PDA

צפייה בגרסה מלאה : דור מהיר

בפאלו
16-05-18, 09:02
אנחנו דור מהיר שרוצים שהכל יהיה באותו הרגע , כן גם אלה שכבר חצו את גיל החמישים התרגלו שהכל ברגע, ובגלל זה אנשים עברו לווטסאפ אבל לדאבוננו /שימחתנו אין תחליף לפורום העניין הוא שאנשים לא קולטים שאם לא יהיה פורום המידע ילך לפח , זה מבאס לחכות לפעמים ימים לתשובה/תגובה אז איך משלבים את המהירות לפורומים?

נדב42
16-05-18, 09:12
מחזירים לכאן יותר אנשים כמובן.
השאלה מה הרחיק אותם מלכתחילה...

מהסטטיסטיקה האישית של אנשים שאני מכיר וכבר לא נמצאים כאן, הסיבה העיקרית לעזיבה היא כמות ההתנגחויות והויכוחים העקרים והמיותרים שמשתלטים על יותר מדי שרשורים.

שמירה על האיזון בין חופש הדיון והדעות לבין "נקיון השרשורים" היא לא משימה פשוטה, ועצם התערבות המנהלים לפעמים יוצרת התלהטות נוספת.

אולי הדרך הנכונה אינה מחיקה או אכיפה של הויכוחים האלו אלא פשוט פיצולם לשרשורים נפרדים עם כותרות מתאימות ...

דרור ברלי
16-05-18, 12:21
זה מבאס לחכות לפעמים ימים לתשובה/תגובה

היתרון הגדול של ג'יפולוג על כל הפורומים האחרים, הוא בחומר האנושי כאן.
תודה לאל - אין כאן ערסים. אין כאן קללות ואיומים ו"חחחח" ו"פחחח" וכו'.
יותר מזה, הגולשים כאן הפנימו שמי שלא יודע בוודאות את התשובה לשאלה כלשהי - פשוט לא עונה.
לכן כמות השטויות והטעויות והתשובות השגויות כאן נמוכה משמעותית מהבלגן שחוגג בכל פורום אחר.

לטעמי זה משהו שאפשר רק להתברך בו.

גם דיונים/ויכוחים זה בסדר. זה טבעי וזה מותר ורצוי. יש מגוון דעות ולא מוכרחים להגיע להסכמות.

ofir1977
16-05-18, 12:37
לאחרונה שמתי לב שאפליקציית TAPATALK תומכת בפורום (או שהפורום תומך באפליקציה... ).

אפשר לראות הודעות בזמן אמת מהטלפון וגם להגיב.

יכול להיות שגם יותר קל לעלות תמונות.

erezgur
16-05-18, 13:05
בוודאות. מניסיון של רבים מאיתנו

ד ו ר ו ן
16-05-18, 13:39
בוודאות. מניסיון של רבים מאיתנו

בהחלט.

avikkllk
16-05-18, 14:48
לאחרונה שמתי לב שאפליקציית TAPATALK תומכת בפורום (או שהפורום תומך באפליקציה... ).

אפשר לראות הודעות בזמן אמת מהטלפון וגם להגיב.

רק לאחרונה[emoji55]?

Sent from my iPhone using Tapatalk

בפאלו
16-05-18, 15:04
היתרון הגדול של ג'יפולוג על כל הפורומים האחרים, הוא בחומר האנושי כאן.
תודה לאל - אין כאן ערסים. אין כאן קללות ואיומים ו"חחחח" ו"פחחח" וכו'.
.
מאיפה לך שאין כאן ערסים??!!!

nirs
16-05-18, 15:53
התנצחויות היו ויהיו, אבל לדעתי זו לא הסיבה המרכזית.
הוואטסאפ כבש כל חלקה (לטוב ולרע) ומהווה דרך תקשרות עיקרית בכל תחומי החיים. בפועל הוא גם מהווה תחליף לאתרים חברתיים דוגמאת facebook וכן גם jeepolog.

שווה לשקול (אולי) הקמת קבוצות גיפולוג בוואטסאפ לפי הפורומים. אם גם היתה יכולת לשמור את תוכן הוואטסאפ באתר, יכול היה להיות מושלם.

לביא
16-05-18, 16:06
לווסטאפ יש יעוד אחר מהפורומים. כאן עכשיו ומהר.
אני חושב, שמזל שהאתר על גבי פלטפורמה בה הוא מתקיים.
ווטסאפ זו התמכרות והסחת דעת בדומה לשאר הרשתות החברתיות.

erezgur
16-05-18, 17:06
ווטסאפ וקרובי משפחה אחרים השייכים לעידן המדיה החברתית הביאו לידי קיצון את תופעת "לא מחפש ולא לומד מההיסטוריה או משאלות זהות קודמות".
כל פרק זמן מישהו נתקל בבעיה, שואל ומצפה לקבל תשובה ספציפית, גם אם אותו נושא כבר קיבל תשובה מספר פעמים רב קודם לכן...
כפועל יוצא, המומחים מתייאשים מהר ומפסיקים לענות... הרמה יורדת... הסוף ברור לצערי

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

boaz avrahami
16-05-18, 17:11
אז הדור הולך ופוחת בעצם?
זה עומד בסתירה לתורת האבולוציה קצת, לא?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

omri_t
16-05-18, 17:12
הווצאפ אינו תחליף אמיתי לפורום.
אבל הוא קל וזמין ומיידי הרבה יותר.

הווצאפ לא שומר מידע, הוא לא מאפשר דיון ענייני.
הוא בליל של שליפות שמוגבל מאוד.

אבל אנשים פשוט נטשו את הפורומים, עברו לווצאפ ולפייסבוק.
קל יותר להפעיל ורחב בהרבה.

אם להיות רגע פחות עדין-
התעבורה כאן קטנה.
המון אנשים טובים כבר לא כאן.

לי אישית מאוד חבל.

ד ו ר ו ן
16-05-18, 17:41
התנצחויות היו ויהיו, אבל לדעתי זו לא הסיבה המרכזית.
הוואטסאפ כבש כל חלקה (לטוב ולרע) ומהווה דרך תקשרות עיקרית בכל תחומי החיים. בפועל הוא גם מהווה תחליף לאתרים חברתיים דוגמאת facebook וכן גם jeepolog.

שווה לשקול (אולי) הקמת קבוצות גיפולוג בוואטסאפ לפי הפורומים. אם גם היתה יכולת לשמור את תוכן הוואטסאפ באתר, יכול היה להיות מושלם.
למי שרוצה להיות מעודכן במיידית על התפתחויות בשרשור באתר (לא מבין למה), בtapatalk יש לך אפשרות לקבל התראה מיידית בנייד לתגובה בשרשור שאתה מנוי אליו, או שציטטו אותך או פורום מסוים שהגדרת.

avikkllk
16-05-18, 17:43
חברה לדעתי מי שנטש פורום
זה אומר יותר טוב משאיר את האנשים הערכיים יותר בפורום
הפורום דרך טאפאטוק עובד כסוג של פייסבוק
ואפשר לעקוב אחר הכל ויש לך עדכונים קופצים
סוג של רשת חברתית של אנשים איכותיים.

גיפולוג בחלק מסויים עובד חזק יותר מהפייסבוק
תשובה מהירה יותר וגם אם לא התשובה פה תהיה מספקת יותר מזה של פייסבוק.

איל מ
16-05-18, 17:57
חוץ מחילוץ אין שום דבר שהוא באמת דחוף.
ובשביל זה יש קבוצה שקטה.
בשביל שאר הדברים הפורום הוא מספיק מהיר.
אין מצב שבו פרסמת הודעה בבוקר, ובערב אין אף תגובה.

נדב42
16-05-18, 18:08
חברה לדעתי מי שנטש פורום
זה אומר יותר טוב משאיר את האנשים הערכיים יותר בפורום

לצערי זה לא בהכרח נכון. מכיר כמה וכמה אנשים טובים, ערכיים ותורמים שעזבו ולא מעוניינים לחזור, מהסיבות שציינתי אי שם למעלה...

boaz avrahami
16-05-18, 19:11
נעלבים יהיו בכל קבוצה חברתית. זה חלק מהחיים ולא ניתן להימנע ממנו לדעתי.
גם פרישה טבעית היא חלק מהמחזור החברתי. אנשים משנים תחביבים, משנים פאזה בחיים, מיצוי ושעמום וכו׳...

בסך הכול אנחנו יודעים שהחברים פה הם החלק היותר משובח בחברה הישראלית. זה יתרון אבל גם מחסום לאחרים.

אז מנינו את הסיבות פחות או יותר לכך שהכנות פוחתת.

במצב טבעי במקום הפורשים היינו צריכים לראות מצטרפים חדשים.

אלו חסרים במשוואה.
לפחות בקצב המפצה על העזיבה.
הסובות לכך מגוונות ואני לא בטוח שאת כולם אני מכיר אבל בכל זאת-

1. רבים מהמנהלים כבר לא פעילים בתחביב או שאינם כותבים ואינם משמשים כאבן שואבת.

2. האווירה באתר לא מחבקת חברים חדשים. במיוחד את הלא רהוטים שבינהם ( אנחנו די סנובים בתכלס).

3. המדיות האחרות ( פייסבוק, ווטסאפ, אינסטוש) קוסמות יותר לצעירים.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גיא
16-05-18, 19:59
בטלגראם כנראה כל המידע נשמר ברשת ואז אפשר לשלוח את הצעירים לבצע חיפוש.

ככה הסבירו לי. לי אין טלגראם.

איל מ
16-05-18, 20:11
הפוך.
אחד היתרונות של הטלגראם היא העובדה שניתן להגדיר מחיקה של הודעות אחרי x זמן, או שמנהל יכול למחוק לכולם הודעות או לנקות הסטוריה. בגלל זה, המדיה הזאת מוצלחת כל כך לפעילוית לא כשרות.
מה שכן אפשר לעשות, זה להגדיר שמצטרף חדש יוכל לראות x הודעות אחורה (לפי מה שהגדרת) ואז הוא בעניינים ולא צריך לחזור על הכל לטובתו.

nirs
16-05-18, 20:46
חברים (וכן, אני מתכוון לזה),
התעבורה באתר יורדת ומאידך רובנו חברים בקבוצות וואטסאפ העוסקות בגיפים (ושם העסק תוסס).
גיפולוג יקר לליבי ובהחלט מהווה בית שנים ארוכות.
אם לא נדע להשתנות ולהתקדם האתר יגווע ויעלם.

בפאלו
16-05-18, 20:49
בדיוק. וגם קם דור שאינו יודע את ג'יפולוג
חברים (וכן, אני מתכוון לזה),
התעבורה באתר יורדת ומאידך רובנו חברים בקבוצות וואטסאפ העוסקות בגיפים (ושם העסק תוסס).
גיפולוג יקר לליבי ובהחלט מהווה בית שנים ארוכות.
אם לא נדע להשתנות ולהתקדם האתר יגווע ויעלם.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

avikkllk
16-05-18, 20:53
בוא נעשה משהו שכן יכול לקדם אצ בפורום שח כולנו

ד ו ר ו ן
16-05-18, 21:05
לפני יומיים ביקש ממני חבר למצוא משהו שפורסם כאן ע״י חבר שלישי ב-2003.

זה לקח את הכמה שניות שגוגל נדרש לעניין.

זה משהו שלא ניתן אפילו שבוע אחורה במדיה אחרת.

יונימוג אדום
16-05-18, 22:39
אני חבר גם בפורום ( קארספורום ) של מועדון החמש .
לפני שלוש שנים הפורום היה פעיל ותוסס מאוד , היו לא מעט פוסטים על שיפוץ רכבים ועוד הרבה חומר טכני מועיל .
כיום עברו מרבית החברים לפייסבוק ( לי אין ולא יהיה ) והפורום במצב גסיסה סופני .
חומר שנכתב בפייסבוק מחר ממשיך לעולמות אחרים ולא ניתן למצוא אותו .
הטענה של רוב החברים היא בעיקר - לפייסבוק הרבה יותר קל להעלות תמונות .
תברים למעננו ולמען קוראים נוספים - יש לשמר את הפורום .

