PDA

צפייה בגרסה מלאה : חום מנוע משתנה בקיצוניות

amos
01-09-03, 22:07
שלום לכולם
מה יכולה להיות הסיבה שחום המנוע משתנה בקיצוניות של 30 מעלות
באשר הרדיטור חדש לגמרי .משאבת המים {בבדיקה ללא טרמוסטט} מעיפה את המים כמו גקוזי.
טרמוסטט של 82 מעלות תקין ופן קלאצ תקין .
בנסיעה מחוץ לעיר החום עולה עד ל95 .מעלות בעליות ל105 .בנסיעה איטית בשטח ללא מאמץ
הגיע אפילו ל110 מעלות
הכל עם מזגן
אציין שיש כננת מלפנים
אני ממש שובר את הראש
יש עוד משהו שלא חשבתי עליו ?
תודה
עמוס

נמרוד
02-09-03, 09:15
105 מעלות זה תקין, 110 זה גבולי. אתה מדבר על המעלות שכתובות על השעון או על מדידה חיצונית שלך?

amos
02-09-03, 13:24
המעלות על השעון

זאביק
02-09-03, 15:33
כשלי התחממה הסופה, חיפשתי כל מיני סיבות, ובסוף התקלה הייתה התרמוסטט, למרות שהיה נראה שהוא תקין.
שווה להחליף אותו (עולה 40 ש"ח וחצי שעה עבודה) אלא אם אתה בטוח בוודאות שהוא תקין.
אצלי כתוצאה מהתחממויות, נהרס גם האטם הפלנג' שממנו יוצאים צינורות המים לחימום ובין המנוע, ובסופו של דבר גם הפלנג' עצמו התחורר.

החלפתי את שניהם (בלי להחליף את התרמוסטט, כי חשבתי שהוא תקין) וזה לא נפתר.
רק החלפת תרמוסטט פתרה את הבעייה.

אתה יכול גם לנסות לנסוע בלי תרמוסטט כמה ימים, ולבדוק מה קורה אז.
המנוע אמור להיות על בערך 70-80 מעלות בלי תרמוסטט.
לזמן קצוב (כמה ימים) לא ייגרם למנוע נזק אם הוא ייסע קצת קר כל הזמן.

amos
02-09-03, 16:47
תודה אני אנסה בלי הטרמוסטט
ונראה מה יהיה
בכל מקרה תודה
עמוס

שחר-סופה
02-09-03, 23:29
אהלן עמוס... לפני שאתה מפרק את הטרמוסטט , (אגב עשוי באמת להיות) שאיתו הבעיה , הייתי הולך עפ"י הסדר מהקל לכבד ואני אסביר:ישנה יוניט טמפרטורה בצידו האחורי של המנוע (בצד הצמוד לקיר האש) תבצע בדיקה קודם כל... ( קריאת שעון) חבר חוט חשמל פשוט לחוט היוניט זה שהולך לשעון ותן לו מינוס.המד בשעון תגיע עד הסוף (במידה והוא תקין) במידה ולא , שם הבעיה .בלי שום קשר, תבדוק את שמן המנוע ותראה אם הוא נקי (ממיים) בהנחה ואני מקווה בשבילך שלא ,שהלך פאקום ראש.(אני משתדל לקחת הכל בחשבון).כמו כן ממה שאני מבין לא נדלקה הנורה של קוד התקלה נכון? מקווה שעזרתי תעדכן מה נגמר... שחר.

-->