PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניה גדולה של כלים, צריך עצות

Samurai Kfir
02-01-06, 20:58
ערב טוב לכולם

כאמור היה מובטח מיגון מיכל דלק בסוף השבוע שחלף לו אבל חלו שינויים, בגלל שהחלטתי שאני עובד כמו חוראני וחסרים לי כלים ומקום עבודה נורמאלי (אפילו שולחן אין לי), עצרתי את כל הפרוייקטים (מיגון מיכל דלק, הארכת שאקלים, בניית ארגז כלים מתחת למושב האחורי, ועוד..) והתחלתי להזיז עניינים, אני כבר יומיים בגינה מפנה, מסדר, מרצף ובונה לי סדנא נורמאלית, אני רוצה שיהיה לי כל כלי שצריך נמאס לי לאלתר :shock:

אילו כלים יש לי כבר:

סט בוקסות 2\1 - סיגנט
סט מפתחות בגדלים של 8 עד 27 ממ' - סיגנט
מפתחות ריצ'רץ 10,12,14 ממ' - סיגנט
ועוד כל מיני כלים כמו פלאייר וכאלה שמוצאים בכל ארגז כלים...
רתכת טובה יש
דיסק יש
ומברגה

אני חושב שזהו בערך...

מה אני מתכנן לקנות:

קומפרסור גדול יחסית עם שלל כלים נלווים כמו: פטיש אוויר 2\1 אינץ, רצ'ט אוויר 2\1 אינץ, דיסק אוויר 2.5 אינץ, רובה אוויר.
מפתח 10-8 ממ' מרובע (לפתיחת פקקי ריקון)
מקדחה אנכית
שלל מקדחים
מלחציים גדולים וחזקים
כלי הרמה לרכב: בוקים שמוקים ג'קים וכל אלא, אני צריך שתגידו לי מה כדאי וכמה, כרגע אני עובד עם הג'ק המקורי וזה לא יכול להמשך ככה.
מקופפת
מסיכה לריתוך
משחזת שולחנית
כלי השחזה וליטוש
חולץ מיסבים לגיר סמוראי

מה עוד אתם חושבים שצריך שאני שכחתי?

אני צריך ממכם עצות לגבי מקום קנייה טוב וזול באיזור המרכז
אני צריך הרבה עזרה בקטע של בחירת הקומפרסור וכל כליו הנלווים
בקיצור אני צריך חוות דעת, חברות, והמלצות על כל כלי שרשמתי, זה יעזור לי מאוד

**איזה חולץ אני צריך לגיר ואיפה אני מסיג כזה?

תודה רבה לכולם ואני מקווה שהשרשור הזה יעזור לעוד חבר'ה

yscheiner
03-01-06, 07:44
אני לא מתיימר לדעת וגם לא אנסה לנסח רשימה של כל כלי העבודה ההכרכיים לעבודה על רכב שלא מתחזוקה שוטפת...
אני חושב שזו רשימה לא נתפסת, ומשתי סיבות:

א. לצערי, או יותר נכון לשימחתי אני כבר אחרי שיפוץ ושיקום נרחב של כלי רכב ובעל 99% מכלי העבודה שנדרשו לי כדי לבצע את העבודה וקשה לי להחליט איזה כלי חשוב יותר או ממוקם גבוה יותר בהירכיה.
הכלי הכי חשוב לעבודה הוא זה שאין לך. הוא זה שיתקע את העבודה כשהרכב מפורק לגורמים על הריצפה בחצר, ומניסיון זה יקרה לך בערב יום שישי כשכל החברים בעלי הכלים נמצאים במילואים/חו"ל/עבודה או יותר גרוע... בטיול!

ב. היקף הכלים תלוי בהיקף העבודה. אז יש לך חולץ מייסבים לגיר. וחולץ שיתאים לנבות גלגלים? או לחלופין בוקסה לאום מרכזית גלגל אחורי? אין לזה סוף. תגדיר לעצמך את היקף העבודה ותתייעץ עם בעל רכב זהה שכבר ביצע אותה. אולי תוכל להשאיל כלים לעבודה וללמוד מה אתה צריך באמת ומה ישמש אותך לשימוש חד פעמי.

ועצה לדרך...
קח בחשבון שלרוב הכלים אתה תזדקק סט שני.
מעבר לשני סטים של מפתחות/רינגים, תזכור שכל רכב בעל עבר (לא יד ראשונה) עבר "פיעפוע מידות", הוא מתחיל בקצה אחד מילימטרי ועד שאתה מגיע לקצה השני הוא נהיה אינצ'י (אין מה לעשות, אנשים משתמשים באוסף הברגים, השייבות והאומים שנמצאים על המדף בבית. הרגל מגונה, אני יודע).
זוג פטישים יעזור במקומות שפטיש אחד יכשל (אני לא מבין בדיוק את ההיגיון אבל זה עובד).
זוג מברגים מאותה מידה יעזרו לחלוץ שייבה סוררת (למרות שגם שניים שונים יקדמו את התהליך).

תתחיל לעבוד כשחנויות הכלים פתוחות, זה יחסוך לך סוף שבוע שבו אתה מסתכל על שלל מכלולים חשופים וממתין לטיפת סיליקון אדום כדי להדק את הבורג האחרון.

אבל הכי הכי הכי חשוב... ניסוי ותהייה (ולפעמים טעייה) נשארים אופטימיים.

