PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט "שומר ארץ". נשמע מעניין?

Jeepolog
30-05-18, 22:43
ניתן לצפות בעמוד זה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3882 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3882-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7% 98-%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%A0%D7%A9%D7%9E%D7%A2-%D7%9E%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9F)

אוהב נגב
01-06-18, 00:06
חשוב מאוד

כרובי
02-06-18, 10:50
חברים יקרים, ההתנדבות שלכם חשובה מאוד ולא דורשת מכם כמעט כלום.. מי שמעוניין לשאול שאלות או להתעניין עוד מוזמן ליצור עימי קשר ב 052-9597469. אלעד.

גיא
02-06-18, 11:42
כשזה הופיע .. שלחתי את הסכמתי שיפנו אלי.
זה לא קרה. אולי יש עומס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
02-06-18, 12:19
זה לא קרה. אולי יש עומס.
+..
אולי רשות העתיקות המומה מכמות ההיענות..
[emoji41]

savyon
02-06-18, 18:37
זה לא קרה. אולי יש עומס.

סבלנות....

גיא
02-06-18, 19:15
לא התלוננתי .. ;)
ממתין.

כרובי
02-06-18, 20:03
זה לא קרה. אולי יש עומס.

אנחנו נותנים לאנשים זמן להירשם ומפרסמים במקומות נוספם, נפנה במרוכז לכולם בעוד שבוע שבועיים.
תודה :)

ronen7k
04-06-18, 13:08
נהדר !
גמאני..

chewy
25-06-18, 14:54
הייתי רוצה לנצל את הבמה כדי להעלות את המודעות לא רק לשודדי עתיקות אלא גם לג'יפים שנוסעים באתרי עתיקות והורסים אותם.
הנושא הועלה בפני ע"י ארכיאולוגית מהאוניברסיטה. אני לא יודע כמה התופעה רחבה אבל זו התחושה שלה.
הדיון התחיל עקב ההתפכות בתל עזקה שגרמה נזק.
120109
ברשתות החברתיות אפשר למצוא סרטונים של ג'יפים שנוסעים על עתיקות והורסים אותן:
120111
לא תמיד אתרי העתיקות מגודרים ומשולטים (לפעמים בגלל שגונבים את הגדרות או שהורסים אותן בכוונה). לא מצאתי סימון של האתרים במפת שבילים בדומה לסימון שטחי אש ושמורות טבע, ובאתר govmap הסימון הוא מאוד גס. אז אולי בינתיים פשוט צריך להפעיל היגיון בריא, ואם הנזק יימשך כנראה שיוסיפו לנו עוד רגולציה... דרך אגב כמעט בכל מקום בשטח שנקרא "תל ___" יש בסבירות גבוהה אתר עתיקות.

ד ו ר ו ן
25-06-18, 17:09
הייתי רוצה לנצל את הבמה כדי להעלות את המודעות לא רק לשודדי עתיקות אלא גם לג'יפים שנוסעים באתרי עתיקות והורסים אותם.
הנושא הועלה בפני ע"י ארכיאולוגית מהאוניברסיטה. אני לא יודע כמה התופעה רחבה אבל זו התחושה שלה.
הדיון התחיל עקב ההתפכות בתל עזקה שגרמה נזק.
120109
ברשתות החברתיות אפשר למצוא סרטונים של ג'יפים שנוסעים על עתיקות והורסים אותן:
120111
לא תמיד אתרי העתיקות מגודרים ומשולטים (לפעמים בגלל שגונבים את הגדרות או שהורסים אותן בכוונה). לא מצאתי סימון של האתרים במפת שבילים בדומה לסימון שטחי אש ושמורות טבע, ובאתר govmap הסימון הוא מאוד גס. אז אולי בינתיים פשוט צריך להפעיל היגיון בריא, ואם הנזק יימשך כנראה שיוסיפו לנו עוד רגולציה... דרך אגב כמעט בכל מקום בשטח שנקרא "תל ___" יש בסבירות גבוהה אתר עתיקות.
המצב באתרי עתיקות מורכב לא פחות משמורות טבע ואולי יותר.
אנחנו חיים בארץ ש"איפה שאתה לא משתין אתה פוגע במשהו שקדוש למישהו" (ציטוט של בעל מקצוע בתחום).. ו"הארץ מוצפת בשרידי "ביזנטזבל" של חבורת שלומיאלים עם ידיים שמאליות שהסתובבו בכל פינה וקנקנים וכלי חרס אחרים נפלו להם מהידיים בכל מקום" (ציטוט של פרופסור אחר בעל שם בתחומו).

בגלל זה לא כל דבר מוגדר "עתיקות לשימור" ולא כל אתר עם שרידים הוא ערש ההיסטוריה כאן.
אלו החשובים והמוכרים מגודרים, ואלו שלא, ויש בה דרך שעוברת, אז יש בה דרך שעוברת, ותאונת דרכים היא לפעמים רק תאונה ולא השתוללות של ג'יפים חסרי דרך ארץ בהכללה גסה (תסכים שהוא לא התכוון שהתוצאה תהיה התהפכות).

