PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה ספורטז' מודל 00 ללא טסט שנתיים אחרי כשלון

Tribel
05-06-18, 07:41
שלום,

האם אני צריך בדיקת מעבדה ואם כן,מה צריך להיות מצב הרכב בשביל לעבור אותה (תקין מן הסתם כן,אבל מה הדגשים) ומה העלות שלה?

תודה מראש.

Tribel
05-06-18, 13:51
אף גולש כאן לא עבר בדיקת מעבדה?

נדב ש.
05-06-18, 14:12
לא חושב שצריך בדיקת מעבדה.
אם קיבלת רישיון רכב חדש תשלם אותו, תעשה בדיקת בלמים ומה שצריך כדי לגשת לטסט וזהו.

shmil
05-06-18, 14:44
צריך, וזה אמור להיות רשום ב"תנאים והגבלות" ברשיון החדש שקיבלת או תקבל.
מה בודקים: בגדול, טסט+. כלומר - כמו בטסט, אבל הרבה יותר קפדני. לא תעבור עם קרע בריפוד. לא תעבור עם חור חלודה בבודי.
בקטן - מידות ואלכסונים של הרכב, והתאמה מלאה למידות שלו כשהיה חדש.
אני לא בטוח שמחיר המחירון של קאיה 2000 שווה את הטרחה, אבל זו החלטה שלך.
על מה הוא נכשל בעבר?

Tribel
05-06-18, 15:15
נטען שחסר בורג שמחבר בין הבודי לבין השאסי.
חגורת בטיחות קרועה,החלונות לא עבדו.
מה עלות הבדיקה במעבדה ואיפה יש מעבדות כאלו?

נדב ש.
05-06-18, 15:29
צריך, וזה אמור להיות רשום ב"תנאים והגבלות" ברשיון החדש שקיבלת או תקבל.
מה בודקים: בגדול, טסט+. כלומר - כמו בטסט, אבל הרבה יותר קפדני. לא תעבור עם קרע בריפוד. לא תעבור עם חור חלודה בבודי.
בקטן - מידות ואלכסונים של הרכב, והתאמה מלאה למידות שלו כשהיה חדש.
אני לא בטוח שמחיר המחירון של קאיה 2000 שווה את הטרחה, אבל זו החלטה שלך.
על מה הוא נכשל בעבר?

זה בדוק שצריך בדיקת מעבדה?

אני מכיר רכבים שהיו שנתיים ללא טסט ולא היה צריך, יכול להיות שזה רק "לרכב מיושן".
מציע קודם להוציא רישיון חדש ואז תראה אם צריך.

נמרוד
05-06-18, 15:57
האם אתה מתלבט לפני קניית הרכב?
האם אתה מצפה מהרכב הזה להיות רכב לנסיעה גם יומיומית או שזה רכב פרויקט בשביל הכיף?

בתור רכב שנועד לנסיעה, לא הייתי נוגע ברכב בלי טסט, נקודה. בוודאי לא רכב בלי טסט כבר שנתיים. שהמוכר יתקן את הליקויים, יעביר טסט, ואחרי זה נדבר.

אם בתור רכב פרויקט, ובחרת דווקא בספורטאז' משום מה, אז רכב בלי טסט שנתיים שווה לא יותר מאלפי שקלים בודדים, ערכו בעיקר כתורם חלקים אם אתה לא מצליח להשמיש אותו.

shmil
05-06-18, 16:33
עלות הבדיקה היתה לפני 15 שנים כ-800 ש"ח למיטב זכרוני.
מעבדות יש בטכניון, באמוסך מקסיקו בנתניה ונדמה לי שגם באריאל.
אני מניח שחיפוש באינטרנט ייתן תשובות טובות משלי.

לעניין המעבדה, ייתכן שיש לך עוד קצת זמן שלא תצטרך מעבדה, כי זה יקרה ביום שימלאו לרכב 19 שנים מיום ייצורו. לא מיום העלייה על הכביש - מיום הייצור!
נדב צודק שההגדרה היא לרכב מיושן, אבל ספירת ההתיישנות היא כפי שכתבתי. אתה על הקצה...

