PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ניסאן טרנו כרכב שני לטיולים - בירור לפני קניה

I. Shlomo
10-06-18, 12:43
בס"ד

שלום.

פותח פה שרשור בגלל היעודיות של הקבוצה.

אני רוצה לקנות רכב טרנו ידני כרכב שני לטיולים.

מאפיינים: ידני ארוך 2.4 שנה 96.

המטרה שלי רכב לטייל איתו בלי לחשוש יותר מידי על הרס הרכב. עבירות בינוני +.

אשמח לשמוע חוות דעת מאנשים שיש או שהיה להם טרנו כזה.

תודה מראש.

שלמה.

נמרוד
13-06-18, 12:13
לא רואה בעייה. יש הרבה כאלו בשוק והמחיר שלהם מצחיק, 10-15 אלף שקל, וזה לטובים שנוסעים עם טסט בתוקף. תקנה ידני, תוודא שהמזגן עובד טוב, מערכת קירור תקינה, ואתה יכול להנות מטיולים בסביבה הקרובה שלך בכיף.

גיא
13-06-18, 12:53
אוטו מאד נחמד. היה לי קצר לפני כמה שנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
13-06-18, 13:42
טראנו הוא בחירה מצויינת - אוטו פשוט וטוב.

הבנזין 2.4 הגיע רק עם גיר ידני.
מודל 96 היו בכלל רק ידניים. גם הבנזין וגם הדיזל.

אל תצפה לביצועים מרטיטים - גם כשהיה חדש הוא לא היה בחזית הטכנולוגיה/ביצועים/עבירות.
גם אל תבנה על אמינות גבוהה. פשוט כי הוא כבר בן 22. דברים קטנים יתקלקלו כל הזמן בגלל הגיל והקילומטרים - אבל זה ככה בכל רכב בגיל הזה.

מצד שני הוא אוטו זול והוא פשוט. מעבר למערכת ההזרקה ולאבזרים חשמליים בתא הנוסעים, אין בו תחכומים אלקטרוניים מיותרים וזה רק לטובה. יש חלקים בפירוקיות, רוב המוסכים יידעו להסתדר איתו ואם יש לך ידיים טובות וחוש טכני מינימלי, גם אתה תסתדר לבד עם רוב הדברים הקטנים (טיפולים, תיקונים קלים).

קח בחשבון 2 טסטים בשנה ושצריך להיזהר מניידות משרד התחבורע - כי זה אוטו ישן.

לטיולים ברמת בינוני+ (וכל עוד הוא תקין אין מה לפחד לנסוע רחוק) לא צריך שום שיפורים ושום שינויים. צמיגי שטח טובים וזהו. סע וטייל ותהנה.

asafk
13-06-18, 19:52
הצמיגים קטנים ממש. הפרונט רגיש חלש ושביר.
מנגנון קלאצ' מטופש שבולט מתחת לרכב.
חוץ מזה - אוטו של בדואים שאפשר לתחזק עם חוט ברזל ופטיש.
'טוב' לא הייתי קורא לו. אפשר להסתפק ב'פשוט' ו 'זול', וגם 'עושה את העבודה'.

אסף.

נדב ש.
13-06-18, 20:46
הצמיגים קטנים ממש. הפרונט רגיש חלש ושביר.
מנגנון קלאצ' מטופש שבולט מתחת לרכב.
חוץ מזה - אוטו של בדואים שאפשר לתחזק עם חוט ברזל ופטיש.
'טוב' לא הייתי קורא לו. אפשר להסתפק ב'פשוט' ו 'זול', וגם 'עושה את העבודה'.

אסף.

+1
היה לי כזה 96 דיזל לפני יותר מעשור, אותם מכלולים כמו הבנזין.
הפרונט של מאזדה 2(יש מצב של המאזדה יותר חזק), משולשים שנישברים או ניתלשים מהשילדה(התבריג של הברגים נימצא בשילדה) ואז באמת הסתבכת, כל זה בשימוש של חצי שנה+/- ששימש רק לטיולים במסלולים המוכרים בעיקר לדרום.
סה"כ אמין אם לא תילחץ עליו ותיסע בשבילים.

nirs
13-06-18, 21:05
+1
היה לי כזה 96 דיזל לפני יותר מעשור, אותם מכלולים כמו הבנזין.
הפרונט של מאזדה 2(יש מצב של המאזדה יותר חזק), משולשים שנישברים או ניתלשים מהשילדה(התבריג של הברגים נימצא בשילדה) ואז באמת הסתבכת, כל זה בשימוש של חצי שנה+/- ששימש רק לטיולים במסלולים המוכרים בעיקר לדרום.
סה"כ אמין אם לא תילחץ עליו ותיסע בשבילים.

+2
הפרונט עשוי מזבל עופות (בזמנו אצלי ״נשבר״).
הבנזין חלש מאוד.
לדעתי גם הטרופר וגם פאגרו עדיפים עליו.

גיא
13-06-18, 21:54
דווקא שלי לא נשבר ;)
עד היום אני רואה אותו מסתובב בחיפה.

טיפה הגזמתם.

דרור ברלי
14-06-18, 10:06
"רק" טיפה הגזימו....

הגבהות מוגזמות, הגדלות צמיגים, פה ושם קפיצות והופ - יש נזקים.... ואז האוטו הופך ל"לא טוב".

עכשיו בוא נרד לפרטים
"גלגלים ממש קטנים" - 235/75/15=29 אינץ'. אלה המקוריים שלו. מידה זהה לפאג'רו דיזל מאותן שנים, זהה לסופה צבאית סטנדרטית...
כן, זה לא גדול. אבל גם האוטו לא גדול. למי שלא מחפש עבירויות, זה סביר. אפשר לחיות עם זה. יצא לי לעשות אחלה של טיולים בעבירות לא פשוטה עם טראנו סטנדרטיים והכל היה מצוין.

"פרונט חלש" - אני מכיר אוטו יפני אחר, שעולה לפחות פי 4, עם פרונט שקורס וגלגלים קדמיים שמתעופפים ממנו. אבל שם המשפחה שלו יותר נחשב... בעצם, אם אני חושב על פרונטים IFS אחרים ברכבי שטח, אני מגלה שרובם לא כאלה מוצלחים. זה חלש, וההוא קורס, וזה שובר מוטות היגוי, וההוא שובר בולג'וינטים, ובזה זויות הקמבר משתנות אם מגביהים... אז מה עוד חדש? כולנו כבר יודעים ש-IFS זה לא להיט ושבשטח סרן חי עדיף בכל פרמטר. אבל IFS זה מה שיש. מי שלא מתאים לו IFS - שיחפש לו סופה/סיקס/היילקס ישן/רנגלר/דיפנדר - וישלם.

"אוטו של בדואים שאפשר לתקן עם פטיש וחוט ברזל" - זה רק לטובה. הבדואים יודעים משהו על מכוניות. זה אומר שהוא פשוט ואמין.

אני מסכים שטראנו אף פעם לא היה ה-SUV הטוב ביותר. אם אני זוכר טוב, הוא תמיד סיים אחרון בכל מבחן השוואתי. קטן יותר, צר, פחות נוח, פחות עביר. מתלים לא מאוזנים טוב. אבל הוא יותר פשוט ולכן שורד וזה אומר הכל. לכן הוא דווקא כן "טוב".

ולסיום קצת פרופורציות - מדובר כאן על רכב שטח בן 22 ב-10-15K... למה אתם מצפים ממנו בדיוק?
לכן אני אומר - מי שרוצה טראנו כרכב טיולים זול למשפחה, ללא יומרות מטורפות - להעדיף אחד סטנדרטי. להתרחק מהגבהות ומשינויים שלא בטוח שעושים טוב לאוטו, להתרחק מצמיגים גדולים (31 זה גדול מבחינתו). הוא לא מתמודד יפה עם שיפורים כאלה. מה שיש במקור זה מספיק והותר וישמור על אמינות ושרידות טובות.

ד ו ר ו ן
14-06-18, 16:44
הבדואים יודעים משהו על מכוניות. זה אומר שהוא פשוט ואמין.

כמה טרנו ראית ליד מאהלים בדואים?
הרבה פאגרו ישנים, היילקסים סופות ולנדקרוזר אבל אני לא זוכר יותר מידי טראנו.

אפילו ניבה וטריוס ואחד שבכלל הלך רחוק ונוסע על דיפנדר ראיתי..
ואנשי אל עזאזמה ששומו שמיים שתו נס-קפה עם חלב ויש להם פאנל סולרי ומצלמת אבטחה על מוט האוהל (אמיתי לגמרי),
התקלקלו הבדואים.

הכיבוש משחית והבדואים השתכנזו בלבלבלהה..

GodsFather
14-06-18, 18:08
"רק" טיפה הגזימו....

הגבהות מוגזמות, הגדלות צמיגים, פה ושם קפיצות והופ - יש נזקים.... ואז האוטו הופך ל"לא טוב".

עכשיו בוא נרד לפרטים
"גלגלים ממש קטנים" - 235/75/15=29 אינץ'. אלה המקוריים שלו. מידה זהה לפאג'רו דיזל מאותן שנים, זהה לסופה צבאית סטנדרטית...
כן, זה לא גדול. אבל גם האוטו לא גדול. למי שלא מחפש עבירויות, זה סביר. אפשר לחיות עם זה. יצא לי לעשות אחלה של טיולים בעבירות לא פשוטה עם טראנו סטנדרטיים והכל היה מצוין.

"פרונט חלש" - אני מכיר אוטו יפני אחר, שעולה לפחות פי 4, עם פרונט שקורס וגלגלים קדמיים שמתעופפים ממנו. אבל שם המשפחה שלו יותר נחשב... בעצם, אם אני חושב על פרונטים IFS אחרים ברכבי שטח, אני מגלה שרובם לא כאלה מוצלחים. זה חלש, וההוא קורס, וזה שובר מוטות היגוי, וההוא שובר בולג'וינטים, ובזה זויות הקמבר משתנות אם מגביהים... אז מה עוד חדש? כולנו כבר יודעים ש-IFS זה לא להיט ושבשטח סרן חי עדיף בכל פרמטר. אבל IFS זה מה שיש. מי שלא מתאים לו IFS - שיחפש לו סופה/סיקס/היילקס ישן/רנגלר/דיפנדר - וישלם.