אחרת לא ניתן היה לבנות ולא בית אחד ושום תשתית.
בשדה ליד הבית שלי בכל חריש עולים חרסים ודברים, אז עכשיו נגיש שהחקלאים הורסים אתרים ארכיאולוגיים?

גם ככה יש את הדתיים שמתנפלים על כל עצם פגאנית וטוענים להפרעת המתים, בלי קשר אם זה יהודי/ישראלי או לא.

יצא לי בעבר לראות אנשים דורסים טרסות נבטיות-ביזנטיות בנגב, ואחרי שיחה קצרצרה איתם הבנתי שהם בכלל לא מבינים מה אני רוצה, לא כי לא אכפת להם, אלא כי הם בכלל לא הבינו שזה עתיק, מבחינתם זה היה גל אבנים.

כמו שבעצמך תארת, חצי מהארץ הזו היא "תל משהו", ובהרבה מקרים צריך להיות מומחה או איש שטח כדי להבחין שזה בכלל שריד לפעילות אנושית.

גם בתמונה השנייה שצרפת, האיש כתב "מטפסים על מדרגות", אני בטוח שהוא לא מבין שזו תוצר של פעילות אנושית.
צריך להבין טוב מה רואים כדי להבין שהמחצבה הזו היא מחצבה ולא סתם מצוק.
רוב האוכלוסייה לא יודעת לקרוא את השטח ברמה כזו, וגם רשות העתיקות לא טורחת לשלט כל מחצבת אבן, וטוב שכך.

כל סטודנט לארכיאולוגיה בסוף שנה א', גם אם לא היה לו שום רקע, יודע "לקרוא" את השטח בצורה הזו, אני חושב ש-90% מהאוכלוסייה לא יודע, ובהתאם לא צריך לחזק אמירות של ג'יפים הורסים ארכיאולוגיה אלא אולי ללמד את הארכיאולוגים שלא כולם יודעים לזהות עתיקות כמוהם, ומה שלא משולט ולא מגודר מצבו בעייתי.

בתל צפית לדוגמא, החליט מי שהחליט שראוי לשמר את המקום, וסגרו את העליות לתל, ומאז מצבו הרבה יותר טוב.

avikkllk
25-06-18, 21:19
דורון , מילים כדורבנות.

amotzg
02-07-18, 11:39
גם אם אתר ארכאולוגי לא מוגדר לשימור, הוא עדיין מוגן תחת חוק העתיקות. כאמור, רובנו לא יודעים לשפוט, לכן עדיף דווקא להיזהר לחומרה.
המצב עם חקלאות ובניה הוא באמת מורכב, כי אנחנו לא רוצים לעצור התפתחות ולא יכולים לעצור משהו שקרה לפני עשרות שנים. אבל, כל שדה חדש וכל בניה חדשה נתונה לאותם חוקים. גם את אתר הוא לא לשימור, לכל הפחות יהיה פיקוח במקום, אם צריך גם חפירת הצלה כדי לאפשר את הפיתוח.
חקלאי שמעבד באתר עתיקות מוגבל בעומק העבודות שהוא יכול לבצע, מתוך הנחה שעומק העיבוד הרגיל ממילא הרוס.

צריך המון הסברה, חינוך והנגשת רשויות שחסרה לנו. אבל עדיין אי ידיעת החוק לא יכולה לפתור מאחריות.
אלה שלא מבינים ולא יודעים זה בגלל שבחרו לא להתעניין, אולי לא במודע.
אלה שמטיילים בשטח ובחרו לא לדעת כבר עושים את זה במודע.
זאת אחריות שלנו לדעת לזהות אתר עם פוטנציאל הרס. כמו שאחריות שלנו לדעת איפה יש שמורה ואיפה יש שדה מוקשים. אפילו אם המדינה כשלה בסימון שדה המוקשים, אפילו אם המדינה כושלת בניהול השמורות. אפילו

יהיה קשה לשכנע אותי שלא הייתה השתוללות מעורבת בתמונה מתל עזקה.

סולי
02-07-18, 13:08
אני ממש לא מסכים עם דורון.
(כרגיל)
אנחנו בוכים בוקר ולילה שלקחו לנו סגרו לנו וכו'... נגיד...
אז כשאתם כבר בחוץ.. בשטח הפתוח... במקום שהולך ומצטמצם מהמון סיבות שונות.. טייל באחריות ובזהירות ולא בקלות דעת.

ככה גלגלי הגיפ לא ימצאו את עצמם באתר ארכיאולוגי. בלי שלט בלי כלום קצת שיקול דעת... קצת איכפתיות לשטח בו אנו מטיילים, זהו.