אילן

מידבר
16-05-18, 22:48
האתר הוא שמורת טבע נדירה בעיקר משום שהבעלים נושאים את הערכים הנכונים. עם זאת יש דברים שכדאי לשפר כמו למשל עניין העלאת התמונות.

boaz avrahami
16-05-18, 23:19
האתר הוא שמורת טבע נדירה בעיקר משום שהבעלים נושאים את הערכים הנכונים. עם זאת יש דברים שכדאי לשפר כמו למשל עניין העלאת התמונות.

תתקין טאפאטוק.
התמונות דרך האפליקציה זה עניין בערך כמו לשלוח תמונות בווטסאפ.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

מוטי ג.
16-05-18, 23:46
.... בסך הכול אנחנו יודעים שהחברים פה הם החלק היותר משובח בחברה הישראלית. זה יתרון אבל גם מחסום לאחרים.
.
.
.
.

2. האווירה באתר לא מחבקת חברים חדשים. במיוחד את הלא רהוטים שבינהם ( אנחנו די סנובים בתכלס).

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

הרגת אותי!

+1 לטאפאטולק

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

yoni_0000
17-05-18, 01:46
האמת, נהיה משעמם, מכמה סיבות

תוכן גולשים - מוצר נדיר באתר בימינו, היווה מוקד משיכה לאו דווקא לפורום אלא לאתר עצמו (ככה לפחות אני השתחלתי). כולנו אשמים בזה.

בואו שניה נדבר על פורום הבונים - פעם האתר היה מתגאה בו, פורום הדגל, היום הוא די מת... מוקד משיכה גדול מאוד לכל מי שהתעניין במכוניות ולאו דווקא בג'יפים. הפורום הספציפי דעך גם כי הפסיקו לבנות מכוניות וגם כי מי שבונה לא מפרסם וסיבותיו עמו. לא חסרים לזה סיבות והרבה מהן הן גזירות מלמעלה.. אבל זה מה יש.

הספורט המוטורי דעך - לא נכנס למה ומי אשם, אבל בשורה התחתונה כמעט ואין מירוצים. כשיש אז הם מתקיימים בשושו. הנ"ל משפיע גם על התוכן וגם על פורום הבונים.

אנחנו לא חוד החנית - פעם להיות ג'יפאי אקסטרים היה קשה. היה צריך הרבה ידע וניסיון, וסופה עם 2 נעילות וצמיגי 33 היה רכב עבירות אקסטרים. בשביל לדעת לתחזק ולשפר היה צריך את הפורום. הגרעין הקשה התרכז פה. בשנים האחרונות אמריקה פתחה שעריה והיום צריך רק כסף בשביל להציב רוביקון עם צמיגי 42" בחניה וללכת לכבוש מדרגות של 3 מטר בלי מאמץ, בלי לדעת משהו.

ובואו נדבר רגע עלינו - הדיונים עצמם כבר לא מושכים והם די טפלים, הולכים סחור סחור ומסיתים את השיח לנושאים שנטחנו, ולרוב לא מדברים לעניין.. 10 גולשים פלוס מינוס עונים לכולם, ויותר מנסים להראות שהם מבינים מאשר באמת לסייע.. אין התקדמות. ושאף אחד לא ייקח לי ללב, כולנו חוטאים בזה, אני ביניהם.

זה לא קשור לפטפורמה או להעלאת תמונות או לטפטולק. הפורום זה טעם נרכש, ואנחנו, הגולשים הוותיקים לא תמיד עוזרים לעיקול (כמו שבועז אמר אנחנו די סנובים).

יחד עם כל זה, מי שנכח במפגש ג'יפולוג האחרון ראה שאנחנו עדיין מספר משמעותי, לא סתם עוד קבוצה בפייסבוק.. אבל של ג'יפאים אמיתיים, עם ערכים לסביבה וגם עם שגעונות... אז אולי המצב לא כלכך גרוע כמו שאנחנו חושבים.

polar bear
17-05-18, 09:42
אם מישהו חושב שצריך פלטפורמה אחרת בשביל ענין "הג'יפאות" בבקשה - להקים. כמו שהיו שלושה ארבעה חבר'ה בג'יפטריפ שנמאס להם , אז הקימו את זה. שבאופן מוצהר לא בא לספק מענה מהיר ומידי לכל שאלה ובעיה אלא יותר על צד המקצועי ועניני. וניהול קשוח יותר.

הירידה בכמות השאלות נובעת בחלקה מהיכולת של הגולשים למצוא את המידע בחיפוש זריז כי באמת, אחרי כמעט 20 שנה - הרבה שאלות כבר נשאלו. וכפועל יוצא - חדשות יש פחות.

אני לא חושב שיש צורך ליצר תעבורת סרק, ז"א לשאול שאלות חוזרות , לענות תשובות חוזרות באותו דיון או לוותר על אופצית החיפוש רק על מנת שלא יהיה משעמם.

הסטיות מנושאי הדיון, מספקות לפעמים { ואולי לרוב } מידע חשוב ומענין. כל הענין של העלבויות נראה גם לי מיותר וצריך לקחת הכל בפרופורציות ולהתיחס לנאמר בצורה חברית.
אי מענה הוא באמת מבעס לפעמים אבל עדיף עשרת מונים על תשובות לא עיניניות או מזיקות.

יוני - רוב מה שכתבת לא תלוי באתר בכלל, ועקב כך - לא נראה לי נכון לעשות שינוים באתר בגלל סיבות חיצוניות.

פעם בכמה זמן מועלה דיון בעל רוח דומה, אם בגלל איזה דיון חם או סתם כי מישהו מרגיש חוסר. סופו של דבר האתר ומה שמעבר לו ממשיך . ולא סתם. ואם בסוף ימות - אז חבל ועצוב וכל זה, אבל זה קורה לטובים ביותר.

erezgur
17-05-18, 10:32
אני לא חושב שעניין העלאת התמונות (שאני מסכים שהוא אולי קצת מסובך, לא מאד ידידותי ובמיוחד - לא תמיד המשתמש המזדמן מבין למה העלאת התמונות לא הצליחה) הוא הגורם למעבר אנשים לפייסבוק או לווטסאפ.

אבל בכל מקרה - אני מתנדב ומוכן להעלות לכל שרשור כאן תמונות שיישלחו אלי ע"י כל מי שמתקשה לעשות זאת בעצמו. אפשר לשלוח אלי הודעה פרטית כדי לתאם את צורת העברת התמונות אלי עם קישור להודעה המתאימה אליה רוצים להעלות את התמונות.

mugi8675
17-05-18, 10:44
אני חושב שהבעיה אינה בתכנים, או מיעוט משתמשים. הטכנולוגיה הפכה אותנו למשועממים שמחפשים ריגושים כל הזמן (וראו רשימת המודחים ממנו, הנעלבים שלא שבו שיש מי שקוראים חשובים מאותה סיבה בדיוק)
ניהול האתר מקצועי וחוסך את xxxx השכל. מי שיצא לו להציץ מידי פעם באתר הצהוב מבין על מה מדובר.

נדב42
17-05-18, 10:46
אני לא חושב שצריך פלטפורמה אחרת, הפלטפורמה היא לא העניין.

אני גם חושב שחלק משמעותי מהירידה בנפח האתר קשור ישירות לירידה בנפח הג'יפאות בארץ. ואני לא סופר את ה"ג'יפים" המפונפנים שמוכרים היום. אני גם לא מדבר על סטטיסטיקות כאלו או אחרות. אני מדבר על נוכחות של ג'יפים בשטח.
אם פעם הייתי מחפש מתחת לאדמה מסלולים ונקודות לינה עלומות כדי לא להקלע לחאפלות ופקקי תנועה, אז בטיול האחרון במסלול חוצה מדבר יהודה בשבת עם מזג אוויר נפלא ראינו מרחוק קבוצה של 3-4 ג'יפים באחת התצפיות... וזהו, נאדה.

איפה כולם ? הצעירים שמחפשים להתחרע לוקחים ברובם רייזרים למיניהם, מי שקונה "רכב שטח" מהחדשים יחסית כנראה חושש לרדת איתו מעבר לשבילי קק"ל, והערס המצוי מצא כנראה אופנה אחרת להעביר את זמנו. כבר הרבה זמן שלא ראיתי אף אחד מאלו בשטח "אמיתי", והאמת ? הם לא חסרים לי בכלל ...

ועדיין, אנחנו מפספסים ומרחיקים מקרבנו (לא בכוונה תחילה) אנשים טובים וראויים. בעלי מקצוע מהשורה הראשונה שלא רוצים שיזכירו אותם כאן ובוודאי שלא מוכנים לכתוב בעצמם, וג'יפאים שלא רוצים יותר לשמוע על ג'יפולוג (התגובה הנפוצה: "עזוב אותי, סתם מתווכחים שם על כל דבר"). את זה גרמנו במו ידינו הקלה על המקלדת, גם אני.

יסלחו לי בעלי האתר, אבל בעיני המטרה החשובה היא לא להביא עוד תעבורה ונפח לאתר (אשר עוזרים להחזיר חלק כלשהו מהוצאות התחזוקה שלו), אלא להביא ולשמר את האנשים הנכונים כאן. בניגוד למה שכתבו מעלי אני חושב שהוותיקים די מחבקים חברים חדשים ומנסים לעזור, אבל יש לפחות שני מקומות שבהם לדעתי אנחנו מפספסים:

1. לצערי חלק ניכר מהדור הצעיר כותב בשפה עילגת ובשגיעות קטיב, ואנחנו (גם אני) לפעמים לועגים להם מבלי להכיר את האדם שמאחורי המילים. אולי הוא דיסלקט, ואולי סתם לא הקפידו ללמד אותו לכתוב נכון כי להוריו לא אכפת, אבל זה לא בהכרח אומר עליו הכל. אני יודע שקשה להתגבר על רפלקס התגובה הצינית, אבל אולי כדאי שנתאמץ (גם אני) קצת יותר.

2. כאשר מישהו שואל שאלה "נפוצה" הוא זוכה לא פעם לתגובה שמפנה אותו לחפש לפני שהוא שואל, תגובה שיכולה להיחוות כ- "נפנוף", או כהתנשאות כאשר היא מלווה בהרצאה. אין בעייה להעיר לגבי החיפוש, אבל אם בצמוד להערה נצרף גם תוצאה או שתיים שעונות לשאלה המקורית זה גם יעזור לשואל (שלהבא כנראה כבר יחפש לבד לפני שישאל) וגם "יקרב" ו"יחבק" אותו במקום להרחיק אותו.

ולגבי הוויכוחים האינסופיים, כבר כתבתי למעלה את דעתי - יש להם מקום אלא שעדיף להפריד אותם לשרשורים נפרדים (אולי אפילו לפתוח את פורום הויכוחים האינסופיים :) ) וכך לא לגנוב ולהסיט את השרשורים המקוריים. אם תרצו, זה קצת כמו הדרך להתמודד עם הפולנייה שבפנים - אי אפשר להתחמק ממנה או לחנוק אותה כי היא תמיד תתפרץ שוב - מה שנשאר זה לקבל אותה ולצחוק ביחד איתה (עם הפולנייה הפרטית שלי - זו שבפנים - זה אשכרה עובד :) )

נדב.

מיכה100
17-05-18, 10:48
האמת שהמצב פה זהב ביחס למשל לפורומי האופנועים של תפוז שהגיעו למוות קליני.

asafk
17-05-18, 20:52
בניגוד למה שניתן אולי לחשוב בטעות, המטרה אינה להגדיל תעבורה או להוסיף נפח סרק של גולשים.
המטרה היא להיות אתר, בית, לאנשי השטח.
רק מי שרוצה ומוכן לתרום או לפחות לא להפריע.