"אוטו של בדואים שאפשר לתקן עם פטיש וחוט ברזל" - זה רק לטובה. הבדואים יודעים משהו על מכוניות. זה אומר שהוא פשוט ואמין.

אני מסכים שטראנו אף פעם לא היה ה-SUV הטוב ביותר. אם אני זוכר טוב, הוא תמיד סיים אחרון בכל מבחן השוואתי. קטן יותר, צר, פחות נוח, פחות עביר. מתלים לא מאוזנים טוב. אבל הוא יותר פשוט ולכן שורד וזה אומר הכל. לכן הוא דווקא כן "טוב".

ולסיום קצת פרופורציות - מדובר כאן על רכב שטח בן 22 ב-10-15K... למה אתם מצפים ממנו בדיוק?
לכן אני אומר - מי שרוצה טראנו כרכב טיולים זול למשפחה, ללא יומרות מטורפות - להעדיף אחד סטנדרטי. להתרחק מהגבהות ומשינויים שלא בטוח שעושים טוב לאוטו, להתרחק מצמיגים גדולים (31 זה גדול מבחינתו). הוא לא מתמודד יפה עם שיפורים כאלה. מה שיש במקור זה מספיק והותר וישמור על אמינות ושרידות טובות.ונעילה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
14-06-18, 22:58
כמה טרנו ראית ליד מאהלים בדואים?
הרבה פאגרו ישנים, היילקסים סופות ולנדקרוזר אבל אני לא זוכר יותר מידי טראנו.

אפילו ניבה וטריוס ואחד שבכלל הלך רחוק ונוסע על דיפנדר ראיתי..
ואנשי אל עזאזמה ששומו שמיים שתו נס-קפה עם חלב ויש להם פאנל סולרי ומצלמת אבטחה על מוט האוהל (אמיתי לגמרי),
התקלקלו הבדואים.

הכיבוש משחית והבדואים השתכנזו בלבלבלהה..

אסף אמר. לא אני.
אבל ברצינות - ראיתי לא מעט טראנואים אצלם. וגם אצל הבנידודים הפלסטינים שבאים מדרום הר חברון לגנוב משהו באיזורי צפירה-מעלה עוזי. גרוטאות אבל נוסעות.

כן, אפשר להוסיף גם נעילה. אבל בשביל מה? האוטו זול, אחלה בית ספר לנהיגת שטח, שיישאר כזה.

asafk
15-06-18, 09:20
מבחינת גודל גלגל, חוסן הפרונט, מרווח גחון - די כמו דאסטר. זה קטן וחלש עבור מה שיש לו שאיפות שטח.
אבל כן. זה אחלה בתור משהו בסיסי להתחיל איתו. זול לאחזקה. אמר לי מישהו "לא אוכל לא שותה. רק טיפולים וסע". אבל הוא לא באמת נסע בשטח. רק בשבילים ליד המאהל...

אסף.

ד ו ר ו ן
15-06-18, 09:23
ראיתי הרבה טראנו עם 31, זה לא היה סוג של אבזור מקור?

נדב ש.
15-06-18, 10:04
לא מידה מאושרת.

נמרוד
15-06-18, 10:08
להזכירכם בימים ההם היתה הוראה כתובה וברורה למכוני רידוי שמידה 31/10.5R15 מותרת "לכל הטנדרים והג'יפים".

לא היה אוטו-דאטה ולא נעליים. כל טנדר וכל ג'יפ יכל לרשום 31 במקום. עשיתי את זה בעצמי לשלושה כלים, השלישי בשנת 2006.

נדב ש.
15-06-18, 10:24
לא זוכר... אבל יש מצב...
אכן הרכבתי ונסעתי עם 31 והגבהה, טוב זה לא עשה לו...
חצי שנה +/- הספיק לי והוא עף...

andy.shaked
15-06-18, 10:59
רוב הטראנו בשנתונים האלו כבר עם צמיגים מאושרים 31 ברשיון
את הפרונט אפשר לשפר ויש הרבה חומר על זה במועדון טראנו.
סך הכל רכב אמין ופשוט לתחזוקה.
מזגן על הפנים למי שזה חשוב
תצטרף למועדון ותמצא את כל המידע הרלוונטי

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

גיא
15-06-18, 11:13
אני אהיה ההוא שלא כיף איתו במסיבות ... זה לא דאסטר כי יש לו low וכי יש לו מנוע 2.7 וכי יש לא תא מטען קטן וכי הוא ישן ...

אבל כל מקום שרציתי נסעתי. כולל מעלה גודרים או איך שניקרא ליד הר אדיר. שמשום מה הוזהרתי לא לנסוע לשם עם הדאסטר.

כמו שאני נוסע לכל מקום שאני רוצה עם הדאסטר.
למעשה אני בין הבודדים שיכול להשוות ;)

אל תחשוש מטראנו. אחלה אוטו.
צילום מפב׳ 2010
רמה׳ג

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180615/e67905092b6c104945c05cb604d89cc1.jpg

נדב ש.
15-06-18, 12:05
אני אהיה ההוא שלא כיף איתו במסיבות ... זה לא דאסטר כי יש לו low וכי יש לו מנוע 2.7 וכי יש לא תא מטען קטן וכי הוא ישן ...

אבל כל מקום שרציתי נסעתי. כולל מעלה גודרים או איך שניקרא ליד הר אדיר. שמשום מה הוזהרתי לא לנסוע לשם עם הדאסטר.

כמו שאני נוסע לכל מקום שאני רוצה עם הדאסטר.
למעשה אני בין הבודדים שיכול להשוות ;)

אל תחשוש מטראנו. אחלה אוטו.
צילום מפב׳ 2010
רמה׳ג

בתמונה אתה כמעט ללא שינויים(הגבהה, צמיגים).
המודל זה 97/8/9 עם אינטרקולר ומנוע יותר חזק.

אתה לא נוסע בדאסטר לאן שאתה רוצה, כזכור לי עדיין לא עשית את המסלולים שרצית והיתלבטת לגביהם(פרצים, ולא זוכר מה עוד).

נדב ש.
15-06-18, 12:11
רוב הטראנו בשנתונים האלו כבר עם צמיגים מאושרים 31 ברשיון
את הפרונט אפשר לשפר ויש הרבה חומר על זה במועדון טראנו.
סך הכל רכב אמין ופשוט לתחזוקה.
מזגן על הפנים למי שזה חשוב
תצטרף למועדון ותמצא את כל המידע הרלוונטי

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

מכיר את השינויים, ובזמנו היה לי חבר ששינה משולשים עליונים ועוד, כל זה לא משנה את העובדה שהתבריג של המשולש נימצא בשילדת הרכב, למעשה אין בורג ואום, מה שאומר לרכב עם ifs שמוגבה ועם צמיגים 31 כיוון פרונט לעיתים תכופות, ובשלב מסויים ההברגות יטחנו שם.

אם לזה מצאו פיתרון במועדון טראנו תירשום פה שיהיה תיעוד.

ראיתי כבר כאלה שקדחו בשילדה והרכיבו בורג בדוך מצד אחד לשני עם אום.
וגם כאלה שריתכו אום.

גיא
15-06-18, 13:04
בתמונה אתה כמעט ללא שינויים(הגבהה, צמיגים).
המודל זה 97/8/9 עם אינטרקולר ומנוע יותר חזק.

אתה לא נוסע בדאסטר לאן שאתה רוצה, כזכור לי עדיין לא עשית את המסלולים שרצית והיתלבטת לגביהם(פרצים, ולא זוכר מה עוד).

אני חושב שהיה 96 או 97
עם חלון גג ידני ואינטרקולר.
מקורי. לגמרי. אחרי התלבטות שמתי לו צמיגי חצי חצי ... קניתי מספר צמרת שהחליף על גולף בלי גג ..

עכשיו שאני נזכר לטראנו יש גם 4 על 4 אמיתי. פול טיים. בלי מצמדים מפוקחי מחשב שמחליטים לבד אם תעלה את המדרגה או תחסום את המיר ותלך להכין קפה.

את פרצים עליון לא עשיתי כי לא יצא.
זה עדיין בתכנית.

אני מצהיר פה. ובועז יוכל לצטט מאוחר יותר. לכל מקום שרציתי. נסעתי.

נדב ש.
15-06-18, 13:48
פנסים עגולים מ 97'.
הבעיה זה הלוקרים האוטומטיים, באותה תקופה עוד היו מתפקדים, היום לא בטוח.

גיא
15-06-18, 14:27
קניתי עם אחד לא תקין.
החלפתי מיד לידניים .. ומאז לא שמעתי מהם.

asypeer
15-06-18, 14:37
האם דאסטר עלה את המדרגה במעלה אברהם? עלה את מדרגת נקרות? ירד את ורדית?
כי טראנו עתיק עלה בלי הרבה דראמה את שתיהן וכמו כדורגל ירד ללא נזקים בורדית.

גיא
15-06-18, 17:50
לגבי נקרות יש תשובה משמחת

בכל השאר אני אישית לא ביקרתי עם הדאסטר.
בורדית פעם אחרונה עליתי עם הסמוראי ..

מעלה אברהם זה במכתש הקטן ?
אם כן אני מאמין שלא תהיה בעיה. לפחות לא לפי מה שאני מכיר ורואה ביוטיוב.

עלינו יותר גרועים ממנו.

ואתה מפספס את כל הנקודה. שוב. פותח השירשור לא ביקש עיצה לרכב עבירות הכי קשוח שאפשר וזה בכל מקרה לא טראנו.
הוא רוצה לטייל. וכמו שניסיתי להראות כבר כמה פעמים. לטייל אפשר גם עם סובארו. לא חייבים למסןע לכמריר בשביל לטייל. אפשר ... נכון. אבל אפשר גם מקומות אחרים.

אולי זה לא מתאים לך אישית אבל יש אחרים שזה כן יתאים להם.

הם נהנים מהטיול והקומזיץ ולא רק מלנצח את ורדית.

דרור ברלי
15-06-18, 18:04
פורסטרים עלו במעלה אברהם.
דאסטר בלי בעיה בכלל.