לא? ההרס ימשיך... הוונדליזם והחוסר שיקול דעת בהפעלת הגיפים והמכונות שאנו אוהבים כל כך.... יהיו יותר שלטים... יותר גדרות.. יותר אכיפה... פחות מקום לטייל.
או לחילופין... בגלל חוסר תרבות... חוסר אחריות והרס שחוזר על עצמו.. "כי היו פה קוליסים לפנינו" ..לא ישאר על מה לשמור... ואז גם לא יהיה מה לראות כשמטיילים.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
02-07-18, 14:19
במה אתה לא מסכים?
נראה לי שאנחנו מסכימים לחלוטין שצריך לשמר את ההיסטוריה של ארץ ישראל.

אני לא מסכים עם הגישה של להעביר את האחריות המלאה על הציבור ללמוד ארכיאולוגיה כשיש כמעט אפס הסברה בנושא.

הפסיקו לקטוף פרחי בר בזכות הסברה מאסיבית ממושכת, לא כי הציבור הלך ללמוד בוטניקה.

עובדתית רוב האוכלוסייה לא יודעת לזהות אתר ארכיאולוגי כשהיא עומדת עליו אם זה לא חצי מגדל דויד.

אי אפשר לבוא בדרישה לציבור לזהות כלי צור בין הברקציה של תצורת משאש, או אבחנה בין חרסי Gaza שחורים מהתקופה העכשווית או כלי בדואי שבור, לבין כלים מהברונזה התיכונה.

אנחנו בארץ עשירה מאד בארכיאולוגיה ואין כמעט מקום שתתקע את חפירה ולא תפגע במשהו עתיק ולכן חוק העתיקות עושה הגדרה מחייבת של שילוב ארכיאולוג בכל הנחת תשתית.
אחרת לא היו תשתיות במדינה.

אין חובה לכל אזרח שנע בשטח פתוח להיות מלווה בארכיאולוג, ואין חובה של חקלאי לחריש בשיטה כלשהי בשדה שלו.

אם מוצאים משהו, קוראים לרשות העתיקות.

צריך להיות מציאותיים ולהגדיר אתרים בעלי ערכיות היסטורית גבוהה, ולסמן אותם כמו שמסמנים שמורות, ובמקביל להשקיע בהסברה מאסיבית אם רואים לנכון, הרבה לפני דרישה לא מציאותית מהציבור להתחיל לזהות שרידי פעילות אנושית עתיקה.

איל מ
02-07-18, 14:30
בוא נגיד שאם אנשים היו נצמדים לדרכים מסומנות, הדיון הזה לא היה קיים.

סולי
02-07-18, 14:35
לא מסכים עם הגישה.
הציבור לא אמור לדעת לזהות מאיזו תקופה החרס... אבל אמור להפעיל שיקול דעת...ולא להתאמן ביכולת זחילה של הרנגלר החדש על טרסות חקלאיות.

אני הכי לא מסכים עם הגישה הבכיינית כלפי הרשויות... ובצד השני של המקל .. לומר אל תצפה ממני לדעת משהו מעבר לעשות 100אלפשח להוציא אותם על צעצוע לשטח ולפרוק שם כל עול כי כל השבוע המדינה והרשויות רודפות אותי...
די עם לשחק את המטומטם. לא יעבוד.
אם אתה מטומטם תשאר בבית.. אל תצא עם טנק למקומות רגישים. תשאר באספלט ובגונגל מבטון.

אתה מצד מצפה שהכל יהיה מגודר ומסומן (אגב ציפיות לחוד ומציאות לחוד... לא מבין איך אתה מצפה שכזה דבר באמת יקרה) ואז כשאתה נתקל בשלט או איסור לחזור לניגון הבכי / קללות.

אפשר להמשיך ליילל באומללות אגב... ולחכות בציפייה שכל ערוצי הטלוויזיה יעברו לתשדירי הסברה על שמירת טבע וארכאולוגיה.. ותאמין לי עד שזה יקרה... בכי לא יעזור... לא יישאר כבר על מה לשמור. העתיד בידי כל אחד ואחד מאיתנו בצד שלו.

בגדול, קצת תרבות ..קצת דרך ארץ... הרבה הרבה יותר אחריות אישית.
ולדעתי הייתה הרבה פחות פגיעה מצד בעלי רכבי השטח והרבה פחות סלידה של הרשויות כלפינו. לך תדע אולי אפילו היינו יכולים לנסוע עדיין על חוף הים (:

גיא
02-07-18, 14:42
כל הדיון הזה. ואני עדיין לא הבנתי איך הסוזוקי הכחול פספס את האבנים האלו שברור שאדם הניח אותם שם.

זה לא חינוך זה טימטום. או דווקא.

GodsFather
02-07-18, 14:52
כל הדיון הזה. ואני עדיין לא הבנתי איך הסוזוקי הכחול פספס את האבנים האלו שברור שאדם הניח אותם שם.

זה לא חינוך זה טימטום. או דווקא.

Sent from my iPhone using Tapatalkכי זה טרופר...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

גיא
02-07-18, 14:54
גם טאופר ...
עדיין לא הבנתי איך הוא פיספס את זה.