אני מכיר ג'יפאים שאומרים לי " האתר עוד חי? " אבל דקה אחרי מפגינים בקיאות מרשימה בדיונים המתנהלים בו.

בעלי מקצוע שלא מוכנים להיות מוזכרים בג'יפולוג? מוזר. מעניין. למה בעצם?

תוכן גולשים. תכתבו, יהיה. הדיונים הכי מרתקים היו תמיד דיוני בניה ושיפוץ. אבל מעולם לא היה כזה מבחר של שיפוצי ג'יפים אמיתיים בכמות ובעומק שתועדו כאן בשנתיים האחרונות. כמה אנשים תפסו אומץ בזה אחר זה ואני מתרשם שהדיונים האלה ערים מאוד.

והעולם משתנה. אבל אנחנו כאן כדי להישאר. היינו לפני פייסבוק ונישאר כאן גם כשיימאס לכם ממנו.

אסף.

נדב ש.
17-05-18, 21:49
אני דווקא חושב שהתעבורה פה די טובה, ותיסתכלו בפורום יעוץ לפני קניה, יש המון שמתעניינים בתחביב, כאלה שהלכו וחזרו וכו'.
נכון יש ויכוחים, אבל ככה זה בכל פורום כמעט, ואני יעיד על עצמי שאני בין אלה, אבל לא כי סתם בא לי, אלא כי באמת היו לי הרבה כלים(ואת השאר אני מכיר די מקרוב) ולרוב אני לא מהלל אף כלי, כל כלי והבעיות שלו.

גם לדעתי בתחום של בניה/שיפוץ יש עליה וזה כמובן מבורך... לפעמים חוזר לי הגעגוע לחזור למקורות בגלל מה שאני רואה/קורא...

ודבר אחרון-למה אנשים מתרחקים(אולי), כל השירשורים של נושא התחבורה, הגבהות, רישוי, וכו', לא פעם שמעתי חברים שחושבים שהנ"ל מסוכן לג׳יפאים, שפה "מנבאים" את מה שקורה ומה שיקרה, שאנשי משרד התחבורה מסתובבים פה וכו'.
ת'כלס לי זה מעניין את ה%\$ השמאלית וגם זה בספק(לא יודע מה אלה שנוטשים חושבים לעצמם, כאילו אם לא יהיו פה אז זה ישנה משהו), אבל זאת גם נקודה למחשבה...

נדב42
17-05-18, 22:34
לא יודע מה אלה שנוטשים חושבים לעצמם, כאילו אם לא יהיו פה אז זה ישנה משהו
אני יכול להעיד רק לגבי אלו שאני מכיר - אמרו לי שנמאס להם שכל שרשור הופך לוויכוח עקר על משהו לא קשור.
אני לא אומר שזה המצב האובייקטיבי, אלא שכך זה נתפס.
ולא, הם לא חושבים שזה ישנה משהו, הם פשוט לא רוצים להיות בתוך זה ...

לגבי בעלי המקצוע, אני יכול להביא לכם ציטוט נחרץ וברור: "אני לא רוצה להיות בפה של האנשים האלו"
שוב, אני לא אומר שמשמיצים פה כל בעל מקצוע, אלא שאנחנו נתפסים ככאלו שלא כדאי להתגלגל לפה שלהם.

אני לא חושב שאנחנו צריכים עכשיו לכרכר ולחזר אחרי הפורשים, וזה כנראה גם לא ממש יעזור.
אני כן חושב ששווה לנו להקשיב לביקורת ולאמץ מתוכה את החלקים שישפרו אותנו כקבוצה.
(עמדתי לכתוב "קבוצת תמיכה" וקצת בתבלבלו לי האצבעות תוך כדי, אבל לעזאזל, זו אכן קבוצת תמיכה ...)

נדב ש.
17-05-18, 23:22
אני יכול להעיד רק לגבי אלו שאני מכיר - אמרו לי שנמאס להם שכל שרשור הופך לוויכוח עקר על משהו לא קשור.
אני לא אומר שזה המצב האובייקטיבי, אלא שכך זה נתפס.
ולא, הם לא חושבים שזה ישנה משהו, הם פשוט לא רוצים להיות בתוך זה ...

הכוונה שלי היתה במשפט הזה בהקשר של השרשורים על נושא התחבורה ולא משהו אחר, אלה שנוטשים ואומרים לאחרים גם לינטוש בגלל אותם שרשורים והנפצות שונות בנושא הזה.
וזה די ברור שחבל על כל אחד כזה שנוטש, אבל כמו שרשמתי לפני, ויכוחים ודעות שונות יש בכל מקום, דווקא ההצעה שלך לפצל את אלה היא טובה מאוד, למנהלים תהיה יותר עבודה כנראה.... :-)

נדב42
18-05-18, 00:08
דווקא ההצעה שלך לפצל את אלה היא טובה מאוד, למנהלים תהיה יותר עבודה כנראה.... :-)
ויש לזה גם ראשי תיבות ראויים: בג'מעה (בג'יפולוג מתווכחים על הכל) :)

boaz avrahami
18-05-18, 01:58
יש פה בהחלט חבורה דעתנית ווכחנית ולא לכולם מתאים להיכנס לוויכוחים על נושאי מומחיותם. זה עניין של אופי.
לחלקם זה עונש ולאחרים זה כיף ואפילו פרסום.

בעניין הזה זכור לי משפט חזק של חבר שהוא טייס באלעל וגם גולש מוכר באתר.
שאלתי אותו למה הוא לא עונה באיזה שרשור שעסק בטכניקות נחיתה במטוסי נוסעים בכללי ובאלעל בפרט והוא ענה לי שהוא לא עונה כי הוא לא רוצה שילמדו אותו בג׳יפולוג איך לטוס.... [emoji4]

מצד שני יש גולשים שפשוט מיצו.
למשל לוריה שאני מכיר מקרוב וכבר כמעט לא גולש/ מגיב כאן...
אגב, יש המון גולשים שהם קוראים פסיביים ואפילו אדוקים של מה שקורה כאן. חלקם לא מגיב ומשתתף כי החבורה פה מאוד דעתנית.

חוצמזה אנשים משנים פאזות בחיים.
כבר נמאס לדבר לחלק עם אותם אנשים על אותם נושאים ובחלק מהמקרים אפשר לחזות מראש מי יענה ומה יכתוב.

זה חלק מהמחזוריות הטבעית לטעמי.

אנחנו חלשים בתחום המשיכה של גולשים חדשים.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

avikkllk
18-05-18, 06:03
בעצמך אמרת..סנובים

opl
18-05-18, 07:36
הכל מתחיל ונגמר בקהילה מגובשת. מה שכאן אין כלכך... ויעיד על זה כל מפגש גיפולוג שבו מתפצלים ל20 תתי קבוצות ומעגלי שיחה מרוחקים.

תראו איך זה נראה כשתשתית יוצרת קהילה:
http://www.groopy.co.il/trips.aspx

כל אחד ראשי לפתוח טיול, לצרף אנשים, אפילו לבנות קבוצה.

וכל פעם מחדש אני מעלה את הדוגמא הזאת...

גיא
18-05-18, 08:17
למה פה לא כל אחד יכול להזמין לטיול ?

avikkllk
18-05-18, 08:21
פעם היו מפגשים מטורפים הם רצים ביוטיוב של גיפולוג..הייתי מאוד רוצה לראות את זה חוזר

ד ו ר ו ן
18-05-18, 08:44
הכל מתחיל ונגמר בקהילה מגובשת. מה שכאן אין כלכך... ויעיד על זה כל מפגש גיפולוג שבו מתפצלים ל20 תתי קבוצות ומעגלי שיחה מרוחקים.
תראו איך זה נראה כשתשתית יוצרת קהילה:
http://www.groopy.co.il/trips.aspx
כל אחד ראשי לפתוח טיול, לצרף אנשים, אפילו לבנות קבוצה.
וכל פעם מחדש אני מעלה את הדוגמא הזאת...
מה מונע ממך או מאחרים לפתוח טיול?

כן יש כאן תופעה של הזדקנות והתייצבות הקבוצות, שיוצאים יחד לטייל, ואני רואה איך יכול להיות קשה לחדשים להצטרף למעגלים הישנים.

בהחלט אפשר במפגש לארגן קצת אחרת כדי שהסידור מחנה יגרום לאינטראקציה גבוהה יותר בין אנשים.

boaz avrahami
18-05-18, 08:46
אודה שלא הבנתי את הקשר וההקבלה לטיולי האופניים.

לגבי המפגשים גם לי זה היה מוזר בפעם הראשונה שיושבים קבוצות קבוצות. במיוחד כשאתה מגיע לבד ועוד לא מכיר פנים אל פנים את הנפשות.

זה שייך גם לסנוביזם מסויים ללא ספק אבל גם פרקטית לא ממש מעשי לשבת ממש יחד מאות ג׳יפים.

פעם זה קרה לי לפני שהספקתי למנוע זאת באחד מטיולי הלילה שבו היו כמה עשרות כלים. פתאום שמתי לב שנוצרו איזה 4-5 קבוצות משנה בסיום ומאז הקפדתי לסדר את הכלים שזה לא יקרה.

במפגשים האחרונים נוצר סוג של אזור ראשי שאליו כולם מגיעים ומוזמנים ומסביבו קבוצות לווין שהן מגובשות מהבית וזה לדעתי יוצר מצב מאוד מאוזן שאף אחד לא מרגיש לבד.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

opl
18-05-18, 08:56
זה פשוט, כשיש תשתית הכל מונגש יותר וקל יותר. זה ההקשר. אני הייתי חלק מאותו פורום וקהילה של רוכבי אופניים (לפני שהפכתי לבטטה מעושנת).
דרך התשתית הזאת הכרתי את הקבוצה שלימים הייתה הבית שלי ברכיבות כביש. את הקבוצה שלימים הייתה הסיבוב הקבוע שלי לרכיבת כושר ועוד ועוד.
קהילה חזקה צריכה לפרוץ את המקלדת. או שלאט היא נשחקת, ממש כמו שקורה פה...

מהקהילה של מיצובישי בווצאפ אספתי לי חברים, מהקהילה בגרופי אספתי לי חברים, אני פה בגיפולוג משנת 2003... מכאן יש לי אולי איזה מכר אחד או שניים...

כשאתה לא מרגיש שייך אתה לא רואה שום צורך או רצון לתרום. גם אם זה לא ידע טכני, אפילו תמונות מהטיול האחרון שלך... תצפית מעניינת וכו.

avikkllk
18-05-18, 09:15
גיפולוג זה מקום נורא אכני
ייעוצים,שאלות ולרוב..זהו.
אם יהיה גם קהילה שיתופית יותר,
תמונות מטיולים שיתופים של דברים מסויימים
פרוייקטים וכו המקום ירגיש יותר חמים
אנשים משתפים ,אתה מרגיש שאתה מכיר את מי שמאחורי המסך

boaz avrahami
18-05-18, 09:36
מהקהילה של מיצובישי בווצאפ אספתי לי חברים, מהקהילה בגרופי אספתי לי חברים, אני פה בגיפולוג משנת 2003... מכאן יש לי אולי איזה מכר אחד או שניים...

מכאן יש לך רק מכר או שניים?
הרגת אותי וכבר לא בפעם הראשונה.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ערן CJ
18-05-18, 10:57
"גם זה יעבור..." שר הראפר טונה ומונה רשימה מכובדת של דברים שכבשו את עולמנו בסערה עד שדעכו ביגון אל עולם שכולו נוסטלגיה.
כנראה שעולם הפורומים כבר בשלב דעיכה מתקדם ולנו לא נותר, אלא להספידו ולעבור לטרנד הבא.
גם ימי הג'יפאות שכבשה את ארץ הקודש כבר חלפו עברו עם הרוח... היום רייזרים וכלים קלים אחרים הם האופנה החולפת.

