PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאסטר משומש. רשמים עד כה

erby
06-06-18, 23:06
שלום לכולם.

קיבלתי מהעבודה דאסטר. מודל 2015. דיזל ידני. 4*4.
אני ארשום כאן את הקורות אותו למי שמתעניין ברכישת רכב כזה משומש בעתיד.
הרכב נקנה משומש מהטרייד אין של קרסו. עם הסטורית טיפולים מלאה. אחריות מלאה ל20000 ק"מ ואחריות למנוע וגיר לעוד 20000 ק"מ.

אני מציין בהערת אגב שהרכב הזה מחליף אצלי פיאט דובלו 1300 דיזל מודל 2013 אז זו נקודת הייחוס שלי.

הרכב הגיע אלי עם 92000 ק"מ. שמור מאוד. בדיעבד התברר שהגיע לטריידאין מיד ראשונה.
מבחינת תוספות, ברכב יש רק קודן וכיבוי אורות יחד עם הסוויץ. כל השאר ברמת הגימור הנמוכה.

מבחינת מספרים, הרכב נקנה ע"י הטרייד אין ב59000 ש"ח ונמכר לנו ב65000 ש"ח.
מבחינת דלק הדאסטר חסכוני בכ20% ביחס לדובלו. אני מתדלק באותה התדירות אבל מיכל הדלק בדובלו גדול בכ12 ליטר. די משמעותי.

מבחינת תיקונים ושאר ירקות:
אחרי 2000 ק"מ איתו הגעתי למסקנה שלמרות הביקורות אין מצב שהמזגן כה רועש ובקושי מוציא רוח. קניתי פילטר מזגן (40 ש"ח) והחלפתי בחניית הבית. שיפור משמעותי באיכות החיים.
הרכב רועד במהירויות נמוכות. איזון 4 הגלגלים (100 ש"ח). בדיעבד אף אחד מהם לא היה מאוזן. גם כאן יש שיפור אבל נותרה רעידה קלה.
לאחר כ 5000 ק"מ התפוצץ צינור במחלקת הטורבו. נכנסתי למוסך שטרית באשקלון. מורשה דצ'יה. הצינור תוקן בזריזות. פניה ליבואן ומתברר שהתיקון לא במסגרת האחריות. לטענת היבואן מדובר בבלאי. 650 ש"ח.
המפתח החכם שלו הגיע עם כפתורי פיקוד שחוקים. הזמנתי מאיביי כיסוי מפתח חדש (4.5 ש"ח). כמה דק' עבודה והמפתח כמו חדש.

מה יש לסדר:
במסגרת איזון הגלגלים נראה שהבולם האחורי שמאלי מוצף בשמן. יוחלפו בטיפול הבא (ולא. הבולמים לא תחת אחריות הטרייד אין)
ההגה קצת בועט בכביש משובש. ייבדק בטיפול הבא.

סיכום עד כה:
הרכב הרבה יותר נוח מהדובלו. גם נוח לרדת איתו לשבילים ולדרכים משובשות. מבחינת מנוע, הוא משמעותית יותר חזק. לא רע עד כה.
מקווה שבעידכון הבא יהיה בטיפול הבא.

מויש
08-06-18, 12:33
תודה רבה על השיתוף.
מעניין ללמוד איך הרכב מזדקן.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
08-06-18, 15:10
הסיפור עם הצינור שמן לטורבו הוא מעניין מאוד, כי אני מכיר כמה וכמה שכנים שהלך להם טורבו בסביבות 110-120 אלף ק"מ.
ייתכן ויש כשל בצינור מסוים וזה האשם?
כי אם כן זאת בשורה משמחת ותקלה פשוטה לתיקון ולמניעה.

נדב ש.
08-06-18, 15:54
כל כמה ק"מ מחליפים שמן לפי הוראות יצרן?
באיזה דרגת שמן מישתמשים?

ברוב מנועי דיזל טורבו מומלץ לפתוח אגן שמן מנוע ולנקות צינור יניקת השמן כל 100k ק"מ מבוצה ומשקעים.

kd2
08-06-18, 16:03
באיזה טענה היצרן טוען שצינור הטורבו הוא בלאי ?
האם הצרכן הסביר שמבצע טיפולים לפי הספר ולא מצניח את הג'יפ מהרקולסים בסופי השבוע, יכול לגרום להאצה בבלאי של צינור הטורבו ?
האם החלק ברשימת החלקים המתכלים הנבדקת בטיפול שדרתי ?
האם אתה אשם שההנדסה/ייצור של הצינור לא עמדו בציפיות?

שיטת מצליח בעניין הזה תופסת תאוצה מאוד מדאיגה.