ונחזור לטראנו. הזכרון שלכם קצת קצר.
בסוף הניינטיז/תחילת ה-2000 טראנו היה ה-4X4 הכי נמכר בישראל. והוא SUV אמיתי עם שילדת סולם, הילוך כוח וסרן אחורי חי עם מהלך מצוין ויכולות שטח אמיתיות מצויינות.
ב-2001 עליתי עם רכב הדגמה סטנדרטי מהאולם את מעלה הצינור בקלות שדי הפתיעה אותי. אז ירדנו ועליתי שוב.
וזה שכנע שני קולגות מהעיתון לנסות גם. אחד מהם לא ג'יפאי בכלל. ועם הסברים וכיוונים אפילו הוא הצליח. בלי נזקים. זה מספיק טוב לכם?
ללא ספק, אז הצינור היה פחות רצחני מהיום. ובכל זאת, לא יזיקו קצת פרופורציות וקצת כבוד. זה לא אוטו רע בכלל. ללא ספק פאג'רו או טרופר יותר טובים, אבל זה לא מוריד ממנו ומיכולותיו.

כמודל 96' עם 22 שנות ותק לא צריכות להיות יותר מדי ציפיות ממנו. SUV יפניים בסגנון הזה בד"כ לא שורדים גיל כזה כמו סופה או דיפנדר.
מצד שני בשביל מה שמקבלים ב-10-15K?... זה מעל ומעבר. אם הייתי מחפש רכב לטיולי שטח משפחתיים רגועים עם יכולת אמיתית בתקציב מוגבל, לא הייתי מתלבט.

נדב ש.
15-06-18, 18:04
פותח השירשור רק ציין שמתכנן עבירות בינוני+, לדעתי זה אומר לפחות הגבהה וצמיגים נורמליים, לא יודע אם טרנו ישן וחבוט מתאים למשימה בלי שינויים או השקעה.

דרור ברלי
15-06-18, 18:07
אחרי פורסטר הוא ירגיש שדרוג גדול ביכולות.

גיא
15-06-18, 20:01
פותח השירשור רק ציין שמתכנן עבירות בינוני+, לדעתי זה אומר לפחות הגבהה וצמיגים נורמליים, לא יודע אם טרנו ישן וחבוט מתאים למשימה בלי שינויים או השקעה.

עבירות בינונית פלוס ...
לפי ההגדרה של מי ?

שלי ?
שלך ?
של גיתאי ?
של עמוד ענן ?

יש לבאי האתר הזה נטיה לחשוב בשביל אחרים מנקודת מבט צרה שלהם.

כמו שניסו לשכנע אותי שאין מצב לטייל עם דאסטר ..

עכשיו אתם משכנעים את פותח שירשור שאין מצב לטייל עם טראנו ( טרנספר, low, סרן חי ועוד ...)

סירייסלי ???

נדב ש.
15-06-18, 20:41
אתה צודק, אני לא יודע לאיזה רמת עבירות הוא מתכוון.

אבל יש מסלולים שכמעט כל ג׳יפאי מכיר וגם יודע מה צריך כדי לצלוח אותם, עובדה שהוא כנראה ויתר על הפורסטר בשביל אותם מסלולים.

גיא
15-06-18, 20:57
ועדיין הטראנו לצורך הדיון עביר עשרות מונים יותר מהפורסטר ביום הכי טוב שלו.

לא שאני אומר שרק טראנו וכו׳... אבל צריך להרגע קצת עם הנחישות. אפשר לטייל עם הרבה דברים שפה באתר לא יעלו על הדעת ... ראיתי בדרך לקניון הלבן טיוגאן למשל ... מי חשב על זה ? והוא הגיע וטייל וחזר ... עבירות זה משהו אחר אצל כל אחד.

בוזי
16-06-18, 22:46
השאלה החשובה צריכה להיות, לא אם הרכב יעלה בכוחות עצמו מדרגה זו או אחרת, כי במקרה הגרוע החבר'ה ימשכו אותו שני מטר, אלא האם הרכב יחזור הביתה על הגלגלים שלו או על גבי גרר .
לעיתים קרובות רכבים שנקנו בזול לא מתוחזקים כראוי. אם בגלל שנקנו ע"י תפרנים חסרי תקציב מלכתחילה, ואם בגלל שהבעלים לא מוצא לנכון להשקיע אלפי שקלים על תיקון יסודי ואיכותי ברכב ששווה תריסר אלפים. כך יוצא שלפעמים מחליפים חלק תקול בחלק מפירוק, שאורך חייו הצפוי לא ידוע, ואולי גם הוא לא תקין.
לכן יש לבדוק היטב את הרכב לפני הקנייה, לטפל בצורה יסודית בריג׳קטים שעלולים להשבית או בטיחותיים, לבדוק ולטפל כנ"ל לפני ואחרי כל טיול.
זול זה לא יהיה. אבל גם חילוץ מהשטח + מונית מהנגב לתל אביב זה לא זול ולא כיף.

דרור ברלי
17-06-18, 10:26
לעיתים קרובות רכבים שנקנו בזול לא מתוחזקים כראוי.
זול זה לא יהיה. אבל גם חילוץ מהשטח + מונית מהנגב לתל אביב זה לא זול ולא כיף.

אני יכול לגלות לך, לא ממש בסוד, שלפעמים גם רכבים שניקנו ביוקר רב, כולל אלה מהמותגים רבי ההילה והמוניטין, לא מתוחזקים כראוי. לעתים אפילו ברשלנות פושעת. לעתים נמכרים ממש לפני הטיפול הגדול והיקר. זה שבו משלמים סכומים של חמש ספרות על מה שבשפת הכת ההיא מכונה "בלאי טבעי"...:rolleyes:

אז מה עניין שמיטה להר סיני?

פות"ש רוצה לקנות טראנו. טראנו הוא לא רכב השטח הטוב בעולם. גם לא הטוב ביותר שנמכר בישראל.
אבל אני ממש בעד טראנו כי לטעמי הוא תמורה גדולה וטובה למעט כסף. יחסית.

עכשיו שיתאמץ קצת וימצא אחד שתוחזק כהלכה. יש כאלה. וכן - מוטב לשלם עוד כמה אלפים תמורת רכב מתוחזק ושמור ולא להתפתות לנבלה בזול שתבלה בעיקר במוסכים. אבל זו כבר עצה שנכונה לכל אוטו משומש בעולם.

nirs
17-06-18, 10:55
פות״ש הגדיר עבירות בינונית +.
אם ניקח, כדוגמא, את מעלה רמון כעונה להגדרה זאת,
עליה של טראנו ישן נושן במעלה זה מתכון לצרות...

דרור ברלי
17-06-18, 11:11
פות״ש הגדיר עבירות בינונית +.
אם ניקח, כדוגמא, את מעלה רמון כעונה להגדרה זאת,
עליה של טראנו ישן נושן במעלה זה מתכון לצרות...

מעלה רמון הוא קשה ומאתגר לכלי רכב סטנדרטיים.
שלא יתחילו כאן כל מיני גיבורים בעיני עצמם להתרברב "בינוני", "קלי קלות" וכו' וכו'...

יש מצב שיהיה לטראנו קשה שם? אולי.
מכיר גם כלי רכב עם מוניטין גדול יותר מטראנו שהתקשו.
מכיר הרבה יותר גיבורים ומשופרים ושחצנים וחדשים מהניילון שכשלו וגם נשברו.

מה עניין הגיל לתפקודו של הרכב במעלה?
אם הוא מתוחזק, הכל יהיה בסדר. מקסימום לא יצליח לעלות בכוחות עצמו. יצטרך עזרה בבנייה, משיכה מכננת וכו'. חלק מכללי המשחק.
מה שבטוח זה שאין שום סיבה לשבור משהו. מי שמתחרע, ישבור. מי שמסרב להכיר בעובדה שנכשל וסתם נותן יותר גז - ישבור. זו כבר לא אשמת האוטו.

יש כל כך הרבה משתנים שמשפיעים. וכמובן ליכולת הנהיגה ולנסיון יש משקל גדול.

נדב ש.
17-06-18, 11:48
גם בלי "להיתחרע" אחרי 2, 3 טיולים כאלה של מעלות או טיפוס מדרגות הוא יצטרך כיוון פרונט....או טיפול בפרונט... ועל הפרונט שם כבר פירטתי מה יש, מדבר מניסיון, אפשר להגיד מר, נכון זה היה לפני הרבה שנים אבל גם הרכב אז היה בערך 10 שנים על הכביש ובמצב טוב, אצלי היה מוגבה ועם 31, לא יודע אם זה המצב גם לרכב סטנדרטי.
עכשיו ניזכרתי שגם החלפתי גיר ידני בערך ב 250k ק'מ ודיברו על זה שהיה להם איזה מחלה, בקיצור בחצי שנה עלה הרבה כסף בתיקונים.
בסוף מכרתי אותו הלאה בפחות מחצי מהמחיר שלו(שהיה גבוה אז) אחרי החלפת גיר, אבל רק בגלל הבעיה בפרונט שהקונה ידע עליה.

גיא
17-06-18, 12:45
גם בלי "להיתחרע" אחרי 2, 3 טיולים כאלה של מעלות או טיפוס מדרגות הוא יצטרך כיוון פרונט....או טיפול בפרונט... ועל הפרונט שם כבר פירטתי מה יש, מדבר מניסיון, אפשר להגיד מר, נכון זה היה לפני הרבה שנים אבל גם הרכב אז היה בערך 10 שנים על הכביש ובמצב טוב, אצלי היה מוגבה ועם 31, לא יודע אם זה המצב גם לרכב סטנדרטי.
עכשיו ניזכרתי שגם החלפתי גיר ידני בערך ב 250k ק'מ ודיברו על זה שהיה להם איזה מחלה, בקיצור בחצי שנה עלה הרבה כסף בתיקונים.
בסוף מכרתי אותו הלאה בפחות מחצי מהמחיר שלו(שהיה גבוה אז) אחרי החלפת גיר, אבל רק בגלל הבעיה בפרונט שהקונה ידע עליה.

רציני .. ?
היה לי את האוטו 3 שנים .. החלפתי צמיגים כי היו גמורים .. החלפתי מד זרימת אויר שמת .. ותוקנו חוטים של מד נקישות או חיישן גל ארכובה או משהו .. וזהו.
טיפולים. וסולר ..

וטייליתי איתו, בכל הארץ.

מי שהורס את האוטו כל 3 טיולים .. לא יודע לנהוג.

