד מקור לכניסת לכלוך והצטברות פיח עם נשורת רעילה מתקרת המטווח שיורדת על הראש בכל פעם שאתה יורה.

-->