(אגב אם מדובר באותו צינור של הפלואנס, שנמצא בחלק העליון הפנימי של המנוע, הוא בוודאות יוצא דרעק מהיצרן ומתחרבן בכל פלואנס בק"מ מאוד נמוך, מניסיון של 4 רכבים שלנו)

asafk
08-06-18, 18:31
הדי.אנ.איי של שירות קרסו כולל מניעת שירות והתחמקות מתיקונים באחריות כדרך חיים. זה שכתוב על האוטו דצ'יה כנראה לא גורם להבדל.
בלאי בצינור שמן? בלאי? אני חושב שמישהו שם אפילו לא מבין את משמעות המילה.
כלומר עצם השימוש בצינור השמן לא מתוכנן לקרות בתקופת האחריות? אולי בכל זאת דצ'יה מכוניות לא הכי מוצלחות?

אסף.

asafk
08-06-18, 18:38
וגם לפי מסמך האחריות שלהם לא מדובר בבלאי.
(כי מבחינה טכנית ולא משפטית... כל דבר ברכב שצריך להחליף הם יכולים לטעון שמדובר בבלאי לפי המסמך, מה שאומר תכלס שאין אחריות)
זה מרגיז אותי ואני מוכן לסייע כעד מומחה בבית משפט אם זה יגיע לשם. (וזה יעלה להם הרבה בהוצאות)

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180608/654f691320f75c00407006092d25172a.jpg

דור אריאל
09-06-18, 08:48
אם אנשי היבואן קוראים פה כדאי להם לתת שרות מעל ומעבר לבעלי הדאסטרים ,
זה הדגם היחיד שמחזיק היום את דאציה בארץ,

אם משווים את 5 החודשים הראשונים של השנה לתקופה המקבילה בשנה שעברה
אז ב 2017 דאסטר היו כ 15% ממכירות דאציה בארץ והיום הם כ 50% מהמכירות של דאציה בארץ

erby
09-06-18, 22:18
119912

זה הצינור.

erby
01-10-18, 02:17
עדכון:
עד כה עשיתי עם הרכב 21000 ק"מ.

ברכב התחילו דפיקות ונקישות מהמרכב התחתון בחלק הקדמי. נסעתי למוסך שטרית באשקלון. אחרי נסיעת מבחן של מנהל המוסך הרכב הושאר לתיקון. אחרי כמה שעות התקשרו. "הרכב מוכן". בכרטיס העבודה נרשם שחוזקו ברגים. קצת מיהרתי ולא היה לי זמן לתחקר מעבר לכך. בכל אופן, הרעשים הפסיקו.

הותקן ברכב וו גרירה. כושר גרירה לנגרר עם בלמים - 1500 ק"ג. ההתקנה בוצעה בטל מערכות באשדוד. סה"כ הוו עם התקנה ובדיקה להגדלת כושר הגרירה - 1900 ש"ח לפני מעמ.

טיפול 110000. במוסך מורשה משרד התחבורה. הוחלפו בולמים אחוריים לבולמים של מונרו. כ 400 ש"ח לבולם לפני עבודה. לתחושתי, אחרי ההחלפה, הבולמים מאחורה רכים מדי. עם תא מטען מלא או נגרר הרכב שוקע באופן מורגש.

הערת אגב לגבי אחריות קרסו:
בעקבות החלפת צינורית הטורבו, שאלתי חבר עם דאסטר בן שנה אם היו לו תקלות ברכב. מסתבר שאחרי 40000 ק"מ התפוצץ לו צינור במע הטורבו והוחלף במסגרת האחריות. שאלתי במוסך שטרית מדוע לא כובדה האחריות גם במקרה שלי. אומר לי מנהל המוסך, האחריות שלך היא מקרסו טרייד אין ולא מקרסו היבואן. קרסו טרייד אין היא חברה נפרדת, ולמעשה האחריות מכסה מנוע וגיר בלבד. כל השאר נחשב בלאי ולכן חבל לך על הזמן. לא מאוד הופתעתי.

גיא
01-10-18, 10:59
מנוע ... זה הרבה חלקים.
מנוע בכללי כולל את הצינורות או רק את הבלוק ? או גם הרינגים או הבורג הקטן משמאל ?...

זה מאד מעצבן ולא ברור.

אבל בכללי אני מקווה שאתה נהנה מהאוטו.

הרעשים והחיזוק ברגים ידוע. כתבתי על זה בשרשור.
זה התת שלדה הקדמית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erby
01-10-18, 16:17
מה לא ברור? ;)
מה שהוא התכוון בעצם זה שבתקלה הבאה ללכת לחפש ת'חברים שלי.
זה לא הפריע לו לשאול למה אני לא מטפל אצלם. הסברתי לו בעדינות שאני לא רואה ערך מוסף בפרמיה שהם גובים אם האחריות לא שווה את הנייר שהיא מודפסת עליו.