Tribel
05-06-18, 16:43
האם אתה מתלבט לפני קניית הרכב?
האם אתה מצפה מהרכב הזה להיות רכב לנסיעה גם יומיומית או שזה רכב פרויקט בשביל הכיף?

בתור רכב שנועד לנסיעה, לא הייתי נוגע ברכב בלי טסט, נקודה. בוודאי לא רכב בלי טסט כבר שנתיים. שהמוכר יתקן את הליקויים, יעביר טסט, ואחרי זה נדבר.

אם בתור רכב פרויקט, ובחרת דווקא בספורטאז' משום מה, אז רכב בלי טסט שנתיים שווה לא יותר מאלפי שקלים בודדים, ערכו בעיקר כתורם חלקים אם אתה לא מצליח להשמיש אותו.

מדובר ברכב שטח ה-1 שלנו, אני והבת זוג שלי קנינו אותו לפני כמה שנים ואיך נאמר את זה בעדינות הקנייה לא הייתה מוצלחת.
חיפשנו רכב שטח בתקציב נמוך והיום אני מבין איזו טעות עשינו.
בכל מקרה,יש הרבה מקום אחסון והוא רכב שימושי כשהוא במצב תקין אז אני מעוניין ליישר קו עד כמה שאוכל ולמכור או לשמור.
תחילה רוצה לדעת עלויות ואם ריאלי להשמיש אותו לפני שממשיכים למכניקה.

עלות הבדיקה היתה לפני 15 שנים כ-800 ש"ח למיטב זכרוני.
מעבדות יש בטכניון, באמוסך מקסיקו בנתניה ונדמה לי שגם באריאל.
אני מניח שחיפוש באינטרנט ייתן תשובות טובות משלי.
לעניין המעבדה, ייתכן שיש לך עוד קצת זמן שלא תצטרך מעבדה, כי זה יקרה ביום שימלאו לרכב 19 שנים מיום ייצורו. לא מיום העלייה על הכביש - מיום הייצור!
נדב צודק שההגדרה היא לרכב מיושן, אבל ספירת ההתיישנות היא כפי שכתבתי. אתה על הקצה...

תודה אני נמצא רבע שעה מאריאל ואחפש בעצמי.
אם ככה יש לי עד דצמבר אלא אם יום יצורו זה לא המודל.
איפה זה מופיע?

נדב ש.
05-06-18, 17:01
הרכבים האלה נימכרים בין 10 ל 15 אלף.
תעשה חשבון של האגרות+תיקונים+אישור מוסך לבלמים, ועוד מה שצריך ותחשוב אם זה משתלם לך.
עקרונית אם הרכב לא זז שנתיים צפה לעוד בעיות, מערכת קירור, גיר אוטומט, וכו', אם הנעת אותו והוא זז מידי פעם אז אולי פחות בעיות אבל עדיין....

Tribel
05-06-18, 17:54
הרכבים האלה נימכרים בין 10 ל 15 אלף.
תעשה חשבון של האגרות+תיקונים+אישור מוסך לבלמים, ועוד מה שצריך ותחשוב אם זה משתלם לך.
עקרונית אם הרכב לא זז שנתיים צפה לעוד בעיות, מערכת קירור, גיר אוטומט, וכו', אם הנעת אותו והוא זז מידי פעם אז אולי פחות בעיות אבל עדיין....
איזה בעיות גיר קשורות בעמידה?

MashberNafshi
05-06-18, 18:13
כפי שכבר העלו את ההשערה הזו, רכב משנת יצור 2000 אינו צריך בדיקת מעבדה.
רק רכב מיושן (https://www.gov.il/he/Departments/Guides/vehicles_licences?chapterIndex=10)(כרגע 1998 ומטה), אשר לא בצע הליכי רישוי למעלה משנתיים ימים, צריך לבצע בד' מעבדה מוסמכת כתנאי לביצוע מבחן תקופתי(טסט).

