PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 2006

otaltj
16-05-18, 20:26
לנד קרוזר ארוך 2006
מנוע 3 ליטר טורבו דיזל 166 כ"ס, אוטומט, luxury
250 אלף קילומטר

כל המכלולים מקוריים.
האם צפויות תקלות משמעותיות בשנים הקרובות? שמעתי שגם המנוע וגם הגיר הם לא שיא האמינות בדגמים האלה
האם יש מחלות ידועות לדגם?
מה עלות האחזקה הצפויה לנסועה ממוצעת?
מה מחיר השוק של הרכב?

האם כדאי למתוח עוד קצת ולנסות לעלות לגרסת מנוע 173 כ"ס, או לחילופין, לרדת בשנתונים (מבחינת אמינות וכדאיות רכישה)?

yoav
16-05-18, 20:42
לא רוצה לקלקל את חגיגת ה"טויוטה אמינה ולא עולה כסף" אבל ביקשת ניסיון בעלויות אחזקה שוטפת:

ברשותי 2007, שמור היטב, הרכב באמת תענוג ביום יום ובטיולים אבל גובה את המחיר שלו באחזקה שוטפת ושיפורים.
לא היו לי תיקונים מיוחדים מעבר לבלאי הצפוי והרכב ברשותי קצת יותר מ 3 שנים ו 60 K קילומטר.

טיפול "קטן" במוסך סביב 1500 ש"ח.
טיפול "גדול"- סביב 2500 ש"ח
אינג'קטורים: 11K
החלפת תושבות מנוע וגיר ובוקסות משולשים קדמיים כ 4000 ש"ח
הגבהה ברשיון כ 8000 ש"ח
גגון: 2500 ש"ח
צמיגי BF: כ 3800 ש"ח
החלפת מערכת השמע המקורית (עוד היה קלטות..): 3000 שח
תיקון ריפודי עור קרועים: 3000 ש"ח
בדרך כל מיני פיצ'פקעס שדרשו תחזוקה מחמת טיולים ובלאי סביב 4000 ש"ח ב 3 שנים

תוסיף לזה ביטוח של רכב בגודל הזה

להשוואה (לא הוגנת..) יש לי:
סמוראי וג'ימני שקדמו לו וכל אחד בילה אצלי 4 שנים ומאזדה 3 מ 2008 שעדיין ברשותינו עם 200K ק"מ ובאמת מדובר בסדרי גודל פחות.

מבחינתי שווה כל שקל אבל שונה מאוד ממה שחשבתי שיהיה (משקיעים בקניה שך טויוטה ואח"כ "רק טיפול פעם בשנה..")

נדב ש.
16-05-18, 20:56
היסטוריה היסטוריה היסטוריה!
וגם זה לא ערבות לזה שלא יפול עליך "בלאי סביר" של רכב בגיל הזה ובק"מ הזה.
גם גיסי וגם חבר קרוב עם 2008 (ניקנו מיד ראשונה עם ק"מ דומה למה שאתה רשמת) והתיאור של יואב דומה מאוד למה שהם הוציאו בשנה הראשונה ואף יותר ממה שציין.
ברכב של החבר המנוע קרס ב 270k ק"מ, השירשור על חיפוש מנוע נימצא פה בפורום.
מה מחיר השוק? המחיר שהשוק קבע, בדרך כלל מעל המחירון, אם זה מוצדק? כנראה שרק מי שרכש כזה יודע, ספק אם יש לו אומץ להעיד כמו יואב על הבלאי וההוצאות.
אולי כדאי לעלות בשנתון ולחפש אחד עם חצי מהק"מ, או להיפך אותו שנתון אבל אחד שעבר כבר את כל הנ"ל ומתועד על כך.
כנראה שיש כאלה יותר "ברי מזל" שרכשו את האמור ולא הוציאו עליו שקל מעבר למה שתיכננו, מאחל לך גם להיות כזה, רק אל תשלה את עצמך שהרכב עם הסמל הזה הוא שיא האמינות ותכין את עצמך להוצאות, בכללי לכל רכב שתיבחר(אם הוא לא יצא מהחברה) שים סכום נאה בצד על כל מקרה.
בהצלחה.

