PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ראשון עם האשה והילד

נוה
29-05-18, 09:01
לאחר מאות של טיולים הגיע הזמן בשעה טובה לטייל עם הילד { בן שנתיים }

הכיוון דרום למה ? הזדמנות אחרונה לעונה טיול שישי שבת ,

מחפש המלצות למסלול קצר ונקודות עניין לילד { אני כבר לא צריך עניין בטיול מספיק לי מדורה וחבורה טובה }

מים , בעלי חיים וכו ,,,

יש לקחת בחשבון שלמרות שמזג אויר מוזר עדיין יחסית חם ,

כל התותחים בעלי הניסיון עם ילדים קדימה שוט ,,,,,

הרעיונות שלי
1. אזור שדה בוקר גב זרחן ועין עקב .
2. אזור מצפה רמון - קצת רחוק לשישי שבת אבל אולי שווה

גיא
29-05-18, 09:45
לדעתי ומנסיוני ( שניים שכבר מזמן לא בני שנתים )
זה ממש לא משנה לאן אתה לוקח אותו.
כל האבנים נראים אותו דבר והנסיעה היא משעממת כל הזמן

תדאג שיהיו יותר עצירות מנסיעות וצל( ייה) זה גם חלק חשוב.
לא הייתי נכנס בעובי הקורה והמדבר בתור טיול ראשון להם ... כדי שלא יהיה עמוס מידי ומשעמם. מידי

Sent from my iPhone using Tapatalk

נוה
29-05-18, 09:54
לדעתי ומנסיוני ( שניים שכבר מזמן לא בני שנתים )
זה ממש לא משנה לאן אתה לוקח אותו.
כל האבנים נראים אותו דבר והנסיעה היא משעממת כל הזמן

תדאג שיהיו יותר עצירות מנסיעות וצל( ייה) זה גם חלק חשוב.
לא הייתי נכנס בעובי הקורה והמדבר בתור טיול ראשון להם ... כדי שלא יהיה עמוס מידי ומשעמם. מידי

Sent from my iPhone using Tapatalk

תודה גיא :)

כל הרשום למעלה נלקח בחשבון וברור ,
אשמח לעיונות והמלצות

amotzg
29-05-18, 10:34
מה שגיא אמר. וגם,
הילדות שלי אוהבות בעיקר מים והפעלות מתחת לצילייה. פעילות הכנת קמח ופיתות על הטאבון שורפת שעתיים בכיף ובכלל אנחנו משתדלים לשלב אותן בהכנות והקמות. הן מאוד אוהבות נגיד להפריע לי בבניית האוהל...
כול מני חיפושיות קטנות ונמלים שנראות משעממות יכול לרתק אותן. בטח שיעלים וחרדוני צב.
אבל מים. אין כמו מים. בגבים אנחנו יכולים לשרוץ כל היום.

האזור שחשבת עליו נשמע טוב. נגיד,
* יום ראשון עין עקב, עין אום תינה, ושינה בחיבור של חווה/צין (שים לב למעבר הגשר שם). אפשר להתחיל ממפעלי אורון ישר לגב זרחן אם עין זמן או להתחיל משדה בוקר ולא להכנס לגב זרחן (אותנו מעניין שהוא יותר יפה, הילדות מרוצות אותו דבר מעין תינה).
* יום שני הגב העליון של נחל שרף (אפשר להגיע ממש קרוב עם רכב) ודרך בקעת אבו טריפה למעלה נוח וכביש 40. אם קמים מוקדם ויש זמן עין אום צלאח פנטסטי עכשיו. אם לא יש גם מים במחצבות בתוך המכתש, המדבר ממש רטוב. אפילו בפרסת נקרות יש מים עכשיו.
אגב, דווקא על הגב של נחל שרף אני לא בטוח, שווה לבדוק שהוא לא ריק, אם כן עין אום צלאח.