נדב ש.
17-06-18, 12:55
אתה לא היית מוגבה ובלי 31, זה כנראה מה שפירק את הפרונט העדין, וכן המעלות המוכרים, גם חורשן, בין היתר עוזי, שבזמנו היה מעלה ולא כמו היום, אני זוכר חבורה של דיסקואים שירדו והיסתכלו עליי בתדהמה... אמרו לי אל תנסה... נכון קצת פירפר, קצת נילחם אבל עלה, אל תישכח שהיינו צעירים וכמעט בלי ניסיון ועם אגו להוכיח משהו.

דרור ברלי
17-06-18, 14:20
אההה....

היית צעיר.
וחסר נסיון.
והאגו שלך הוביל אותך במקום השכל.
אז מה הוכחת ולמי?....
אתה עוד בסדר. כי אני מכיר אישית מקרוב מישהו שפעם, כשהיה צעיר, האגו שלו הוביל אותו לטפס בנ.ג יומיים אחרי גשם.
זה מישהו שאני מאוד אוהב. למזלו הוא הצליח, והוא מתדיין איתך עכשיו...:rolleyes:
היום כשאני חכם בדיעבד, אני מזהיר מלקיחת סיכונים נמהרים על בסיס לחץ חברתי ואגו....

עכשיו ברצינות - הטראנו שלך לא היה עולה בעוזי עם צמיגי 235 הרגילים?
אני מבטיח לך שאם היום אתה תטייל בטראנו, לא תצטרך כיוון פרונט אחרי כל 3 טיולים. גם לא אחרי 30 טיולים.

וגם כל סיפורי הגדלת הצמיגים זה אחלה - כבר שנים אני מזהיר שיש לזה מחיר - אז תנו קצת קרדיט למהנדסי היצרן...
אני לא אומר לא להגדיל, רק להיות מודע לבעיות שזה מביא איתו.

נדב ש.
17-06-18, 15:13
אההה....

היית צעיר.
וחסר נסיון.
והאגו שלך הוביל אותך במקום השכל.
אז מה הוכחת ולמי?....
אתה עוד בסדר. כי אני מכיר אישית מקרוב מישהו שפעם, כשהיה צעיר, האגו שלו הוביל אותו לטפס בנ.ג יומיים אחרי גשם.
זה מישהו שאני מאוד אוהב. למזלו הוא הצליח, והוא מתדיין איתך עכשיו...:rolleyes:
היום כשאני חכם בדיעבד, אני מזהיר מלקיחת סיכונים נמהרים על בסיס לחץ חברתי ואגו....

צודק... וכנ"ל(וטיפסתי בנ.ג בזמנו, לא יעשה שוב בחיים שלי)... וגם לא מתבייש להיסתובב אחורה וללכת בדרך אחרת...

עכשיו ברצינות - הטראנו שלך לא היה עולה בעוזי עם צמיגי 235 הרגילים?
אני מבטיח לך שאם היום אתה תטייל בטראנו, לא תצטרך כיוון פרונט אחרי כל 3 טיולים. גם לא אחרי 30 טיולים.

כנראה שהיום יעבור, לגבי הפרונט יעידו בעלי טרנו על תדירות הכיוון שעושים.
יכול להעיד על הטרופר הארוך שהיה לי לפני הדיסקו, בערך כל שנה צריך(או שהייתי ניגש רק לבדוק), כי כשאתה נועל צמיג יקר לא בא לך לשחוק אותו, ומה לעשות כשמטיילים בתדירות גבוהה גם החלקים השונים מתבלים וצריכים החלפה, וכשאתה מחליף אז הכל משתנה שם, שחיקה של בוקסות, תפוחים וכו', בטרופר זה עסק לא יקר 350 שח לסט תפוחי הגה של ac delco וכו'.

וגם כל סיפורי הגדלת הצמיגים זה אחלה - כבר שנים אני מזהיר שיש לזה מחיר - אז תנו קצת קרדיט למהנדסי היצרן...
אני לא אומר לא להגדיל, רק להיות מודע לבעיות שזה מביא איתו.

צודק.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 16:57
אתם קצת מפתיעים כאן עם האמירות לגבי הרגישות של הטראנו..

לחבר היו 2, מהדגמים הראשוניים ואחריכן עם ה-2.7דיזל, שניהם סטנדרטיים למעט מיגון, טיילנו הרבה יחד והרכב נסע יפה מאד.

אני מתחבר הרבה יותר לתיאורים של גיא, זה מה שאני זוכר, ומצד שני עברו אי-אלו שנים (בכיוון של +10..).

מה שאתם אומרים בתכלס זה שהרכב מזדקן לא טוב?

גיא
17-06-18, 17:03
מה שהם אומרים ( נדב ...) זה שעם השנים אנשים נהיים מפונקים [emoji6]
עדינים ..
לומדים לנהןג .. והורסים פחות.

כשאתה מרסק את האוטו על המדרגה של ורדית אתה שובר אותו .. חרא אוטו .... כשאתה מתבגר אתה נמנע מהמרדגה או נוסע שם הרבה יותר לאט .. ואז פתאום האוטו שורד הרבה יותר טוב
[emoji6]

ד ו ר ו ן
17-06-18, 17:07
הזיכרון שלי היה בתקופה שאת העליות עשינו בכוונה בכיוון עלייה, לא ירידה.. ומסלול טיול היה כמעט בלי עצירות במשך היום.

ולא זכורה לי אף קטסטרופה עם הטראנו.

נדב ש.
17-06-18, 17:38
מה שהם אומרים ( נדב ...) זה שעם השנים אנשים נהיים מפונקים [emoji6]
עדינים ..
לומדים לנהןג .. והורסים פחות.

כשאתה מרסק את האוטו על המדרגה של ורדית אתה שובר אותו .. חרא אוטו .... כשאתה מתבגר אתה נמנע מהמרדגה או נוסע שם הרבה יותר לאט .. ואז פתאום האוטו שורד הרבה יותר טוב
[emoji6]

אני רוצה לשמוע דעה ממישהו שבעל טרנו כיום שנוסע עם 31 ומוגבה ולא ממישהו שנסע סטנדרטי בלי שום שינוי.

דרור צודק ב 100% , הגדלת צמיגים ושינויים מכבידים על הרכב, ואתם אולי לא מבינים כמה.

איפה ראית שכתבתי חרא אוטו? אני לעולם לא מאשים את הרכב, רק את המשתמש, בין אם הוא אחראי לשינויים ובין אם הוא לוקח את הרכב לקצה.
וכנראה שהמסלולים שלך הם לא המסלולים שלי, כל אחד מה שטוב לו.

וגם היום(לפני פחות משנה) ביקרתי בזיק, מתוך קבוצה של 4 כלים רק רנגלר משופר מאוד עלה, מה לעשות, אנחנו יוצאים הרבה לטיולים בלי נשים ובלי ילדים, כשהחבר'ה מבקשים לעשות מעלה כזה או אחר ת'פדל, מי שמתנגד פשוט לא יגיע מראש, ומי שיגיע ולא מתאים לו ילך מסביב שבמקרה הזה הלכו דרך נחל חווה ישירות למאגורות נחש צמא, קרה משהו?
בשביל מה אנשים מגדילים צמיגים בכמה מידות ומגביהים את הרכב? ליופי? לא נראה לי.
אם לא מנצלים את השינויים והכסף שהשקיעו אז כולם היו כנראה נוסעים בדאסטר וחוששים ממסלול כזה ואחר.

גיא
17-06-18, 17:38
עזוב דורון.

זה עידן אחר. היום אי אפשר לטייל אלא אם זה ג׳יפ או טרופר.

נדב ש.
17-06-18, 17:54
עזוב דורון.

זה עידן אחר. היום אי אפשר לטייל אלא אם זה ג׳יפ או טרופר.

שוב אתה מסלף את דברי.
תאמין לי שאני מצדיע לך איך שאתה מטייל, באמת.
לא חושב שיש לי את האומץ לעשות את זה, אני התרגלתי לרכבי שטח, כאלה suv עם low אמיתי, צריך לשנות פאזה בראש כדי לעשות טיולים עם ג׳יפון.

גיא
17-06-18, 18:03
טראנו זה לא ג׳יפון

נדב ש.
17-06-18, 18:11
זה לא ג׳יפון, ויש לו נתונים טובים, אבל שוב, כסטנדרטי לא חושב שמתאים לשטח בינוני+ כהגדרת פותח השירשור(שנכון שאני לא יודע מה הוא הגדיר כבינוני+) שנחכה שיגיב למה התכוון.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 18:26
דרור צודק ב 100% , הגדלת צמיגים ושינויים מכבידים על הרכב, ואתם אולי לא מבינים כמה.
.
מבינים טוב מאד ואתה צריך להשקיע קצת יותר בקריאה.
אף אחד לא חולק על דרור באמירה הזו, ולא התייחסנו בכלל לסוגיית הגדלת הצמיגים.

כתבתי שבשורה התחתונה מה שעולה זה שפעם, הוא היה יופי, ועם השנים, הרכב הזה לא מזדקן בצורה טובה.

גיא זוכר את ימי הביכורים בצורה חיובית, וגם אני, ועכשיו די ברור ממי שצברו קמ עם הרכב שהוא מתקשה במבחן השנים.

נדב ש.
17-06-18, 18:36
מבינים טוב מאד ואתה צריך להשקיע קצת יותר בקריאה.
אף אחד לא חולק על דרור באמירה הזו, ולא התייחסנו בכלל לסוגיית הגדלת הצמיגים.

כתבתי שבשורה התחתונה מה שעולה זה שפעם, הוא היה יופי, ועם השנים, הרכב הזה לא מזדקן בצורה טובה.

גיא זוכר את ימי הביכורים בצורה חיובית, וגם אני, ועכשיו די ברור ממי שצברו קמ עם הרכב שהוא מתקשה במבחן השנים.

הפוך, תיקרא טוב מה כתבתי, ומה רוצה פותח השירשור מהרכב.
הכשל של הפרונט הוא תוצאה ישירה של שינויים ברכב, הגבהה וצמיגים גדולים ב 3 מידות, כרכב סטנדרטי כנראה שאין לו בעיה, אבל אם הוא מייעד אותו לטיולים בלבד ורמה בינוני+ ספק אם סטנדרטי יתאים, במיוחד בגילו.