גיא
01-10-18, 17:19
מה לא ברור? ;)
מה שהוא התכוון בעצם זה שבתקלה הבאה ללכת לחפש ת'חברים שלי.
זה לא הפריע לו לשאול למה אני לא מטפל אצלם. הסברתי לו בעדינות שאני לא רואה ערך מוסף בפרמיה שהם גובים אם האחריות לא שווה את הנייר שהיא מודפסת עליו.

אכן :(

erby
23-10-18, 18:14
עד כה עברתי עם הרכב 25000 קמ.
הרכב הגיע עם שני צמיגים מקוריים ושניים סיניים אז השבוע החלפתי את ארבעת הצמיגים.
בעקבות שרשור צמיגי הדסטר כאן בפורום התלבטתי אם ללכת על גריפמקס או דומה.
בגלל אופי הנסיעות שלי (85% בכביש.) הוחלט להשאר עם הצמיגים המקוריים (קונטיננטל).
4 צמיגים - 2200 שח.
השיפור בנוחות הנסיעה משמעותי. בעיקר בכבישים משובשים עם סלילה גרועה. בשטח אין הבדל. הכי משמעותי, הרעידות שהיו ברכב בתחילת הנסיעה נעלמו והנסיעה קצת יותר שקטה.
הוחלף שוב פילטר מזגן ( 40 שח הפילטר. עצמית).
נשרפה נורת דרך. שיטת ההחלפה כאן קצת טריקית בהשוואה לדובלו (מזל שאני תמיד עם 2 נורות להחלפה בתא הכפפות...)
התקנתי מצלמת רוורס עם מסך מתקפל (אין מולטימדיה ברכב). 75 שח מבאנגוד. מסתבר שכבל pin באורך 4 מטר לא מספיק. הוזמן כבל הארכה. בדיעבד, אני חושב שהייתי צריך להזמין אלחוטית.
התקנתי חוט חשמל 4 ממ מהמצבר עם פיוז נפרד לתא המטען עם שקע אנדרסון לטובת מקרר. עובד טוב מאוד. אין לרכב בעיה להחזיק מקרר על 0 למשך הלילה.
עם כל ההתעסקות ברכב אני מרוצה מאיכות הפלסטיק. קל לפרק ולהרכיב והניטים מחזיקים מעמד.

גיא
23-10-18, 18:48
מה זה שקע אנדרסון ?
תמונה ?
מאיפה העברת את הכבל ( אני גם העברתי כבל לפני שבוע לטובת מקרר )
ואיזה גודל המקרר ?

תתחדש !

נדב ש.
23-10-18, 19:00
https://www.google.co.il/search?q=שקע+אנדרסון&client=ms-android-om-lge&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFq8Sm6ZzeAhVJM-wKHX2mCV8Q_AUIESgB&biw=360&bih=518#imgrc=dnwnAZdAL8Po_M

- - - Updated - - -

121491

גיא
23-10-18, 19:20
https://www.google.co.il/search?q=שקע+אנדרסון&client=ms-android-om-lge&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFq8Sm6ZzeAhVJM-wKHX2mCV8Q_AUIESgB&biw=360&bih=518#imgrc=dnwnAZdAL8Po_M

- - - Updated - - -

121491

משהו לא הכי עובד לי לאחרונה .. שום לינק לא נפתח לי. לא במחשב ולא בטלפון.
הלינק הזה למשל נראה ככה ( במחשב )

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181023/07ff81ee79f27940629998dd069686b7.jpg

מה מומלץ בשקע הזה ?

נדב ש.
23-10-18, 19:26
בדקתי אחרי ששלחתי, גם לי לא ניפתח.
בגלל זה הורדתי את התמונה לטלפון והעליתי לפה.

גיא
23-10-18, 20:17

[emoji106]

גיא
24-10-18, 00:21

[emoji106]

שחר ממן
26-10-18, 10:45
יש לי כוונה לרכוש במהלך 2019 את ה 4*4 החדש.

מה שמעניין אותי מאחר ואני גורר קרוואן במשקל 1.5 עם בלמים, האם יש מספיק כח למנוע (אני יורד המון לאילת), התנהגות הרכב וכו'.

גיא
26-10-18, 12:11
לדעתי תפתח פוסט חדש על זה כי 1. אין קשר לפוסט הזה 2. סביר שפחות יחשפו לזה ופחות יענו לך.

בגדול אין בעיה. יש אישור למשקל הזה.

erby
26-10-18, 14:23
מנסיוני, עם נגרר במשקל כזה, לרכב אין בעיה למשוך אבל זה בהחלט מורגש. הנגרר שלי קומפקטי יחסית לקראוון ועדיין, לא נעים לעבור את ה90-100 קמש.
אני חושב שבספר הרכב רשום שגרירה צריכה להתבצע במצב 4*4 אוטומטי (האמצעי בבורר).

