PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנדרואיד על המסך המקורי ברכב? היילקס 2017

idanw
13-05-18, 20:38
שלום,

הרכב הגיע עם מערכת דאבל דין מקורית עם מסך טאץ' של כ8 אינץ - סביר.
על המערכת הזאת, מותקנת מערכת הפעלה של איתוראן שהותקנה בארץ (נקראת Toyota touch) - מדובר במערכת אנדרואיד סגורה לאפליקציות של היבואן בלבד, איטית להחריד שנופלת כל כמה דקות.
המעבר בין עבודה על המערכת המקורית של הרכב לToyota Touch הוא בלחיצת כפתור (שמותקן מתחת למסך, בהתקנה מקומית)

אם אני מבין נכון, יש איפשהו ברכב מחשב אנדרואיד בהתקנה מקומית שמחובר למסך המקורי ברכב - האם זה המצב?
אם כן, איך מחליפים אותו? איך זה נראה בכלל? ומה אני צריך לקנות במקומו?

המטרה - אנדרואיד פתוח ומהיר ברכב.

במידה וזה לא מתאפשר, יש למישהו המלצה על מערכת אנדרואיד שלמה, איכותית? מעדיף לרכוש בארץ.

תודה, עידן

חנן-ג'יפולוג
13-05-18, 22:43
אני מנחש, רק מנחש, שבאחורי המערכת הזו יש כניסת usb לא סטנדרטית שהיתה מחוברת במקור בצמה לשקע usb סטנדרטי שהיה מותקן במקום נגיש לנהג.
אל השקע הזה הנהג היה מסוגל להתחבר עם הטלפון שלו עם אפל קארפליי או אנדרואיד אוטו, נדמה לי שכך קוראים לזה. אם אני מבין נכון היישומים האלה לא עובדים בישראל, או לא עובדים בצורה מושלמת.
סביר להניח שגילקאר התקינו לך קופסת אנדרואיד מתכתית אפורה שמתחברת לשקע היואסבי באחורי המערכת במקום הצמה המקורית.

יאיר_א
13-05-18, 23:02
גם אני מנחש....
יש ברכב קופסת אנדרואיד שנוספה על יד המתקין בארץ. יציאת הוידאו שלה מחוברת ישירות למסך של המערכת המקורית או לכניסת וידאו כזו או אחרת (אולי זו שמיועדת למצלמת הרוורס)
הכפתור הפיזי ממתג וידאו למסך המקורי.

יאיר

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

idanw
13-05-18, 23:36
יש שקע USB מקורי שנמצא נגיש לנהג - אין שם אפשרות של Android auto ושות', אבל כן אפשר להתחבר אליו עם נגן מוזיקה.
יש גם מצלמת רוורס מקורית.
הכפתור הפיזי שהותקן אכן מנתב ליציאת וידאו כלשהו.

בקיצור - נשמע שחשבתי נכון. איפה קונים קופסת אנדרואיד כזאת חדשה, מהירה ופתוחה לשימוש בכל היישומים?

תודה, עידן

מוטי ג.
14-05-18, 07:02
הערה קטנה על מה שחנן כתב,
אנדרואיד אוטו לא זמין להורדה בישראל (ובצורה מוזרה גם לא בהרבה מדינות בעולם) , אבל ניתן להתקין דרך הלינק הבא
http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

וזה עובד בלי שום בעיה ברכב שלי, פולקסווגן טיגואן 2018 שהגיע ככה מוכן מהיבואן.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
14-05-18, 07:41
באמת שמעתי על קומבינה מסוימת שמאפשרת להשתמש באנדרואיד אוטו, אבל כאן עצרתי את המלל שלי על דברים שאני לא בטוח בהם. תודה על ההערה.
עידן, זה שאתה לא יכול לחבר את האנדרואיד אוטו בטלפון שלך לשקע היואסבי הנוכחי ברכב, זה בגלל שהוא כבר לא מחובר כמו במקור לאחורי המערכת, אלא עכשיו הוא מחובר על קופסת האנדרואיד שהותקנה לך, והיכולות היחידות שלו כרגע הן הטענת מכשירים, mp3, ואולי עוד משהו. אם תחזיר את החיבור שלו למקור, יחזרו אליך גם היכולות המקוריות.