נמרוד
02-07-18, 15:17
לא מסכים עם הגישה.
הציבור לא אמור לדעת לזהות מאיזו תקופה החרס... אבל אמור להפעיל שיקול דעת...ולא להתאמן ביכולת זחילה של הרנגלר החדש על טרסות חקלאיות.

אני הכי לא מסכים עם הגישה הבכיינית כלפי הרשויות... ובצד השני של המקל .. לומר אל תצפה ממני לדעת משהו מעבר לעשות 100אלפשח להוציא אותם על צעצוע לשטח ולפרוק שם כל עול כי כל השבוע המדינה והרשויות רודפות אותי...
אם אתה מטומטם תשאר בבית.. אל תצא עם טנק למקומות רגישים. תשאר באספלט ובגונגל מבטון.

אתה מצד מצפה שהכל יהיה מגודר ומסומן (אגב ציפיות לחוד ומציאות לחוד... לא מבין איך אתה מצפה שכזה דבר באמת יקרה) ואז כשאתה נתקל בשלט או איסור לחזור לניגון הבכי / קללות.

אפשר להמשיך ליילל באומללות אגב... ולחכות בציפייה שכל ערוצי הטלוויזיה יעברו לתשדירי הסברה על שמירת טבע וארכאולוגיה.. ותאמין לי עד שזה יקרה... בכי לא יעזור... לא יישאר כבר על מה לשמור. העתיד בידי כל אחד ואחד מאיתנו בצד שלו.

בגדול, קצת תרבות ..קצת דרך ארץ... הרבה הרבה יותר אחריות אישית.
ולדעתי הייתה הרבה פחות פגיעה מצד בעלי רכבי השטח והרבה פחות סלידה של הרשויות כלפינו. לך תדע אולי אפילו היינו יכולים לנסוע עדיין על חוף הים (:

+1 אורי

ד ו ר ו ן
02-07-18, 16:58
לא מסכים עם הגישה.

אתה כוללני בצורה קיצונית וזה לא יעבוד.

אני אמרתי לסמן אתרים מוכרים בעלי יחודיות , בשום מקום לא אמרתי לגדר בכל מקום.
אל תכניס לי מילים למקלדת..

גם שמורות אתה לא מגדר אלא מסמן, לעיתים רק במפה בלי סימון בשטח.
אנשים למדו לכבד ולהתייחס לסימון של שמורה וילמדו להתייחס לסימון של עתיקות.

ובמקרה של עתיקות זה עוד יותר פשוט ונקודתי.
ותן לי לגלות לך משהו,
גם בעולם העתיקות יש היררכיה, ויש לא מעט דברים שלא מסתכלים בכלל בכיוון שלהם, גם לא ארכיאולוגים.
לפעמים מחצבת כורכר מלפני 1000שנה היא רק מחצבת כורכר ולא שרידי בית המקדש.
ולהזכירך כי החוק בארץ אלא אם השתנה בינתיים, מגדיר ״עתיק״ רק למה שנוצר לפני שנת 1700.

אני חי בכדור-הארץ, אוהב ומכבד את הטבע והיסטוריה המקומית ובכלל, השקעתי הרבה בלימוד והכשרה רשמית בתחום השטח, אבל מבין וחושב שזה לא מעשי לבקש מכל מי שיוצא החוצה לשטח לדעת לזהות אתר ארכיאולוגי.

גם סטודנטים או ארכיאולוגים שמתמחים בארכיאולוגיה מקראית או קלאסית, בהרבה מקרים לא יידעו לזהות אתר פרה-היסטורי כשהם עומדים עליו, אז לפי השיטה שלך הם מטומטמים חסרי דרך ארץ.

אז כן,
אני כן מאמין שהגברת מודעות היא הכלי לחינוך ההמונים לנושא.
כמו שהוכח בעבר בגדול בקמפיינים אחרים.
ובטווח רחוק זה יהיה יותר יעיל מכל ענישה או גידור.
רוב האוכלוסיה לא יוצאת לשטח במחשבה תחילה של לגרום נזק.

סולי
02-07-18, 23:59
תראה... אתה צודק.
אני כוללני... וזה לא יעבוד. זה לא אמור לעבוד.. אני לא בעבודה. זה דיון ... ואני כלל לא הדיון כאן.

אם לא הבנת אז אסביר..
... תופעה אותה הזכיר chewy , לא מכיר אותו אישית.. אבל 155הודעות... נוסע על גימיני... מהמר שאתה יותר שנים בשטח ממנו.. הוא כותב על חוסר תרבות פשוטו כמשמעו.. ומביא דוגמאות קלאסיות.
נזקים שנגרמים בשטח מכלי רכב..ואתה מגיב בתגובת עו"ד פתלתלה ... נופל להיבט החוקי... ובגדול שופט במידת הרחמים את האלמנט האנושי.. ומשליך את האחריות של הרשויות.

אני לא מכניס לך מילים למקלדת.. אתה מכניס אותם.

ואם לדייק רשות הטבע מגדרת גנים לאומיים. יש שמורות מגודרות, מועטות וקטנטנות אבל יש. וחסימות אתה מכיר כמובן.