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

בוזי
26-10-18, 15:14
אם אתה יורד המון לאילת עם קרוואן ששוקל ברישיון 1.5 טון (כמה במציאות? כמה אנשים וציוד ברכב?), אתה רוצה לגרור אותו עם רכב שהיצרן מייעד לגרירת משקל של לפחות 150-200% מהמשקל בפועל.
הדרך לאילת ארוכה וקשה, והדרך חזרה עוד יותר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

נמרוד
26-10-18, 16:09
דאצ'יה דאסטר יכול הכל.
דאצ'יה דאסטר זה צ'אק נוריס של הג'יפים.

איל מ
26-10-18, 16:29
או,
כמה חבל שכתבת צ'אק נוריס....
דאצ'יה דאסטר לא גורר קראוון, הוא מצווה עליו להגיע במבט. (-;
דאצי'ה דאסטר לא צריך נעילה או מהלך מתלה, כדור הארץ מתאיםאת עצמו כדי לפגוש את כל גלגליו......

אני בטוח שאפשר וכדאי להמשיך במקום יעודי באופטופיק. אני פשוט לא מצליח לעצור את עצמי. (כנראה שמקלדות לא עומדות בפני דאצ'יה דאסטר, וכותבות מעצמן.... )

נמרוד
26-10-18, 18:25
זה הקרוואן רודף אחרי דאצ'יה דאסטר כדי לקבל חתימה.

erby
15-12-18, 22:28
עד כה עשיתי איתו 35,000 קמ.
בוצע טיפול קטן. הוחלפו שמן, פילטר שמן ןאויר. אני משתדל לעשות כל 10-12 אלף קמ ולא לפי הנחיות היצרן.
בנוסף, מצאתי מה הפיצ'ר הכי מעצבן ברכב. אם נוסעים רוורס אחרי שהפעלת מגבים, גם המגב האחורי נכנס לפעולה. זה מעצבן כי כל בוקר כשאני יוצא לעבודה אני שוטף את השמשה הקדמית ואז האחורי מתחיל לעבוד על יבש... בקטנה.

השבוע נסעתי עם המשפחה לסופש באילת. עם קמפר ששוקל להערכתי כ 1.4 טון. להפתעתי הרכב סחב בצורה סבירה ובלי דרמות. (ירדתי ועליתי דרך מצפה רמון וכביש 12) מה שכן צריכת הדלק עלתה מאוד מאוד מאוד.... להערכתי 1 ל11 גג.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

גיא
15-12-18, 23:02
הקטע עם הוישר האחורי. היה לי את זה גם בקיה. בהחלט מעצבן.

גם אני עושה טיפול כל 10 אלפים.

מוטי ג.
15-12-18, 23:21
זורק רעיון, במידה וזה לא ניתן להגדרה איפה שהוא (ברכב שלי זה ניתן להגדרה)
תוסיפו מתג בקו לכיוון המנוע של הישר האחורי שימנע את הפעלת המנוע.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

erby
14-02-19, 22:52
131000 קמ על השעון. הכנסתי את הדסטר לטיפול.
מאחר וחזרו קצת הדפיקות מתחת למרכב ביקשתי שיחזקו את ברגי התת שלדה. הדפיקות פסקו עד הפעם הבאה.
לפני כ4000 קמ שוב נשרפה נורת דרך צד שמאל. הוחלפה במקום. לא מבין למה, אבל בצד שמאל נשרפות בתדירות יותר גבוהה. למרות שזה רנו, ההחלפה פשוטה וקלה.

מקווה לעדכן שוב בטיפול הבא.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

erby
22-05-19, 19:34
143,000 ק"מ. בוצע טיפול קטן.
החלפתי פילטר מזגן עצמאית. פעם ראשונה שאני מוצא עלים בתוך בית הפילטר.
לקראת הקיץ נבדק המזגן לחוסר בגז. יצא תקין.

הכפתור של פתיחת תא המטען נלחץ קשה מאוד. ריססתי wd 40. חזר לתפקד רגיל. חשדתי שנכנסים מים לדלת בגלל שכבר קרה לי שהדלת לא נסגרה בטריקה. מסתבר שאני חייב להפסיק לשטוף את הרכב בעבודה עם גרניק. מתחת ללוחית רישוי יש חורים שנעשו עם ברגי פח, וחודרים מים. מבעס.

מקווה לעדכן בטיפול הבא. עושים טיימינג.

yovavz
22-05-19, 20:11
143,000 ק"מ. בוצע טיפול קטן.
החלפתי פילטר מזגן עצמאית. פעם ראשונה שאני מוצא עלים בתוך בית הפילטר.
לקראת הקיץ נבדק המזגן לחוסר בגז. יצא תקין.