זה לא מסלול קצר, אבל די זורם. עם איזה רכב?
יש קטעים משובשים וסלעיים, אבל אנחנו עשינו אותו עם ויגו ופג'ארו Q בלי משהו שהתקרב לבעיה.

נדב ש.
29-05-18, 11:06
איזור שדה בוקר מעולה.
שילוב של מים, חניון לילה, ושילוב מסלול, לא חייב ארוך ורצוי קליל עם הרבה הפסקות.
אצלי הקטנים בני 3 ו 5, מאוד נהנים, במיוחד מהקמת "המחנה" (חניון לילה) וכל מה שקשור, הכנת המדורה והאוכל וכו'.
הם "נישפכים" לבד כשניגמרות להם הסוללות, ידוע שבבית יש מסגרת וסדר יום, בשטח שחררו ותיהנו...
האחיות הגדולות שלהם בנות 9 כבר מעסיקות את עצמן ויותר מעניין אותן מי עוד מהחברים מגיעים לטיול :-)
ממליץ בנוסף להביא לו "תעסוקה" משחקים שהוא אוהב מהבית לכל מקרה.

נוה
29-05-18, 11:25
איזור שדה בוקר מעולה.
שילוב של מים, חניון לילה, ושילוב מסלול, לא חייב ארוך ורצוי קליל עם הרבה הפסקות.
אצלי הקטנים בני 3 ו 5, מאוד נהנים, במיוחד מהקמת "המחנה" (חניון לילה) וכל מה שקשור, הכנת המדורה והאוכל וכו'.
הם "נישפכים" לבד כשניגמרות להם הסוללות, ידוע שבבית יש מסגרת וסדר יום, בשטח שחררו ותיהנו...
האחיות הגדולות שלהם בנות 9 כבר מעסיקות את עצמן ויותר מעניין אותן מי עוד מהחברים מגיעים לטיול :-)
ממליץ בנוסף להביא לו "תעסוקה" משחקים שהוא אוהב מהבית לכל מקרה.

תודה נדב ,

אשמח לרעיון למסלול קצר באזור ,
כולל רעיון לחניון טוב באזור
מכיר את חווה מתחת לגשר הבנתי כי העתיקו את החניון למעלה והפך להיות חניון די רע
האם יש נקודה שניתן לראות קצת יעלים כמו במצפה

ד ו ר ו ן
29-05-18, 12:27
בתור טיול ראשון הייתי כן מתאמץ קצת ויורד לאזור מצפה רמון.
זה סה״כ עוד חצי שעה על הכביש.

דוגם את בריכות השטפון במכתש, בציר החדש שנפתח לכיוון חניון בארות, נוסע בשביל קל במכתש עצמו, עולה לגיא זוחלים ועובר לחניון לילה בנקרות או בהר עודד, ומשם אפשר להחליט אם נוסעים לכביש מצפה-הר חריף או בנקרות לכביש 40, או אפילו לנקרות מזרח ולמכתש חזרה.

מכיל את האלמנטים של מים, שבילים פשוטים, נוף גם למבוגרים, והכל בטווח קרוב יחסית לכביש שמאפשר התאמות וחיתוך בכמה נקודות החלטה.

ש01
29-05-18, 12:46
הרעיות של עין עקב ונסיעה לעין אום טינה - מצויין (בין לבין הקטן יהיה עייף וירדם...)
בקעת אבו-טריף - שביל משובש וקופצני. סוג של מכונת כביסה. סיוט לכולם פרט לנהג.
במקום זאת, הייתי נוסע לחניון הלילה מתחת לבריכה של חצבה. אם תגיעו מספיק מוקדם - הקטן יוכל להשתעשע עם הזנבנים (לא לשכוח להביא לחם/פיתות/לחמניות או במבה). ואם לא, אז בבוקר.
בלילה אפשר לעלות לתצפית מאוד יפה מהבריכה למעלה.
בבוקר - ביציאה מחניון הלילה יוצאים לכוון הבריכה, אחרי כ 50 מטר יוצא שביל צפונה, בהמשכו צמוד לשטחי החקלאות ובסופו נשפך לנחל שחק. בנחל שחק עד להצטלבות הדרכים לכיוון השיזף - עד החיבור לדרך השלום על נחל ערבה. תמיד פוגשים שם צבאים ועופות דורסים. כשיש מזל אז גם זאבים, שועלים ועוד.

