PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזמן לא דיברנו על מעלה רמון

יובל48
22-05-18, 16:15
בפעם האחרונה שעליתי שם היתה לפני 12 שנים,
בחג האחרון חזרתי אליו ומצאתי מעלה רע,אכזר
וקשה.
רכבי suv עם צמיגי 29-30" עם הגבהה חוקית של 2"
יחטפו שם מכות ללא יכולת התגוננות,המיגון אצלי
כבר שינה צורה ולולא הוא הנזקים היו רבים.
בקיצור,המעלה לא שווה את המאמץ והסיכון,אלא אם כן
אתה רכוב על רכב שטח אמיתי.
סירטון של 2.5 דק.למי שיש סבלנות

https://www.youtube.com/watch?v=XCu_hBGFS90&t

nirs
22-05-18, 16:29
מעלה רמון נחשב תמיד כמעלה אתגרי ולדעתי הפך לקשה יותר בשנה האחרונה.
אין ספק שגם suv משופרים עלולים להתקשות שם ולהינזק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
22-05-18, 16:55
ביקרנו אותו בחורף האחרון, בין השיירה טרופרים מוגבהים 2" חסרי נעילות.
הנשים נהגו... עלו ללא קושי מיוחד, אבל יש לציין שרק במסלול המסומן, ניפתחו/פתחו שם "מעקפים" מישום מה, היתה קבוצה לפנינו שעלו דרך אותו מעקף והיתיישבו שם קצת(קיה ספורטאז׳ עם נעילה למיטב ידיעתי).

119706

asypeer
22-05-18, 17:35
לדעתי הרכבים בוידאו נוסעים מהר מדי בתוואי השטח, עלינו אותו לפני כחצי שנה 4 ג׳ימנים ברמות שיפור די זהות (הגבהה 2-3 אינטש, נעילה אחורית מלבד רכב אחד לא נעול)
הלא נעול אכל לא מעט קש בהצלבות למזלו היה ידני אז הקלאץ סבל קשות - אבל עלה יפה - החליף דרייבשאפט שבוע אחרי..
היחיד שסיים עם נזקים היה זה שלא חיכה למכוון ונתן גז איפה שלא נותנים גז (בין סלעים) גמר עם מכות בפח בצדדים - לא נעים אבל עם קצת סבלנות היה ללא נזקים כמונו (מלבד קצת שפשוף למיגונים, לזה הם נועדו)

avikkllk
22-05-18, 20:23
נסיעה מהירה ביחס למשטח נסיעה לדעתי
לאן החיפזון?לבסוף מכה קטנה במהירות כזו עלולה לעלות ביוקר

ariel-ro
22-05-18, 20:31
בשנה וחצי האחרונות הייתי פעמיים במעלה, פעם אחת בעליה, פעם אחת בירידה.(צ'ירוקי מוגבה לא נעול) זכור לי מעלה מרובה בולדרים, אבל בעיני אין בו סיכון מיוחד והוא בוודאי שווה את העליה, גם מאתגר וגם יפה סה"כ.

באחת הפעמים היה רנגלר רוביקון קצר שעלה לפנינו את העליה. בסוף המעלה ראינו שהזוג שהיה ברכב קצת המום. ששאלנו לשלומם הם אמרו שהם באו מארה"ב לטיול בארץ ולקחו מהדוד את הג'יפ כדי לטייל, הם טענו שהם חסרי ניסיון שטח ורק רצו קצת לטייל באזור המכתש, לא ציפו לעליה כזאת, והתלוננו ע"כ שזה לא מסומן כמסלול קשה(כי בארה"ב הרבה מסלולים מדורגים ומסומנים) :D

ד ו ר ו ן
22-05-18, 20:49
בשנה וחצי האחרונות הייתי פעמיים במעלה, פעם אחת בעליה, פעם אחת בירידה.(צ'ירוקי מוגבה לא נעול) זכור לי מעלה מרובה בולדרים, אבל בעיני אין בו סיכון מיוחד והוא בוודאי שווה את העליה, גם מאתגר וגם יפה סה"כ.
D
טיילתי הרבה במחיצת צרוקי מוגבה ולא נעול עם צמיגי 31.
לרכב הזה יש מהלכי מתלה וזויות מרכב מצויינות שמאפשרות לו נסיעה רציפה ויפה במקומות שאחרים נועלים.. זה לא כוחות להשוות לרכבים בסרטון.

ariel-ro
22-05-18, 21:04
דורון, אין ספק שהXJ חיה אחרת לגמרי מהרכבים שבסרטון, אבל...
אני גם משווה ביחס לרכבים נוספים שמטיילים איתי וביחס למסלולים אחרים לדעתי זה לא מסלול שעונה ל"לא שווה את הסיכון".