האם אנחנו דינוזאורים שמתעקשים לחיות אחרי פגיעת המטאוריט? האם אנחנו לא מספיק סתגלנים לתמורות שעובר עולם התקשורת והרשתות החברתיות? אולי.
כך זה עובד, בכל פעם דבר חדש ומלהיב כובש את מקומו של הישן שכבר נס ליחו.

ובכל זאת ג'יפולוג הוא לדעתי קלסיקה שתישאר, גם אם עוצמתו תפחת.

ערן CJ

נדב ש.
18-05-18, 11:10
בקשר לתוכן, אין ספק שאנשים תמיד מחפשים שותפים לטיולים, באופן אישי לי קצת בעייתי(לא מיסתדר) להעלות לכאן תמונות מטיולים שלנו, ואנחנו מטיילים די הרבה, מידי פעם גם מצרפים חבר'ה חדשים...
כנ"ל לגבי תמונות והסברים של עבודה עצמית על הרכבים.

Tzvika-Pick
18-05-18, 11:17
קטונתי מלהיכנס לנעליים של ותיקי הפורום המשובח הזה, אבל...

המגמה של ייבוש הפורומים נמשכת כבר לא מעט שנים והיא לא נחלתו של ג'יפולוג בכלל. כמעט כל פורום בעולם נמצא בירידה בעשור האחרון וזה לא הולך להשתפר. יש לזה הרבה סיבות, העיקרית שבהן היא המעבר למובייל. מערכות הפורומים האלו תוכננו בשנים בהם "גלשנו" באינטרנט מהמחשב בבית או בעבודה, עם מסך ומקלדת. היום אנחנו כבר לא גולשים באינטרנט כי אנחנו מחוברים תמיד, דרך הנייד. והפורומים לא השכילו (או לא רצו) להתאים את עצמם לעידן המובייל וכאן התחילה הבעיה. כי קשה להעלות תמונות, ולא מקבלים נוטיפיקציה מיידית כשמישהו עונה לך או כשחבר שואל שאלה, ולא נוח להקליד, ולא מקבלים הודעות מעניינות בפוש ועוד ועוד.

חבל, אבל זה מה יש. קשה בעולם הזה...

nirs
18-05-18, 11:20
"גם זה יעבור..." שר הראפר טונה ומונה רשימה מכובדת של דברים שכבשו את עולמנו בסערה עד שדעכו ביגון אל עולם שכולו נוסטלגיה.
כנראה שעולם הפורומים כבר בשלב דעיכה מתקדם ולנו לא נותר, אלא להספידו ולעבור לטרנד הבא.
גם ימי הג'יפאות שכבשה את ארץ הקודש כבר חלפו עברו עם הרוח... היום רייזרים וכלים קלים אחרים הם האופנה החולפת.

האם אנחנו דינוזאורים שמתעקשים לחיות אחרי פגיעת המטאוריט? האם אנחנו לא מספיק סתגלנים לתמורות שעובר עולם התקשורת והרשתות החברתיות? אולי.

ערן CJ

ממה שאני רואה בשטח, כמות רכבי השטח לא קטנה.
נכון שרואים פחות גיפים אמיתיים ו suv אבל כמות הגיפונים שמסתובבים גדלה (מישהו אמר xv ליסינג), ולא פעם פותחת לבעליהן את התיאבון לדבר האמיתי.

רוב בעלי רכבי השטח גולשים בוואטסאפ הקבוצתי, הספציפי, ומשם שואבים את הידע.

המעטים שבכל זאת מגיעים לכאן, שואלים את אותן השאלות, ואנחנו קצת שבעים מלתת את אותן התשובות....

asafk
18-05-18, 11:22
דווקא את הפער הממשקים והמעבר למטייל פתרו יפה עם אפליקציות כמו tapatalk ואחרות.
אני אמנם לא יכול להשוות לפלטפורמות כמו פייסבוק (אין לי. זה לא יתפוס), אבל יש התראות ויש פידבק מיידי ככל שתגדיר. העלאת תמונות והקלדה קל ממש כמו בוואטסאפ, כך שאני לא שותף להבחנה הזו שבין הממשקים.
ההבדל הוא כן בזה שבפלטפורמות האחרות הפידבקים מהחברים הם מיידיים. מצד שני דווקא זה שכאן לא תמצא 50 תגובות חחחח ופחחח לכל תמונה בדיחה או מם, עדיף בעיניי.

אסף.

גיא
18-05-18, 11:23
מי שמתלונן על קשיים וחוסר קישוריות. הוא הדינוזאור.

להעלות צילום לפורום זה קלי קלות. לקבל מייל על הודעה חדשה זה קלי קלות.

ואפילו אני. צעיר לח ודביק שחבר פה מ 2002 או משהו ... ונמאס לי ועזבתי והופ. חזרתי. ( אגב. מנק המבט שלי. כלום לא השתנה פה מאז ועד היום. אותם אנשים רושמים את אותם דברים ואותם ויכןחים אין קץ. הדבר היחיד שכן השתנה. זה שעכשיו מותר לכתוב על רכבים בלי סרן חיי או רחמנא לצלן. בלי תיבת העברה ).

יש לי פייסבוק שאני שמר עליו רק בשביל התקשורת עם חברת הסלולר. יש לי ואצאפ שאני מקפיד לא להתמכר לו. ויש לי פורום שאני מקפיד להתעדכן בו פעמיים שלוש ביום.

זה הכל. באמת. בראש. מה שבא לכם. ככה זה.

ואפילו לעדכן על הרכב הלא שטח שלי. עם תמונות מהטיולים.

דיי לבכות.
;)

וחג שמח.

ד ו ר ו ן
18-05-18, 11:40
ת. היום אנחנו כבר לא גולשים באינטרנט כי אנחנו מחוברים תמיד, דרך הנייד. והפורומים לא השכילו (או לא רצו) להתאים את עצמם לעידן המובייל וכאן התחילה הבעיה. כי קשה להעלות תמונות, ולא מקבלים נוטיפיקציה מיידית כשמישהו עונה לך או כשחבר שואל שאלה, ולא נוח להקליד, ולא מקבלים הודעות מעניינות בפוש ועוד ועוד.
חבל, אבל זה מה יש. קשה בעולם הזה...
יש פלטפורמות מאד מוצלחות לנייד.
עם אפשרות להגדרת התראות מיידיות לתגובות וכו.
למעשה, למעט רצון להסתכל על תמונות בגודל מסך מלא, הן יותר ידידותיות מהפורמט האינטרנטי הישן.

erezgur
18-05-18, 11:52
מכיון שהשרשור הזה עוסק לא מעט בהרהורים על עתיד הפורום, נוגע בבעיות כאלו או אחרות שאולי מרחיקים גולשים מסויימים ומעלה רעיונות אפויים למחצה לשיפור המצב (היה כדאי לנסות לעדכן את כותרת השרשור כדי שיהיה קל למצוא אותו מדי פעם) - אני נזכר בהערה ששמעתי ממישהו שבהחלט יש לו הרבה מאד לתרום בפורום אבל כבר לא כותב כאן הרבה:

כאשר בעל מקצוע בעל ידע רבבתחום מסויים תורם קצת מנסיונו בשרשורים רלוונטיים ומהר מאד מגיב מישהו שאינו מכיר אותו / מעריך את נסיונו וכו' ופוסל כלאחר יד את מה שכתב, בד"כ מבלי לנמק או לתת הסבר משכנע אחר - זה פוגע ברצון לטרוח ולתרום. ישנם פורומים שבהם יש "דירוג" כזה או אחר למשתמשים בהתאם למידת תרומתם לפורום - בצורה הפשוטה ביותר, כפתור "תודה" שמאפשר לכל אחד לראות כמה "תודות" קיבל חבר הפורום שכתב לפניהם, או מנגנון שבו מנהלי הפורומים מעניקים סימון כזה או אחר לבעל החשבון וכל אחד יכול לראות את אותו ציון / סימון ליד שמם ובכך:
- לאפשר למי שפחות וותיק בפורום להכיר טוב יותר את המומחים השונים בתחומים השונים
- להקטין את כמות המקרים בהם חברים נוהגים לפסול את התגובות של בעלי המקצוע המיומנים שאותם אינם מכירים, מבלי להסביר / להוכיח / לנמק (דרך אגב, אני מצפה מכל אחד שסותר / פוסל תגובות קודמות לנסות להסביר ולנמק).
- לעודד בעלי ידע וניסיון בתחומים השונים לתרום בתחומים אלו בפורום (כן, כמו ילד שמתוגמל עם מדבקה צבעונית גם אנחנו כילדים גדולים שמחים לדעת שתרומתינו מוערכת בצורה כזו או אחרת...)
- לעודד בעלי חשיבה שונה / עצמאית / מחוץ לקופסא לחקור קצת ולהעלות רעיונות שונים אבל מנומקים / מבוססים על מידע שאספו.

shachar
18-05-18, 23:09
ההשוואה בין הפורום לווטסאפ התקשר לי לחלק ממאמר של יואב קרני בירחון G של גלובס.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=119671&d=1526674077

גיא
19-05-18, 00:09
מכיון שהשרשור הזה עוסק לא מעט בהרהורים על עתיד הפורום, נוגע בבעיות כאלו או אחרות שאולי מרחיקים גולשים מסויימים ומעלה רעיונות אפויים למחצה לשיפור המצב (היה כדאי לנסות לעדכן את כותרת השרשור כדי שיהיה קל למצוא אותו מדי פעם) - אני נזכר בהערה ששמעתי ממישהו שבהחלט יש לו הרבה מאד לתרום בפורום אבל כבר לא כותב כאן הרבה:

כאשר בעל מקצוע בעל ידע רבבתחום מסויים תורם קצת מנסיונו בשרשורים רלוונטיים ומהר מאד מגיב מישהו שאינו מכיר אותו / מעריך את נסיונו וכו' ופוסל כלאחר יד את מה שכתב, בד"כ מבלי לנמק או לתת הסבר משכנע אחר - זה פוגע ברצון לטרוח ולתרום. ישנם פורומים שבהם יש "דירוג" כזה או אחר למשתמשים בהתאם למידת תרומתם לפורום - בצורה הפשוטה ביותר, כפתור "תודה" שמאפשר לכל אחד לראות כמה "תודות" קיבל חבר הפורום שכתב לפניהם, או מנגנון שבו מנהלי הפורומים מעניקים סימון כזה או אחר לבעל החשבון וכל אחד יכול לראות את אותו ציון / סימון ליד שמם ובכך:
- להקטין את כמות המקרים בהם חברים נוהגים לפסול את התגובות של בעלי המקצוע המיומנים שאותם אינם מכירים, מבלי להסביר / להוכיח / לנמק (דרך אגב, אני מצפה מכל אחד שסותר / פוסל תגובות קודמות לנסות להסביר ולנמק).
- לעודד בעלי ידע וניסיון בתחומים השונים לתרום בתחומים אלו בפורום (כן, כמו ילד שמתוגמל עם מדבקה צבעונית גם אנחנו כילדים גדולים שמחים לדעת שתרומתינו מוערכת בצורה כזו או אחרת...)
- לעודד בעלי חשיבה שונה / עצמאית / מחוץ לקופסא לחקור קצת ולהעלות רעיונות שונים אבל מנומקים / מבוססים על מידע שאספו.

בעל מקצוע בעל ידע רב שנעלב עד עמקי נשמתו מאיזה ילד שביטל את דבריו כלאחר יד ....

ברצינות ?

boaz avrahami
19-05-18, 01:24

דברי טעם ארז.
התחברתי להצעה שלך לתת דירוג.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

erezgur
19-05-18, 08:03

ברצינות ?

לא "נעלב", אלא כנראה קצת התעייף לאחר לא מעט מקרים כאלו.

