PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינה גבוהה (ב׳) בהיילקס 2008

סער
29-05-18, 21:41
ערב טוב.
ראיתי שיש שרשור טעינה גבוהה שרץ במקביל, אבל אצלי היתה בעיה שונה היום ואיני רוצה להפריע למיצוי השרשור של דורון.
(מנהלים: אם למרות זאת תמצאו לנכון - אחדו שרשורים...)
לטובת הידע הכללי והזכרון:
תאור המקרה - נורת טעינה דולקת בנסיעה. (לעיתים כבית רגעית אבל ברור שיש בעיה). מתח על המצבר עם מנוע בסרק וצרכנים: 16.5v !!! (אין לי שעון טעינה ברכב אז זו המדידה). חששתי מנזק למחשב או כל אביזר אלקטרוני יקר אחר (ותכלס אין לי זמן באמצע השבוע לרדוף אחרי אבחנת תקלות חשמל...) ולכן ישר למוסך.
מה בוצע במוסך:
הוחלפו אחד אחרי השני, וללא ישועה: אלטרנטור, מצבר, הכרטיס/בקר בקופסת הפיוזים (שם?). כלום. אותו דבר. מתח גבוה.
לבסוף: (כפי שכבר רמזו בשרשור המקביל)
תקלה בצמה. לא קצר אלא נתק. בחוט הלבן שיוצא מקופסת הפיוזים לאלטרנטור.
בוצע תיקון לצמה והכל תקין.... מתח טעינה 14.2 (13.8-14.5 טווח תקין)
נשמע ״פשוט״ (ממש לא...) אבל הכל בזכות מוסכניק בחסד - איימן ממוסך מוניטין בצק פוסט. יצאתי ב״נזק״ קטן משמעותית מהפוטנציאל, בזמן קצר מאד ביחס לתקלה כזו וללא נזק לרכיבים נוספים (לפחות בינתיים). האיש מקצוען, ישר ובעיקר בן אדם מהסוג הטוב. שילוב נדיר.

בתקווה שיהיה למישהו לעזר בעתיד, ולזכר הפורום המקצועי והאינפורמטיבי של פעם.... (-;
ובקשה אחרונה - אנא על תרכבו על השרשור ותהפכו אותו (שוב) לויכוח חסר סוף על אמינות המותג (דורון-ההיילקס שלי סופר אמין ולא מתקלקל, נדב-חרא מותג במוסך קבוע. בצחוק חבר׳ה. אל תהיו רציניים מדי)

נדב ש.
29-05-18, 22:00
הרגת אותי:D
גדול.

גיתאי נוה
05-06-18, 22:32
מה תפקידו של אותו חוט לבן שהיה מנותק, ולמה הנתק העלה את הטעינה לרמה כזו?

opl
06-06-18, 07:47
אני מנחש - מתח ייחוס לאטורנטור.

היה לי משהו דומה בפאגרו, משום מה כשהולך פיוז אורות ראשי ברכב האלטרנטור מתחיל להוציא 16.5 וולט. זה לא כתוב בשום ספר רכב שאני מכיר ורק חשמלאי שיש לו רכב כזה גילה לי את הסוד.

-->