גיא
17-06-18, 19:07
כשהוא היה אצלי הוא היה בן 14-15
כבר לא צעיר

דרור ברלי
17-06-18, 19:08
ברצינות, איזה רכב "שורד יפה את מבחן השנים"?

אני אגיד לכם: אף רכב.
אוטו זה מוצר מתכלה.
השנים והקילומטרים ומזג האויר לא עושים לו טוב.

כולם מזדקנים. כולם מתחילים להתפרק ולדרוש יותר תחזוקה.

אני חוזר שוב - מתחילים להתפלמס כאן על רכב שטח בן 22 עם 300-400K ק"מ במקרה הטוב, ב-10-15K?...
זה אוטו לטיולים בלבד. לא ליומיום. וזה ברור גם לפות"ש שיהיו לו תקלות!
ברור לו שייכנס למוסך כמה פעמים בשנה או לחילופין, אם הוא מאלה שמתקנים דברים לבד, ברור לו שהוא עומד לבלות זמן איכות מתחת לאוטו לפחות אחת לחודש-חודשיים.

אבל כל רכב בגיל ובק"מ הזה יתנהג ככה. גם אלה ששם המשפחה שלהם מתחיל ב-"ט".
מי שמתכנן רכישה של אוטו בגיל הזה במחיר כזה לוקח את זה בחשבון ואם לא - הרומן הזה יהיה קצר מאוד ומהר מאוד שוב נראה כאן מודעת למכירה בס"ד....

assafy
17-06-18, 19:25
אין לי טראנו אבל בהחלט יוצא לי לטייל עם טראנואים ובימים אלו.
עשוש, עוזי, ערוגות, נביאים, קומות, צין וכו' עושים בלי בעיה ובלי לשבור. הרכבים מין הסתם רכבי טיולים בלבד ובתיחזוק עצמי בעיקר.
לזיק לא הייתי קורא עבירות בינונית פלוס.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 19:27
אוטו זה מוצר מתכלה.
השנים והקילומטרים ומזג האויר לא עושים לו טוב..
דרור,
לא אמרתי שורד יפה, להיפך, אמרתי שמהמידע שעולה היום לגבי הרכב הזה, הזכרונות טובים כשהיה כבן 10, ועכשיו, עוד10 שנים קדימה הוא לא מזדקן בצורה יפה.

מי שורד בצורה יפה?
שורד זה לא נשאר דוגמן אלא ממשיך להתקיים ולנסוע.

כמה שהרכב יותר רובוסטי ויותר פשוט, הוא שורד יותר טוב יחסית-וזה תמיד יהיה יחסי, לרכב פחות רובוסטי באותם תנאים.

ולפי מה שאומרים כאן, אז כנראה טראנו פחות.

ishc
17-06-18, 19:32

אוטו זה מוצר מתכלה.
השנים והקילומטרים ומזג האויר לא עושים לו טוב.

כולם מזדקנים. כולם מתחילים להתפרק ולדרוש יותר תחזוקה.

אני חוזר שוב - מתחילים להתפלמס כאן על רכב שטח בן 22 עם 300-400K ק"מ במקרה הטוב, ב-10-15K?...
זה אוטו לטיולים בלבד. לא ליומיום. וזה ברור גם לפות"ש שיהיו לו תקלות!
ברור לו שייכנס למוסך כמה פעמים בשנה או לחילופין, אם הוא מאלה שמתקנים דברים לבד, ברור לו שהוא עומד לבלות זמן איכות מתחת לאוטו לפחות אחת לחודש-חודשיים.

אבל כל רכב בגיל ובק"מ הזה יתנהג ככה. גם אלה ששם המשפחה שלהם מתחיל ב-"ט".
מי שמתכנן רכישה של אוטו בגיל הזה במחיר כזה לוקח את זה בחשבון ואם לא - הרומן הזה יהיה קצר מאוד ומהר מאוד שוב נראה כאן מודעת למכירה בס"ד....

+1+1+1+1

ד ו ר ו ן
17-06-18, 19:42
הפוך, תיקרא טוב מה כתבתי, ומה רוצה פותח השירשור מהרכב.

מה הפוך?
אתה כל הזמן מסובב את הטקסט כדי שיתאים לתשובה, זה לא עובד ככה.

אני וגיא התייחסנו לרכב סטנדרטי, ואתה למשופר.
זה לא מבטל אחד את השני ולא פוסל.

עלתה השאלה על משמעות לשיפורים, וכבסיס לשיפור מתייחסים גם לסטנדרטי.. משם מתחילים.

עולם השיפורים פרוץ בצורה שאתה בקלות יכול ליפול על נבלה מלאת קיצורי דרך, ואתה יכול לבחור בסטנדרטי.
וכאן היה מפתיע לשמוע שגם הסטנדרטי לא מחזיר מעמד.

נדב ש.
17-06-18, 20:01
מה הפוך?
אתה כל הזמן מסובב את הטקסט כדי שיתאים לתשובה, זה לא עובד ככה.

אני וגיא התייחסנו לרכב סטנדרטי, ואתה למשופר.
זה לא מבטל אחד את השני ולא פוסל.

עלתה השאלה על משמעות לשיפורים, וכבסיס לשיפור מתייחסים גם לסטנדרטי.. משם מתחילים.

עולם השיפורים פרוץ בצורה שאתה בקלות יכול ליפול על נבלה מלאת קיצורי דרך, ואתה יכול לבחור בסטנדרטי.
וכאן היה מפתיע לשמוע שגם הסטנדרטי לא מחזיר מעמד.

תפסיק להשמיץ.
אני לא מסובב כלום ודבק רק במה שכתבתי, תחזור להתחלה וקרא שוב אם בא לך.
רשמתי גם לגיא, הוא לא שינה כלום באוטו וזה ואופי הטיולים שלו כנראה מה שגרמו לו לשרוד.

זה כן מבטל אחד את השני במידה מסויימת, וכתבת בעצמך, מה לעשות יש הבדל גדול במיוחד בכלי הזה בין משופר לסטנדרטי.
אתה מכיר אותו מקרוב? פירקת פעם פרונט כזה וראית איך הוא בנוי?
גם אני וגם אסף ו-nirs כתבו.

- - - Updated - - -

אין לי טראנו אבל בהחלט יוצא לי לטייל עם טראנואים ובימים אלו.
עשוש, עוזי, ערוגות, נביאים, קומות, צין וכו' עושים בלי בעיה ובלי לשבור. הרכבים מין הסתם רכבי טיולים בלבד ובתיחזוק עצמי בעיקר.
לזיק לא הייתי קורא עבירות בינונית פלוס.

ומה מספרים מסביב למדורה? מה השינויים שעשו(אם עשו)? איך שורדים ומה התחזוקה?

נדב ש.
17-06-18, 20:10
וחיפוש כאן מתחת לאף:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/86016-פרונט-בטראנו

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87106-חיזוק-מערכת-היגוי-ניסאן-טראנו-95

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/66644-בעיית-תפוחי-הגה-מתעקמים-בטראנו

opl
17-06-18, 20:18
מי??? מי קם בבוקר ורוצה להיכנס לרכב שנראה ככה? מי?

120029

120030

asafk
17-06-18, 20:26
ההתנצחות (כרגיל) מיותרת.

ולעניינינו דעתי היא שאם צמיגים 235/75-15 היו מספיקים לטיולים בשבילי ארצנו, אף אחד לא היה רץ להגדיל ל31 ומעלה רק בשביל הכיף. זו פשוט מידה קטנה מדי. אולי פעם ה 7.00-15 של הסיקסים (מידה דומה) הספיקו לנו כי זה מה שהיה לכולם. אבל כשכל עליה הכי קטנה נחפרה בצמיגי לנדקרוזרים עם מתלים "מתוחים כמו קונדום" ולחץ אויר מלא - זה לא מספיק.
ועם כל הכבוד לחברים שטיילו ומטיילים עם אנדרדוגים מכל הסוגים, וכן, זו אידאולוגיה שאני בהחלט בעדה - לא לכל אחד זה מתאים.
פותח השרשור... מחפש רכב זול לטיולים. טראנו הוא בהחלט זול. ומתאים לשטח.. אבל לא לעשות ממנו גיבור כי הוא לא. ולא לעשות ממנו יותר ממה שהוא. ויש מי שמוכן להתפשר על אנדרדוגים ויש מי ששואל כאן כדי לא להיות ההוא שלא ממש עצובים אם הוא לא יכול לבוא לטיול.
(וכל אחד מכיר את השבת הזו שבה אחותך שידכה לך את הגיס של הבוס שלה לטיול כי יש לו "ג'יפ" ואז אתה מגלה שלא מדובר באמת בג'יפ ואתה מקלל ומחלץ כל היום ובמוצאי שבת אתה מתפלל שהוא ימחק בטעות את הטלפון שלך)

אסף.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 20:54
אני חושב שהגזמתם לגמרי.

חלק גדול מהאנשים כאן נוסע בשטח עם רכבים בני מעל 15 שנה שכולל במצטבר הרבה ק"מ בשטח.

מעט מאד מבאי האתר נוסע על רכבים חדשים-דנדשים.

בשנים האחרונות רואים יותר ויותר רכבי "כאילושטח" עמוק בתוך השטח, רכבים שכנקודת פתיחה המצב שלהם פחות טוב מהמפרט המקורי של הטראנו, והם נוסעים בשטח כי לא אמרו להם שהם לא אמורים להיות שם.. מזל שהם לא גולשים כאן.

כאילו שבלי צמיג 31 אי אפשר לרדת מהאספלט, מה נהיה לכם?

וכן,
גם לרכב הזה כמו לכל רכב שטח אחר יש את החוזקות והחולשות.
אבל בבסיס, יש סרן אחורי חי, LOW סטנדרטי, ומנוע לא גיבור אבל לא מסכן.
וכן,
אפשר לתאם ציפיות לגבי איזה שטח אפשר לעשות.
אז כן,
כל התובנות הרגילות והמוסכמות תקפות לגבי הדגשים לרכש רכב שטח משומש לא השתנו, וראוי להזכיר אותםן שוב לגולש חדש שאולי לא מכיר.

אבל לא חושבים שהגזמתם בקטילה הרבתית של הדגם הזה?