אתה טוען שאנשים למדו לכבד סימנים? שלטים? מפות?

אני אענה לך ב פחחחחח...
אם זה כוללני וקיצוני מדי תגיד וארחיב.

אני לא חושב שגילית לי משהו בכל הבבלת הארכיאולוגי... מזכיר לך שזה תחום עבודתי ואני מלווה חפירות ארכיאולוגיות כבר 8 שנים....

ליילל פה שאין מודעות.... שלא משקיעים בחינוך (אגב גם בכך את טועה אבל נשאיר משהו למדורה)...שזה הכי יעיל לטווח ארוך.. וכולם בורים וזו זכותם וברירתם הטבעית... הכל אשמת הרשויות..שלא מחנכות... ובזמן זה נגרם הרס .. נזק ... חורבן..למעט השטחים הפתוחים... שאתה מכבד... אוהב מחבק משקיע וכו וכו ...ואתה מעדיף להיות הסנגור, זה שמתפתל על התחום האפור.. על הלא ראיתי לא ידעתי לא שמעתי.
אין לו סמכות כזו אחרת... המדינה עבריינית בעצמה... היא לא עושה מה שהיא צריכה.

מצטער. לא מסכים עם הגישה הזו.
והכוללניות הקיצונית כביכול.. היא להקצין רגע כדי להעביר רעיון. אני לא שופט כל מקרה וכל עלייה שנפרצה או כל בבון שהתעצל ללכת 20מטר עם הפקל קפה והחנה את הגיפ על איזה מתחם ישיבה של קקל (אפילו לא מדבר על אתרים ארכיאולוגים סבבה?) אויש סליחה קקל צריכים גם לשים שורת בולדרים סביב כמה שולחנות ששמו לרווחת הציבור.

אכפת לך ? אתה אוהב ? תנהג בטבע .. בשטחים הפתוחים... בחומרא! בזהירות! בשיקול דעת! זהו!

אל תעשה חפירה ארכיאולוגית בתואר.. למימצאים פרה היסטורים.

אם כולם ינהגו כך הנזק יפחת, יקטן.. יהיה נסבל יותר..
ואתה לא תצריך מהרשויות להתנהג עם האזרח כמו גננת בגנון...

אין לך את אלו? תשאר בבית!

ד ו ר ו ן
03-07-18, 08:19
נזקים שנגרמים בשטח מכלי רכב..ואתה מגיב בתגובת עו"ד פתלתלה ... נופל להיבט החוקי... ובגדול שופט במידת הרחמים את האלמנט האנושי.. ומשליך את האחריות של הרשויות.

לא נופל להיבט החוקי, מבין שהמסר לא עבר כמו שהתכוונתי בנוגע לחוק העתיקות.
הכוונה לגמרי לא הייתה שאפשר להרוס מה שיותר צעיר, לגמרי לא.
מציג לך נתונים שמסבירים את הבעיה טוב יותר.
לא סתם הגדירו מה נחשב ״עתיק״ בארץ, כי הכל כאן עתיק והיה צריך לשים קו מה רלוונטי.

להתנהג כמו בהמה אפשר גם לתשתית חדשה לחלוטין, אין קשר לגיל שלה.

פרט המידע היה כדי להמחיש לך כמה זה סבוך וכמה בעייתי בכלל למישהו שלא מבין בתחום גם לזהות שבכלל יש תוצר פעילות אנושית בשטח וגם להבין אם זה ״עתיק״.

כשאתה מסתובב עם אנשי מקצוע והם בעצמם מתקשים להבחין, אז אדרבא הציבור.
וכאן נכנס נושא החינוך וההסברה והסימון שרלוונטי לרוב השפוי.
בבונים תמיד יהיו, בכל דור, בכל תרבות, ובשבילם יש גם מקל.

נדב42
03-07-18, 13:03
מי מגיע היום בערב ?

assafy
03-07-18, 14:16
אני [emoji846]

asafk
03-07-18, 14:50
גם אני.

אסף.

amitaikl
03-07-18, 15:39
הייתי אתמול בארבל.
היה נחמד ומעניין.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180703/d4243feb2f5052b7491b7d1505d030f9.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OFF-RoaD
03-07-18, 20:54
מאוד רציתי להגיע, אבל התזמון והמרחק מנעו ממני.

אם מישהו מהמארגנים קורא את זה - מפגש (גם אם טכני לחלוטין, ללא ערך מוסף) יותר קרוב לציביליזציה ולא בשעות העבודה - ישמח אותי (ואני מניח שעוד רבים שכמותי) מאוד...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

גיא
04-07-18, 00:13
מאוד רציתי להגיע, אבל התזמון והמרחק מנעו ממני.

