PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנמכת באמפסטופים להגבלת סגירת מהלך

גיתאי נוה
05-01-06, 05:15
לצורך הגבלת סגירת מהלך אחורי בסופה (נסגר מהר יחסית, מאבד גובה) חשבתי להנמיך את הבאמפסטופים מעט.
האם שינוי כזה יגביל גם את פתיחת המהלך (בצד של הגלגל היורד) או שרק ישמור בסגירה?

תודה,
גיתי

חנן-ג'יפולוג
05-01-06, 10:04
לא ברורה הבעייה שלך ולא ברורה דרך הפתרון שאתה מציע.

נסגר מהר? הורדת הבמפ סטופ תגרום לסגירה עוד יותר מהירה.

מאבד גובה? מה זה אומר?

מורידים במפסטופים כשהגלגלים נוגעים בגוף, או כשמהלך הסגירה גדול מדי, מה שעלול לגרום לשקיעת הקפיץ .

גיתאי נוה
05-01-06, 10:13
העניין איננו שהגלגלים נוגעים בגוף, אלא שהם סוגרים מהלך יחסית מהר כאשר הרכב עמוס בכ-100 ק"ג ציוד ועוד שני אנשים במושב האמצעי, ואז מרווח הגחון מצטמצם באזור מיכל הדלק (וגם הוו גרירה, פחות קריטי). ראיתי באחד השרשורים סיפור קצת דומה ומישהו הציע להנמיך באמפסטופים. אמנם המהלך ייסגר מוקדם יותר, אבל מצד שני לא אאבד מרווח גחון.
איך זה נשמע כל הסיפור?

נמרוד
05-01-06, 10:32
העניין איננו שהגלגלים נוגעים בגוף, אלא שהם סוגרים מהלך יחסית מהר כאשר הרכב עמוס בכ-100 ק"ג ציוד ועוד שני אנשים במושב האמצעי, ואז מרווח הגחון מצטמצם באזור מיכל הדלק (וגם הוו גרירה, פחות קריטי). ראיתי באחד השרשורים סיפור קצת דומה ומישהו הציע להנמיך באמפסטופים. אמנם המהלך ייסגר מוקדם יותר, אבל מצד שני לא אאבד מרווח גחון.
איך זה נשמע כל הסיפור?

נשמע כאילו ההגיון לא חדר הבוקר :wink:

תחשוב שוב על כל הסיפור... "מהלך נסגר" זה נוסעים בתקרה, להזכירך.

גיתאי נוה
05-01-06, 15:58
יש בזה משהו, למרות שאין אצלי גג (אלא אם ברזנט כלול)...
אגב, כששריונר קם בבוקר עם כאב ראש ושוכח לקחת את כל 4 הכדורים ל-4 הפינות, אז אין מה לדבר על הגיון... :twisted:

האמת זה קטע קצת תמוה; מצד אחד האוטו סוגר מהלך מאחור - ונזכור שמדובר בסופה ארוכה פתוחה ולא בסופה ממוגנת ומזוודת - ומצד שני אני לא רואה אופציה מבחינתי להקשיח בהוספת עלים. :x

יש רעיון בקהל? :?:

נמרוד
05-01-06, 16:01
יש לי דז'ה-וו - לא היינו בדיון הזה? והבטחת לנו תמונות? נשמע כאילו הקפיצים שלך גמורים.

גיתאי נוה
23-01-06, 22:13
נמרוד וכל השאר,

'צטער על הדיליי, הייתי בארצות נכר למען הביא הפרנוסה הביתה...
בכל אופן, בלינק להלן תוכל לצפות בהנאה בשושנה הלועסת במשעולי מדבר יהודה, כאשר מאחור אני מסופק אם יש שם 60 ק"ג מצטברים, ואילו במושב האמצעי, כפי שתוכל להזין את עיניך, יושבים להם שני אנשים טובים רמי המעלה. ניתן לראות בבירור שהגלגל האחורי קרוב למדי לכנף (האוטו היה מאוזן) - בייחוד לאור העובדה שהפלסטיק של הכנפיים האחוריות עוד קוצץ ביחס למקור!

http://www.pic4u.co.il/share/album.aspx?a=9bca964bf4794b0e9e4be1470f8 11ee3

האם ייתכן שהקפיץ פשוט הגיע לקץ הימין? במקרה כזה, יעץ לי יודע-סוד, עדיף לערגל מאשר לשים קפיצי סופה חדשים. מה נראה? האם עירגול יחזיק מעמד?