בדיקת מעבדה ניתן לבצע גם בחלק ממכוני הרישוי. הבדיקה, מן הסתם, תתבצע ע"י בוחן חיצוני.
יש לתאם תור מראש.

119860

נדב ש.
05-06-18, 18:13
כל שמן ומכלולים שעומדים זמן רב מועדים לפורענות, השמן "מתיישן", האטמים ומחזירי שמן מתייבשים.

shmil
05-06-18, 18:29
לא עשרים, תשע עשרה.
בחוק:
"רכב מיושן" –
(1) רכב.... שבמועד חידוש רשיונו מלאו תשע עשרה שנים משנת ייצורו;

Tribel
05-06-18, 18:41
לא עשרים, תשע עשרה.
בחוק:
"רכב מיושן" –

כפי שכבר העלו את ההשערה הזו, רכב משנת יצור 2000 אינו צריך בדיקת מעבדה.
רק רכב מיושן (https://www.gov.il/he/Departments/Guides/vehicles_licences?chapterIndex=10)(כרגע 1998 ומטה), אשר לא בצע הליכי רישוי למעלה משנתיים ימים, צריך לבצע בד' מעבדה מוסמכת כתנאי לביצוע מבחן תקופתי(טסט).

בדיקת מעבדה ניתן לבצע גם בחלק ממכוני הרישוי. הבדיקה, מן הסתם, תתבצע ע"י בוחן חיצוני.
יש לתאם תור מראש.

119860

מעולה מעולה.
תודה רבה לשניכם.

כל שמן ומכלולים שעומדים זמן רב מועדים לפורענות, השמן "מתיישן", האטמים ומחזירי שמן מתייבשים.

שמן מנוע.
נוזל הידראולי יכול להיות לא מוחלף שנים.
לא יודע לגבי עמידה,אבל גם אין לי מה לעשות ונראה איך אתקדם.
החלפה מלאה יכולה לגרור אותך להחלפת דיסקיות וסיפור לא קטן והחלפה חלקית של נוזל ישן ברכב קוריאני גם היא הימור.
להוריד את הגיר זו הרפתקאה,אבל מצד שני המחזיר האחורי של המנוע דולף וזה לא דבר נעים לחיות איתו.

נדב ש.
05-06-18, 19:43
צודק.
בגלל זה אמליץ לך להוציא רישיון רכב זמני(אם אפשר) ממשרד הרישוי, לעשות נסיעה קצרה עם הרכב(אחרי שבדקת והחלפת מה שאפשר) ולבחון את התנהגותו, ואז אולי להחליט מה לעשות.
אל תישכח גם נוזל בלמים סופח לחות ומוריד את יעילות הבלימה.

MashberNafshi
05-06-18, 20:01
לא עשרים, תשע עשרה.
בחוק:
"רכב מיושן" –

הדגש הוא על המילה 'מלאו' - כלומר לאחר שעברו 19 שנים מלאות = החל משנתו ה-20.

Tribel
06-06-18, 08:33
התשובה של משרד הרישוי היא במועד הטסט 2019 מה שאומר עד אפריל.

MashberNafshi
06-06-18, 21:13
אם התקשרת למוקד 5678*, אז הידיעות שלהן בנושא לוקה בחסר.

תתקשר למכון רישוי ותשאל - איזה רכב זקוק השנה ל'אישור רכב מיושן'?
התשובה תהא - רכב ששנת יצורו 1998 ומטה, כלומר רכב שהגיע לגיל 20.
[כך גם לגבי רכב שזקוק ל'אישור בלמים'. התקנה מדברת על רכב שמלאו לו 15 שנים, לכן החל מהשנה ה-16 הוא מציג זאת].

אם התשובה שקבלת הנה שבשנה הבאה עדיין תהא פטור ממעבדה ורק בעוד שנתיים תצטרך זאת(במידה ולא תבצע הליכי רישוי), אזי התשובה הנה נכונה.
זאת מאחר ובעוד שנתיים רכבך יהיה 'מיושן' ויותר משנתיים לא בצעת וצלחת את המבחן התקופתי(טסט).