אם מישהו מהמארגנים קורא את זה - מפגש (גם אם טכני לחלוטין, ללא ערך מוסף) יותר קרוב לציביליזציה ולא בשעות העבודה - ישמח אותי (ואני מניח שעוד רבים שכמותי) מאוד...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

בדיוק מה שאמרתי לבחור שצלצל אלי לוודא הגעה.

assafy
04-07-18, 08:21
הרעיון בגדול שאם רואים חפירות של גנבי עתיקות תוך כדי טיול אז להודיע לטלפונים שמופיעים בתמונה שלמעלה.
הם לא מהססים לחפור גם עם כלים כבדים כמו דחפורים ובאגרים.

Raccoon
05-07-18, 09:29
הכנתי מהצטל׳ה שלהם מסמך שכולל גם את המפה וגם את רשימת הטלפונים. מקווה שהצלחתי להעלות את זה כמו שצריך.
בהקשר של שימוש בדחפורים, הם ציינו שגם הקצה השני חשוב, קרי אדם בודד עם גלאי מתכות שסורק שטחים נרחבים, מוציא מתוכם ממצאים ומערבב את מה שנשאר.120217

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

נדב42
05-07-18, 09:49
דגשים עיקריים שהם נתנו:

א. בשום אופן לא להכנס לעימות עם מי שחשוד בעיניכם כשודדי עתיקות. שום "עתיקה" לא שווה פגיעה בנפש.

ב. דיווח אליהם צריך להיות מלווה בנ"צ מדוייק (עדיף קישור, למשל לגוגל מפות)

ג. אם יש אפשרות לצלם בלי שישימו לב אליכם, נהדר. עדיף דיווח בלי תמונה מאשר דיווח עם תמונה אבל בינתיים השודדים קלטו וברחו...

לסכם את 3 הנקודות האלו בקצרה: אם יש לכם חשד שראיתם שוד עתיקות בשידור חי, התנהגו כאילו זה לא מעניין אותכם, תתרחקו מחוץ לטווח ראייה של השודדים או המתצפתים שלהם ורק אז דווחו.

ד. רוב פעולות השוד מתבצעות בלילה. על שוד פעיל אפשר ורצוי לדווח בכל שעה 24/7. הם מדברים על זמן הגעה של פחות משעה ברוב הארץ, קצת יותר במדבר, אבל בכל מקרה מדובר על יציאה מיידית לשטח.

ה. ניתנו סימנים לשוד מתמשך גם בלי נוכחות השודדים בפועל, למשל בשעות היום (לא מפרט כאן מסיבות מובנות). גם על אלו הם מבקשים לדווח, אבל עדיף בהודעה או בשעות סבירות ...

בכל מקרה, לא דובר שם בכלל על נזקים שנגרמים ע"י ג׳יפים, אלא על שוד מכוון למטרת רווח כספי.

ב' קודקוד
06-05-19, 19:49
בהמשך למפגש של שומר ארץ...
לפני כשבועיים במהלך אימון במילואים, תוך כדי טיפוס לעמדת תצפית, אני מזהה בדואי חופר בתוך מערה במדרון הר כלשהוא. ניגשתי אליו, התחלתי לחקור מה הוא עושה והוא ענה שהוא מחפש עתיקות. כמובן שהשיחה הוקלטה דרך הטלפון שהיה בידי. התקשרתי לאנשי רע"ת, עדכנתי אותם ושאלתי אם יש להם מה לעשות עם זה. אמרו שכן, והתחילו לפעול בעניין.
לפני כשעתיים קיבלתי טלפון מסגן מנהל היחידה ברע"ת, והוא סיפר שביצעו תצפיות, מעקבים ותיעוד, והיום בבוקר הבחור נתפס על חם, בתוך מערה, נעצר, ומחר יובא בפני שופט בעוון פגיעה באתר עתיקות...תחושת סיפוק :)

boaz avrahami
06-05-19, 20:09
תבדוק שוב מחר בבוקר הוא כבר יהיה משוחרר ויחזור לסורו.
הסיפוק שלך הוא של איש טוב ותמים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
06-05-19, 20:25
בועז, אני מוכן להתערב שאתה טועה. הגולש כרובי יעדכן אותנו...?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

avikkllk
06-05-19, 20:34
אם זה היה משטרה בועז הייתי איתך בדעה
בגלל שזה רשות הטבע רני בטוח שהוא יקבל את הצינור עד הסוף...

סיפור קצרצר שקרא פה אתמול
בחור גזם עץ זית להנאתו ומילא עגלה וסילוורדו
בא שוטר בלי לדעת מה מי מו שאל אם יש אישור הבחור אמר שכן השוטר המשיך בדרכו,
למזלו הרע של הבחור הגוזם עבר פקח מפה לשם הבחור ניקנס ב15 אלף שח הסילוורדו ונעגלה נכנסו להמגרש 30 יום והעץ נלקח .

פייר?חבל שוטרים הם לא פקחים של רשות הטבע.