נדב ש.
17-06-18, 21:25
לא קוטלים כלום, מדברים על החיסרון שיש לרכב הספציפי הזה שהוא הפרונט הרגיש לשינויים כגון הגבהה או צמיגים גדולים, חיסרון אחד משמעותי על פני יתרונות אחרים שיש לו סרן ומתלה אחורי טוב, low אמיתי, מנוע "טיפש" בלי בעיות מיוחדות בדגם עד 97', וכשמודעים לנושא אז גם לא יהיו ציפיות לקחת את הרכב הזה לטיולי עבירות בינונית+ באופן תדיר ולצפות ממנו שישרוד בלי הפתעות.
חיסרון שיש לעוד רכבים מזדקנים בגיל הזה כשמודעים אליו עם תצורת מתלים ניפרדים כמו פראדו והתפוחים, כמו טרופר ומוטות ההיגוי ששם הפיתרון הוא מוטות מחוזקים, הנמכת סרן כדי לישמור על זווית שפויה לציריות, וכו'.

וכן פוגשים יותר ויותר רכבים "כאילו שטח" כמו שקראת להם עמוק בשטח ולא מבינים איך בכלל הגיעו עד הלום, אבל הינה הם פה, וגם מבקשים עזרה לצאת מהשטח כן כן, לא פעם ניתקלנו בכאלה ולא רק.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 21:32
וכן פוגשים יותר ויותר רכבים "כאילו שטח" כמו שקראת להם עמוק בשטח ולא מבינים איך בכלל הגיעו עד הלום, אבל הינה הם פה, וגם מבקשים עזרה לצאת מהשטח כן כן, לא פעם ניתקלנו בכאלה ולא רק.
כן..
מידי פעם הם תקועים.
ולרוב בגלל שלנהג אין מושג איך מתנהלים בשטח, או מגבלות הרכב, ולאו דווקא בגלל הרכב עצמו.
אבל רובם חוזרים הביתה.

לי זה שינה חלק מהתפיסות השמרניות הישנות לגבי אילו רכבים יכולים לשמש לטיולי שטח.
ובשנים האחרונות. הצטרפו אלינו מידי פעם מה שמכנים רכבי שטח רכים, והכל בסדר וכולם נהנים.

דרור ברלי
17-06-18, 21:57
ההתנצחות (כרגיל) מיותרת.

ולעניינינו דעתי היא שאם צמיגים 235/75-15 היו מספיקים לטיולים בשבילי ארצנו, אף אחד לא היה רץ להגדיל ל31 ומעלה רק בשביל הכיף. זו פשוט מידה קטנה מדי. אולי פעם ה 7.00-15 של הסיקסים (מידה דומה) הספיקו לנו כי זה מה שהיה לכולם. אבל כשכל עליה הכי קטנה נחפרה בצמיגי לנדקרוזרים עם מתלים "מתוחים כמו קונדום" ולחץ אויר מלא - זה לא מספיק.
ועם כל הכבוד לחברים שטיילו ומטיילים עם אנדרדוגים מכל הסוגים, וכן, זו אידאולוגיה שאני בהחלט בעדה - לא לכל אחד זה מתאים.
פותח השרשור... מחפש רכב זול לטיולים. טראנו הוא בהחלט זול. ומתאים לשטח.. אבל לא לעשות ממנו גיבור כי הוא לא. ולא לעשות ממנו יותר ממה שהוא. ויש מי שמוכן להתפשר על אנדרדוגים ויש מי ששואל כאן כדי לא להיות ההוא שלא ממש עצובים אם הוא לא יכול לבוא לטיול.

אסף.

זה כבר מעבר למוגזם.
מאיזה סרט הזוי יצאו הכללים האלה?
מה זה "גלגל קטן מדי"? קטן ביחס למה?.... קטן אבסולוטית?... מה הסטנדרטים של מעלה עשוש/פשוש/ירבוע מצוייץ?
האם 31' זו מידת המינימום לכניסה לשטח?
"אנדרדוג"? יש כאן תחרות כלשהי? של מי יותר גדול?... מה זה, מועדון המיליון? שמי שלא על 42' וסטרץ' ואטלס והמי, הוא לוזר?... כי צמיגי 44 כבר בדרך.
האם מר שלמה הולך בס"ד לעשות את כמריר עם סטופר?...

מה נהיה כאן, מה. כולה מישהו שאל אם טראנו 96' יכול לשמש רכב שני לטיולים במחיר זול.
ישר התחילו כאן ספקולציות של כל המומחים להישרדות ולעבירות קשה... על פרונטים, מנועים חלשים, גלגלים קטנים, מרווחי גחון... וזה כשרבים וטובים נוסעים כאן על פראדואים עם פרונטים שמתמוטטים חדשות לבקרים, טרופרים עם מוטות היגוי נשברים וגלגלים פוזלים, דיפנדרים מרוסקי ציריות, סופות עם טרנספר NP231 גבולי שכל שבירת ציר יציאה שלו בזמן טיפוס תלול גוררת איתה התהפכות ספקטקולרית...

וזה מה? כולו טראנו ב-15K שקלים. אם הוא במצב סטנדרטי - לא מוגבה, על צמיגים מקוריים בקוטר 29', והכי חשוב - מתוחזק היטב - אין מה להתלבט בכלל. הוא יסע לטייל לכל מקום. עם צמיגי שטח טובים ונעילה אחורית הוא יעלה בחלק גדול מהמעלות המיתולוגיים. הוא פשוט ולכן יהיה גם אמין בדרך כלל והתיקונים שלו יהיו זולים. וכן - יש לו את החולשות שלו. כמו לכל אוטו אחר.

אהה. נזכרתי.
מידת הצמיג המקורית בטראנו הראשונים היתה אפילו קטנה יותר. 215/75/15. בעצם גם של פוראנר.
והם נסעו יפה מאוד ובלי רגשות נחיתות בשטח. כל שטח. ואף אחד לא עמד עם קליבר למדוד להם מתחת לשמלה בירידה מהאספלט.

(וכל אחד מכיר את השבת הזו שבה אחותך שידכה לך את הגיס של הבוס שלה לטיול כי יש לו "ג'יפ" ואז אתה מגלה שלא מדובר באמת בג'יפ ואתה מקלל ומחלץ כל היום ובמוצאי שבת אתה מתפלל שהוא ימחק בטעות את הטלפון שלך)
אסף.

זה היה פעם. כשאנחנו נסענו בסיקסים ופתאום נפל עלינו פאג'רו קינג.
היום ההוא שאומר שיש לו "ג'יפ" ונדחף לנו לטיולים, בעצם מתכוון לספורטאז' או טוסון 2X4...
יותר טוב שתבהיר לאחותך שמוטב שלא תשדך לך שותפים כפויים.

גיא
17-06-18, 22:02
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180617/b70eb6c326f006b611b8a0326fd72720.png

פעם אנדרדוג היה סרן חי מאחורה ו אי אפ אס מקדימה

אחרי זה אנדרדוג היה מתלים נפרדים בכל פינה

אחרי זה רכב בלי טרנספר אבל עם הנעה כפולה

עכשיו זה קורקינט חשמלי עם בלימה אלקטרונית .. והנעה קדמית.

אחד השרשורים הטובים שהיו לאחרונה.

בוזי
17-06-18, 22:06
היום ההוא שאומר שיש לו "ג'יפ" ונדחף לנו לטיולים, בעצם מתכוון לספורטאז' או טוסון 2X4...
יותר טוב שתבהיר לאחותך שמוטב שלא תשדך לך שותפים כפויים.

מזכיר לי סיפור משעשע. יום אחד פגשתי במסגרת העבודה איזה בנאדם. מדברים על הא ועל דא, מפה לשם מגיעים לדבר על מכוניות.
במה אתה נוהג, אני שואל אותו.
יש לי ג׳יפ, סח ההוא.
אה כן? איזה?
סיקס. אומר הבחור בפרצוף מלא חשיבות עצמית.
וואו! אני מתלהב. ומה אתה מחזיק לידו? אל תגיד לי שזה הרכב היומיומי שלך.
הוא אומר שזה הרכב היומיומי, אין בעיה.
מפה לשם, ההוא מספר ומתאר ואז אני מבין שיש לו...
מאזדה סי איקס.

asafk
17-06-18, 22:20
זה כבר מעבר למוגזם.
מאיזה סרט הזוי יצאו הכללים האלה?
מה זה "גלגל קטן מדי"? קטן ביחס למה?.... קטן אבסולוטית?... מה הסטנדרטים של מעלה עשוש/פשוש/ירבוע מצוייץ?
האם 31' זו מידת המינימום לכניסה לשטח?
"אנדרדוג"? יש כאן תחרות כלשהי? של מי יותר גדול?... מה זה, מועדון המיליון? שמי שלא על 42' וסטרץ' ואטלס והמי, הוא לוזר?... כי צמיגי 44 כבר בדרך.
האם מר שלמה הולך בס"ד לעשות את כמריר עם סטופר?...

מה נהיה כאן, מה. כולה מישהו שאל אם טראנו 96' יכול לשמש רכב שני לטיולים במחיר זול.
ישר התחילו כאן ספקולציות של כל המומחים להישרדות ולעבירות קשה... על פרונטים, מנועים חלשים, גלגלים קטנים, מרווחי גחון... וזה כשרבים וטובים נוסעים כאן על פראדואים עם פרונטים שמתמוטטים חדשות לבקרים, טרופרים עם מוטות היגוי נשברים וגלגלים פוזלים, דיפנדרים מרוסקי ציריות, סופות עם טרנספר NP231 גבולי שכל שבירת ציר יציאה שלו בזמן טיפוס תלול גוררת איתה התהפכות ספקטקולרית...

וזה מה? כולו טראנו ב-15K שקלים. אם הוא במצב סטנדרטי - לא מוגבה, על צמיגים מקוריים בקוטר 29', והכי חשוב - מתוחזק היטב - אין מה להתלבט בכלל. הוא יסע לטייל לכל מקום. עם צמיגי שטח טובים ונעילה אחורית הוא יעלה בחלק גדול מהמעלות המיתולוגיים. הוא פשוט ולכן יהיה גם אמין בדרך כלל והתיקונים שלו יהיו זולים. וכן - יש לו את החולשות שלו. כמו לכל אוטו אחר.