נדב42
22-05-18, 21:16
עליתי גם את הרמון לאחרונה, את הצ'רוקי זה לא דגדג אפילו (גם, מוגבה ועם 33", בלי שימוש בנעילות או קלאץ')
אנו לא חושב שהוא השתנה משמעותית בשנים האחרונות ואני זוכר אותו לטובה ובחיוך גם עם הויטארה.

נכון, יש רכבים שיתקשו יותר מאחרים וזה חלק מהכיף והאתגרים בשטח. אין במעלה הזה שפ"צים מסוכנים או סכנת החלקה לתהום, מקסימום נתקעים, חוזרים אחורה, מכוונים, בונים אם צריך, זה חלק מהטיול. הסכנה העיקרית היא לרכבים ולשם כך חשוב שיהיה מיגון לספים (מתחת לדלתות) ולכל מה שרגיש בגחון. זו לא עלייה לסובארואים ודאסטרים, אבל ל- SUV מהדור הישן זה בהחלט מעלה ראוי, אפשרי ומהנה :)

יובל48
22-05-18, 21:36
כתבתי
המעלה לא שווה את המאמץ והסיכון,אלא אם כן
אתה רכוב על רכב שטח אמיתי.גם suv עם צמיגי שטח בגודל 31-33
הוא רכב שטח ובודאי כזה עם 2 סרנים חיים .
לגבי המהירות,למדתי שבסירטון וידאו התנועה נראית
מהירה יותר ממה שהיא באמת.

119707

ד ו ר ו ן
22-05-18, 21:59
לגבי המהירות,למדתי שבסירטון וידאו התנועה נראית
מהירה יותר ממה שהיא באמת.

המצלמה לא מרמה.. היא מתעדת מה שמולה, אם לא עשית מניפולציה בעיבוד.
יותר סביר שעכשיו אתה רואה באיזה קצב באמת עליתם..

PW
22-05-18, 22:10
ואני הקטון שואל:
מה שם המעלה המקורי?
למה שימש?
מי פרץ?
עבור מה?
מה הקשר לצופים?
מתי נפרצה הדרך לרכב?
מי פרץ?
בין הפותרים נכונה יוגרל שטר חדש של מאתיים שקלים

erezgur
22-05-18, 22:32
יש לי זיכרון מעורפל של תמונה שהשמשוני פרסם פעם טובה הוא ילד קטן, גן חובה או כיתה נמוכה, בג'יפ פתוח עם אביו שהיה עסוק בפריצת מעלה עצמאות, אם איני טועה, אבל התמונה צולמה בירידה במעלה רמון של היום.
לצערי לא זוכר מידע נוסף ממה שליווה את אותה תמונה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נמרוד
22-05-18, 23:13
בין הפותרים נכונה יוגרל שטר חדש של מאתיים שקלים

"אנו עומדים על שפתו של מכתש אדיר... הוא ואדי-רמן, הוא מכתש רמון... לרגלנו מורד תלול, מעוקל, מנופץ ומבותר...האנשים נפזרים לאורך המדרון לגלגל אבנים שאפשר להסיטן,ליישר הדורים במקום שהדבר ניתן להיעשות... המדרון חד ופרוע כשהיה, אך בין הכישרון להצלחה עומדת לפעמים רק אבן אחת בדרך. שני נהגים יושבים אל כל מכונית ... הן מתחילות לנוע במורד, בגישוש, ברתיעה, כמו תרות את פני הקרקע בטרם תצבנה גלגל... האחת זוחלת באלכסון וצרורות אבנים ניתזים מתחתיה, האחת קופאת על עמדה ורק נהמתה נמשכת, אחת גלגל מגלגליה סובב באוויר,עד שהנהג, בתנועה איטית לאין חקר,מוצא לו אחיזה... אחד הצועד אחורנית לפני המכוניות, מאותת בנפנוף זרועות. קריאות עידוד והתראה ורווחה לסירוגין מתערבות בריטון מאופק של נאמני-משק הגונחים על השחתה זו של מכונות יקרות, והקומנדקרים גולשים-גולשים. המדרון כבר רובו מאחור, שיפועיו שוב מתמזגים לאחד, והוא מזדקף שנית כחומה שננעלה, כאילו לא עבר בה איש. אנו בתוך המכתש."