ועוד משהו קטן - אני לא מוצא את השירשור שמסביר כיצד להעלות תמונות בהודעה, וגם - איך שמים סמיילים?...

נשמע בשורות טובות,
גיתי

זאבי
24-01-06, 19:05
הגבלת גובה הרמת הקפיץ = הקטנת מהלך.
הנמכת באמפסטופ רק למניעת שפשוף צמיג בפח (או בכנפונים).
הגדלת מהלך = ערגול קפיצים (באם ניתן)
החלפת שאקלים לארוכים יותר (בעית רישוי)
או החלפת קפיצים לארוכים יותר.

להנמכת באפסטופ ניתן להשתמש בתותב ברגים מוארכים. בסטופ הקדמי הברגים מלוכסנים וצריך להכין חור מוארך בגומיות המקוריות לצורך חיבור תותב.
לדעתי תותב בין השלדה לפחית החיבור של המעצור עדיפה על פחיות הגבלת המותקנות בבנדים של הסרן הקדמי.

shay1
24-01-06, 22:18
לפי התמונה הסופה שלך מאוד מאוד נמוכה!
יכול להיות שהקפיצים שלך עייפים מאוד.
תיבדוק את הבולמים יכול להיות שהם גמורים לכן הקפיצים עובדים יותר קשה ולכן הם קרסו
גש למישהו שמיתעסק עם קפיצים , יכול להיות שהחלפת בולמים + עירגול לקפיצים יפתור את הבעיה
ואים לא תיצתרך להחליף קפיצים.

גיתאי נוה
24-01-06, 23:34
תודה על התשובות. כפי שזה נראה, הבעיה אכן איננה הבאמפסטופים אלא עייפות הקפיצים.
הבולמים הוחלפו על ידי לפני כמה חודשים מפרוקומפ 1000 (כפי שקניתי אותה) למונרו גז משולבים עם קפיצי סליל ארוכים מעט מהמידה, כך שהם 'פותחים' מעט את העלים ונותנים אפקט של 'עיגול' הזעזועים.
לכן, אני מניח שהפתרון הוא עירגול - השאלה היא רק האם הפטנט הזה מחזיק יותר מחצי שנה (אני שואל בהתבסס על תגובות שראיתי מחבר'ה שעשו זאת אצלם). מצד שני, אמר לי איש קפיצים שקפיצי הסליל שעל הבולמים יכולים להיחשב כעלה נוסף, כך שעירגול אמור לתפוס.

שאלה נוספת היא, כיצד אני אמור לדעת האם הקפיצים הקיימים ניתנים לעירגול או שהם עייפים ודורשים החלפה? ואם החלפה, כמה אמור לעלות סט קפיצי סופה חדשים?

המידע שאני מקבל כאן מועיל מאד, לאור העובדה שטיפולי קפיצים הם עסק יקר מאד.
תודה,
גיתי

נמרוד
25-01-06, 02:30
לפי התמונה ששמת לעיל, הקפיצים שלך גמורים. גמורים במובן שאנחנו יכולים להשתמש בתמונה בהגדרת הערך "קפיצים גמורים" במילון המונחים. :lol: סייג קטן - נראה שהתמונה צולמה לא במישור, אלא בעת שיפוע צד, ואז אולי המצב באמת לא גרוע כמו שנראה. תגיד אתה.

אתה ללא ספק צריך לטפל בקפיצים. ההמלצה שלי היא להחליף לקפיצים חדשים. קפיצים שעבדו קשה 10+ שנים - לא מגיע להם לפרוש בכבוד לנופש הגדול בשמיים? ערגול הוא פתרון זמני, יכול להיות לדי הרבה זמן ולפעמים ממש כלום.

גיתאי נוה
25-01-06, 11:47
המצב אכן גרוע כמו שזה נראה. נמרוד - תרגיש חופשי להשתמש בשושנה (כמובן, לא במובן של abuse) לטובת המילון האולטימטיבי לג'יפאי, תחת הערך "טסים נמוך".

יש למישהו מושג כמה צריך לעלות סט קפיצים חדש? ואם כבר הולכים לדבר כזה, בהינתן העובדה שאין בכיסי הקרוע זוזים להחליף גם בולמים (חוצמזה הם חדשים וטובים מאד), האם מומלץ לבדוק קפיצים אחרים או דווקא של סופה?

ועוד משהו - מה שנראה בתמונה, גם הקדמיים זקוקים לטיפול?

תודה

erezjack
25-01-06, 13:59
תסתכל בשרשור הבא http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5931

-->