הכפתור של פתיחת תא המטען נלחץ קשה מאוד. ריססתי wd 40. חזר לתפקד רגיל. חשדתי שנכנסים מים לדלת בגלל שכבר קרה לי שהדלת לא נסגרה בטריקה. מסתבר שאני חייב להפסיק לשטוף את הרכב בעבודה עם גרניק. מתחת ללוחית רישוי יש חורים שנעשו עם ברגי פח, וחודרים מים. מבעס.

מקווה לעדכן בטיפול הבא. עושים טיימינג.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalkטיימינג בדאסטר זה כל 120k או כל 4 שנים

erby
23-05-19, 22:23
למיטב ידיעתי, טיימינג עושים כל 80k קמ.

גיא
24-05-19, 00:31
120.אאה בספר נהג

נדב ש.
24-05-19, 10:48
אז תבדוק בהיסטוריה אם עשו ב 80k ואם לא אל תחכה עוד רגע אחד אפילו.

erby
28-05-19, 22:09
עידכון.
טיימינג עושים ב120000.
המוסך לא עשה כי " זה אותו מנוע כמו בקנגו ושם עושים ב150000".
ביום ראשון עבדתי מהבית. ביום שני הרכב נכנס למוסך והוחלפה רצועת טיימינג ומשאבת מים. קיט מקורי.
בעקבות השירשור השכן, בטיפול הבא יוחלף שמן גיר (כבר שאלתי את המוסכניק בטיפול הקודם. " ברכב הזה לא מחליפים שמן גיר. זה רק עושה בעיות").

ולא. אני לא יכול להחליף מוסך. כאמור, זה רכב של מקום העבודה.

גיא
28-05-19, 22:20
זה מסוג הדברים שלא רק מעצבנים .. אלא גם עלולים להוציא שם רע מאד לאוטו.

כי ׳יש בעיות בגיר׳ .... למה יש בעיות בגיר? כי לא מחליפים שמן למרות שהיצרן אומר שצריך .. כי זה גורם לבעיות ...;(

יאוש.

לפחות אתה אישית מודע ולוחץ ... מה עם אלו שלא יודעים ולא קוראים פה ... חבל על הזמן.

ys101
10-07-19, 22:52
איך המזגן?
מקרר מספיק גם בימים חמים?

גיא
10-07-19, 23:34
כן ...

אבל המפוח עושה רעש

ys101
11-07-19, 00:08
כן ...

אבל המפוח עושה רעש

תודה,
אני מבין שאין לזה פתרון.

erby
12-07-19, 20:20
בתחילת הקיץ היתה לי תחושה שהמזגן חלש. בקשתי במוסך שיבדקו, היה גז. בדקתי עם מדחום כשהחיישן בתוך תעלת האיוורור, המזגן מקרר היטב . אז החלפתי פילטר מזגן. נראה לי שזה מונע מהמפוח להתאמץ.
בכלל, אני מחליף פילטר מזגן כל 20,000 קמ. אני לא יודע אם זה בגלל מיקום שאיבת האויר אבל הוא יוצא מלוכלך מאוד.

erby
16-07-19, 13:20
זו טמפ המזגן אצלי. כשהרכב עומד מונע, עולה קצת לאיזור ה8 מעלות.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190716/9d11570b6d4ffaf6a8589c1aae004733.jpg

סירקין
16-07-19, 13:58
איך הוא מחזירק מעמד בפנים? לא מתפרק גם?

גיא
16-07-19, 15:06
אתה מתכוון לדש בורד ?

אצלי אחת המכוניות הראשונות בארץ אם לא הראשןנה.

הכל תקין ושמיש. שום קירשוקים ושום דבר לא התפרק ..

erby
22-07-19, 08:27
התקלקלה ידית אורות. שמעתי על התופעה מחבר. חשבתי שזה קורה בגלל התקנות מקומיות (אצלי ברכב הותקן רק וו גרירה וקודן) ולכן אצלי הכל בסדר. התבדתי.
הסמפטום: אורות ראשיים כבים ללא התראה או שכבים אם מעלים לאורות גבוהים/מדליקים וינקר.
תאורת לוח השעונים לא מושפעת מהתקלה ובפעם הראשונה שזה קרה לקח לי כמה שניות להבין שמשהו לא בסדר.
התיקון אורך 3 דק. מחיר הידית 680 שח לפני מעמ ויש רק מקורית.
הותקנה במוסך בלמס קרן אור בקרית גת. לדברי החשמלאי " זו מחלה בדצ'יה. עוד כמה חודשים היא תתקלקל שוב".