hadtomer
22-05-18, 23:15
עליתי לפני 3 חודשים- ליברטי מוגבה 3.5 על 32- נעול אחורה. לא היה קשה אבל גם לא היה קל.

nirs
22-05-18, 23:27
את המעלה עליתי עם הדיפנדר לפני כחודשיים בלי שום קושי מיוחד או דרמות.
האם הייתי ממליץ לנהג ממוצע עם suv ממוצע לעלות? לא בטוח.

דרור ברלי
23-05-18, 03:06
רע?
אכזר?

מעלה רמון תמיד היה כזה.
לא מסוכן, לא הכי קשה, בטח לא בהשוואה לגדולים ולמיתולוגיים ממנו (זיק, מחמל, גרופית) אבל ארוך (1.1 ק"מ) ומלא בהפתעות.
כל רכב שעולה, הופך ומבחבש את האבנים הגדולות ומשאיר אחריו חווית טיפוס שונה לזה שבא אחריו. לפעמים לטוב, לפעמים לרע.

אני זוכר ארבע נקודות בעייתיות/טריקיות לאורך העלייה.
עוד לא יצא לי להיכשל בו, כולל לילה אחד שבילינו בו עם שותפים לטיול בסופה ששברה טרנספר (בגלל נהיגה אגרסיבית שלא לצורך), במהלכו נאלצתי פעמיים לעלות עד למעלה ואחר כך לרדת. בחושך. לא היה קשה אבל הצריך הרבה עירנות ובחירה נכונה של הנקודות עליהן צריך להניח את הצמיגים.
אז נכון שעם מתלים טובים, צמיגי שטח טובים בלחץ נמוך ושתי נעילות, זה לא חוכמה... אבל כבודו של המעלה במקומו מונח.
היה קשה ומאתגר הרבה יותר להוריד בצורה מבוקרת את הג'יפ התקול למטה למחרת בבוקר...

בסרטון רואים רכבי שטח אמיתיים וטובים - פאג'רו Q קצר, ג'ימני והיילקס. אולי לא קל להם, אבל אני לא מזהה דרמה יוצאת דופן. הם מתמודדים לא רע ועולים. ממה שרואים בסרטון, הפאג'רו בלחץ אוויר לא ממש נמוך וזה גורם לו להיטלטל ולאבד אחיזה שלא לצורך.

לגבי מהירות העליה - בכלים סטנדרטיים לפעמים צריך טיפונת מומנטום. במקרה כזה אני מעדיף להפחית עוד קצת מלחץ האויר על מנת לרכך ולמתן את המכות מהאבנים ולאפשר מהירות מעט גבוהה יותר בקמ"ש אחד או שניים וזה עוזר. כמובן שאז צריך להיות יותר עירני על מנת לא לפצוע דופן של צמיג.
אין ספק שעם SUV מודרניים בעלי מרווח גחון בעייתי, צמיגים בחתך נמוך ועודף פלסטיק, כנראה יהיו נזקים.

מיכה100
23-05-18, 08:17
באחת הפעמים היה רנגלר רוביקון קצר שעלה לפנינו את העליה. בסוף המעלה ראינו שהזוג שהיה ברכב קצת המום. ששאלנו לשלומם הם אמרו שהם באו מארה"ב לטיול בארץ ולקחו מהדוד את הג'יפ כדי לטייל, הם טענו שהם חסרי ניסיון שטח ורק רצו קצת לטייל באזור המכתש, לא ציפו לעליה כזאת, והתלוננו ע"כ שזה לא מסומן כמסלול קשה(כי בארה"ב הרבה מסלולים מדורגים ומסומנים) :D
הזכרת לי נשכחות: הנסיעה הראשונה שלי ב4X4 בסוף שנות ה80 כללה את מעלה רמון בעליה.
הרכב היה סיקס אזרחי מרוט (ובודד כמובן) והנסיון המשותף של האנשים ברכב בנהיגת שטח היה הכמה קילומטרים שצברנו מאותו בוקר.
אני זוכר עד היום את הרגע המשמח שבו הבנתי מה עושה הידית הזו לייד ההילוכים :D.
עלה, בטח שעלה.