כדי לנסות להסביר - נניח שאתה רופא לב מומחה ומשתתף בפורום הנודע גם לנושאי רפואה. כאשר מישהו שואל בנושאי רפואה אלו אתה לפעמים נותן עיצה רפואית (בגבולות האפשר בפורום), משהו כמו "כדאי לבקש בדיקות דם מקיפות" (עם הסבר קצר לגבי חריגות רלוונטיות שכדאי לשים אליהם לב), "שווה לחפש מידע על השפעות לוואי של תרופת X על קצב עבודת הלב - לפעמים זה יכול להיות קצה חוט" וכו' (אין לי כל הבנה בתחום).

כעת נניח שהתופעה ששוחחנו עליה כאן, של ויכוחים אינסופיים, בצירוף העובדה שרבים עונים מבלי שהם באמת יודעים / מבינים את הנושא בצורה מקצועית, מביאה שמדי פעם תגובות מקצועיות שלך כמומחה ברפואה זוכות לתגובות כמו "היה לי משהו דומה, זה שום דבר - אתה יכול להמשיך לרוץ ולא צריך שום בדיקה או טיפול", או "לא קורה כלום עם פעם ביום יש לך כאבים בחזה, אפשר להתעלם"... או גם לכיוון השני - "אתה חייב להפסיק מייד כל מה שאתה עושה ולבקש שיקחו אותך מייד למיון, לא הייתי מנסה אפילו ללכת בעצמי - תזמין אמבולנס"...

(מצטער מראש על רדידות הדוגמאות, אני ממש לא מבין מאומה גם בתחום זה).

מה ניסיתי לומר - לאחר לא מעט תגובות שכאלו במשך השנים, אתה באופן טבעי מוריד את קצב הפעילות שלך בפורום... גם מבלי להעלב. יש לך מספיק דברים חשובים אחרים לעשות בחיים ועוד מקומות להתבטא בהם ....

ובהמשך לדוגמא שציינתי - נניח שמתחת לשמך בפורום יהיה כתוב גם "רופא מומחה - קרדיולוג", או משהו דומה ובנוסף כל אחד יוכל לראות לא רק כמה הודעות כתבת אלא גם שקיבלת 195 "תודות" על הודעה או תגובה משמעותיים שמישהו טרח לציין שעזרה לו. זה יסייע (קצת) להתייחס אחרת להודעה שלך לעומת תגובות בסגנון "אפשר להתעלם מכאבי החזה היומיים" שכתב מישהו שאינו עוסק בתחום אשר לו "2 תודות" מתחת לשמו.

איל מ
19-05-18, 08:31
אביא לכאן דוגמא רלוונטית.
פורום פולגז, שהיה פעם מקביל פחות או יותר לכאן, רק בענייני אופנועים, עבר טלטלה לפני כמה שנים.
כתוצאה מכך, הרבה גולשים ותיקים לא שרדו את המעבר לפלטפורמה חדשה, והפורום הפך לצעיר הרבה יותר (עם כל החסרונות של זה). עם זאת, הדבר אילץ את בעלי האתר (שהוא הרבה הרבה יותר מסחרי מכאן) לעמוד בקצב הדור.
בשלב ראשון, שונה כל האתר ויזואלית, בצורה המתאימה יותר למובייל.
בשלב שני (רק השבוע) הושקה אפליקציה לאתר. לא ניסיתי אותה, ועדיין יש המון באגים (כמתבקש), אבל זה מראה איך אתר פורומים שחייב לעמוד בקצב (אתר מסחרי כבר אמרנו) מתמודד.

ובלי קשר,
אני גם חושב שאנחנו נגררים כאן ליותר מדי ויכוחים קבועים אינסופיים. ואני גם חוטא בהצלפה בחדשים שלא טורחים להריץ חיפוש ומפרסמים בפעם האלף את השאלה מה זה 4x4....

nirs
19-05-18, 09:03

ברצינות ?

יצא לי לשוחח עם כמה מוסכניקים שהיו בעבר גולשים ומגיבים כאן.
הציטוט המדוייק הוא: ״אין לי כוח להתווכח עם כל החכמולוגים״.

אנשים עוזבים (ויעזבו) כי הם משנים תחביב, מתעייפים או סתם נעלבים. ע״מ להזרים דם חדש צריך להתאים את הפורום והכלים לקידמה, אחרת האגירה תיהיה שלילית.

avikkllk
20-05-18, 19:54
כל הפורומים כרגע נכנסים למעגל אבדון אין סופי
נזימה
פול גז
פאנצר(שנסגר)
אוטוספורט

ועוד רבים אחרים נסגרים ונינטשים אחד אחרי השני
גיפולוג היחיד שעומד איתן ואולי באחרוני בלוןמים שנשארים בקרב הזה שנקרא קידמה על הרגליים

אכן צריך להתאים עצמך למודרניזציה,
אבל עם אבל גדול אזור לוותר על האיכות,
נהלים קשים , עצירת קישקושים בזמן,
תוך כדי שימור על אנשים איכותיים.

אין מה לעשות אנשים לא הולכים ונהיים צעירים מיום ליום
ויש צורך למשוך לכאן קהל צעיר ומחר רצון וכוח להניע דברים שוב מחדש

אם לא סופנו כמו אלו שהוזכרו בתחילת. ההודעה

kd2
21-05-18, 11:16
מסכים עם אלו שאמרו שמאז הפייסבוק חלה ירידה גדולה בכל הפורומים, לא רק בג'יפולוג.
פשוט הפסדנו הרבה קהל שבא "להתערבב" ו"לראות ולהראות" ועל הדרך גם מרגע שהיה פה...השתתף קצת בדיונים מסביב.
היום הם מוצאים את הפלטפורמות שהוזכרו כמקום נחמד יותר שם גם הם יכולים לשדר יותר לסביבה הקרובה שלהם כמה הם ג'יפאים גיבורים.

הצצה לשניה בסטטיסטיקות הפורום למטה מראה שיש עכשיו 939 מחוברים, יאללה תוציא 100 בוטים, עדיין מספר מאוד גדול.
וגם הדיבור בחוץ הוא שיש המון המון ג'יפאים שצופים מהצד בפורום (בעניין המסיכות ריתוך שהרמנו פה, עד היום מדברים איתי הרבה אנשים שעוקבים ולא משתתפים).
בנוסף - זה עדיין מרגיש המקום הכי טוב ברשת הישראלית לקבל עצה בנושא ג'יפים ובהמון נושאים טכניים אחרים,
ואם אין עצה אז מקבלים לפחות קצת common sense.

הירידה היותר משמעותית היא בפורום הבונים (זה אולי רק בתחושה, אבל זאת עדיין התחושה).
אז אני אומר, ואני מקווה שאני לא פותח תיבות פנדורה שלא רוצים לפתוח, למה שלא נשים כמה שקלים כל אחד לטובת שיפור התוכן הזה?
לא בגדר חובה, בגדר זה שאנחנו מעריכים את הבונים והאתר ואולי עם הכסף ימצאו הדרכים לקדם את זה.

opl
21-05-18, 11:41
בעלי הבית למיטב זכרוני לא מוכנים לקבל "כמה שקלים" ואני מבין אותם, בעבר הכסף (לא בטוח שזה היה משתלם) היה מגיע בתצורה של רווחים מהסחורה שכולנו נהננו לקנות וללבוש אבל גם זה דורש זמן, אחסנה והשקעה, אני גם מבין שכאנחנו (אני) בוכים על תשתיות שאין מישהו בצד השני צריך להשקיע זמן וכסף בשביל הסיפור.

שיפור התוכן צריך לדעתי להגיע מכל אחד מאיתנו, תמונות מהטיול האחרון, שיתוף בתהליך בניה קטן כגדול ועוד.

אני יודע שיש פה המון "סמויים" בעיקר כי הם פונים אלי מדי פעם. מתבישים לכתוב, חוששים מקטילה באופן מוגזם... לא מאמין שזה יישתנה.

גיא
21-05-18, 11:52
רעיון .. ( שבטח ייקטל מייד :) )

אולי שרשור יעודי ( שיש בהרבה פורוםמים אחרים )

"הטיול האחרון שלי" .. או משהו דומה.
שכל אחד מכל דת / עדה / סוג דלק ומספר סרנים יכול להוסיף לו הודעה עם כמה תמונות וכמה מילים ..

( וכן .. אני מניח שזה יהפוך מיד לרצף אין סופי של קטילות איזה מפגר אתה שנסעת לשם עם האוטו שלך ועוד בבוקר ! וכו' .. )

זה ידרוש יד קשה מאד למחוק תגובות ולהשאיר רק פרסומי טיולים.

אני מתנדב להיות המניאק שמוחק. וגם ההוא שמכניס צילומים .. סה"כ אני מטייל לא מעט.

nirs
21-05-18, 15:09
רעיון .. ( שבטח ייקטל מייד :) )
.

אני חושב שפה קבור הכלב.
הקלות שבה חברים קוטלים רעיונות / קביעות / המלצות של חברים אחרים, גורמת לחוסר רצון לשתף / להמליץ / להגיב.
לא כולם עו״דים חדי לשון, עיתונאים או בעלי יכולת כתיבה קולחת וכפי שכבר כתבו לפני, הפחות רהוטים זוכים לעייתים ביחס מזלזל.
קצת סבלנות, צניעות ונימוס לא תזיק לכולנו.

boaz avrahami
21-05-18, 15:27
הגעתי למסקנה מהפכנית-

האשם הוא מחיר הדלק

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

opl
21-05-18, 15:29
בולשיט. (סליחה)

ronen7k
21-05-18, 15:36
"

ערן CJ

אולי דינוזאורים , מאוד מקווה שהקלסיקה תישאר.

יסלחו לי בעלי האתר, אבל בעיני המטרה החשובה היא לא להביא עוד תעבורה ונפח לאתר (אשר עוזרים להחזיר חלק כלשהו מהוצאות התחזוקה שלו), אלא להביא ולשמר את האנשים הנכונים כאן. בניגוד למה שכתבו מעלי אני חושב שהוותיקים די מחבקים חברים חדשים ומנסים לעזור, אבל יש לפחות שני מקומות שבהם לדעתי אנחנו מפספסים:

1. לצערי חלק ניכר מהדור הצעיר כותב בשפה עילגת ובשגיעות קטיב, ואנחנו (גם אני) לפעמים לועגים להם מבלי להכיר את האדם שמאחורי המילים. אולי הוא דיסלקט, ואולי סתם לא הקפידו ללמד אותו לכתוב נכון כי להוריו לא אכפת, אבל זה לא בהכרח אומר עליו הכל. אני יודע שקשה להתגבר על רפלקס התגובה הצינית, אבל אולי כדאי שנתאמץ (גם אני) קצת יותר.

נכון, צריך לתת הזדמנות ולראות איך המשתמש החדש משתלב , או לא .

2. כאשר מישהו שואל שאלה "נפוצה" הוא זוכה לא פעם לתגובה שמפנה אותו לחפש לפני שהוא שואל, תגובה שיכולה להיחוות כ- "נפנוף", או כהתנשאות כאשר היא מלווה בהרצאה. אין בעייה להעיר לגבי החיפוש, אבל אם בצמוד להערה נצרף גם תוצאה או שתיים שעונות לשאלה המקורית זה גם יעזור לשואל (שלהבא כנראה כבר יחפש לבד לפני שישאל) וגם "יקרב" ו"יחבק" אותו במקום להרחיק אותו.

רעיון טוב מאוד !

נדב.

עוד רעיון טוב

אעיד על'צמי שאני סוג של דינוזאור , אני אוהב דברים ישנים ופחות זורם עם הקידמה .
גם בעידן הסמרטפון אני מעדיף לגלוש מהמחשב בעבודה או מהבית .
אני בטוח אשאר פה, ומוצא פה בית נהדר, מעניין ומלמד בתחום הג'יפים ובתחומים נוספים - הרי בג'י"ה יש רק פה !