יואב פולס
20-05-18, 10:21
הבלאי ברכב מאוד תלוי באופי השימוש.
איך שלא יהיה, כל רכב שטח הוא לא תחביב זול, אולי למעט ג'ימני חדש.
אישית, אני מחזיק לנדקרוזרים כבר הרבה זמן, אבל השימוש בהם הוא לא כרכב יומיומי אלא רק לטיולים.
טיפולים - אצלי זה פעם בשנה בה הרכב נסע כ 5000-6000 ק"מ בלבד, הם כ 1000 ש"ח.
אבל אם אצטרך להחליף בושינגים או משולשים - זה יעלה כסף. זה בלאי טבעי.
מה ש yoav רשם, אני לא בטוח שזה מייצג - להחליף מערכת שמע - אפשר גם בהרבה הרבה פחות, צמיגים תצטרך להחליף בכל SUV כתלות באופן השימוש, הזמן, ומצב הצמיגים של הרכב בזמן שקנית אותו. לתקן ריפודים - לא קשור ללנדקרוזר או לנדרובר או מיצובישי. למעשה חלק גדול ממה ש yoav רשם זה בלאי שאינו קשור למותג.
אז למה כן לנדקרוזר? כי יהיו לך הרבה פחות הפתעות בדרך. הרבה פחות בלת"מים, וכשהם יתרחשו (והם יתרחשו) תוכל לעשות סקר שוק בין כמה וכמה מוסכים ולקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורך. 4000 ש"ח על שלוש שנים כבלת"מים זה לא הרבה כסף. זה מעט מאוד.
אישית - גם הרכב הבא יהיה לנדקרוזר, אבל אני מודה שאחרי שעשיתי מבחן ללנדקרוזר החדש, זה שעולה 400.0 אש"ח, ואני משווה לזה שלי מ 2007 עם השיפורים הרגילים (מיגון, הגבהה, מדרגות ועוד כמה תופינים) , לא בטוח שווה.
סיפורי בלהות ששמעתי על SUV של יצרנים אחרים גורמים לי רק להעריך את הלנדקרוזר.

אם אתה מחפש כזה, אז תצטייד בהרבה סבלנות. המון. בממוצע, אחת לשנה נופלת איזו מציאה שאתה לא יכול לסרב לה. כמה מחבריי כבר נוסעים בכאלה 'חדי קרן'. צריך הרבה סבנות, לא לקפוץ לכל הצעה. עכשיו לדוגמא מפורסם לנדקרוזר 2007, עם 142,000 ק"מ שנחזה להיות מאוד שמור מהתמונות, עם משולשים חדשים, מזרקים חדשים יחסית, אחרי החלפת בולמים, דשבורד חדש, מולטימדיה וכד' - במחיר של 148.0 אש"ח. יקר - כן. מאוד. אם תקנה אחד ב 130.0 אש"ח, ותרצה להחליף כל מה שהבחור החליף, תגמור ביותר מ 148.0 אש"ח. (לא מכיר את הבעלים, אבל אני כמעט בטוח שמול קונה רציני הוא יראה גמישות מסויימת במחיר).

בקיצור - כן ללנדקרוזר. רק לא להתפשר על נבלות שחוטות וקרועות עם ק"מ של מעבורת חלל יד שניה מנא"סא.

yoav
20-05-18, 10:53
מה שכתבתי היה נסיוני האישי מעלויות של החזקת הל״ק שלי שדי דומה לזה שפות״ש מתעניין אודותיו.

אני לא חושב שהעלויות חריגות ביחס למתחרים, מדובר על בלאי טבעי לרכב עם שימוש כזה, פשוט צריך להכיר אותן ולהתכונן אליהן, ואותי הן כן הפתיעו כי עד אליו היו ברשותי מכוניות זולות בסדרי גודל להחזקה ( סמוראי/ ג׳ימני).

מבחינתי שווה כל שקל. רכב בן 11 שמשמש אותי כל יום וגם לטיולים ועדיין מרגיש מצויין, אף אחד מהמתחרים הישירים לא קורץ לי, וגם הג׳יפים הבאים שלי יהיו ללא ספק ל״ק.