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

erezgur
06-05-19, 21:07
לא מדובר ברשות הטבע והגנים אלא רשות העתיקות

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

avikkllk
06-05-19, 21:11
צודק פיענוח לא נכון של רשי תיבות

ב' קודקוד
07-05-19, 08:01
תבדוק שוב מחר בבוקר הוא כבר יהיה משוחרר ויחזור לסורו.
הסיפוק שלך הוא של איש טוב ותמים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אני חושש שאתה טועה, רשות העתיקות היא אחד הגופים החזקים במדינה.
אם איני טועה, על כל פעילות במדינה צריך אישור של רשות העתיקות.
כשהייתי פקח איזורי ברט"ג, הייתי אחראי על איזור ירושלים. קיבלתי היתרים מתאימים לבצע פעילות הנגשה והצבת שולחנות וספסלים, בגן לאומי כלשהו, ולאחר שהתחלנו את העבודה, והשקענו ים של כסף, הגיע אליי פקח עתיקות והוציא לי צו הפסקת עבודה.
לא עזר כלום, עד שחקרו אותי, ובדקו את האתר מכל הכיוונים, ורק אז קיבלתי היתר להמשיך לעבוד.
ולכן, אדם שנתפס בתוך אתר עתיקות ע"י פקח רע"ת, לא ייצא מזה כל כך בקלות. זה לא אומר שהוא יישב בכלא 10 שנים, אבל יקבל קנס רציני, תיק פלילי, ועוד אי אילו פינוקים....

boaz avrahami
07-05-19, 08:11
אין לי מושג איך רשות העתיקות אבל עכשיו זה בידי בית משפט.
הבוקר הוא בבית ומחר כבר חופר מחדש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
07-05-19, 08:50
ושוב. אני מוכן להתערב שאתה טועה.

אסף.

wonderd
07-05-19, 08:57
מזכיר לי לפני כמה שנים עברתי באתר עתיקות כלשהו, אני רואה שחסרות אבנים גדולות בקיר יפה, פתאום קולט בפינה מנוף של מנועים..
בלי הרבה חכמות הרמתי טלפון לחבר שהגיע עם גגון, העמסנו עליו את המנוף ונסע לדרכו..
אמנם לא תפסנו את החרא שגנה אבנים אבל לפחות לקחנו לו את כלי העבודה :) לא אכחיש שיצאתי קצת מרוצה מכל העסק..ולא, המנוף לא הגיע אליי בסופו של דבר אז לא הרווחתי מזה משהו.

ד ו ר ו ן
07-05-19, 10:24
אני חושש שאתה טועה, רשות העתיקות היא אחד הגופים החזקים במדינה.
אם איני טועה, על כל פעילות במדינה צריך אישור של רשות העתיקות.
כשהייתי פקח איזורי ברט"ג, הייתי אחראי על איזור ירושלים. קיבלתי היתרים מתאימים לבצע פעילות הנגשה והצבת שולחנות וספסלים, בגן לאומי כלשהו, ולאחר שהתחלנו את העבודה, והשקענו ים של כסף, הגיע אליי פקח עתיקות והוציא לי צו הפסקת עבודה.
לא עזר כלום, עד שחקרו אותי, ובדקו את האתר מכל הכיוונים, ורק אז קיבלתי היתר להמשיך לעבוד.
.
אכן..
במסגרת כלשהי התוודענו לחוק העתיקות .
אתה לא רשאי לתקוע את חפירה באדמה בארץ בלי אישור שלהם.
כל אתר בנייה מחויב באישור סקר רשות העתיקות כי ניתן לבנות במקום.
את חפירת הסקר אתה ממן על פי חוק..
ואם במקרה מצאו שם פרה-אדומה/אתר יוצא דופן, אתה גם צריך לקחת חלק בשימור ושחזור אם את רוצה להמשיך בעבודה באתר.

בכל אתר בנייה גדול יש פקח מלווה שלהם בשלבי הביסוס, לפעמים רק בהתחלה,ולפי אפיון האזור המיועד גם לאורך כל תהליך הביסוס.
בעל הנכס משלם את העלות.

boaz avrahami
07-05-19, 10:43
ושוב. אני מוכן להתערב שאתה טועה.

אסף.

אז יאללה בוא נראה שאתה מוכן באמת ונתערב.
עם הביטחון שלך סכום התחלתי 500 שח. מתאים?

אני אומר שהוא נתפס, נחקר, גג ישב לילה במעצר ושוחרר בערבות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

amitaikl
07-05-19, 16:02
כל אתר בנייה מחויב באישור סקר רשות העתיקות כי ניתן לבנות במקום.
את חפירת הסקר אתה ממן על פי חוק..
ואם במקרה מצאו שם פרה-אדומה/אתר יוצא דופן, אתה גם צריך לקחת חלק בשימור ושחזור אם את רוצה להמשיך בעבודה באתר.

בכל אתר בנייה גדול יש פקח מלווה שלהם בשלבי הביסוס, לפעמים רק בהתחלה,ולפי אפיון האזור המיועד גם לאורך כל תהליך הביסוס.
בעל הנכס משלם את העלות.
כבר לא.
פעם, אכן כך היה הדבר, מה שגרם לבעלי קרקע להשמיד עתיקות לפני שהרשות תשים לב.
עד שמישהו לקח אותם לבית משפט.
היום אתה צריך לשלם אגרה וכל השאר המדינה מממנת.
במידה ומדובר בעתיקות שלא ניתן להזיז/לחתום, אתה מקבל פיצוי (אם אני זוכר נכון אתה מקבל קרקע חליפית. לא סגור על זה).