כשהתחלתי לגלוש ב 2005 בג'יפטריפ ( מותר לכתוב את זה כאן ? כולם קוראים לו האתר הצהוב ) ג'יפולוג היה נראה לי אז אתר מקצועי כ"כ של חברה מקצועיים ושכל האתר קשור לבניה של ג'יפים בלבד ולא כ"כ התחברתי, בצהוב בקטגוריה של סוזוקי די קיבלתי מענה טוב בתקופה ההיא ובמקביל התחלתי להציץ יותר ויותר בג'יפולוג ולקח לי שנתיים להבין שכאן יותר רציניים ואיכותיים . היום אני מציץ שם אולי פעם בכמה חודשים ...
כרגע אני ג'יפלס כבר שנה וזה לא מונע ממני להמשיך לבלות פה מידי יום .

בשורה התחתונה , מי שחשוב לו האתר ומי שלא ממהר כ"כ כמו החיים של ימנו , מי שיש לו סבלנות וסובלנות ישאר פה .
ומי שמחפש את המהירות שיעשה סוויץ' בראש , זה פורום במרשתת ולא אפליקציה מיידית בסמרטפון.

גיא
21-05-18, 15:40
הגעתי למסקנה מהפכנית-

האשם הוא מחיר הדלק

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

לא ביבי ?

boaz avrahami
21-05-18, 16:03
הרוב המכריע בעדו אז לא נראה לי.

מחיר הדלק גבוה, מרבית האנשים נוסעים הרבה פחות לטייל...

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

nirs
21-05-18, 16:20
הרוב המכריע בעדו אז לא נראה לי.

מחיר הדלק גבוה, מרבית האנשים נוסעים הרבה פחות לטייל...

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

הוואטספים פורחים, אבל מה אני מבין...

ד ו ר ו ן
21-05-18, 16:50
רעיון .. ( שבטח ייקטל מייד [emoji4] )

אולי שרשור יעודי ( שיש בהרבה פורוםמים אחרים
״הטיול האחרון שלי" .. או משהו דומה.
שכל אחד מכל דת / עדה / סוג דלק ומספר סרנים יכול להוסיף לו הודעה עם כמה תמונות וכמה מילים ..

אחלה רעיון, מה מונע ממך להתחיל אחד הרגע?
יאללה, תתחיל.

אפשר להעתיק קונספט נוסף של ״מה עשיתי השבוע לאוטו״, זה יכול להיות דיגום קטן ועד החלפתי אותו.. עם צילום ותיאור קצר שיכול להתפתח.

גיא
21-05-18, 17:14
יאללה

התחלתי. תמשיך ;)

הטיול האחרון שלי.
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=108242&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D108242&share_type=t

opl
21-05-18, 18:14
בהתחלה חשבתי שאתה צוחק בועז, אני לחלוטין מסכים עם ניר. הקבוצות פורחות, חלקן ממותגות יופי טופי ומקיימות טיולים קבועים שבועיים.

נדב ש.
21-05-18, 18:35
בקבוצות האלה(לפי מותג) החפירות בלי סוף, הרבה שטויות, ואם אין שטויות אז כל מיני חוכמולגים שקוראים ברשת כותבים שטויות ומטעים את כל השאר.
בשביל מפגש שנתי לפי המותג(הייתי במפגש כזה של הדיסקברים היה נחמד מאוד) אפשרי לדעתי לפרסם פה את הפרטים, מי שמתאים לו יגיע, לא צריך פיכסבוק ולא וואטסאפ.

אין תחליף לפורום.

היוזמה של גיא יפה.
ותיסלח לי דורון... אבל לעניות דעתי יש את פורום RR שגם "ננטש" לדעתי בגלל כל התקנות ... אבל זה לא מונע להעלות דיגומים שונים...

nirs
21-05-18, 18:47
בקבוצות האלה(לפי מותג) החפירות בלי סוף, הרבה שטויות, ואם אין שטויות אז כל מיני חוכמולגים שקוראים ברשת כותבים שטויות ומטעים את כל השאר....

להפתעתי, בוואטספים פגשתי הרבה גולשים שהיו בעבר כותבים פה ולא עוד. שווה להבין למה...

asafk
21-05-18, 19:15
תשאל אותם. מעניין.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-05-18, 19:29
ותיסלח לי דורון... אבל לעניות דעתי יש את פורום RR שגם "ננטש" לדעתי בגלל כל התקנות ... אבל זה לא מונע להעלות דיגומים שונים...
התכוונתי דיגומים קטנים, לא פרויקטים מתמשכים.
בדיוק כדי לא ליפול לסוגיית התיעוד שלא נוחה לאנשים, ומובן למה.

יש שרשור כזה שאני עוקב אחריו ב-expedition portal, שיש בו רעיונות יפים לדיגומים קטנים שמשדרגים את הרכב והשימוש.

avikkllk
21-05-18, 19:32
התכוונתי דיגומים קטנים, לא פרויקטים מתמשכים.
בדיוק כדי לא ליפול לסוגיית התיעוד שלא נוחה לאנשים, ומובן למה.

יש שרשור כזה שאני עוקב אחריו ב-expedition portal, שיש בו רעיונות יפים לדיגומים קטנים שמשדרגים את הרכב והשימוש.

היכן בשירשור הנל אשמח להביט

polar bear
21-05-18, 20:00
אסף, אני חושב שהסיבות נימנו במהלך הדיון.

1. מהירות תגובה והציפיה של ה"פורום" שתעשה חיפוש, שבעיני חלק מהציבור נתפש כעלבון.
2. בעלי מקצוע שנעלבים שדעתם לא מתקבלת. ואולי גם חברים שלהם שנעלבים ביחד איתם
3. יציאה מנושא פתיחת השרשור ת"כ דיון .
4. ירידות, דעתנות יתר, עליהומים וכו'
5. קשיחות המנהלים.

שכחתי משהו?

ד ו ר ו ן
21-05-18, 20:03
היכן בשירשור הנל אשמח להביט

What did you do to your overland vehicle today?
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=7335&share_tid=44425&url=https://www.expeditionportal.com/forum/index.php?threads/What-did-you-do-to-your-overland-vehicle-today%3F.44425/&share_type=t

מיכה100
21-05-18, 20:28

1. מהירות תגובה והציפיה של ה"פורום" שתעשה חיפוש, שבעיני חלק מהציבור נתפש כעלבון.
5. קשיחות המנהלים.

שכחתי משהו?
מההכרות שלי עם שני בעלי מקצוע רכב, הסיבה העיקרית שהם לא פעילים במדיות החברתיות הן שזו תחרות על כיסם.
כולם פה צריכים לבחור אם הם מטפלים, מתקנים ומשדרגים בעצמם או אצל בעל מקצוע. לתת פה עצות בחינם זה לעודד עבודה עצמית (חובבנית לשיטתם) ולאבד לקוחות - ככה פשוט.
ברור שאחרים יראו בזה פלטפורמה פירסומית, עניין של גישה.
אולי כדאי להזכיר מה טוב בפורום: הפוסטים בדרך כלל רהוטים ומועילים, האשכולות מוקדשים לנושא ברור והדחקות הן לא העיקר אלא התבלין. כל זה בניגוד חריף לפינג פונג ההיסטרי של הפייס והוואטסאפ שבו כל פוסט מועיל טובע תוך שעות בים של מלל במשקל נוצה.
ואולי זו סיבה נוספת לשקיעת הפורום מעבר לרשימה שלמעלה: הרדידות הופכת לנורמה. הרהיטות וההעמקה מאבדים את מעמדם.

boaz avrahami
21-05-18, 20:50
זה קצת דבילי שמי שפעיל עונה את התשובות במקום אלו שלא נמצאים או אלו שרק קוראים.

אם באמת רוצים לדעת את התשובות אפשר לעשות סקר ולהפיץ אותו כאן, למיילים של מי שרשום לאתר ודרך החברים הפעילים לקבוצות במדיות השונות.

אני מניח שהתמונה תתבהר מהר מאוד.

אבל זה רק אם לבעלי האתר יש רצון לשינוי.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
21-05-18, 20:58
האמת שזה רעיון לא רע.
להכין סקר אינטרנטי זה קלי קלות ואני בטוח שמערכת הפורומים מאפשרת למנהלים לשלוח הודעה לכל החברים הרשומים עם קישור לסקר.
אין לי בעיה להכין את הסקר ואפשר להעלות אותו לכאן לביקורת, תגובות ומקצה שיפורים לפני שמפיצים אותו במייל.

ד ו ר ו ן
21-05-18, 21:03
מההכרות שלי עם שני בעלי מקצוע רכב, הסיבה העיקרית שהם לא פעילים במדיות החברתיות הן שזו תחרות על כיסם.
כולם פה צריכים לבחור אם הם מטפלים, מתקנים ומשדרגים בעצמם או אצל בעל מקצוע. לתת פה עצות בחינם זה לעודד עבודה עצמית (חובבנית לשיטתם) ולאבד לקוחות - ככה פשוט.
.
אפשר לתת עיצות בלי לאבד פרנסה.
לאיציק זה לא הפריע להשתתף ולתת עיצות מקצועיות וגם להגיד לגולש זה או אחר שזה כבר מעבר לעיצות באינטרנט.

בגי״ה לא נולד סתם.
יש כאן קהל מגוון שכולל אנשי מקצוע מתחומים רבים מאד, ו״קשה״ לערבב או להציג חצי אמת טכנית, כי מהר מאד יהיה מי שזה המקצוע שלו ויכול לשאול שאלות רלוונטיות.

אני יכול להבין שבעלי מקצוע שונים לא מתלהבים לעמוד מול קהל עם ידע ויכולת להעלות שאלות ולא לקבל כל דבר כאמת קדושה, כמו שקורה במקומות אחרים.

מצד אחד, זה מרתיע אנשים מסויימים מלהכנס לכאן, ומצד שני, זה מחזיק את תדמית הפורום כמקצועי.

צריך למצוא איזון בין הדברים.

Saar
21-05-18, 21:10
...
ואולי זו סיבה נוספת לשקיעת הפורום מעבר לרשימה שלמעלה: הרדידות הופכת לנורמה. הרהיטות וההעמקה מאבדים את מעמדם.
כמה שזה נכון.
אין ספק שהמידיות של הווטסאפ נגסה בפורום.
גם אני מוצא את עצמי חבר במספר קבוצות טכניות שחלק גדול ממה שנשאל שם יכול היה להשאל כאן...
מצד שני, התשובות שם נעלמות תוך דקות...

kd2
22-05-18, 02:14
בעלי הבית למיטב זכרוני לא מוכנים לקבל "כמה שקלים" ואני מבין אותם, בעבר הכסף (לא בטוח שזה היה משתלם) היה מגיע בתצורה של רווחים מהסחורה שכולנו נהננו לקנות וללבוש אבל גם זה דורש זמן, אחסנה והשקעה, אני גם מבין שכאנחנו (אני) בוכים על תשתיות שאין מישהו בצד השני צריך להשקיע זמן וכסף בשביל הסיפור.

לא הבנתי את התשובה שלך, אבל אני אחדד את שלי.
אני אומר לך שאני מוכן לשלם ולהיות בוא נגיד... סוג של "מנוי פרימיום" כי הגעתי למסקנה שזה מקום טוב שכדאי לשמר אותו.
אז שלח לי חולצה נחמדה בדואר, שים איזה כוכבית ליד המשתמש שלי, וקח את שאר הכסף ותמצא דרכים לשדרג את התוכן.
תהיה ספונסר של אחד (אולי כמה) הבונים שיזרימו לפה תוכן, תשדרג את הפרסים למעלי הכתבות... לא יודע...
שמנהלי האתר "ישברו את הראש" בנושא הזה, וזאת תהיה הרוח הגבית שלנו.