נדב ש.
20-05-18, 11:15
הבלאי ברכב מאוד תלוי באופי השימוש.
איך שלא יהיה, כל רכב שטח הוא לא תחביב זול, אולי למעט ג'ימני חדש.
אישית, אני מחזיק לנדקרוזרים כבר הרבה זמן, אבל השימוש בהם הוא לא כרכב יומיומי אלא רק לטיולים.
טיפולים - אצלי זה פעם בשנה בה הרכב נסע כ 5000-6000 ק"מ בלבד, הם כ 1000 ש"ח.
אבל אם אצטרך להחליף בושינגים או משולשים - זה יעלה כסף. זה בלאי טבעי.
מה ש yoav רשם, אני לא בטוח שזה מייצג - להחליף מערכת שמע - אפשר גם בהרבה הרבה פחות, צמיגים תצטרך להחליף בכל SUV כתלות באופן השימוש, הזמן, ומצב הצמיגים של הרכב בזמן שקנית אותו. לתקן ריפודים - לא קשור ללנדקרוזר או לנדרובר או מיצובישי. למעשה חלק גדול ממה ש yoav רשם זה בלאי שאינו קשור למותג.
אז למה כן לנדקרוזר? כי יהיו לך הרבה פחות הפתעות בדרך. הרבה פחות בלת"מים, וכשהם יתרחשו (והם יתרחשו) תוכל לעשות סקר שוק בין כמה וכמה מוסכים ולקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורך. 4000 ש"ח על שלוש שנים כבלת"מים זה לא הרבה כסף. זה מעט מאוד.
אישית - גם הרכב הבא יהיה לנדקרוזר, אבל אני מודה שאחרי שעשיתי מבחן ללנדקרוזר החדש, זה שעולה 400.0 אש"ח, ואני משווה לזה שלי מ 2007 עם השיפורים הרגילים (מיגון, הגבהה, מדרגות ועוד כמה תופינים) , לא בטוח שווה.
סיפורי בלהות ששמעתי על SUV של יצרנים אחרים גורמים לי רק להעריך את הלנדקרוזר.

אם אתה מחפש כזה, אז תצטייד בהרבה סבלנות. המון. בממוצע, אחת לשנה נופלת איזו מציאה שאתה לא יכול לסרב לה. כמה מחבריי כבר נוסעים בכאלה 'חדי קרן'. צריך הרבה סבנות, לא לקפוץ לכל הצעה. עכשיו לדוגמא מפורסם לנדקרוזר 2007, עם 142,000 ק"מ שנחזה להיות מאוד שמור מהתמונות, עם משולשים חדשים, מזרקים חדשים יחסית, אחרי החלפת בולמים, דשבורד חדש, מולטימדיה וכד' - במחיר של 148.0 אש"ח. יקר - כן. מאוד. אם תקנה אחד ב 130.0 אש"ח, ותרצה להחליף כל מה שהבחור החליף, תגמור ביותר מ 148.0 אש"ח. (לא מכיר את הבעלים, אבל אני כמעט בטוח שמול קונה רציני הוא יראה גמישות מסויימת במחיר).

בקיצור - כן ללנדקרוזר. רק לא להתפשר על נבלות שחוטות וקרועות עם ק"מ של מעבורת חלל יד שניה מנא"סא.

לא הולך עכשיו להיתנצח, גם ניתקלתי במודעה הנ"ל, רכב עם היסטוריה כזאת וק"מ כזה נראה הגיוני שהחליף את כל הנ"ל?
חד קרן? לדעתי לא.
גם הרכבים שהזכרתי טופלו בקפידה במוסך יבואן(והחליפו ותיקנו מה שכבר נאמר), מה קרה להם כבר רשמתי, וזה לא קרה בק"מ אסטרונומי, בין 200 ל 300k ק"מ, שנה ומשהו של שימוש סביר וטיולים.
יש הבדל ברור בין מי שמשתמש ברכב ליום יום ומי שרק לטיולים פעם בשנה או ק"מ מגוחך של 5000 קמ.
אם הייתי משתמש בדיסקו או בטרופר רק לטיולים מה שהיה מוריד לי את הק"מ למה שרשמת לא ניראה לי שהייתי מוציא רבע מהעלויות שנירשמו פה.
מי שנוסע וגם מטייל ללא ספק יהיה לו בלאי, התיעוד על הנייר וגם פה בפורום, ל"ק או לא, הוא לא שונה מאף רכב אחר, והעלויות שלו די גבוהות ביחס לאחרים.

yoav
20-05-18, 12:37
בלי לפתוח את מלחמת העולם המי יודע כמה סביב המותג כפי שאתה מבין אני לא מאלה..:) -

שאלת פותח השרשור הייתה על לנדקרוזר ספציפי שהוא מתלבט לגביו לרבות עלויות צפויות, שווי שוק וכו ולכן אם יקבל הרבה דוגמאות מהחיים על עלויות בפועל של ל"ק שונים ובשימושים שונים (בין יואב שרק מטייל לגיסך שאיבד מנוע וכל מי שבאמצע) יוכל לקבל מושג טוב יותר מה אולי צפוי לו- וזה מה שהוא שאל.

כשאני קניתי ל"ק - הניסיון שלמדתי ממנו היה של השכן שלי: נוסע על ל"ק 2003 עם 370K ק"מ וחוץ ממרססים שהחליף ב 200K הוא מוציא בשנה רק על טיפולים שוטפים סכום דומה למה שאני מוציא על המאזדה 3 שלי. הוא מטייל פעם בשנה במקרה הטוב בשביל קקל, האוטו יושב על קפיצים ובולמים של טויוטה , בלי מיגונים ופינוקים וכו, ולמרות גילו תא הנוסעים בפנים מרגיש כמו טויוטה 2017.