על דרך השלום סע לכוון עין יהב - פרוס ציליה והעבר את היום לחוף מאגר הנקרות - מלא עד סופו (השבוע שוב קיבל מנה של מים)

אם בא לך עוד קצת, אחרי עין יהב - כ-10 דקות דרומה - חוות האנטילופות - ספארי אמיתי בערבה.

אחלה טיול ראשון לבן שנתיים ועם טעם של עוד גם לגברת (כי כתבת טיול ראשון עם..)

נדב ש.
29-05-18, 13:22
אני חושב שטיול ראשון צריך להיות ממש בקלילות, בטח שלא צריך לדפוק ק"מ ועוד בימים חמים כאלה...
חניונים יש לך את המשטחים הלבנים בכניסה לעין עקב, רק צריך להגיע לפני "הסגירה", הייתי שם "בשעון חורף" וב 17.00 בערך כבר הפקח לא נתן לנו להיכנס וגם ציין שיש שם כבר 2 קבוצות(המקום לא גדול).
המשכנו לחניון חוד עקב, חניון יחסית טוב, היו קצת רוחות אותה תקופה שנירגעו ברדת החשכה.
נסיעה לעין אום תינה וגב זרחן, אם יהיה חמסין כמו בימים האחרונים זה ממש לא נעים לנסוע בשטח ובטח שתדליק מזגן בגלל הקטן, לא מהנה לאף אחד.
הדרך מהכניסה משדה בוקר וביקור בכל הנ"ל בכייף ולא בלחץ של זמנים מתאימה ליום שלם, "החיסרון" זה לחזור באותה דרך...
או אופציה אחרת לצאת בשעה סבירה(אחה"צ) ולצאת דרך צין לכביש 227 לחצבה.
אופציה נוספת לחתוך לכיוון הר ארחות, דרב אל סולטן ולצאת לכיוון מצפה רמון או בארות, דרך יותר ארוכה ואנני יודע מה המצב בחציית המסילה ובהמשך, אולי אחרים שהיו יגיבו, לא ביקרתי שם מזמן...
קח בחשבון זמנים, קצב נסיעה, הפסקות, זמן פציעות וכו'.

נוה
29-05-18, 14:50
בתור טיול ראשון הייתי כן מתאמץ קצת ויורד לאזור מצפה רמון.
זה סה״כ עוד חצי שעה על הכביש.

דוגם את בריכות השטפון במכתש, בציר החדש שנפתח לכיוון חניון בארות, נוסע בשביל קל במכתש עצמו, עולה לגיא זוחלים ועובר לחניון לילה בנקרות או בהר עודד, ומשם אפשר להחליט אם נוסעים לכביש מצפה-הר חריף או בנקרות לכביש 40, או אפילו לנקרות מזרח ולמכתש חזרה.

מכיל את האלמנטים של מים, שבילים פשוטים, נוף גם למבוגרים, והכל בטווח קרוב יחסית לכביש שמאפשר התאמות וחיתוך בכמה נקודות החלטה.

זה היה התכנון המקורי אך חבר שמצטרף לא מוכן לנסוע עד מצפה - בעיה :)

- - - Updated - - -

תודה על הרעיונות והתגובות ,

היציאה תהייה בשישי באזור 13:00 מהמרכז הרעיון שמתגבש לנסוע לכיוון המפעלים { לעצור ליד המשאיות והטרקטורים } להמשיך בנחל צין עד החניון של נחל חווה .
בבוקר המשך נסיעה בצין לכיוון עין תינה וגב זרחן ולאחר מכן להתחיל למשוך לכיוון כביש 40

דעתכם ?

