PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאסטר - חדש או ישן?

קייס קינום
30-05-18, 15:50
שלום. הופניתי לכאן משרשור הדאסטר האגדי של גיא שגרם לי (יחד עם המבחנים של דרור ברלי) להתחיל לשקול את הדאסטר כאופציה מובילה לרכב המשפחתי הבא שלנו.

1. כמה אתם רוצים להשקיע?

עקרונית יכולים עד 120K אבל נשמח מאד להשקיע פחות..

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?

יום יומי. רכב יחיד במשפחה.

3. מי נוהג בו?

אשתי ואני.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?

שני מבוגרים ושני עבריינים בגיל הגן.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?

מעריך סביב 15K.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.

לא.

אופי הטיולים שלנו יהיה משפחתי, לא נעלה בפקק של מעלה עשוש ולא נחלץ לנדקרוזרים. משהו כמו עין עקב למשל, מסלול שליסינג גבוה עושה - אבל כיון שזה לא ליסינג אנחנו רוצים רכב שגם בנוי לשטח ולא יצריך ביקורים במוסך אח"כ. לא פחות חשוב, רכב שאפשר להשאיר אותו במדבר וללכת להסתובב קצת בלי לדאוג יותר מדי..

ההתלבטויות שלנו:
1. 4X4 או 2X4? להבנתי 2X4 מסתדר עם מסלולים מהסוג שתיארתי, השאלה כמה רחוק אפשר להתקדם איתו. יש לי עבר בשטח על DR ישן שאהבתי מאד, אז יש סכנה שחידק השטח כן ידבק בנו. קראתי גם אנשים שמזהירים ש 2X4 יכול להגיע למקומות שיהיה לו קשה לצאת מהם - עוד שיקול כשנוסעים עם משפחה.

2. חדש או משומש? ברגיל הייתי מנסה למצוא דגם 2016-7 שיש לו עוד קצת אחריות יבואן וספג כבר את הירידה במחיר. מעצם הבחירה בדאסטר ברור שאת הדאווין שמתלווה לחדש אנחנו לא מחפשים. מצד שני במקרה הנוכחי יש את דאסטר 2 כלומר רכב שאני מבין שהוא משופר משמעותית, בעיקר בצד הנוחות והבטיחות.

3. יש מצב שאנחנו טועים בכלל בדגם? הכיוון הראשוני היה פורסטר משומש. כמובן ישן יותר מהדאסטר שנוכל לקנות באותו תקציב. אפשר להגיד שמה שקראתי כאן (וגם שיחות עם בעלי דאסטר, שרובם מאד אוהבים אותו) גרם לי לחשוב אחרת.

אשמח לשמוע דעות. לא קניתי הרבה רכבים בחיי ואני טירון גמור בתחום ה 4X4. תודה!

GodsFather
30-05-18, 16:03
פורסטר יהיה גם אחלה אבל ישן משמעותית בשל המחיר.