ושוב, הכול לכאורה, כנראה, וכו', ומסתמך בעיקר על מערכות ומותגים אחרים שאני מכיר ועל ההנחה שכל היצרנים הולכים בסוף לאותו כיוון.

אני מציע שפשוט תנסה. גש לגילקאר ובקש מהם את הצמה המקורית שחיברה בין המסך לשקע היואסבי. הם זורקים אלפי צמות כאלה לפח. חבר אותה. חבר את הטלפון שלך עם אנדרואיד אוטו ותראה מה קורה. יתכן שתחליט שאתה לא צריך יותר מזה.

מוטי ג.
14-05-18, 08:00
אני חושב, ופה אהיה זהיר, זה ממש רק תחושה שלי,
ש mirrorlink זמין יותר מאשר אנדרואיד אוטו, אבל אני פחות אוהב את זה,
יש אפשרןיות נוספות לשיתוף מסך הטלפון על המסך באוטו, אבל אין לי ניסיון אישי עם זה.

asafk
14-05-18, 08:00
שאלה על אנדרואיד אוטו.
בקיה "שלי" סיד 2015, יש חומרה מקורית ועליה מוצג מה שהותקן בארץ על ידי אדי. (גרסת התוכנה מתחילה ב i30.... כך שאני מניח שזו התוכנה שגם קיימת ביונדאי).
אם אני מצליח לפרק את הקופסת אנדרואיד שאולי יש שם מאחורה, זה אומר שאני יכול להריץ אנדרואיד אוטו רק מהטלפון או שעדיף להוסיף קופסת אנדרואיד אחרת שתעשה את זה?
אני אכנס לזה רק אם זה קל וזול מספיק וניתן לחזור אחורה במאמץ מינימלי.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
14-05-18, 08:06
אם זה כמו באיי 30, אז זה כמו שכתבתי לעידן. תבקש מאדי את הצמה המקורית שחיברה בין היואסבי ליציאה האחורית של המסך.

asafk
14-05-18, 08:11
ואז זה יעבוד רק עם טלפון אנדרואיד אם הבנתי נכון, ובעלי האייפונים יצטרכו להוריד את האפליקציה של אייפון - הבנתי נכון?
שכל מה שצריך זה הצמה בעצם?

אסף.

מוטי ג.
14-05-18, 08:14
ספציפית לרכב שלך חנן יענה.
אבל, לא כל רכב שמגיע עם הכנה לאייפון יתמוך באנדרואיד ולהיפך.
אם איני טועה, האופל בארץ תומך רק באייפון

Asaf-a
14-05-18, 08:19
אתם בטוחים שאנדרואיד אוטו שווה המאמץ?
שיחקתי מעט באנדרואיד אוטו שמגיע באימפרזה 2017 של חבר שקרא לעזרתי ומאוד התאכזבתי.

לא עובד יפה, השיקוף עם הטלפון נתקע, ובכלל רק מפריע.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
14-05-18, 08:26
ואז זה יעבוד רק עם טלפון אנדרואיד אם הבנתי נכון, ובעלי האייפונים יצטרכו להוריד את האפליקציה של אייפון - הבנתי נכון?
שכל מה שצריך זה הצמה בעצם?

אסף.

גם בעלי האנדרואיד וגם בעלי האייפון יצטרכו אפליקציה.

כן.

הכול לכאורה, וכו'.