נוה
29-05-18, 17:47
הרעיות של עין עקב ונסיעה לעין אום טינה - מצויין (בין לבין הקטן יהיה עייף וירדם...)
בקעת אבו-טריף - שביל משובש וקופצני. סוג של מכונת כביסה. סיוט לכולם פרט לנהג.
במקום זאת, הייתי נוסע לחניון הלילה מתחת לבריכה של חצבה. אם תגיעו מספיק מוקדם - הקטן יוכל להשתעשע עם הזנבנים (לא לשכוח להביא לחם/פיתות/לחמניות או במבה). ואם לא, אז בבוקר.
בלילה אפשר לעלות לתצפית מאוד יפה מהבריכה למעלה.
בבוקר - ביציאה מחניון הלילה יוצאים לכוון הבריכה, אחרי כ 50 מטר יוצא שביל צפונה, בהמשכו צמוד לשטחי החקלאות ובסופו נשפך לנחל שחק. בנחל שחק עד להצטלבות הדרכים לכיוון השיזף - עד החיבור לדרך השלום על נחל ערבה. תמיד פוגשים שם צבאים ועופות דורסים. כשיש מזל אז גם זאבים, שועלים ועוד.

על דרך השלום סע לכוון עין יהב - פרוס ציליה והעבר את היום לחוף מאגר הנקרות - מלא עד סופו (השבוע שוב קיבל מנה של מים)

אם בא לך עוד קצת, אחרי עין יהב - כ-10 דקות דרומה - חוות האנטילופות - ספארי אמיתי בערבה.

אחלה טיול ראשון לבן שנתיים ועם טעם של עוד גם לגברת (כי כתבת טיול ראשון עם..)

מקום זאת, הייתי נוסע לחניון הלילה מתחת לבריכה של חצבה.
לא מכיר או מכיר בשם אחר אפשר מיקום

אומי5
29-05-18, 18:21
nמה שיפה בגיל הזה הוא שהכל חדש.
כל עץ שאני עוצר תחתיו הבת שלי מוצאת מה לאסוף, אבנים, עלים, נמלים....
תן לו צל ואולי איזה שכשוך יומי והוא לא צריך יותר מזה.

ronen7k
29-05-18, 18:30
מקום זאת, הייתי נוסע לחניון הלילה מתחת לבריכה של חצבה.
לא מכיר או מכיר בשם אחר אפשר מיקום

חניון לילה-שמורת שיזף (https://amudanan.co.il/#!wiki=P553484)

ד ו ר ו ן
29-05-18, 19:48
זה היה התכנון המקורי אך חבר שמצטרף לא מוכן לנסוע עד מצפה - בעיה :)

היציאה תהייה בשישי באזור 13:00 מהמרכז הרעיון שמתגבש לנסוע לכיוון המפעלים { לעצור ליד המשאיות והטרקטורים } להמשיך בנחל צין עד החניון של נחל חווה .
בבוקר המשך נסיעה בצין לכיוון עין תינה וגב זרחן ולאחר מכן להתחיל למשוך לכיוון כביש 40

דעתכם ?
מה שהצעת לא יותר קרוב מאשר ההפרש נסיעה משדה בוקר למצפה.

כל החלק הראשון כמעט עד החניון של חווה זה נסיעה במחצבה ענקית, די גועל, גם אתה וזוגתך רוצים להנות מהדרך, לא?

עין תינה אחלה, אבל בחישוב הסופי, אתה עדיין חושב כמו טיול של פעם ולא טיול שיש בו ילד קטן שהנסיעה פחות מעניינת אותו.

תכלס, אין אטרקציות לעצור בדרך..

נוה
29-05-18, 21:14
תכלס אתה צודק בהחלט .