שקלת xv? גם בתקציב, יש חמש שנות אחריות אז יש סיכוי למצוא באחריות יד שניה ויש לא מעט בשוק.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yovavz
30-05-18, 17:15
לדעתי הדאסטר מכסה באופן מדוייק מאוד את הצרכים שלכם.
לגבי העדיפות של חדש - בתחום הבטיחות השיפור היחיד הוא הוספת זוג כריות אוויר (טוענים שהקשיחו את הגוף, אבל זה נאמר לגבי פיתול של המרכב ולא לגבי תאונות). לטעמי השיפורים הגדולים הם כנראה בתחום הנדסת האנוש (מושבים, מיקום מכוונים וכו') ובבידוד הרעשים.
דגם 2018 יעלה "על הכביש" כ-120K.
לדעתי שווה לעשות לרכב מיגון בכל מקרה, כי העלות הפוטנציאלית של נזק בשטח תהיה גבוהה בהרבה מעלות המיגון - סדר גודל 3500 ש"ח.
ככלל, הדיזל עדיף משמעותית על בנזין, אך לצורך נסיעות שבילים בלבד, הבנזין יהיה די והותר - כך שזה עניין של תחשיב כלכלי.
2X4 תוציא מהראש - אם תכנס לשבילים שחורגים מדרכים כבושות, משום שכל ירידה עם הצלבה קטנה ו/או דרדרת תהיה מאוד בעייתית בכיוון השני (להיכנס למקומות שאי אפשר לצאת מהם...)
הסוברואים (XV ו-פורסטר) יענו גם הם מצויין על הצרכים שתיארת (כפי שהוסבר כבר לפני) ואם גיר אוטומטי ורמת בטיחות עדיפה חשובים לך, הם עדיפים בכך על הדאסטר.
התחומים בהם הדאסטר מתבלט לטובה הם עבירות, חיסכון בדלק (בעיקר בסולר) ועלות הרכב.
מבחינת האחריות - לסוברואים 5 שנות אחריות ולדאסטר שנתיים - כך שאתה יכול לקנות דאסטר מ-2017 עם שנה אחריות נותרת או למשל XV מ-2015 שנשארו לו שנתיים אחריות...
לגבי ה-XV, קראתי שיש עדיפות גבוהה למנוע 2 ליטר ושיש בעיה במנועי 1.6 של אכילת שמן. יש גם סיכוי גבוה יותר לפאנצ'רים אם לא החליפו צמיגים.
בדאסטר בנזין הבנתי שיש בעיה עם המזגן - לא יודע אם פתרו.
בהצלחה

קייס קינום
01-06-18, 16:13
תודה לכל מי שענה. ברשותכם, כמה שאלות המשך:

1. בעקבות התגובה של יואב הוספתי לשיקולים גם XV 2.0 אוטומטי. כאמור אני טירון בתחום הרכב - אני רואה הצעות של חדש 0 ק"מ במחיר דומה לזה של הדאסטר 4X4, עם אחריות לחמש שנים. למשל כאן:
https://www.carcost.co.il/deals/deal/1475/%D7%A1%D7%95%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%95-XV-4X4-2000-4X4-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99-5-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA-2017

מה קורה פה? הנחתי שה XV אמורה להיות יקרה בהרבה. האתר הזה אמין או שיש כאן תרגיל?

2. הסיבות העקריות שאני שוקל את ה XV הן בטיחות עדיפה, אחריות יבואן ונוחות נסיעה (בכביש). כדי לתת קנה מידה, אנחנו נוסעים היום בקורולה 2007 GLI. אם הדאסטר שקולה לה מבחינת מקום לרגליים, רעש ובטיחות כללית זה סביר מבחינתנו. האם זה המצב או שתהיה ירידה ברמה?

תודה, ושבת נעימה.

גיא
01-06-18, 16:23
אתה חייב !!!!
ללכת לעשות סיבוב על דאסטר דיזל. בנזין. וסובארו.

חייב. ומומלץ מאד שגם בת הזוג שלך תנהג.
וכדאי שלא תנהגו בחדש טלא בדומה למה שתרכשו.

לאיקס וי יש הרבה פחות מקום הוא קטן ביחס. בעיקר מאחורה.
הפורסטר גדול ומרווח. גם הדאסטר.
צריכת דלק בסובארואים מרגישה לי גדולה. אבל זה אני ... לא רוצה לחשב כל מטר בטיול. או לטיול ...

מבחינת שטח. דאסטר. יקח אתכם הרבה יותר רחוק ובשקט נפשי. וגם יחזיר אתכם.

סובארו יהיה כנראה יותר ידידותי בכביש. וזה תלוי בכם. כי לי אישית ה outback פחות כיף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קייס קינום
01-06-18, 17:45
תודה גיא. אכן, מחר אנחנו מתכוונים ללכת לעשות סיבוב על דאסטר '15 מהדגם שאנחנו רוצים (דיזל 4X4). חשוב לי שאשתי תצטרף לוודא שהאוטו נוח גם לה.