ד ו ר ו ן
07-05-19, 16:10
אז האגרה ירדה.
אתה עדיין לא זז מטר בלי אישור שלהם.

asafk
07-05-19, 16:19
אז יאללה בוא נראה שאתה מוכן באמת ונתערב.
עם הביטחון שלך סכום התחלתי 500 שח. מתאים?

אני אומר שהוא נתפס, נחקר, גג ישב לילה במעצר ושוחרר בערבות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94כאן מתערבים על אנטרקוט (טעם טוב) / חוטיני (טעם רע)... כי בכל התערבות על כסף יש אחד נוכל ואחד טיפש...

מזל שיש מי שיכול לעדכן.
אלעד... עבר כבר יותר מלילה ויום. האיש שוחרר או לא?

אסף.

amitaikl
07-05-19, 16:26
אז האגרה ירדה.
אתה עדיין לא זז מטר בלי אישור שלהם.
נכון - באתרים בהם יש עתיקות אתה לא זז בלי אישור של רשות העתיקות. "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל", יגאל אלון

לגבי התשלום - עכשיו יש אגרה. כלומר תדרש לשלם סכום יחסית נמוך (כמה אלפי שקלים). וזהו.
רק כדי להסביר: בעבר, בעל הקרקע היה נדרש לשלם את כל עלות החפירה, השימור והפרסום​. עשרות ומאות אלפי שקלים.

avikkllk
07-05-19, 17:07
https://youtu.be/8DGDUX7dbNI

boaz avrahami
07-05-19, 17:14
יאללה אנטריקוט... רק תשלם בניגוד לדרור וברנרד שמתחמקים מלא זמן מחוטיני בתרוצים שונים ועושים הצגות שהם צדקו.

בכל מקרה, זה רף הענישה המקובל...

https://www.ruling.co.il/רשות-העתיקות---ירושלים-נ'-שיבלי-ואח'_a364ec29-5501-0000-0900-37f69076742d

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
07-05-19, 17:19
אני מחכה שאלעד יעדכן אם האיש שוחרר למחרת המעצר או לא. אם כן - יש מבצע בטיב טעם 70 שקל לקילו.... [emoji41][emoji41]

אסף.

boaz avrahami
07-05-19, 17:24
70 שקל נשמע מסטיק...
תשקיע יא מנוול.
נזמין גם את השודד לאכול איתנו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
07-05-19, 17:33
חכה אולי אתה זה שהולך להשקיע...

אסף.

boaz avrahami
07-05-19, 17:49
משום מה יוצא שאני תמיד הנוכל

אגב, בהתחשב בחוסר התגובה של אלעד אני חושש לשלומו.
מקווה שהבדואי לא עושה ביקורי בית כשהוא עצבני [emoji56]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ב' קודקוד
07-05-19, 19:05
אני מחכה שאלעד יעדכן אם האיש שוחרר למחרת המעצר או לא. אם כן - יש מבצע בטיב טעם 70 שקל לקילו.... [emoji41][emoji41]

אסף.

אם אתה מתכוון לאלעד לוי, פקח רשות העתיקות, הוא כבר לא פקח ברע"ת...

איל מ
07-05-19, 19:10
סביר להניח שהשודד באמת שוחרר למחרת.
זה לא אומר שכעבור כמה חודשים הוא לא יגיע למשפט, יחוייב בקנס גבוה (אותו ברור שלא ישלם), ואולי אפילו יקבל קצת זמן בפנים.

asafk
07-05-19, 19:33
אם אתה מתכוון לאלעד לוי, פקח רשות העתיקות, הוא כבר לא פקח ברע"ת...אה.. באסה.
אז אתה יודע אולי מה נהיה עם הבדואי 'שלך' ?

אסף.

ב' קודקוד
07-05-19, 22:32
האמת שלא התעניינתי... יש לי דברים יותר חשובים מהדרעק הבדואי הזה :)

avikkllk
07-05-19, 22:39
אתה חייב!!יש פה סטייק או חוטיני.

כרובי
27-12-19, 12:35
אהלן,
מתנצל על חוסר התגובה, רק לאחרונה למדתי איך לעקוב אחרי שרשורים ב taptalk וגם לא לגמרי :)

לצערי לא אוכל להכריע בעניין הסטייק כי כמו שאסף כתב, אני כבר לא שם.
מהכירותי, רוב הסיכויים שנחקר, שוחרר בערבות + ובבית המשפט חטף קנס או החרמה של רכב וכו'..
מה שכן, שמח לשמוע שפרוייקט שומר ארץ מצליח לתת תוצאות [emoji41]

Sent from my E6853 using Tapatalk

-->