הדסופה
23-05-18, 09:03
לפני כשנה, עליתי את כל המעלה עם הרוביקון, תוך גרירה של 2.5 טון רודיאו מת ללא מנוע מתחתית המעלה. לא נרשמו נזקים נוספים לאף אחד מהכלים פרט לאיבוד קוביות מהצמיגים האחוריים.

לביא
23-05-18, 09:12
והנה יש עוד גולש, שלא בטוח ישתף אותנו בחוויותיו בפעם הבאה....

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

הדסופה
23-05-18, 09:22
שניים

ד ו ר ו ן
23-05-18, 09:55

?
בסוף,
פותח השרשור כתב בדיוק מה שכתבו אחריו.

מיכה100
23-05-18, 10:32
?
בסוף,
פותח השרשור כתב בדיוק מה שכתבו אחריו.
+1
מעלה קשוח לSUV ים, גם אם משופרים קלות, בעיקר כאלה עם סרחים עודפים של פלסטיק.
סבבה למוגבהים/נעולים שלא פוחדים לנגוע פה ושם.
ירדתי שם לפני שנה עם לנדקרוזר חדש סטנדרטי, לקח המון זמן ולא מעט התחככות בפגושים - אז לעלות וודאי ובוודאי.
אבל בחיאת רבאק, אם מישהו פה עד כדי כך רגיש לתגובות כאלה סופר מכובדות אז..

מיכה100
23-05-18, 10:39
לפני כשנה, עליתי את כל המעלה עם הרוביקון, תוך גרירה של 2.5 טון רודיאו מת ללא מנוע מתחתית המעלה. לא נרשמו נזקים נוספים לאף אחד מהכלים פרט לאיבוד קוביות מהצמיגים האחוריים.

צ'מע, נשמע מכובד מאוד מאוד.
בדיעבד או בתור עצה לאחרים, לא היה עדיף לגרור בדרך הארוכה דרך המכתש אל כביש 40?

הדסופה
23-05-18, 10:44
איפה האתגר?
וזה גם הרבה הרבה יותר ארוך

גיא
23-05-18, 10:46
הרגתם אותי.
לא זכרתי את העליה הזאת כל כך ... מרשימה. כשעליתי שם לפני מליון שנה עם הדיסקו ..

יובל48
23-05-18, 12:30

לא,לא,השירשור נשאר רגוע עם ביקורת עדינה ונראה שיש הסכמה
לגבי ההגדרה למעלה.
כשעליתי אותו לפני שנים עם טרופר לא נעול הוא לא היה חפור עד כדי כך ולא היו דרמות בעלייה.
את המעלה עברנו בשלום ללא נזק אבל
אם הייתי יודע את מצבו כיום,לא חושב שהייתי מוביל את הקבוצה לשם
רק כדי לסמן v על המעלה.לא שווה את הסיכון לנזק.
הגבלות ההגבהה ומידות לצמיגים לרכבים הם שמגבילים את היכולות של הרכבים
להתמודד עם מיכשולים כמו אלה שנמצאים במעלה רמון.

לביא
23-05-18, 12:37
לא,לא,השירשור נשאר רגוע עם ביקורת עדינה ונראה שיש הסכמה
לגבי ההגדרה למעלה.
כשעליתי אותו לפני שנים עם טרופר לא נעול הוא לא היה חפור עד כדי כך ולא היו דרמות בעלייה.
את המעלה עברנו בשלום ללא נזק אבל
אם הייתי יודע את מצבו כיום,לא חושב שהייתי מוביל את הקבוצה לשם
רק כדי לסמן v על המעלה.לא שווה את הסיכון לנזק.
[emoji4] . לפעמים, יותר כיף לטעות...

