PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר עבודה בליסינג תפעולי - יתרונות וחסרונות

Snir
16-05-18, 19:47
שלום,
אני עובד בעסק קטן אשר נשען כמעט לחלוטין על שינוע ציוד בנגרר ברחבי הארץ, אך בקילומטרז שנתי לא גבוה של 20 אלף.
המחסן ממוקם בכפר אדומים ולכן כמעט כל הנסיעות כוללות את העליה הארוכה לירושלים.

כיום ישנו היילקס 2001 עם מעל 350 אלף קילומטר שלצערי מבקר במוסך באופן תכוף מדי וגורם לנו הפסד ימי עבודה, בזבוז זמן וכסף.

לאחרונה, לאחר בחינת חלופות אופצנליות עד 60 אלף שח (שהעלו בעיקר היילקס עד 2006 עם קילומטרז מפואר או דימקס בסביבות 2008 עם קילומטרז סביר) חשבתי על האפשרות של טנדר בליסינג תפעולי.

יתרונות - רכב חדש, אמינות ותחושת בטחון ברכב, רכב חלופי במקרה של תקלה, כיסוי מלא לביטוחים, טיפולים ותיקונים.

חסרונות - עלות יקרה (מישהו יודע להגיד כמה? עדיין מחכה להצעות מחיר מהחברות)

מה דעתכם בנושא? מישהו ניסה? חסרונות נוספים שאני לא ציינתי?

תודה מראש לעוזרים.
שניר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
17-05-18, 00:39
מבחינת מחיר, היילקס חדש יעלה סביב ה6000 בחודש כולל הכל. טנדרים אחרים יעלו פחות.
כדאיות... אתה צריך להכניס את המחיר הזה לתזרים ולראות אם כדאי או לא. רק אתה יודע..

אסף.

lizard
17-05-18, 07:02
כנה נשקל העגלה? אתה חייב טנדר? מה עם ברלינגו/קנגו או משהו דומה? אולי אפילו פרייבט גדול.
מצד שני אפשר אולי גיפ כלשהו כמו zj וכדומה.
אני אישית נוסע על wj עם עגלה. התא מטען די גדול אחרי שמקפלים מושבים ויש לי גם עגלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Saar
17-05-18, 07:23
תבדוק אפשרות של רכב גדול. מעל 3500 קג ומתחת 4000 קג.
(סוואנה, דוקאטו, מסטר ועוד)
הם מוכרים באופן מלא למס .
באופן מפתיע למדי, יצא לי זול יותר להחזיק סוואנה לעומת ברלינגו...
(הברלינגו הייתה אמינה, 0 תקלות, חסכונית מאוד בסולר, אבל... לא מוכרת במס)

ש01
17-05-18, 11:24
גם סילוורדו ושני בני דודו יעשו עבודה טובה ומוכרים.
שווה לעשות רשיון ג במיוחד עבור רכב מוכר.
וכן, אפשר למצא ישנים במצב מפתיע.

Saar
17-05-18, 14:32
היתרונות של הרכבים שציינתי שהם לא נחשבים משאיות (מתחת ל 4 טון) ולא דורשים רישיון ג למי שהוציא רישיון נהיגה לפני 2007.

ש01
17-05-18, 14:46
אם אתה מתעקש, היה לי בעבר טנדר מאזדה BF2500 2010 ידני שנסע מידי יום עמוס עד גבול היכולת (1100 ק"ג אם אינני טועה) תוך גרירת נגרר עמוס גם הוא עד הקצה.
המון ק"מ, תמיד בעומס מירבי - ללא כל תקלה.
(קניתי משומש מליסינג עבור המפעל)

היה מאוד חזק, אמין (כמו טויוטה? לא- יותר!) השתלם!

למעשה החליף משאית קטנה !

ofir1977
17-05-18, 15:16
אתה יכול לקנות דודג' ראם חדש ב- 220 אלף (מחיר ללא מע"מ).

(כמובן הייתרון שהרכב מוכר לצרכי מס).

Tzvika-Pick
18-05-18, 11:09
כמו שכתב אסף, טנדר בליסינג תפעולי מלא זה עסק יקר מאוד. סדר גודל של 5-6 אלף ש"ח בחודש (ואולי אפילו קצת יותר) תלוי בטנדר ובעסקה שתמצאו. צריך להתמקח ולבדוק הצעות מכמה חברות, במיוחד כשאתם חברה עם טנדר אחד. קשה יותר לקבל הצעה אטרקטיבית כשאתה מבקש רכב בודד...

אההה, ויש גם את סוגיית המס. כשחברה לוקחת רכב בליסינג אחד העובדים השכירים כנראה יצטרך "להצמיד" את הרכב הזה לתלוש שלו וכתוצאה מכך לספוג ירידה משמעותית בנטו. נכון שלפי הספר אפשר לא להצמיד את הטנדר הזה לאף עובד, אם הוא אכן משמש לעבודה בלבד, בפועל זה די בעייתי וסביר להניח שרואה החשבון של החברה ישים לזה ברקס.

אופציה אחרת היא לעשות עסקת ליסינג פרטי-מימוני במקום עסקה תפעולית. במקרה הזה האחזקה של הרכב עליכם (ביטוח, טסט, טיפולים, החלפת צמיגים וכו'), אבל המימון נעשה דרך חברת הליסינג. זה יכול לחסוך לכם בין 500 ל-1000 ש"ח בחודש מהעלות החודשית, אבל אז כאב הראש עליכם. רק אתם יודעים להגיד כמה זה נורא אם פעם-פעמיים בשנה אחד העובדים יצטרך להפסיד יום עבודה כדי לקחת את הטנדר למוסך ולטסט, וכמה יעלה לתת למנהלת המשרד לחדש ביטוח וללכת לדואר לשלם את הרישיון.

גילוי נאות - אני עוסק בתחום.

Snir
23-05-18, 14:07
תודה לעונים,

אנחנו מעדיפים לשמור על היכולת להיכנס לשטח - לכן הרכבים הגדולים (סוואנה וכו) פחות רלוונטיים.
סילברדו ואחיו לא רלוונטיים כי לעיתים קרובות יש מס נהגים לרכב ולא נהג יחיד.
טנדר ליסינג / חדש - אכן תקציבי עתק, לא רלוונטי אלינו...

אני מבין שהפתרון היחידי הוא להחליף לרכב בשנתון גבוה יותר, אבדוק את ההמלצה על המזדה.

ושאלה נוספת: טנדרים יוצאי משטרה / שירות ממשלתי - הימור מסוכן? מישהו התנסה במכרזים האלו?

תודה מראש,
שניר.

אוקטבה
24-05-18, 12:15
אני מחזיק בין שאר הרכבים גם 2 ברלינגו בליסינג תפעולי
נתוני אמת:
קילומטר מותר לשנה בהסכם שלי 45,000 לכל רכב
עלות חודשית כולל מע"מ 3484 לכל רכב
לשיקולכם

צחי

-->