PDA

צפייה בגרסה מלאה : פולי מנוע נוסף לטובת מזגן

refa_l
21-05-18, 12:08
שולם חברים,
אני עובד על התקנת מזגן בגיפ.
המדחס כבר ממוקם ע"י תושבת עם מותחן שמישהו כבר ייצר בעבר. בפינה הימנית התחתונה שלל המנוע מתחת לאלטרנטור.
עומדות בפני שתי אפשרויות להתקנת הרצועה:
1. להחליף את רצועת האלטרנטור לגדולה יותר ולהעביר אותה גם סביב המדחס,, מה שיגרום לכך שמגע הרצועה עם הפולים (מדחס ואלטרנטור) יהיה קטן ותיווצר החלקה.
2. פולי נוסף (שלישי) שישמש רק את המדחס. האופציה המועדפת עלי, החיסרון היחיד שהמרחק מהפולי למניפה הוא 2-3 מ"מ.

כבר מותקן פולי תוספת לטובת משאבת הגה. פולי תוספת נוסף לא מתלבש , האם מישהו התנסה בהרכבת פולי נוסף שלישי? או רעיון אחר כלשהו?

lishay7
21-05-18, 14:14
אין בעיה להוסיף עוד שורה לפולי מנוע. יש סיקסים שהגיעו עם פולי שורה אחת ותוספת ויש פולי כפול עם תוספת. ה2-3ממ מרווח בין הפולי למניפה לא מהווה בעיה כי המרחק בינהם קבוע ולא יכול להשתנות. אם זה מטריד אותך אתה יכול לעשות ספייסר טיפה יותר רחב בין המניפה למשאבת מים כדי להרחיק אותה מהפולי אבל היא תתקרב לרדיאטור..
אופציה אחרת היא להרכיב פולי כפול על האלטרנטור וממנו לקחת רצועה קצרה למדחס ואת המתיחה אתה עושה במדחס.
אצלי זה עבד ככה בתור קומפרסור ולא היה עם זה בעיה כלשהי

נמרוד
24-05-18, 13:53
בג'יפ שלי התנועה עברה מפולי כפול על משאבת הגה הכוח עם רצועה קצרה למדחס המזגן שישב מעל הגה הכוח. אני לא בטוח אבל מאד יכול להיות שזה הסידור המקורי (ג'יפ אמריקאי מודל 79').

זו תמונה של הפולי הכפול על משאבת הגה כוח (המדחס כבר מפורק, היה מעל הגה הכוח)
119724

בתמונה הזאת אפשר לראות את המדחס מעל משאבת הגה הכוח, ואת הרצועה הקצרה בינהם:

119725

refa_l
28-05-18, 07:32
תודה חברים.
האמת שעברה לי בראש מחשב של שימוש בפולי נוסף מאחד האביזרים, פשוט זה לא היה נשמע לי נכון ויעיל. מסתבר מדבריכם שזה אכן עובד כנראה שאלך על הפתרון הזה.
רק השאלה, אין איזה "יחס העברה" מסויים למדחס על מנת שיסתובב במהירות נכונה?
במקרה של חיבור למשאבת הגה, הפולי הנוסף קטן יותר לכן מהירות הסיבוב של המדחס תהיה קטנה יותר מאשר חיבור ישירות למנוע או לחילופין חיבור לאלטרנטור כאשר הפולים זהים בגודלם. במקרה זה אני מניח שאצטרך סל"ד גבוה כדי שיהיה קירור.
מצד שני אולי חיבור למשאבת הגה הוא היחס הנכון וחיבור אחר יאמץ את המדחס ו\או את המנוע.

golyat
29-05-18, 14:44
גם אני בעיצומה של התקנת מזגן. בניתי תושבת בצד של האלטרנטור והאלטנרנטור עלה למעלה. לא צריך להוסיף פולי כי משתמשים בפולי הכפול של המדחסhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180529/12a9faee338b7f0dd3fb760ff09dac20.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

udical
29-05-18, 17:37
בסידור של רצועות שמתבססות אביזר, יש חשיבות קריטית לסדר.
כבר יצא לי לראות מדחס שנתפס לו הפולי (הלך כנראה המיסב) והיה צריך לחתוך את הרצועה שלו.
במקרה כזה, אסור שמערכת חובה תתבסס עליו.

golyat
29-05-18, 20:22
מעניין..
השיקול שלי למקם את המדחס בצד הנוסע הוא שפנוי שם. בצד הנהג יש את הסעפות הקרבורטור והבוסטר ברקס. בצד שני ריק. לא צריך להעביר צינורות מעל המנוע.
לעניות דעתי האלטרנטור הוא הרכיב עם ההתנגדות הנמוכה ביותר ולכן מיקמתי אותו בסוף השרשרת.
מדחס ומשאבת הגה פועלים בסוף על רצועה אחת נראה לי יותר מדי..
ברכבים מודרניים יש רק רצועה אחת!
ז"א שכשל בכל אחד מהרכיבים, אפילו במותחן שנתקע. עוצר הכל..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

יונימוג אדום
29-05-18, 20:33
אצלי מותקן המדחס בתושבת מקורית מתע''ר .
המדחס מותקן בצמוד למנוע ומשאבת ההגה עלתה למעלה - הרצועה מניעה את המדחס וזה מניע את משאבת ההגה .
בצד השני - מתחת לאלטרנטור מותקן מדחס נוסף לניפוח אויר - מקבל הנעה מהאלטרנטור באמצעות פולי כפול .
הכל עובד מצויין .
נ.ב. - אם תרצה נשארה לי תושבת אחת מקורית ( העתקתי 10 תושבות לטובת חברים ) - 550 ש"ח .

אילן - 050-5249686

refa_l
30-05-18, 09:50
מדחס שמניע את האלטרנטור או את המשאבה נשמע לי סה"כ הכל בסדר (איך לא חשבתי על זה קודם?). גם אם נתפס המיסב של המדחס בד"כ הוא לא עושה את זה בלי התראה של תקופה רועשת במיוחד. חוץ מזה שתמיד אפשר להחזיק בארגז רצועה שמיועדת רק לאלטרנטור ולהחליף במקרה של תפיסה.

סולי
30-05-18, 09:54
אני רק הערה, אלט' שמותקן גבוה בתא מנוע חי יותר... מכזה שמותקן נמוך וחוטף מים בכל הזדמנות...
אחד הדברים שהייתי שמח לשנות בסמוראי שלי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->