אני לעומתו מטייל פעם בחודש, יש לי ילדות קטנות שם מאחורה , כל בוקר הנסיעה לעבודה היא דרך שטח, כן פינקתי את האוטו במיגונים הגבהות גגון ובקרוב עוד, ו"הפלא ופלא" גיליתי שההוצאות שלי הן הרבה מעבר לשגר ושכח.
אני נהנה מזה, לא מתלונן על זה, שווה כל שקל!

מה המשמעות של המספרים האלה למשתמש הבודד? לא הרבה. למנהל רכב בארגון שקונה מאות רכבים אולי הסטטיסטיקה משמעותית בתכנון עלויות צפויות, אבל למשתמש הבודד אין לדעת אם יחליף מנוע או יהיה כמו השכן שלי.

אני חושב שאין ג'יפ שהוא הרכב הכי טוב, הכי עביר, הכי אמין, הכי משתלם, הכי נוח, הכי מרווח, הכי יפה, הכי מתאים לצרכים וכו- יש את הג'יפ שהלב הכי רוצה.... ואת זה קונים.
או כמו שסיכמה את זה אשתי שפסלה פאג'רו על הסף לפני שקנינו את הלנדקרוזר (למרות הפער במחיר ושאר חישובי עלות-תועלת, וכמה אקזמפלרים שהיו על הכוונת ):
"לא רוצה פאג'רו, הוא נראה לי מבאס- הלנדקרוזר חתיך, בוא נקנה כזה"
וככה קונים ג'יפ..

נדב ש.
20-05-18, 13:28
yoav לא טענתי אחרת.
ואגב, אני מתבסס על 3 לנדקרוזרים 2007/8 שאני מכיר אישית (1 מהם כמעט ולא מטייל ובקושי נוסע, ולכן גם ההשוואה להוצאות שציינתי) ומקרוב הן את אופי הטיפולים והן את אופי השימוש, ולא משמועות.

yoav
20-05-18, 13:53
מסכים;)

נמרוד
21-05-18, 08:50
ברשותי 2007, שמור היטב, הרכב באמת תענוג ביום יום ובטיולים אבל גובה את המחיר שלו באחזקה שוטפת ושיפורים.
לא היו לי תיקונים מיוחדים מעבר לבלאי הצפוי והרכב ברשותי קצת יותר מ 3 שנים ו 60 K קילומטר.

טיפול "קטן" במוסך סביב 1500 ש"ח.
טיפול "גדול"- סביב 2500 ש"ח
אינג'קטורים: 11K
החלפת תושבות מנוע וגיר ובוקסות משולשים קדמיים כ 4000 ש"ח
הגבהה ברשיון כ 8000 ש"ח
גגון: 2500 ש"ח
צמיגי BF: כ 3800 ש"ח
החלפת מערכת השמע המקורית (עוד היה קלטות..): 3000 שח
תיקון ריפודי עור קרועים: 3000 ש"ח
בדרך כל מיני פיצ'פקעס שדרשו תחזוקה מחמת טיולים ובלאי סביב 4000 ש"ח ב 3 שנים

לי יש היילקס 2008, רכב דומה מכאנית. המספרים שלי דומים, כולל תקופת הבעלות והקילומטראז' השנתי. לא החלפתי אינג'קטורים ולא בוקסות ומשולשים, יכול להיות שזה מחכה לי בעתיד הקרוב, או הרחוק, או לבעלים הבא.

אני כן מקפיד על טיפולים מסודרים במוסך מומחה עם חלפים מקוריים או תחליפיים איכותיים, ומחליף מה שצריך מתי שצריך בלי להתקמצן, ואז המספרים הם באמת כאלו - סד"ג של 4,000 שקלים בשנה ימצאו את עצמם במוסך.

שאר המספרים של יואב הם שיפורים ותיקונים לא הכרחיים, והמחיר שלהם דומה לכל רכב שטח בגודל דומה.

נדב ש.
21-05-18, 11:32
המנוע דומה(בלוק וראש, ראה שירשור חיפוש מנוע פה בפורום של חבר משותף שלנו בשם grizli שפתח אלעד נידמה לי)... והפרונט אולי גם.
ל"ק הוא 4x4 קבוע, גם הטרנספר/גיר אחר לגמרי ועוד מכלולים, מתלים אחוריים וכו' וכו'.
ברכב שנוסע יום יום וגם מטייל באופן קבוע(אחת לחודש בערך) הבלאי גבוה יותר.

-->