בחישוב הנתונים והאילוצים יש חשיבות למרחק
מכוון שהיציאה מהבית מביאה אותי ישירות לחניון
וביום שבת { המנכלית רוצה להתחיל לעלות צפונה באזור 14:30 }
החישוב שלי שעין תינה וגב זרחן יגמרו לי את רב הזמן אז זה יוצא די בסדר
ואילו אסע למצפה { שכל כך אוהב } לפי לוח הזמנים הקצר אספיק גם רק נקודה אחת או שתיים מקסימום .

הראשון יהיה קצרצר הבא בתור חמשוש במצפה :)

ד ו ר ו ן
29-05-18, 21:51
אני חושב שהחישוב שלך גבולי מאד.
אני בספק מאד שתספיק עין תינה וגב זרחן והגעה לכביש 40 עד 14:30.
רק היציאה מהחניון אחרי ארוחת בוקר לילד, וקיפול יבלע לך לא מעט זמן.

הכניסה לזרחן היא כ-8 קמ איטיים למדי.
ותרצה לעלות למעלה, קצת במים ויציאה, ואתה בסוג של מרתון קטן.

כמו שציינת, אם זה טיול ראשון, אתה מאד רוצה שהוא יהיה חוויה חיובית לכולם (במיוחד לגיברת כקונספט של טיול עם הילד).

בגדול, אתה מדבר על מסגרת זמן מאד מצומצמת, והתכנון צריך לקחת את זה בחשבון.

לא משנה מה תבחר, תתכנן על חניון קרוב מאד לכביש ביום הראשון, מספיק בלתם קטן בדרך ותתחיל למהר להגיע לחניון שדורש נסיעה פנימה לשטח.

ומסלול שמאפשר לחתוך בכמה נקודות אם מיציתם, או צריך.

נסיעה למפעלים ונסיעה בשטח לחניון חווה ייקח יותר זמן מאשר נסיעת כביש למצפה.

היום יש לך במכתש אטרקציות שלא יהיו עוד חודש.
אגמי מים, וצפוי מזג אויר נוח בסופש, ואפשרות למסלול מעגלי עם כמה נקודות יציאה.

עוד אפשרות, אזור גבי פרס.
אתה יכול להגיע ישירות לחניון של המכתש הקטן, אולי לגנוב טיולון רגלי לחולות הצבעוניים, וחניון מוקדם, בנוחות באור.

שבת, סיבוב לגבי פרס שמלאים עכשיו במים, ארוחצ וחזרה לכביש לפי תזמון הגיברת.

נדב ש.
29-05-18, 22:39
לדעתי התא שטח של שדה בוקר מצויין לזמנים, הגעה וכניסה ישירות לעין עקב לטבילה(הכניסה והיציאה לוקח לך זמן), חניון לילה, דילוג לתינה וזרחן ויציאה לכביש, קצר קולע וקליל.

נוה
29-05-18, 22:46
היי דורון ,

אהבתי אנחנו בדיוק באותו ראש לפעמיים צריך דחיפה נוספת מבחוץ כדי להבין שהרעיון המקורי צריך לזרום איתו :)
נבדוק מחר עם השותף הבעייתי .

גבי פרס גם חשבתי אבל החניונים באזור רעים מאוד כולל חולות צבעוניים .
האם ידוע לך האם בחניון של ארדון יש רוחות בדרך כלל ?

נוה

אלירן84
29-05-18, 23:21
אהלן נווה,
אנחנו מטיילים הסופ"ש מאזור מצפה רמון לכיוון הערבה, דרך הבשמים.
שישי בלי מסלול מגיעים לחניון ברגוע לקראת צהריים ושבת מטיילים.
אנחנו עם ילדה בת שנתיים וחצי ותינוקות בת שנה וקצת.. ככה שהקצב והעצירות יכולות להתאים לך.
אם בא לך להצטרף צור קשר.
[email protected]

ד ו ר ו ן
29-05-18, 23:31
יש לי נסיון טוב עם החניון בכניסה למכתש הקטן (לא חניון החולות הצבעוניים במכתש הגדול).