Tribel
07-06-18, 07:17
אם התקשרת למוקד 5678*, אז הידיעות שלהן בנושא לוקה בחסר.

תתקשר למכון רישוי ותשאל - איזה רכב זקוק השנה ל'אישור רכב מיושן'?
התשובה תהא - רכב ששנת יצורו 1998 ומטה, כלומר רכב שהגיע לגיל 20.
[כך גם לגבי רכב שזקוק ל'אישור בלמים'. התקנה מדברת על רכב שמלאו לו 15 שנים, לכן החל מהשנה ה-16 הוא מציג זאת].

אם התשובה שקבלת הנה שבשנה הבאה עדיין תהא פטור ממעבדה ורק בעוד שנתיים תצטרך זאת(במידה ולא תבצע הליכי רישוי), אזי התשובה הנה נכונה.
זאת מאחר ובעוד שנתיים רכבך יהיה 'מיושן' ויותר משנתיים לא בצעת וצלחת את המבחן התקופתי(טסט).

כן *5678 ואמת,מהתרשמות קצרה היה רושם של שכונה.
הנציגה בכלל שאלה אותי למה אני מתכוון ודיקלמה את מה שכבר נרשם פה,לפחות חידשה שיום ההולדת של הרכב זה בעצם תאריך הטסט.

בכל אופן,לא נראה לי שזה מבחן בידיעת העברית והכוונה היא ל 19 שנים מיום המודל - דהיינו מודל 2000 יחשב רכב מיושן ב 2019 ביום הטסט.
אבל אם אתה צודק,מה טוב.

אני בכל אופן מכוון עד לאפריל 19 כי זה לכל הפחות הדד ליין לפני שאצטרך בדיקת מעבדה.

asafk
07-06-18, 07:55
מנסה לחזור לשאלה בסיסית. כמה כבר שווה כזה רכב? שווה את הכאב ראש?

אסף.

Tribel
07-06-18, 19:12
מנסה לחזור לשאלה בסיסית. כמה כבר שווה כזה רכב? שווה את הכאב ראש?

אסף.
אני לא מחפש להיתעשר.
הרכב הזה עמד יותר ממה שהוא נסע,הסיפור נגרר קרוב לשנתיים ואני רוצה לסיים אותו.
עוד עניין הוא שהרכב שימושי - יש הרבה מקום לאחסון והוא מהנה בשטח,אז כרגע אני מנסה להפוך אותו ל"חוקי" במינימום האפשרי ולהחליט.
למכור לברזל לא מרגיש לי נכון.

shmil
07-06-18, 22:51
להבנתי, הכוונהשאולי כדאי שתחפש ספורטאז אחרת, משנתון דומה , ותעשה משתיהן אחת נורמלית, או לחילופין, שתכיר בהוצאה שכבר הוצאת על הספורטאז' כהוצאה שקועה, שכבר אין דרך להחזיר.
במילים יותר ברורות ובוטות - יכול להיות שמה שתצטרך להשקיע כדי להחזיר אותה לכביש זה יותר ממה שתעלה לך אחרת כזו במצב ניסעה חוקית, או יותר ממה שתוכל לקבל עליה אחרי התיקון.
מקווה שעכשיו הדברים ברורים.

Tribel
08-06-18, 07:18
להבנתי, הכוונהשאולי כדאי שתחפש ספורטאז אחרת, משנתון דומה , ותעשה משתיהן אחת נורמלית, או לחילופין, שתכיר בהוצאה שכבר הוצאת על הספורטאז' כהוצאה שקועה, שכבר אין דרך להחזיר.
במילים יותר ברורות ובוטות - יכול להיות שמה שתצטרך להשקיע כדי להחזיר אותה לכביש זה יותר ממה שתעלה לך אחרת כזו במצב ניסעה חוקית, או יותר ממה שתוכל לקבל עליה אחרי התיקון.
מקווה שעכשיו הדברים ברורים.