אהה. נזכרתי.
מידת הצמיג המקורית בטראנו הראשונים היתה אפילו קטנה יותר. 215/75/15. בעצם גם של פוראנר.
והם נסעו יפה מאוד ובלי רגשות נחיתות בשטח. כל שטח. ואף אחד לא עמד עם קליבר למדוד להם מתחת לשמלה בירידה מהאספלט.

יותר טוב שתבהיר לאחותך שמוטב שלא תשדך לך שותפים כפויים.זה לא "כללים". זו דעתי מה כדאי שיהיה כדי לטייל בנינוחות.

אבל חבל. כל אחד שיהנה איך שבא לו.

אגב דרור. המידה המקורית של הסופה גם 235/75-15. נסעתי לא מעט בסופה עם צמיגים מקוריים. זה אחלה. חבל שאתה הורס את הסופה שלך עם 31".

אסף.

asafpeleg
17-06-18, 22:23
מזכיר לי סיפור משעשע. יום אחד פגשתי במסגרת העבודה איזה בנאדם. מדברים על הא ועל דא, מפה לשם מגיעים לדבר על מכוניות.
במה אתה נוהג, אני שואל אותו.
יש לי ג׳יפ, סח ההוא.
אה כן? איזה?
סיקס. אומר הבחור בפרצוף מלא חשיבות עצמית.
וואו! אני מתלהב. ומה אתה מחזיק לידו? אל תגיד לי שזה הרכב היומיומי שלך.
הוא אומר שזה הרכב היומיומי, אין בעיה.
מפה לשם, ההוא מספר ומתאר ואז אני מבין שיש לו...
מאזדה סי איקס.נו? מאזדה cx זה אחלה אוטו לטיולי שטח ברמה בינונית. אפשר לשים צמיגי חצי-חצי, לד בר, מכשיר קשר ויאללה לרדת ולעלות את מעלה העצמאות לפחות כמו דאסטר 4×2.
לא?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

nirs
17-06-18, 23:03
מעלה רמון הוא קשה ומאתגר לכלי רכב סטנדרטיים.
שלא יתחילו כאן כל מיני גיבורים בעיני עצמם להתרברב "בינוני", "קלי קלות" וכו' וכו'...

מניסיוני, רמון אכן קשה (אפילו קשה +) לרכבים סטנדרטיים, בינוני + לרכבים משופרים.
אני מניח שמי שקונה רכב המיועד רק לשטח, ישפר ויתאים אותו לצרכיו ולשטח בו הוא מייעד לטייל.
כבעליו (לשעבר) של טראנו, הטראנו היא פלטפורמה לא מספיק טובה לשיפורים עבור שטח בינוני + (כפי שאני מפרש זאת) ולכן מוטב לפות״ש לבחור ברכב אחר.
מקווה שהבהרתי את דברי.

לגבי התרברבות, לא ממש מבין את הקשר לנדון.

נמרוד
17-06-18, 23:35
חברים, תזכרו שעם קצת סייעתה דקריית אתא, גם מטאטא יעבר תרנגולתא. אז ניסאן טראנו בטח יכול.

גיא
17-06-18, 23:37
עכשיו אני אצטרך גם לנסוע לשם [emoji853]

נמרוד
17-06-18, 23:41
ועוד נזכרתי - כנראה הדחקתי - בסוף שנות ה90' טראנו היה יותר נפוץ מזבובים ברפת - שקרובי משפחתי מנתיבות - חי נפשי - קראו לג'יפ שלי - סיקס אורגינל!! - "הטראנו של נמרוד". אתם קולטים? ג'יפ אמיתי זכה לכינוי הגנרי "טראנו"!

דרור ברלי
18-06-18, 01:02
נתיבות?..................
ואתה עוד מעיז לגחך על פולנים?

אני מקווה שלא דחפו לך מים קדושים לרדיאטור.

nirs
18-06-18, 07:28
ועוד נזכרתי - כנראה הדחקתי - בסוף שנות ה90' טראנו היה יותר נפוץ מזבובים ברפת - שקרובי משפחתי מנתיבות - חי נפשי - קראו לג'יפ שלי - סיקס אורגינל!! - "הטראנו של נמרוד". אתם קולטים? ג'יפ אמיתי זכה לכינוי הגנרי "טראנו"!

שאני החלפתי את הטראנו בסיקס פתוח, הבת הגדולה (היתה בת 3 בזמנו) אמרה בלי להתבלבל ש״הטראנו החדש יותר כייף״

boaz avrahami
18-06-18, 07:59
שאני החלפתי את הטראנו בסיקס פתוח, הבת הגדולה (היתה בת 3 בזמנו) אמרה בלי להתבלבל ש״הטראנו החדש יותר כייף״

יפה.
אז אתה כבר יודע שכשהיא תתחתן היא תגור בנתיבות [emoji6]

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
18-06-18, 08:22
נתיבות?..................
ואתה עוד מעיז לגחך על פולנים?
אני מקווה שלא דחפו לך מים קדושים לרדיאטור.

רק שהלבנבן עם העיגולדים בשילוב גלימה ומצנפת לבנה בסיקס נראה כמו רדנק שיצא מכנס של KKK, לא כמו באבא מההילולה בנתיבות..

andy.shaked
18-06-18, 08:24
כבעלים של טראנו , אני כבר לא מופתע מודעות קדומות של אנשים לגבי הטראנו , כמו כל דבר אחר.
הרכב עובר ברוב המקומות בדיוק כמו לנד קרוזר או פאגרו , אולי יתאמץ יותר אבל יגיע לנקודה בסוף.
לגבי הפרונט, זה נכון הוא חלש מהיסוד, אבל ניתן לשפר בדיוק כמו הרכבים אחרים
טראנו עם 31 ונהג לא זהיר יבקר כל הזמן הנכון פרונטים.
יש מספיק טראנוים שעברו שיפורים וחיזוקים של הפרונט ונוסעים עם צמיגים 31", יש אפילו כמה רחמנא לצלן שאחרי שיפור אגרסיבי בפרונט נוסעים עם 33.
והמלצה אחרונה, חפש דגם מונע 3 ליטר
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180618/0e93a3ff49fbce4523c3ff8250da8bd3.jpg

#המדען_המטורף

asafk
18-06-18, 08:41
כל הכבוד על הדבקות במשימה והפיכת הטראנו למכונת טיולים.

דעות קדומות - דעה לא מבוססת שאינה נשענת על נסיון. במקרה זה בדיון הוצגו דעות שמבוססות על נסיון.. מיד ראשונה או שניה - אלו לא דעות קדומות.

אסף.

גיא
18-06-18, 09:18
אני יושב שיש פה ( ובכל שרשור אחר ) נטיה לבלבל בין מילים טיול ועבירות.

אף אחד לא אמר שטראנו זה רכב עבירות.
כולם אומרים שטראנו זה רכב טיולים.

בוזי
18-06-18, 09:29
נו? מאזדה cx זה אחלה אוטו לטיולי שטח ברמה בינונית. אפשר לשים צמיגי חצי-חצי, לד בר, מכשיר קשר ויאללה לרדת ולעלות את מעלה העצמאות לפחות כמו דאסטר 4×2.
לא?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איכשהו נראה לי שאת מעלה העצמאות ה cx תעלה יותר טוב מכל דאסטר או פטרול משופר.
כנראה שלא תשאיר אפילו אבק מאחוריה :D

נדב ש.
18-06-18, 09:34
אני יושב שיש פה ( ובכל שרשור אחר ) נטיה לבלבל בין מילים טיול ועבירות.

אף אחד לא אמר שטראנו זה רכב עבירות.
כולם אומרים שטראנו זה רכב טיולים.

הכל תלוי בהגדרת המשתמש, יש כאלה שיטיילו בכיף בכל הצירים הידועים וימנעו ממכשולים, מעברים, מדרגות וכו', ויש כאלה שמשלבים בתוך הטיול מעלה כזה או אחר בשביל תוספת "פלפל" ואדרנלין לטיול, בשביל כל אחד ההגדרה שונה, גם אם משתלב בטיול מעלה, בשביל האדם "ההוא" הטיול הפך לעבירות.

כבעלים של טראנו , אני כבר לא מופתע מודעות קדומות של אנשים לגבי הטראנו , כמו כל דבר אחר.
הרכב עובר ברוב המקומות בדיוק כמו לנד קרוזר או פאגרו , אולי יתאמץ יותר אבל יגיע לנקודה בסוף.
לגבי הפרונט, זה נכון הוא חלש מהיסוד, אבל ניתן לשפר בדיוק כמו הרכבים אחרים
טראנו עם 31 ונהג לא זהיר יבקר כל הזמן הנכון פרונטים.
יש מספיק טראנוים שעברו שיפורים וחיזוקים של הפרונט ונוסעים עם צמיגים 31", יש אפילו כמה רחמנא לצלן שאחרי שיפור אגרסיבי בפרונט נוסעים עם 33.
והמלצה אחרונה, חפש דגם מונע 3 ליטר
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180618/0e93a3ff49fbce4523c3ff8250da8bd3.jpg

#המדען_המטורף

עובר ויעבור ברוב המקומות, לא יודע אם כמו לנדקרוזר או פג׳רו כי אין לו בקרות אלקטרוניות, נעילה, או משהו בסגנון, והדגש על "היתאמץ" טיפה יותר, זאת בדיוק הנקודה פה לגבי הפרונט הרגיש.
לפי התמונות שלך לא שינית מידת צמיג...
הדגם שלך(ד"א אוטו יפה) כבר מעשור אחר(2002 ומעלה?) והמחיר בהתאם, יותר בכיוון של טרופרים ופג׳רו משנתון דומה.
כנ"ל מנוע 3.0 ליטר, כבר ניהול שונה ותקלות אחרות.
זה כבר לא רכב ב 15k ש"ח מלפני 2 עשורים שיהיה מיועד רק לטיולים.

נדב42
18-06-18, 09:53
מניסיוני, רמון אכן קשה (אפילו קשה +) לרכבים סטנדרטיים, בינוני + לרכבים משופרים.
אני מניח שמי שקונה רכב המיועד רק לשטח, ישפר ויתאים אותו לצרכיו ולשטח בו הוא מייעד לטייל.
כבעליו (לשעבר) של טראנו, הטראנו היא פלטפורמה לא מספיק טובה לשיפורים עבור שטח בינוני + (כפי שאני מפרש זאת) ולכן מוטב לפות״ש לבחור ברכב אחר.
מקווה שהבהרתי את דברי.