ולמה אני מציע את זה?
כי אני לא אהפוך בין לילה לאותם אנשים שהיום חסרים בפורום הבונים (בלי שמות) ואוכל לספק לך את התוכן המיוחד שהם יכולים לספק, אז לפחות אני יכול לתת תמיכה לזה.
אולי סקר אצלכם (פבריקטורים ובוני רכבים) יכול להגיד לך אם זה רעיון טוב או שרק לי זה נראה הגיוני.

איל מ
22-05-18, 07:03

5. קשיחות המנהלים.

שכחתי משהו?

אני מסכים איתך על הרוב, אבל...
אני כן חושב שיותר קשיחות וניהול הדוק יותר היה מונע מהרבה דיונים להתפזר לכיוונים לא רלוונטים, ומשאיר את הפורום הרבה יותר מקצועי.
לאו דווקא לתת באן לאנשים, אלא לשמור על דיונים מקצועיים, לערוך כותרות, או למזג שאלות שכבר נשאלו אלפי פעמים לשרשורים רלוונטיים.

לגבי אנשי מקצוע,
מי שכותב, משתף, תורם מהידע שלו, ופעיל בפורום, תוך גילוי נאות לפועלו ומקצועו, דווקא מרוויח לקוחות, ואת זה אני מכיר בוודאות מהפורום המקביל (פולגז).
רוצים דוגמא?
חפשו הודעות של בעל חנות כלבוטקס בפורום הנ"ל, ואת הדעות של הגולשים עליו. וזאת בעידן שמקובל להכתים בעלי עסקים מקומיים, ולגשת לקנות באינטרנט.

asafk
22-05-18, 07:30
גם כאן לא חסרות דוגמאות כאלו.
מי שחושש שיאתגרו את המקצועיות שלו.... אולי יש לו סיבה טובה.

אסף.

polar bear
22-05-18, 09:26
לדעתי ומנסיוני עם מקומות שגובים כסף, לא נכון לעשות את זה . כסף מוביל לעוד הרבה דברים אחרים שכרגע אין בפורום.

לגבי בעלי מקצוע שחוששים לחלוק ידע - בחיים האמיתיים , בעל מקצוע שלא יכול/רוצה להסביר לי מה הוא עושה, אשתדל לא לחזור אליו.

opl
22-05-18, 09:35
מעטים בעלי המקצוע שמה שבאמת בא להם לעשות אחרי 14 שעות עבודה במוסך זה לשבת ולייעץ באותו העניין. מנסין עם הקבוצות גם אלה שמייעצים ומולם קמה דעה אחרת יוותרו מראש על הדיון כי פשוט אין להם כוח ל"עוד אובר חוכם". פייר... אפשר להבין אותם.

ד ו ר ו ן
22-05-18, 10:35
יוותרו מראש על הדיון כי פשוט אין להם כוח ל"עוד אובר חוכם". פייר... אפשר להבין אותם.
יש כאלו שפשוט לא בנויים להסביר מה הם חושבים, והמדיה הזו פשוט לא בשבילם, ובמקרים מסויימים זה גם תרוץ עצמי לכך שהם לא יכולים להסביר מה מוביל לאבחנה/עיצה.

אתה נתקל בזה במוסכים, כשאתה כלקוח שואל שאלה על נחיצות תיקון זה או אחר, כי זה מעניין או כי זה עולה הון קטן ומשהו לא מסתדר לך בלוגיקה.

יש את המוסכניק שמסביר, ויש את זה שבא ביציאה בסגנון של ״אני מוסכניק 20שנה אל תלמד אותי ואני לא צריך מד מומנט לסגור קייס אלומיניום כי היד שלי יותר טובה מכל מכשיר/לא צריך תרמוסטט בישראל/למרות שיש רק סדק בגומיה, תחליף את כל הצירייה קומפלט כי ככה וכו״..

לא חסרות כאן באתר דוגמאות יפות מאד לדיאגנוזה של בעיות מכניות שהרצף הלוגי של מאבחן הבעיה מרשים מאד, ולא פחות דוגמאות של גולשים שהעלו שאלה לגבי אבחנה של מוסך, (בדכ כשרוצים מהלקוח הרבה מאד כסף), וכאן באתר ברצף שאלות מבינים שבמקרה הטוב יש בעיית חמדנות, ובמקרה הרע מקצועיות נמוכה שיכולה להוביל לכאב ראש וכיס כבדים ללקוח.

אתר כמו זה, לפני 20שנה, היה חוסך לי המון כסף וזמן.

נדב ש.
22-05-18, 12:42
מי שלא בנוי לזה אז הוא לא, פשוט אין לו יכולת להיתבטא או כל סיבה אחרת., אני מכיר גם כאלה, והם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.
לא חסרות דוגמאות לגבי תיקונים כאלה ואחרים שיכלו להיגמר בהרבה פחות כסף לבעל הרכב אבל גם הרבה פחות רווח לבעל המוסך, אני מכיר עשרות כאלה אישית ששילמו והחליפו סתם מכלולים שלמים כי זה יותר "קל".
בעידן של היום לא נישארו הרבה בעלי מקצוע טובים שלא לדבר על אמינים, פשוט מחפשים את הדרך הקלה להם, הלך ראש? נחליף מנוע קומפלט בתירוץ כזה או אחר שישכנע את בעל הרכב, וזו רק דוגמה אחת קטנה, עצוב מאוד שזה המצב.

אני גם בעד ההצעה שעלתה כאן, מי שמגיע לו "סימן היכר" כלשהו בפורום שהוא אחד שכשכותב משהו כדאי להקשיב לעיצה שלו, אולי גם מי שיחשוב להגיב יחשוב פעמיים אם חהגיב, או שילך להמשיך לחפור ברשת וילמד עוד קצת לפני שיגיב או יקטול את העיצה/תגובה של אותו אחד.

ד ו ר ו ן
22-05-18, 14:35
מי שלא בנוי לזה אז הוא לא, פשוט אין לו יכולת להיתבטא או כל סיבה אחרת., אני מכיר גם כאלה, והם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה.
.
זה לגיטימי ומובן, ראה גרשון..

boaz avrahami
22-05-18, 17:05
הוא באמת צריך מחשב כמו של הוקינס

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

asafk
22-05-18, 17:19
התפנה אחד לא מזמן.

אסף.

נמרוד
23-05-18, 12:04
בראשית לא היה כלום.

ואז הופיע האינטרנט. ובהתחלה היו צ'אטים, ואז פורומים שדחקו את רגלי הצ'אטים, ואז הצ'אטים חזרו in a big fucking way וקוראים להם וואטסאפ. ונולד משהו חדש לגמרי שקוראים לו פייסבוק שאני כמו אסף לא יודע איך לאכל, אז אני מתעלם ןמחכה שזה יעבור. ומכיוון שבנותי בנות העשרה לא מתעניינות בשיט בפייסבוק "של זקנים" אז יש תקווה.

כל זה התחיל בסך הכל לפני 20 שנה בערך. בשנים הראשונות היה בום של תעבורה בפורומים כמו זה. ואחר כך המצב התייצב. מידע נוצר בקצב עצום במשך כמה שנים, והקצב ירד. זה בעצם די ברור - חיפוש באינטרנט מניב היום תשובות די טובות כמעט לכל דבר, מה שלא היה נכון בעשר השנים הראשונות של האינטרנט כמו שאנחנו מכירים אותו, היה צריך לשאול שאלות ולבנות את הידע הזה.

היום כשאני מחפש מידע בתחומים לא מקצועיים, אלא תחביביים - ו4X4 זה תחביב לגמרי - 95% מהמידע הטוב נמצא בפורומים אמריקאים ואוסטרלים כי אנגלית היא השפה שאני קורא ואלו הארצות דוברות האנגלית עם אוכלוסייה גדולה שמטיילת בשטח. אני קורא פסיבי לחלוטין בכמה וכמה פורומים טובים כאלו, מוצא ים של מידע, חלקו הגדול בן כמה שנים טובות ועדיין רלוונטי. קורא, נהנה, לא מייצר מילה של תוכן.

זה המצב גם בג'יפולוג - יש כמות עצומה של קריאה פסיבית שמגיעה לכאן ממנועי חיפוש, יש תשובות מצויינות להמון שאלות, זה המאגר הגדול ביותר של מידע בתחום רכב השטח והטיולים בשפה העברית. אבל התקופה "הטובה" שאתן מתגעגעים אליה שהתחילה ב2001 והגיע כנראה לאיזשהו שיא ב2010 בערך, נגמרה, כי רוב הנושאים הקבועים נטחנו. התעבורה שיש היום היא התזרים הקבוע של מידע חדש - בכל זאת יש רכבים חדשים (דאסטר כדוגמא קלאסית), טכנולוגיות חדשות, תקנות חדשות. לא סתם הדיונים הכי ארוכים הם על דברים חדשים - תקנות הגבהה, רכבים אוטונומיים, חשמליים, מצד שני למשל אין הרבה מסלולי טיול חדשים, כי הארץ היא מה שהיא. ויש נושאים כמו ספורט מוטורי ובניית רכבים שפרחו במשך כמה שנים, ודעכו משמעותית, אבל יכול מאד להיות שיחזרו בגדול.

ואז יש חלק נוסף של תעבורה, מה שנקרא החברתית, וזו ללא ספק עברה בחלקה הגדול לפלטפורמות מתאימות יותר. ברור שלארגן טיולים נוח יותר בקבוצת וואטסאפ! לא הגיוני לעשות את זה בפלטפורמת פורום.

בתור אחד ממקימי ג'יפולוג, אני לא מצטער על כלום, לא יודע להגיד לכם שום דבר חוץ מזה שאנחנו נשתדל לשמר אותו פעיל ונגיש ברשת האינטרנט ככל שיתאפשר.

אתם הגולשים יכולים לעזור בכל הדרכים הטובות שהצעתם:

1. להמשיך להיות פעילים. לא ברור מאליו. תודה!

2. ליזום תוכן כמו שגיא הציע ועושה, למשל בשרשור הדאסטר שלו.

3. למשוך לכאן גולשים נוספים (אם יש תשובה טובה בג'יפולוג לדיון שנתקלתם בו באחת המדיות האחרות, הפנו לכאן).

4. להתייחס בסבלנות רבה יותר לגולשים החדשים שכל הזמן צצים ומחליטים להיות אקטיביים. באמת שאין שום טעם בתשובה "תעשה חיפוש". הוא עשה חיפוש, הגיע לג'יפולוג דרך גוגל, והחליט לעשות מאמץ ולהרשם, שואל שאלה - ומה התשובה שהוא מקבל??? ברור שזה turn off! עדיף במקרה כזה להתעלם מאשר לתת תשובה מיותרת. ועדיף כמו שהציעו כאן, לעזור, על ידי הפנייה לדיון קודם, עם איזה תקציר של התשובה המקובלת.

לגבי Tapatalk -אפליקציה נהדרת. הופכת את הממשק של הפורום לקל ונוח ביותר לטלפון וטבלט, כולל העלאת תמונות קלילה. וחלק משמעותי מהטראפיק עובר דרכה. אממה... אם אתם גולשים פה בטפטוק, הפרסומות שאתם רואים של טפטוק, ג'יפולוג לא רואה מהם שקל. טפטוק זה סוג של טפיל על פורומים קטנים כמו שלנו. מקור ההכנסה היחיד של ג'יפולוג הוא פרסומות (גוגל אדסנס, אין לנו שום קשר למפרסמים עצמם וכל אחד רואה פרסומות אחרות) שאתם נחשפים עליהם בגלישה באתר עצמו ולא דרך אפליקצית טפטוק.