בארדון יש רוח בתחילת הערב ובדכ יורדת מאוחר יותר.
חניון מצוין, צל עד מאוחר בבוקר, אבל יכול להיות עמוס בסופש.

יש לך גם את החניון בנקרות מחוץ למכתש.

ש01
30-05-18, 09:53
לאור אילוצי הזמנים, הגיע הזמן "לצאת מהקופסה".
אתה מנסה בכוח לאנוס את השעון, וזה לא ילך....

על פי החתימה - אתה מאזור שוהם.
צא לטיול קצר באזור קרוב יותר אליך - הרי ירושליים. יש הרבה אתרים לחניון כולל לינה, יש מעיינות, יש צל והנסיעות לא ארוכות.

אבל אם מתעקש על הדרום - ממליץ לעבור שוב על המסלול שכתבתי לך מקודם.
בעמוד ענן, להפתעתי, המפות מאוד לא מעודכנות. הסמ"ש בנחל שחק (לדעתי ירוק) לא מופיע, וגם הצומת והחיבור לשיזף.

האכלת זנבנים - חוויה מדהימה לבן שנתיים וגם לגדולים יותר...

ronen7k
30-05-18, 10:26
גם גבי ימין מלאים במים , אפילו השטח החולי הענק מלא מים.
אפשרי להגיע לחניון לילה ליד מצפה המכתש הקטן (https://amudanan.co.il/#!wiki=P450288)
ו15 דק' הליכה קלה למצוק המכתש לתצפית על המכתש לעת ערב..
ובבוקר לנסוע לבלות בגבי ימין , גם 20 דק' הליכה רגועה ...

ד ו ר ו ן
30-05-18, 10:40
החניון ליד גב ימין מועד לפריצות רכב.

רואים מקילומטרים את הרכב, וברור לגמרי לגנב שאתה תהיה רחוק.

איל מ
30-05-18, 11:01
אם אתה מתעקש על דרום.
או יציאה בערב שהילד ישן בדרך עם קמפינג, או נסיעה על השנ"צ שלו (אצלנו הילדים ישנים יפה בנסיעות), או עצירות בדרך. המפעלים זה הרבה לנסוע עד העצירה, אם הילד לא ישן.
הכלל אומר, כל עוד הילד ישן תופרים קילומטראז' (בכביש ובשטח) אם הוא ער נסיעות קצרות.
לדעתי חנן כתב פוסט מושקע על טיול עם ילדים (אולי אסף ואני מתבלבל). תריץ חיפוש תקרא.

נדב42
31-05-18, 11:02
באילוצי הזמן, הייתי מציע מסלול אחר, אמנם בלי מים אבל מתאים יותר ל"ניסוי כלים":

ביום שישי לצאת אזור התעשייה של מישור אדומים, עלו לתצפית להר מונטר, רדו לכביש נבי-מוסא והמשיכו בו דרומה דרך סיבוב המוות לחניון שליד מצוקי דרגות. לפי הזמן אפשר להוסיף גיחה לתצפית המרסבא, או אם יצאתם באיחור אפשר לוותר על המונטר ולהכנס ישר לכביש נבי מוסא.

אני לא אוהב את החניון הזה כי הוא נגיש לפרייבטים ולכן בד"כ יהיו בו אנשים, אבל לצורך ניסוי הכלים הראשוני אני רואה ייתרון בקרבה של 5 דקות לציביליזציה במצוקי דרגות ולכביש אם יהיו בלת"מים ...

בבוקר פשוט צאו צפונה על שביל המצוק עד אלמוג או נבי מוסא, גיחות למצפים לפי הזמן והחשק עם מספר אפשרויות קיצור לכביש נבי מוסא אם תרצו לקצר ...

המסלול הזה גמיש מאוד לאלתורים והצעתי לך היא שאם יש ספק אז תבחר את האופציה הקצרה יותר בטיול הראשון. עדיף להשאר עם טעם של עוד מאשר להגיע להתשה ...

-->