גיא
22-07-19, 08:41
כן

קרה אצלי גם. הוחלף באחריות לפני כמה שנים ..
יש באיביי במחיר מצחיק.

בואצאפ יש לינקים לזה.

המשוטט
22-07-19, 09:40
מה גורם לתקלה ?

האם הזרם לפנסים עובר דרך הידית?
אולי שווה להתקין ריליי

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

shay yheo may
22-08-19, 23:11
עידכון.
טיימינג עושים ב120000.
המוסך לא עשה כי " זה אותו מנוע כמו בקנגו ושם עושים ב150000".
ביום ראשון עבדתי מהבית. ביום שני הרכב נכנס למוסך והוחלפה רצועת טיימינג ומשאבת מים. קיט מקורי.
בעקבות השירשור השכן, בטיפול הבא יוחלף שמן גיר (כבר שאלתי את המוסכניק בטיפול הקודם. " ברכב הזה לא מחליפים שמן גיר. זה רק עושה בעיות").

ולא. אני לא יכול להחליף מוסך. כאמור, זה רכב של מקום העבודה.

מה הייתה העלות של החלפת טימינג ומשאבת מים?

erby
03-10-19, 09:38
עלות הטיימינג כולל עבודה, קיט מקורי, משאבת מים ורצועת אביזרים 2200 ש"ח לפני מעמ.

erby
16-12-19, 17:54
עדכון:

הרכב עם 172000 ק"מ.

נקנתה באיביי והותקנה משענת יד בין המושבים בקדמיים. מבחינת איכות מרגישה כמו ג'אנק סיני אבל עושה את העבודה. נחמד שיש עוד מקום אחסון קטן במשענת עצמה. בכלל יש לרכב בעיה מבחינת אחסון בכלל וכוסות קפה בפרט. אני עובד על משהו.

מאז הטיפול האחרון הרכב עבר טיפול קטן והחלפת שמן גיר.
מאז החלפת שמן הגיר מעבר ההילוכים קשה בבוקר כשהמנוע קר.
יש לי תחושה שהשמן שהוחלף לא תואם את הנדרש במקור.

מישהו יודע מה סוג השמן גיר בדאסטר דיזל 4*4 מודל 2015?

בעיה נוספת שמטרידה אותי, אני לעיתים גורר עם הרכב נגרר טון +. בגלל המתלים הרכים מאחור הרכב שוקע והיצול רוכן ומעביר עוד יותר משקל לחלק האחורי של הרכב.
לא מעניינת אותי הגבהה אבל אני מעוניין להקשיח בצורה משמעותית את הקפיצים מאחור. הייתי שמח אם היו כריות אויר כמו ברכבים אמריקאיים.
האם יש קפיץ קשיח יותר תואם מקור שאוכל להכניס במקום המקורי? אולי של ניסן פייתפנדר?

GodsFather
16-12-19, 18:10
יש 3 מקומות לכוסות קפה, כמה עוד צריך? [emoji6]

לגבי השמן - ספר רכב?

קיט הגבהה מגיע עם קפיצים מוקשחים ומכאן שאמור להוות הפתרון הנכון. לחילופין ספייסרים יגביהו בלי להקשיח, לטוב ולרע. המחיר בהתאם.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

asafk
16-12-19, 19:08
הנגרר אמור להעמיס את התפוח במשקל קטן, לא יותר מ 50 עד 75 ק''ג. אם הרכב שוקע משמעותית, משהו לא בסדר בהעמסה של הנגרר.

אסף.

yovavz
16-12-19, 19:25
בעיה נוספת שמטרידה אותי, אני לעיתים גורר עם הרכב נגרר טון +. בגלל המתלים הרכים מאחור הרכב שוקע והיצול רוכן ומעביר עוד יותר משקל לחלק האחורי של הרכב.
לא מעניינת אותי הגבהה אבל אני מעוניין להקשיח בצורה משמעותית את הקפיצים מאחור. הייתי שמח אם היו כריות אויר כמו ברכבים אמריקאיים.
האם יש קפיץ קשיח יותר תואם מקור שאוכל להכניס במקום המקורי? אולי של ניסן פייתפנדר?היה סביב שישחור מבצע ש'רץ' בווטצאפים של הדאסטרים על בולמים + קפיצים של פדרס ואחת האופציות היתה, אאל"ט, עם קפיצי HD - כך שכנראה יש אופציה של קפיצים קשיחים יותר המותאמים לדאסטר.

גיא
16-12-19, 19:26
לעניות דעתי כל קפיצי ההגבהה זה hd.

erby
16-12-19, 19:40
הנגרר אמור להעמיס את התפוח במשקל קטן, לא יותר מ 50 עד 75 ק''ג. אם הרכב שוקע משמעותית, משהו לא בסדר בהעמסה של הנגרר.