לסיכום - ג'יפולוג ישאר חינמי, פתוח לגמרי, בלי קבוצות משנה, בלי תארי כבוד לגולשים, ובלי גביית כסף. אני לא מאמין שפתרונות טכניים כאלו ואחרים הם מהותיים. הפורומים הכי מעניינים ואיכותיים שאני מכיר בנויים על פלטפורומות תוכנה "מיושנות" כמו של ג'יפולוג ואפילו יותר. הנייר שעליו כתוב הספר וריפוד עור לעטיפה לא משנים את התוכן.

ronen7k
23-05-18, 15:53
בראשית לא היה כלום.

לגבי Tapatalk -אפליקציה נהדרת. הופכת את הממשק של הפורום לקל ונוח ביותר לטלפון וטבלט, כולל העלאת תמונות קלילה. וחלק משמעותי מהטראפיק עובר דרכה. אממה... אם אתם גולשים פה בטפטוק, הפרסומות שאתם רואים של טפטוק, ג'יפולוג לא רואה מהם שקל. טפטוק זה סוג של טפיל על פורומים קטנים כמו שלנו. מקור ההכנסה היחיד של ג'יפולוג הוא פרסומות (גוגל אדסנס, אין לנו שום קשר למפרסמים עצמם וכל אחד רואה פרסומות אחרות) שאתם נחשפים עליהם בגלישה באתר עצמו ולא דרך אפליקצית טפטוק.

גם שאני גולש מהנייד , זה דרך האתר הרגיל - אני אוהב לראות את הנושא האחרון בצד שמאל מכל פורום...
ניסיתי את הטפטולק הזה ולא התחברתי .

לסיכום - ג'יפולוג ישאר חינמי, פתוח לגמרי, בלי קבוצות משנה, בלי תארי כבוד לגולשים, ובלי גביית כסף. אני לא מאמין שפתרונות טכניים כאלו ואחרים הם מהותיים. הפורומים הכי מעניינים ואיכותיים שאני מכיר בנויים על פלטפורומות תוכנה "מיושנות" כמו של ג'יפולוג ואפילו יותר. הנייר שעליו כתוב הספר וריפוד עור לעטיפה לא משנים את התוכן.

ישר כוח , תמשיכו ככה !

nirs
23-05-18, 16:28
אני לא מאמין שפתרונות טכניים כאלו ואחרים הם מהותיים. הפורומים הכי מעניינים ואיכותיים שאני מכיר בנויים על פלטפורומות תוכנה "מיושנות" כמו של ג'יפולוג ואפילו יותר. הנייר שעליו כתוב הספר וריפוד עור לעטיפה לא משנים את התוכן.

האינצקלופדיה העברית היא אחלה ספר.
לצערי, מי שלא משתנה נעלם, גם אם התוכן נפלא.

אורי חדד
23-05-18, 16:58
עכשיו הצטרפתי;)

avikkllk
23-05-18, 17:06
אז תעשה חיפוש🤣
ברוך הבא !:)

bennytel
23-05-18, 18:07

זה מעניין.
גם אני קורא פסיבי לא מעט שנים.

מאוד נהנה מהעושר הטכני למרות שאנני נוהג בג'יפ.

אשמח להיפטר מהטפיל טפטוק ולעבור להשתמש באפליקציית צד שלישי אחרת ובתנאי שתעזור לקיים את הפורום.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מוטי ג.
23-05-18, 18:33
האם התעבורה בטאפאטוק נחשבת לתעבורה באתר לצרכי שווי פרסומי?
אני מניח שיש מדד כזה באתרים כמו רייטינג ב TV לא?

Saar
23-05-18, 21:34
האם התעבורה בטאפאטוק נחשבת לתעבורה באתר לצרכי שווי פרסומי?
אני מניח שיש מדד כזה באתרים כמו רייטינג ב TV לא?

בודדים בתעשיה מסתכלים על זה, בטח באתרי נישה בעברית כמו גיפולוג.
קשה להתחרות באפקטיביות של אדסנס...

shmil
24-05-18, 08:39
הנה, דוגמא מצויינת ל"למה": (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108272-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96-%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%A9%D7%9A?p=794202&viewfull=1#post794202)
נוסף לכל התשובות המצויינות שנתן נמרוד.

avikkllk
24-05-18, 12:37
הנה, דוגמא מצויינת ל"למה": (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108272-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96-%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%9E%D7%A9%D7%9A?p=794202&viewfull=1#post794202)
נוסף לכל התשובות המצויינות שנתן נמרוד.

הייתי מתווכח איתך ויש לי הרבה מה להגיד לך
אבל אתה חלק מהמערכת
וכוחות זה לא, בהצלחה.

ד ו ר ו ן
24-05-18, 12:41
אבל אתה חלק מהמערכת
וכוחות זה לא, בהצלחה.
זו גישה לא נכונה.
כל הרעיון הוא לנסות להבין מה הרעיונות לגבי מה והאם צריך לשנות.

avikkllk
24-05-18, 12:45
שפונים בגישה נכונה יש לאן להתקדם בדו שייח
במחפשים לתקוף , עדיף להתרחק ולהגיד בסדר.
אני את שלי אמרתי בשירשור ההוא,
זה חלק מהתוקפנות של חלק מהאחראים פה שהוזכר למעלה בשירשור.

בגדול היה. ניסיון כוונה טובה,
זה שהפכו את זה למשהו מכוער..
זה כבר בעיה אחרת.

נדב42
24-05-18, 12:53
על איזו תוקפנות אתה מדבר ?
חזרתי, קראתי מחדש, חיפשתי... ולא מצאתי ...

זה שהעירו לך בשרשור ההוא וגם קצת ערבבו תוכן משרשורים אחרים שמתגלגלים במקביל זה אולי מסיט מנושא השרשור, וזה קצת חבל, אבל לא ראיתי שום דבר מכוער. אם פספסתי, אנא האר את עיני (אפשר גם בפרטי) ...

shmil
24-05-18, 12:59
אבל אתה חלק מהמערכת
וכוחות זה לא, בהצלחה.

אני תמה, אתה לא זוכר מה אתה עצמך עשית, אבל אתה רוצה להתווכח איתי?

אתה מוזמן להגיד לי כל מה שברצונך, כל עוד תקפיד על איות נכון וסימני פיסוק נכונים.
אפילו תקבל תשובות לכל דבר שתרצה.
כל שאני כותב, הוא כאדם פרטי, והעובדה שאני מגיב כאן, מעידה לפחות על זה שהאתר והבאים בו יקרים לליבי.
רק כבד אותי ואת זמני לפחות כפי שאני מכבד אותך ואת זמנך, אל תבזבז לי אותו על שגיאות כתיב ונסיונות הבנת הנקרא שלך, מכל סיבה שלא תהא.

avikkllk
24-05-18, 13:03
אני תמה, אתה לא זוכר מה אתה עצמך עשית, אבל אתה רוצה להתווכח איתי?

אתה מוזמן להגיד לי כל מה שברצונך, כל עוד תקפיד על איות נכון וסימני פיסוק נכונים.
אפילו תקבל תשובות לכל דבר שתרצה.
כל שאני כותב, הוא כאדם פרטי, והעובדה שאני מגיב כאן, מעידה לפחות על זה שהאתר והבאים בו יקרים לליבי.
רק כבד אותי ואת זמני לפחות כפי שאני מכבד אותך ואת זמנך, אל תבזבז לי אותו על שגיאות כתיב ונסיונות הבנת הנקרא שלך, מכל סיבה שלא תהא.

לא אבזבז לך את הזמן כמו שביזבזת את שלי,
המשך יום נעים[emoji1303]

נדב42
24-05-18, 13:10

בקרוב: סדנת איות ופיסוק במחיר מוזל לחברי ג'יפולוג שאינם מעוניינים שיעירו להם על זוטות ...

וברצינות, גם לי מפריע בעיניים לקרוא הודעות בשגיאות פיסוק וכתיב, והתפלקו לי בעבר כמה תגובות ציניות כאשר זה היה ממש קיצוני, אבל שמיל - השורה האחרונה שכתבת מפריעה לי הרבה יותר. לא מכובדת ולא מכבדת. בעיני.

avikkllk
24-05-18, 13:15
מעניין מה היה קורה אם אני הייתי מזלזל בו ככה,
מעליב ומתנשא מעליו,
כמובן סליחה כמו שאמרתי..לא כוחות.

נמרוד
24-05-18, 13:39
זו דוגמא להתנגשות שעליה דיברו כאן. יש איזון עדין שצריך לשמר בפורום הזה, בין להעיר לבין לפגוע, בין לחזור על נושאים שוב ושוב ולהתיש חלק מהגולשים הוותיקים לבין לקבל בסבלנות גולשים חדשים יותר.

אני גם מ"המערכת" , אני מכבד אך לא מסכים עם התגובה של שמיל במקרה הזה. אני מקבל יותר ב"רכות" שגיאות וגולשים חדשים בכלל.

יש לי עצה פרקטית אחת לכולם - לא חייבים להגיב. אפשר גם להתעלם מדיון שמשהו בו לא מוצא חן בעינכם, כמו שגיאות כתיב, או חזרה על נושא ישן. או שתעזרו ותכתבו משהו מועיל, או שתתעלמו, אם זה באמת משהו מיותר אז הוא יעלם מעצמו תוך כמה שעות.

boaz avrahami
24-05-18, 14:36
בראשית לא היה כלום.

.

התגובה הזו נכתבת ממחשב רגיל.
אם יורשה לי, נדאה לי שהסידור שלכם עם גוגל השתבש כי אין אף פרסומת אחת באתר ואם ההכנסות שלכם מפרסום נחתכו זה לא בגלל שאין גולשים אלא בגלל שאין פרסומות

נדב42
24-05-18, 14:41
בועז, אולי יש לך חוסם פרסומות ?
(אצלי יש פרסומות ...)

boaz avrahami
24-05-18, 14:45
בקרוב: סדנת איות ופיסוק במחיר מוזל לחברי ג'יפולוג שאינם מעוניינים שיעירו להם על זוטות ...

אם יהיה סדנת פישוק יהיו יותר נרשמים לדעתי

נדב42
24-05-18, 14:47
ואם זה יהיה "פישוק וגמישות" אז אולי זה יביא אפילו עוד יותר תועלת לאתר ...

shmil
24-05-18, 14:59
צר לי אם מישהו נפגע, כי זו לא היתה הכוונה.

מעבר לדברים, נסו להבין את מה שכתבתי, דווקא בראייה רחבה, ואם מישהו כותב, זה כי הוא רוצה תגובות.
סוג התגובות שיתקבלו וממי הן יתקבלו, תלוי במרבית המקרים באופן הכתיבה וב"השקעת" הכותב.

כנראה שההבדל בתגובות שיתקבלו בין "איך חמליפים גולם", לבין "אני רוצה להחליף את הבולמים שלי. עשיתי חיפוש באתר, אבל לא מצאתי את פרוצדורת הפירוק וההחלפה לגבי רכב מסוג YYY. האם מישהו יכול לסייע" - יהיה תהומי.
בסוג השאלה הראשון, יתקבלו תשובות מסויימות, ובניסוח השני, שבעיני מעיד על כבוד של השואל לזמנם של מי שיתייחס ויסייע לו - יתקבלו תשובות אחרות לגמרי.

אבל, no hard feelings ואני סיימתי את הפרק בו חינכתי אחרים כבר לפני 15 שנים.
מי שרוצה, שייטול את מה שיבחר מתוך דבריי, ומי שיבחר - מוזמן, כפי שכבר נכתב - להתעלם.
ושוב, אם מישהו נפגע מדבריי - עימו הסליחה (או כדברי הפולניות - שיבדוק טוב טוב למה)
:)

גיא
24-05-18, 16:33
גם אצלי יש פרסומות.
בועז אתה במו דפדפנך גוזל אוכל מפי בנותיו של נמרוד .....;)

boaz avrahami
24-05-18, 20:14
אולי המטריקס האלה חוסמים פרסומות.
מזל שהבנות של נמרוד הן בנות עשירים אחרת הייתי מודאג

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

-->