דרור ברלי
23-05-18, 12:52

לא רק במעלה רמון אלא בכלל.
משהו מאוד לא טוב עבר ועובר על עולם ה-SUV בשנים האחרונות.
תגידו תודה שבכלל נמכרים עדיין כמה כלים בודדים עם LOW, שילדה וסרנים.
רגולציות למיניהן, נפשות יפות ואילוצי פוליטיקלי קורקט בכל מה שקשור לבטיחות ולאיכות סביבה מצד אחד, ביחד עם אובססיה מופרעת לטכנולוגיות ירוקות ואוטונומיות מהצד השני, יהרגו גם אותם. עניין של שנים ספורות בלבד.

ד ו ר ו ן
23-05-18, 13:18
דרור,
זה בסוף שיקול כלכלי.
אם היה שוק, היו משקיעים בייצור.

בראיון 30שנה לסדרה70 מנהל השיווק של דרום מזרח אסיה אמר שמזמן היו מפסיקים ייצור אם לא הייתה דרישה והצדקה של קונצרנים וגופים מממשלתיים לסוג כזה של רכב.
מרצדס וה-G באותו מצב.

השוק הפרטי לא מסוגל לכסות עלות ייצור רכב של ״גם וגם״ כמו שאנחנו רוצים.

רוביקון הוא תכלס הכי קרוב שאדם פרטי בעולם המערבי יכול היום לקבל את מה שאתה מדבר עליו.
הוא נותן מה שצרכו פרטי צריך, בלי האקסטרות HD שיש לאחרים, והוא מיוצר כי יש ביקוש.

מה שנשאר ברכבים חדשים אלו טנדרים.. המוהיקנים האחרונים שישארו עם שלדות נפרדות וסרנים חיים, או לטפח את הישנים למרות האתגר.

PW
23-05-18, 15:20
"אנו עומדים על שפתו של מכתש אדיר... הוא ואדי-רמן, הוא מכתש רמון... לרגלנו מורד תלול, מעוקל, מנופץ ומבותר...האנשים נפזרים לאורך המדרון לגלגל אבנים שאפשר להסיטן,ליישר הדורים במקום שהדבר ניתן להיעשות... המדרון חד ופרוע כשהיה, אך בין הכישרון להצלחה עומדת לפעמים רק אבן אחת בדרך. שני נהגים יושבים אל כל מכונית ... הן מתחילות לנוע במורד, בגישוש, ברתיעה, כמו תרות את פני הקרקע בטרם תצבנה גלגל... האחת זוחלת באלכסון וצרורות אבנים ניתזים מתחתיה, האחת קופאת על עמדה ורק נהמתה נמשכת, אחת גלגל מגלגליה סובב באוויר,עד שהנהג, בתנועה איטית לאין חקר,מוצא לו אחיזה... אחד הצועד אחורנית לפני המכוניות, מאותת בנפנוף זרועות. קריאות עידוד והתראה ורווחה לסירוגין מתערבות בריטון מאופק של נאמני-משק הגונחים על השחתה זו של מכונות יקרות, והקומנדקרים גולשים-גולשים. המדרון כבר רובו מאחור, שיפועיו שוב מתמזגים לאחד, והוא מזדקף שנית כחומה שננעלה, כאילו לא עבר בה איש. אנו בתוך המכתש."
מצטיין!
קבל בונוס (אלתרמן עומד בבגדים כהים משמאל לג'יפ)
אבל יש עוד כמה זוטות שטרם קיבלו מענה
???

דרור ברלי
23-05-18, 15:27
רציתי לכתוב שזה אלתרמן אבל משום מה (0300 בלילה) לא הצלחתי למצוא סימוכין ולא רציתי לצאת טמבל.
אבל אני שמח שזכרתי נכון. איזה תיאור של חוויית העבירות בציר הבתולי!.... תענוג.

הכוכב הכחול
01-06-18, 20:00
מצטיין!
קבל בונוס (אלתרמן עומד בבגדים כהים משמאל לג'יפ)
אבל יש עוד כמה זוטות שטרם קיבלו מענה
???

שבת שלום (:

הגיע זמן המענה לזוטות?...

תודה

-->