לגבי התרברבות, לא ממש מבין את הקשר לנדון.

Sent from my iPhone using Tapatalkלפות"ש יש בעיות גב, והוא מגיע מפורסטר ירחם השם, לא נראה לי שמעלה רמון על הכוונת שלו ...

asafk
18-06-18, 10:08
האמת שכמעט שכנעו אותי כאן בדיון לחפש טראנו ישן, בזול, עוד כמה שנים אספנות, ככה לטייל עם הילדים.
ואז אלירן בר עם האבחנה המציאות הזו ישר בפרצוף..

מי??? מי קם בבוקר ורוצה להיכנס לרכב שנראה ככה? מי?

120029

120030אסף.

נדב ש.
18-06-18, 10:21
לפות"ש יש בעיות גב, והוא מגיע מפורסטר ירחם השם, לא נראה לי שמעלה רמון על הכוונת שלו ...

9 דפים ואין תגובה או סימן חיים ממנו...

ishc
18-06-18, 10:25
כל הכבוד על ההשמצה של הוקרנו, משום מה תמיד היה נראה לי שדגם ה-2.4 בנזין ידני הוא אופציה זולה מעניינת.
לפות״ש תרשה להציע עוד אופציה. ויטרה ארוכה. אוטו יחסית פשוט, עם שוק שיפורים ענק שכנראה לא נופל מהטראנו בשום דבר חוץ ממרווח פנימי.

andy.shaked
18-06-18, 10:27
כל הכבוד על ההשמצה של הוקרנו, משום מה תמיד היה נראה לי שדגם ה-2.4 בנזין ידני הוא אופציה זולה מעניינת.
לפות״ש תרשה להציע עוד אופציה. ויטרה ארוכה. אוטו יחסית פשוט, עם שוק שיפורים ענק שכנראה לא נופל מהטראנו בשום דבר חוץ ממרווח פנימי.

Sent from my iPhone using Tapatalkף פפ כץף לך לךף פפ פן ץ

#המדען_המטורף

ishc
18-06-18, 10:31
נתקעה לך המקלדת?

asafk
18-06-18, 10:31
חשוב לומר. טראנו לא אוטו גרוע. אבל גם לא באמת מצטיין. כתבתי בהתחלה ועדיין לא שיניתי את דעתי - הוא זול הוא פשוט והוא עושה את העבודה. לא שום דבר יותר מזה, ובינינו גם כשהוא היה חדש זה היה המצב.

אסף.

andy.shaked
18-06-18, 11:05
ף פפ כץף לך לךף פפ פן ץ

#המדען_המטורףמכשיר חדש, מצב כיס....
סליחה

#המדען_המטורף

גיא
18-06-18, 11:17
האמת שכמעט שכנעו אותי כאן בדיון לחפש טראנו ישן, בזול, עוד כמה שנים אספנות, ככה לטייל עם הילדים.
ואז אלירן בר עם האבחנה המציאות הזו ישר בפרצוף..
אסף.

הלבן זה בדיוק מה שהיה לי.
תכלס .. מה רע ?

nirs
18-06-18, 11:20
91 תגובות על טראנו.... לא יאמן.
עונת המלפפונים כבר כאן

מיכה100
18-06-18, 11:31
הדבר העיקרי שנחרת לי בראש מנסיעה אחת בטראנו (סטנדרטי חדש) על שביל שאני מכיר היטב זה מתלים קופצניים ולא נוחים להחריד בהשוואה לדיסקברי 1 הישן שהיה לי אז.
מצד שני ב15 אלף שקל כנראה מספיק שהרכב מתקדם בכוחות עצמו ב4X4 - כל השאר בונוס.

I. Shlomo
18-06-18, 14:29
בס"ד

חברים.

עברתי על רוב התגובות כאן. באמת תודה רבה.

הבנתי שאכן טרנו יכול לתת לי מה שחסר לי בפורסטר. פשוט לטייל בכיף. ללא חשש. גם במקומות בהם הייתי מפחד להיכנס עם הפורסטר.

במידה ומישהו שומע על רכב ששווה לבדוק. אשמח אם יוכל להפנות אותי.

תודה רבה.

שלמה.

opl
18-06-18, 18:33
בהצלחה. בנזין ידני זה לדעתי בחירה שפויה מהמגוון. צריך לדעת לברור את המוץ מן התבן כי יש הרבה נבלות בשוק וזה לא יקרה במכון בדיקה...זה יקרה או במוסך (כל מוסך יכול) או על ידי חבר או אתה שמבין קצת בדינן של טריפות ומכונאות.

בזמנו כתבתי את זה בהומור:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101958-%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%A9%D7%9F

הומור מהול בקצת עצב. ברוך הבא למועדון

נדב ש.
19-06-18, 07:59
+1
בהצלחה.

dudu
19-06-18, 08:59
אחרי 10 שנים עם שני טראנואים, 95 קצר ו2001 ארוך ובמקביל עוד 3 טרנואים במשפחה 2 ארוכים 95 ואחד ארוך אוטומט משנת 2000.
טיילנו לא מעט, תמיד חזרנו על גלגלים, לא נתקענו, לא חווינו תקלות משביתות. כן היו לפעמים תקלות קלות בכל זאת מדובר ברכבים ישנים.
מצפון לדרום הגענו תמיד לאן שרצינו - הרכב מעולם לא היה המגבלה. מצד שני מעולם לא חיפשנו אתגרי עבירות אלא יצאנו לטייל.

מהדיזל האוטומטי הייתי מתרחק מכיוון שצריכת הדלק שלו משמעותית יותר מהדגמים הידניים.

keyfactor
29-06-18, 11:32
בס"ד

חברים.

עברתי על רוב התגובות כאן. באמת תודה רבה.

הבנתי שאכן טרנו יכול לתת לי מה שחסר לי בפורסטר. פשוט לטייל בכיף. ללא חשש. גם במקומות בהם הייתי מפחד להיכנס עם הפורסטר.

במידה ומישהו שומע על רכב ששווה לבדוק. אשמח אם יוכל להפנות אותי.

תודה רבה.

שלמה.

שלמה, טרנו 96-2000 דיזל 2.7 ידני, היא הגרסה שאני מכיר ויכול להמליץ עליה.
בהכנה נכונה, תחזוקה מוקפדת ונהיגה מושכלת, ייקח אותך לכל מקום בארץ. (זה כנראה נכון להרבה רכבים, אבל כאן עלתה השאלה על טרנו...)
אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי, אשמח להנחות אותך מניסיוני, אולי גם יחסוך לך זמן וכמה שקלים.

טרנו 98 דיזל 2.7 ידני בבעלותי ארבע שנים (100,000 ק"מ)
שלוש מהן כרכב עיקרי, יחיד במשפחה...כן יש גם כאלה...
נסיעת כביש יומיומית 40 ק"מ לפחות.
נסיעות שטח באזור המגורים אחת לשבוע לפחות וטיול שטח אחת לשישה שבועות בממוצע (שני לילות 160 ק"מ בממוצע)

מתנצל מראש מול בעלי המקצוע כאן, אבל הסיבה היחידה שהרכב גיהק וביקש תשומת לב במהלך התקופה, היא יד אדם...

הרכב אמין מ א ו ד למרות החיישנים שנשתלו בו החל מ-97/98.

הסט-אפ שלי:
צמיגים - BF שטח מלא 235/75/15
קפיצים ובולמים - אולדמן
לוקרים - AVM ידניים
מיגון גחון - אספיר (פלטה אחת למנוע, גיר וטרנספר)
פרונט - חיזוק לזרוע עזר, בוקסות פוליאוריטן

קיצר, מוזמן ליצור קשר.

בהצלחה!

נמרוד
02-07-18, 09:34
הוא שנאמר:

אוטו פשוט וטוב. צריך להתרגל שטראנו ודומיו, כלי ה4X4 הנפוצים של לפני 15-20 שנה, הם היום בדיוק מה שסיקס וסמוראי היה לפני 15-20 שנה - רכב טיולים בסיסי.

הנה משהו דומה, לא טראנו אלא גראנד ויטארה, נראה טוב, משופר לשטח ובמחיר מצחיק:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/108328

I. Shlomo
02-07-18, 13:10
שלמה, טרנו 96-2000 דיזל 2.7 ידני, היא הגרסה שאני מכיר ויכול להמליץ עליה.
בהכנה נכונה, תחזוקה מוקפדת ונהיגה מושכלת, ייקח אותך לכל מקום בארץ. (זה כנראה נכון להרבה רכבים, אבל כאן עלתה השאלה על טרנו...)
אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי, אשמח להנחות אותך מניסיוני, אולי גם יחסוך לך זמן וכמה שקלים.

טרנו 98 דיזל 2.7 ידני בבעלותי ארבע שנים (100,000 ק"מ)
שלוש מהן כרכב עיקרי, יחיד במשפחה...כן יש גם כאלה...
נסיעת כביש יומיומית 40 ק"מ לפחות.
נסיעות שטח באזור המגורים אחת לשבוע לפחות וטיול שטח אחת לשישה שבועות בממוצע (שני לילות 160 ק"מ בממוצע)

מתנצל מראש מול בעלי המקצוע כאן, אבל הסיבה היחידה שהרכב גיהק וביקש תשומת לב במהלך התקופה, היא יד אדם...

הרכב אמין מ א ו ד למרות החיישנים שנשתלו בו החל מ-97/98.

הסט-אפ שלי:
צמיגים - BF שטח מלא 235/75/15
קפיצים ובולמים - אולדמן
לוקרים - AVM ידניים
מיגון גחון - אספיר (פלטה אחת למנוע, גיר וטרנספר)
פרונט - חיזוק לזרוע עזר, בוקסות פוליאוריטן

קיצר, מוזמן ליצור קשר.

בהצלחה!

בס"ד

תודה לך.

איני מצליח למצוא את הדרך לשלוח הודעה פרטית באתר.

תוכל לשלוח לי הודעה פרטית פה באתר?

שלמה.

גיא
02-07-18, 13:15
אתה מקליק על שם הכותב של ההודעה.
בוחר הודעה פרטית וכותב ... ושולח.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180702/10dba38419d7512e0971164df613779d.jpg

-->