PDA

צפייה בגרסה מלאה : הארכת שילדה ובודי

dizza man
02-01-06, 18:59
אני תקוע עם סמוראי קצר שלא עולה מדרגות של 90 מעלות ואני מתעצבן מזה!!

במקום למכור ולקנות מודל ישן יותר וצר יותר חשבתי על לחתוך את השילדה והבודי באמצע
ולהאריך באיזה מטר או פחות

הגעתי לרעיון עקב פחחים קומבינטורים שחותכים 2 מכוניות ומחברים אותם לאחד ואז מוכרים במחיר מחירון!

הרכב לא הולך להימכר לאף אחד .. לכן לא אכפת לי לחתוך ,לשבור,להרוס ,ולרתך חזרה

הרעיון שיש לי בקשר להארכת השילדה הוא לחבר אותה עם ברזל מלבני גדול או קטן מהשילדה ולדחוף אותו לתוך השילדה עצמה מ2 הצדדים ולרתך יפה :wink:
וחוץ מזה להוסיף חיזוק לכל האורך וכמו כן תחוזק גם בכלוב צינורות לכל אורך המרכב..

החיתוך יתבצע מאחורי הכיסאות הקידמיים עם דיסק 9" והמון תענוג :twisted:

בקשר לשאר המיכלולים אין בעיה .. -דריישאפט נאריך ,צינורות דלק נאריך ,צמת חשמל של 5 חוטים תקבל השלמה ,הבודי עצמו יקבל תוספת פח במקומות החסרים

מה אתם אומרים?

אביב3
02-01-06, 19:44
רעיון מטורף ומגניב מתאים לך :wink:
מה בנוגע לרישוי?
תעשה גם חיזוקים מקורה לקורה (יוצא משולש אני מקווה שהבנת).
לא מספיק לרתך רק את קצות הקורות צריך לרתך "פין שוט" שזה=איפה שיש חפיפה בין הקורות
אתה עושה חורים נגיד 20 מ"מ ומרתך בפנים את שתי הקורות,ריתןך רק בקצה לא מספיק וישבר
רעיון מגניב לדעתי

elitkh
02-01-06, 23:30
שווה לך את כל הבלאגן?
אל תשכח שהארכה כזאת היא תוספת משקל רצינית-מכלולי ההינע שלך יעמדו בזה?
אני לא מדבר בכלל על נושא החוקיות,והמחיר.
בנוסף הפרופורציות אורך\רוחב לדעתי יהיו לא טובות (רכב ארוך מאד וצר מאד).
במקומך הייתי מחפש סמוראי ארוך(יש כאלה בשנים 88 87)
או לחלופין שוקל לקפוץ לליגה של הגדולים ומחליף לסופה\סיקס. זה יעלה לך הרבה יותר זול וגם יהיה חוקי ויותר חשוב מהכל-יהיה נכון יותר.
אבל זאת דק דעתי הלא מלומדת.

בהצלחה
אלי

סמוראי 92
03-01-06, 02:14
דיזה יקר, אם שמת את ההודעה הזו בפורום הבונים כנראה שידעת למה...

לפי דעתי להתאים צינורות חשמל, דלק, ברקס, לחרוט דריישאפט, לרתך בודי, לעשות לו פחחות, לרתך שילדה ולצבוע הכל זה פשוט יותר מדי עבודה בשביל רכב שלא מתוכנן להיות צפרדע.

אני לא מומחה אבל נראה לי שהריתוך שאתה מדבר עליו קשה מאוד לביצוע, בין היתר משיקולי עלות דיוק והעומסים שיש על שילדת ג'יפ. השילדה של הארוך תוכננה ויוצרה בביצוע יפני - זה אומר הרבה. היא מגיעה מחוזקת קמעה אבל היא עדיין גמישה יחסית. הגמישות הזו היא יתרון ואני לא בטוח שכדאי לך לשחק עם זה.

שיקול נוסף וחשוב הוא מידת החוקיות- עם הרגל שלך על הגז, אתה תתקל יום אחד בבוחן תנועה או שוטר עצבני, למה לך לבוא לרגע הזה פלילי בצורה כל כך בולטת ??? אני די בטוח שלא יהיה לך כיסוי ביטוחי במקרה הצורך ( ששמו כן הוא), אבל עזוב את זה, על הכלא שמעת?

נ.ב
eitkh, נקודה למחשבה- הקיר שכפיר חושב עליו נמצא בליגה של הגדולים. ארוך עולה אותו מהמקום, גם בצורתו החוקית למהדרין.

נמרוד
03-01-06, 09:07
קול ההגיון, אם זה מעניין אותך - קנה ארוך, לא משנה באיזה מצב, ולהצליב מכלולים - המנוע שלך, הסרנים שלך,כל מה שבא לך. הרבה, הרבה, הרבה פחות עבודה, חוקי, למה לא בעצם? את הקצר עם המכלולים שהוחלפו מהארוך אתה עוד תוכל למכור במחיר כלשהו ולהחזיר חלק מההשקעה.

elitkh
04-01-06, 10:18
יש בלוח המודעות משהו בשבילך-שלדת סמוראי ארוך ב200 ש"ח
בהצלחה
אלי

dizza man
04-01-06, 18:49
יש אפשרות לשנות מספר שילדה ברישיון?

asafk
05-01-06, 01:13
כן, אבל רק בתנאי שכל הספרות/ אותיות הרלוונטיות זהות. המשמעות היא שהשלדה היא בדיוק מאותו סוג. אני מניח שהשלדה של הארוך מקודדת אחרת משל הקצר. אני גם מנחש שההבדל הוא רק בספרה אחת, שעם קצת מזל מעט דהויה (וזה חוץ מהספרות הלא רלוונטיות- מס' סידורי, שנת ייצור וכו').
הכי בטוח- גש למשרד הרישוי (דיר בלאק- בלי האוטו), ותשאל אותם איזה שלדות הם מאשרים להחליף לסמוראי שלך. בדברים האלה הם דווקא בסדר ועוזרים- ויסבירו לך מה כן ומה לא.

אסף.

eran4x4
05-01-06, 11:52
אסף

השינוי מתבצע פיזית בעמדה אחת כולל בדיקה פיזית של מספר השלדה על הרכב?

dizza man
05-01-06, 18:44
אוקיי.. עכשיו צריך לחפש בודי ארוך :?
אוף ואז לא יהיה לי את התענוג לחתוך סמוראי ל2! :evil:

elitkh
06-01-06, 05:49
אני לא בטוח שזה אפשרי אבל אם הבודי שלך פתוח הייתי שוקל לעשות שימוש בבודי הקיים ולבנות בסרח העודף מתקון כל שהוא לנשיאת ציוד.
אני מתקשה לחשוב איפה אתה מוצא בודי ארוך.

אלי

dizza man
06-01-06, 16:07
אפשרי להאריך את הבודי שלי ... כמה חתיכות פח ארגז ניטים ו4 קילו חומר פחחות יעשו את העבודה ..

השאלה היא איך הכחולים יגיבו למראה הסמוקומבינה שתהיה לי..

elitkh
07-01-06, 21:12
יגיבו הרבה יותר טוב לעומת שלדה חתוכה ומוארכת 8)
חוקי זה בכל אופן לא יהיה,למיטב ידיעתי מרחק בין הסרנים שונה בשתי השלדות(במחשה שניה זה כל העניין-אתה רוצה מרחק גדול יותר בין הסרנים).
אלי

-->