מאיר רוטברג
03-01-06, 08:25
גש ל ל.כ ליד צריפין המחירים הכי טובים ,
אנשים נהדרים ויש עם מי לדבר

Samurai Kfir
03-01-06, 08:55
אני חושה שאתה צודק yscheiner שאלתי שאלה שיש לה הרבה תשובות אבל כוונתי היא שאני רוצה שיהיה לי כל כלי שאני אצתרך, זה ברור שזה יקח זמן לצבור את כל הכלים האלה אבל לפני כל שיפוץ או תיקון אני אקנה את הכלי שאני צריך, כמו למשל החולץ מיסבים לגיר, אני לפני שיפוצו ואני מברר מה אני צריך, קונה מה שצריך, ופעם הבאה יהיה לי..

כשאמרתי "מה עוד אתם חושבים שצריך שאני שכחתי?" התכוונתי לכלים נפוצים יותר שחסרים לי ולא כלים כמו חולץ מיסבים, התכוונתי לכלים "בסיסיים".

כל שאר הכלים כמו משחזת, מקדחה וכו' שהם לא לתחזוקה שוטפת הם כמובן לבניה וזה בנפרד לשאר הכלים, אולי באמת הייתי צריך להפריד אותם בשאלתי..

בקיצור מה שאני צריך זה עוד רעיונות לכלים לתחזוקה שוטפת, ובקשר לכל כלי הבניה אני צריך שמות של חברות או כלים ספציפיים מומלצים.

נ.ב

שחכתי לציין שבשבילי סיגנט זה חברה ברמה טובה אך בינונית, אני רוצה כלים ברמה מחברות ברמה שלא פחות מסיגנט.

נמרוד
03-01-06, 09:17
א. לך על ההמלצה של מאיר, ותתחיל מל.כ. בצריפין. אין להם הכל, אבל כל פעם יש להם דברים אחרים וחדשים, והרבה פעמים אתה נתקל שם בסחורה טובה במחירי רצפה. יש ארגזי כלים טובים וזולים, סטים של מפתחות ולפעמים בוקסות במחירים מגוחכים, בוקים זולים מאד וטובים שכמעט כל החברה כבר קנו מהם. יש גם הרבה ציוד כבד כמו פרסים, מקדחות עמוד, מכופפות, לא באיכויות הגבוהות אבל במחירים נמוכים ביותר שהופכים לאופציה מצויינת עבור סדנא ביתית.

ב. את המדריך של אייל קראת כבר? http://www.jeepolog.com/j6tech_toolbox.htm
מדובר בעקרון על הכלים לתחזוקה שוטפת ותיקוני שטח, מה שלוקחים בג'יפ, שזה הרוב. יש שם עוד המון דברים שלא מופיעים ברשימה שלך.

ג. תקנה מה שאתה צריך, מתי שאתה צריך. הרשימה שכתבת היא הנכונה עבורך. מן הסתם הגעת אליה כי אלה הדברים שחסרים לך כרגע - קנה אותם. כשתתקל בצורך הבא, תקנה אותו. תמצא לך חנות כלים טובה באזור שלך שפתוחה בשישי ושבת (אני יכול להמליץ על חנות טובה בנצרת אם זה רלוונטי) ואז בכלל אין בעייה.

lizard
03-01-06, 11:23
מצטרף להמלצה על ל.כ.
אתמול הייתי שם והם הביאו המון דברים חדשים.
אם אתה רוצה, אפשר לנסוע ביחד.

Samurai Kfir
03-01-06, 19:29
אוקיי תודה לכולם על התגובות, הדבר היחידי שאני לא שלם איתו זה הקומפרסור, אני צריך המלצה לקומפרסור גדול שלא כל דקה יתחיל לפמפם לי, אני רוצה אותו איכותי וטוב, למי יש חוות דעת על קומפרסור טוב ומקום טוב לרכוש אחד?

ושוב, תודה לכולם אתם עוזרים לי מאוד

lizard
03-01-06, 21:19
שאלה טובה.
לי נאמר שקומפרסור עם מיכל של 150 ליטר ותפוקה של 350 ליטר שעה מספיק אבל אני לא בטוח בזה.
אשמח לדעת איזה קומפרסור צריך לשימוש ביתי כשמדובר על כלי אחד (פטיש,פיסטולט,מברגה וכיו"ב) שנמצא בשימוש ברגע נתון ולא במקביל.

אמנון
03-01-06, 21:23
שמתי לב משהו שאין לך ברשימה ועשוי להיות שימושי מאוד - משור שורף 14".
אתה צריך לחשוב אם הוא יועיל לך וישמש את הצרכים שלך.
וגם לדעת שמשור שורף עולה בסביבות האלף שקל (בסיסיים..) אבל יש מציאות (לי יש של מאקיטה שקניתי ב-800, אתה יכול לראות אותו בקישור שבחתימה).

זהר
03-01-06, 21:41
נמרוד - אשמח להכיר את החנות כלי עבודה שפתוחה בסופי שבוע בנצרת.
איך מגיעים אליה?

סמוראי 92
04-01-06, 00:51
יש את אתר יד שניה yad2.co.il
קח לינק למה שיש שם כרגע בכלי עבודה ביתיים -

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=9&SalesSubCa tID=64&Info=&fromPrice=&untilPrice=

סמוראי 92
04-01-06, 00:56
וזה לכלי עבודה במוסך :
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=9&SalesSubCa tID=65&Info=&fromPrice=&untilPrice=

ממה שאני יודע המחירים הסופיים נמוכים בהרבה ממחיר הפתיחה ויש מציאות.

נמרוד
05-01-06, 10:06
נמרוד - אשמח להכיר את החנות כלי עבודה שפתוחה בסופי שבוע בנצרת.
איך מגיעים אליה?

אספקה טיכנית (כך במקור), רבחי קעואר, ברחוב המוסכים מול אצטדיון הכדורגל בנצרת, טלפון 04-6561217

-->