מוטי ג.
14-05-18, 08:54
התלבשנו לעידן על השרשור,
מנהלים תחליטו אם לפתוח חדש עבור אנדרואיד אוטו...
לגבי המוצר עצמו, אני מרוצה.
יש שיתוף של אפליקציות מסוימות על מסך הרכב שעיקרן הן
ניהול שיחה, אני מרוצה מאוד מחיוג הקולי שזמין ברכב שלי רק עם אנדרואיד אוטו, מה שיש ברכב מקורי לא פתוח ודורש עלות כספית נוספת.
מוזיקה: כמו גוגל פליי.
עריכה:
הממשק מוזיקה המקורי ברדיו ננעל כאשר אנדרואיד אוטו בשימוש, אז השמעת יו טיוב לדוגמה חסומה , אבל אפשר להתקין אפליקציה שפותחת את זה, ככה ניתן לנווט וגם לשמוע מוזיקה מיו טיוב ללא בעיה.
ניווט : Waze & Google maps, במקרה הספציפי של וויז, זה ממשק טיפה אחר ממה שרואים בטלפון.

הממשק אצלי תומך באנגלית ובעברית, אבל מקלדת יש רק אנגלית, כלומר, טקסטים בעברית הוא מציג.

יש תצוגה של הודעה שנכנסת, סמס רגיל וגם וואטסאפ וניתן להשמיע את ההודעה אם היא באנגלית בלבד.
ניתן גם לענות להודעה, כלומר להקליד הודעה חדשה באנגלית בלבד בדיבור, ההודעה היא טקסטואלית לא קולית.
יש פופאפ שקובץ האם לענות הודעה אוטומטית כמו "אני עסוק/ נוהג"

אני סה"כ מרוצה.

חנן-ג'יפולוג
14-05-18, 09:54
נפגשתי עכשיו עם המנהל הטכני של גיל קאר.
אז לא. המסך המקורי של הטויוטה שלך לא תואם אנדרואיד אוטו ושקע היואסבי המקורי לא נותן יותר מmp3 וטעינת מכשירים.

אם יש לך איזו אפליקציה ספציפית שחסרה לך במערכת שלהם, הוא יוכל לעזור לך נקודתית, אבל רק אם זה לא משהו שעלול לפגוע בבטיחות הנסיעה.

צחי66
14-05-18, 11:39
התלבשנו לעידן על השרשור,
מנהלים תחליטו אם לפתוח חדש עבור אנדרואיד אוטו...

+ 1
אולי כדאי לפתוח שירשור כללי יותר בעניין של איך אפשר לפתוח מערכות אנדואיד סגורות.

איציק - 4X6ZH
14-05-18, 14:52
ואני התעקשתי שישאירו את הרדיו המקורי בטויוטה 2018
לא רוצה מסך מגע
לא רוצה מסך זוהר
ולא רוצה מסך מדבר
יש USB שעובד
יש בלוטוס שעובד מעולה
יש שליטה מגלגל ההגה

וסע לשלום

אנדוריאיד אוטו
מסך מגע
החלף צמה
חדש סים פעם בחינם ושלוש פעמים בתשלום ...
תעשה ריסט באמצע הנסיעה
תפרק תרכיב פלסטיקים שיהיה רעש
בשביל מה זה טוב ?!

איציק

idanw
14-05-18, 21:55
אם יש לך איזו אפליקציה ספציפית שחסרה לך במערכת שלהם, הוא יוכל לעזור לך נקודתית, אבל רק אם זה לא משהו שעלול לפגוע בבטיחות הנסיעה.

בשוטף, כל מה שהייתי רוצה זה להוסיף את אפליקציות הניווט בשטח - Oruxmaps/עמוד ענן ואולי Spotify - לא נראה לי שיש איתן סיכון בטיחותי גדול יותר מWaze שכבר נמצא במערכת.

אבל הבעיה העיקרית עם המערכת היא האיטיות הנוראית וחוסר היציבות. זה נורא עד כדי כך שלוקח למערכת לעלות ולהתחיל לנווט כ3-4 דקות מרגע ההתנעה - וזה בתנאי שהיא בכלל הצליחה לעלות ואין צורך לדומם ולהתניע מחדש - מבחינת המוסך ככה המערכת עובדת...

בינתיים אני מנווט עם הסלולרי

-->