זה מחזיר אותי לשאלה המקורית שבשרשור - אם אני מבין נכון אתה בעלים של דגם כזה מאותה שנה. היית הולך על רכב כזה היום או על החדש?

התלהבתי מהדאסטר כי אני אוהב מוצרים שהם זולים וחזקים ובלי פוזה. מעדיף שיסתלבטו עלי מאשר שאצטרך לדאוג מכל שריטה או השארה של הרכב לשעה בתחילת מסלול בנגב (יש פחות ופחות מוצרים כאלו, כי אנשי שיווק לימדו את החברות שאפשר למכור מותג בכסף). אם זה היה רכב שני לא היתה שאלה שעדיף משומש. אבל זה יהיה הרכב המשפחתי היחיד, אני רוצה להיות בטוח שאני לא מוותר על אמינות.

גיא
01-06-18, 18:09
אישית. אני .... לא חושב על שדרוג כרגע .. אשתי לחצה עלי להחליף לחדש אבל לא בא לי. מספיק לי ומתאים לי מה שיש לי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קייס קינום
03-06-18, 16:46
ובכן אחרי סיבוב על הדאסטר דיזל הידני האישה מעלה ספקות :) האמת שבצדק, כי הרכב בסופו של דבר ישהה רוב הזמן בכביש. לא פסלנו (נעשה סיבוב על הדגם החדש, כשיגיע ליבואן בירושלים) אבל מסתכלים שוב על XV ופורסטר.

אצל סוכנות סובארו בירושלים מציעים רכבים יד שניה במחירים שנראים סבירים + חמש שנות אחריות והתחייבות לרכישה חוזרת במחירון. מישהו התנסה בדברים האלו? נראה קצת טוב מדי או שאפשר לסמוך עליהם? תודה!

I. Shlomo
11-06-18, 10:20
ובכן אחרי סיבוב על הדאסטר דיזל הידני האישה מעלה ספקות :) האמת שבצדק, כי הרכב בסופו של דבר ישהה רוב הזמן בכביש. לא פסלנו (נעשה סיבוב על הדגם החדש, כשיגיע ליבואן בירושלים) אבל מסתכלים שוב על XV ופורסטר.

אצל סוכנות סובארו בירושלים מציעים רכבים יד שניה במחירים שנראים סבירים + חמש שנות אחריות והתחייבות לרכישה חוזרת במחירון. מישהו התנסה בדברים האלו? נראה קצת טוב מדי או שאפשר לסמוך עליהם? תודה!

בס"ד

כבעל סובארו פורסטר שעדיין באחריות היבואן. אני מגיב ספציפית על השאלה שלך לגבי סובארו. לגבי הדאצ'יה איני יכול לענות מאחר שכמוך אני מכיר את הנושא רק מפורמים.

סוכנות סובארו בירושלים אינה מומלצת ע"י מכמה סיבות שזה לא המקום לפרט אותם. החוויה שלי מהם לא הייתה מוצלחת בכלל.

מה שכן אני יכול לומר זו החוויה שלי מהשירות של היבואן.

כאמור יש לי סובארו פורסטר מודל 15' דגם ידני. ואני מטפל בקביעות במרכז סובארו חי נתניה.

במסגרת הטיפולים והמעקבים שמתי לב שאני מאבד כליטר שמן כל 4,000 ק"מ.

פניתי לשירות המרכזי והטיפול היה ממש מצויין. לקחו פרמטרים. בדקו ושוב בדקו.

עד שהגיעו למסקנה שחייבים להחליף מנוע. על חשבון היבואן !! הוחלף ברכב מנוע מייבוא.

כמובן שחסכו לי הרבה כסף ועשו את זה בצורה נעימה ומיוחדת.

אז חשוב שתדע שהם עומדים מאחורי האחריות שהם נותנים.

אבל חשוב שתבדוק מול הסוכנות שהאחריות הינה של היבואן ולא של הסוכנות.

וגילוי נאות - אני מוכר את הפורסטר ואני מירושלים... :-)

שלמה.

-->