אסף.הנגרר תקין.
גם כשלא עמוס הוא הוא רוכן. הרכב מאוד מאוד רך מאחורה. בטנדר לדוג' זה לא קורה.

asafk
16-12-19, 19:48
אולי הנגרר תקין אבל ההעמסה עלולה להיות עם עודף משקל קדימה.
כשהנגרר עמוס אתה יכול להרים את הייצול?
כשבנאדם לא כבד עומד על התפוח הדאסטר שוקע אותו דבר?

אסף.

נדב ש.
16-12-19, 20:17
לעניות דעתי כל קפיצי ההגבהה זה hd.

לא.

erby
18-12-19, 21:42
אולי הנגרר תקין אבל ההעמסה עלולה להיות עם עודף משקל קדימה.
כשהנגרר עמוס אתה יכול להרים את הייצול?
כשבנאדם לא כבד עומד על התפוח הדאסטר שוקע אותו דבר?

אסף.גם כשהנגרר ריק, כבד לי להרים את היצול.
עשיתי כעצתך ועמדתי על תפוח הגרירה. הרכב עם מעט מאוד ציוד מאחור (2 ארגזי תחמושת. אחד עם כלים והשני פקל קפה)
אני שוקל כ70 קג. הרכב שקע מעט. אולי ס"מ. אם אני קצת זז הוא נע בהתאם. אני מעריך שכשהוא עמוס (לפעמים סוחב 150-170 קג. מדוד) המצב גרוע יותר.
בולמים מאחורה הוחלפו למונרו לפני כשנה.

אני לא רוצה להגביה את הרכב. רק הקשחה של הקפיצים מאחור. אין פיתרון פשוט של קפיצים באותה מידה רק קשיחים יותר?

yovavz
18-12-19, 21:54
אני לא רוצה להגביה את הרכב. רק הקשחה של הקפיצים מאחור. אין פיתרון פשוט של קפיצים באותה מידה רק קשיחים יותר?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalkברגע ששמת קפיץ קשיח יותר באותה מידה, הרכב יכול לכווץ אותו פחות במצב מנוחה/עמידה וככה נוצרת הגבהה ביחס לקפיץ המקורי - זה בא ביחד...

איל מ
18-12-19, 22:24
נשמע שהבעיה בנגרר ולא ברכב.

נדב ש.
18-12-19, 22:34
נשמע שהבעיה בנגרר ולא ברכב.

גם אני חושב ככה.
איזה ניגרר זה? מי ייצר אותו?

erby
19-12-19, 00:17
אחד של ווינגולד והשני אנגלי. איפור וויליאמס.

erby
15-05-20, 20:45
עידכון: טיפול 190,000 וטסט.
הרכב ניגש לטסט באיחור של חודשיים.
הרג'קט היחיד - להחליף זוג צמיגים קדמיים.
בפנצ'ריה בקשתי שיחליפו את כל ה4. בכל זאת עשו כבר 90,000 קמ.
הותקנו צמיגי בריג'סטון. התחושה היא שהם יותר קשיחים מהקונטיננטל שהם החליפו.
בזמן פירוק הצמיגים שמתי לב שבולם קדמי אחד נוזל מאוד והגומיה קרועה. לא עלו על זה בטסט.
אחרי הטסט נגשתי לטיפול ובנוסף הוחלפו בולמים קדמיים. 450 שח לצד כולל כרית בולם לפני עבודה.
משם לכיוון פרונט ועכשיו ההגה לא רועד במהירויות כביש 6. בעיה שהטריפה אותי מאחר ואיזון הגלגלים היה תקין.

תקרית מרגיזה שהיתה לי לפני כמה שבועות. פנצ'ר בגלגל. כנראה שבפנצ'ריה שברו את חיישן האויר במהלך הפירוק. (החיישן שידר עד שהגעתי ושינה את צבע הנורה לאדום כשהותקן הצמיג ללא חיישן. לזכותם יאמר שהגעתי לפנצ'ריה מדדה על 20 קמ"ש כשהצמיג כמעט פלאט וסיכוי קלוש מאוד אבל עדיין קיים שנשבר על מדרגה בכניסה למוסך.)
400 שח עולה החיישן. הותקן בפנצ'ריה הקבועה שלי.

בעיה נוספת שצצה, הגומיות שמתחת לגגון המקורי מתפוררות. המשמעות היא רעשי רוח חזקים בנסיעה מעל 70 קמ"ש.
עדיין לא בררתי עלויות אבל במרשתת לא מצאתי אפילו מקט.
אעדכן כשאמצא. ההחלפה נראית פשוטה.