ספורטאז משנתון דומה תהיה במצב דומה למה שיש אצלי,את הסכום שאשקיע עדיף להשקיע בהזמנת חלפים חדשים.
כנ"ל לגבי רכב עם רישוי בתוקף.

לגבי ההחזרה לכביש - כרגע אני עומד מול 2 אגרות רישוי ואישור בלמים.
אגרת רישוי עומדת על 1300 שקלים אם אני זוכר.

לגבי התיקונים - במבחן הרישוי האחרון צוין שחסר בורג המחבר בין הבודי לבין השאסי,
ממה שאני רואה חסרות רק הגומיות ואף בורג לא שבור.

כמו כן חגורת בטיחות הנהג צריכה החלפה (כבר ישנה חגורה שצריך להרכיב) ויש התראה של כרית אוויר שמקורה בסליל הגה קרוע,שהוחלף אבל התקלה לא אופסה.
אני מניח שאיפוס התקלה יעלה באזור ה 500 - 600 שקלים.
מעבר לאלה,אצטרך 4 צמיגים חדשים.

אלה הריג'קטים שמונעים ממני לעבור את המבחן.

Tribel
31-07-18, 08:01
החלטתי להעיף את הרכב לברזל או לחלקים.
במידה וימכר בחתיכה האם יש טעם להביא אותו למצב נסיעה?
בכמה הייתם קונים רכב כזה לפירוק? ומה העלות שלו לברזל?
משקלו קצת פחות מ 2 טון.

shmil
31-07-18, 10:34
סוחרי ברזל כמעט לא משלמים היום בשביל פינוי.
מאיפה אתה בארץ?

בקניית כל הרכב קומפלט לפירוק אולי תקבל כמה מאות עד מעט אלפי שקלים לדעתי.
המצב יכול להיות שונה אם אתה יכול למכור חלקים בנפרד, אבל אז אתה צריך מקום אחסון שלא יהיה במרחב הציבורי.

שים תמונות, אולי מישהו מהגולשים ירצה....

Tribel
31-07-18, 12:54
סוחרי ברזל כמעט לא משלמים היום בשביל פינוי.
מאיפה אתה בארץ?

בקניית כל הרכב קומפלט לפירוק אולי תקבל כמה מאות עד מעט אלפי שקלים לדעתי.
המצב יכול להיות שונה אם אתה יכול למכור חלקים בנפרד, אבל אז אתה צריך מקום אחסון שלא יהיה במרחב הציבורי.

שים תמונות, אולי מישהו מהגולשים ירצה....

אני מהשומרון.
בישוב שאני גר אין בעיה עם אחסון במרחב הציבורי,הרכב עומד ברחוב על בוקים כמעט שנה.
אין לי כל כך זמן למכור בחלקים אני רוצה להיפטר ממנו.
באיזה פורום כדאי לפרסם?

שגיא S
31-07-18, 14:53
אני מהשומרון.
בישוב שאני גר אין בעיה עם אחסון במרחב הציבורי,הרכב עומד ברחוב על בוקים כמעט שנה.
אין לי כל כך זמן למכור בחלקים אני רוצה להיפטר ממנו.
באיזה פורום כדאי לפרסם?

תחפש בפייסבוק קבוצות של קאיה ושל ספורטאג' במיוחד.
תנסה לחפש את אריאל גרין - קפיצי יהוד (עבר ליד פתח תקווה) הוא בקטע של ספורטאג'

MashberNafshi
31-07-18, 16:36
המגרטה (https://magreta.co.il/)

Tribel
31-07-18, 22:06
תחפש בפייסבוק קבוצות של קאיה ושל ספורטאג' במיוחד.
תנסה לחפש את אריאל גרין - קפיצי יהוד (עבר ליד פתח תקווה) הוא בקטע של ספורטאג'
תודה אבדוק את הדף הזה ואת אריאל גרין.

המגרטה (https://magreta.co.il/)
חזק! רק המחיר המקסימלי קצת צפוף.

-->