Asaf-a
16-05-20, 15:00
איזה בריג'סטון התקנת?
יש עידכונים על דגם בריג'סטון AT חדש שאמור להתאים גם לפורסטר, שעדיפים בשטח על הקונטיננטל ATR, האם אלו הקונטיננטל שהיו לך?

יש פשרה ניכרת בכביש במעבר ל בריג'סטון?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

erby
16-05-20, 19:08
הקונטי הקודמים היו זהים למקוריים.
הברידג'סטון הם turanza. כביש. הפנצרמאכער לא מצא צמיגי חצי שטח בדירוג מהירות תואם לרישיון.
לא התעקשתי כי מה60,000 קמ שאני עושה בשנה, אולי 500 הם בשטח.

erby
25-05-20, 15:16
צרות באות בצרורות.
נסעתי מצומת האלה לכיוון גוש עציון. בעליות לפני מחסום ג'בע הורגשה האטה משמעותית והרכב החל לצפצף.
נדלקה נורת מנוע צהובה ונורת אזהרה כללית באדום שמשמעה אי אפשר להמשיך בנסיעה עד לטיפול בבעיה.
עצירה בצד. עיון בספר רכב, ועולה שיש בעיה במערכת לטיפול בזיהום האויר.
טלפון לגרר. הגיע תוך שעה ורבע. אחרי כשעה וחצי אנחנו במוסך.
הדיאגנוזה: צריך להחליף אינטרקולר.
בקיצור, כ2500 שח כולל עבודה.
בתמונה האינטרקולר הישן עם נזילת שמן. המוסכניק טוען שנזילת שמן גורמת לשריפת סולר לא יעילה ולכן נדלקו הנורות הרלוונטיות.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200525/eb361f6e5fa82e32a11299283883268a.jpg

גיא
25-05-20, 15:38
לא אפשרי לנקות את השמן מתוך המכלול ולהחזיר אותו לאוטו ?

erby
25-05-20, 17:18
הוא אומר שיש חור בחלק התחתון, הרטוב. והאמת, עם כל הפלסטיק הזה, אני בספק אם אפשר לתקן את זה.

opl
25-05-20, 18:59
שמן מגיע לאינטרקולר (ברכבים שאני מכיר) דרך נשם המנוע שמחובר בין מכסה שסתומים לאחרי הפילטר. בכל רכב תקין יש שמן באינטרקולר ברמה כזו או אחרת ואפשר לנקות אחת ל-. אפשר גם להרכיב תפסן שמן. האינטרקולר אצלך לא הוחלף להבנתי כי נזל ממנו שמן, הוא הוחלף כי יש בו חור, והעדות לחור הזה היא שאריות השמן שנדף החוצה. לחץ האוויר ירד והחיישנים זיהו את הנפילה.

החור הוא בפלסטיק? יש סדק?

גיא
25-05-20, 19:07
סדקים במצנן ביניים זה משהו מוכר וקורה פעם ב .. כבר הוחלף בלא מעט דאסטרים. לא זה העניין.

השאלה היא לגבי שמן שהגיע כאמור מהנשם והצטבר וסותם את המצנן ביניים... כמו בקטעוני 50 סמ"ק שם אפשר היה וגם צריך פעם ב .. לנקות את המפלט שנסתם משמן.

opl
25-05-20, 19:15
לא מאמין שנסתם משהו... אלה רק שאריות.

גיא
25-05-20, 19:34
לא מאמין שנסתם משהו... אלה רק שאריות.

אז כנראה רק הסדקים.

erby
25-05-20, 20:56
שמן מגיע לאינטרקולר (ברכבים שאני מכיר) דרך נשם המנוע שמחובר בין מכסה שסתומים לאחרי הפילטר. בכל רכב תקין יש שמן באינטרקולר ברמה כזו או אחרת ואפשר לנקות אחת ל-. אפשר גם להרכיב תפסן שמן. האינטרקולר אצלך לא הוחלף להבנתי כי נזל ממנו שמן, הוא הוחלף כי יש בו חור, והעדות לחור הזה היא שאריות השמן שנדף החוצה. לחץ האוויר ירד והחיישנים זיהו את הנפילה.

החור הוא בפלסטיק? יש סדק?

ברור.
עשיתי סמתוכה... הוא הוחלף בגלל החור.
לא ראיתי את הסדק או החור.

זה רכב עבודה. מקום העבודה שלי קונה רכבים משומשים ולוקח את הסיכון שיהיו תקלות. הבעיה היא לא עלות התיקון אלא העובדה שהתקלה גרמה ל3 עובדים לא לעשות את העבודה שלהם באותו היום.
גם אם היה חור באלומיניום, וניתן היה לרתך, הייתי מחליף. כי זה עוד זמן במוסך ובשביל הסיכוי הדל שהתיקון לא יהיה מוצלח אני מעדיף להחליף.

-->